Engelsman van Telstar naar huis Real Madrid bekerwinnaar Holbaek geen partij in uitstekende wedstrijd TELSTAR IN TWEEDE Cijfers van de HELFT OPPERMACHTIG toto en lotto SP0K1WH® Verdienstelijk debuut van Colin Ayre Jock Stein zwaar gewond bij DE STAND ongeluk VERLIES VS TEGEN SU Ook zege in Grand Prix van Frankrijk Teleurstellend CHIO in Aken SPORTIEF Vierde plaats Bloem-Jacobs r,OVENS IJMUIDEN r TWEEDE VERLIES VAN ZWAK SPARTA I SUF w I r- 12 MAANDAG SPORT 1975 7 JULI Achterwaarts Moeilijk Is f Lc'. Amsterdam gered Wetzel dank zij André Wetzel: twee doelpunten. aan (Van onze sportredactie) JOCK STEIN kwam, MARC SERNÊ De stand in groep 4 luidt: Wereldtitel kan Niki Lauda moeilijk ontgaan Colin Ayre in actie tijdens TelstarHol baek. De inleiding tot Telstars tweede doelpunt. Kees van Kooten (niet zichtbaar) heeft zo hard ingeschoten dat Holbaek-verdediger Allan Hansen niets anders kan doen dan de bal met de hand uit het doel slaan. Even later zal Co Stout (rechts) het vonnis met een strafschop voltrekken. 2 2 2 2 1 1 0 0 0 0 0 0 1 1 2 7-0 3-2 2-6 1-5 4 2 2 0 MSar het mooiste doelpunt was toch voor Telstar. Uit een voorzet van Co Stout maakte opnieuw Kees van Kooten, dit keer met een achterwaartse kopbal, er 3-1 van. Castenmiller: „Het is aileen jammer dat we niet een paar doelpunten meer hebben gemaakt. Het doelgemid- delde kan straks beslissend zijn in de poule en daarom had ik wel een wat hogere score willen zien. Zeker als je nagaat dat het er, gezien het verloop van de wedstrijd, zeker in heeft geze ten”. n a S z b E d v: I i l 1 1 I 1 5 C I r c l l AKEN (SID). - De Nederlandse deel nemers aan het internationaal concours hippique in Aken hebben over de gehele linie teleurgesteld. Alleen Peters Diks behaalde zaterdag met het paard Cybelle een eervol resultaat. Met een totaaltijd van 81.2 sec. eindigde de Nederlander als derde in het jachtspringconcours. Het concours werd gewonnen door de Oos tenrijkse specialist Hugo Simon met het paard Flipper in 75.6 sec. Bij de Nederlandse kampioenschappen achter Javanti’s in Oudenbosch, Is de titel bij de amateurs gegaan naar Martin Venlx en bij de profs naar Cees Stam. MADRID. - De Spaanse landskampi oen Real Madrid heeft zaterdagavond voor 80.000 toeschouwers in Madrid ook de nationale beker veroverd. De beslis sing tegen Atletico Madrid viel pas na het nemen van strafschoppen toen er in de wedstrijd, ook na twee verlengingen van 15 minuten, nog niet was gescoord. Real Madrid bleek het nemen van straf schoppen iets beter te beheersen (4-3). Voor Real Madrid schoten Amancio, Pirri, Rubinan en Aguilar van elf meter raak, bij Atletico waren dat Garate, Alberto en Becerra. Het slotnummer van het Akense CHI- O, het springkampioenschap van de stad Aken, werd gisteren gewonnen door de Brit Graham Fletcher met Buttevant Boy. In de tweede barrage ging hij als enige foutloos rond. De andere twee combinaties die in de barrage aantraden, Alwin Schockemöhle met Warwick en Hendrik Snoek met Rasputin (beiden uit West-Duitsland) maakten ieder vier fou ten. Zaglebic Sosnowiec 2 Telstar Sturm. Graz Holbaek BK De wereldtitel kan de 26-jarige Oos tenrijker, die met zijn Ferrari snelste in de training was, amper nog ontgaan. Lauda leidde van start tot finish, doch heeft felle strijd moeten leveren met de winnaar van Zandvoort James Hunt. In het gevecht dat Lauda met Hunt, die op zijn beurt werd aangevallen door de Westduitser Jochen Mass, moest leveren bouwde de topman van het Italiaanse team moeizaam zijn voorsprong op. Bij KIEV. (RTR, AFP, SID)— De sterk verzwakte atletiekploegen van de Vere nigde Staten hebben in de tweedaagse wedstrijden te Kiev tegen de Sovjet unie zware nederlagen moeten slikken. De Russische heren zegevierden met 192 tegen 89 punten en de Oosteuropese dames waren met 96 tegen 49 punten oppermachtig, hetgeen een totaalstand gaf van 225 tegen 138 punten. Swarovski Innsbruck-Standaard Luik 3 Sparta-Malmö2 Inter Bratislava-Voest Linz2 Vejle-Eintracht Braunschweig2 Telstar-Holbaek1 Zaglebie Sosnowiec-Sturm Graz1 Tennis Borussia Berlijn-AIK Stockholm 2 Östers Vaxjö-AZ ’671 Grasshoppers-Rcw Rybnik2 IFK Göteborg-Young Boys2 Bohemians-Kaiserslautern 1 FC Amsterdam-Kopenhagen1 Spartak Trnava-Belenenses3 Op het Eurocircuit van Valkenswaard Is Dick Riefel winnaar geworden in de internati onale klasse van de rallycross. Boudewijn Binkhorst heeft de open Ne derlandse zeiltltel in de Flnjollen gewonnen. Kees Douze werd tweede. het ingaan van de 27e ronde - de helft van de race was toen gereden - bedroeg het verschil evenwel zesenhalve seconde. De strijd leek beslist. Hunt kwam echter in de tweede helft van de wed strijd terug. Seconde na seconde hero verde de Brit met zijn Hesketh. In de laatste fase kreeg Lauda het nog zeer moeilijk omdat het verschil tot minder dan twee seconden was teruggebracht. Hunt slaagde niet in zijn achtervolging. Ruim anderhalve seconde na Lauda ging hij als tweede over de streep. Tot de uitvallers behoorden de tweede Ferrari- rijder Clay Regazzoni, de Argentijn Car los Pace, die tweede stond in de compe titie om de wereldtitel en de Belg Jacky. Ickx. De nieuwe Ensign maakte in de Fran se Grand Prix zijn debuut. De wagen werd evenwel niet gereden door Roelof Wunderink die half mei tijdens de trai ning voor de Formule 5000-race bij een (Van onze sportredactie) VELSEN- - De Engelse voetballer Peter Tymczyszyn, de 19-jarige ver dediger van Leeds United die deze week op proef bij Telstar is geweest, is weer naar Engeland vertrokken. Hij voldeed niet aan de hem gestelde eisen. Frank Kramer, zaterdagavond niet aanwezig omdat hij moest wer ken (tot 1 augustus bij Lufthansa) zal zaterdag in ieder geval deel uitmaken van de selectie, als het Telstar-elftal in Oostenrijk tegen Sturm Graz uit komt. Het ligt zelfs in de bedoeling van Castenmiller om Kramer, wiens conditionele achterstand na een jaar stilstand mee lijkt te vallen, een gedeelte van een wedstrijd of mis schien het hele duel te laten meespe len. duel tegen Holbaek een vaak voortreffe lijke wedstrijd, die het aankijken meer dan waard was. Minutenlang werd er moeiteloos op balbezit gespeeld, de con ditie is er alweer in zoverre dat er af en toe ook weer tempo kan worden ge maakt, en dat waren allemaal zaken waar de Denen, die in Edvaldson en Allan Hansen hun sterkste voetballers hadden, tenslotte wel voor moesten capi tuleren. Na Van Kootens openingstreffer mocht Stout een penalty nemen omdat een inzet van Van Kooten, uit een voorzet van André, met de hand uit het doel was geslagen. Dat betekende 2-0, waarna de vrijgekomen Jensen van een misverstand in de Telstar-defensie kon profiteren toen hij niet werd afgestopt en vervolgens doelman Bloem met een hard schot passeerde. De Oostduitser Peter Wenzel evenaarde tijdens de nationale kampioenschappen ge wichtheffen in Mühlhausen twee wereldre cords jn het middengewicht van de Bulgaar Kolev. Bij het rekken en stoten kwam hij tot een totaal voor de tweekamp van 340 kg en bij het stoten tot 190 kg. Na een (conditioneel) moeilijk eerste kwartiertje voetbalde Telstar vooral de tweede vijfenveertig minuten van het Daarmee revancheerden de Russen zich nadrukkelijk voor de vorig jaar geleden nederlaag van 184-192. Het Amerikaanse damesteam was zelfs zo matig van kwaliteit dat een bij wedstrijd tegen Bulgarije slechts met 74-70 kon worden gewonnen. Over beide dagen te zamen genomen wonnen de Amerikanen zeven onderdelen en behaalden twee dubbele overwinningen (op de 200 meter en 400 meter heren). De Russen daaren tegen boekten maar liefst negen „dub bels” en wonnen ook alle estafettenum- mers. De Amerikaanse dames kwamen niet verder dan twee zeges, op het hoogspringen door Joni Huntley (1,84 meter) en de 800 meter door Madeleine Jackson-Manning (2.00,3). LE CASTELLET- Niki Lauda, eerder winnaar van de Grote Prijzen van Mo naco, Belgie en Zweden, heeft zondag op het circuit Paul Ricard de Franse Grand Prix op zijn naam gebracht. De Oosten rijkse Ferrari-rijder, die tweede werd in de Nederlandse wedstrijd tellend voor het wereldkampioenschap, vergrootte zijn voorsprong in de competitie om de wereldtitel, die hij nu met 47 punten aanvoert. Groep 6: Row Rybnik 2-4, östers Vaxjö 2-2, AZ’67 2-2, Grasshoppers 2-0. Groep 9: Spartak Trnava 2-3, Bele- nenses 2-3, FC Amsterdam 2-2, KB Ko penhagen 2-0. meenam, maar vervolgens alleen voor de Deense doelman Larsen kwam, die prompt gepasseerd werd. Ayre toonde zich in sommige situaties, bijvoorbeeld met een bekeken lobje bo ven op de lat, geen „blinde” voetballer, maar is nog wel een beetje balverliefd, verdedigt niet altijd mee en gedraagt zich in zijn nieuwe elftal nog wat on wennig. Castenmiller: „Die jongen wil zich nog waar maken. Daarom is hij nog wat te gretig. Maar het belangrijkste is dat hij vanavond getoond heeft dat hij bij onze selectie hoort. Dat vind ik een belangrijk winstpunt”. ongeluk werd gewond en toen lange tijd was uitgeschakeld. De gebroeders Hoog- enboom gaven de voorkeur aan Gijs van Lennep, die tijdens de Grote Prijs van Nederland de sterk verouderde Ensign van het HB-team had gereden. Van Lennep werd achttiende. Hij had een ronde achterstand op Lauda. De uitslag: 1. Nikki Lauda (Oos) met Ferrari de 313,74 km (54 ronden) in 1 uur 40 min. 18,84 sec. (gem. 187,654 km per uur) 2. James Hunt (Gbr) met Hes keth 308 1.40.20,43. 3. Jochen Mass (Wdl) met McLaren 23 1.40,21,15. 4. Emerson Fittipaldi (Bra) met McLaren m 23 1.40.58,61. 5. Mario Andretti (Vst) met Parnelli 1.41.20,92. 6. Patrick Depailler (Fra) met Thyrell Ford 1.41.26,24. Stand wereldkampioenschap: 1. Lauda 47 pnt., 2. Reutemann 25 pnt., 3. Fitti paldi 24 pnt., 4. Hunt 22 punt., 5. Pace 18 pnt., 6. Regazzoni 16 pnt. GLASGOW. - Jock Stein, de 51-jarige trainer van Celtic, is zaterdagmorgen bij een auto-ongeluk zwaar gewond. Het ongeval gebeurde op de weg van Glas gow naar Carlisle. Ook de vrouw van de Schot, alsmede drie van zijn vrienden die eveneens in de auto zaten zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Opstellingen Telstar: Bloem Driesen, Kamphues, An dré, Bisehot Ayre, Fens, Bijl Stout, Van Kooten, Jonker. Holbaek: Larsen Allan Hansen, Jarfeldt, Niels Hansen, Edvaldsson Madsen, Jensen (Bröekmann), Per Tofte (Aabling) Torben Hansen, Krath, Svennlngsen. Scheidsrechter Beek 3.000 Toeschouwers. VELSEN Het spelen van de inter- toto-competitie begint voor Telstar steeds duidelijker winstpunten achter te laten. Niet alleen versloegen de Velsena- ren in een bij vlagen uitstekend gespeel de wedstrijd zaterdagavond het Deense Holbaek met 3-1, maar door het spelen van wedstrijden waarin duidelijk iets op het spel staat lijkt het elftal, dat pas enkele weken volop in training is. dit seizoen eerder het competitieritme vast te pakken dan ooit te voren. Het was zoals trainer Joop Castenmiller oordeel de toen hij bedacht: „Aan dit soort wedstrijden heb je natuurlijk duidelijk meer dan aan het voetballen in de oefenperiode van duels tegen amateur clubs. Er staat wat op het spel en dat is ook te merken aan de motivatie van de ploeg”. Het is voor iedere oefenmeester een vrij ideale situatie om het juiste even wicht voor de komende competitie te zoeken. Nu maakt dat bij Telstar toch niet zoveel uit, want het elftal is in grote lijnen zo goed op elkaar ingespeeld dat Castenmiller zaterdagavond zonder enig risico het elftal op twee plaatsen kon wisselen van het team dat vorige KATWIJK In een doelpuntrijke wedstrijd heeft zaterdag FC Amsterdam op het terrein van Quick Boys in Kat wijk de amateurs van BK Kopenhagen met 5-4 verslagen. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de Amsterdammers zo moeizaam zouden winnen. Met de rust leidden zij nog met 3-0. In de tweede helft zagen de 2500 toeschouwers de De nen bijzonder knap terugkomen. DEN HAAG (ANP). De winnende cijfers van lotto no. 27 zijn: 3-21-36-37- 39-40 res. getal 10. Het aantal deelnemers aan lotto no. 27 bedroeg 732.017, die voor een inleg zorgden van 2.955.322 gulden. Het prijzenbedrag is 1.401.403,-. De prijzen zijn: le'prijs 490.491,-, 2e prijs 140.140,-, 3e prijs 210.210,-, 4e prijs 280.280,-, 5e prijs 280.280,-. Het aantal deelnemers aan toto no. 27 bedroeg 27.589, die voor een inleg zorg den van 80.249 gulden. Het prijzenbedrag is 38.118,-, waarvan voor de le prijs 15.247,-, 2e prijs 9.529,-, 3e prijs 13.341,-. Er heeft zich op dit moment nog nie mand gemeld voor de le prijs. De uitslag van het supertrio was: 1. nummer 5 (Abner M, Jp. Van Leeuwen), 2. nummer 1 (Jello, M. v. d. Togt), 3. nummer 8 (Ido Hanover, M. van Leeu wen). Totale omzet: 41.748,-. Uitkering per juist voorspelde supertrio (5-1-8): 3.913,80. Met dat al werd André Wetzel de matchwinnaar voor oud-Haarlemspeler De overige Amsterdamse kwamen op naam van Visser, De Jong en Otto. In groep 6 van de intertoto-competitie leed AZ’67 in het Zweedse Vaxjö een 2-0 nederlaag tegen Osters. In deze wed strijd, die door slechts 1000 toeschouwers werd bij gewoond, leidden de Zweden bij de rust al met 1-0 door een doelpunt van Jan Mattson. Direct na het begin van de tweede helft bepaalde Ejderstedt de eindstand op 2-0. Sparta is ook na twee wedstrijden in groep 1 van de intertoto-competitie nog steeds zonder punten. De bedroevend slecht spelende Rotterdammers waren zaterdag geen partij voor het veel ster kere Zweedse Malmö, dat met 3-0 won. Sparta bleef een complete afgang be spaard, doordat de Zweden menige uit gelezen kans onbenut lieten. Mede daar door bleef de schade bij de rust tot 0-1 beperkt door een doelpunt van Larsson na 25 minuten spelen. In het eerste half uur van de tweede helft bepaalden ach- tetreenvolgens Gervin en Sjöberg de eindstand op 3-0. De Spartaanse nieuwkomers Bijl, Bin ken, Jansen en Van der Meer deden wel bijzonder hun best, maar kwamen toch duidelijk routine tekort om Sparta uit zijn malaise te verheffen. Onder de 2000 toeschouwers op het Kasteel bevond zich ook FIFA-voorzitter Havelange, die een beleefdheidsbezoek aan Nederland brengt. De standen zijn: Groep 1: Wacker Innsbruck 2-3, Malmö FF 1-2, Standaard Luik 1-1, Sparta 2-0. AREND BLOEM BYDGOSZCZ (PAP) De Neder landse combinatie Bloem/Jacobs is als vierde geëindigd op het nummer k2 10.000 meter bij de internationale kano- wedstrijden in de Poolse plaats Byd goszcz. De wedstrijd eindigde in een overwinning voor de Polen. Keister/Jarmolowicz, gevolgd door hun landgenoten Figurskiien Chudzio en het Finse paar Numisto-Markkanen. De winnaars van de wedstrijden heren 500 meter: kl Grzegorz Sledziewski (Polen); k2 Sledziewski Oborski (Polen); cl Mato Ljebek (Joegoslavië); c2 Grigonis Reinis (Rusl) 10.000 meter: kl Kazis Shmitas Lithuaniam (Tsj.Sl.); k4 Rusland; cl Timo Gronlund (Finland); c2 Ptitchyn Lukin (Rusl.) k4 dames 500 meter: DDR. de Lieverdjes. De scoorde tweemaal. doelpunten Op het Comomeer is het Europees kampi- oenschap in de Laserklasse verzeild. Europees kampioen werd de Italiaan Oradini, Henk van Gent eindigde als tweede. Van Gent stond voor de laatste wedstrijd vrijwel onbedreigd aan de leiding, maar hij verspeelde zijn kansen door slechts als 24ste te finishen. De Australiër Cohn Dibley werd winnaar van het internationale tennistoernooi van Til burg. De Engelsman Rodney Pattiscos, met zijn landgenoot Mike Brooke als bemanning. Eu ropees kampioen Flying Dutchman klasse ge worden. De Tsjech Moravec schreef de Ronde van Bohemen voor amateurs op zijn naam. De Portoricaan Escalera heeft in Nakama- chi de wereldtitel boksea in het junior lichtgewicht (WBA-versie) veroverd op de Japanner Kuniaki Shibata. Deze ging in de tweede ronde k.o. Basil Reay. secretaris van de commissie van Davis cup-landen, verklaarde in Londen dat er strenge maatregtlen genomen zullen worden tegen landen, die om politieke rede nen weigeren tegen bepaalde opponenten uit te komen. Tijdens paardenraces in de Amerikaanse1 plaats Pleasanton is de jockey Juan Gonzalez bij een ongeval om het leven gekomen De Amerikaan Tope is op het circuit van Pontiac tijdens autoraces voor wagens van het type Can-Am verongelukt. In het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal voor militairen, staat Nederland met drie punten uit twee wedstrijden boven aan in groep A. Frankrijk heeft het Europees golfkampi- oenschap bij de dames veroverd. In de finale versloeg Frankrijk Spanje met 4-3. week met 1-0 tegen Sosnowiec verloor. Kamphues speelde voor vrije verdediger Frans van Essen en op het middenveld kreeg de Engelsman Colin Ayre een kans ten kosten van Monne de Wit. Het voetbal van de Brit viel bevredi gend te noemen. Vooral bij Telstars eerste doelpunt onderscheidde hij zich uiterst verdienstelijk met een dieptepass op Van Kooten, die de bal fortuinlijk r iv

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 12