Ook tegen Argentinië de grote leider Hans Böhm KRUIZE ONMISBAAR van IBM VOOR HOCKEYELFTAL IVO TRUMBIC SUBLIEME RECORDTIJD VAN WISSELSLAG-KWARTET VLOEKT ZIJN SPELERS UIT jp Koersen Ondanks verhoogde activiteit KNWU /f het „spook” I Weinig belangstelling van wielerprofs voor baantitels H EUy Spoor lift bijna voor nop met de tienertoer. 4 "WH WOENSDAG 23 JULI 1975 SPORT 15 il len Ongelukkig Rustdag José Damen j Zo’n tienertoer kost f 32,50. En daarvoor mag ze acht dagen lang onbeperkt door Nederland treinen. En daarnaast nog ’ns 50% reduktie op interlokale bussen. Voor die prijs ga je toch zeker niet met je duim omhoog langs de weg staan? De tienertoer is in juni, juli en augustus op ieder station te koop. Pasfoto en identiteits bewijs (waaruit blijkt dat je niet ouder dan 19 bent) meebrengen. Tienertoer: acht dagen reizen op’n koopje. I (Van onze speciale verslaggever) een (Van een speciale verslaggever) Ties Kruize: Twee goals. (Van onze sportredactie) (T. (ADVERTENTIE) THEO KLEIN Estafetteploeg verrast zelfs Sitters met bronzen medaille hockeytoernooi. van Oranje: 12 voor, 1 tegen. „José was flink wat te zwaar gewor den. Er is hier in die paar weken al twee kilo vanaf gegaan,” gaf Sitters als reden op, voor het herstel waaraan hij toevoegde: „Ze zal nog wel een kilo of drie, vier moeten afvallen”. Eenmaal in die positie was Enith Bri githa geïnspireerd voor een glanzende af sluitende prestatie. Haar 56.20 seconden, waarmee ze de totaaltijd op 4.21.45 bracht ligt duidelijk onder het wereldrecord De eerste finale-uitslagen van de we reldkampioenschappen zwemmen te Cali zijn: Europese kampioene Jane Holland; zij is nu vierde. PEUGEOT oud, Tank- s.tank. ft Driehuiz». M. Jansen van Ender. Het zou haar ongetwijfeld tot kandidate numero één voor de we reldtitel van de 100 meter vrije slag hebben gemaakt, als niet Kornelia Ender zelf met een tijd van 55.98 voor het eerst in haar loopbaan in estafettever- band onder de 56 seconden-grens schoof. Een kandidate voor een medaille is Enith echter zeker, getuige het gemak waarop zij in de laatse meters op de Amerikaanse Shinley Babashoff inliep. IMER ns Bring. At ks van» 185, U. Toen het kwartet Paula van Eijk, Wijda Mazereeuw, José Damen en Enith Brigitha zich ’s morgens in de series met een nieuwe nationale recordtijd van 4.25.03 als tweede voor de finale had geplaatst, schatte Sitters dat het ’s avonds nog twee seconden sneller zou kunnen. Het werden er uiteindelijk drie en een half en een tijd van 4.21.45, goed voor een derde plaats achter het ongenaakbare super-kwartet van de DDR (4.14.74) en de zich moeizaam handhavende Amerikaantjes (4.20.47). In de halve finales van het voor-Olympisch toernooi zal Nederland vrijdag moeten uitko men tegen Pakistan. De Aziaten werden in hun groep tweede achter West-Duitsland door het onderlinge duel met 3-2 te verliezen. De Westduitsers krijgen in de halve finales outsider Argentinië als tegenstander Ströter (2) en Peter (strafbal) scoorden voor West- Duitsland, Munuwar-uz-Zaman en Islahuddin voor de Pakistani. Maar het stoorde de concentratie van de vier meisjes onder de tribune niet. Toen zij eindelijk voor het laatste num mer van de avond werden opgeroepen, pinkelden de lichtjes van de tegen de berghelling achter het stadion gelegen krottenwijk Siloe al uren in het nachte lijk duister. Groot- was de wedstrijd van Nederland tegen de Ar- I gentijnen niet van veel belang meer. Beide teams hadden zich reeds voor de halve finale, die donderdag en vrijdag wordt afgewerkt, geplaatst. Onder de nog Na de rust verving coach Wim van Heumen Karei van der Staak (MEP), die in Montreal zijn eerste interlands speelt en als een zeer geroutineerde kracht te werk gaat, door de kleine Tim Steens die in Montreal debuteert. Wat ongeluk kig voor de Argentijnen kwam Neder land op 2-0 toen zij Nederland volledig in de verdediging hadden gedrukt. Uit wederom een strafcorner van Bolhuis, gestopt zoals gewoonlijk door Coen Kra nenborg, joeg Kruize de bal voor de tweede maal achter doelman Cufre. De Argentijnen kwamen nog wel tot enkele geforceerde strafcomers, maar waren te gehaast in de afwerking. Na de drie overwinningen is Nederland nog lang niet op ’t Amstelveen-peil. Coen Kranen borg: „Toen we -n Amstelveen wereld kampioen werden, vonden we elkaar blindelings. Tegen Mexico was het niet zo’n kunst, maar tegen Argentinië en dat is nog echt geen Pakistan hadden we veel te veel moeite”. N, leve* iek, vraaj Benzo Rij Bierstof Tel: 010 Zoals verwacht kon Paula van Eijk op de rugslag niet helemaal met de besten meekomen. Haar 1.07.67 was voor de andere drie meisjes het startpunt van een dolle achtervolgingsrace. Wijda Ma zereeuw trok Oranje terug in derde positie met een onwaarschijnlijke sterke 1.12.83. „Ik kan hetzelf nauwelijks gelo ven”, erkende zij na afloop stralend. Drie weken geleden was ik in Utrecht al dolblij met een tijd van 1.15, vanmorgen ging het in 1.14 en nu alweer sneller”. Sitters trok er de consequentie uit: „In deze vorm is Wijda Mazereeuw rijp voor een medaille”. De eindstand in groep A is: Nederland 3 6 12-1, Argentinië 3 4 4-3, Groot- Brittannië 3 2 4-3, Mexico 3 0 1-14. CAU. (ANP) De desintegratie van het Nederlands waterpoloteam voltrekt zich in een allengs hoger wordend tem po. De met inzet van alle beschikbare krachten behaalde overwinningen op Canada en Mexico vergen hun tol. En het team heeft te weinig veldspelers met uitgesproken persoonlijkheid om de te leurstellingen enigszins te kunnen ver werken. Maandag na de met 3-4 verlo ren ontmoeting tegen Italië was daarvan al sprake, dinsdagmorgen na de vrij kansloze nederlaag met 2-4 tegen de Verenigde Staten was het nog erger. Ook coach Trumbic - de dag tevoren weggelopen - deed driftig mee in de beschuldigingen, die over en weer klon ken. Doelman Evert Kroon, die al jaren mee gaat in het internationale polo- wereldje siste, binnensmonds vloekend, dat voor hem een stel sukkels in het water had gelegen. Trumbic riep ver twijfeld: „Wij spelen mooi tot aan het doel van de tegenstander, dan vergeten wij te schieten” en de Russische coach, die met het oog op de wedstrijd Neder land- Rusland van woensdag was komen kijken, merkte op „Nederland kan niet zwemmen en schieten, die ploeg is geen enkel probleem voor ons”. het feit dat het merendeel van de Ne derlandse spelers na twee wedstrijden spelen vol lof was over de mogelijkhe den op het kunstgras, lieten de meeste spelers na de wedstrijd tegen Argentinië weten dat de twee rustdagen die nu aanbreken, bijzonder wenselijk zijn. Kruize: „Dat kunstgras is geweldig, maar je gaat nu toch wel voelen dat het meer kracht kost. Ik voel het aan m’n benen”. AMSTERDAM. Een spook waart door de IBM. Het is kandidaat-meester Hans Böhm, doende een legende te scheppen. Een kandidaat-meester mag niet echt aanspraken doen gelden op toernooi-winst als hij „bij toeval” wordt geïnviteerd in een grootmeestergroep. Maar deze Hans Böhm, die uiteraard de wind ietwat in de zeilen heeft, maakt zich dag na dag meer dan waar. Dinsdag won hij van de Joegoslaaf Raicevic. Daar was geen centje geluk bij, zoals bijvoorbeeld wel in de 11e ronde tegen Kavalek, hetgeen zijn score op 8 uit 12 bracht. Dat is, met nog 3 ronden te spelen, op slechts 1 punt afstand van een grootmeesterresultaat. CALI Van al degenen, die het wereldkampioenschap zwemmen in Cali met stoutmoedige voorspellin gen tegemoet zijn getreden is Bert Sitters voorlopig de enige, die zich aan zijn woord heeft gehouden. Zijn dames wisselslag-estafette deed zelfs meer dan de nationale zwem coach voor mogelijk had gehouden. Het programmma voor de Nederlandse kampioenschappen ziet er als volgt uit: woensdag 30 juli, 15.00 uur: beroepsren ners 5 km, amateurs sprintkwalificaties en achtste finale, 4 km kwalificaties, sprint-kwartfinales; 19.00 uur: amateurs 4 km-kwartfinale, 50 km-finale, dames sprint tot en met finale, profs finale 5 km Donderdag 31 juli, half acht: ama teurs 4 km-halve finale en finale, sprint halve finale en finale stayeren tot en met de finale. Vrijdag 1 augustus 2 uur: amateurs 1 km; 19.30 uur: amateurs- tandem tot en met de finale, beroeps- renners-sprint tot en met de finale en stayeren tot en met de finale. Vrijdag wordt op de baan van Rocourt, waar volgende maand de wereldkampioen schappen plaatsvinden, een amateurin- terland tegen België gereden. De Neder landse ploeg voor die wedstrijd ziet er als volgt uit: sprint: Ten Tije; 1 km Ten Tije; achtervolging Ponsteen en Slot; ploegachtervolging Ponsteen, Van Ger- wen, Van Helvoirt en P. Nieuwenhuis. Ties Kruize was dan ook van oordeel dat er ernstig rekening met de Argentij nen moet worden gehouden in 1978 wanneer het wereldkampioenschap in Argentinië plaatsvindt. „Die kerels zijn met sprongen vooruitgegaan”. Ondanks Nadat Argentinië maandag Brittannië verrassend klopte, UITSLAGEN: Makaritsjev (USSR)-Hübner (BRD) 1-0, Ha mann (Den)-Rasuwajew (USSR) 14-54, Uhl- mann (DDR)-Timman (Ned) afgebr., Ljuboje- vic (Joeg)-Szabo (Hong) 54-1,4, Smejkal Tsj)- Gheorghiu (Roem) 1-0, Böhm (Ned)-Raicevic (Joeg) 1-0, Ree (Ned)-Kavalek (VS) 0-1, Jansa (Tsj)-Sosonko (Ned) 54-54. De stand: 1. Böhm 8 punten, 2. Smejkal, Kavalek en Szabo 1, 5. Hübner, Ljubojevic, Rasuvajev en Makaritsjev 654, 9. Jansa en Sosonko 6, 11. Uhlmann en Tlmman 554 plus 1 afgebr. 13. Gheorghiu 5, 14. Hamann 454, IS. Raicevic 4, 16. Ree 354. Smejkal vermoordde Gheorghiu. Hij klasseerde zich aldus opnieuw in de hogere regionen, hetgeen ook Kavalek deed, op kosten van Ree. Szabo, die bang is voor oververmoeidheid, blaast de laat ste dagen ietwat stoom af, doch staat desondanks ook op 7 punten. steeds tropische omstandigheden in Montreal, dinsdag tegen de 30 graden, had Nederland bijzonder veel moeite met de Argentijnen, die tijdens het we reldkampioenschap in Mailëisie nog met 5-0 door Nederland werden geklopt. MONTREAL. Ties Kruize lijkt maar een wedstrijd te bebben nodig gehad om even aan het kunstgras te wennen, zijn in Maleisië verloren gegane zelfvertrouwen te herwinnen en om ver volgens weer de topscorer van weleer te zijn. Na zijn zwakke optreden tegen Groot-Brittannië keerde een geheel an- dere Ties Kruize terug. Tegen Mexico kwam hij tot vijf doelpunten en dins dagmiddag was het weer Kruize die tegen Argentinië niet alleen in de spits een voortdurend gevaar was, maar later - ook het werk van laatste man Dijker- man, die licht geblesseerd raakte, voor treffelijk overnam en ook nog eens twee- maal uit de drie korte corners die Ne- derland kreeg, raak wist te knallen. Door de 2-0-winst kwam Nederland tot de derde overwinning op rij in het voor- Olympisch hockeytoernooi. Doelsaldo getroffen door een Argentijnse stick. Boeiaars nam zjjn plaats in. Hans Böhm, gestart als een volslagen outsider, deelt hier handtekeningen uit nadat hij ook in de twaalfde ronde van het IBM-toernooi heeft gezegevierd. Dames: 200 meter wisselslag: 1 Heddy (VS) 2.19.80 (Amerikaans re cord), 2 Ulrike Tauber (DDR) 2.20.40, 3 Angela Frke (DDR) 2.20.81, 4 Shirley Babashoff 2.21.32, 5 Becky Smith (Can) 2.22.85. Heren: 200 meter vrije slag: 1 Tim Shaw (VS) 151.04, 2 Bruce Furniss (VS) 1.51.72, 3 Brian Brinkley (GB) 1.53.56 (Gemenebest-record), 4 An- drej Krilov (Rusl) 1.54.23, 5 Peter Nocke (W.Dld) 1.54.81. Heren: 100 meter schoolslag: 1 David Wilkie (GB) 1.04.26 (Europees record), 2 Nobutaka Taguchi (Jap) 1.05.04, 3 David Leigh (GB) 1.05.32, 4 Rick Colella (VS) 1.05.56, 5 Nikolai Pan kin (Rush) 1.05.71. Heren: 100 meter rugslag: 1 Roland Matthes (DDR) 58.15, 2 John Murphy (VS) 58.34, 3 Mei Nash (VS) 58.38, 4 Lutz Wanja (DDR) 58.43, 5 Steve Over gebrek aan belangstelling heeft coach Mahn bij de amateurs niet te klagen. Voor de nationale amateurselec tie vormen de Nederlandse kampioen schappen en de wereldtitelstrijd in Bel gië de laatste grote evenementen voor de Olympische Spelen in Montreal. De ko mende toernooien worden dan ook ge zien als een stevige aanzet voor de Olym pische Spelen. Mahn: „Van de selectie- ploeg van negen (Ponsteen, Van Gerwen, Moehimann, Van Helvoirt, Slot, Nieu wenhuis, De Wilde, Lubberding en Zuydweg) voor de ploegachtervolging moeten nu nog drie renners afvallen. Zij komen er echter later weer bij, want we gaan na de wereldkampioenschappen met deze selectie verder werken voor de Olympische Spelen. De winter gaan we door in Ahoy en daarna met wekelijkse trainingen in Zeist”. De Brit David Wilkie bevestigde de reputatie die zijn land bij het school zwemmen heeft. Hij greep de wereldtitel in de nieuwe Europese recordtijd van 1.04-26. Na de verplichte figuren van het kunstzwemmen staat de Nederlandse ploeg op de vijfde plaats. In het indivi duele klassement schoof Angelika Hons- beek een plaatsje op ten koste van de De definitieve keuze voor de wereld kampioenschappen maakt Mahn niet di rect na de Nederlandse titelstrijd. Eerst volgen er nog van 4 tot 8 augustus vijf interlands tegen West-Duitsland en Bel gië, die achtereenvolgens in Utrecht, Schiedam, Apeldoorn, Sloten en Alkmaar worden gehouden. In het voorbereidings programma voor de wereldtitelstrijd kan men geen gebruik maken van de baan in het Olympisch Stadion in Amsterdam, omdat die in verband met het jubileum- voetbaltoernooi voor wielrennen on bruikbaar is. José Damen nam over voor de vlin- derslagbanen. Ze ging rond in 1.04.75, dichtbij het binnenkort tien jaar oude nationale record van Ada Kok (1.04.5). Ergens in de kop van Noord-Holland zal Yolanda Aggenbach dit nieuws met ge mengde gevoelens aanhoren. Zij liet voor Cali verstek gaan. Sitters geen andere mogelijkheid latend José Damen in de estafette op te nemen, ook al had het Brabantse meisje in Utrecht aan geen enkele eis voor selectie voldaan. Donauprjjs 2000 m: I. Martsen S (C. Hetteling) 2.49.5 1.24.8, 2. Mandingo, 3. Norton’s Boys. Wlnn 2,30 pl 1,30 1,50 2,10 kopp 5,20 trio 69,. Erftprijs 1500 m: 1. Olga Draisine (M. v.d. Togt) 2.14.6 1.28.4, 2. Orapge Bowl, 3. Olbert D. Winn 3,50 pl 1,30 2,10 1,50 kopp 14,20. Isarprijs 2000 m: 1. Myra Gloria (S. Hart man) 2.48.3 1.24.2, 2. Lorene Six, 3. Lou Roodnoot. Winn 2.80 pl 1,60 1,90 2,40 kopp 11,60 trio 139,60. Elbeprijs 2000 m: 1. Nerva (J. van Dooye- weerd) 2.52.7 1.26.4, 2. Nilson B, 3. Nico. Wlnn 6,70 pl 1,70 1,60 5,80 kopp 6,30. Wartaprijs 2020 m: 1. Karla Pluto (M. van Leeuwen) 2.47.3 1.22.8, 2. Idaho, 3. Kingston Again. Winn 6 pl 1,70 1,40 2,10 kopp 11,20 trio 118,40. Tauberprijs, (le afd.) 2000 m: 1. Leo D (F Bosscha) 2.47.4 1.2 3.7,2. Lloyd, 3. Lange Ros Winn. 12.10, pl. 2,50, 1,30, 1,40 kopp 19,10. Spree-prijs, 2440 m: 1. Janny P (J. Scheffer) 3.24.5 1.23.8 2.. Java, 3. Ixiaan. Wlnn. 17.30, Pl. 350 5,60 150, koppel 207,30, trio 2631,50. Tauberprijs, (2e afd.) 2000 m: 1. Luit v. Toogwijk (A. de Wrede) 2.46, 1.43. 2. Lotus Laguna, 3. Lazuur. Winn. 2,20, pl. 1,10, 1,30, 1,50 koppel 4,20. Isarprijs 2440 m: 1. Niels Zuldvelde (T. Schoutrop) 3.23.7, 1.28.6, 2. Karmano, 3. Ko bold. Winn. 2,10, pl. 1,20, 1,20 koppel 2,80. De totalisatoromzet: 453.703. De Argentijnen daarentegen leken nergens last van te hebben en konden, doordat ze toch al verzekerd waren van een halve-finaleplaats vrijuit spelen. Ne derland had de grootst mogelijke moeite hen in bedwang te houden en de spit sen Paolucci en Garrafo hadden domweg pech dat hun vaak uitstekende schoten steeds maar weer een stick tegenkwa men. Dijkerman moest tot tweemaal toe de bal van de doellijn halen toen doel man Doyer al lang gepasseerd was. Ne derland kwam er slecht uit. en had duidelijk moeite met de straffe mandek king die de Argentijnen toepasten. Toch kwam Oranje op voorsprong toen Ties Kruize na ruim een kwartier spelen als ouderwets de strafcorner van Bolhuis opving en inkogelde. Op datzelfde mo ment moest Ron Steens het veld verla ten doordat hij aan de enkel werd UTRECHT. De Koninklijke Neder landse Wielren Unie mag dan alles doen om de baansport weer nieuw leven in te blazen (centrale trainingen, vaste coa ches, gecomprimeerd kampioenspro- gramma op de Utrechtse baan Galgen waard, populaire prjjzen) van de Neder landse profs is ook dit jaar weer weinig medewerking te verwachten. In totaal staan er voor de Nederlandse kampioen schappen (van 30 juli tot 1 augustus) op de onderdelen achtervolging, sprint en stayeren, in totaal zestien deelnemers genoteerd. Daarvan treden er zeven op achter de grote motoren, vier wagen zich aan de achtervolging en vijf ren ners binden de strijd aan om de sprintti- tel. Op twee deelnemers na is er dan ook voor iedereen een prijs. Anders waren we zelfs niet aan vier man gekomen”. De grote attractie van het komende stayerstoernooi om de nationale titel had René Pijnen moeten zijn. De Brabander kondigde zijn debuut op de Nederlandse titelstrijd achter de motoren aan. In tweede instantie heeft hij zich echter bedacht. Zaterdag werkt hij nog wel een contractuele verplichting af op de Alk- maarse baan, maar aan de strijd om het nationale kampioenschap waagt hij zich toch niet Als favoriet staat op dit on derdeel natuurlijk Cees Stam te boek. Hetzelfde geldt voor Schuiten bij de achtervolgers en Loevesijn op de sprint. Zij zullen waarschijnlijk ook de voor naamste Nederlandse troeven zijn op de wereldkampioenschappen, die volgende maand op Rocourt (bij Luik, België) worden gehouden. De aanval van de Amerikanen op de troon van het Oostduitse rugslag-wonder Roland Matthes mislukte. Weliswaar no teerde zowel John Murphy als Mei Nash in de series een betere tijd dan Matthes, maar de titelhouder liet in de eindstrijd zjjn belagers toch achter zich, al was het verschil met zowel de twee Ameri kanen als met zijn landgenoot Lutz Wanja miniem. Niet minder dan zes zwemmers bleven in de finale onder de 59 seconden. Karim Ressang was er met zijn tijd van 1.00.90 niet in geslaagd zich voor de eindstrijd te plaatsen. Pickel (Can) 58.63. 4 x 100 meter wisselslag estafette Dames: 1 DDR 444.74, 2 Verenigde Staten 4.20.47, 3 Nederland (Paula van Eijk, Wijda Mazereeuw, José Damen en Enith Brigitha) 4.21.45, 4 Canada 4.23.77, 5 West-Duitsland 4.25.60. HILVERSUM. (ANP) De uitslagen van de dinsdag gehouden draverijen te Hilversum luiden „Tijdens het inzwemmen wisten we al dat het zou gaan”, aldus assistent-train- ter Jan Schouten. „De sprintjes gingen zo geweldig, dat we aan onze eigen klokken twijfelden”. Als één van de weinige ploegen deerde het Nederland niet dat de finales van de openingsdag van het zwemprogramma tot in het oneindige werden gerekt. Naarmate de ereceremonieën uitdijden tot een festival van officials, koelde de frisse avond wind tamelijk snel het water af tot beneden de vereiste 24 graden. De be loofde wereldrecords bleven uit. Het aan tal verrassingen steeg en de DDR eerst en de Verenigde Staten later kre gen tegenvallers te incasseren, die niet ingecalculeerd waren. Nu de vermoeidheid mee gaat spreken, valt het team in individuen uiteen, die het - wellicht met uitzondering van Nico Landeweerd - niet kunnen maken. Bovendien begint Mart Bras te lijden aan het zogenaamde aanvoerderssyn- droom. Hij verdrong herhaaldelijk de onmachtige Hans van Zeeland van de middenvoorplaats om zelf het gevecht op de twee meter aan te gaan iets wat hij volstrekt niet beheerst en waardoor hij zijn sterkste troef: het afstandsschot niet kan gebruiken. Ook Ivo Trumbic leverde zijn aandeel aan de algemene verwarring. De nationale bondscoach heeft de onaangename eigenschap gedu rende een wedstrijd een speler speciaal toe te spreken. Tegen Italië was Hans van Zeeland het slachtoffer, nu was Andy Hoepelman het mikpunt. De Utrechtse poloër, die nogal eens wat eigen initiatief ontwikkelt en inplaats van Toonen in de basis-opstelling was opgenomen, kon in de ogen van Trumbic geen goed doen. Het gevolg was dat hij in de derde periode inderdaad de fouten ging maken, waarvoor Trumbic vanaf het eerste moment zo’n angst had gede monstreerd. Nederland was juist een pe riode van numerieke minderheid goed doorgekomen (Bras zat op de kant), toen Hoepelman zijn man niet hield en Bel- ganti voor 2-2 zorg droeg. Even later ontging het de Duitser Pollmann, die voor de tweede achtereenvolgende maal een ontmoeting van Nederland leidde, dat Hoepelman werd weggezet toen Pe ter Schnugg 2-3 maakte. Viermaal werd in totaal een situatie met één man meer niet door Nederland uitgebuit. Er werd trouwens veel te weinig geschoten: Vier maal in het eerste en tweede kwart, slechts tweemaal in de derde periode en driemaal in het laatste speldeel. Geen wonder dat de tegenstander er toen nog een schepje bovenop legde en via een strafworp, die Landeweerd veroorzaakte er 2-4 van maakte. Bij de achtervolgers houdt de KNWU zelfs geld over. Er zijn acht geldprijzen beschikbaar, op een deelnemersveld van vier... Bondscoach Frans Mahn: „De professionals mogen vrijwillig met de amateurs meetrainen. Maar dit seizoen heb ik er welgeteld twee gezien: Schui ten en Loevesijn. De anderen wagen zich niet aan deze specialistische num mers. Die koersen liever op de weg. Wegwedstrijden zijn er op dit ogenblik genoeg”. Voor stayercoach Martin Wier- stra is het perspectief ogenschijnlijk wat gunstiger. Wierstra: „We hebben achter de grote motoren weer zeven deelne mers, tegen vorig jaar vier. En dit keer hebben we zelfs niet hoeven marchande ren. Vorig jaar hebben we verschillende coureurs op het laatste moment over moeten halen om toch mee te doen. i X.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15