Agenda ka Rode Kruisziekenhuis en Hervormde Kerk lichtten bezwaarschriften toe R mm O1 i r SA> I (Van een onzer verslaggeefsters) Parkeeraccommodatie (Van een medewerker) Beverwijk Gereserveerd F Paques - 55 1 met Gerard „Westerburcht” Velsen-Zuid Wijk aan Zee Bakkum PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING Velsen-Noord Wensenpakket IJMUIDEN. De aanvoer was deze week weer iets ruimer dan dit de laatste tijd het geval is geweest. Mede doordat aan de maandag- markt enkele kotters na een onder houdsbeurt aanwezig waren, die al direct in staat werden gesteld hun activiteiten onder de meest gunstige weersomstandigheden te hervatten. Het resultaat hiervan was een mooie hoeveelheid makreel, gul en wijting, welke besommingen heeft opgele verd van 20.000 tot 25.000. Een en ander met vreugde door aanvoer ders en handel geaccepteerd. IJmuiden-Oost Wijk aan Zee HAARLEM-BEVERWIJK. Vertegenwoordigers van het Rode Kruis Ziekenhuis en de Hervormde Gemeente Beverwijk hebben gister morgen tijdens een hoorzitting in het Haarlemse provinciehuis hun bezwaarschriften tegen de vaststel ling van het bestemmingsplan „Von dellaan 1973” toegelicht. Tegen het in augustus vorig jaar door de raad vastgestelde bestemmingsplan zijn in totaal zes bezwaarschriften irige- diend. De opponenten Van Lent (van het gelijknamige automobiel bedrijf), Koelman en Stoutenbeek maakten geen gebruik van de mo gelijkheid, hun bezwaren tegen „Vondellaan 1973” ten overstaan van een commissie uit het college van Gedeputeerde Staten nader uit een te zetten. Castricum Heemskerk Uitgeest Beverwijk IJmuiden Heemskerk Santpoort Driehuis V elsen-I Jmuiden PLAATSELIJK NIEUWS fed losplank ',c’r 18-22 u. 4a: Velserduinweg uur: I Kerk 9 Evangelische 1 I I I i i i Als gemachtigde van het in Eindhoven gevestigde kantoor der geestelijke goede- Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, 9 en 10 uur: ds. L. Brink. Gedeputeerde Staten zullen op zo kort mogelijke termijn uitspraak over de in gediende bezwaarschriften doen. Op het voorplein van het Rode Kruis Ziekenhuis kunnen zestig auto’s worden gestald. Langs de Beeckzanglaan en ach ter de twee panden aan de Vondellaan kan men nog eens honderddertig auto’s kwijt. Veel te weinig, vindt het RKZ, dat de huidige parkeerbehoefte op zo’n vier- honderdvijftig plaatsen, schat. en zaterdag R. -k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u„ zondag 8, 9.30 en 11.30 u.Heliomare, Relweg, zondag 9.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 10 u. de heer H. van Wel. R. -k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 9 en 11 u. AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - Tel. 1 45 76 IJmuiden-Oost Begrafenissen en Transporten door het gehele land Jansheeren, m.m.v. 5 i 1 l I j 5 1 l I S I l l S i c t j t 5 1 S r c e s t V s Zij t: delijl Beec: bescl kend van ziek van geko He Aa 13.85 844 1 kliste kiste harir pilch Pri Pei 13.51 tong 9.67, Pe: 132, 94—f 25, s< 69, E ting 23.20 —16. De b 43.00' SCH 6.200 1.400 1.500 2 i 135 e Beide panden staan op de monumenten lijst en behoeven, aldus mr. Helsloot in zijn toelichting, niet gesloopt te worden. Eenzelfde bestemming wilde hij gegeven zien aan het terrein van Van Lent’s Automobielbedrijf en aan de gronden op de hoek Vondellaan-Velserweg. VE Sant] I R. -k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraat- w.eg 55, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouman. AAN DEZE ladingen werden vrijdag door andere kotters nog enige partijen kabeljauw en gul toegevoegd, welke eveneens gretig aftrek vonden. Onder wijl hadden zich woensdag een Belgische kotter en de IJM 44 „Maarten Cornelia” nog gemeld, waarvan de Belg in het bezit bleek van een mooi kwantum plat vis en grove hake. Dit betekende voor hem een besomming van ruim 50.000. Het standpunt van de gemeente Be verwijk werd tijdens de hoorzitting ver tolkt door ir. J. Hoogeveen van de gemeentelijke dienst openbare werken. In het bestemmingsplan, aldus ir. Hoo geveen, is de ruimte beperkt. Enerzijds wil de gemeente het karakter van de villawijk Vondelkwartier niet al te zeer aantasten, terwijl men anderzijds reke ning moet houden met de uitbreidings plannen van Van Hattum en Blanke- voort en het Rode Kruis Ziekenhuis. Daar laatstgenoemde instantie nimmer concrete plannen op tafel heeft gelegd, heeft tief opent een Even Eliza Schn conci Gemeente, Dorpskerk uur ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan 10.30 uur: ds. G. J. Rijks. Adventskerk (Prov. Ziekenhuis) 19 uur ds. J. Tiersma. Volle Evangelie Gemeente, Gebouw ,.Beréa”, Patriciuslaan, 10 uur: W. H de Leeuw van Weenen (met gelijktijdig kindersamenkomst en oppasdienst) 19.30 uur: „Ieder heeft iets”. Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee weg 9.30 uur: ds. J. L. Bel; 17 uur: dr. S. Roosje. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 4, Braambos. 10 uur: drs. A. Lambo. R.K. Laurenskerk, Willembeekseweg, zat. 19 uur; dienst met zang, zondag 9.30 uur: Hoogmis; 19.45 uur: gezinsdienst; 12 uur met zang. DIVERSEN ZONDAG 3 AUGUSTUS Boothuis KNZHRM, Voorstraat, open huis. MAANDAG 4 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 u. Doopsgezinde Gemeente, Ptinsesse- laankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds. L. W. van Reijendam-Beek (gezamenlij ke dienst met Vrijzinnig Hervormden). Jehova’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare lezing, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocratische bedieningsschool, 20 u. dienstvergadering. ÉrS Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur: eredienst, donderdag 19.30 uur bijbelbespreking. Oud Katholieke Kerk, Sparrenstraat 10 uur Hoogmis. Goede Herderkerk, geen opg. ontvangen. Pinkstergemeente, 10 uur: D. P. Har tendorp. R. -k. Kerk. H. Pancratius, Dorps straat, zaterdag 19 u„ zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 8, 9.30 en 11 u. Doopsgezinde Gemeente. Brandweer kazerne, Brakenburgstraat, zondag 11.15 u. ds. L. W. van Reijendam-Beek. R. -k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan, za terdag 18.30 u., zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburglaan, zondag 9.30 u. ds. Smits; Hervormde kerk, Kerkplein, zondag 19 u. ds. L. J. G. IJkel. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. de heer W. J. Blanken (Heilig Avond maal). DE HANDEL toonde zich bij het ko pen van de kabeljauw echter nogal ge reserveerd, omdat een deel daarvan te lang in de netten was geblevèn, waar door de vis verstikt werd aangevoerd. Vooral de fileerders hadden nogal moei te met deze kabeljauw, omdat veel exemplaten zonder meer uit elkaar zijn DE KOTTER IJK 36, met twee noord- reizen achter de rug, probeerde het deze week weer eens op de kust. Inmiddels is ook deze visserij beëindigd en de kotter is teruggekeerd naar Urk om zich op de platvis te concentreren. Bovendien arri veerden vijf Deense kotters met ver schillende hoeveelheden kabeljauw, wel ke van 10.000 tot f 23.000 hebben opleverd. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckesteijn, Rijksweg Velsen. Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks behalve maandag van 14 tot 17 uur: expositie schilde rijen, tekeningen en keramiek van Maria Schuurman. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, tijdelijk gesloten. Stadhuis, Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Openbare bibliotheek, filiaal Zeewijkplein, fototentoonstelling „Monument Taal N.H.”. geopend maandag van 14.30 tot 17.30 uur. DIVERSEN Alarmnummer. politie 10933, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Gemeentelijk sociaal-adviesbureau voor be jaarden, spreekuur maandag van 11 tot 12 uur, in de Spaarnestraat 2, IJmuiden. Tele foon 19124, toestel 46. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102, spreekuur leidster van half tien tot half een. Badhuizen, Snelliusstraat, IJmuiden en „Concordia”’, Velsen-Noord, zaterdag geopend tot 18 uur. R. -k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u„ zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u„ zondag 9.30 u. Hervormd -Gereformeerde Federatie, Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. ^r—i BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Zaterdag 19 en 21,15 u.: „The fury of the dragon", 19.30 u.: „De kanonnen van Navarone”, 23.30 u.„Met jouw duivel in mijn hel”; zondag 14.15 u. „Pinocchio”, 14.30 en 19.30 u.: „De kanonnen van Navorone”, 16.15 u.„The fury of the dragon", 19 en 21.15 u.„Borsten als dodelijke wapens”. Luxor Theater, Breestraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.Butch Cassidy and the Sundance Kid”: zondag 14.15 u.: „De vrolijke piraten van schateiland”, 16.15, 19 en 21.15 u.„Butch Cassi dy and the Sundance Kid”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie „De toevalligheid van deze ontmoeting” met werk van Jolanda Prinsen en Cécile van der Heiden; geopend tot en met 16 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. DIVERSEN ZONDAG 3 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad 9- 18 U. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 10.30-17 u. MAANDAG 4 AUGUSTUS Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenhad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 u.; buitenbad 9-18 u. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 14-17 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 2555, milleuklachten 96000. ren van de Nederlands-Hervormde Kerk sprak mevrouw J. H. Vos-Muller. Zij verklaarde uitdrukkelijk, dat de bezwa ren van het bureau zich niet tegen de aan de „Westerburcht” gegeven bestem ming „woondoeleinden” richten, maar veeleer zijn voortgesproten uit de moei zame onderhandelingen over de verkoop van het voormalige bejaardentehuis aan de gemeente Beverwijk. Door middel van het bezwaarschrift wil de Hervorm de Gemeente zich financiële waarborgen verwerven en haar rechtspositie zeker stellen. Mevrouw Vos schetste in het kort het verloop van de onderhandelingen tussen kerk en gemeente. In 1973 toonde wet houder P. J. Sigon zich geïnteresseerd in een gemeentelijke aankoop van de „Westerburcht”. Het grondbedrijf taxeerde de waarde van het (te slopen) pand met de aangrenzende gronden op een kleine drie ton. Een contra-taxatie door het bureau geestelijke goederen leverde een bedrag van zes ton op, terwijl de Beverwijkse makelaar H. Jaapies het geheel op 620.000 taxeerde. Toen de gemeente niets meer van zich liet horen, werd in september 1973 een optie op de koop verleend aan de Hoog ovens gelieerde woningbouwvereniging „Breesaap”. R. -k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u„ zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30 en 18 uur; Regina Caeli, Hilbers- plein, zaterdag 19 u.. zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijk- laan, zaterdag 19 u„ zondag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den 68, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord Lommerlust, Peperstraat 17, 18.30 u„ zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 28041 (telefoonnummer St. Jozefrust oord). De televisie is tegenwoordig erg braaf, schreef mijn collega-recensent gisteren in dze krant. Hij constateerde dat naar aanleiding van de terugblik die de Vara wierp op een in de jaren zestig ver maard satirisch programma. Ik kan niet anders doen, dan me geheel bij de vorige spreker aansluiten. Ook vrijdag was het weer een uiterst fatsoenlijke boel bij de televisie, met de 2765e uit zending van Piste en verder met afle veringen van Cannon, Gunsmoke, Top pop, de Gebroeders Hammond, alsmede deel vier van de 12-deMge serie over (ik citeer) „het politieke, sociale en gods dienstige leven van de beschavingen waarbinnen het oudtestamentische jo dendom en het eerste christendom zich hebben ontplooid”. Die laatste serie (van het Ikor) heet „Geloven in de onvoltooid verleden tijd” en is al eens eerder uitgezonden. Dus ik neem maar even aan, dat mijn voorgan ger, de beroemde Nico Scheepmaker, daar indertijd uitvoerig zijn licht over heeft laten schijnen. Een van de samen stelsters beklaagde zich onlangs in een krante-interview erover, dat het pro gramma destijds weinig aandacht had gekregen, omdat het op een ongunstig tijdstip (zondagmiddag) werd uitgezon den. Ze sprak de hoop uit dat de herha lingen beter bekeken zouden worden. Ik houd mijn hart vast, want deel vier begon gisteravond op het eerste net om vijf minuten over half elf, na Piste. Journaal. Gunsmoke, een 50 minuten durend interview met een geleerde me vrouw en een liedjesprogramma uit het Casino in Knokke. De materie in „Gelo ven in de onvoltooid verleden tijd” lijkt me toch al niet erg toegankelijk, maar wie heeft er aan het eind van een lange, warme vrijdag ’s avonds laat nou nog zin in de voorzeggingen van de oudtesta mentische profeten Amos, Jesaja en Jeremia? Terwijl bovendien op het an dere net tegelijkertijd een sportprogram ma wordt uitgezonden. Ik zal niet zeg gen dat er niets aan te voeren zou zijn tegen Wim Jesse en Ruud ter Weijden en hun „Sportpanorama” (breek me de bek niet open), maar op vrijdagavond om half elf winnen ze het natuurlijk gemakkelijk van de Assyrische reliëfs in Ninivé en Nimrod- Het meest had ik me gisteren voorge steld van het gesprek met Annie Ro- Begin dit jaar werden de onderhande lingen over de verkoop van de „Wester burcht” met de gemeente Beverwijk heropend. Dit, onder meer naar aanlei ding van het bezwaarschrift, dat het kantoor geestelijke goederen medio ’74 tegen de vaststelling van het bestem mingsplan „Vondellaan 1973” indiende. Tot nu toe verlopen de besprekingen stroef en zijn er weinig vorderingen geboekt, reden waarom het kantoor ge meend heeft zijn bezwaarschrift te moe ten handhaven. mein-Verschoor, dat de KRO uitzond. Het was een interview van de Belg Joos Florquin, die voor de Belgische televisie al jarenlang gesprekken voert met be kende personen, onder wie soms ook Nederlanders. De KRO heeft een aantal van deze programma’s aangekocht en de uitzending met de bekende 79-jarige ge schiedkundige en schrijfster dr. Annie Romein-Verschoor, echtgenote van de nog bekendere professor Jan Romein, was het eerste uit de reeks. Ik had me er, zoals gezegd, wel iets van voorgesteld, maar het viel me toch niet erg mee. Dat lag niet zozeer aan de geïnterviewde (die een boeiend arbeid zaam leven achter de rug heeft, en nog steeds volop in de weer is achter de schrijftafel) als wel aan de interviewer. Je kunt in een gesprek met iemand van het kaliber als mevrouw Romein veel kanten op, maar je hebt als tv-maker wel de plicht, vind ik, het terrein enigszins af te perken. Want anders loop je de kans dat het gesprek over zeer veel uiteenlopende onderwerpen gaat, maar dat er, juist op het moment dat het interessant dreigt te worden, weer naar een ander „item” wordt overge schakeld. Naar mijn gevoel is mevrouw Romein tot heel wat pittiger uitspraken te bren gen dan ze tegenover Florquin deed. Maar Florquin was complimenteus en erg voorzichtig, en de schrijfster wilde de vriendelijke sfeer niet bederven. De Vlaamse letterkunde (ze noemde Teir linek, Walschap, Elsschot en Gij sen) zou zefs heel wat meer niveau hebben dan de „Noord-Nederlandse” schrijvers, over wie ze met de beste wil van de wereld niet iets aardigs kon zeggen. Maar als interviewer zou ik dan wel de vraag gesteld hebben, wat ze anno 1975 dan zoal leest. Florquin deed dat niet, mis schien mede een gevolg van het feit dat hij Belg is en geen Nederlander. Hoe ziet u de ideale maatschappij, was de voorlaatste vraag die haar gesteld werd. Daar wist mevrouw Romein in kort bestek geen weg mee- Hebt u dan een formule voor menselijk geluk? „Nee, ik geloof het niet. Eén ding is belang rijk: geluk moet je niet zoeken. Je komt het soms tegen”. En dat was natuurlijk het slot. Ondanks mijn bezwaren ben ik toch wel benieuwd naar de nog komen de gesprekken van Florquin. Ik neem voorlopig maar even aan dat hij met mevrouw Romein niet in topvorm was. De televisie is braaf geworden, stelden we aan het begin van dit stukje vast. En de radio? Het conflict bij de VARA inzake Portugal is ook alweer de wereld uit. Nu blijkt het plotseling een „misver stand” te zijn geweest. Maar de lucht lijkt nog lang niet te zijn opgeklaard bij de socialistische omroep. Peter Nicolai zei gisteren met verwachtingsvolle stem in „VPRO Vrijdag” (radio): „In de toe komst zijn! explosies bij de VARA zeker niet uitgesloten”.Er is dus nog hoop, in deze komkommertijd. Kerk, 9.30 en 19 achtte de heer Hoogeveen het momen teel niet opportuun grote stukken grond voor de toekomstplannen van het zie kenhuis te reserveren. In de bestem mingsplannen krijgen voorlopig alleen de hoogstnoodzakelijke gronden een me dische- of kantoorbestemming. Na tien jaar kan dan de situatie opnieuw wor den bekeken. De parkeerproblematiek van het Rode Kruis Ziekenhuis zag de heer Hoogeveen niet zo somber in. Langs de Beeckzang laan zou voldoende ruimte te vinden zijn om de huidige behoefte aan par keerplaatsen van het RKZ op te vangen. De gemeentelijke woordvoerder sugge reerde, dat in de uitbreidingsplannen van het ziekenhuis wellicht een parkeer kelder of garage zou kunnen worden opgenomen. Daarmee zou ook de toe komstige behoefte aan parkeervoorzie ningen kunnen worden gedekt. De bouw van een verpleegtehuis aan de westzijde van de Vondellaan leek ir. Hoogeveen gezien het ruimtegebrek en de claim van Van Hattum en Blankevoort niet haal baar. Daar van de kant van de Hervormde Kerk geen stedebouwkundige of plahólo- gische bezwaren tegen de vaststelling van hetbestemmingsplan waren aange voerd, ging ir. Hoogeveen niet uitputtend op het bezwaarschrift van het kantoor geestelijke goederen in. Naar zijn me ning behoorde de discussie over de voor koming van planschade bij de burgerlij ke rechter thuis. Nederlandse Hervormde Kerk, Ka naalstraat 10 uur: ds. J. M. D. van der Berg; 19 uur: ds. H. van Niel. Betlehemkerk, Snelliusstraat, 10 uur P. J. de Vries. Christelijk Gereformeerde Kerk, Mar conistraat 10.30 en 17 uur: de heer G. J. van Rookhuyzen. Oud Katholieke Kerk, Koningin Wil- helminakade 10 uur: misviering. Leger des Heils, Edisonstraat 10 heiligingssamenkomst. Jehova’s Getuigen, Oranjestraat 92, 17 uur: vergadering; ook donderdag 19.30 uur. R.K. Petruskerk, Venusstraat, zat. 19 uur: bijzonderde dienst, 10 uur: Hoogmis en 12 uur: dienst met zang. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk, Snel liusstraat 9.30 uur: ds. L. Dorst; 17 aur: ds J. L. Bel. Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 uur: dr S. Roosjes (Kindernevendienst)17 uur: ds. J. Tiersma. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Burgemeester Rambonnetlaan 11 uur: ds D. Zemel; 17 uur: Dienst des Woords. Zeewegziekenhuis (aula) 9.30 uur: ds. G. E. Bakker. R.K. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 24; zondag 9 uur mis met zang. Doopsgezinde Gemeente ,,’t Braambos”. Zeeweg geen dienst. Baptistengemeente IJmond: ds. H. C. van der Flier; 19 uur: Avondmaaldienst. Het college van regenten van de Stichting Rode Kruis Ziekenhuis Bever wijk werd gedurende de openbare hoor zitting vertegenwoordigd door mr. A. N. Versluijs. De bezwaren van het zieken huis tegen de vaststelling van het be stemmingsplan spitsen zich op drie ele menten toe: ten eerste acht men de hoeveelheid grond, die in het plan de bestemming „medische voorzieningen” heeft gekregen, te gering. In de tweede plaats wil men meer ruimte voor de aanleg van parkeervoorzieningen, terwijl men ten derde aan de westzijde van de Vondellaan gronden wil reserveren voor de eventuele bouw van een verpleegte huis. Volgens mr. Helsloot zal het RKZ binnen een tijdsbestek van vijf tot tien jaar de poliklinische afdelingen en de behandelruimten van het vorig jaar ge reed gekomen ziekenhuis belangrijk moeten uitbreiden. Daarom verzocht hij de commissie, de gronden achter de bij Van Hattum en Blankevoort in gebruik zijnde panden Velserweg 14-16 te be trekken bij de „medische voorzieningen”. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Zaterdag 19 en 21.30 u.: „Je leeft maar twee keer”; zondag 14 u.: „Pipo en de piraten van toen”, 10 u.: „Dat we toffe jongens zijn”, 19 en 21.30 u.: „Je leeft maar twee keer”. R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur mis; zondag 9 uur mis met zangkoor. 10.20 uur: mis. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedelaan 9.30 en 19 uur: ds, J. Tiersma. Hervormde Wat de parkeeraccommodatie van het RKZ betreft, pleitte mr. Helsloot voor het behoud van het parkeerterrein ach ter de panden Vondellaan üü-üö. Op dit terrein kunnen vijftig auto’s worden gestald. Op het voorplein van het zie kenhuis kan men zestig auto’s kwijt, terwijl aan de Beeckzanglaan nog eens tachtig parkeerplaatsen beschikbaar zijn. In totaal kan het ziekenhuis momenteel dus aanspraak maken op een kleine tweehonderd parkeerplaatsen terwijl men aldus mr. Helsloot in werke lijkheid behoefte heeft aan een 400 tot 450 parkeerplaatsen. Handhaving en in dien mogelijk uitbreiding van de huidige parkeeraccommodatie achtte mr. Hel sloot dan ook dringend noodzakelijk. Tenslotte verzocht hij de commissie, de nu voor woningbouw bestemde gron den aan de westzijde van de Vondellaan te betrekken by de voor „medische doel einden” gereserveerde strook. Er be staan plannen, daar mettertijd een ver pleegtehuis te realiseren. Uit economisch oogpunt is het noodzakelijk, dit tehuis zo dicht mogelijk bij het ziekenhuis te situeren. 19 en 21.15 en ,Louis de Funes in „Vakan- 14.30 uur: „Winnétóu zondag 28' „Sjors en R.K. Engelmunduskerk, Driehuizer- kerkweg 9.30 uur: Latijnse Hoogmis; 11 uur: viering met jongeren. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. J. Bezer; De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. Duyverman (aSntpoort); Vredevorst- kerk, Laan der Nederlanden 152, zondag geen dienst; Prinsesselaankerk, Prinses selaan, zondag 10 u. ds. mej. Joeles (Soest). Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 en 17 u. br. T. Bijlsma (Hilversum). DE IJM 44 had een noordreis achter de rug en kwam met ongeveer duizend bakken vis aan de markt, waarvan ruim vijfhonderd bakken koolvis. Het grootste deel hiervan bestond uit koolvis vier, waar weinig belangstelling voor aan de dag werd gelegd. Aldus moesten ruim vierhonderd bakken onverkocht in de hallen achterblijven. Ook tweehonderd bakken makreel konden in de ogen van de rokers geen genade vinden, zodat de verkoop hiervan nog maar net de mini mumprijs heeft kunnen opleveren. De rest van de lading zorgde ervoor dat deze reis met een opbrengst van 28.000 moest worden afgesloten, welke besom ming voor alle moeite en inspanning een karige beloning betekende. Vooral in verhouding tot de resultaten van de weekkotters, die meestal met 20.000 uit de bus zijn gekomen. TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Huygensstraat. CGH-tentoonstelHng „Heemskerk in Monu mentaal Noord-Holland”geopend tot en met 10 augustus van woensdag tot en met zondag van 14-17 u. DIVERSEN ZATERDAG 2 AUGUSTUS Jansheeren, Kerkweg. 20-01 u. jazz-festival m.m.v. orkest Romanes (20-22 u.) en The Diamond Five (22-01 u.), ZONDAG 3 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Buitenbad 10-18 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. MAANDAG 4 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Buitenbad 7-20 U. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Progres-sociëteit, Const. Huygenstraat. Ge opend vanaf 20 u. Speldorado. Van 10-16 u. in De Evelaer, De Werf, De Schuilhoek, Zevensprong en de Zandkraai. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milleuklachten 96000. gevallen. En zonder huid verkopen is nu eenmaal een moeilijke kwestie. DE SPANVISSERS op de kust hebben, ondanks het mooie weer niet <je ver wachte vangsten kunnen maken. Toch wisten zij in het grote koor hun liedje lïiee fg zingen. BIJ DIT ALLES lijkt het wel alsof de haringvisserij alleen nog bestaat voor de allergrootste eenheden, want de kleine vaart heeft in dit opzicht nog slechts weinig laten zien. De spanvissers waren evenmin tot een redelijke aan voer in staat. Wonderlijk omdat de nu al be hoorlijk met hom en kuit gevulde haring zich toch wel door de spanvissers moet laten vangen. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 29, zondag 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. eerw. heer G. J. van Rook huyzen, 14.30 u. ds. D. H. Biesma. BIOSCOPEN City, zaterdag en zondag maandag 20 uur: „Lol’ tieperikelen”. zondag keert terug”. Stadsschouwburg, zaterdag en uur: „The Sting”, zondag 14.30 uur: Sjimmie in het land der reuzen”.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4