Medische informatiekaart van belang voor iedereen actie Tessel II had mijn aan boord Orgeltocht langs vier dorpskerken 5.90 jeans House OPRUIMING 595 I ORGELS GRAMMOFOONPLATEN BLADMUZIEK vanaf TIEN cent!!! HI-FI STEREO APPARATUUR voor halve prijzen MUZIEKINSTRUMENTEN desiree- verlovin der klei juwelier mfsslEvfs broeken i P Wistudatwij 1 uwgordijnen op maat maken, ook velours. O L v Halve prijzen en minder Vals brandalarm Ollliff 7 PLAATSELIJK NIEUWS 19 7 5 6 V R IJ D A G 25 JULI )- )- )- I LP's vanaf KRUISWEG 47-49 HAARLEM TEL 023-320244 met Gerard Paques 2 kl/p. Demonstratiemodellen en occasions zoveel vingers zoveel ringen LANGE NIEUWSTRAAT 185 NOORD ARCADE - tel. 13899. iaar. In top- ubf- /erk leve 0 in Ex- (jHK) Ga maar passen bij: obe van der klei-juwelier*breestraat2-6-beverwyk-lel23072 Sr in de opruiming al voor i-wit aan- pert eest pro- pre- j VOOR AL UW ELEKTRAWERK BRANDENBURG” o.a. één klav. 295 O D 4 'i't. (ADVERTENTIE) d >1 •r St (Van een onzer verslaggevers) ie (ADVERTENTIE) i: o- rt el (ADVERTENTIE) Medische verzorging to id n- (ADVERTENTIE) Het orgelfront in de R.K. kerk te Tuitjenhorn. Alphenaar sj. er Zeker is het nodig de „medische infor matiekaart” altijd bij zich te dragen, want elkeen kaïn op straat iets overko men en dan zijn de gegevens van man vrouw of kind bij de hand. Ook wordt aangeraden deze kaart mee te nemen als men op vakantie gaat in eigen land of in het buitenland. Maatschappelijke Midden-Kennemer- In de apotheken, bij de huisartsen en bij de trombosedienst van het Zeeweg- ziekenhuis zijn vanaf 1 augustus invul- formulieren verkrijgbaar welke ingevuld en tegen betaling van twee kwartjes bij de huisartsen moeten worden ingeleverd. Snel daarna ontvangt men dan zijn of haar medische informatiekaart. Maatschappelijke Midden-Kennemer- ir te rs g- 20 Ie Ig tl- el *n Li. I keuze zal Klaas Bolt het orgel in de R.K. Jacobuskerk van Tuitjenhorn be spelen. Dit orgel is gebouwd door Ypma in 1873 en in 1975 gerestaureerd door de firma Vermeulen te Alkmaar. Het laatste orgel dat op deze zaterdag wordt bezocht is dat in de Hervormde Kerk in Dirkshorn Het instrument in deze kerk is gebouwd door de firma Ypma in 1869. In 1915 verving de firma Flentrop de mechanische toetstraktuur door een pneumatische traktuur terwijl het bovenwerk in een zwelkast werd geplaatst. De firma Flentrop bracht in 1974 de aanvankelijke situatie weer te rug; de dispositie van het bovenwerk zal in een later stadium nog worden her steld. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de Artsen en apotheken samen in in belang van patiënt Als er dan geen interviewer of regis seur is, die af en toe „ho, halt, stop, waar gaat het over, hoe bedoelt u?” roept, dan ga je reddeloos de mist in. Als ik iets samenvattends zou moeten zeggen over de inhoud dan zou ik een op merking maken in de trant van: „Simon is nog altijd het zonnetje in huis” Maar dat is natuurlijk niet nieuw. Misschien kan de volgende programmamaker, die zich met Vinkenoog gaat bemoeien, de woorden van de dichter consequent op halve snelheid afdraaien. Vinkenoog in slow-motion, zogezegd. Maar niet ge treurd, beste lezers en heren en dames programmamakers, want we besluiten met een tekst van de dichter zelf: „Jezus blijft redden, Boeddha blijft glimlachen, en achter de wolken schijnt de zon”. Daar kunnen we weer een paar dagen mee vooruit. huisarts heeft bepaald en of de patiënt die kort geleden dan wel op het moment van zijn bezoek aan specialist of zieken huis nog steeds inneemt. Vanzelfspre kend is er een goed contact over en weer tussen de huisartsen en de zieken huizen en specialisten, waarbij over en weer ook aan elkaar bericht wordt wat men aan de patiënt heeft geconstateerd en welke de geneesmiddelen zijn, die werden voorgeschreven. Maar die be richten komen niet onmiddellijk over en in die tussentijd heeft de patiënt zijn recept bij de apotheek ingeleverd en is hij de medicijnen aan het innemen, terwijl de kans bestaat dat die medicij nen dan een geheel verkeerde uitwer king hebben door ze in te nemen met andere medicijnen van de huisarts. Komt men nu met de „medische infor matiekaart” bij de apotheek, dan wordt daanop ingevuld welke de medicijnen zijn die men heeft uitgereikt, terwijl in de toekomst kan worden gecontroleerd of de verschillende geneesmiddelen wel met elkaar in overeenstemming zijn en of ze geen onprettige verschijnselen voor de patiënt kunnen veroorzaken. In dat geval kan het recept worden veranderd voordat de medicijnen de deur uit zijn. Tal van narigheden kunnen op die ma nier snel worden voorkomen. VELSEN. De vissersboot Tessel II is vannacht IJmuiden binnengevaren met een oude mijn aan boord. De mijn was op zee opgevist. De mijnopruimingsdienst van de Mari ne is naar IJmuiden gekomen om de mijn op te halen en over te brengen naar Den Helder. Moeders voor moeders. Contactadres: mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu- mannstraat 7, Heemskerk, tel. 33534. Zeer onregelmatig zie je bij de NCRV een zogenaamd „portret” van een dich ter. Gisteravond was Simon Vinkenoog, van wie ik dacht dat hij nog altijd 25 jaar is, maar die intussen de 47 alweer gepasseerd is, aan de beurt. Eigenlijk wel een goed idee, zo’n programma met Vinkenoog, die zijn grootste bekendheid, als ik het goed zie, overigens niet zozeer te danken heeft aan zijn gedichten, als wel aan het feit dat hij een geducht „fenomeen” is. Maar jammer genoeg hebben de samenstellers, Wim Hazeu en Rob Mariouw Smit, zich nogal verkeken op de specifieke problemen, die het ma ken van een programma over en met Simon Vinkenoog met zich meebrengt. De hoofdpersoon is namelijk iemand die veel te vertellen heeft. Dat vindt hijzelf, dus is het zo, en het valt niet te ontkennen, dat hij zeer veel overhoop haalt in een half uurtje. En als je als programmamaker niet precies weet, wat je eigenlijk wilt, dan word je aan alle kanten platgereden door de verbale stoomwals, die Vinkenoog is. Maar dan wel een stoomwals met een straalmotor. Simon spreekt ongeveer dubbel zo snel als wat ik „normaal” noem. En boven dien snijdt hij in kort bestek zowat alle „problemen des levens” aan, die er maar te bedenken zijn. (Van onze kunstredactie) HAARLEM. De in het kader van de Toer-in op zaterdag 26 juli te houden orgeltocht zal om half elf in de Her vormde Kerk van Groet van start gaan. In dit achttiende eeuwse kerkje bevindt zich een vorig jaar gerestaurerd kabi- netorgel dat door Klaas Bolt, de organist op deze tocht zal worden gedemon streerd. Het instrument, dat vóór de restauratie door de firma Flentrop sterk in verval was, dateert waarschijnlijk uit het begin van de achttiende eeuw. De bouwer is niet bekend. De windladen zijn wellicht van Engelse makelij; de orgelbouwers ontdekten op deze laden Engelstalige kranten uit 1863. Het orgel bevat voorts onderdelen uit verschillen de perioden. Na Groet staat een bezoek aan de Gereformeerde Kerk in Krabbendam op het programma. Het kerkje bevat een achttiende-eeuws instrument van onbe kende oorsprong dat waarschijnlijk af komstig is uit een R.K. schuilkerk en in 1915 door de firma Pels hier is geplaatst. Na de lunch in een herberg naar Haarlems Gordijnenhuis VELSEN-IJMUIDEN Artsen, van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoen de huisarts men zich dient te wenden. Voor 10 uur raadplege men nog zijn eigen huisarts. Apotheek, van vrijdag 17.30 uur af: Apotheek Pleyler, Planetenweg 52, te lefoon 15348. Tandarts, zaterdag en zondag alleen voor spoedeisende gevallen, tussen 17 en 18.30 uur: G. Vink, Wüstelaan 39, Santpoort, telefoon 023-378451. Wijkverpleging Groene Kruis: zuster A. Groen, Kruisberglaan 151, telefoon 10896; zuster T. Schoorl, Hagelinger- weg 146, Santpoort, telefoon 376004 en zuster D. Geldorp, Kerkerinklaan 66, Santpoort. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis”. In lichtingen over weekeinddiensten on der telefoonnummer 15645. Dierenarts J. P. Westerman, Harten- lustlaan 7, Bloemendaal, telefoon 023- 251555. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuren da gelijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden. Tel. 02550-10661. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en bejaardenhulp, Velserduin- weg 52 en dagelijks van 9 tot 10 uur. Telefoon 02550-11830. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening aan bejaarden. Abelenstraat 1, IJmuiden. Elke dag spreekuur van 9 Na Vinkenoog werd het bij de NCRV weer rustig met de eerste aflevering van een nieuwe Engelse serie, die gebaseerd is op jeugdherinneringen van bekende schrijvers. Coryfeeën als H. E. Bates en Rudyard Kipling zullen in dit verband aan bod komen. De uitzending van giste ren doet vermoeden dat het hier om een prima aankoop van de NCRV gaat. De vijf resterende delen worden in de maand augustus uitgezonden. „Die mooie kinderjaren” heet het. Maar waarom nou zo’n sentimentele vertaling, vraag je je af, wanneer de titel in het Engels ge woon „Childhood” (jeugd) luidt? Te meer daar in de nog volgende aflevering ongetwijfeld zal blijken, dat de kinder jaren helemaal niet zo „mooi” waren. De hoofdschotel bij de VARA bestond uit een terugblik op leven en vooral wer ken van Rudi Carrell, de naar Duitsland gedeserteerde entertainer. „Een vreselij ke man” verzuchtte Carrell over zichzelf in de studio, toen hij nog eens gecon fronteerd werd met een uiterst arrogant interview, dat hij op 24-jarige leeftijd aan een mevrouw van de televisie toe stond. Er was verder een opname bij van een liedje, dat hij samen met Mies Bouwman zong, een Nederlandse versie van het beroemde „Lets do it” van Eartha Kitt. Het gaat over mensen die „het doen”, nee, niet wat u denkt na tuurlijk, maar „het doen” stond in dit geval voor: op de televisie verschijnen. Er werd niet bij verteld uit welk jaar deze opname dateerde, maar het zal wel er gens in het midden van de zestiger jaren zijn geweest. En waarschijnlijk was dit het toppunt van pikanterie dat in die tijd bij de VARA mogelijk was. Nee, dan tegenwoordig. Aan het begin van de avond werd nog eens een afleve ring van de Stratenmakeropzeeshow herhaald. Het ging over sex. „Het lijkt me niet zo leuk, maar je moet het maar durven” zei een jongetje dat naar zijn mening werd gevraagd. Het jeugdige ge zelschap (allen onder de tien jaar) waar mee ik zat te kijken, amuseerde zich kostelijk, maar werd zeer onpasselijk toen in het daarop volgende programma (over pygmeeën in Afrika), een jong olifantje werd gedood en in repen ge sneden. Het was als gevolg van alle opwinding absoluut noodzakelijk om naar het andere net over te schakelen. Gek eigenlijk, denk je dan. Als ik me goed herinner is destijds over de Stra tenmakeropzeeshow inzake „sex” nogal wat te doen geweest. Maar je zult de mensen die zich door dit soort uitzen dingen „gekwetst” en zo voelen, nooit horen protesteren tegen het villen van een baby-olifant om kwart voor acht. Dat kan geen kwaad, want dat heeft niks met zedelijkheid te maken. Juist in dat laatste het niet goed kennen van de patiënt schuilt de noodzaak van een nauwgezette controle op de voorgesöhreven medicijnen. Door specialisten en in ziekenhuizen in de gemeente worden medicijnen voorge schreven, terwijl men soms niet weet welke de geneesmiddelen zijn, die de Speciaalzaak in gordijnen en vitrages. Kleine Houtstraat 42 Haarlem Tel. 023-323925 's Maandags gesloten tot 10 uur. Telefoon 02550-12464. Spreekuren van het gemeentelijk soci aal adviesbureau van IJmuiden. Elke dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum Moerbergplantsoen 22. Voor Velsen-Noord elke dinsdag morgen van 11 tot 12 uur in het buurtcentrum „De Mei”, Geelvinck- straat 28, Santpoort, elke dinsdagmid dag van 14 tot 17 uur in het gebouw „De Haven”, Schlpbroekenweg 6, Sant- poort-Noord. Voor IJmuiden-Oost elke dinsdagmiddag van 16-17 uur in het gebouw „De Abeel”. Abelenstraat 1. Verder volgens afspraak met de socia le dienst. Telefoon 191124 toestel 46. Gezinsverzorging en bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren leidsters, maandag tot en met vrijdag 9-10 uur wijkgebouw Andromeda- straat 3, telefoon 02550-13936. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 9-11 uur. Telefoon 02550-18888. HEEMSKERK. Donderdagmorgen rukte de brandweer met groot materieel uit naar het woonwagenkamp, waar, volgens de brandmelding, een woonwa gen in de brand zou staan. Toen men bij het centrum arriveerde bleek dat er niets aan de hand was en het brandalarm vals was. HEEMSKERK Artsen. Van vrijdagavond 20 uur tot zaterdagavond 24 uur: L. A. v.d. Torre, Lombardi jestraat 9, Heemskerk, tel. 31321; van zondagmorgen 0 uur tot zon dagavond 24 uur: J. A. Hazenberg, Han- nie Schaftstraat 3, Heemskerk, tel. 32476. Tijdens het w«ekeinde houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zondag van 10 tot 10.30 en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie Beverwijk en IJmui den. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster C. Beers, Marquettelaan 21, Heemskerk, tel. 32644. Gvzinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46, Heemskerk, tel. 32247 (zie ook onder Beverwijk). Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging en bejaardenhulp: Jan van Bergenstraat 50 c, Heemskerk, tel. 32340, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. Stichting voor Dienstverlening in land. Spreekuren op dinsdag van 14 tot 15 uur en op vrijdag van 9 tot 12 uur in De Jansheeren, Kerkweg 47, Heemskerk, tel. 35083. VELSEN. „Is het nu werkelijk noodzakelijk dat iedereen een „medische informatiekaart” dagelijks bij zlcb draagt,” is een vraag welke men kan beluisteren sinds wij vorige week schre ven over het initiatief van artsen en apothekers om zulk een kaart in te gaan voeren. Van de zijde van die artsen en apotheken wordt op deze vraag zeer nadrukkelijk met „ja” geantwoord. Juist voor degenen, die regelmatig medicijnen gebruiken om welke reden dan ook; en in niet mindere mate voor de suikerzie ken, degenen die onder controle staan van de trombosedienst, rheuma-patiën- ten en niet te vergeten de patiënten die in de weekeinden behandeld worden door een waarnemend arts, die niet hun eigen huisarts is en die niet zo’n nauw keurig beeld van hen heeft als de arts die zij regelmatig bezoeken. Veilig, door goede kwaliteit, Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02550 - 1 34 05 SANTPOORT Arts, zondag tot 24 uur H. J. Ph. Hattink, Vinkenbaan 23, telefoon 378320. Apotheek, Apotheek Loomeyer, Zijl- weg 34, Haarlem, telefoon 316415. dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door M. A. de Ruiter Dr Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 23553. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door: K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 23450. Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hom mes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door F. J. G. Guldemond-Swaab, Hilbers- plein 6, Beverwijk, tel. 33169. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 25 juli 17.30 uur tot vrijdag 1 augustus 17.30 uur: apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 27955. Dierenarts. Tot nader order alleen voor kleine huisdieren:, U. van Loenen Prinsesselaan 3, Beverwijk, tel. 27775. Zie verder onder IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuren ie dere vierde vrijdag van de maand in het gebouw van de Geestelijke Volksgezond heid, Moensplein 10, Beverwijk (van 19 tot 20 uur). Groene Kruis. Weekenddienst: zuster A. Stranckmeijer-Verheyden de Jong, Zonnebloemlaan 31, Beverwijk, tel. 27428. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Bullerlaan 10, Be verwijk, tel. 35215. Wit Gele-kruis. Weekenddienst: zuster D. Stein-van Dungen, Luxemburglaan 153, Beverwijk, tel. 31475 (van vrijdaga vond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Verloskundige. Waarnemend: me vrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; eigen praktijk: mevrouw J. H. M. Kruidenberg-van Saaze Hannie Schaft straat 5, Heemskerk, tel. 32327; vrij: mejuffrouw A. M. Bot. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren in „Casa Iberica” aan de Kees Delfsweg 3, Beverwijk, voor gezinsverzorging van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en voor bejaardenhulp van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur. Tele foonnummers: leidsters gezinsverzorging 23644; leidsters bejaardenhulp 23623 en 23180; mevrouw J. M. van Oosten-Steyn 23623 en 23644. Stichting voor Dienstverlening in land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Beverwijk, tel 30766; Zeestraat 149, Beverwijk,tel. 26177. Deze orgeltocht is, evenals de nog volgende drie, door iedereen te volgen. Men behoeft zich niet tevoren op te geven. De tocht wordt met eigen ver voermiddel gevolgd. De deelname kost 5 (kinderen en CJP-ers 2,50). Bij het begin van de tocht ontvangt men een lijst met uitvoerige gegevens over de te bezoeken orgels en kerken. h

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7