Na gedecideerde zege op Nimbi Zandvoort ’75 gaat zich voorbereiden SPORWHffl Atletiekploeg voor Drachten Geen surprises bij roeititels Telstar-speler Vierde plaats tegen Holbaek voor Bouma als aanvaller Verrassende zege Nelis van Geem programma l> I Wiersma nu één punt achter de koplopers 7 s 1 I I i f 14,50 XS MM SPORT AUGUSTUS 19 7 5 11 2 ZATERDAG 1 voor Voorkeur Langzamer Vakantie CRICKET Ie in ^2 i j De grote wereld en de kleine Verkenning SOFTBAL Malaise MR* (Van een medewerker) ff. >n ge- AYRE HOUDT VAN HOLLANDSE STIJL (Van onze sportredactie) Amro proftenniscircuit en tieve strekt (ADVERTENTIE) ik THEO KLEIN gSK****^ die Annemieke Bouma: vierde plaats. uit: 10 aug.: tegen DWG 1 en 2; 13 aug.: tegen De Spartaan 1 en 2; 17 aug.: tegen de amateurs van Haarlem met zes elf tallen; 24 aug.: tegen EDO-jeugd en vijf lagere elftallen; 27 aug.: tegen Oriënt; 3 sept.: tegeh Haarlem. toeging. Ik wilde wel een of twee jaar in het buitenland voetballen. Bovendien was Nederland een van de landen waar ik het liefst naar toe wilde”. iring, i/oor- lerlijk Hoofdklasse; HCC—ACC (2-8) HBSHercules (2-8) UD—VOC ACCHercules Quick-Hg—HBS HCC—Rood en Wit Ee-rste-klasse: Hermes-DVS-VUC Bl’daal—HCC 2 I uur i- Beleef de tocht mee aan de hand van dit unieke beeldver- slag met 230 foto’s, tekeningen en kaarten./SMj Speciale prijs f Vl Na 1 oktober 1975121,- De grote wereld en de kleine ELIZABETH Adriaan en Margaretha Hoekmeijer zeilden na jarenlange voorbereiding zes |aar over de wereldzeeën en bezochten honderden havens en eilanden. De Haarlemse zaterdag-derdeklasser Kennemerland heeft van de Belgische profclub Lokeren de toezegging gekre gen, dat men nog dit seizoen naar Haar lem komt voor het spelen van een oefenwedstrijd. Onlangs verloor Kenne merland in en van Lokeren met 6-0. •2'lick N—Krekels ICC 2—VRA fe' Met spelers als een Nijkamp, Keuning, Kreuger, Krijgsman, Kuiken en anderen, is Zandvoort’75 ongetwijfeld veel te sterk voor de vierde klas van het Haar lemse zaterdagvoetbal. De verwachtingen zijn dan ook dat het snel door zal stoten. Voor het spelen van zijn thuis wedstrijden heeft Zandvoort'75 voorlopig de beschikking gekregen over de vroege re velden van ETO in Hoofddorp. Het kan helaas niet voor eigen publiek in de badplaats aan de slag. Zijn eerste wedstrijd in Hoofddorp Adriaan Hoekmeijer speelt Zandvoort’75 woensdagavond 13 augustus vriendschappelijk tegen plaats genoot TZB. Het tweede oefenduel speelt de nieuwe club drie dagen later, zater dag 16 augustus, in Amsterdam tegen De Geuzen. Ook al in de hoofdstad neemt j Zandvoort’75 zaterdag 23 augustus deel aan een toernooi van Intimis. E 2 is X) CN ■8 <2 VELSEN-HOLBAEK. In eerste aanleg komt Colin Ayre over als een typische Engelse voetbalprof, hard, zakelijk, een man zonder franje. Een indruk die men kan verwachten van een 19-jarige speler, die vanaf zjjn jongste jeugd alle klassen in de Britse voetbalschool heeft doorlopen. Als een 11-jarig jongetje uit Ashington maakte de nieuwe Telstar-speler al kennis met het harde profmilieu, toen hij op zjjn vrjje schooldagen naar het nabijgelegen Newcastle trok om daar met de lokale „beloftes” mee te trainen, in de hoop ooit bij het grote Newcastle United aan bod te kunnen komen. Die droom ging voor hem vier jaar later al in vervulling. Als vijftienjarige tekende hij er zjjn eerste profcpntract en twee jaar later kon hij zich reeds full-prof noemen. Een bliksem-carrière die regelrecht uit leek te lopen op een vaste plaats in het eerste team van Newcastle United. Het prototype van eén Engelse voetballoop- baan. Zaterdag; Herons—K’heim EHS—Fl. Petrels Zondag: Roef—Z’vogels StorksORWO-HCAW SC H’lem—THB 100 meter: Elly van Lienen en Cora v.d. Boog (res. Sylvia van Dongen), 200 meter: Mieke Sterk en Cora v.d. Boog (res Elly van Lienen), 400 meter: Trudy Wunderink en Wilma Hillen, 800 meter: Ina Blauw en Riet Kruyswijk, 1500 me ter: Joke van Gerwen en Annie van Stiphout, 100 meter horden: Mieke Sterk en Lenie Jansen, verspringen: Ciska Janssen en Sylvia Barlag, hoogspringen: Mieke van Doorn en Ria Ahlers, kogel stoten: Elna Schalk en Betty Bogers, discuswerpen: Ria Stalman en Bea Wi- arda, speerwerpen: Elly van Beuzekom en Lyda Kuys, 4 x 100 meter: keuze uit Ciska Janssen, Elly van Lienen, Mieke Sterk, Margien Koopmans en Sylvia van Dongen, 4 x 400 meter: Trudy Wunder ink, Wilma Hillen, Olga Commandeur en Rona Keiler. Het in de vierde klas zaterdagvoet bal spelende elftal van Hoofddorp heeft ook zes oefenduels op het programma staan: 9 aug.: uit tegen GW in 's Gravenzande; 13 aug.: thuis tegen Bui- tenveldert (zon.); 16 aug.: thuis tegen Sportclub Lisse; 20 aug.: uit tegen NAS in Halfweg; 23 aug.: thuis tegen Buiten- veldert (zat.); 26 aug.: thuis tegen Lisser Boys. Maandag: HHC 2—T’vogels Dinsdag: K’land—SC H’lem Woensdag: Sp’woudeFlags Donderdag: R’wijk—THB 2 THB 2—Flags 3 Vrijdag: Pinguïns 2OG 4 Pino’s 2K’land Sp.’woude 2—EDO 2 In Newcastle speelde de tweebenige - maar bij voorkeur linkse - nrof on een enkele uitzondering na op het midden veld, de positie die hij in de intertoto- wedstrijden van Telstar ook meestal in nam. Ayre: „Ik heb ook al als linksbui ten gespeeld, maar als ik het eerlijk moet zeggen beviel me dat niet zo best. Ik hou van voetbal, ik wil er het liefst zo veel mogelijk bij betrokken worden. En hier, met dat nogal langzame spel moet je als vleugelspeler vaak erg lang wachten voor je een bal krijgt. HOOGEZAND/SAPPEMEER (ANP). - Twee van de vier leiders in het inter nationale KSH-toernooi hebben na de vijfde ronde moeten afhaken. Eén van hen was Jan de Ruiter, die verrassend door Paul Germain werd verslagen. De Haïtiaan overrompelde de Deventenaar met een fraai schijf-offer en daar be vatte de stelling zoveel dreigingen dat De Ruiter niet anders kon doen dan twee stukken offeren om het direkte gevaar te keren. In het resterende eind spel maakte Germain met een stuk meer geen fout en won verdiend. ZANDVOORT De nieuwe zaterdag- voetbalvereniging Zandvoort ’75, onlangs afgescheiden van Zandvoortmeeuwen, gaat zich voorbereiden op de komende competitie met het spelen van twee oefenwedstrijden en deelname aan een toernooi van Intimis. HANNOVER. - Tijdens internationale atletiekwedstrijden in Hannover heeft Gerard Tebroke van CIKO een uitste kende tijd laten noteren op de 5000 meter: 13 minuten en 34,6 seconden, waarmee hij vierde werd. De Noor Kurt Boero zegevierde in 13.29,0, vooor de Westduitser Detlef Uhlemann en de Tsjech Stanislav Hoffmann, die beiden 13.29,4 lieten afdrukken. Toine van de Goolberg eindigde in een B-race op de 400 meter als vierde in 48,47 seconden en Sammy Monsels finishte op de 100 meter als achtste en laatste in 10.86 seconden. Dit onderdeel leverde overi gens een zege op voor de Rus Bortsov in 10,62 seconden. Vierdeklasser Halfweg speelt een zestal oefenwedstrijden ter voorbereiding op de competitie en speelt alles thuis. (023) Het oefenprogramma ziet er als volgt Wanneer men met Colin Ayre wat dieper op verschillende voetbalzaken in gaat, blijkt hij echter lang niet zo En gels als hij eruit ziet. Integendeel, als voetbalvakman helt hij veel meer over naar de continentale kant, een instelling die slechts weinige van zijn landgenoten x met hem gemeen hebben. Ayre: „Na de ervaringen die ik nu al bij Telstar opgedaan heb, kan ik zeggen dat mijn voorkeur uitgaat naar het spel zoals dat hier gespeeld wordt. In Engeland draait het in een voetbalwedstrijd tegenwoor dig nog slechts om de fysieke inzet. Het voetbalpeil daalt daardoor sterk. Hier is het spel nog veel meer gebaseerd op de echte voetbalvaardigheid. Ik heb bij Tel star al gemerkt dat het publiek techni sche kunde van een speler weet te waarderen. In Engeland is dat heel an ders. Het is daar bijna ondenkbaar dat de bal in de achterhoede^ wordt rondge speeld, zoals hier vaak heel knap ge beurd. De backs zijn er daar slechts voer om harde knallen naar voren te geven. Of ze verder nog iets kunnen, interesseert niemand. Door die instelling is een wedstrijd in Engeland voor het publiek meestal meer spektakulair, maar ik vind dat het voetbal er onder lijdt”. Voor Wiersma was een nederlaag van De Ruiter natuurlijk niet onwelgevallig. Door een gedecideerde overwinning op Nimbi, die in een 12 om 12 stand reeds glad verloren stond, verbeterde de Fries zijn positie. De man uit Zaïre viel hier door eveneens uit de leiding weg. Ger main bleef aan de kop in gezelschap van Rob Clerc, die na een felle positiepartij de Fransman Mostovoy versloeg. De Su rinaamse kampioen Waldring bereikte op het nippertje de remise tegen Guichet na aanvankelijk de gehele partij in het voordeel te zijn geweest. Ook Schotanus moest het eindspel secuur spelen om Jansen van de zege af te houden. De Belgische kampioen Oscar Verpoest, kwam tot zijn eerste overwinning. Hij hield de Canadees Gagnon de gehele partij stevig onder druk en kon tenslotte van enkele foutjes profiteren. In de hoofdgroep gaat de Surinamer Overman fraai aan de leiding met twee punten voorsprong op zijn naaste concurrenten. In de jeugdgroep moest koploper Rob Schippers vrijdag wegens ziekte verstek laten gaan. Het is niet te hopen dat deze talentvolle jeugddammer uit Maasbracht het toernooi zal moeten verlaten. AMSTERDAM. - Verrassingen hebben zich ook op de derde en voorlaatste dag van de strijd om de Nederlandse roei- kampioenschappen niet voorgedaan. Vrijdagavond, toen een miniprogramma van vijf finales, waarvan twee in de lichte nummers, werd afgewerk: deden de kanshebbers op de Bosbaan wat van hen verwacht mocht worden. In de be langrijkste wedstrijd van het nationale seizoen rekenden Jan van der Horst en Willem Boeschoten van Nereus bij de twee zonder stuurman af met Jeroen en Ronald Vervoort. Er was bij het passe ren van het duizendmetermerkteken licht tussen de boten. Zonder ernstig bedreigd te worden handhaafden de Ne- reïden die marge in de tweede kilome ter. Men vindt het van Zandvoort’75 uiter aard jammer dat in de vierde klas zaterdagvoetbal van de afdeling Haarlem KNVB moet worden begonnen. Er was een stille hoop dat de aanvankelijke positie van Zandvoortmeeuwen in de vierde klas KNVB kon worden ingeno men, maar nu dit een afdeling zaterdag voetbal blijft behouden, is daar helemaal geen kijk meer op. Bischot, of met een spits als Kees van Kooten, wiens mogelijkheden volgens mij in dit team nog niet helemaal uitge buit worden. Maar wanneer er bijvoor beeld vijf Engelse spelers aan dit Telstar toegevoegd zouden worden, zou daar niet veel meer van overblijven. Dan waren die vijf zelfs in staat een ploeg als Telstar om te vormen tot een team in de Engelse stijl”, aldus Ayre, die zich, zoals deze eerste ontboezeming al deed vermoeden, in Velsen zeer op zijn ge mak voelt. Nereus eiste ook de vier met stuur man op. De nieuwe Dudok van Heel/La- ga-combinatie, die halverwege de race nog in derde positie lag, passeerde het sterk terugvallende Laga. De ploeg miste echter de kracht om door te gaan. Nereus ving de aanvallen van de tegen stander bekwaam op. Het verschil van anderhalve lengte boood de Amsterdamse studenten daartoe overigens vele moge lijkheden. De Nereus/Orca Quadruple, waarin Hellie Klaasse plaats had ge maakt voor Liesbeth Vosmaer, bevestig de haar reputatie. Regelmatig werd een voorsprong van drie bootslengten op de Njord/Triton/DDS ploeg opgebouwd. Hoewel er in Engeland door de econo mische malaise vorig seizoen al meer dan vijfhonderd voetbalprofs op straat kwamen te staan en Newcastle United zijn jonge middenvelder zonder meer een yrije transfer aanbood, houdt Aype vol dat hij eventüéël zotilder problemen ook in eigenland, wfter Mn.de sla^.hacj, gekund. „Halverwege het vbnge seizoen was er al van verschillende zijden be langstelling voor me. Onder andere Manchester United heeft naar me geïn formeerd. Maar steeds weer zeiden ze bij Newcastle United dat ze me niet kwijt wilden. Niettemin vertelden ze mij tegen het einde van het seizoen dat ik overbodig was. Het beleid van die clubs is niet altijd even doorzichtig. Newcastle United is voor zijn eigen kweek zonder meer een slechte vereniging. Jaarlijks halen scouts uit het hele land jongens bij ons uit de buurt weg. Maar bij Newcastle kopen ze liever een nieuwe man voor honderdduizend pond, dan een eigen jongen een kans te geven. Ik heb de laatste twee jaar regelmatig in het tweede team gespeeld, alleen bij vriendschappelijke wedstrijdjes kwam ik in het eerste Dat tweede barst van de taleritvolle jongetjes, maar zij krijgen nauwelijks een kans. In de jaren dat ik op de nominatie stond voor een plaats in het eerste kocht de club zeven midden velders. Cassedy, Grac, Nulty, Hibbitt, noem maar op. Allemaal jongens waar zwaar voor gedokt moest worden. Die moesten wel voorrang krijgen, omdat het publiek wilde zien wat er van hun geld was gekocht”. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Nelis van Geem is. op het Industrieparcours verrassend win naar geworden van de vijfde rit zomera- vondcompetitie van de Haarlemse Race- club Excelsior om de Kerstenbeker. In de slotfase sprong hij alleen weg en omdat de anderen meenden dat hij een ronde achter lag, lieten zij hem rustig gaan. Eerder hadden de amateurs ook nieuweling Peter Zandvliet al laten ont snappen, maar omdat hij toch apart geklasseerd werd, maakten zij zich daar over niet druk. De favorieten Wim Koene en Ron Smit gaven elkaar in de eindsprint geen duimbreed toe en hoorden na afloop tot hun grote verrassing dat het slechts om de tweede plaats was gegaan. Op het parcours in het Van der Aart- sportpark liet de Haarlemse wielerclub De Kampioen haar zevende rit van de zomeravondcompetitie om de Ocean- bker verrijden en die werd gewonnen door Peter v. d. Knoop. In de sprint hield hij vluchtmakker Henny van Lent ruim op afstand. Ze hadden het samen tot een halve ronde voorsprong gebracht. formaat 20,5 bij 25,5 cm; omvang 144 pag.; 220 foto’S; L 10 pentekeningen en 7 kaarten. Verkrijgbaar in de.'., boekhandel en waterspörtzaken/ Bij de dames was er voor Mieke van Doorn met 1,79 meter een derde plaats weggelegd op het hoogspringen achter winnares Ulrike Meyfarth (WDL) met 1,86 meter en haar landgenote Karin Geese met 1.79 meter. Annemieke Bou ma werd met 1.75 meter vierde en Glas met 1.70 meter zevende. Opvallende prestaties kwamen tijdens deze wedstrij den op naam van de Russische discus werpster Faina Melnik (69,02 meter), Alfons Brijdenbach (Bel. 45,30 op de 400 meter), de Poolse Grazyna Rabztyn op de 100 meter horden (13,19) en de Poolse Irena Szewinska, die nu eens op de 400 meter uitkwam en won in 51,29 secon den. De Brit, inmiddels weer zover hersteld van de knieblessure dat hij vanavond in het laaste intertotoduel tegen het Deense Holbaek weer van de partij kan zijn, kwam vorige maand ha een eerste vluchtig verkenning van een week, tot een voorlopige overeenkomst van drie maanden met de Velser club. Afgespro ken is, dat beide partijen voor 1 novem ber opnieuw aan de tafel gaan zitten om ovet een eventuele verlenging te spre ken. Ayre: „Ik van mijn kant vond dat prettig, omdat ik daardoor de kans heb eerst te kijken of ik hier kan wennen. Juist voor de aan zijn geboorteland veiknochte Ayre-Tcwam de sprong naar het continent eigenlijk als een volslagen verrassing. Toen hij van Nev.cas.le Un teö te horen had gekregen dat hij na afloop van zijn nieuwe coht.:x.i.i nieuwe baas kon gaan zóeken, was hij var plan zich eerst op een vakantie te tracteren. Tijdens die rustperiode kwam hij echter al snel in contact met de journalist-promotor Eric Nicholls, hem bij Telstar introduceerde. Ayre mocht eerst een week gaan kijken voor ik besliste. Het leek me wel wat om nu eens in Nederland te ervaren hoe het er Daarom ben ik bij yvoorkeur op het middenveld betrokken in het heetst van de strijd. „Een wens waaraan trainer Joop Castenmiller vanavond in Holbaek in ieder geval nog niet tegemoet zal komen. Ik had gauw last van heimwee. Maar tot nog toe is het hier met mij uitstekend verlopen. Ik miste in het begin mijn oude vrienden en de hele Engelse entou rage. Maar nu ik hier nieuwe vrienden het gemaakt, voel ik me al thuis. Op den duur zal alles echter afhangen van de resultaten op het veld. Zolang die goed zijn, is het niet moeilijk om je aan te passen”. UTRECHT (ANP). De Nederlandse dames-atletiekploeg die zondag te Drachten uitkomt tegen Groot-Brittan- nië en Hongartfe is als volgt samenge steld: Thuis in Ashington had ik er nogal moeite mee wanneer ik van huis moest. Ayre heeft dan ook een duidelijke voorkeur voor het voetbal zoals dat in Nederland gespeeld wordt. „Het is mis schien wat langzamer, maar het geeft mij als voetballer meer voldoening. Ik vind het fijn samen te kunnen spelen met een prachtige voetballer als Fred Het naar de derde klas van het amateurvoetbal gepromoveerde TYBB houdt voor de eerste keer een neder- laagtoernooi en heeft daarvoor vier te genstanders uitgenodigd. Het programma daarvoor ziet er als volgt uit: 9 aug.: tegen VSV; 16 aug.: tegen Sportclub Lisse; 23 aug.: tegen Vitesse ’22; 30 aug.: tegen Spaarnwoude. Er wordt steeds om zes uur ’s avonds begonnen. Zondag 17 augustus' houdt TYBB weer zijn traditi onele sixes voor senioren en jeugd. Joop Runeman heeft zich tijdens de wereldkampioenschappen kanovaren ge plaatst voor de halve finales van het nummer K 1 500 meter. De Graafschap heeft met 4-1 wonnen van SC Cambuur. De Noor Thorleif Andersen heeft de tiende editie van de amateurwieler- ronde door Rijnland-Palts gewonnen. FC Dordrecht heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen de Roemeense club UT Arad. Loek Sanders heeft zich als enige Nederlander geplaatst voor de halve fi nales van het internationale tennistoer nooi van Deventer. Jimmy Connors heeft zich in princi pe bereid verklaard om weer voor het Amerikaanse Davis-cupteam te gaan spelen. Het Amro proftenniscircuit wordt dit jaar gehouden van 30 september tot met 5 oktober. Aan deze competitie die in Haarlem, Den Haag, Utrecht, Arnhem, Groningen, Kerkrade of Maas tricht wordt afgewerkt nemen Ilie Nas- tase, Björn Borg, Marty Riessen en Tom Okker deel. Het prijzengeld bedraagt 100.000 gulden- De helft daarvan is voor de winnaar. De spelers komen tweemaal tegen elkaar uit en krijgen per gewon nen wedstrijd een punt. FC Twente heeft met 7-2 van Spar tak Trnava gewonnen. Colin Ayre: „Het Nederlandse spel geeft mij als voetballer meer voldoening.” :n: :1 Hun h:u >t;:i - i -iy&itffli: y: Hiyyy ■B Wiersma: Zege. 1

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11