Dubbele nederlaag bracht Haarlemmers in degradatiezorgen HBS-debutant klopte Quick J VAN NISPEN KLOPTE DSS Nooren winnaar in Geesteren Jongeren oppermachtig in tennistoernooi Brederode SPORTIEF Wolsink tweede GEEN SUCCES in GP België NEDERLAND Elly Appel en IN WK KANO Sanders eerste Eerste wegrace-titel voor Marcel Ankoné trim je fit met stimorol kauwgom rl 1Ü ói f I 1 Weinig spanning op circuit Zandvoort L SPORTBEKERS- MEDA1LLES- - STANDAARDS medaillehuis Mulder b.v. MAANDAG 4 AUGUSTUS 19 7 5 SPORT I 12 Hoüi! ■I mé 9- -I Rood en Wit liet zich vellen door intimidatie-cricket VOC (Van onze cricketmedewerker) (Van onze cricketmedewerker) Moment uit de ontmoeting BloemendaalHCC II met Kruyt aan bat. Bloemendaal trof het dat Worrell in (Van een medewerker) (Van een medewerker) (Van onze tennismedewerker) niet kon scoren was de situatie hopeloos op 48-5 na twee uur spelen. Onstein en Wijkhuizen trachtten de situatie te ver- HILVERSUM. (ANP) Voor de nati onale tennistitelstrijd, die van 11 tot en met 17 augustus op de METS-banen in Scheveningen wordt gehouden, zijn in de enkelspelen Elly Appel (dames) en Louk Sanders (heren) als eerste geplaatst. Bij de dames bezet voorts titelverdedigster Marijke Schaar de tweede positie. x 1 V 1 t 1 1 I Dirk Wiersma in actie tijdens de door hem gewonnen finale legen Eelke Westra. t< 11 n J s I a o I ii d o V ■9 GEESTEREN (ANP). Henk Nooren heeft gisteren tijdens het tweedaagse concours hippique in Geesteren met het paard Funes het hoofdnummer om de Grote Prijs (over twee machens) gewon nen na barrage met Anton Ebben, die een combinatie vormde met Jubo De sign. Nooren en Ebben waren de enige deelnemers van het sterke veld, die na twee manches foutloos waren gebleven. Ook in de eerste barrage maakten beide concurrenten geen vergissing- Pas in de tweede barrage ,die op tijd werd gereden, liet Anton Ebben een steekje vallen. Nooren bleef andermaal foutloos in 48,8 sec. Marcel Ankoné (nr. 1) werd gisteren tij dens de nationale wegraces op het cir cuit van Zandvoort kampioen in de 750 cc klasse. VOC had in Deventer geen enkele moeite met UD dat door Bert van Weel de (3-24), Rob van Weelde (2-11), Sillevis (3-11) en F. Cornells met de cijfers 2-21 werd uitgegooid voor slechts 73 runs. Tevoren had VOC een score behaald van 178 voor 9, nadat het via 102 voor 2 ineens 103 voor 6 was geworden. Num mer 8, Bert van Weelde, trad met een harde 44 als reddende engel op. In het begin had Bakker zich onderscheiden met een fraaie 65 waaronder drie zessen en vijf vieren. Gorter, Fok, T. Sie, Visscher, Wetschen, Adama van Schelte- Koek) en 32 spelers HAARLEM-IJMOND. Het open C en D tennistoernooi van Brederode dat zaterdag onder zeer gunstige weersom standigheden is besloten op de banen van het tennispark Brederode in Sant poort, heeft in het teken gestaan van de doorbrekende jeugd. De eigenaar van het park de heer Van der Bronk en de wedstrijdcommissie kunnen terugzien op een zeer geslaagd toernooi, waarbij vooral de jeugd zich heeft gemanifes teerd. In de vier enkelspelen behoorden maar liefst zes van de acht finalisten tot de jeugd, terwijl in de dubbelspelfinales een junior- tegen een seniorkoppel speelde. De junioren trokken in al deze partijen aan het langste eind. vorm was want hij was het die de over winning veilig stelde met werkelijk magnifiek batten. Hij scoorde zijn eerste century voor Bloemendaal, precies 100 runs waarvan elf vieren, en ging pas uit op een totaal van 188. Voor de andere Bloemendalers was het toen een koud kunstje om de overwinning te behalen. In de eerste manche moest de Neder landse tandarts uitvallen. De Fin Helkki Mikkola zegevierde in de eerste manche, de tweede race was voor de Zweed Ake Jonson. De Belg Roger Decoster, die de leiding heeft in de algemene rangschikking, werd beide malen tweede. De wedstrij den begonnen bijna twee uur te laat na een protestactie van de rijders, die het Citadel-circuit te stoffig vonden en de organisatoren dwongen de waterspuit te hanteren. Het treffen tussen Van Nispen en DSS ging in de eerste helft aardig gelijk op. Aan weerskanten werden scoringskansen onbenut gelaten. Een minuut voor rust kwam Van Nispen op 1-0 toen een corner door een van de achterspelers van DSS in eigen doel werd gewerkt. Een kwartier na de hervatting dook de Zilker doelman Tino de Groot over de bal en lag de gelijkmaker in de touwen: 1-1. Van Nispen nam door een kopbal van Henk Witteman opnieuw afstand, maar voor de tweede keer kwamen de gasten langszij. De gastheren liepen daar na door -goals van Sjors van Haaster, Hans Keyzer en Aad Jonker tot 5-2 uit. Na een slordigheidje in de achterhoede van de thuisclub kon DSS op de valreep tot 5-3 ophalen. NAMEN (Belga). Gerrit Wolsink is gisteren op het circuit van Namen tij dens de motorcross in de 500 cc-klasse om de Grote Prijs van België, tellend voor het wereldkampioenschap, in de tweede manche als vijfde geëindigd. 750 cc, maar kort na de start bemerkte de wedstrijdleiding dat de Zaandammer een 900 cc Kawasaki bestuurde in plaats van een 750 cc. Hij mocht buiten mede dinging blijven meerijden. Ondanks de grotere cilinderinhoud werd Cornwall slechts vijfde. Bijzondere prestaties werden geleverd door Elmire Po vel en Ton van Dijck. Elmire stond voor het spelen van drie halve finales en twee finales van negen uur ’s morgens tot zes uur ’s avonds bijna onafgebroken op de baan. Een prestatie die door Ton v. Dijck bijna werd geëvenaard. Hij speelde één partij minder. Door het gehele toernooi heen werden 46 tie breaks gespeeld. Dat deze, in Nederland in 1975 ingevoerde nieu wigheid, nu wel is ingeburgerd, blijkt uit het feit dat nergens moeilijkheden zijn ontstaan. De nauwkeurige waarne mer kon echter konstateren dat toch heel wat tie breaks niet helemaal vlek keloos verliepen (overigens zonder dat de betreffende spelers dit bemerkten). Dirk Wiersma U6 jaar) heeft bij de C- heren duidelijk zijn visitekaartje afgege ven. In de enkelspelfinale kwam Eelke Westra na een aanvankelijke 3-0 voor sprong in de eerste set er niet meer aan te pas (6-4 6-0). De halve finale tussen Wiersma en Ton van Dijck was eigenlijk een veel fraaiere en vooral spannender partij. Na een vlot gewonnen eerste set (6-1) kwam Wiersma in de tweede dui delijk in moeilijkheden. Toch leken deze moeilijkheden (eerst 5-3 achter) bij een' 6-5 voorsprong te zijn overwonnen, maar nadat van Dijck vijf matchpoints had overleefd, won hij toch nog de tweede set. In de derde set leek Wiers ma via 5-2, 5-4 en 4-0 rechtstreeks te gaan winnen, maar pas op het elfde matchpoint gaf Van Dijck zich gewon nen. Bij de C-dames in de halve finales zag men met Elmire Lembeck, Elmire Povel, Marjan Bent en Monique Lembeck lou ter jeugd binnen de lijnen. Elmire Lem beck wist met haar bekende vastheid de eerste prijs te pakken. Haar jongere In de eerste twee ronden moest. Anko né Dick Alblas voor laten gaan, maar uiteindelijk zou hij met grote voor sprong als eerste de zwart-wit geblokte vlag zien. Jammer was het dat in nage noeg alle klassen de eerstaankomende met een aanmerkelijke voorsprong de finishlijn passeerde. De spanning was dan ook ver te zoeken. Een uitzondering vormden de gevech ten in de 350 cc klasse. Vanaf de start nam Jan Verweij uit Ravenswaaij de leiding. Naarmate de laatste van de tien ronden in zicht kwam, moest Verweij echter het uiterste uit zijn Harley Da vidson halen om Willem Jan Nooteboom van het lijf te houden. De Schiedammer kwam pas na twee ronden in de picture. Hij passeerde toen de op de derde plaats liggende Cor van de Ven op een schitte rende wijze in de Tarzanbocht. Later werd ook Cor Scheepers het slachtoffer van de opmars van Nooteboom. Met nog twee ronden te rijden bedroeg de ach terstand nog slechts zes seconden en bij de finish ontliepen de coureurs elkaar nog maar drie seconden. Iets dergelijks presteerde ook Jippert Snoek uit Berkhout in de 250 cc klasse. Norbert Willemsen liet een voorsprong die hij had opgebouwd door een bijzon der goede start niet meer glippen, maar hij voelde wel de adem van Snoek in de nek toen beiden voor de laatste keer de streep passeerden. Ook Snoek moest meerdere rijders passeren voor hij het tot een tweede plaats kon brengen. De Berkhouter bereikt door dit resultaat wel de eerste plaats in de tussenstand voor het kampioenschap. Hij nam de eerste plaats over van de Amsterdam mer Smit, die het dit keer niet verder bracht dan een vijfde plaats. Een opmerkelijk incident deed zich voor tijdens de race in de 750 cc. Cees Cornwall uit Zaandam kwam gewoon met zijn Kawasaki aan de start voor de De speciaalzaak - voor Tevens voordelig adres voor vaantjes en erelinten. Kampervest 33, Haarlem. Tel. 023 - 31 30 55. Maand, ge sloten. Eigen graveerinrichting vraag gratis onze uitgebreide folder. 1 'y ACC (119 runs) verloor zaterdag van HCC (120 voor 7), maar boekte gisteren een belangrijke zege op mede-degrada- tiekandidaat Hercules, dat door Oostra (6 voor 32) en Rikse (3 voor 20) voor 101 aan de kant werd gezet. ACC had eerst gebat en stond op 46 voor 7 en later op 84 voor 9 met de rug tegen de muur. Het was de veteraan Henk van Weelde, die als achtste ingaande met een onbe taalbare 43 de held van de wedstrijd werd. Disselkoen was als negende man met 25 runs eveneens geweldig op dreef. HBS verloor zaterdag van Hercules dat 127 runs maakte en HBS daarna uitgooide voor 98. In de strijd tegen stadgenoot Quick had HBS heel wat meer succes. HBS kwam met een debu tant uit, de 20-jarige Edwin Hoekstra uit het vijfde elftal, die tot ieders verrassing, stond te batten alsof hij al jaren mee speelde. Met een knalharde 58 werd hij topscorer en vooral dankzij hem kwam HBS tot een totaal van 168. Derogee en Le Noble, die respectievelijk 5 voor 28 en 4 voor 34 namen, waren daarna in de aanval van HBS onbespeelbaar vmet als gevolg dat QuiÓK voor 64 runs van het veld werd geveègd. J 1 BELGRADO. De Oostbloklanden hebben opnieuw bij de wereldkampioen schappen kano in Belgrado gedomineerd. De Sovjet-Unie, Hongarije en Oost- Duitsland, al door de jaren heen de sterkste kanonaties eisten het leeuwen deel van de medailles voor zich op. Slechts hier en daar was er sprake van een Westerse inmenging, zoals met de sensationele overwinning van Spanje in de K4, 1000 meter en twee Italiaanse zeges. Nederland kwam er, zoals ver wacht, in het geheel niet aan te pas. Slechts Nel Broekstra en Ans Stormink wisten zich te plaatsen voor een finale (KIL 500 meter), maar zij werden ne gende en laatste. Meer successen waren er voor de aftredende bondscoach Theo Marijt niet weggelegd. Ook het koppel Bloem-Jacobs, dat via de herkansing nog de halve finales had weten te bereiken, viel buiten de ereplaatsen. De Oostduitsers voeren in boten, die bestonden uit met glasfiber versterkt polyester. Daarmee behaalden zij op de eerste finaledag drie titels in de KI en Kil, zondag kwam daar alleen nog een overwinning in de K4 500 meter dames bij. De Sovjet-Unie benadrukte op de laatste dag nog eens haar kracht op de 500 meter en op de 10.000 meter. Zij behaalde op deze afstanden zes gouden medailles. Tegen VOC gaf Rood en Wit zaterdag prima partij door de Rotterdamse ster- renploeg voor slechts 131 all out te gooien. De Rotterdammers waren duide lijk aangeslagen door dit falen bij het batten dit jaar werden zij nog niet eerder all out gegooid en gingen er in het veld dan ook extra hard tegenaan. Fastbowler Rob van Weelde trof direct in het begin openingsbat Jansen Schoon hoven vol op het gezicht. Terwijl hij krimpend van pijn buiten zijn crease neerviel, meende Van lerschot van VOC het wicket van Schoonhoven te moeten ingooien en een run out te claimen bij de umpire. Natuurlijk werd dit appèl afgewezen, maar het bevestigde wel de manier waarop VOC cricket speelt. Het duldt geen tegenstand en wenst onder geen beding te verliezen. Niet iedereen is gelukkig met deze speelwijze van de Rotterdammers, maar je wordt er wel kampioen mee. Na het incident rond Jansen Schoon hoven ging het snel bergafwaarts met Rood en Wit. Goosens en De la Mar waren zeer onder de indruk van het gebeurde en werden beiden spoedig gevangen. Goosens verklaarde na zijn falen: „Ik laat mij niet mijn tanden uit mijn mond gooien”. Toen ook Chambers, die nog zeventien goede runs scoorde en de weer teruggekeerde Jansen Schoonhoven met twaalf runs uit waren en ook Tuininga DE ZILK. Voor een klein aantal toeschouwers speelde het naar de derde klas gepromoveerde Van Nispen de eer ste wedstrijd van het nederlaagtoernooi om de Zilveren Tulp tegen DSS, dat uit de derde naar de vierde klas is gedegra deerd. Na een doelpuntenrijke tweede helft bleef de thuisclub met 5-3 aan de winnende hand. zusje (11 jaar) wist in de D-finale te winnen van de jongste Kuiper-telg (5-7 6-3 6-2). De herenenkel-D finale werd een affaire tussen twee senioren van buiten de distriktsgrenzen. De IJmuide- naar Van Opbergen maakte zijn plaat sing boven aan de lijst waardoor een drie sets overwinning op de als tweede geplaatste Molleman uit Assendelft (6-4 6-7 6-2). In de herendubbel C-finale leverde de kombinatie Hebenaar-Van Meekeren een prima prestatie door de gebroeders Wiersma lange tijd in toom te houden (7-6 6-1). Eenzelfde wapenfeit leverde de kombinatie van de dames Krijger en Stolwijk in de damesdubbel C-finale tegen de aanstormende jeugd in de per soon van de meisjes Kuiper en Povel (6- 7 7-6 6-1). Na het uitreiken van de prijzen, door de commissie-voorzitter Vogelzang, was het de 16-jarige Dirk Wiersma die een dankwoordje sprak namens de deelne mers. HAARLEM. Het trof wel ongelukkig voor Rood en Wit, dat het dit weekend met een onvolledig elftal moest aantre den in de belangrijke wedstrijden tegen VOC en HCC. Het gemis aan goede batsmen (Fiohil is met vakantie en Van Buchem is geblesseerd) werd Rood en Wit noodlottig. Want de ploeg verloor beide wedstrijden vooral op dit onder deel en verkeert hierdoor momenteel weer volop in de degradatiezorgen. Bloe mendaal deed het in dit dubbele week end veel beter. Het voert na de over winning op HCC III en de 2-2 draw tegen HCC II de ranglijst aan. beteren en leken daarin aanvankelijk te slagen. Maar Onstein werd gevangen voor zestien runs en toen restte Wijk huizen niets anders dan te trachten het bonuspunt te behalen, waarin hij bijna slaagde samen met Van Son. Tenslotte kwam Rood en Wit drie runs tekort voor dit belangrijke extra punt. Wijk huizen bleef met een prima 22 not out. Het bowlen van Rob van Weelde 4-31 en Sillevis 4-25 was te goed geweest. Tegen HCC in Den Haag werd de Haarlemse aanval, die de vorige dag zo gode gefunctioneerd had, totaal weggesla gen. HCC produceerde 205 runs voor het verlies van slechts vier wickets. Bakker 92 en de jonge Entrop 72 not out waren hiervoor verantwoordelijk. De bowling- cijfers van Onstein (1), Bowen (1) en Wijkhuizen (2 wickets) waren hierdoor niet best. Wederom faalde Rood en Wit volkomen met batten. Alleen Goosens (34) die met Luining (11) zeer verdienste lijk opende, kon nog enigszins uit de voeten. Ook Tuininga (14) en Wijkhuizen (21) scoorden nog wat runs maar op 114 was Rood en Wit all out en zit hierdoor weer volop in de problemen. Bloemendaal versloeg medetitelkandi- daat HCC III op zaterdag met maar liefst 6 wickets nadat HCC Hl de toch niet geringe score van 199/9 had neerge legd met bijdragen van Van Hessen (24), Rijkens (33), Van Arkel (24), Spekking (21), Vermeulen (24 not out) en Van der Bosch (19). Van der Sloot 5-57 in 19 overs en Cees van Wijk 3-59 in 20 overs namen het leeuwendeel van het bowlen voor hun rekening. ZANDVOORT. Ondanks het aan lokkelijke strandweer hebben volgens officiële gegevens een kleine achtduizend motorsportliefhebbers nog voor een aar dige entourage kunnen zorgen tijdens de nationale wegraces op het circuit van Zandvoort. De races telden mee voor het Nederlands kampioenschap. Tijdens de wedstrijden is maar één beslissing geval len. In de zwaarste klasse, die van de 750 cc, kon Marcel Ankoné zich na de finish kampioen van Nederland noemen. Met zijn persoonlijke score op 50 zorg de Worrell nog voor een incidentje, door volgens de Hagenaars de bal recht in de handen terug te slaan van bowler Van den Bosch. Volgens Worell zelf en de umpire kwam de bal echter van de grond. Tegen HCC II kon Bloemendaal niet tot een overwinning komen, zeer tot de spijt van aanvoerder Van Dok die meende dat de meesten van zijn batsmen als kinderen waren uitgegaan waardoor slechts een pover totaal van 136 runs werd bereikt waarvan alleen Dunning met 41 niet in de malaise deelde. HCC II begon ook al slecht. Op de eerste bal deed Worrell de eerste van zijn drie schitterende vangsten in de slips en op 36/5 leek HCC II een geslagen ploeg. .„Bijter” Slingenberg bleef zich echter met hand en tand verzetten, goed ge steund door de jeugdige Hillen (30) en Lugard (11). Op 110/9 kwam het einde. R. Van der Sloot had 6 wickets veroverd voor 37 runs en Worrell 2-22. De stand: Hoofdklasse: VOC 11-45, Quick 10-32, HCC 11-32, UD 10-29, R W 11-30, HBS 9-24, Hercules 10-24, ACC 12-28. Eerste klasse: Bloemendaal 11-43, HCC III 10-36, Krekels 9-33, HCC II 10- 31, Quick (N) 10-30, VRA 9-24, Hermes DVS 9-15, VUC 1Ö-15. Uitslagen in de diverse klassen zijn: 50 cc: 1. Adrie de Korte (Meliskerke), Kreidler, 10 ronden (44,5 kilometer) in 17.40,4, 2. Theo van der Wiel (Haps), Kreidler, 3. Hennie Wever (Almelo), Special. Snelste ron de: Van der Wiel in 2.08,8. 250 cc: 1. Norbert Willemsen (Westervoort), Yamaha, 10 ronden(44,5 km) in 19.45,8, 2. Jippert Snoek (Berkhout), HD. 3. Frans Leen- keek (Poeldijk), Yamaha; snelste ronde: Snoek in 1.54,7. 350 cc: 1. Jan Verweij (Ravenswaay), Special, 10 ronden (44,5 km) in 18.47,7. 2. Willem Jan Noteboom (Schiedam), Honda, 3. Cor Schee pers (Middelbeers), Yamaha; snelste ronde: Noteboom in 1.49,3. 500 cc: 1. Ruud Monde (Amsterdam), Special, 10 ronden (44,5 km) in 18.37,3, 2. Cor Scheepers (Middelburg), Yamaha, 3. Martin Snuverink (Amsterdam). Suzuki; snelste ron de: Monde in 1.50,9. 750 cc: 1. Marcel Ankoné (Oldenzaal), Suzu ki, 10 ronden (44,5 km) in 17.56,0, 2. Dick Alblas (Krimpen a. d. Lek), Suzuki, 3. Rijn Kros (Dordrecht), Honda; snelste ronde: An koné in 1.45,8. Zijspannen: 1. Kees en Jan Smit (Zuid Scharwou), König, 10 ronden (44,5 km) in 14,36,8, 2. Kees Boer-Klaas Gens (Alkmaar), König, 3. Cor Brouwer-Annette Mak (Oude- kerk a.d. Amstel), Yamah; snel e:dorentg kerk a. d. Amstel), Yamaha; snelste ronde: Smit in 1.49,7. Herenenkel C: halve finale E. Westra— Roffel 6-4 7-6, D. Wiersma—T. v. Dijck 6-1 6-7 6-4; finale D. WiersmaE. Westra 6-4 6-0. Damesenkel C: halve finale E. Lembeck—E. Povel 7-5 6-1, M. Bent—M. Lembeck 4-6 6-4 6- 4; finale E. Lembeck—M. Bent 5-7 6-1 6-2. Herendubbel C: finale D. Wiersma/P. Wiers ma—Hebenaar/v. Meekeren 7-6 6-1. Damesdub bel C: finale Kuiper/PovelKrijger/Stolwijk 6- 7 7-6 6-1. Gemengd dubbel C: finale v. Dijck/Povel—Schoone/Hollander 7-6 6-3. Herenenkel D: halve finale v. Opbergen— Geerlings 6-1 6-2, Molleman—Vermeer 6-1 6-4; finale v. Opbergen—Molleman 6-4 6-7 6-2. Damesenkel D: halve finale A. Lembeck—R. Nelis 6-2 6-3, E. Kuiper—Warren 6-2 6-1; finale A. Lembeck—E. Kuiper 5-7 6-3 6-1. Herendubbel D: finale W. Bent/Versteeg— Craane/Geerlings 6-3 2-6 8-6. Damesdubbel D: finale E. Lembeck/A. Lembeck—Huizin- ga/Kolkman 6-2 6-2. Gemengd dubbel D: fina le Banning Smits Oosterlee Camman 3-6 7-6 7- 5. Bij de heren wordt Sanders gevolgd door Rolf Thung, Fred Hemmes en Jan Hordijk. In het damesenkelspel ontbre ken dit jaar Tine Zwaan (wegens ver blijf in de Verenigde Staten) en Ada de Laive-Bakker (in verwachting). Laatst genoemde zal wel in het dubbelspel uitkomen. Er zijn 24 deelneemsters, van wie er acht direct zijn toegelaten (naast de geplaatsten nog Elly Hemmes, Nora Lauteslager, Elly Blomberg, Anneloes Schothorst, Judith Salomé en Astrid Suurbeek) en zestien zich moeten kwali ficeren voor de overige acht plaatsen. Bij de heren zijn 48 deelnemers toegela ten, van wie er 16 direct in het hoofd toernooi zijn ingedeeld (naast de ge plaatsten nog Th. Koning, Laudin, Fleury, Hornman. ma, Van Min en zich moeten kwalificeren voor de overi ge 16 plaatsen. HAARLEM. VOC stormt in snel treinvaart af op prolongatie van de nati onale crickettitel. Uit het dubbele pro gramma van het afgelopen weekeinde behaalden de Rotterdammers acht pun ten, terwijl hun laatste concurrent Quick na de winst van zaterdag tegen ACC, gisteren kansloos ten onder ging tegen HBS.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 12