Terrasvogels versloeg EDO Haven Omzet veiling Beverwijk liep iets terug Attractief vakantieprogramma Tmltn vishal bij buurtcenrum Hier gebeurde het 4 Vakantiepret in Velserend bij duiken naar tweehonderd gulden klein geld Wie was getuige van ongeval DEZE WEEK INlitoTI© „De Spil” ft® l til BOEKKOOPJES U gaat heel wat geruster op vakantie als u eerst naarde Amro Bank gaat Br® ii ZWEMBADBEZOEKERS GENOTEN TOT LAATSTE MOMENT VAN MOOIE WEER JZ A 1 Ij een weekend met Oranje-telgen op Zeeuws water. iW Spannend softbalduel ZIE PAGINA 16 (Van een onzer verslaggevers) I gil mantelspecialist Steeds verse koffie Hamburgers RESTAURANT 75 ct. 2.30 dag 15 juli naar het Tropenmuseum en „Madurodam”, met dezelfde ver trek- en aankomsturen dus. IJMUIDEN. Het buurtcentrum ,,De Spil” in IJmuiden-Oost heeft voor 'kinderen van zes-tot veertien jaar weer een aantrekkelijk vakan tieprogramma georganiseerd, waar maandag 14 juli een begin mee zal worden gemaakt. Dan is er namelijk voor de kinderen van acht tot twaalf jaar een bustocht naar ,,De Li- naeushof” in Bennebroek, waarvoor de jeugdige deelnemers om 10.30 uur zullen vertrekken. De reizigers zijn dan om ongeveer 16.30 uur weer terug, zodat het aanbeveling ver dient brood mee te nemen. Dit alles geldt ook voor de bustocht op dins- U kunt de Reischeques bij elke bank in het buitenland verzilveren. Neem er liever teveel mee dan te weinig. Cheques die u overhoudt neemt de Amro Bank zo terug. Amro Reischeques, dat is veilig en handig geld. Daarom: ga bijtijds naar de Amro Bank in uw buurt. Voor buitenlands geld, cheques en uw reisverzekering. En pak dan meteen dat gratis landen- gidsje mee. U kunt uzelf heel wat vakantie-narig- heid besparen als u voordat u op reis gaat even bij de Amro Bank binnenloopt. En daar de Amro Reischeques bestelt. Mocht u die cheques kwijtraken, dan heeft de vinder er niets aan, terwijl u ze gewoon vergoed krijgt. Eén telefoontje met Amro Teleservice en er wordt prompt geld telegrafisch naar de bank ter plaatse overgemaakt. J I hl Ay -Ti i iweer ,,Th« (Van een onzer verslaggeefsters) tweg: (ADVERTENTIE) The 15 u.: ound (Van onze softbalmedewerker) (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE) (Van onze medewerker) werden aange- (ADVERTENTIE) voor 135 en UK 145 (ADVERTENTIE) opend 1 van spend Ge ro en- min. lende nusi- Jbert great Mens VELSEN. Gejoel en geplons vulde dinsdagmiddag zwembad Velserend toen In het natuurbad Velserend is het bij goed weer uitstekend vertoeven. Beschut tussen de bomen liggen, allerlei spelletjes in de buurt om de kinderen te amuseren Haarlem. Grote Houtstraat 180: Winkelcentrum Schalkwijk, Hiviéradreef 26 T-shirt 100% katoen. M: S/M en L Beursen tweehonderd gulden aan klein geld letterlijk in het water. ..Deze samenwerking’,’ zo waarschuw de de voorzitter, „mag niet te lang op zich laten wachten, anders zou het wel eens te laat kunnen 2ijn”. :Een 14. 19 drie Verschillende modellen Denim pantalons O.a. in blauw en groen M: 38/48 Diverse modellen vrijetijdspakken in Denim en pitkatoen, waaronder dit model met bloemetjes garnering. M:36/44 Grote Houtstraat 21 Wilt u abonnee worden? Bel dan overdag 020 - 5411345. Vrijdag 18 juli wordt van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur geheel aan handenarbeid en knutselen met klei, hout en metaal gewijd, waarna er voor maandag 21 juli van 10 tot 16 uur een pick-nick met spelletjes in de duinen op het program ma staat. Deze is bestemd voor kinderen van zes tot twaalf jaar. 9 en Inlichtingen en kaarten kunnen tot en met donderdag 11 juli dagelijks van 10 tot 12 uur bij het buurtcentrum „De Spil” in IJmuiden-Oost worden verkre gen. Telefonisch onder nummer 13039 bij mevrouw Van Oevelen. en bij dit al wil Velserend's Ruud van Beursen nog wel eens voor een of andere krankzinnige verrassing zorgen: dinsdag middag mochten de kinderen „schat dui- Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering zei de voorzitter, dat er nog steeds aan een samengaan van de consumptieveilin- gen in Noord-Holland wordt gewerkt. Alkmaar, Beverwijk, Haarlem en Am sterdam zouden, aldus de heer Tabak, tot een'gezamenlijke veiling moeten ko men met een omzet aan groenten van rond de vijfentwintig miljoen gulden. UK 17 1750, VD 15 1120, VD 25* 1680, VD 46 2030, ZL 6 2380. De span vissers: UK 2690. ken". Als ware rover verscheen Van Beursen ten tonele om zijn schat, twee honderd gulden aan kleingeld, het water in te smijten. HAARLEM. Dat het pad van kop loper Terrasvogels niet over rozen gaat heeft EDO in een spectaculair duel dui-' delijk onderstreepte. Grote vedette in de EDO-ploeg was opnieuw „heuvellroef” Marian van Ginhoven, die zes innings lang zo domineerde, dat Terrasvogels er moedeloos onder leek te worden. Slechts één keer werd zij in die fase kansloos geklopt door een hit van Karin Herf, die echter weer even snel sneuvelde via een dubbelspel tussen Marja van Dusschoten en tweedehonkvrouwe Truus Wit. VELSEN. In verband met het on derzoek naar de oorzaak van het onge val op het Pleiadenplantsoen in IJmui- den, waarbij zondagmiddag een echtpaar zwaar werd gewond, zou de Velsense politie nog gaarne enige getuigen willen horen. Hun die menen hier inlichtingen over te kunnen verschaffen, wordt ver zocht zich met het hoofdbureau van politie in verbinding te stellen, telefoon 19019, toestel 126. Donderdag 19 juli is er van 10 tot 12 uur een poppenkastvoorstelling kinderen van vier tot zes jaar, waarna er voor de ouderen tot veertien jaar van 14 tot 16 uur een muziekinstuif wordt gehouden. Het ligt in de bedoeling hier voor eigen platen of muziekinstrumen ten mee te nemen, zodat er een gezellige show met disc-jockey’s van kan worden gemaakt. Voor dezelfde leeftijden is er dinsdag 16 juli weer een bustocht, ditmaal naar „Artis” in Amsterdam. Vertrek 10 en aankomst 16 uur, düs opnieuw: brood meenemen. Ook aan de thuisblijvers is gedacht, omdat voor hen lach- en teken films zullen worden vertoond, ’s Mor gens voor de leeftijden van zes tot tien jaar en ’s middags voor de ouderen. Woensdag 23 juli is er opnieuw han denarbeid, maar indien het vrijdag slecht weer mocht zijn geweest, zal nu de picknick in de duinen worden gehou den. En de donderdag 24 juli is geheel bestemd voor sport en spel. Vervolgens kunnen kinderen van tien tot veertien jaar woensdag 16 juli van 10 tot 12 uur hun eigen vliegers maken en eventueel ook oplaten, waarna ’s middags die van zes tot tien jaar zelf brood en aardappelen mogen bakken. Tegelijkertijd - van 14 tot 16 uur - kunnen kinderen van acht tot twaalf jaar binnen met klei werken, waarbij de komst van een echte pottenbakker niet uitgesloten wordt geacht. voor de bezoekers van Velserend. Meer dere keren per zomer wordt er wel een of andere stunt uitgehaald om de bezoe kers en hun kinderen te verrassen. Zo ook dinsdagmiddag, toen het nog echt mooi weer was. Op een been, waaraan een ketting met een kogel, kwam Ruud van Beursen op twee krukken zijn kan toortje uit. Twee hulpen shouwden met een grote kar waartip de „schat” was klaargezet. Na enig ceremonieel werd het geld het water ingegooid. De groten mochten duiken in het instructiebad, terwijl voor de kleintjes geld in het kinderbad werd gegooid. Ook EDO had het echter aanvallend moeilijk. Weliswaar had Terrasvogels- werpster Christian Oudendijk wat meer hulp van haar veldsters nodig, maar dankzij haaf voortreffelijke controle en een fraai dubbelspel in samenwerking met Ludy van Mourik en René van der Berg hield ook zij zich uitstekend staan de. In de zevende inning leken de pro blemen haar echter boven het hoofd te groeien. Was de hit van Yolanda Vier hout nog van gevaar ontbloot, de daarop volgende tik van Marian Ginhoven die het Terrasvogels-verreveld verraste, leek de beslissing te gaan brengen. Meedo genloos werd echer he riskane honk- lopen van Yolanda Vierhou via Karin Herf en Mia Spaargaren op de huis- plaat door Gerda Treuren afgestraft. Ook de daarop volgende tik van Marja van Dusschoten en pinch-hitster Marian Wildschut, konden De Birds niet tot capitulatie brengen. Prinsjesheerlijk: Noordster, IJmuiden, Yesta, Kings lynn; Saturnus, Lerwick; BEVERWIJK. - Ten opzichte van het voorafgaande jaar is de omzet van de Beverwijkse bloemen- en groentenvei ling over 1974 iets teruggelopen. Met bijna dertig miljoen gulden bleef men nèt onder de in 1973 gerealiseerde grens. Deze omzetdaling maakt, aldus veiling- voorzitter G. Tabak, een bundeling van krachten noodzakelijk. „zo a.I. orele hio”, Het gaf een feestelijk tintje aan deze warme dinsdag, waarop talloze mensen de verkoeling van het zwembad hadden gezocht. Er was maar nauwelijks ruimte in de twee Velsense openluchtbaden Velserend zat behoorlijk vol. maar ook het Heerenduinenbad was erg druk be zet. Deze vakantiepret duurde tot een uur of vier. Toen brak een enorme regenbui los en moést iedereen overhaast naar de kleedhokken, naar huis. Voor de kinderen in de gemeente zijn strand en zwembad voorlopig het enige vakantievertier in de gemeente. De jaar lijkse Speliade zal pas in augustus van start gaan, hetgeen betekent dat de thuisblijvers van deze zomer of in som mige buurthuizen terecht kunnen of zelf iets vermakelijks moeten verzinnen als het weei- niet zo wil. Maar zolang het wel mooi weer is, lijken zwembad Velserend met al zijn speelmaterialen en het Heerenduinenbad met de speeltuin er naast plezieri ge oorden om de tijd door te brengen. Aan de dinsdagmarkt voerd: 480 kg tong, 2 kisten tarbot en griet, 10 kisten kabeljauw, 5 kisten wijting, 26 kisten schol, 17 kisten schar, 48 kisten makreel, 57 kisten varia. Prijzen in guldens: Per één kg: grote tong 12,11-11,69, grootmiddel tong 11.07-10,99, kleinmiddel tong 11.20-10.96, tong één 10.38-10.15, tong twee 8.93-8.80. Per 40 kg: tarbot 220-166, griet 228- 149, kabeljauw twee 96, kabeljauw drie 94, kabeljauw vijf 61, schol twee en drie 61, schol vier 80-55, wijting drie 50, makreel één 72, makreel twee 47-44. makreel drie 19-18,60, schar 50-38. De besommingen waren: honderden kinderen opnieuw het jaar lijkse evenement „schat duiken” beleef den. Als gevaarlijke rover verkleed smeet Velserends opperman Ruud van IJMUIDEN. Dinsdag gearriveerd: Ossendrecht, Bilbao; Djatiwangi, Bre men; Boruly, Lowestoff; Mubles, IJmui den, Noordzee; M I Transporter, Noord zee; Adele j, IJmuiden, Stockholm; Jen- rix, IJmuiden, Whitby; Marconi, IJmui den. Kings LLyn; Langkoeas, Londen; Boreas, Antwerpen; Jean e, Londen; Smit Lloyd 104, Aberdeen; Tor Hollandi- a, Gothenburg; Rijnstroom, Harwich; Lachs, Bremen; Borkum, Bremen; Bore as, Cadiz; Smit LLoyd 11, IJmuiden, Con Plat. Dinsdag vertrokken: Celsisas, Oporto; Aimerbid, Noordzee; De Bregen, Klaipe da; Jan, Bremen; Drente, Noordzee; Thoge, New Ross; Smit LLoyd 3, Cont Plat; Noordster, IJmuiden, Grange- Mouth; Yesta, Kings lynn; Swallow, Londen; Saturnus, Lerwick; Prezow, Hamburg; Gias Island, Koog a.d. Zaan, Londen; Impala, Ipswich; Mubles, Kyns- lon. Woensdag gearriveerd: monsu, Mel bourne; Joule, IJmuiden, Juelva; Roelof Holwerda, Gragemouth; Fridel, IJmui den, Rochester; North Shore, Cont Plat. Woensdag vertrokken: Maasborg, Delfzijl; Jemrix, IJmuiden, Whitby; Bo- relly, GR Yarmouth; Bytauno, Savilis; Fiducia, GR Yarmouth. En terwijl het talrijke publiek reeds in een verlenging begon te geloven, sloeg min of meer nog onverwachts Terrasvo gels toe. Een tot op dat moment foutloos spelend EDO „verslikte” zich in de korte klappen van René van der Berg en Ludy van Mourik. Marian van Ginhoven nam toen alle risico’s door het duel met Elly Zweers aan te gaan. Een duel dat Elly Zweers op de eerste bal in haar voordeel besliste. Haarscherp verdween de hoge outside-pitch langs het eerste honk, ter wijl René van der Berg vanaf het derde honk de Santpoortse aanhang iq gejuich deed uitbarsten bij het scoren van de enige en winnende run. Het vakantieprogramma wordt dan vrijdag 25 juli enigszins feestelijk afge sloten. Voor de kinderen van tien tot veertien jaar is er *s middags van 14 tot 16 uur een ballonnenwedstrijd met speurtocht, terwijl de jongere kinderen zich in „De Spil” kunnen verkleden en schminken voor een gekostumeerde optocht door IJmuiden-Oost. t 4a: Ook het Heerenduinenbad had dinsdag een ruim aantal bezoekers. Talloze men zen zochten enige verkoeling in het zwembad tijdens de zeer warme, druk kende uren ’s middags. Omstreeks vier uur was het echter rennen voor de bui en moest iedereen racen naar de kleed- hokjes om later op tijd voor de bui binnen te zijn. Deze evenementen zijn niet vreemd

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5