Jos Smit Triomf Bruessing supersnel in avondzesdaagse op motor Bloemendaal heel gemakkelijk langs VUC Nico Wegkamp Judoploeg op FORTUINLIJKE DRAW snel in Lisse derde plaats VOOR ROOD EN WIT Roeiploegen MOEIZAME ZEGE VOC TEGEN ACC Tweede plaats van Chiny Kok Atleten in kerngroep SPORTIEF 8 ^X^huren? DERDE OVERWINNING LANGEVELD nieuwe Ford Escort Souwens Autoverhuur SPORT 1975 7 JULI MAANDAG 14 Tweede zege Vangen t Heerenduinen ABC-Wimbledon BOUWJ. 1975 The Coach House Inn BAR BODEGA Keuken open tot 2 u. ’s nachts Zondags open vanaf 15 uur Voor tafelreservering telefoon 312760 GED. OUDE GRACHT 34 HAARLEM Wil jlllllllF ïl iiii|| (Van onze sportredactie) (Van onze wielermedewerker) 750 Rood en Wit-speler Van Buchem aan bat in de competitiewedstrijd tegen UD. (Van onze cricketmedewerker) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) in de het Industrieparcours Op Tennissers Zandvoort superieur r (Van onze tennismedewerker) v B: s rr g (RIC); e 1( (Van onze cricketmedewerker) N v< V. b (Van onze sportredactie) I I Ook in alle andere klassen werden uitstekende tijden geregistreerd, waarbij een aantal records sneuvelde. Joop Poor- tegies uit Haarlem bijvoorbeeld verbe terde in de 350 cc-klasse specials zijn eigen nationale record met 0.426 seconde en stelde het op 11.773. hattrick. Het Engelse duo Davis en Bo wen voegde nog 20 runs aan het totaal toe en toen werd ook Davis gebowled. Op 148 waren de 55 overs verstreken. Rood en Wit begon fel en op zes was het openingspaar van U.D. al verdwe nen. Op zeventien waren de All Hol- land-spelers Abendanon en S. Lubbers ook geëlimineerd. Kampervest 23 - Haarlem Telefoon 31 26 38 Zowel in de rondes van Leiden, Betje Wolffstraat en Lelyweg (beide in Den Haag) was Bruessing als winnaar over de eindstreep gegaan, terwijl hij in Lei- muiden met de tweede plaats genoegen had moeten nemen. De Amstelvener heeft van start tot finish de leiderstrui om zijn schouders gehad. HAARLEM/IJMOND Het Wimble don toernooi heeft de drie tennistoer nooien op de Haarlemse banen geen goed gedaan. Het publiek gaf duidelijk de voorkeur aan de beelden van het Engelse spektakel op de beeldbuis. Alle zaterdag gehouden finales werden hier door een enigszins sfeerloze vertoning. houden. Spoedig hierna viel het wicket van Van Hunzen en hiermee viel ook de score stil. Aanzetten van Vogelaar en Luining leverden weer wat runs op voor U.D., maar ook wickets voor Rood en Wit. HAARLEM. De sterke Bataaf-rij- der Juul Bruessing uit Amstelveen heeft de internationale wieler-avondzesdaagse voor amateurs in zijn voordeel beslist. In de laatste ronde, zaterdag in Sche- veningen verreden en gewonnen door plaatselijk favoriet Gerrit Pronk, wist Bruessing zich weliswaar niet te klasse ren, maar hij had reeds zoveel punten behaald dat de eindzege hem niet meer kon ontgaan. De Lisser amateur Bas Langeveld heeft momenteel de goede vorm te pak ken en kwam zondag in de ronde van Geertruidenberg tot zijn derde zege in een week. Hij deed 2.28.33 over de 100 km. Tweede was Wim van Steenis uit Hoog Blokland en derde Ton Terharmsel uit Lage Zwaluwe. De oud-Hillegommer Rhett van Trigt, tegenwoordig in Norg wonende, zegevierde in de ronde van Gieten. De Haarlemmer „Ubbeltje” Kui per eindigde er als achtste. In de ronde van Schermerhorn was Juul Bruessing weer eens de snelste. Hij noteerde over de 90 km. een tijd van 2.20.11. Mathé Pronk uit Warmenhuizen werd tweede en de Aalsmeerder Gert Post derde. Waarderpolder liet de Haarlemse Race- club Excelsior de eerste rit van de tweede zomercompetitie verrijden en die leverde een zege op voor Piet Steenvoor den. Na een solovlucht ging hij met 42 sec. voorsprong als eerste door de finish. Eerder in de strijd had Steenvoorden al een winst van 1 min. en 12 sec. bijeen gefietst, maar moest die door een lekke band weer prijsgeven. Nadien ging hij opnieuw aan de haal. SLUIS. Chiny Kok van Njord’59 heeft tijdens nationale drie kilometer- wedstrijden om de Zwemkroniekbeker in het Zeeuwse Sluis een tweede plaats in de wacht gesleept op de schoolslag bij de dames. Zij noteerde een tijd van 51.39.0. Eerste werd Wilma Boon van De Ham in 50.08.0. Monique Bouwens van Njord’59 noteerde een tijd van 54.18.0, goed voor een vierde plaats. HAARLEM Bart Lubbers van UD had de wedstrijd voor zijn club in handen. Met nog tien overs te gaan en nog 40 runs te maken. Toch lepelde hij de bal op het bowlen van Luining netjes in de handen van Fuhri Snethlage, die het geschenk gretig accepteerde. Lubbers: „Nu ik het achteraf bekijk was ik inderdaad te gehaast: ik had rustig moeten blijven staan en dan was de overwinning ook wel gekomen”. Nu moest UD nog alles op alles zetten om een 2-2 draw te behalen, want Derkx ging op de eerste bal van Onstein l.b.w. en Olthoff als no. 11 en Boekhoorn moesten de deur dicht doen. De winnaars in het herendubbelspel op Eindenhout, Brandse en Booy, geconcen treerd in actie. In de finale van het he renenkel waren zij eikaars tegenstander. Door goede bijdragen van Oostra en Mulder, die respectievelijk 35 en 27 runs op hun naam brachten, bracht het in complete ACC het tot een eindscore van 118, op zich geen slechte prestatie. Vijf Rotterdamse bowlers deelden de wickets, waarbij aanvoerder Bakker, die over het algemeen weinig in de aanval is betrok ken, met drie voor 26 de beste cijfers had. VOD had geen beste start, verloor al spoedig enkele wickets en toen het op een gegeven ogenblik 76 voor zes stond, begon het er benauwd uit te zien voor de thuisclub. Uiteindelijk dankte VOC het aan de dit seizoen in geweldige vorm verkerende Schoonheim (38 runs) dat bij een stand van 120 voor zeven de over winning een feit was. Disselkoen nam drie voor 43 en had met de bal het meeste succes. HCC was tegen Quick all out voor 105, waarvan De Lanloy Meyer 40 en Entrop 24. De 17-jarige Bertsch bowlde ook in deze ontmoeting weer schitterend, hetgeen in zijn cijfers zes voor 32 duide lijk tot uiting kwam. Quick sloeg daarna de benodigde runs in slechts negentig minuten bijeen en had nog zeven wic kets in handen. Brouwer, op tien door wicketkeeper Van Nispen gemist, was met 52 runs (9x4) de grote man. Op de 3000 meter vrije slag dames (gewonnen door Gonnie van Kraay van PSV) werd Sandra Ketting van Njord vierde (42.40.0) en Alexandra Scheffelaar van HPC achtste in 43.44.5. De schoolslag bij de heren leverde een overwinning op vooor Fred Eefting van Vechtstreek na een spannend gevecht met Piet Stegink. HPC-er Ernst Bekke ring werd zesde in 39.24.0, Bart Brieffies De uitslagen: amateurs: 1. P. Steen voorden, 2. H. Hagemeyer, 3. P. Roosen, 4. K. Schrama, 5. N. van Geem. Vetera nen: 1. B. Schouten, 2. B. Gieske, 3. A. Rutte. Nieuwelingen: 1. N. de Bond, 2. R. Terwolde, 3. P. v.d. Pol. Aspiranten: 1. N. Wegkamp, 2. H. de Vries, 3. F. Nijssen. Bij de jeugd zegevierden Henk Biel (A-kl.) en Dick Zandvliet (B-kl.). ERFURT (ADN). Nederland is za terdag in Erfurt tijdens een internatio naal judotoernooi niet verder gekomen dan de derde plaats. Eerste werd de DDR met zes wedstrijdpunten en 22 gewonnen partijen, vóór de tweede uit gave van de DDR (4-13). Nederland versloeg alleen Oostenrijk en boekte 10 winstpartijen. Oostenrijk werd met 0-5 vierde en laatste. In de Nederlandse ploeg bleef alleen zwaargewicht Peter Adelaar ongeslagen. AMSTERDAM (ANP). De Konink lijke Nederlandse Roeibond heeft de volgende ploeg samengesteld voor uit zending naar de Pisa-jeugdkampioen- schappen, die van 6 tot en met 10 augus tus in Montreal worden gehouden: HOOGEVEEN Tijdens wedstrijden in Hoogeveen heeft de Haarlemmer Jos Smit met de snelste tijd ooit in Neder land gereden, het nationale sprintrecord op de kwartmijl van Henk Vink aan zienlijk verbeterd. Het absolute snel heidsrecord van de Amsterdammer stond op 9.484, Jos Smit deed er op een sprintstrip in Hoogeveen met z(jn fraaie Kawasaki 9.351 seconden over. Zijn ge meten snelheid in de klasse boven cc-klasse specials bedroeg 228 km per uur. Als criteria voor opneming in deze kerngroep zullen gelden prestaties van Olympisch niveau en goede klasseringen in internationale wedstrijden. Een be perkt aantal atleten zal in de loop van dit seizoen nog gelegenheid krijgen deel te nemen aan sterk bezette internationa le wedstrijden. In de 50 cc-klasse specials voltooide Hoofddorper Co Kemp de afstand in 15.095 seconden, ongeveer viertiende van een seconde sneller dan het in 1968 in Elvington door Aalt Toersen gevestigde wereldrecord. Omdat reglementair niet in beide richtingen werd gereden, kan de tijd van Kemp niet als wereldrecord worden erkend. Ernst Raabe (Badhoeve- dorp) werd achter Co Kemp tweede in 15.951. In de 125 cc Specials bereikte Henk Kemp een tweede plaats. PAPENDAL (ANP). Na afloop van het lopende atletiekseizoen zal de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) in samenwerking met het Ne- derlandsch Olympisch Comité (NOC) een Olympische kerngroep formeren. De uitslag in Scheveningen was: 1. G. Pronk, Scheveningen, de 80 km. in 2.03.53; 2. M. Pronk, Warmenhuizen; 3. G. Mak, Schiedam; 4. A. Kramer, Sche veningen; 5. J. Huisjes, Kloosterhaar. Eindstal. J. Bruessing, Amstelveen met 46 pnt.; 2. G. Mak met 28 pnt., 3. Gregoir Braun, Duitsland met 28 pnr.; 4. P. van Leeuwen, Zoeterwoude met 26 pnt.; 5. P. Hoekstra, Dokkum met 26 pnt. Jan Timmer uit Velsen-Noord zege vierde zondag op het parcours van het sportpark Sloten in een revanchewed- strijd van het nationaal wegkampioen- schap voor veteranen. Hij was de snelste finisher van een acht man sterke kop groep. Met een lengte verschil werd Andries Kalee uit Zwanenburg tweede. Titelhouder Ton van Herwerden uit Voorburg werd vierde, oud-stayerkampi- oen Henk Buis uit Vijfhuizen zesde en de Haarlemmer Han Kramer achtste. Een dag eerder was Henk Buis in de ronde van Veenendaal, die een zege opleverde voor Karei van Nimwegen uit Utrecht, als derde geëindigd in de eind sprint van een vijf man sterke kopgroep. De Aalsmeerder Piet Rinkel werd vier de. Flohil deed hierbij drie prachtige van gen in de slips. B. Lubbers en Van Hunzen wisten tot de thee stand te „Ik zal zeker bij het bestuur bepleiten dit gebeuren tot een traditie te verhef fen”, aldus wedstrijdleider Huizinga over het eerste, drukbezochte toernooi van de IJmuidense vereniging Heerenduinen. „Temeer daar onze eigen mensen hebben aangetoond mee te kunnen op dit ni veau”. Het herenenkel van dit open D- toernooi werd gewonnen door de Hee- renduiner-jeugdspeler Ton Boutellier. Hij versloeg in de finale George Rolvers met 6-4, 6-3. In het damesenkel viste de als eerste geplaatste mevrouw Cammann achter het net. De uit Bergen afkomstige mevrouw Lang was juist even sterker (7-5 6-2). In de dubbels trad vooral Jaap Rens op Je vóórgrond. Hij won het herendubbel en het gemengddubbel, ge steund door resp. Allier en Corrie Rens. Het damesdubbel tenslotte was een prooi voor mevrouw Huizinga met partner Kolkman. Christiaans en Marjan Veen mogen zich Overveens Wimbledon kampioen ’75 noemen. Zij veroverden zaterdag de A.B.C.-enkelspeltitels op hun tegenstan ders Nijs en Elly Meijer. De enkelspelen van het Wimbledon- en parktoernooi werden een prooi voor Van Schie en mevrouw Warren. Fuhri Snethlage was het volgende slachtoffer en Bart Lubbers kon zich eigenaar noemen van een onvervalste ZANDVOORT Uitslagen Elndenhout toernooi: heren enkel Booy-Haverkamp 6-1 8-4, Brandse-Mou- thaan 6-2 7-6; finale: Brandse-Booy 6-0 4-6 6-1. Dames enkel B: Weyers-Ruygrok 6-4 6-0, De Jong-Goos 6-3 6-2: finale: De Jong-Weyers 6-0 6- 0.Heren dubbel B: Booy-Brandse Loonen- Hosselet 6-2 6-1, v. Woerkom-Weyers Mey- er-Wijnands 6-3 7-6; finale: Booy-Brandse er-Wljnands 6-3 7-6; finale: Booy-Brandst v. Woerkom-Wyers 1-6 6-4 6-3. Gemengd dubbel B: Weyers-Weyers Ruygrok-Loonen 7- 5 6-3, Goos-Meijer De Jong-Goossens 6-3 3-6 6-2; finale: Weyers-Weyers Goos-Meijer 6-1 5-7 6-3. Herenenkel C: Huiberts-Meursinge R 6-1 7-6, Lui tink-Westra 6-1 2_1 opgegeven; finale: Lui- tlnk-Huiberts 3-6 6-4 7-5. Damesenkel C: De Jager-Stomp 5-7 6-4 6-0, Assema-Ravenswaay 6-2 6-2; finale: Assema-De Jager 6-1 1-6 6-4. Herendubbel C: v. Meekeren-Hebenaar Poelgeest-v.d. Heiden 6-4 6-3, De Jongh- Santing Chrlstiaans-Brock 6-1 6-3; finale: v. Meekeren-Hebenaar De Jongh-Santlng 6-2 6-7 6-4. Gemengd dubbel C: Meijer-Brock Assema-Jansen 6-1 7-5, De Jager-De Jager Hollander-Schoone 7-5 6-2. Dames dubbel C: finale: Craane-Staph Ravenswaay-Stomp 6-0 7-5. Uitslagen Heerenduinen: finale: Damesenkel D: Lang-Cammann 7-6 6-2, Herenenkel D: Boutellier-Rolvers 6-4 6-3: Herendubbel D: Rens-Allier Assema-Assema 6-0 4-6 6-2; da mesdubbel D: Kolkman-Hulzinga Deeren- berg-Herkemij 7-5 7-6; Gemengd dubbel D: Rens-Rens Oosterlee-Cammann 6-4 6-1. PARKTOERNOOI-CLUBKAMP A.B.C.: Finale herenenkel (club): Christiaans-Nljs t- 4 6-3; finale damesenkel (club): Veen-Meijer 6-2 6-3; finale herendubbel (club): Bitter- Schoof Nelissen-v. d. Velden 7-6 6-7 8-6; finale damesdubbel (club): Tijssen-Brands Vehmijer-Schouten 4-6 6-1 13-11; finale ge mengd dubbel (club): Roodenburg-Rooden- burg Tijssen-Brock 6-4 4-6 7-5. Winnaars Parktoernooi: Herenenkel: v. Schie, Damesenkel: Warren, Herendubbel: De Beurs-v. Honschoten, GemengdubbelMantje- Mantje. De jonge Haarlemmer John de Bie kwam in de ronde van Monnickendam voor nieuwelingen tot zijn tweede zege van dit seizoen. Samen met zijn stad- en clubgenoot Frans van Gelder, die hij in de sprint met een volle lengte verschil op afstand hield, was John de Bie uit het peloton ontsnapt. Hij kwam ook in het bezit van de leidersprijs. Met een derde plaats maakte Haarlemmer Ron van Waard het succes voor De Kampi oen in deze ronde compleet. Ron Snij ders uit Zwanenburg werd vierde en de Heemskerker Martin Pluimers zevende. Bij de amateurs zegevierde de Amster damse Bataaf-rijder Co Morite in 2.31.12 over de 100 km. De Noordwijker Leen v.d. Linden was onbetwist de beste A-klasser. In vier categoriën werd door de jeugdrenners strijd geleverd en zij kwamen in tegen stelling tot de Tourjongens maar drie keer in actie. Met een tijdrit over twee kilometer werd het toernooi voor de jeugd zaterdagavond afgesloten en daar bij kwam Nico Wegkamp tot de snelste tijd. Bij de B-klassers won Hans v.d. Zan- de (Boll.) de tijdrit en werd Richard Neuteboom (Swift) algeheel winnaar. Rudi Albers (Swift) was de beste C- klasser. Rood en Wit had de toss verloren en moest gaan batten, hetgeen niet erg wilde vlotten. Rood en Wit, dat met Wijkhuizen opende, verloor al meteen Flohil en Goosens. Wijkhuizen batte echter uitstekend en dankzij hem kwam Rood en Wit op 87/3 bij de lunch. Vlak na de pauze werd Wijkhuizen achter het wicket gevangen voor 56 zeer goede runs, slechts ontsierd door een vangkans. Van Buchem zette wat meer vaart ach ter het runs maken en Rood en Wit leek toch nog een aardig totaal te gaan maken. Van Buchem ging echter bij een poging tot forceren gevangen en op de volgende bal gebeurde hetzelfde met Vo gelaar. Tenslotte maakte B. Lubbers zijn kostbare fout en ging de wedstrijd rustig naar zijn einde. Onstein bowlde in 23 overs 3-32; Bowen 2-9, Wijkhuizen 2-34 en Vogelaar en Luining ieder één wicket voor resp, 22 en 17 runs? Bloemendaal behaalde een gemakkelijke overwinning op het zwakke VUC. VUC dat eerst batte kwam slechts tot 71 runs, deels door het zeer goede bowlen van Rob van der Sloot, deels door het slechte wicket van VUC. Van der Sloot nam zeven wickets voor slechts 35 runs Ook Cees van Wijk bowlde zeer verdienste lijk, maar hij nam slechts 1 wicket voor 19 runs. Larry Worrell bowlde 1-0. Bin nen een uur was de overwinning voor Bloemendaal een feit, dankzij het goede batten van Patrick Hudig die 23 runs scoorde en Max Kruyt die met 32 not out bleef. Om half vier was deze oninte ressante wedstrijd reeds afgelopen. HAARLEM. Lijstaanvoerder VOC boekte in de hoofdklasse cricket een moeizame overwinning op nummer laatst, ACC, dat felle tegenstand boekte, maar uiteindelijk toch moest capitule ren. Heel wat gemakkelijker was de overwinning van „runner-up” Quick, dat stadgenoot HCC met een verschil van zeven wickets stevig over de knie legd van Njord zevende in 39.36.0. De ploe- genprijs werd gewonnen door PSV. se was te veel voor Lili Weyers, die niet het geduld kon opbrengen lange rallies aan te gaan. In het herenenkel zag men niet de finale die de wedstrijdleiding zich had gedacht. De als eerste geplaatste Naud Weyers was al in de derde ronde geëli mineerd door Pieter Haverkamp en de eveneens hoog genoteerde Van Hoof werd door een andere J.L.T.C.-er, Mout- haan, teruggewezen. De halve finales Booy-Haverkamp en Brandse-Mout- haan) werden in twee sets gewonnen door de Zaandammer Booy en Brandse. De finale werd een driesetter, waarin Wim Brandse het spel van zijn tegen stander met tempowisselingen, effectbal- letjes enz. wist te ontregelen. Booy won na een roemloze 6-0 in de eerste set, de tweede set met goed aanvallend spel (6-4). In de beslissende derde set wist Brandse hem echter toch weer te verlei den (6-1). In de gemengd dubbel finale dreigde Naud en Lili Weyers in twee sets over de combinatie Meijer/Goos te walsen. In de tweede set liet Meijer echter onge meen fel netspel zien waarop vooral Lili Weyers geen antwoord had (7-5). De derde set werd echter kundig door de familie Weyers met 6-3 gewonnen. De aardigste partij was de herendub bel Booy/Brandse tegen Van Woer- kom/Weyers. Brandse en Booy wonnen in drie sets met 1-6 6-4 6-3. De enkelspel finales in de C-categorie waren beide zware driesets partijen. In grid de Jager, eindelijk verlost van haar sterkere clubgenote Mar jet Krijger, stuitte nu plotsklaps op Tineke Assema van H.B.C. (6-1 1-6 6-4). De eerste prijs bij de heren was voor Luitink die de N.V.A.-er Huiberts met 3-6 6-4 en 7-5 versloeg. wordt gehouden, is als volgt geformeerd: skiffSteegeman twee: De Robbers); pos-Argo Hidding); twee zonder stuurman; Pro- teus-Eretes (Plantenberg, Spierenburg) twee met stuurman: Triton (Rondhuis, Broekens); vier zonder stuurman: Ne- reus-’t Spaame (Kooper, Van Rooyen, Dienfait, Veeling); vier met stuurman: Laga (Thiadens, Kamp, De Jong, Prager, De Haan stuurman). De acht zal mor gen worden aangewezen nadat Skadi— Hades en Nereus-Proteus-Eretes een tri al hebben geroeid. Het B-toernooi van de vereniging Heemstede op Eindenhout stond in het teken van de „Zandvoortbrigade”negen van de twaalf finalisten waren Zand- voorters. Eén van de weinigen die deze overheersing wist te doorbreken was de Groenendaalse Els de Jong. In het da- mesenkelspel versloeg zij de regerende distriktskampioene Lili Weyers met maar liefst 6-0, 6-0. Het altijd zeer gedegen baselinespel van de Heemsteed- Skiff: Peter Schutte (RIC); dubbel twee: Rijnland-Wetterwille (Arjan Hoek en Dick van der Velde); twee met stuur man: Die Leythe-Cornelis Tromp (Wil lem Jan Atsma en Frank Veenhoven, stuurman David Harmsen); vier met stuurman: Jason (Menno de Vries, Jan Peter van Leeuwen, Arend Jan Woltjer, Roeland Hameeteman, stuurman Jan Siert Woltjer). Deze ploeg zal ook deel nemen aan internationale wedstrijden in Klagenfurt op 19 en 20 juli. De Neder landse seniorenploeg voor de zeslanden- wedstrijd in Rome, die op 19 en 20 juli (Willem 3); dubbel Hoop-Die Leythe (Michels, dubbel vier: Amstel-Aso- (Verdam, Vente, Steigenga, (Van onze wielermedewerker) LISSE. Op het parcours aan de Spekkelaan in Lisse reden jeugdrenners van De Bollenstreek (Lisse), Excelsior (Haarlem) en Swift (Leiden) tegen el kaar en daarbij toonde Nico Wegkamp van Excelsior zich bij de oudste lichting (veertienjarigen) de beste. Zijn clubmak- kers Frank Nijssen en Huub de Vries maakten met een tweede en derde plaats het succes voor de rood-zwarte club compleet. 1 MK

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 14