KARIM RESSANG ZEVENDE OP 200 METER RUGSLAG NIEUW WERELDRECORD ENDER Slotronde Vier doelpunten van Nanninga IBM wordt erg spannend SPORT»» Uitslagen van toto en lotto Herstel van poloploeg Ruime overwinningen voor Twente en Roda De Vlaming: „Zoiets kunnen we in Nederland niet creëren” J F V I1 SPORT JULI 19 7 5 19 V KU DAU 2 5 Mankement Nadeel Kopie Machteloos A F nen Nederlandse zeilploeg jubelt over het Olympische vaarwater keil, die op onverklaarbare wijze in de series waren blijven steken. Technisch boeiend was Jansa-Raicevic. De zwartspeler, die zich niet al te best in conditie voelt, won een aardig toren eindspel. Voor de strijd om de 8 prijzen was een en ander niet meer van belang. AMSTERDAM (ANP). Met nog een ronde te spelen staan in het IBM-toer- nooi Hans Böhm en de grootmeesters Ljubojevic en Smejkal gedeeld op kop. Ze scoorden tot nu toe 8*/i punt uit 14. Een nadeel was hier dat onze boot twee dagen te laat kwam waardoor we niets hebben kunnen doen. Anders waren we misschien eerder op dreef gekomen.” De inhaalrace werd in de ochtend over een verkort traject voor de wind beëin digd. „Belachelijk”, meende Heike Blok. „Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. De finish moet altijd in de wind gaan.” De prijswinnaressen op de 400 meter vrije slag: ÏJlrike Tauber (midden), goud, haar landgenote Karla Linke (rechts), zilver, en de Amerikaanse Kathy Heddy (brons). Ver. Staten DDR Sovjet-Unie Groot-Brittannië Hongarije Nederland West-Duitsland Italië Japan Canada Goud 5 4 1 1 1 0 0 0 0 0 Zilver 3 3 2 0 0 1 1 1 1 0 Brons 3 1 1 2 0 2 1 1 0 1 „Sommige boten stonden gewoon onder stroom. Het was een gezicht wat ik nooit zal vergeten.” Dit betekende dat de solingzeilers woensdag ongeveer tien uur lang op het water vertoefden, het heen- en terugvaren meegerekend. Het Olym pische water bevind zich op grote af stand van de wal, ongeveer 15 kilometer. Du Pon maakte een tevreden indruk en dat was niet alleen omdat zijn vrouw uit Nederland was overgekomen. „Na een minder goede start gaan de jongens het in de tweede helft duidelijk beter doen”, constateerde Du Pon met welge vallen. „Ze beginnen er wat in te ko men, met name Bakker, de Vollebregten en Van Werkhoven gaan nu lekker. Ze behoren wel niet bij de kanshebbers op een medaille, maar vergeet niet dat hier het sterkste veld ter wereld aanwezig is. gen. „Sommige jongens hebben het ge woon nodig dat je tot vlak voor het begin bij ze in de buurt bent”, aldus Van Hellemond. „Dat missen ze nu wel. Maar misschien komt er nog verande ring in.” Gisteren moesten de solings twee ra ces varen om weer op hetzelfde totaal te komen als de andere klassen. Zondag was namelijk de tweede wedstrijd van deze categorie halverwege afgeschoten wegens een hevig onweer. „Dat was regelrechte sensatie”, aldus De Vlaming. Abdul Karim Ressang, die in zijn serie alleen de Amerikaan Paul Hove voor zich had moeten dulden en tegen de verwachting de veel sneller geachte Ste ve Pickell was voorgebleven, besefte ter dege dat hij op nogal gelukkige wijze tot de finale was doorgedrongen. Michael Kraus (Wdl) 2.03.47, 7 Folkert Meeuw (Wdl) 2.05.88, 8 Bruce Rogers (Can) 2.07.00. Heren, 200 meter rugslag: 1 Zoltan Verraszto (Hon) 2.05.05, 2 Mark Tonelli (Aus) 2.05.78, 3 Paul Hove (Vst) 2.06.49, 4 Roland Matthes (DDR) 2.07.15, 5 Zoltan Rudolf (Hon) 2.07.15, 6 Santiago Esteva (Spa) 2.09.78, 7 Karim Ressang (Ned) 2.09.78, 8 James Carter (Gbr) 2.11.67. Na de finales van gisteravond is de verde ling van de medailles: Dat Smejkal, de Tsjechische crack, hoog te paard raakte, heeft hij te dan ken aan Jan Timman. Diens experimen teren blijft vragen oproepen. Ofschoon hij zwart had, wist hij de Tsjech in uitermate moeilijke positie ie manoeu vreren, doch hij faailde opnieuw in het laatste half uur. Ditmaal nad hij zelfs geen tijdnood en Smejkal wel. In de avondzitting won Smejkal gemakkelijk. De Nederlanders hadden de afgelopen dagen voornamelijk met middenweer te maken, niet te licht en niet te zwaar. Er stond meestal een behoorlijke bries uit het zuidwesten. Van de oevers van het enorme Ontariomeer (heel Nederland kan er in verzinken) naar de gloednieu we jachthaven. Kingston is een soort kopie van Peyton Place met veel houten villa’s en ongeveer 60.000 inwoners. Eeu wen geleden waren daar de jachtvelden van de Irokezen, een wilde indianenstam die het gehele gebied beheerste. Maar al spoedig kwamen de Fransen en later de Engelsen naar de nederzetting. Na de Amerikaanse revolutie kwamen vele ko lonisten naar Canada, die trouw zworen aan het Britse rijk. Zij gaven de stad de naam Kings Town, later verbasterd tot Kingston. De op 300 kilometer van Mon treal gelegen plaats staat nu niet alleen Het tweede wereldkampioenschap nam gisteren eindelijk enigszins de contouren aan van het top-evenement, dat vooral de Amerikaanse trainers voor ogen heeft gestaan. Met dien verstande dat de eer ste individuele recordverrichtingen uit het kamp van de grote tegenstander de DDR kwamen. De Europese kampioen Frank Pfütze legde achter het onge naakbare duo Shaw-Furniss beslag op de derde plaats van de 400 meter vrije slag in de nieuwe Europese recordtijd van 4.01.10. Kornelia Ender, de dag tevo ren op de 2000 meter vrije slag verslagen door Shirley Babashoff, nam schitterend revanche op de 100 meter vlinderslag, een afstand, die jarenlang tot de Ameri kaanse invloedsfeer heeft behoord. Een van de Nederlandse zeilers, die in Kingston laat op dreef is gekomen, is Joop van Werkhoven, die met broer Robert een 470-er bemant. Na klasserin gen van rond de 20 kwam hij later (7e en 14e) beter voor de dag. „De snelheid begint langzamerhand weer te komen”, vonden de Van Werkhovens, beiden stu derend aan d e economische hogeschool in Rotterdam. „Bij de strijd om het wereldkampioenschap was het nog hope loos. Nu gaat het alweer veel beter. Wij hebben de hoop om naar de spelen te kunnen gaan nog lang niet opgegeven. Aantal deelnemers toto 29 23.081. In leg ƒ69.564, prijzenbedrag ƒ39.334. Ie prijs: (incl. jackpot) 5 winnaars, die elk bruto ƒ3.901 ontvangen, 2e prijs: 101 winnaars, die elk 81 ontvangen, 3e prijs: 846 winnaars, die elk 13 ontvan gen. Het grootmeesterresultaat ligt op 9 punt. Op een half punt volgen Kavalek, Ma karichev en Szabo. Een en ander impli ceert dat de zaterdag-slotronde onge meen spannend zal worden. bekend om de jaarlijkse cork-zeilregatta, maar ook om de vier strafgevangenissen, die op gemeentelijk grondgebied staan. Een gevangenis kortweg k.p. genoemd, grens pal aan de jachthaven. Drie jaar geleden brak daar een bloedig oproer uit. De deelnemers zijn elke dag druk in de weer met hun scheepjes. Ze brengen hier en daar nog eens een verandering aan de tuigage aan, peinzen over een mogelijke oorzaak van een minder goede uitslag en proberen hun boot direct aan de man te brengen als het helemaal niet wil lukken. Zo was de Tornado van Beer Willemsen nauwelijks terug van de vijfde race pf het polyester werd met het opschrift „for sale” beplakt. „Ik krijg er niet genoeg snelheid uit naar mijn zin”, aldus Willemse, „en dan kan je wel blijven sleutelen, maar het lukt toch niet. Dan probeer ik liever een andere.” Een duizendje of acht moest de drie maanden oude snelheidsduivel on der de zeilboten opbrengen. Zeer gecompliceerd bleek het remise- duel Sosonko-Kavalek. De zwartspeler miste een kans op complicatie, die mis schien tot winst had kunnen leiden. De na-analyse viel evenwel nog niet geheel sluitend te maken. Kavalek klaagt er over, dat hij tenminste 2i/t punt heeft laten zitten dat is waar zo goed als Timman vermoedelijk 4 punten heeft vergooid. Dat laatste is, schaaktechnisch gezien, bijna een „misverstand” van astronomische omvang. Er zal diep in de psyche van grootmeester Timman moe ten worden gegraven om hem van deze plotselinge zinloze black outs te bevrij den. De Tsjech Kavalek (links) en Jan Timman (rechts) lezen aanda chtig met Hans Böhm de sportpagina van een krant. Het werkelijke drama speelde zich af op de binnenbanen. Roland Matthes, on der meer wereld-, Europees en viervou dig Olympisch kampioen, van wie het verhaal gaat dat de Oostduitse ploeglei ding hem heeft gedwongen door te gaan tot Montreal, kon geen kracht meer leggen in zijn als vanouds vloeiende start. De 100 meter had hij twee dagen eerder nog net kunnen winnen op zijn routine. De dubbele afstand was teveel voor hem. „Het water is hier in Cali te koud”, verweerde de pijnlijk getroffen wereldrecordhouder zich na afloop’ „het Hendriks (3), en Haar. Er DEN HAAG lotto no. 29 642.110. Inleg 1.363.184. Ie winnaars, die elk bruto 274.763 ontvan gen, 2e prijs: 6 winnaars, die elk bruto 20-863 ontvangen, 3e prijs: 172 win naars, die elk bruto 1.091 ontvangen, 4e prijs: 8.198 winnaars, die elk 32 ont vangen, 5e prijs: 7.226 winnaars, die elk 32 ontvangen. (ANP). De uitslag van is: Aantal deelnemers 2.635.328, prijzenbedrag prijs: (incl. jackpot) 2 FC Twente heeft een oefenwedstrijd tegen een Oostbrabantse amateurselec tie gewonnen met 14-1 (6-0). Vijfender tighonderd toeschouwers, onder wie George Knobel en Kees Rijvers zagen onder leiding van scheidsrechter Frans Derks Gritter, Bos, Pahlplatz, Aubech en Zeler ieder twee doelpunten maken. De CALI (ANP) Op de dag, dat de gevestigde groot’.et het wereldkampioenschap zwemmen in Cali weer enigszh s r kregen, heeft Abdul Karim Ressang van nabij het einde van o r.z-er vette jaren van Roland Matthes mogen meemaken. Na afloop van de zes finales in het vrijwel uitverkochte Pan Americana-bad maakte de Oostduitse ploegleiding met gemengde gevoelens de balans op Aan c'e positieve !;in* stonden natuurlijk de verrichtingen van Ulrike Tau.her en - die wraak namen voor eerder geleden nederlagen en waarbij Fnd'— zc'z~ voor het eerste individuele wereldrecord van deze pen zorg droeg: 1.01.24 op de 100 meter vlinderslag. dao'—aast w<>s er droefheid om Matthes. Natuurlijk worden er tijdens de voor- olympische regatta, waar 31 landen voor hadden ingeschreven, ook organisatori sche foutjes gemaakt. Zo was het de coaches niet toegestaan in de buurt van de uitgezette trajecten te komen om bijvoorbeeld vlak voor een race nog de nodige aanwijzingen te kunnen geven of een helpende hand te bieden. Daardoor was verbondstrainer Jack van Helle mond genoodzaakt op grote afstand machteloos toe te zien. In samenwerking met de andere coaches zou men trachten in deze situatie nog verandering te bren- Vijf banen verwijderd van de vergeefs worstelende wonderzwemmer van weleer, behoorde Ressang in de buitenbaan tot de omlijsting van een van de meest dramatische races op de 200 meter rug slag uit de geschiedenis van de zwem- sport. Als achtste de finale binnenge stapt, klom de in Amerika studerende Heemstedenaar er als zevende uit. Hij had de kaalgeschoren Canadees James Cartor achter zich gelaten, zonder overi gens in de buurt van zijn eigen nationa le record te komen, hetgeen wel de opzet was geweest. de nu in Kingston aanwezige zeilers zullen daardoor wat moeten vallen. Mo gelijke Olympiadegangers zijn naast de Van Werkhovens de tweeling Sjoerd en Erik Vollebregt, die voor de derde maal in een selectiewedstrijd concurrent Fred Imhoff achter zich lieten bij de Flying Dutchman. De Zuidhollandse gebroeders (20 jaar) gaan na Kingston door naam Buffalo (Vst) waar de de wereldtitel op het spel staat. Zij maken een goede kans in de voorolympische regatta bij de eerste acht te eindigen. Zijn opzet om als een soort van tegen prestatie een Nederlands record te zwemmen, mislukte echter. „Te veel wind”, aldus de Heemstedenaar. Daar mee hetzelfde argument aanvoerend, dat de Amerikanen gebruiken ter veront schuldiging van het feit dat de door hen in vele toonaarden aangekondigde we reldrecords almaar uitblijven. Het Nederlands Olympisch Comité verlangt een plaats bij de beste acht op de wereldranglijst om in aanmerking te kunnen komen voor de spelen. Veel van Aangezien het aantal winnaars van de 4e prijs groter is dan van de 5e prijs, worden de beschikbare bedragen voor de 4e en 5e prijsklassen tezamen gevoegd en gelijkelijk verdeeld over de wnnaars van die prijsklassen op grond van de reglementaire bepalingen. Een zeer spits duel leverde de Joegoslaaf Ljubojevic tegen de Rus Rasuwajew. Laatstgenoemde vocht voor zijn laatste kans op een (tweede) grootmeesterresul taat. Hij trof het niet, want Ljubojevic, die de laatse week in de .ift zit, ruikt nog toernooiwinst. Hij profiteerde intel ligent van het ietwat te geforceerde spel van Rasuwajew en klom naast Böhm op de wankele leidersplaats. KINGSTON (ANP) De Nederlandsse zeilploeg, die in totaal uit 26 man bestaat, is laaiend enthousiast over het wedstrjjdwater op het Ontariomeer bij Kingston, waar in 1976 om de Olympische medailles wordt gestreden. „Het is het mooiste water dat ik ooit heb meegemaakt”, zegt Harold de Vlaming (behorende tot de Solingbemanning van de 55-jarige nestor Geert Bakker). „Zulke omstandigheden zullen we in Neder land nooit kunnen creëren”. De gehele équipe die in alle Olympische klassen uitkomt, valt de blonde zwager van de in Montreal aanwezige hockyer Coen Kranenburg b(j. Unaniem is men van mening dat Kingston of liever gezegd Porthmouth Harbour de Olympische regatta meer dan waard is.„Daarom is het juist zo nuttig dat we hier poolshoogte hebben kunnen nemen”, meent André du Pon, chef d’équipe en voor zitter van de Olympische voorbereidingscommissie van het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond. CALI (ANP). De kans, dat het Nederlands waterpolo-team alsnog bij de eerste zes van het wereldkampioenschap in Cali eindigt, is groter geworden. Het team van coach Trumbic zegevierde donderdagavond in de sfeerrijke accom modatie van het Pan-Americana Bad met 5-3 (1-1, 1-0, 2-1, 1-1) over erfvijand West-Duitsland. Het was de eerste wed strijd in de groep, die speelt om de vijfde tot en met achtste plaats. Voorts versloeg Roemenië met 6-3 de Verenigde Staten: 1-1, 1-0, 2-1, 2-1. Uit slagen van de wedstrijden, die zijn ge speeld in de troostronde: Joegoslavië- Colombia 3-0, West-DuitslandRoeme nië 4-4, JoegoslaviëIran 13-2. concentreerd dat zij later verklaarde niets te hebben gemerkt van de hinder lijke tegenwind op de terugweg. Na een tussentijd van 28.58 finishte ze in 1.01.24, negenhonderdste van een seconde onder haar eigen wereldrecord. Rosemarie Kö ther volgde in tweede positie, zodat bij het dameszwemmen de gebeurtenissen wat de DDR betreft weer in normale ba nen zijn geleld. Daarvoor zorgde ook Ulrike Tau ber, die op de 400 meter wisselslag overtuigend revanche nam voor de op de halve afstand geleden nederlaag tegen Kathy Hedey. Tussen de wereldrecord- houdster en de Amerikaanse plaatste zich ook de tweede Oostduitse vertegen woordigster Karla Lunke. KERKRADE (ANP). Roda JC heeft in Kerkrade een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Israëlische Hapoel Bersheba gewonnen met 6-1. Bij de rust leidde Roda met 4-1. De doelpunten kwamen op naam van: 8. Nanninga 1-0, 15. Numaa 1-1, 15. Nanninga 2-1, 22. Toonstra 3-1, 40. Nanninga 4-1, 70. Nan ninga 5-1, 84. Toonstra 6-1- Scheidsrech ter Theo Boosten stuurde in de 77e minuut Abraham Numaa uit het veld omdat deze de op de grond liggende Ziegler had nagetrapt. Er waren 4500 toeschouwers. Uitslagen: Makarichev (Su)-Hamann (Den) 1-0, Uhlman (DDR)-Hübner (Brd) rem., Ljubo jevic (Jsl)-Rasuwajew (Su) 1-0, Smejkal (Tsj)- Timman (Ned) 1-0, Böhm (Ned)-Szabo (Hong) rem.. Ree (Ned)-Gheorghiu (Roem) rem., Jan sa (Tsj)-Raicevic (Jsl) 0-1, Sosonko (Ned>- Kavalek (Vs) rem. Stand na 14 ronden: 1-3: Böhm, Ljubojevic, Smejkal 8(i, 4-6: Kavalek, Szabo, Makarichev 8, 7-8: Rasuwajew, Hübner 7)4, 9: Sosonko 7, 10-11: Jansa, Timman 6',a, lï: Gheorghiu 6Va, 13: Uhlmann 6, 14: Raicevlc 5, 15 Hamann 5, 16: Ree 4‘/a. Je moet wel naar dit soort wedstrijden toe gaan. Anders kom je helemaal nooit ergens. Nu krijg je ook de beste Ameri kanen, Australiërs en Nieuwzeelanders te bestrijden.” Na de bekende katapult-start liet „Konnie” de armen op onnavolgbare wijze hoog over het water scheren zon der één moment te verslappen. Zo ge- koelt ’s avonds af tot 22 graden terwijl 24 graden is voorgeschreven”. Matthes moet zich hebben gevoeld als een Rolls Royce, die door een vuilnis wagen wordt aangereden. Want het veld, waarin hij roemloos ten onder ging, telde met uitzondering van de nieuwe wereldkampioen Zoltan Verraszto weinig klassezwemmers. Verraszto, die op de middelbare school in dezelfde klas zit als wisselslagkampioen Andras Har- gitay en zich van zijn meer bekende landgenoot onderscheidt doordat hij in Pest woont en Hargitay in Boeda, voerde het veld van start tot finish aan. Nu Matthes het niet meer kan opbrengen, was er niemand, die hem kon bedreigen. John Naber, de Amerikaanse tempo- beul, die vorig jaar in Concord Matthes al versloeg, heeft zich niet in Cali laten zien. Tim Shaw, een goede winnaar bij de Amerikaanse trials, koos de meer lucratieve vrije-slagafstanden. In de race van donderdag ontbraken verder nog Oost-Duitsland’s tweede zwemmer Lutz Wanja en de Canadese reus Steve Pic- UITSLAGEN: Dames, 100 meter vlinderslag: 1 Kornelia Ender (DDR) 1.01.24 (nieuw wereldrecord), 2. Rosemarie Köther (DDR) 1.07.00, 3 Camille Wright (Vst) 1.02.79, 4 Jill Symons (Vst) 1.03.51, 5 Maria Paris (Cos) 1.03.86, 6 Barbara Clarke (Can) 1.04.06, 7 Gudrun Beckmann (Wdl) 1.04.29, 8 Lynda Hanel (Aus) 1.04.33. Dames, 400 meter wisselslag: 1 Ulrike Tau ber (DDR) 4.52.76. 2 Karla Linke (DDR) 4.57.83, 3 Kathy Heddy (Vst) 5.00.46, 4 Jenny Franks (Vst) 5.03.15, 5 Liz Mckinnon (Can) 5.03.81, 6 Susan Hunter (NZL) 5.03.85. 7 Cheryl Gibs (Can) 5.04.04, 8 Judy Hudson (Aus) 5.04.99. Heren, 400 meter vrije slag: 1 Tim Shaw (Vst) 3.54.88, 2 Bruce Furniss (Vst) 3.57.71, 3 Frank Pfötze (DDR) 4.01.10 (nieuwe Euro, rec.), 4 Graham Windeatt (Aus) 4.02.72, 5 Gordon Downie (Gbr) 4.02.88, 6 Rainer Stroh- bach (DDR) 4.05.19, 7 Peter Pettersson (Zwe) 4.05.37, 8 Andrej Krilov (Sov) 4.09.00. Heren, 200 meter schoolslag: 1 David Wilkie (Gbr) 2.18.23, 2 Rick Colalla (Vst) 2.21.60, 3 Nikolai Pankin (Sov) 2.21.75, 4 Walter Kusch (Wdl) 2..2.68, 5 David Leigh (Gbr) 2.23.38, 6 Nobutaka Taguchi (Jap) 2.24.08, 7 Graham Smith (Can) 2.24.13, 8 Giorgio Lalle (Ita) 2.24.98. Heren, 200 meter vlinderslag: 1 Bill Forres ter (Vst) 2.01.95. 2 Roger Pyttel (DDR) 2.02.22 3 Brian Brkley (Gbr) 2.02.47, 4 Greg Jagenburg (Vst) 2.02.97, 5 Jorge Delgado (Ecu) 2.03.18, 6 De Keniaanse atleet Mike Eoit heeft tijdens de Paavo Murmi-spelen de 800 meter gelopen in 1.45.4. Tino Tabak heeft de ronde van Wateringen gewonnen, een wegwedstrijd voor beroepsrenners over 90 kilometer. De Nederlandse godfploeg is tijdens het Europees kampioenschap vcor junio ren in de oorronde ads zevende geëin digd. De Nederlandse meisjesvolleybal- ploeg is tijdens een toernooi in Stuttgart op de vierde plaats geëindigd achter Joegoslavië, West-Duitsland en Roeme nië. Jan Dorrestein staat na de eerste ronde van het toernooi om het open Skandinavische golfkampioenschap op een gedeelde 25e plaats. Na drie etappes van de ronde van Rijnland-Palts staat Frits Schür op de vijfde plaats in het algemeen klasse ment. Sjoerd en Erik Vollebregt hebben hun vierde plaats in de Flying-Dutch- manklasse bij de zeilwedstrijden op het meer van Ontario bij Kingston niet kunnen behouden. De gebroeders staan nu op de zevende plaats. De Poolse wielrenner Szurkowski heeft de tweede etappe van de ronde van Schotland gewonnen. overige treffers kwamen op naam van Van lerssel, Thijssen, Jeuring en Mühren. Het Nederlandse UEFA-elftal heeft in Volendam tijdens het vierlanden-jeugd- toernooi verloren van Denemarken met 1-2 (rust 0-0). Nederland nam een voor sprong door Ursem van AZ’67, doch in de slotfase kwamen de aandringende Denen door de snelle spitsen Berggreen en Thychosen (strafschop) aan de winst. Het Oranje-elftal bleek nog niet hele maal ingespeeld en de combinaties wa ren op het middenveld door de snelle Denen al vaak te ontregelen. De Neder landse achterhoede opereerde onzeker. Polen won met 2-1 (rust 1-0) van Noor wegen door twee doelpunten van Okons- ki. Florholmen scoorde voor de Noren uit een strafschop. De Polen waren con ditioneel en technisch beter. Go Ahead Eagles heeft een vriend schappelijke wedstrijd tegen de West- duitse amateurclub TUS Vogel gewon- met 8-0. Bij de rust leidden de Deventenaren met 3-0- De doelpunten kwamen op naam van Vuskovic (2), Arntz (2) waren 2500 toeschouwers. In tegenstelling tot Imhoff, die twee maal niet werd geklasseerd. Zaterdag omdat hij in de storm omsloeg en woensdag wegens een mankement aan de spinaker. Olympische kandidaten zijn pok Peter Vollebregt (Finnj oliën) en ve teraan Geert Bakker (Tornado). Reke ning houdend met het feit dat er in 1976 per land maar één deelnemer per klasse mag worden uitgezonden behoren beide zeilers momenteel juist bij de beste acht, hetgeen vooral van de 55-jarige Bakker (met als bemanning De Vlaming en Keijzer) een prestatie mag worden ge- nomd. „Ik had van te voren in Kingston een nieuwe Tornado besteld”, aldus de grijze maestro, „en die blijkt uitstekend te bevallen.” Niet zo erg te spreken over zijn boot is tempestzeiler Ben Staartjes die na jarenlange succes genoegen moet nemen met een plaats in de achterhoede. De uitslag zesde race Tornado: 1. Smith (VS), 2. Spengler (WD1), 3. Crane (VS), 6. Willemsen (Ned). Klassement: 1. Allen (VS) 13.0 punten, 2. Smyth 35,0, 3. Spenler 36,0, 20. Willemsen 114,7. Uitslag zesde race Flying Dutchman: 1. Fogh (Can), 2. Pattlsson (GBR), 3. Pajot (Fra). 8. Imhoff (Ned). 12. Vollebregt (Ned(. Klassement: 1. Pajot 8, 7 punten, 2. Dlesch (WD1) 19,0, 3. Pattisson 44,4, 8. Vollebregt 69.0 is. Imhoff 126,0. Uitslag zesde race Tempest: 1. Albrechtson (Zwe). 2. Mares (WD1), 3. Mllone (It), Staart jes (Ned) viel ult. Klassement: 1. Albrechtson 0, 2. Mares 17,7, 3. Milone 33,1. 31. Staartjes 151,0. Uitslag zesde race soling: 1. Costas (Spa), 2. Schmidt (Bra). 3. Buchan (VS), 4. Blok (Ned), 9. Bakker (Ned), 29. Rozendaal (Ned). Klassement: 1. Forbes (Aus) 8, 7, 2. Buchan 20. 4, 3. Haines (VS) 52, 7. 8. Bakker 83,0, 15. Blok 014,0, 29. Rozendaal 16.18. '"’’“Wk

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 19