Itofevishal ALKMAAR, LET OP UW ORGELS Buit bekend Alkmaars ensemble in van inbraak in Velsen Hervormde Kerk Paul Marselje Haven bij Ekstavo Gewonde jongen overleden Agenda 1 1 1 i i j I Derde Toer-in orgeltocht naar Kaasstad VRIJDAGAVOND ZOMERCONCERT Gevonden voorwerpen x.' DINSDAG 22 JULI 1975 PLAATSELIJK NIEUWS 6 In en om Haarlem Heemskerk Castricum Velsen-Noord met Bert van der Veer tVijfc aan Zee Beverwijk Velsen-IJmuiden oTvn Per stuk: Haai 164-108. over P. ZWAANSWIJK 01 „De en (Van een onzer verslaggevers) u.: 20 20 DIVERSEN Het programma van vrijdagavond is bijzonder gevarieerd; zang wordt afge wisseld met instrumentale muziek: wer ken van bekende componisten met die van minder bekende. Tot de bekende behoort zeker Alb. Scarlatti de man van de Napolitaanse Opera van wie drie kleine aria’s op het programma staan vermeld. Verder natuurlijk ook J. P. Sweelinck als stadsorganist in gemeen telijke dienst gaf hij in de oude kerk van Amsterdam promenadeconcerten, waarbij hij naar hartelust improviseerde en va rieerde op de toenmalige tophits. Zo'n topper ..Ónder een linde groene” staat ook voor deze avond op het programma en hoewel geschreven voor orgel laat deze variatie zich erg goed op het klavecim bel vertolken. Kaarten voor deze uitvoering zijn ver krijgbaar vóór het concert aan de ingang van de kerk en ook telefonisch te reser veren (telefoon 30403). reldlijke muziek op zijn repertoire, vooral uit de 17e en de eerste helft van de 18e eeuw. Het ensemble „Ars Musica” uit Alkmaar komt vrijdagavond naar Heemskerk om er in de Hervormde Kerk een concert te geven. Minder fortuinlijk waren tijdens het afgelopen weekeind ongewenste bezoe kers aan een supermarkt aan de Lange Nieuwstraat. Men had namelijk getracht het bedrijf binnen te dringen door naast het deurslot een gat te boren en dit te iorceren. maar deze pogingen zijn ken nelijk vergeefs geweest. Openbare 21.30 11. Openbare 14.30-17.30 U. geïmproviseerde bewerking van het ge zang: „De hoge God alleen zij eer”. De Grote Kerk in Alkmaar telt twee orgels, het oudste nog bespeelbare in ons land en een tweede groot orgel, waarvan het front op deze pagina is afgebeeld. Dinsdag gearriveerd: Sokanatu, Londen; Rig Tugger, Umuiden, Cont. plat; Navi- gare, Arklow; C D de Manzales, Vlissin- gen, Oremar, Norfolk, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, Umuiden; Westfjord, Archangel. (Van een medewerker) Aan de maandagmarkt werd te Umui den aangevoerd: 12560 kg tong; 145 kis ten tarbot en griet; 1144 kisten kabel jauw; 32 kisten koolvis; 441 kisten schel vis; 458 kisten wijting; 1136 kisten schol; 91 kisten schar; 59 kisten makreel; 146 kisten diversen. VELSEN. Zoals wij maandag reeds hebben vermeld werd tijdens afwezig heid van de bewoners in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken bij een perceel aan de Meervlietstraat in Oud- Velsen. Deze bewoners zijn inmiddels van hun vakantie teruggekeerd, zodat kon worden vastgesteld wat de inbrekers allemaal hebben meegenomen. Hun buit bestond uit een stereo-radio met twee boxen, drie spaarpotjes, een porceleinen pot met zeventig gulden, een gouden horloge ter waarde van driehonderd gul den en een Deens-koperen telefoontoe stel. Garaudy zei tal van interessante dingen „De commercie smoort de creativiteit in de kiem”, „er is een systeem mogelijk waarbij de initiatieven van de basis komen”, „de rede en de techniek beheer sen het leven, de vrouwelijke dimensie is verloren gegaan”. De film van André Truyman bood een teveel, dat zodoende hoogstens of in ieder geval) belangstel ling opriep voor het werk van Roger Garaudy. ALKMAAR. De derde van de ze ven orgeltochten in het kader van de ..Toer-in” van de Culturele Raad Noord- Holland leidde zaterdag naar vijf orgels in kerken van de stad Alkmaar. Deze tocht heeft duidelijk de motieven ge toond om ook Alkmaar de naam van orgelstad te geven, althans zolang hier de bereidheid gevonden wordt om de orgels, die hier zijn en om hun uitzon derlijke herkomst zelfs wereldbekend heid hebben verkregen, voor verval te behoeden en ook voor het nageslacht te bewaren. orgel met indrukwekkende grootheid en schoonheid van klank zijn uitzonderlijke kwaliteiten heeft kunnen doen horen. Klaas Bolt gaf hiertoe voortreffelijke vertolkingen van een Preludium en Fu ga van Buxtehude, van koraalbewerkin- gen, kostelijke voorbeelden van gemeen- tezangbegeleldingen in de loop der tij den en ten slotte van een machtige DEN HELDER. Tijdens de af gelopen week zijn in het bijzonder voor de kust- vissers de weersomstandigheden minder gunstig geweest, zodat deze schepen noodgedwongen enige visdagen in de ha ven moesten blijven. Alleen de grotere kotters waren maandag tot normaal uit varen in staat, waarna de meeste vrij dagavond weer zjjn teruggekeerd. Afscheid van de Tour de France, af scheid van het Melkhuisje-toernöoi, af scheid van de Sojoez-19 en bij de TROS ook nog afscheid van de vooravond-serie over Arpad de zigeuner. Bofkonten zijn zij die hun hart nimmer aan Arpad verpand hebben, want de serie werd be ëindigd terwijl zowel de dappere zigeuner als zijn vriendin Rilana zwaargewond op de binnenplaats van een kasteel lagen. In een KRO-documentaire van André Truyman over de Franse ideoloog Roger Garaudy werd deze techniek niet toege past. Verre van dat. In „Heel mijn leven heb ik mij afgevraagd of ik christen was.bleek eens te meer, dat een te- levisieportret over een wijs man snel ontaardt in een lawine van feiten en me ningen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De 18-jarige Bever- wijkse jongen, die vorige week donder dag bij een aanrijding op de Pontweg ernstig gewond raakte, is dit weekeinde in het Rode Kruis Ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. De jongen was bij de val na de aan rijding zijn helm verloren (de kinband brak) en liep een schedelbasisfractuur op. HEEMSKERK Ter afsluiting van de serie zomerconcerten in de Herv. Kerk van Heemskerk zal vrijdagavond om 20.00 uur optreden het ensemble „Ars Musica” uit Alkmaar. Het vijfde orgel, het koor-orgel van de Alkmaarse Grote of Sint-Laurens- kerk, werd in 1511 gemaakt door de bouwer Johan van Covelen en behoort tot de weinige bespeelbare alleroudste orgels, die in Nederland en in het overi ge deel van West-Europa nog worden aangetroffen. Aldus waren er deze dag zevenentwintig kotters aan de markt met 30 ton schol en 12 ton tong, maar daarop werd zater dag door achtendertig vaartuigen nog maals 100 ton schol en ruim 33 ton tong aangeboden. Deze aanvoer bleek goed voor bijna 600.000. De weekomzet is niet groot geweest, maar bedroeg in ieder ge val nog meer dan 800.000 En wat de prijzen betreft, deze waren aan het begin van de week over het algemeen hoger dan in de laatste dagen. DINSDAG 22 JULI bibliotheek, Wljkerstraatweg: 19- Maandag vertrokken: Anwar, Cleve land, Umuiden; Garand, Cont. plat; Ed dystone, Londen; Superman, Cont. plat; Ponton P 312-3, Cont. plat; Scol Pro gress, Newcastle; Rijnstroom, Harwich, Rommen, Boston, Zaandam; Holgtenburg, Hamburg; Blokland, Bremen; Sea Vi king, Cont. plat, Umuiden; Golina, Cont. plat, Umuiden; Konstantin Saveljev, Ar changel, Zaandam; Voulla, St. Pangros;- Brivaer, Sauda, Umuiden; Nornews Lea der, Trondheim; Baltysky 62, Archangel; Mobil Wedel, Emden; Steinbukk, Ber gen; Azymuth, Rotterdam; Ventura, Hull; Husum, Solvesberg, Umuiden. De besommingen waren: KW 11 14.700; KW 22 29.900, KW 24 20.800; KW 25 29.000; KW 51 21.000; KW 88 17.000; KW 103 9.000; KW 149 16.800; KW 150 14.600; KW 187 13.000; KW 189 19.000; KW 213 13.000; KW 4 4.990; KW 214 16.500; KW 221 4.500; SCH 256 13.600; UM 11 10.000; UM 44 17.800; IJM 154 23.900; VL 105 2.800; VL 112 2.200; VL 131 1.500; VL 153 1.800; WR 45 8.800; WR 189 10.000; twee Deense vaartuigen: K 137 19.900; RI 288 6.700. Dinsdag vertrokken: Stepenitz, naar Birkenhead; Ciudad de Pereira, Le Ha vre; Blenheim, Kristiansand; Games, Bilbao, Umuiden. De fans van Arpad verliezen er wel een educatieve serie mee. Zigeuners komen altijd te laat, zigeuners houden van luxe zigeuners zijn wantrouwig, het is maar een greep uit de laatste afleve ring. Voorts ontdekte een sigarenwinkelier - aan de Wüstelaan in Santpoort in zijn automaat twaalf vreemde munten, ver moedelijk Poolse koffiepenningen. Dit kostte hem zes pakjes sigaretten ter waarde van twaalf gulden. SANTPOORT Paul Marselje, de Haarlemse „troubadeur”, die zichzelf op de gitaar begeleidt bij uistekende zelf geschreven luisterliedjes, zal vrijdag avond 25 juli a.s. optreden in de Ruïne van Brederode. Hij doet dat voor Ekstavo '75. De aanvang is bepaald op half negen, een toegangskaart kost 3,50 en is aan de poort van de ruïne die'avond vanaf acht uur verkrijgbaar. Paul Marselje treedt op sinds zijn ne gentiende jaar. Aanvankelijk speelde hij alleen in de Haarlemse Waagtaveerne met teksten van anderen. Maar hij kon zelf ook schrijven en met eigen teksten kreeg hij een eerste prijs in Springplank van de KRO. Daarna is hij geregeld in radio programma's te horen geweest. In de kelder van de ruïne is een expo sitie ingericht van werken van de Sant- poortse graficus Ruud Cornelisse. TENTOONSTELLING Ned. Herv. Kerk, Julianaplein. Prentenkabi net J. v.d. Linden en jubileumexpositië Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade en Natuurvrien denhuis De Banjaert: geopend tot en met 25 juli dagelijks van 19-21 u. DIVERSEN BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraa. towering inferno”. Vier van de bezochte orgels stammen uit de bloei-periode van de Nederlandse orgelbouw, die viel in de achttiende eeuw, waarin ook het beroemde orgel in de Haarlemse Grote of Sint-Bavo kerk door Christian Müller gebouwd werd. UMUIDEN. Maandag gearriveerd: Mobil Wedel, Wedel; Stirling Eagle, Cont. Plat, IJmuiden; Willem Barendsz, Cont. plat; Miro Pireli, Cont. plat; Moler Venture, Swansea; Altair, Manyuoto; Roerborg, Hamina; Maasborg, Klaipeda; Jasennitz, Bremen; Bencol, Londen; Ote- lia, Le Havre; Gerda-K. Uddevalla, U- muid; Seeschwalbe, Rotterdam; Messi- niaki Aigli, Milfordhaven; Teutonia, Rot terdam; Scandia Service, Zwijndracht; Impala, Ipswich; Mos Shvkenov, Vera Cruz; Blenheim, Kristiansand. De radio-amateurs hebben nu de ko- peractie bedacht, de centen moeten in Nederland uit het geldverkeer onttrok ken worden. Het lukte verslaggever Ad Horgers niet deze actie serieus te nemen. Voordat het zesde onderwerp over de moeder van Joop Zoetemelk ging, be steedde Ivo Niehe aandacht aan de zor gen van dr. Moerman te Vlaardingen die zijn kankeronderzoek met duiven zal moeten stopzeten, omdat er een snelweg over zijn landgoed komt. Daar bleek het duidelijkste hoe Aktua functioneert, hoe Aktua zo snel bekend, populair en onbe trouwbaar is geworden. Eerst lag de weg op papier anders, nu niet meer. „En dat zonder dat deze nieuwe route aanwijs baar valt te prefereren”. Dat wordt ge poneerd, er is met een wethouder ge sproken, zal die bestuurder nu werkelijk niets weten dat voor de nieuwe route pleit? Aktua zwijgt. „Dr. Moerman heeft met zijn kankeronderzoek opvallende resultaten geboekt, waarover de menin gen in de medische wereld overigens verschillen”. Ook dat was een uitspraak, die niet werd uitgediept, niet werd waargemaakt. De hardheid, de stellig heid van Aktua wordt duur betaald. Het ensemble werd in 1973 opgericht en bestaat uit José Jonkers - sopraan, Loek Bos - contrabas, Berry Idema - barokviool, Hugo van Veen - Klavecim bel sn Coosje Wijzenbeek - barokviool. Het gezelschap heeft geestelijke en we- De afdeling Kijk- en Luisteronderzoek van de NOS zou in een telefoonenquête eens de vraag moeten stellen: van wie zou u eerder een tweedehands auto ko pen? Van Arpad de zigeuner of van Wibo van de Linde? Het antwoord is interes sant, omdat uit een recent onderzoek naar het functioneren van de actualitei tenrubrieken TROS-Aktua als de minst betrouwbare actualiteitenrubriek naar voren kwam. Hoe komt Neerlands jong ste actualiteitenrubriek aan dit predi kaat? Misschien ligt het werkelijk aan de persoon van Wibo van de Linde, die, door 30 percent van de ondervraagden genoemd, de grootste bekendheid bleek te genieten. Een andere, hopelijk meer reële suggestie is dat de kijkers de „toon” van Aktua doorzien. Dan is de conclusie in het commentaar dus voorbarig en onbetrouwbaar gèbliè- ken. Het tweede onderwerp viel in de serie Beroemdheden op vakantie, deze keer Jan Schaefer in Luxemburg. Aktua op de frivole toer, dat kan ook wel in de betrouwbaarheid schelen. Het derde on derwerp behandelde de smokkel van hasjiesj. Daarin werd de gekweekte ver wachting dat het filmpje ging over de gevaren voor de eenvoudige toerist met verdovende middelen opgezadeld niet in gelost. Het vierde onderwerp behandelde de 27 MC’ers, de voorzitter zei het: „We moeten in de publiciteit blijven”. WOENSDAG 23 JULI bibliotheek. Wijkerstraatweg: Gisteravond had Aktua zes onderwer pen. In het eerste onderwerp professor Smalhout, de strijdbare anaes- thesist, werd het commentaar bij de film besloten met: „Een oplossing voor het conflict lijkt niet onmogelijk”. Daar kwam Wibo van achter zijn bureau op terug. Nieuwe ontwikkeling, kortom. VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: twee sleutels, Lipssleu- tel aan hanger, sleutel aan label, ring met sleutels, portemonnee met inhoud, damespolshorloge, portefeuille, badhand doek, portefeuille met foto’s, badhand doek, paar handschoenen, hond, ketting, kindervest, armband, parkiet, twee bankbiljetten, jasje, helm. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afge geven. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u. Blood money”, 19.30 u.: „Kind van de zon”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „De knokmachine” TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie „De toevalligheid van deze ontmoeting” met werk van Jolanda Prinsen en Cécile van der Heiden; geopend tot en met 16 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19 tot 21.30 uur Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, Tel. 25120. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur: Knokmachine”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeekestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamer en oude gebruiksvoorwerpen dage lijks geopend vanaf 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, woensdag 14.30 uur: poppenkastvoorstelling Jan de Noord. Filiaal Openb. Bibl. Zeewijkplein. fototen toonstelling „Monumentaal N.H.”, geopend dinsdag van 19 tot 21.30 en woensdag van 11.30 tot 17.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, lijdelijk gesloten. Stadhuis, van maandag tot ën met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. DIVERSEN Alarmnummers. Politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. DIVERSEN WOENSDAG 23 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 7-10, 12.30- 13.15 en 14.15-15.15 u.: buitenbad 9-18 uur. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Speeltuin Kindervreugd, Wilgenhoflaan. Bouwstad. Verenigingsgebouw, Schans. Naar Linnaeus- hof. Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. Spelen. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 13-17. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14-17.30 u.Kingsford Smtthstraat 110a: jeugd 14.30- 17.30 U. ter tijden wel het een en ander veran derd werd, maar niet in die mate, dat gesproken kon worden van een verwer pelijke karakterdeformatie. Het instrument klonk mede dank zij de voortreffelijke akoestische ge steldheid van de kerk, prachtig bij de vertolkingen, die Klaas Bolt gaf van het Prelude en de Fuga in A grote terts van Johann Sebastian Bach en van Koraal- variaties van Johann Christoph Kellner. Interessant was het hierna kennis te kunnen maken met het huisorgel, dat Johan Strümphler van Amsterdam in 1785 vervaardigde. Het orgel, dat in de kleine kerkzaal van de Oud-Katholieke Kerk staat, heeft een bescheiden disposi tie van acht-, vier- en tweevoetsregis- ters, waarvan de pijpen mild geïnto neerd zijn. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 10,64-9,77; grote tong 11,45-10,99; groot- middel tong 11,10-10,69; kleinmiddel tong 9,79-8,99; tong één 9,96-8,68; tong twee 8,60-7,49. DE VELE DEELNEMERS aan de tocht kwamen eerst bijeen in de Luther se Kerk, die in 1692 gebouwd werd. Het gebouw stond in de steigers vanwege de restauratie, die het in de komende jaren zal ondergaan. Het orgel, een voortreffe lijk barokinstrument, zal niet bij de kerkrestauratie worden betrokken, hoe wel het daar wel aan toe is. Het zal nu worden gedemonteerd en zolang de her stelwerkzaamheden duren, ergens wor den opgeslagen. Klaas Bolt, die de excursie leidde, heeft het orgel bespeeld en laten horen, dat dit in 1754 gebouwde instrument in wezen van een uitstekende hoedanigheid is, karakterstieke barok-registers heeft in zijn kernachtige prestanten, milde fluiten en een paar glansgevende vul- stemmen. De cornet (4 sterk) en de quintadeen van acht voet mogen ge noemd worden als fraaie solo-stemmen. Het is niet zo algemeen bekend, dat de Kapel-kerk, die vervolgens bezocht werd, een bijzonder mooi orgel van de bouwer Christian Müller rijk is. Toen de kerk na de grote brand van 1760 weer werd opgebouwd, kwam dit orgel in 1762 als nieuw vervaardigd instrument in ge bruik. Het had een voorbeeldig samenge stelde registerdispositie, waaraan in la- OP DE MIDDAG van deze orgeltocht- dag verenigden de deelnemers zich in de Grote of Sint Laurenskerk. Dit bezoek gold eerst het meer dan vierhonderd- vijftig jaar oude reeds hiervoor ge noemde koororgel van Van Covelen, ook wel Van Coblenz genoemd. Ondanks zijn indrukwekkend hoge leeftijd kan het nog steeds bespeeld worden. Met enkele improvisaties heeft Klaas Bolt het be wijs hiervoor geleverd. Het zou als een juweel kunnen klinken wanneer het eens door deskundige handen gerestau reerd zou zijn en dan alle verkeerde herstelverrichtingen, waaraan het orgel in voorgaande jaren heeft blootgestaan ongedaan gemaakt zouden kunnen wor den. Herstel van dit instrument eist de hoogste prioriteit. Eigenlijk geldt deze eis ook in zekere mate voor het andere meesterorgel van de kerk: het fraaie, imposante orgel, waarvan de bouw begonnen wérd in 1639 door Levinus Eekmans. Na het overlijden van deze bouwer in 1641, zette Germer van Hagenbeer de bouw voort en voltooide het instrument in 1645. Verschillende orgelbouwers, onder anderen Frans Caspar Schnittger, zoon van de grote bouwer Arp Schnitger, hebben later gewerkt aan het orgel, het laatst de firma Flentrop te Zaandam, die het orgel weer zijn glorie van 1726 hergaf. Men zal de gesteldheid van dit schone instrument voortdurend in het oog moeten houden en telkens moeten invetariseren wat herstel behoeft. Het is ook zaterdag bij de bespeling door Klaas Bolt gebleken, dat dit noodzakelijk is. Een zorgvuldige registratie heeft het toch ook mogelijk gemaakt, dat het 10 u. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat, „Zij noemden hem platvoet". TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Huygensstraat. CGH-tentoonstelling „Heemskerk in Monu mentaal Noord-Holland”; geopend tot en met 10 augustus van woensdag tot en met zondag van 14-17 u. DIVERSEN DINSDAG 22 JULI Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. WOENSDAG 23 JULI Zwembad Waterakkers. Kerkweg. Geopend 7-8, 12-13, 16-17.30 en 20-21.30 u.; buitenbad 7-20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 9.30- 12 en 13-16.45 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan Geopend 12-01 u. Lichtboei, Maasstraat. Naar Schoorl. Met de speelwagen de wijken in. Haasjesven, 14 u. Abbeven. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 14.30-17 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. WOENSDAG 23 JULI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 14.30-17.30 en 19-21 U. Per 40 kg: tarbot 336-140; griet 229- 132; kabeljauw één 96-70; kabeljauw twee 120-70; kabeljauw drie 112-72; ka beljauw vier 96-70; kabeljauw vijf 57-35; koolvis drie 45; koolvis vier 22,40; schel vis één 90-80; schelvis twee 82-57; schel vis drie 70-62; schelvis vier 55-36; schol één 96-82; schol twee 102-86; schol drie 100-82; schol vier 70-37; wijting drie 72- 54; makreel één 61-55; makreel twee 43- 26; makreel drie 33; schar 45-26. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) 20 u.: Orgelconcert door de Oosten rijkse organist Hans Haselböck. Grote Krocht (Zandvoort) 20.15 u.: Optreden van een Franse dansgroep met internationaal programma. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.„Je leeft maar twee keer”, James Bond. 14 j. Dag. 13.30 u.: „Kuifje en de blauwe snaasappel”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Dr. No”. James Bond, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Mens erger je niet”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „The sound of music”, a.l. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 „Extra editie”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „The return of he Pink Panter”, a.l. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Immorele vertellingen". 18 j. Dag. 14.15 u.: ..Pinocchio”, a.l. u.: „The MWïrMDfc KW"* Efe" I EKjf- y u

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6