Bekeurd zonder helm 45 1,98 89 98 33 4,98 4,98 4,50 79 70 79 1,09 1,59 65 1,15 1,35 49 1,55 82 87 59 1,19 En i Nu vast solliciteren onze wensen? Middelbare opleiding Nette verschijning Natuurlijk, maat ook goede secondaire arbeidsvoorwaarden r Opleiding start in okt. Een goede honorering? En niet jonger dan 23 jaar Garantie voor goede toekomst I Serieus rade, Swim RCH WINNAAR VAN HONKBALTOERNOOI Brand in slooppand INTERESSE? I I I I I B I Meisje verloor macht over stuur 4 VRAAGT: Jonge mensen voor de buitendienst „WIE LAAG GESALARIEERD IS, WORDT ZIJN PLAATS GEWEZEN” Onderlinge ’s-Gravenhage W O E N' S D A G 9 JULI 19 7 5 E I I I I I I I I I Paques I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Verse kip, kilo Pils, 0.5-literfles Loots drink, cola, tonicof sinas, literfles Coca Cola, literfles.... Spa water, literfles.... Heineken pils, 0.3-literfles... Gazeuse, diverse smaken, literfles. Pils, 0.3-literfles Appelsap, 0.7-literfles Limonadesiroop, diverse smaken, 0.6-literfles Tomatensap, liter.: Jus d’orange, literfles met Gerard Magere yoghurt, literpak Tomaten, per kilo.. Karnemelk, literpak Roomboter sprits, doos a 12 stuks, ter introduktie Komkommer, perstuk *Sla, per krop (Van de streekredactie) HAARLEM. „Wie rijk is kan zijn huis bouwen waar hij wil. De bouw van zeer dure koopwoningen in de particuliere sector gaat door, ondanks de maatregelen van GS om de groei van dorpen tegen te gaan. Behoor je echter tot de laag gesalarieerden, dan wijst de overheid je je plaats: Alk maar, Hoorn, Purmerend of Almere. De volkswoningbouw in de vorm van woningwetwoningen en premiewoningen voor de minder draagkrachtigen wordt afgeremd in de kleinere, niet als „groeikernen” aangewezen ge meenten.” Dit is kort samengevat wat er volgens verschillende kranten in het noorden van de provincie in Noord-Holland aan de gang is. Gedepu teerde Staten van Noord-Holland daarentegen stellen, dat er nauwlettend op wordt toegezien, dat niet meer woningen in de ongesubsidieerde sector worden gebouwd, dan noodzakelijk is om te voorzien in de eigen behoefte van de gemeente. Raak sinas zonder prik, 11/2 liter Rivella suikervrij, 1 XI literfles Montilla Don Valar, O 0.7-literfles£?U«I *Tartaar, 500 gram Duyvis knabbelnootjes, voordeelzak Magere chocoladedrank, liter *Gehakt, kilo Tj GSniet meer dure huizen IS dan nodig voor eigen groei (Van een onzer verslaggeefsters) reken maar een uitkomst a 28 .5 op simon kun je rekenen BEVERWIJK. De Beverwijkse poli tie heeft woensdag drie bromfietsers be keurd die geen helm droegen. Door het warme weer is de neiging groot om die helm maar af te zetten, maar het blijft te gevaarlijk en de politie let er dus op. koreanen en hun Amerikaanse vrienden. Er werd door de EO geen informatie over verstrekt, maar deze film kan vol gens mij alleen maar vervaardigd zijn door het Zuidkoreaanse ministerie van voorlichting en propaganda. Dagsluiter ds. Glashouwer kon er mooi bij aanslui ten: ook in Nederland worden maoïsti sche en marxistische tunnels gegraven. Maar dan niet via graniet, maar veel geraffineerder via de geest. De uit voerders van deze graafwerkzaamheden zijn onze universiteiten, onze scholen en de organisaties die zogenaamde maat schappijvernieuwing nastreven. Men zij gewaarschuwd. Schrijft u ons dan even een briefje. Ons adres: ZEESTRAAT 70 - 's-GRAVENHAGE - tel. 070 - 469360, tst. 251. simon dat scheelt guldens betrekking tot de exploitatie -van be stemmingsplannen, zullen GS zich tot de minister van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening wenden. In overleg met het Rijk zou dan een oplossing voor de moeilijkheden kunnen worden gevon den. Tenslotte, zo menen GS, kan de ongesubsidieerde bouw van in het ver leden al goedgekeurde bestemmingsplan nen bezwaarlijk worden tegengegaan. Overigens zijn GS van plan een nota over de suburbanisatie in november van dit jaar in de vergadering van provinci ale staten aan de orde te stellen. In Simon-filialen met vers vlees, groenten en fruit Het is zomer en ook het NOS-journaal laat zich die niet afnemen. Berichten over vanwege de hitte kromgebogen spoorrails en wissels, dat is nog tot daar aan toe. Maar dan trekken plotseling grote groepen zonovergoten fietsers voor bij. En de sonore stem van Harmen Sie- zen meldt, dat deze beelden betrekking hebben op de fietsvierdaagse van Dren te, die voor de tiende keer van start is gegaan. „Maar zulk mooi weer zullen ze in die tien jaar toch zelden hebben gehad”. Daar beklimt een oudere, bebril de dame ietwat bibberig een met vlagge tjes opgetuigd rijwiel. We herkennen in haar onmiddellijk onze vorstin. „Een ho ge gaste stapte in Anlo op om het traject Anlo-Assen mee te maken. Het gezelschap hoge heren, dat haar op de fiets volgde, had de grootste moeite haar in de hitte bij te houden”. Einde bericht, en de buitenlandse fotobureaus kunnen weer jaren voort, als het erom gaat de wereld voor te lichten over de manier waarop leden van ons koningshuis zich verplaatsen. Het is zomer en dat leidt bij de Evangelische Omroep (Nader Bekeken) tot een reportage over drugs in Amster dam. Daar heeft de hoofdstad al zo’n 700' jaar last van, lijkt het wel. Een .enigszins opgejaagd-klinkende inleider spreekt over „luierende jongeren”, die met duizenden tegelijk naar Amsterdam reizen, omdat ze gehoord hebben: daar moet je wezen. We zien een shot van het nationaal monument en een stem zegt dreigend: „De Dam is het begin. Het begin voor velen van een uitzichtloze verslaving”. Er klinkt getokkel op een gitaar, de camera zoemt in en stopt, pats, bij een hevig behaard hoofd. Het herhaalt zich, pats, een Surinamer. Nog een keer, pats, een ontbloot bovenlijf (mannelijk). De reportage moet eigenlijk nog beginnen, maar één ding is nu al zeker: de aan harddrugs verslaafden moet vooral gezocht worden in kringen van langharige bebaarde Surinamers met ontbloot bovenlijf. Op de Dam worden gesprekjes gevoerd met een aantal hulpverleners. Er is een meneer Frinsel van de Vereniging tot Heil des Volks, die opmerkt dat „er meer verslaafden komen” en die bij de bestrijding daarvan veel verwacht van evangelisatie. Ene meneer Hesse van de Deutsche Hilfsverein, die door de Duitse regering wordt gefinancierd en zich spe ciaal richt op de Duitse toeristen, meent te weten dat jongelui die in alle on schuld naar Amsterdam komen om va kantie te vieren, onvermijdelijk allemaal in handen vallen van gewetenloze heroi nedealers. Het slot bestaat uit de projec tie van een krantenbericht: Duitser overleden nadat hij voor het eerst van zijn leven drugs heeft gebruikt. En nu even serieus. Niemand zal mij horen zeggen dat er in Amsterdam niet zoiets als een groeiend hard-drugspro- bleem bestaat. Maar als er wordt ge sproken over „een opzienbarend rapport inzake heroïnegebruik, dan wil ik wel graag weten wie dat rapport heeft sa mengesteld. De weer eens geponeerde stelling dat het roken van hasjiesj of marihuana onherroepelijk leidt tot het gebruik van hard drugs, is nooit bewe zen. Van de Duitser uit het krantenbe richt is allerminst zeker dat hij nooit eerder „drugs” (wat dan ook) geprobeerd heeft. Verontrusting bij de EO over „de verwoestende hard drugs” prima hoor, maar met een met de natte vinger gemaakte, paniekzaaierige reportage vol hele en halve onwaarheden is niemand gediend, lijkt mij. Nader Bekeken telde nog een opmer kelijk filmpje, namelijk over door Noordkoreanen in de richting van Zuid- Korea gegraven tunnels. Dat ging dus over de communistische agressie jegens de nietsvermoedende, goedwillende Zuid- (Van een honkbalmedewerker) HAARLEM. De vierde wedstrijd van honkbaltweedeklasser Rooswijk in het kader van het Oosterom nederlaag- toernooi is geëindigd in een 7-2 overwin ning voor Starko Birds. De ruime over winning betekende echter niet dat de Santpoortenaren met de eer konden gaan strijken. Zij kwamen daar net één punt voor te kort. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op de Wijk aan Duinerweg reden woensdagmorgen om tien uur twee veertienjarige meisjes op één fiets. De bestuurster raakte de macht over het stuur kwijt en beiden kwamen ten val. Een der meisjes moest met een hersenschudding in het Rode Kruis Ziekenhuis *worden opgenomen. Bos, dat het bevorderen van de bouw van goede en goedkope woningen voor de minder draagkrachtigen een van de voornaamste uitgangspunten van het be leid is. Zoals gezegd, komen er niet meer ongesubsidieerde (dat wil zeggen: dure, voor niet draagkrachtigen onbetaalbare) huizen, dan nodig is om te voorzien in eigen behoefte. Als dat zou leiden tot financieel-economische problemen met RCH Cementbouw had eerder dit toernooi Rooswijk al met 6-1 verslagen en aangezien bij een gelijk doelsaldo het quotiënt van de voor en tegenruns de doorslag geeft, kan RCH Cementbouw de wisselbeker in Heemstede laten, daar het ook vorig jaar reeds beslag wist te leggen op de eerste plaats. Kansen heeft Starko Birds genoeg gehad om de stand een nog florissanter aanzicht te geven. Pitcher Böekling van Rooswijk moest namelijk acht honkslagen toestaan, maar daar staat tegenover dat hij 15 maal 3- slag wist te werpen. Vooral in de zeven de en laatste inning zag het er naar uit dat Starko Birds een ruime overwinning zou gaan boeken. In die zevende inning kwamen drie spelers over de plaat, mede door enkele fouten in het veld van Rooswijk. In de eerste inning had Star ko Birds reeds de basis gelegd voor de uiteindelijke overwinning. Pas in de vierde inning kwam Rooswijk met het antwoord. Het was echter te zwak om nog een bedreiging voor Starko Birds tc vormen. Krop gooide voor Starko Birds 4-2-3. terwijl Kuypers met 3 uit 4 als beste slagman uit de bus kwam. Tweede in het toernooi werd dus Starko Birds, derde OVVO en vierde SC Hagrlem. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Tijdens de afge lopen nacht ontving de Velsense brand weer een melding over een uitslaande brand in een voor de sloop bestemd perceel aan de Eendrachtstraat in Vel- sen-Noord. De brandweer was Spoedig ter plaatse en heeft daarbij het vuur met drie stralen geblust. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld, wel veron derstelt men dat in het pand de gehele dag reeds een vuurtje heeft liggen smeulen. voor warme dagen en dorstige kelen! J GS antwoorden, dat de uitbreiding van bedoelde woonkernen inderdaad wordt tegengegaan, wanneer deze niet bestemd is voor de opvang van de eigen bevol kingsgroei, maar voor de opvang van de bevolkingsgroei elders. Met de eigen be hoefte van de gemeenten wordt rekening gehouden bij de beoordeling van de bestemmingsplannen. De gemeentebestu ren moeten die eigen uitbreidingsbehoef- te dan wel aantonen op grond van een duidelijke motivering, aldus GS. Er is volgens Gedeputeerde Staten geen reden zich ongerust te maken over de afkeuring van de uitbreidingsplannen van verschillende gemeenten. GS zeggen in antwoord op de vragen van mevrouw Gedeputeerde Staten antwoorden dat op vragen van het statenlid mevrouw T. M. Bos (PSP). De groei van kleine steden en dorpen, als gevolg van „overloop” uit de grote steden, moet worden tegenge gaan. Maar maatregelen daartoe mogen niet ten koste gaan van de woningbouw voor de groei van de eigen bevolking van die kleine steden en dorpen. Me vrouw Bos wilde graag weten of GS dat met haar eens waren.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6