Verjongingsproces op gang gebracht Telstar speelt zaterdagavond c tegen Haarlem DEM-atletes op dreef tijdens driekampen Titel voor Henri Buitenzorg 3 SPORWHÏ Verrassende nederlaag Clerc I bracht Wiersma aan de kop Van Kouteren: zesde plaats w 9° Vele favorieten in Santpoortse ronde SPffiJF I Sprintzege van Ten Tije BLESSURES ANDRE EN KAMPHUES su il I I ■B. "l deze week ii voetbal international: I De Graafschap EEN PUNT VOORSPRONG OP VIER ACHTERVOLGERS i I I I I ■'/l I 6 SPORT WOENSDAG 1975 AUGUSTUS 15 14 ral FI Verjonging 1 Ml Ml I 1 b I I IL DE GRAAFSCHAP RUSTIG BOUWEN (Van onz-? sportredactie) Guus Hiddink: toch gebleven I (Van onze wielermedewerker) (Van onze atletiekmedewerker) Ben ten Tije: snelste op sprint (ADVERTENTIE) Roda JC won in en tegen Thorn een oefenwedstrijd met 13-0. Nanninga (4), Van der Lem (3), Broecks (2), Meuser, De Wit, Körver en Advocaat scoorden. Eva en Vaclav Hosman, trainers van de Tsjechische turnselecties bij de jeugd, zijn naar het Westen gevlucht, zo heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Beieren medegedeeld. Eredivisieclub Sparta contracteerde voor één seizoen de Joegoslavische links buiten Stefan Matic, afkomstig van de Westduitse club Vfl Heilbronn. Alice Waanders, Theo Bosch, Maar ten Jurgens en Eddy Stibbe vormen de Nederlandse ploeg die zal deelnemen aan de strijd om het Europees kampi oenschap military, van 3 t.m. 7 septem ber in het Westduitse Luhmühlen. De Amerikaanse zeiler Bob White hurst boekte op het Ijsselmeer bij Me- demblik zijn derde achtereenvolgende zege tijdens de strijd om het wereld kampioenschap in de 420-klasse. Oosterhout en Arnold Merckx (ver trokken naar NEC) van de grafelijke loonlijst afgevoerd. De groep contractspelers werd aan gevuld met Ton Marijt (ex-Haarlem) Cees Storm. (ex-FC Den Haag), John van Veenendaal (ex-Ajax), Henk van der Meulen (ex-Sporting’70, Utrecht), Eurni Wanders (overgeheveld van de amateurafdeling) en de eigen kweke lingen Jan van Londen en Jan Mus sen. Jansen kwam als een grote verrassing. De jonge dammer uit Emmen begreep dat indien hij nog iets wilde bereiken hij daar gisteren iets aan moest doen. Graafschap op een hogere tree van de voetballadder te brengen. De fundamenten daartoe werden gelegd door het in dienst nemen van een full-timedirécteur, het verlengen van de verbintenis met de huidige hoofdtrainer, het aantrekken van een nieuwe hulptrainer (Ben Polak) en jeugdtrainer (Teun Sterk), het houden Het wegvallen van Kamphues en An dré heeft in ieder geval tot gevolg, dat Telstar in zijn beide eerste competitiedu els (Excelsior uit, FC Den Haag thuis) met een alternatief voor de voorstoppers- plaats zal moeten komen. VELSEN. De oefenwedstrijd tussen Telstar en Haarlem, die was vastgesteld voor komende zondagmiddag, is na over leg tussen de besturen van beide clubs verschoven naar zaterdagavond. De wed strijd begint om 18.30 uur op het sport park Schoonenberg. SIM HILVERSUM (ANP) Henri Buitenzorg is gisteren in Hil versum voor de tweede achtereenvolgende keer kampioen van de Nederlandse paarden geworden. Hij zegevierde enigszins onverwachts met Jan Wagenaar, in de nieuwe recordtijd van 1 minuut en 19,1 seconden (oude record 1.20,2) op de bomvolle en warme Hilversumse drafsportpiste. de 2440 meter met Henri Buitenzorg de wedstrijd beheerste en in de laatste bocht nog broederlijk met hem aan de leiding ging, kon het moordend hoge tempo van Henri Buitenzorg (foto) niet bolwerken en zakte weg naar de vierde plaats. Jojo Buitenzorg, die wegens een lichte beenblessure buiten wed denschappen was gesteld door het draverij comité op verzoek van zijn trainer, werd op kleine afstand tweede, voor Kid Eemshorn. IJMOND. Theo van Kouteren van Suomi is zesde geworden in een wed strijd over zes Engelse mijlen (ongeveer 9,7 kilometer) die door de vereniging Trias uit Heiloo werd georganiseerd in Warmenhuizen. Van Kouteren, die enke le maanden last heeft gehad van een liesblessure, noteerde een tijd van 32 minuten en 48 seconden. Bij de eerste twintig klasseerden zich verder Frans v. d. Kolk (zestiende) en Claudy Ebbeling, die als zeventiende finishte. .SkSSSSW Inmiddels is er aan de top het een en ander veranderd bij De Graaf schap, dat zijn derde achtereenvol gende seizoen in de hoogste voetbal afdeling ingaat, voor het eerst met een directeur-in-volledige-dienst. Het aanstellen in die hoedanigheid van Joop van der Klink, die er het leider schap bij de FBO (Federatie van Betaaldvoetbal Organisaties) voor op gaf, kan als de meest in het oog springende investering van de Ach- terhoekers worden gezien. Met een sterke en zakelijke be windsman aan het hoofd van de uit de kluiten gewassen onderneming, wil men de organisatie verder stroomlij nen en de basis verbreden. Het sterk gewijzigde en tot vijftien man uitgebreide bestuur heeft onder voorzitterschap van de heer T. J. J. Jansen Venneboer al veel elan ge toond en ziet perspectieven om De SANTPOORT. In het kader van de Santpoortse feestweek wordt vanavond op het snelle en bochtige parcours aan de Terrasweg weer een wielerronde van Santpoort voor amateurs verreden. Een ronde die altijd in een hoog tempo wordt betwist en reeds aan zijn 24ste uitvoering toe is. Men verwacht ook ditmaal weer een spannende koers, want onder de 72 deelnemers bevinden zich vele streekfavorieten en tal van kansheb bers van buitenaf. In de hoofdgroep keerde de spanning terug. Door een remise van de Surina mer Overman tegen de Canadees Com- tois kwam de jeugdwereldkampioen Ro- bilaard tot op één punt door een zege op Mensonides. DOETINCHEM. De Graafschap heeft zich voor zijn doen tamelijk koest gehouden op de transfermarkt. Er was ditmaal ook niet zo dringend behoefte aan een actief aankoopbe leid, omdat het gros van de bestaande spelerskern bereid bleek opnieuw met de Achterhoekse eredivisieclub in zee te gaan. Wèl heel wat voeten in de aarde hadden de contractverlengingen met de gunstig in de markt liggende en sterk in andere clubs geïnteres seerde Gerrie de Jonge en Guus Hid dink. Hiddink leek zelfs, na al bijge tekend te hebben, toch nog in te gaan op een buitenlandse aanbieding. Hij viel daardoor in ongenade en werd weggestuurd uit het Zweedse trai ningskamp. Het uitvoeren van zijn taak, die voornamelijk bestond uit het consoli deren van de plaats in de eredivisie, het verbeteren van de organisatie en de jeugdopbouw, heeft de grafelijke oefenmeester wel de nodige hoofd brekens gekost. Door diverse strubbe lingen met spelers ontstond een dus danig gespannen werksfeer, dat een opvolger voor hem leek te moeten worden gezocht. Tennissen besloot, zoals de meeste discipelen van hem, om toch te blijven. Ton Kamphues raakte maandagavond tijdens het duel tussen de C-teams van Telstar en FC Amsterdam geblesseerd. Hef is waarschijnlijk dat hij een menis- cus-operatie moet ondergaan in ieder geval is hij voorlopig niet beschikbaar. Geen opzienbarende en hoge trans- fer-vergoedingssommen verslindende aankopen. Wel werd met het aan trekken van deze vrij jeugdige nieu welingen het broodnodige verjon gingsproces op gang gebracht. Het is een van de stokpaardjes van trainer van een trainingskamp in Zweden, het op peil houden van het spelers- potentieel, verhoging van de pre mies, alsmede een aantal verbeterin gen aan de accommodatie op De Vij verberg. Het woord is dus nu aan de spelers, die een gezond en vrij mo dern geleid voetbalbedrijf achter zich weten. Door de organiserende Harddraverij - vereniging Santpoort en Omstreken is de technische leiding van deze feestweek- ronde weer opgedragen aan de Bever - wijkse rennersclub Kennemerland. Aan de strijd nemen twee Santpoorters deel: Hans v. d. Putte en Hein Rutte. Het zal voor hen niet meevallen om zich voor eigen publiek in de prijzen te rijden, want de concurrentie is bijzonder sterk. Mogelijk dat de steeds beter fietsende Hans v. .d Putte zich wel in de strijd op het voorplan kan mengen. Tot de kanshebbers voor de zege of een van de eereplaatsen behoren onder meer de Alkmaarders Ruud Haller en Sjaak Butter, Sjaak Schuitemaker uit Andijk, Jos Kieftenburg uit Wervers- hoof, Bas Langeveld uit Lisse, de Haar lemmers Ted Blom, Jo Brink- Ron Smit, Na de vijfde ronde van het open schaakkampioenschap van Nederland gaan Rob Hartoch en Peter Scheeren samen op kop met vijf punten. Bij de dames verliep de strijd bijzon der spannend. An ja Smits en Ella Hoog- endoorn kwamen bij het hoogspringen allebei tot 1,60 meter en ook op de 100 meter kwamen zij (12,7 sec.) tot dezelfde prestatie. Het verspringen moest de be slissing brengen. Na 5,63 m kwam Anja Smits tot 5,80 meter en dat was vol doende voor de overwinning. Ella Hoog- endoorn kwam niet verder dan 5,60 meter. Favoriet Jonker Volann met Wim Duivenvoorden, die over Het omstreden duo schaarde zich uiteindelijk toch bij de blijvers. Niet zo vreemd overigens, wanneer men bedenkt dat de job van betaald voet bal in Doetinchem in vergelijking met tal van clubs nog altijd een lucratieve zaak is. Wil men de Graaf schap in dit opzicht overbieden, dan zal er flink met de buidel gerammeld dienen te worden. Desalniettemin ging centrumverdediger Theo van Londen, na een jarenlange staat van dienst in Doetinchem, niet overstag. Hij slaagde er echter tot nu toe niet in elders een dikker belegde boter ham te vinden. Op 26-jarige leeftijd lijkt Van Londen echter nog te jong om met betaald voetbal te stoppen. Met hem werden ook Coen Poulus, Chris de Vries (beiden kregen een vrije transfer aangeboden), Harry van Hij veroverde zelf de leiding dankzij een zege op Schotanus, maar de nederlaag van koploper Rob Clerc tegen Hans Z - zv Z .wsssx V S3SSSSSS> Robert Clerc: verrassend verlies BEVERWIJK In het sportpark Adrichem hebben DEM-atletes fraaie overwinningen behaald bij spring sprint en werpdriekampen. Vooral De lia Valkenberg vestigde de aandacht op zich door na enkele weken afwezigheid, als gevolg van een bij de nationale jeugdkampioenschappen opgelopen bles sure vooral bij het verspringen te excel leren. Zij sprong niet minder dan 5,74 meter een der beste nationale jeugdpres- taties van dit seizoen op dit nummer. Tevens verbeterde zij het clubrecord meisjes B dat met 5,59 meter op naam stond van haar zuster Mariet. Delia won de driekamp, mede door haar 12,9 op de 100 meter en haar 1.63 bij het hoog springen. SCHIEDAM (ANP). De drie-lan- denwielerontmoeting tussen Nederland, België en West-Duitsland is gisteren op de Harga-baan van Schiedam gedeci meerd tot een tweekamp. De Westduitse ploegleider Kilian dirigeerde zijn uit ne gen renners bestaande ploeg, die op kosten van de KNWU vijf dagen in Nederland verblijven, naar het strand van Zandvoort. Rinus Michels, deze week in Nederland, heeft zichzelf teruggevonden. In Spanje, hoog in de bergen, relaxte VI met hem mee. 5 pagina’s lang exclusief Oók: Geert Meijer, Ajax' relativerende ster MW-trainer André Maas Leo van Veen aanvoerder van FC Utrecht vernieuwd profiel van Gerard van de Lem Het soci aal verhaal van Arend Steunenberg Pleun Strik is niet bang Elftalfoto Feye- noord Bobby Vosmaer voelt niet voor voetbalslavernij. nu overal te koop Tennissen, die vorig jaar bij zijn rentree in Doetinchem de verontruste gemoederen suste met de mededeling: „Ik gooi geen oude schoenen weg voor ik nieuwe heb”. Hans van Leeuwen, Jan v.d Horst en Wim Koene, Jimmy Kruunenberg uit Hoofddorp, de Amsterdammers Co Mo ritz én Rink Cornelisse, Dirk Groen uit St. Pancras, Co Hoogedoorn uit Volen dam en de Zwanenburger Rob Borst. De start is vanavond om half zeven en er moet 80 km worden gereden door de renners. VELSEN Telstar zal voorlopig niet kunnen beschikken over zijn beide voor- stoppers, Fred André en Ton Kamphues. Ruim anderhalve week voor het begin van het nieuwe voetbalseizoen betekent dat een forse tegenvaller voor de Velser club. De knieblessure van Fred André, die operatief ingrijpen noodzakelijk maakte, blijkt iets ernstiger dan ver wacht. De komende drie weken staat Telstars routinier op non-actief, pas daarna Telstar heeft er dan al twee competitieduels op zitten mag hij zo als het er nu uitziet aan een comeback gaan denken. Al vroeg in de opening plaatste hij een voorpost en bleef verder zeer aan vallend optreden. Dit resulteerde in ter reinwinst en controle in het centrum. In een 9 om 9 stand stond Jansen bijzonder goed en kon hij naar winstvarianten gaan zoeken. Toch viel een en ander enigszins tegen, omdat Clerc zich goed verdedigde. Maar heel secuur spelende, won Jansen het eindspel waarin Clerc wellicht niet de sterkste voortzetting koos. Voordien had Wiersma gewonnen van Schotanus, die in een flankspelpartij met twee voorposten ook zeer aanval lend optrad. Met een schijf off er, met als resultaat dat Schotanus een stuk achter raakte en verder geen kans meer kreeg op herstel. Germain klom naar de (gedeelde) tweede plaats door een zege op Verpoest. Wederom werd de Belgische kampioen door een combinatie geklopt. De Ruiter bleef op de tweede plaats door een puntendeling met Nimbi. De Kongolees ving de druk op zijn lange vleugel goed op en meer dan een gelijkwaardige re mise kon de man uit Deventer niet bereiken. De Canadese kampioen Gag non bereikte eindelijk zijn eerste punt door een remise tegen Guichet. Bij de werp-driekampen behaalde Li da Valk een fraaie overwinning. Ze zege vierde in de D-klasse met 10-55 (kogel), 31.70 (Discus) en 33,59 (speer). Bij de meisjes A moest Lies Kleine zich met de tweede plaats tevreden stellen. Bij de heren ging de zege in de C- klasse van de werpers naar Frits Mar tens. Zijn resultaten waren: 11,83 kogel, 35,50 discus en 43,61 speer. Sjaak Hurk- mans werd bij de A-jongens tweede. Uitslagen achtste ronde: Eregroep: Germhin (HaitiVerpoest (Belg) 2-0, Schotanus-Wiersma 0-2, Waldring (Sur)Mostovoy (Fr 1-1, Gui chet (Haiti)Gagnon (Can) 1-1, Jansen— Clerc 2-0, De Ruiter—Nimbi (Kongo) 1- 1. Stand: .1. Wiersma 12 punten, 2 t.m. 5. Jansen, Clerc, Dé Ruiter en Germain allen 11 punten, 6 Nimbi 10 punten, 7. Waldring 7 punten, 8 en 9. Verpoest en Mostovoy belden 6 punten, 10 en 11. Guichet en Schotanus beiden 5 punten, 12. Gagnon 1 punt. Ben ten Tije (Ned) won de sprint met een beste tijd van 12,4 seconden. De individuele achtervolging over vier kilo meter leverde een zege op voor de Belg Karel Andries in 5.04,9. De 1 kilometer tijdrit werd gewonnen door Rick Kui pers (Belg) in 1.14,02 en de ploegachter volging over vier kilometer werd regle mentair gewonnen door België, omdat de Nederlandse ploeg met twee renners overbleef nadat Van Helvoirt en Ten Tije hadden moeten afhaken. W Ilie Nastase heeft zich door een overwinning op Wimbledonkampioen Arthur Ashe geplaatst voor de finale van het 100.000 dollar-toernooi in Louis ville. Tegenstander in de eindstrijd is de Argentijn Guillermo Vilas. De gebroeders Van Bladel hebben halverwege het Europees kampioenschap zeilen in de Vaurienklasse op de Untersee bij Radolfzell (W.-Dld.) duidelijk de lei ding. w» «s HOOGEZAND/SAPPEMEER. De gisteren gespeelde ronde in het achtste KSH-toernooi zal de Nederlandse kam pioen Harm Wiersma niet snel vergeten. -ï;

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15