I Demonstratie ZONAANBIDDERS ZIJN AAN BADKOSTUUM GEHECHT kastje kijkên van Aeroclub op Helihaven Inbraak in koelwagen Agenda halfwas slager Bevordering mini markt rapport fiif "branche GEBRUIKTE VISKISTEN gesloten. seizoenopruiming zijn onze zaken donderdag 10 juli a.s. tot 1.30 uur Ter voorbereiding van de voorverkoop en de BOOT CO. Boomkwekerijen B.V. Boskoop J Een advertentie in de krant brengt uw zaak in het nieuws De krant is nooit weg. De krant is nooit weg. Politie begeleidt woonwagenbewoners AUTOMONTEUR LIEP TEGEN HEFBRUG Ir V tij 1975 8 JULI PLAATSELIJK NIEUWS DINSDAG 4 Trefpunt Sensatiezoekers Heemskerk VROOMS DREESMANN SI Paques ■■■OH met Gerard Velsen-Noord 1 I I t F In de krant staat hoe Kissinger da vrede verkoopt aan Israëli’s en Arabieren. Maar n kunt er net zo goefl in vinden wat een roombotertaart moet opbrengen, of een antiek hoekkastje. Da’s toch mooi meegenomen? De krant leest u voor ’t nieuws. Het grote nieuws van Cyprus tot Den Uyl. En ’t kleine nieuws: verloving, uitverkoop, pen vriend gezocht en fiets aangeboden. Ja, zo Is ’t toch? JU Wijk aan Zee Castricum Velsen-IJmuiden In en om Haarlem Velsen Beverwijk Heemskerk i Naaktstrand leeft niet in IJmond (Van onze verslaggeefsters) (Van een onzer veslaggeefsters) i (Van een onzer verslaggeefsters) Zou er echter een serieus verzoek tot I vragen wij een u.:* „The 20 u.: Slechts éénmaal is de voorzitter bena derd door een toerist, die naar de moge- Speciaalzaak Kruisweg 42, Haarlem Voor onze ambachtelijke slagerij in het warenhuis van Vroom Dreesmann IJmuiden Een pittige knaap tussen de 16 en 20 jaar krijgt bij ons de volledige kans het vak tot in de puntjes te leren. Uw sollicitatie kunt u richten aan De Vleesmeesters b.v., Van Limburg Stirumstraat 2 te Der Haag, t.a.v. de heer L. Edeling. Telefoon 070889313. Vermist worden twee dozen met sateh. Voorts gingen consumptiegoederen ter waarde var f 1750 verloren, doordat de inbrekers de deuren van de koelwagen open lieten staan. BEVERWIJK. Een 28-jarige hore- cagrossier uit Heemskerk heeft gisteren bij de Beverwijkse politie aangifte ge daan van een inbraak in een langs de parallelweg van de Spoorsingel gepar keerde koelwagen. BEVERWIJK. De Beverwijkse poli tie heeft gistermiddag een groep woon wagenbewoners naar het regionale cen trum in Heemskerk begeleid. De groep, afkomstig uit het zuiden van het land, reisde met acht caravans. BEVERWIJK. Met terugwerkende kracht tot 1 januari 1975 is de heer A. Rykeboed bevorderd tot hoofdinspecteur ambtenaar eerste klasse van het Bever wijkse politiekorps. een was lei hc de vo da en ne he va is ril a] di ei w m la M le cr al or Bally Grote Houtstraat 42, Haarlem DINSDAG 3 JULI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 19-21.30 u. WOENSDAG 9 JULI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 u. DIVERSEN O bra dee de gin; rooi D van vuu ger: wai V bra hali var dui 2 1 1 1 l 1 1 Telefoon 01727-4343* kv da on ke mi je kv Mé he: ka: de tee hei erf de rij ge; dei ma de ir w v; 01 hi pi d< b< m i var is i Fra ver bru de wit 3C kc Is hi er wi ch GEVRAAGD Naast een prettige werksfeer in een gezellige warenhuisomgeving bieden wij een uitstekend salaris, vrije bedrijfskleding, 3 weken aaneengesloten vakantie en prima vooruitzichten door de dynamische groei van onze jonge onderneming. Zolang de belangstelling voor de in stelling van een naaktstrand zo gering blijft, heeft de heer Ter Horst er weinig behoefte aan een stukje strand voor blootbaders af te zonderen. „Zou je de toewijzing van een dergelijk stukje strand bevorderen, dan loop je de kans sensatiezoekers naar Wijk aan Zee te halen. Daar hebben we voorlopig hele maal geen trek in”. DIVERSEN WOENSDAG 9 JULI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u. Het zit er voorlopig dus niet in dat de naakte zonaanbidders geheel zorgeloos uit de broek kunnen stappen, want die agent kan natuurlijk juist die dag een slechte bui hebben. Maar de normen verschuiven en waar nu nog a parte stranden voor nodig zijn kan volgend jaar wel als algemeen gebruikelijk wor den gezien. De kolonne had eerst Velsen aange daan. Bij de gemeentegrens nam de Beverwijkse politie de begeleiding van de groep van de Velsense politie over en loodste de kolonne naar Heemskerk. IJMOND. Negenennegentig procent van de IJmondiale zonne baders schijnt het badkostuum nog niet te willen missen. Hoewel op verschillende Noordzee-kust welig tiert, lijken de Kennemer zon aanbidders daar maar bar weinig belangstelling voor te hebben. In minieme stukjes textiel gehuld laten de tevreden badgasten zich aan voor- en achterkant bruinbakken en de behoefte, om ook dat laatste kledingstuk af te werpen is vrijwel te verwaarlozen. Het naakstrand, zo concluderen de IJmondiale VVV’s, leeft in deze omgeving niet of nau welijks en zolang die situatie zo blijft, wil men de zaak dan ook maar het liefste bij het oude laten. DIVERSEN DINSDAG 8 JULI Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge- opend vanaf 20 u. WOENSDAG 9 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 7-8, 12-13, 16-17.30 en 20-21.30 u buitenbad 7-20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 9.30- 12 en 13-16.45 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u_, jeugd 14.30-17 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, miljeuklachten 96000. IJMUIDEN. De Heemskerkse Aero club zal zaterdag 12 juli een demonstra tie verzorgen met modelvliegtuigen. Zo wel radiografisch bestuurde als lijnbe stuurde modellen zullen worden voorge vlogen. De demonstratie heeft plaats op de Helihaven aan de Strandweg in IJ muiden en begint ’s middags om drie uur. Dit evenement wordt georganiseerd door de WV Velsen-IJmuiden in sa menwerking met de strandexploitanten, de gemeente Velsen en de IJmuider Strandvereniging. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat, towering inferno”. De heer Rijkeboer, die in september met pensioen gaat, is sedert 23 augustus 1945 aan het Beverwijkse korps verbon den. In de serie MINI-MARKTRAPPORTEN, uitgegeven door uw eigen HAARLEMS DAGBLAD/IJMUIDER COURANT/BEVERWIJKSE COURANT, zijn zojuist interessante gegevens verschenen over de fotobranche. Geïnteresseerden kunnen wederom gebruik maken van deze GRATIS service en een exemplaar aanvragen bij de afdeling Advertentiewerving, Ged. Oude Gracht 82, Haarlem. Tel. 023 - 319053. Mevr. I. van Eerde. Reeds eerder in deze serie verschenen rapporten over SCHOENDETAILHANDEL-KOSMETIKA-VAKANTIEREIZEN- WONINGINRICHTING en LEVENSMIDDELEN. De minimarktrapporten worden samengesteld door het Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit Amstel 224-226; tel. 020 - 242316. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur: „Break out”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamer en oude gebruiksvoorwerpen dage lijks geopend vanaf 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks van 14 tot 17 uur: expositie schilderijen en zeefdrukken van Fred van der Wal. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag t m. vrijdag te be zichtigen van 10 tot 12 uur. DIVERSEN Alarmnummers. Politie 19033, brandweer 16400. ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Velserbad, Briniostraat, gemengd zwemmen dinsdag van 15.40 tot 18 en van 20 tot 21.30 uur; woensdag van 14 tot 15.15 en van 21.30 tot 22.30 uur. Blootbaders zijn in Velsen, Wijk aan Zee en Heemskerk op de vingers van één hand te tellen. Is het bijzonder warm, dan kan op de stille strandge- deelten nabij Plan Zeebad ,bij de Noord- pier en de verlaten kuststrook tussen Beverwijk en Heemskerk wei eens een badgast in Adamskostuum worden gesig naleerd. Wat minder sporadisch zijn de topless badnimfen, maar ook zij geven zich bij voorkeur niet te midden van de (aangeklede) massa’s bloot. Voor het naaktzonnen bestaat kortom op dit moment in de IJmond weinig of geen daadwerkelijke belangstelling. Waarbij het overigens niet uitgesloten moet worden geacht, dat de serieuze liefhebbers van het bloot-recreëren hun heil op de elders langs de Noord-Hol- landse kust voor naaktbaders aangewe zen stranddelen zoeken. Van een afgelegen stukje strand, waar naturisten mogelijk in het diepste, geheim van de zon zouden genieten, heeft voorzitter H. E. M. ter Horst van de WV-Wijk aan Zee/Beverwijk geen weet. Zo’n trefpunt bestaat' naar zijn mening in Wijk aan Zee niet, „want anders zou ik er ongetwijfeld van ge hoord hebben”. Hoewel ook Velsen geen apart naakt strand heeft, wil het toch wel eens voorkomen dat sommige dappere dames topless zonnen. Daar wordt ook geen aanstoot aan genomen. Ze gaan dan meestal naar het rustige gedeelte strand van Plan Zeebad en niemand zal daar iets van zeggen. Ze mogen alleen niet topless op het terras van paviljoen Zee bad zitten van eigenaar Leen Koster: „Daar begin ik niet aan, hoor”, zegt hij, „het is trouwens verboden en je krijgt er maar moeilijkheden mee. Laatst lag op het strand een naakte man en dat veroorzaakte een hoop herrie onder een stel Duitsers, die vonden dat maar niets. Nee, als je eenmaal aan het toestaan van topless begint, is het eind zoek”. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt 23) 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee Woensdag 19.30 u.„Woord en muziek”, 10 mln. meditatie met voorgangers van verschil lende kerken en medewerking van organisten en andere musici. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.„The return of the pink Panter”, a.l. Dag. 13.30 u.: „Plppi gaat van boord”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „James Bond, dr. No”, 14 j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.: „The great race”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „The sound of music”, a.l. Rembrandt (Gr Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Een volkswagentje op drift”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Zo gezegd, zo gedaan met Louis de Funès”. a.l. Sudio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Immorele vertellingen”, 18 j. Dag. 14.15 u.„De vrolijke piraten van schateiland”, a.l. lijkheden voor naaktrecreatie informeer de. Hoewel de heer Ter Horst persoon lijk in het geheel geen moeite met deze vorm van zonnebaden heeft, is de kwes tie binnen het WV-bestuur nog nooit aan de orde gesteld: „De zaak leeft hier helemaal niet en daarom is er eigenlijk nimmer serieus over gesproken”. de VVV worden gericht dan ligt - aldus de heer Ter Horst - de zaak anders. „Als wij duidelijk de indruk krijgen, dat er belangstelling voor de instelling van een naaktstrand bestaat, dan zouden we ons er eventueel best voor in willen zetten. Per slot moet je als bdplats met je tijd meegaan. Maar afgemeten naar de huidige situatie, zitten we er echt nog niet om te' springen”. Hoeveel familieseries hebben we nu? Drie, als ik goed heb geteld. De aloude Bunkers (VPRO), sinds enige tijd de Amerikaanse Maude (TROS) en gisteren kwam daar In Londen staat een Huis, uit Engeland, nog bij, ook al van de TROS. Het gezin is de basis van onze samenleving, dat hoor je vaak. Dus is de familieserie de basis van onze televisie, die immers een familiemedium is. Als vrijgezel zul je wel eens de zenuwen krijgen, denk ik, van al die gezinnetjes. Hoewel van jaloezie geen sprake hoeft te zijn, want het is doorgaans kommer en kwel wat zich in de keurig gemeubi leerde woningen van de tv-families af speelt. Gisteren dus voor het eerst In Londen staat een Huis, dat in het Engels Bless this House heet. De serie is al vijf jaar oud, maar de afleveringen die we te zien zullen krijgen, zijn opgenomen vanaf oktober 1974. Wat misschien iets zegt over de kwaliteit van die eerste vier jaar. Het succes van In Londen staat een Huis is volgens acteur Sid James, die de vader speelt, gelegen in de om standigheid dat het hier om „gewone” gebeurtenissen in het leven van ’gewone’ mensen gaat. Dus niet zoals bijvoorbeeld bij Archie Bunker, want dat soort men sen kom je nooit tegen, zegt James. Wij weten natuurlijk wel beter. Laten we nu eens zien wat er zich gisteren bij de familie Abbott voordeed. Het begint met een conflict om oude grammofoonplaten met muziek waar pa van houdt. Zijn kinderen stoken hem op om mee te doen aan een wedstrijd waarbij een moderne popsong gecompo neerd moet worden. Vader koopt een oude piano, en gaat aan het werk. Het lukt niet, en hij verdwijnt in het café. Dronken schrijft hij een pikant liedje dat hij instuurt. De jury meent, gezien het handschrift, te doen te hebben met een lagere-schoolleerling (nogal onlo gisch, gezien de tekst van het liedje) en stuurt als speciale prijs wat speelgoed. Gelach, doek. Gewone gebeurtenissen, gewone men sen? Zeker is dat ik er niet erg om heb kunnen lachen. Voor zover dat nu, na één keer, te bekijken valt, lijken de tekstschrijvers het vooral te zoeken in pikanterieën-a-la-Snip-en-Snap. De zoon gaat per ongeluk op een stapel grammo foonplaten zitten, zegt: ,Het was ongelukje’, waarop vader zegt: ’Dat jij ook’. Tussen de snaren van de oude, pas gekochte piano blijkt een beha te zitten. Om dat soort dingen kan ik niet lachen, tenzij zoiets gebeurt bij Maude, dat on mogelijke wijf uit die andere TROS- Serie. Maar die zou behalve een beha ook meteen een korset, een paar slipjes en een pak maandverband tussen de snaren gevonden hebben. Ik bedoel maar: in de overdrijving toont zich de meester. Maar goed, misschien moeten we dg familie Abbott nog wat beter leren kennen, aan Bunker hebben we tenslotte ook moeten wennen. Het barstte gisteren overigens van de series. Deel 2 van ’De jongens van de grote weg’, de avonturen van twee Ame rikaanse vrachtwagenchauffeurs, ontrol de zich via de TROS. Net als de eerste keer weer .een tamelijk onzinnige ge schiedenis die het ergste doet vrezen voor de toekomst. Vrachtwagenchauf feur, dat is een jongensdroom, een vak waarin je nog eens wat meemaakt. Maar de werkelijkheid is anders: Lange ritten, laag loon, vieze hamburgers in wegres taurants. Dus moeten de mensen die de verhaaltjes bedenken, zich in de raarste bochten wringen om er toch nog iets van te maken. De heren tekstschrijvers kregen dit keer de volgende personen bij elkaar op een door een landverschuiving afgeslo ten weg: de twee chauffeurs, van wie een gewond, een alcoholische trompettist met zijn zoon, een eerstejaars student medicijnen met wie hij voor het eerst sinds tien jaar op vakantie is, een echt paar met een caravan en twee teenagers met een gestolen auto. Er gebeurt aller lei onzinnigs, bijna te dol om na te vertellen. De student verricht een nood operatie, zijn dronken vader een helden daad, de caravan dondert in het ravijn, en de alcoholist ontdekt dat ook de mevrouw van de caravan vroeger stevig aan de drank is geweest. Maar waar een wil is is een weg! Het eindigt bij het kampvuur; iedereen heeft zich met ie dereen verzoend, en de trompettist blaast melancholieke klanken door het dal. Ergens ver weg blaft een hond en de hulptroepen zijn in aantocht. Mocht er serieuze belangstelling voor bestaan, dan zullen we in overleg met het gemeentebestuur proberen een stuk je stil strand voor de naaktbaders af te zonderen. Zolang die interesse nihil blijft, zijn er van onze kant beslist geen stappen in die richting te verwachten”. De voorzitter van de Heemskerkse VVV, de heer W. P. M. Mudde, houdt er eenzelfde mening op na. „Tot nu toe is er geen aanvraag bij ons binnengeko men. maar we volgen de ontwikkelingen nauwlettend. Heemskerk zou zich naar mijn mening qua ligging uitstekend voor de instelling van een naaktstrand lenen. punten langs de de naaktrecreatie Hoewel blootlopers nog strafbaar zijn volgens de wet, zal deze wet in elk geval niet door het politiekorps Velsen met straffe hand worden gehand haafd. Wat doet een agent als iemand bloot op het strand ligt en dus in termen van de wet de openbare eer baarheid schendt? „Ach, we zullen de zaak eerst per geval bekijken”, aldus een woordvoerder van de Velser politie, „ik bedoel dat wel onderscheid moet worden gemaakt tussen de mensen die gewoon naakt in de zon willen liggen en de mensen die met opzet zedenkwetsend willen optreden. Een proces-verbaal zal niet zo gauw gegeven worden omdat dit een zaak is die nog in ontwikkeling is. In de eerste plaats raakt het de justitie en in de tweede plaats het gemeentebe stuur. Dat is de bestuurlijke instantie die over deze zaken beslissingen moet nemen. Het is een ingewikkelde materie, dat bloot lopen, en wij trachten er op de juiste manier tegen op te treden”. Er blijft sprake van „optreden tegen” zolang er geen gemeentebesluiten zijn genomen ter goedkeuring van een apart naaktstrand. Maar dergelijke besluiten zijn niet te verwachten. WV-directeur A. Toonen: „Ik weet van geen initiatie ven om hier een naaktstrand te regelen. Kijk, dat moet via een organisatie ge beuren of een bevolkingsgroep moet er achterheen gaan en dat is in Velsen niet het geval. En dat is toch de enige manier waarop dat naaktstrand er kan. komen. In het zwembad mag het bij voorbeeld ook niet. Nu moet ik zeggen, het gebeurt zelden dat mensen in ons kantoor komen vragen of hier in de gemeente mogelijkheden zijn om naakt te zwemmen of te zonnen. Misschien dat de IJmuidenaren zelf niet zo nodig hoe ven, maar bijvoorbeeld in de Heerendui- nen signaleer ik wel eens naaktlopers die dan snel in de kleren schieten als er iemand aan komt. Kijk, en het is nu vervelend dat het dan zo in het geniep moet”. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een 22-jarige uit Spanje afkomstige automonteur is gis termiddag met een hersenschudding in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. De man, werkzaam bij Garage Berlé aan de Alkmaarseweg, was met zijn hoofd tegen de hefbrug aangelopen. De postcommandant van de politie Wijk aan Zee heeft gisteren enkele uren lang een 19-jarige rijwielhersteller uit Heemskerk vastgehouden. De jongeman, die volgens de politie alcohol had ge bruikt, maakte moeilijkheden toen hem op het strand een zakje patat werd geweigerd. Na een afkoelingsperiode mocht de jongeman weer naar huis. Voorts werden door de politie twee bromfietsbestuurders en één duopassa- giere wegens het niet dragen van de verplichte helm geverbaliseerd. Vijfen dertig automobilisten kregen tijdens de snelheidscontrole op de Laan der Neder landen een bekeuring. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.; „In het zondige klooster gaan de rokjes omhoog”. 19.30 u.: ..Gejaagd door de wind”. Luxor Theater, Breestraat. 20 u.: „The to wering inferno”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie „De toevalligheid van deze ontmoeting” met werk van Jolanda Prinsen en Cecile van der Heiden; geopend tot en met 1'6 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins. Ljjsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 9 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 7-10, 12.30-13.15 en 14.15-15.15 u.; buitenbad 9-18 u. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81. tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Openbare bibliotheek. Amstelstraat 44: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smithstraat llöa: jeugd 14.30-17.30 u. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 „Vol gas met Herbie”. TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Huygensstraat. CG-l -tentoonstelling „Heemskerk in monu mentaal Noord-Holland”; geopend van woens dag tot en met zondag van 14-17 u. 1

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4