Wel kijken niet kopen - Biba exit Vanmiddag belangrijke rede Egyptische president Healey schetst somber beeld iD FEESTJE VAN Franse „meneer In China lichaam van 2140 prostitutie jaar oud aangetroffen Ruimtevis zoek KEUR B.V. KEUR B.V Pakje sigaretten 15 cent duurder 5 Argentijns kabinet opnieuw gewijzigd ANGELS" L J „HELL'S ■i DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN iel 14 Het woord is aan LOPEZ REGA-AANHANGERS VERDWENEN PARLEMENT INDIA BESPREEKT NOODTOESTAND Christina Onassis Telefoonbeantwoorders Onbestendig nljman haarlam AGENDA pag'ia 6 Kunsthandel Jos de Graaff Het standpunt van de P.S,P. trouwt vandaag Tegenvallende oogst J l” rmmnmmm/fmwmmrmmm. juli, 19 jen 2 r 023-319309 houtmarkt 21 perspex lichtbakken neon lichtreklames 6 7 7 11 13, 15 Planteliefde Strandverwachting I Das-met-geurtje Umuider Courant ruitbctaling - f 12,35 p. mnd., f 35,45 p. kwartaal (p. post f 42,—), p. jaar f 139,10 (p. post f 161,—). Losse nummers 60 et. (Van onze redactie economie) mo- Beroep van VN op Sadat over 99 ADVERTENTIES Zijn normaal geopend tijdens de bouwvakvakantie. eigen ontwerpstudie voor Deze krant bestaat uit 16 pagina’s De fnma heeft kantoren geo pend in Engeland, Nieuw-Zee- land en Australië. Mahatma Ghandi: Als er slechts keuze js tussen ge weld en lafheid, raad ik geweld aan. DINSDAG 22 JULI 1975 65e jaargang nummer 218 Half tot zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige tijd regen. Matige tot krach tige, aan de kust nu en dan harde wind uit zuidwest tot west. Minimumtemperaturen omstreeks 14, maxima circa 20 graden. Het beroep werd gedaan omdat dit „zou bijdragen tot het maken van vor deringen op de weg naar een rechtvaar dige en duurzame vrede in het Midden oosten”. Erkend worden de „constructie ve maatregelen” die ook ten gunste van de vrede zijn genomen. Tijdens de korte bijeenkomst van de Raad stemden 13 van de 15 leden voor deze stap. China en Irak distancieerden zich daarvan en stemden niet. PEKING (AFP). De 2140 jaar oude stoffelijke resten van een ambtenaar ten tijde van de Han-dynastie (206 V.C.-220 n.C.) zijn dit jaar in een graftombe in de provincie Hoepeh (centraal-China) ont dekt, zo meldde gisteren het persbureau Nieuw-China. melden, nu Mark Spencer een deel van het Bibagebouw heeft gekregen. Pinot zal zich in eerste instantie be zighouden met de dringendste grieven van de prostituées: ontslag van rechts vervolging door prostituées die in Lyon tot gevangenisstraf zijn veroordeeld, af schaffing van de wet ten aanzien van de recidive en heropening van bordelen in aan de prostitutie voorbehouden stads wijken. KOOP vanaf f 495,— HUUR vanaf 20,p. m. NATEBO-AMSTELVEEN. Tel. 020-456456 Relatiegeschenken Gierstraat 47-53 - Telefoon 31 28 01 Showrooms: Breestraat 30 en 24 HOUSTON. (AFP) Een van de tien vissen die de Apollo-astronauten in met water gevulde plastic zakken hadden meegenomen om hun reacties in de toestand van gewichtloosheid na te gaan, is ziek. Men heeft geen resten gevonden. Het dier is eenvou dig verdwenen. BOUWMATERIALEN Harmenjansweg 19 Haarlem Telefoon 31 (‘6 12 BOUWMARKT Koudenhorn 54 Haarlem Telefoon 32 12 12 NEW DELHI (Reuter). De regering van India heeft gisteren aan het begin van een speciale zitting van de beide huizen van het parlement de noodtoestand, die op 26 juni werd afgekondigd, verdedigd. Het parlement is volgens de wet ver plicht een dergelijke noodtoestand bin nen twee maanden goed te keuren. PARIJS (AFP). De Franse publieke vrouwen hebben met hun recente pro testactie toch wat bereikt: vanaf morgen krijgen ze een officiële tussenpersoon die door de regering wordt aangesteld. Hij zal zich gaan bezighouden met alles wat met prostitutie te maken heeft. De nieuwe voorspreker van de prosti tuées is Guy Pinot, rechter-voorzitter van het hof van beroep in Orleans. Hij is al „meneer prostitutie” gedoopt. De astronauten zweren dat zij de vis niet hebben opgegeten of aan de Sojoez-bemanning hebben aangebo den. De NASA concludeert hieruit dat het dier door zijn „collega’s” is opgegeten. LONDEN (Reuter). Twee tot drl« miljoen Britten zullen jarenlang werk loos blijven als de maatregelen van de Britse regering tegen de inflatie geen effect hebben, aldus minister Healey van financiën. Als de buitenlandse bedrijven hun kapitaal uit Engeland terugtrekken zal de Britse levensstandaard met tien percent dalen, zo zei hij. haar echtgenoot Stephen FitzSimon. Om tactische redenen bewaren de betrokken partijen hierover echter het absolute stilzwijgen. BUENOS AIRES (Reuter). Presi dent Peron van Argentinië heeft maan dag het ontslag aanvaard van minister van economische zaken Celestino Rodri go. Kort daarna werd bekendgemaakt dat minister van sociale zaken Carlos Villone zijn ontslag had aangeboden. Hoofdredactie: Jos L. Lodewijks, E. Koning Uitgave Damiate Pers B.V. Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman Abonnement - bij voo: Om de planten in de vakan tie niet te laten verdrogen had een familie in Nieuwegein het groen in de badkamer op de bovenverdieping van de woning onder een druppelende kraan ge zet. De druppel werd echter langzaam een straal en de plan ten konden daar niet tegenop drinken. Het gevolg was dat de aarde uit de potten stroomde en de afvoer verstopt raakte. Buren alarmeerden de politie, toen het water door de muren sijpelde. De vakbondsfederatie wier leiders gis teren urenlange besprekingen met presi dent Peron over de economische crisis hebben gehad, beschouwt Rodrigo zowel als Villone als intieme medewerkers van de voormalige hoge adviseur van de president, José Lopez Rega. Behalve hun kabinetseisen hebben de CGT-leiders ook eisen gesteld ten aan zien van de bescherming van de koop kracht van hun leden. Die koopkracht is danig ondergraven door prijsstijgingen van circa 300 percent in de laatste vier weken. Aangezien de regerende Congrespartij van premier Indira Gandhi over een ruime meerderheid der parlementszetels beschikt hoeft aan deze toestemming niet getwijfeld te worden. De pro-Moskou gezinde communistische partij, die met die afkondiging akkoord gaat, stemde nogal verrassend tegen een voorstel van de meerderheidsfractie, het parlementaire werk te beperken tot drin gende regeringszaken. Het is bepaald niet denkbeeldig dat ook andere winkelbedrijven zich als potentiële huurders zullen aan- De bekendmaking heeft groot opzien gebaard, aangezien algemeen werd ver wacht dat Christina Onassis in het hu welijk zou treden met de 27-jarige Pe tros Goulandris, zoon van een andere Griekse reder. Goulandris vertoefde de laatste maanden veelvuldig in het gezel schap van Christina Onassis. Hij was ook aanwezig bij de begrafenis van haar vader, Aristoteles Onassis, in maart. Christina Onassis zou haai’ vader kor', voor zijn dood hebben beloofd dat ze met Goulandris zou trouwen. Zwakke oceaanfronten strek ken nog juist over ons gebied naar het oosten. Daarbij tijdelijk wat regen, morgen ook opklarin gen. Vrij krachtige zuidwesten wind. In de middag 18 d 20 graden zeewater 17. Vooruitzich ten: licht wisselvallige stroming van de oceaan met tijdelijk ge matigd strandweer. DEN HAAG (ANP). Met ingang van 1 september zal een pakje sigaretten 15 cent duurder worden. De gemiddelde verkoopprijs per die datum wordt dan f 2,15 per pakje, zo heeft het ministerie van economische zaken vanmorgen mee gedeeld. De verhoging was nodig in ver band met sterke kostenstijgingen. ATHENE (DPA en UPI) in Athene is gisteren bekendgemaakt dat de 22-jarige Christina Onassis, belangrij ke erfgenaam van de Onassismiljarden, vandaag in een Grieks-orthodoxe kerk in een buitenwijk van de Griekse hoofd- stad Athene, in het huwelijk treedt. De bruidegom is de 30-jarige Alexandros Andreadis, zoon van een bankier en reder. De huid van de dode had zijn elastici teit behouden. De gewrichten bleken nog buigbaar te zijn. Het gebit was volledig. Volgens Nieuw-China is het lichaam na d e lijkschouwing weer in elkaar gezet- I NEW YORK (AFP) De Veilig heidsraad van de Verenigde Naties heeft gisteravond een beroep op de Egyptische president, Anwar Sadat, gedaan zijn bezwaren tegen ver nieuwing van het mandaat van de VN-vredesmacht in de Sinai te laten vallen. Dit mandaat loopt 24 juli af. Hij is gistermiddag in de Spaanse hoofdstad Madrid aangekomen. Hij kwam vanuit Rio de Janeiro en was omringd door zes lijfwachten. Tegenover de pers verklaarde hij naar Europa te zijn gekomen als buitengewoon ambas sadeur en gevolmachtigde van Argenti nië. Mevrouw Peron heeft ook bakzeil ge haald voor het parlement. Ze zette haar handtekening onder een wet die dertien dagen geleden tegen haar zin was aan genomen en die handelt over de presi dentiële opvolging. Het parlement koos Italo Luder tot voorzitter van de senaat en ipso facto tot eerste in de lijn van opvolgers voor het presidentschap. De Veiligheidsraad volgt de situatie van zeer nabij en „onderstreept de nood zaak van het maken van vorderingen op de weg naar een rechtvaardige en duurzame vrede en van „het vermijden van een impasse. Diplomatieke kringen zeiden dat er sterke aanwijzingen zijn dat presidenl Sadat positief op het beroep zal antwoor den in een toespraak die hij vanmiddag in Egypte zou houden. De Raad werd in spoedvergadering bijeengeroepen opdat de president vóór zijn rede op de hoogte zou zijn van het verzoek. Verwacht wordt dat de Raad morgen opnieuw bijeen zal komen en na een positief antwoord van Sadat het man daat van de VN-noodmacht zal verlen gen. De Egyptische vice-premier en minis ter van Buitenlandse Zaken, Ismail Fachmi, heeft zoals bekend vorige week meegedeeld dat Egypte niet zou instem men met een verlenging van het man daat als de noodmacht gebruikt wordt om de status quo in de Sinaï te handha ven, dat wil zeggen de bezetting van Egyptisch gebied door de Israëliërs. MOSKOU (Reuter). De krant „Komsomolskaja Pravda” bericht dat de graanoogst rond Stavropol in het zuiden van de Sovjet-Unie door droogte is ver woest. Deze streek is gewoonlijk een van de produktiefste graangebieden van de Sovjet-Unie. Weerrapporten Binnen- en buitenland 2, 3, 9, 11 Plaatselijk nieuws 4, 5, 6 Kastje kijken Radio en tv Strips Beurs Sport De huwelijksinzegening zal worden bijgewoond door Christina’s stiefmoeder, mevrouw Jacqueline Onassis-Kennedy. Bij de overledene zijn ongeveer 500 voorwerpen gevonden, zoals gebruiksar tikelen uit brons en bamboe. Voorts aardewerk, koperen munten en zijden kledingstukken. Het grootste deel be vond zich in goede staat. De topman van British Land, John Ritblat, heeft weliswaar verklaard dat Biba in het monumentale gebouw aan High Street (in de dure wijk Kensington) zal blijven, maar voor het ergste mag worden gevreesd gezien de meningsverschillen tussen Ritblat en de oprichters van Biba tevens het artistieke brein erachter), mode ontwerpster Barbara Hulanicki en Het lijk, van een ongeveer 50-jarige man, bevond zich in de kleinste van drie in elkaar passende doodkisten en was ondergedompeld in een donkerrode con- serveringsvloeistof. Wat het resultaat van het overleg tussen mevrouw Peron en de vakbonds leiders is, is niet bekend. Het gesprek was uitgesteld omdat de president een griepaanval had gekregen. Lopez Rega, zoals gezegd mevrouw Perons particulier secretaris en vertrouweling, vertrok in tussen plotseling naar Europa via Brazi lië. Een firma in Miami in de Amerikaanse staat Florida is op de markt gekomen met t-shirts en stropdassen die ruiken naar onder andere smeerolie, bier, ansjovis en pizza. Directeur John Gall vertelde dat het aroma z- in capsules die in het weefsel zijn verwerkt en die de drager alleen maar open hoeft te kras sen om de geur te verspelden. Een verklaring van de P.S.P. Portugal, die ook in socialistische krin gen in Nederland grote verontwaardi ging wekte, werd in ons blad op 15 mei gecommentarieerd onder de titel „onge looflijk”, een titel die ondubbelzinnig de strekking van het gehele commentaar weergaf. Vanuit het partijbestuur van de P.S.P. is nu een reactie gekomen in de vorm van een uitvoerig betoog dat een nadere uiteenzetting wil zijn van het P.S.P.-standpunt. Elders in dit blad drukken wij die uiteenzetting onverkort af (pag. 9). Het heeft weinig zin de discussie over het onderwerp Portugal voort te zetten met commentaren op reacties en reacties op commentaren. Het is, wat het P.S.P.- standpunt betreft, ook niet nodig, want dat is nu volkomen duidelijk. Ook uit de nadere uiteenzetting blijkt, dat het stre ven van de Portugese militairen om samen met de communisten de nog nau welijks ontloken democratie met vrije politieke vertegenwoordiging in parle mentaire partijenfracties om hals te brengen, de instemming van hetP.S.P.- partijbestuur heeft, evenals de uitscha keling van de vrije nieuwsgaring en nieuwsgeving. De P.S.P. wil in Portugal graag een nieuwe soort maatschappij structuur zien groeien, omdat zij het westers model ongeschikt vindt. Als die nieuw soort er een is die door de strijdkrachten wordt gedicteerd aan de 12 percent communistische Porugezen, terwijl 88 percent andersgezinden mond dood wordt gemaakt, dan vindt de P.S.P. dat altijd nog beter dan dat Portugal vervalt in de chaos van bekvechtende politieke partijen. Het is een standpunt. Als de P.S.P. er zo over denkt, zal zij ook voor Neder land - want zij is tenslotte een Neder landse politieke partij - de promotie van de strijdkrachten tot hoogste gezag in den lande moeten nastreven, om vervol gens door middel van een monsterver bond met deze strijdkrachten het land een „nieuwe soort democratie” op te leggen, waarvan zij de blauwdruk heeft. Pacifisme en socialisme moeten dan ver geten worden. Dat zijn twee van de drie letters „P.S.P.”. Als de P.S.P. met zo’n beginselprogramma uit de coulissen komt, zal de derde letter waarschijnlijk evenzeer verdwijnen zodra de stembus vrij baan geeft aan de keuze van vrij heidslievende mensen. Want hoe men het ook keert of draait, het is ongelooflijk. LONDEN. De droom Is voorbij. Biba, het fameuze Londense waren huis dat helemaal paste in de dieuze, nostalgische hang naar de ja- ren dertig, wordt drastisch ingekrom pen en voor het verdere voortbestaan wordt gevreesd. De onroerend-goedmaatschappij British Land, die een belang van 75 percent heeft in Biba an tevens eige nares is van het gebouw waarin Biba is gehuisvest, heeft namelijk een kwart van het rijkelijk van marmer, spiegels en palmen voorziene waren huis verhuurd aan Marks Spencer, een soort Britse Hema. Weersverwachting tot mor genavond: Met vereende krachten wordt een „Heli's Angel” uit een huis aan de Tweede Atjehstraat in Amsterdam ge haald. Tientallen woedende buurtbewo ners namen daar de afgelopen nacht het recht in eigen hand om een eind te maken aan een al te uitbundig feest van een groep Heli’s Angels. Gewapend met allerlei slagwapens sloegen de buurt bewoners op de feestvierders in. De politie had aanvankelijk een af wachtende houding aangenomen, maar toen zij voor de derde keer was gealar meerd, arriveerden er in totaal twintig agentent die uiteindelijk zes Heli’s Angels meenamen naar het politiebureau. Kantoor: Lange Nieuwstraat 427 IJmuiden Postgiro 273107; Postbus 18 IJmuiden Tel. redactie: 15389, na kantoortijd: 10709 Tel. adm. en adv.: Tel. 15437 en 16450 Klachten bezorging: 18.30-19 uur en op zaterdagen van 17.30-18 uur: Tel. 10519 Een van de voornaamste oorzaken van de slechte gang van zaken bij Biba is de omstandigheid dat de meeste bezoekers van dit pas een paar jaar bestaande „jaren dertig”-waren- huis alleen maar komen kijken naar de indrukwekkende entourage en vrijwel niets kopen. Boven- en benedenverdieping van de woning stonden toen al blank. MM

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 1