1 Den Uyl: Nog geen opleving economie in herfst Inflatie in Succes voor Soares Isabel Peron zou rust moeten nemen Israel doet Egypte nieuwe voorstellen Engeland 26,1 pet Top Helsinki gaat door Meubels RWn, Kiezen, Kopen bij WOON TOON /paarbank DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN Voedselpakket als in Sojoez f In IJmuiden langs de weg naar het Zuidpierstnmd k I 1 Informeer nu naar de mogelijkheden voor gelden op cHypotl]eel^ gemakkelijk, één adres voor al uw geldzaken Het woord is aan VN moet Gidi- en Mitlapassen controleren Jos Mullens VANDAAG IN Vierde macht Grondrechten in deel MOTOR OP BUS - TWEE DODEN Zonnig HOND ERNSTIG MISHANDELD ES van Por>’ onerpschort S3» assies ORANJE» HOCKEY Haven raad ■3^ 10, Strandverwachting: 4 E* Schone aap ZATERDAG 19 JULI 1975 65e jaargang nummer 216 BERENDSEN B.V. E. H. C. O. b.v. 2 3 6 6 6 7 7 Deze krant bestaat uit tweeëntwintig pagina’s. waarin opgenomen „Erbij”. Weerrapporten Binnen- en buitenland 2, Plaatselijk nieuws 4, 5, Kerkdiensten Kastje kijken Radio en tv Strips Sport WASHINGTON (DPA, Reuter, UPI) De Egyptische regering zal in het weekeinde via een Amerikaanse bemiddelaar nieuwe voorstellen van Israel voor een nieuw interim-akkoord inzake de Sinaï krijgen. Naar het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren na een be spreking tussen minister Kissinger en de Israëlische ambassadeur, Simcha Dinitz, meedeelde zal de Amerikaanse ambassadeur in Cairo, Herman Eilts, de Israëlische voorstellen aan de Egyptenaren overhandigen. Fa. HARTOG Kantoor: Lange Nieuwstraat 427 IJmuiden Postgiro 273107; Postbus 18 IJmuiden Tel. redactie: 15389, na kantoortijd: 10709 Tel. adm. en adv.: Tel. 15437 en 16450 Klachten bezorging: 18.30-19 uur en op zaterdagen van 17.30-18 uur: Tel, 10519 a -p -s (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het staat vrijwel vast dat de nu geldende tijdelijke ver laging van de loon- en inkomstenbelasting in 1976 wordt voortgezet. Dit betekent dat naast de lastenverzwaringen die de regering met Prinsjesdag in september aankondigt, niet ook nog een beëindiging van deze belasting verlaging staat Op jaarbasis gaat dit de belastingbetalers in 1976 850 mil joen aan loon- en inkomstenbelasting schelen. It w IJmuider Courant C. V o s m a e r Hoofdredactie: jos L. Lodewijks, E. Koning Uitgave Damiatc Pers B.V. Directie: Mr. H. C. van der Mijc, H. P. Stuurman Abonnement - bij vooruitbetaling - f 12,35 p. mnd., f 35,45 p. kwartaal (p. post f 42.—), p. jaar f 139.10 (p. post f 161 Losse nummers 60 ct. weer die afloop (zie ook pagina 3). pt>" "‘4 Het huwelijk is de hogeschool van het eedulrl. Het circus van vader Henri sneuvelde bij Verdun en vijftien jaar terug moest ook Jos Mullens als heerser van de te een stap terug doen. Maar op zijn Brabantse boerderij heeft de clown alles bewaard en droomt hij van de dag dat zijn zoons zullen Ties Kruize niet gelukkig met voor-Olympisch hockeytoernooi. Het gaat om de provincies d’ Arequi- pa, De Moguegua, Tacna, en Puno. De noodtoestand was daar al eerder afge- kondigd. Plaatwerkerij en Spuiterij M.L Tectyleerstation EDISONSTRAAT 4 Telefoon 1 55 44 IJmuiden Kromhoutstraat 56. tel. 02550-17150. Heeremans van Leuven B.V. Nieuwe Gracht 78 Haarlem Telefoon 023 319245 Puin- en vuilafvoer per container TELEFOON 310561-323488 b.g.g. tel. 322031 11 In Moskou is voor zes roebel een Sojoez- voedselpakket te koop, ter gelegenheid van het historische ruimteproject, dat dezer dagen wordt uitgevoerd. Het bevat een tube kaas, honingkoekjes, een plak gedroogde en samengeperste pruimen en koffie met melk en suiker, die de man op de foto aan het proeven is. Tijdelijke verlaging belastingen wordt voortgezet BUENOS AIRES (AP, DPA, AFP) President Isabel Peron van Argentinië, die met een kou in bed ligt, heeft gisteren van haar artsen het advies ge kregen om enige tijd rust te nemen. Van goed ingelichte zijde werd vernomen dat de presidente haar taak wellicht gedu rende een periode van zestig dagen zal neerleggen. Weersverwachting van het KNMI tot zondagavond: omstandigheden de hand, dat VOOR VERHUIZINGEN IN HET BINNENLAND EN NAAR HET BUITENLAND vraagt vrijblijvend inlichtingen hij Beynesweg. Hlem, tel. 32 13 14 en 32 18 05 Wij zijn gespecialiseerd in verhuizingen door geheel Europa o.a. ook Engeland. Verwacht werd dat de leiders van de delegaties spoedig zouden bijeenkomen om te bevestigen dat de conferentie over elf dagen wordt gehouden. De kwestie van de troepenbewegingen was lange tijd een geschilpunt tussen Cyprus en Turkije. Een Cyprische func tionaris zei dat zijn land zeker voorbe houd met betrekking tot de tekst heeft, maar de topconferentie niet zal blokke ren. De tekst is nog niet bekend. plosieven bij zich en pamfletten waarop de vrijlating werd geëist van Palestijnse guerrilla’s in Israëlische gevangenissen, aldus de legerwoordvoerder. Aan Israëli sche zijde werd één militair lichtge wond. Een week geleden heeft de Labour- regering van premier Wilson plannen aangekondigd die ertoe moeten leiden dat binnen een jaar de inflatie in het land is teruggebracht tot 10 percent. De plannen omvatten beperking van de loensverhogingen tot maximaal zes pond (13,20 dollar) per week. (Van onze redacteur in Lissabon) OPORTO. De massale socialistische demonstratie die gisteravond in de Por tugese havenstad Oporto gehouden is, werd een geweldig succes voor Soares en zijn socialistische partij. Tienduizen den bewoners waren op de been en maakten elk ingrijpen van communisti sche arbeiders en wijkraden die opge roepen waren om de „reactionaire krachten" een halt toe te roepen bij voorbaat onmogelijk. De wegversperringen die communisti sche groepen in de vooravond op toe gangswegen hadden opgeworpen, werden door socialistische arbeiders opgeruimd. Die opruimploegen werden gesteund door de bevolking. Radio en televisie zwegen over deze actie. Het leger, dat in staat van paraatheid was gebracht, heeft er onder die om standigheden kennelijk van afgezien in te grijpen. Vanmorgen vroeg waren uit Oporto noch uit Lissabon ernstige inci denten gemeld. Minister-president Den Uyl verwacht niet, dat de opleving van de economie, die voor komende herfst was voorspeld, er ook werkelijk komt. De internationale bedrijvigheid, waarvan ons land in zo Geschiedenis van de sport visser;) Uitzichtloosheid en verve ling ir> Vietnamese vluchte lingenkampen Iedere maatschappij heeft behoefte aan een barmhar tige Samaritaan W 'r Het kabinet heeft gisteren besloten een nationale havenraad in te stellen. Verder zal de regering een uit vertegen woordigers van diverse departementen samengestelde commissie voor de zeeha vens formeren. De commissie zeehaven- overleg (commissie-Posthumus) had hier toe al eerder geadviseerd. Drie weken geleden werd in Bur gers Dierenpark in Arnhem een chimpanseebaby geboren. Het diertje werd door de moeder ver stoten en wordt nu liefdevol-op gevoed door de echtgenote van de Velper arts De Jong, die op deze foto de aap verluiert. van der Vooren’s Luxe Broodsoorten HIJCEMP""' GENEVE. (Reuter). De slotzitting var, de Europese veiligheidsconferentie zal definitief op 30 juli in Helsinki worden gehouden. De afgevaardigden van de 35 deelnemende landen bereik ten vanochtend in de vroege uren over eenstemming over een compromis-tekst over troepenbewegingen, de enige belang rijke hinderpaal die de topbijeenkomst nog in de weg stond. ROME (DPA). Op de Romeinse luchthavens Ciampino en Fiumieino zal morgen worden gestaakt. Op het vliegveld Ciampino. dat in de eerste plaats bedoelt is voor charter vluchten en binnenlandse diensten, legt het personeel tussen acht uur ’s morgens en een uur 's middags het werk neer. The Sissies blikken terug op het Bonner Bal, waar zij Henry Kissinger op nostalgische love songs en zwoele blikken tracteerden. De zusjes in tevreden, maar niet over elkaar. Het is één .rote kibbelpartij. Inmiddels heeft de Argentijnse minis ter van Binnenlandse Zaken. Benitz, snel tegengesproken dat de presidente voor langere tijd verlof wil nemen. In Buenos Aires gaan echter geruch ten, dat mevrouw Peron met het oog op de ernstige crisis in het land en in de regering het Congres een langdurig ver lof of zelfs ontslag zou willen vragen. De Argentijnse minister van Economi sche Zaken, Rodrigo, heeft gisteren zijn ontslag genomen „om de nieuwe politiek- economische koers van het land niet in de weg te staan.” Hij bezweek voor de toenemende druk van de vakbonds leiders, die in het licht van de voortdu rende nationale crisis zijn heengaan eis ten. Hij was pas op 2 juni in functie gekomen. LIMA (AFP). De Peruviaanse Staatscourant heeft gisteren bericht dat de grondrechten in de zuidelijke provin cies van Peru voor dertig dagen zijn opgeschort. De 20-jarige A. Graham uit Tadcaster en de eveneens 20-jarige E. Williams McCloud uit Copmanthorpe, werden op slag gedood. De motor en de bus raakten bij het ongeluk in brand en gingen geheel verloren. De chauffeur en de veertien passagiers van de bus kwamen ei met de schrik af. zeggen: „Vader, we gaan weer op reis”. Rolf Stallinga deerde het verhaal van deze aristocraat- artiest. sterke mate afhankelijk is, zal op zijn vroegst begin volgend jaar weer aan trekken. Onder die omstandigheden ligt het voor de hand, dat de tijdelijke belastingverlaging wordt voortgezet. Ze was immers bedoeld om de binnenlandse conjunctuur wat te stimuleren, aldus de minister-president gisteravond na afloop van het wekelijks beraad van het kabi net. De sedert 1 april geldende tijdelijke verlaging van de loon- en inkomstenbe lasting betekent bij een inkomen van 30 mille 179 gulden voordeel. Dat bedrag loopt met het inkomen op. Bij een inkomen van 80.000 gulden gaat men er per jaar 340 gulden op vooruit. Alle in komens, behalve de zeer lage, die geen belasting betalen, zullen van een verlen ging profiteren. Erg gelukkig zijn wij deze zomer niet altijd met de week einden geweest. Dit keer lukt het wel. Morgen is nergens meer een bui te verwachten. De zon gaat doorbreken en dan is het snel aangenaam zomerweer. De tem peratuur kan morgen tussen 23 en 26 graden schommelen, waar bij wat meer zon dan vandaag. Zeewater 18 graaen. Zonnige perioden met aanvanke lijk, vooral in het oosten van het land, enkele buien. Tot matig toe nemende westelijke wind. Maxi mumtemperaturen van 20 tot 24 graden. Bij de bespreking tussen Kissinger en Dinitz zijn volgens een woordvoerder „enige punten” duidelijk geworden. Di nitz zelf sprak van vorderingen, maar waarschuwde voor overdreven verwach tingen. Het plan zou een nieuwe interim- regeling inhouden, waarin een linie wordt voorgesteld waarop de Israëlische troepen zich zouden terugtrekken. SLOCHTEREN (ANP) De rijkspoli tie van Slochteren heeft een 23-jarige en een 31-jarige man uit deze plaats aange houden, die ervan worden verdacht een hond ernstig te hebben mishandeld. Zij hadden met hun auto 140 kilometer per uur gereden, terwijl ze het dier aan de wagen hadden vasteebonden. Het beest is inmiddels afgemaakt. Na hun arrestatie verklaarde het tweetal het te duur te hebben gevonden de hond naar het asiel te brengen. LONDEN (AP). Tussen juni 1974 en juni 1975 is de inflatie in Groot- Brittannië gestegen tot een recordhoog te van 26.1 percent. Dit heeft de Britse regering gisteren bekendgemaakt. Het was de vierde achtereenvolgende maand dat een nieuw inflatierecord werd geboekt en het bevestigt dat Groot-Brittannië de inflatoire koploper van Europa is. MARKEN (ANP). De afgelopen nacht zijn twee Engelsen om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de dijk van Marken naar het vasteland. De Engelsen reden met een motorfiets aan de linkerkant van de weg en botsten op een autobus. De zeehavencommissie krijgt met na me de opdracht een wetsontwerp te maken waarin de taken en de samen stelling van de zeehavenraad wordt uit gewerkt. Ze zal er rekening mee moeten houden, dat de regering overweegt om de gemeentelijke havens in handen van de nieuwe provincies te leggen. Minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat zal een en ander coördineren, zo is door het kabinet besloten. De troepenterugtrekking zou Egypte jurisdictie geven over de strategisch belangrijke Gidi- en Mitlapassen, maar zou deze plaatsen onder controle van de VN-macbt. Israel zou de controle hou den over de oostelijke toegang van de passen. Verder zou Israel zich terugtrekken van de olievelden van Aboe Rodeis aan de Golf van Suez en van een weg die deze verbindt met de vergrote Egypti sche zone in de Sinai. In ruil daarvoor zou Israel verwachten dat Esvnte in stemt met handhaving van de VN-macht in de Sinai gedurende drie jaar en dat het verklaart dat het geen geweld zou gebruiken om geschillen met Israel te regelen. Israel stelde voorts voor de controle te behouden over het belangrijke waar schuwingssysteem on de Gidipas. Van Amerika wil Israel de waarborg dat het lance-raketten en F-15-gevechtS- vliegtuigen kan kopen. Israel drong niet aan op openlijke verzekeringen van de Amerikaanse rege ring tot militaire en economische steun op lange termijn, maar nam aan dat het deze steun na een nieuw akkoord zonder moeilijkheden zou krijgen. Israëlische troepen hebben gisteren in een boomgaard in een buitenwijk van de Noordisraebsche stad Metullah drie Ara bische commando’s doodgeschoten. Vol gens een Israëlische legerwoordvoerder was het drietal uit Libanon in Israel geïnfiltreerd. Ze hadden wapens en ex-

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 1