Hoofdluis houdt misschien ook wel van schoon haar Koele douche verhitte olifant Prof. dr. G. Hoefnagels: voor alleen van buitenaf Mogelijk surséance Boltini voor circus leidinggevende functie NW-vrouwen eisen bewaakte fietsenstallingen Weinig vrouwen hebben E! „Kinderbescherming Stichting voor kankerpreventie opgericht nog te veranderen” Vakantie scholieren: 13,5 dag uit en 16 dagen werken ...Ehtai ditmog] 'e i 99 99 Natuurramp in Japan GB WI „Den Haag mag niet op Hoog Catharijne gaan lijken” DO DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1975 BINNEN» EN BUITENLAND 7 N V 0 Zeep-top UTRECHT (ANP) Van de scholieren van 6 tot 16 jaar gaat 72 percent ’s zomers met vakantie. In vrijwel alle leeftijdsklassen gaan meer meisjes met vakantie (gemid deld 77 pet) dan jongens (68 pet). Meisjes gaan eerder dan jongens helemaal alleen met vakantie. De gemiddelde duur van het vakantie verblijf voor jongens en meis jes is 13,5 dagen en de jongeren werken gemiddeld gedurende 16 vakantiedagen. NE' heeft over de ka Liban viel e nen v sche A pen het mai litie teri zaal zaa] eint die pog uits plas geë van □C Ontwricht -< «a I C|o DAGJES UIT Drukte Sluitingen Staking piloten Wilson naar Roemenië Overleden Erbij VASTE PLAATS NEGENJARIGEN Onzorgvuldig „Levend begraven” Tomatenpuree „Romeo” „Koele rijke vrouw” Sigarettenrook Drie doden lï .SE St: is 5t o o o o o ozo o o o zo zzo nnw h o zw ozo ono w.stil ono nw ono n ozo n ono w.stil nnw w.stil w.stil nnw nno w.stil ono nno w verand. Staking vuilnismannen u. -> 0 V Conclusie Wafelbakker: dokter van v: De (Van onze correspondent) 30 29 33 0 0 0 TOKIO (AP). Als gevolg van zware regenval, overstromingen en verzakkin gen zijn in het noorden van Honsjoe, het voornaamste eiland van Japan, ten min ste 21 mensen gedood en meer dan 60 gewond. Het aantal vermisten bedraagt negen, aldus de politie. totaal kwamen er ruim 3.900 bruikbare enquête-formulieren binnen. Ruim 60 percent van de ondervraagde leerlingen gaat in de vakantieperiode ook „dagjes uit”. Vier percent gaat niet met vakantie en maakt ook geen dag tripjes. Bij een eventueel volgend onder zoek zal deze groep meer aandacht krij gen. Van de jeugd ging 12-15 pet. twee keer met vakantie en 2-4 pet. zelfs drie keer. Deze olifant in Burgers Dierenpark in Arnhem had het gisteren verschrikkelijk warm. Zijn oppasser was zo vriendelijk hem op een douche te trakteren. De Britten verbruiken de meeste toi letzeep in Europa, gevolgd door de Zwit sers en de Westduitsers. In 1974 gebruik te de gemiddelde Brit 1163 gram toilet zeep. Nederland bereikte de zesde plaats met 628 gram. Aan vertegi rael, F secreta weken infiltra zijn. Vol briek het waar 20 m op. F NO bram drijf West schad Duits 29 35 27 28 28 28 25 30 35 Ac tegei dach beslc sen verb allee men midt geza D< de i thar Éi 18 18 20 17 17 20 17 19 20 18 14 22 21 19 18 19 17 13 15 12 16 16 18 17 18 15 23 21 12 23 17 18 17 21 19 16 13 14 21 21 23 21 31 28 30 26 27 31 29 29 30 37 32 37 25 30 33 34 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0 o o o o 6 0 0 0 o o o Het telefoonverkeer tussen Groningen en Drenthe is gisteren geruime tijd ont wricht geweest door een breuk in een kabel. 2400 telefoonverbindingen werk ten niet meer doordat bij graafwerk zaamheden in Beilen een kabel werd stukgetrokken. nal) citeert. Daar staat in, dat hoofdluis de voorkeur geeft aan een schone en droge omgeving en dat „een graaf even veel kans heeft om ermee besmet te raken als een landloper”. Dit zijn enkele uitkomsten van een enquête die de schoolartsendiensten op verzoek van de afdeling jeugdgezond heidszorg van het ministerie van Volks gezondheid en Milieuhygiëne hebben ge houden naar vakantiebesteding en vakan- t’ewerk voor de leerlingen in de zomer van 1973. Iedere schoolarts was gevraagd om bij tien a-select gekozen schoolkin deren dit onderzoek te verrichten. In De foto-ontwikkelcentrales hebben het druk. De aanvoer van „volgeschoten” filmpjes groeit met de dag. Een woord voerder sprak van een aanvoer die zeker 30 pet hoger was dan in de vergelijkbare periode van het vorig jaar. In kwantitatief opzicht is er overigens wel vooruitgang te constateren en is de justitiële kinderbescherming qua omvang duidelijk afgenomen. In ’69 ’70 zaten er ongeveer 17.000 kinderen in circa 270 inrichtingen. Nu zitten er ongeveer 12.000 kinderen in rond 200 inrichtingen. De inrichtingscapaciteit is de laatste drie jaar met een kwart af genomen door sluitingen. Dat is in het algemeen gun stig, maar daarbij moet wel worden bedacht dat vooral kleinere inrichtingen werden gesloten. De grote, financieel draagkrachtige inrichtingen bleven be staan en juist daartegen richten zich de meeste bezwaren. Maar de oorzaken van deze kwantita tieve vooruitgang zijn niet bekend, aldus prof. Hoefnagels. Een belangrijke oorzaak zal het feit zijn geweest dat de mensen die moeilijkheden met hun kinderen had den door de publiciteit over de kinderbe scherming die kinderbescherming, meden. DEN HAAG (ANP) Het aantal vrouwen in leidinggevende functies is volgens de arbeidskrachtentelling 1973 van het CBS naar verhouding niet toegenomen in ver gelijking met de situatie in 1960. De leidinggevende beroepen worden nog steeds vrij wel uitsluitend door mannen uitgeoefend. De Italiaanse vereniging van piloten heeft haar leden gisteren opgeroepen het werk van 7 tot en met 14 augustus neer te leggen. De staking is bedoeld om hogere salarissen af te dwingen. Amsterdam De Bilt Deelen Èelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genéve Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis Weer in binnen- en buitenland onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. z. bew. onbew. önbew. onbew. mist onbew. onbew. onbew. 1. bew. onbew. onbew. onbew. h. bew. onbew. onbew. onbew. onbew. 1. bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. h. bew. onbew. onbew. onbew. z. bew. 1. bew. h. bew. 1. bew. mist 3 a Sö C CU 0 0 0 0 0 o o o o o o Naarmate ze ouder worden, gaan de leerlingen minder vaak met hun ouders op vakantie. Dat geldt vooral voor de jongens. Van de 16-jarige jongens gaat nog maar 45 pct. met de ouders mee, 18 pet. gaat met leeftijdgenoten en 13 pet. gaat alleen met vriend of meisje. De Britse premier Wilson zal volgende maand een bezoek brengen aan Roeme nië. Een datum is nog niet genoemd. In een ziekenhuis in Jackson in de Amerikaanse staat Louisiana is gisteren mevr. Odilia Spears overleden. Vorige week vierde zij haar 115de verjaardag. Mevr. Spears werd in 1860 geboren als slavin op een plantage bij Baton Rouge. Sinds 1968 zijn er bijna drie miljoen Fransen bij gekomen. Het land telt nu 52,59 mln inwoners, maar het inwonertal van Parijs daalt en het groeipercentage van de bevolking daalt. Desgevraagd zegt dokter Wafelbakker, dat er geen concrete cijfers of percenta ges bekend zijn over het vóórkomen van hoofdluis. Vopig jaar is daarom aan alle schoolartsen gevraagd om een wat meer prezieze verslaglegging op dit punt. Hoofdluis komt vooral in grote steden In haar brief wijst de vrouwenbond er op dat het haar verbaast dat voetgangers en wielrijders die geen enkele vorm van fossiele-energiebronnen gebruiken, in de verkeerswetten totaal onbeschermd zijn. Hun fietsen, zo wordt in de brief ge steld, worden regelmatig gestolen omdat er bij de winkelcentra geen bewaakte rijwielstallingen aanwezig zijn, terwijl de gemeenten het bewaken van deze rijwielstallingen niet aantrekkelijk vin den omdat een en ander niet exploitabel genoeg zou zijn. Drie percent van alle scholieren die hebben gewerkt gaf op, dat ze tijdens dat Werk een ongeval hebben gehad of ziek zijn geweest. „Het zou van wijs beleid getuigen om ook voor een betrekkelijk onbeduidende zaak als hoofdluis wetenschappelijke aandacht te vragen. We weten onvol doende over resistentie-ontwikkeling, we weten te weinig over de invloed van lichaamshygiëne, we weten niets over het mogelijk bestaan van een biologische cyclus die het kolossaal toenemen van luizen en schurft zou kunnen verkla ren”. Elf percent van de jeugd heeft in de zomervakantie van 1973 van de ene naar de andere plaats getrokken, 89 pct. van de vakanties werd op een vaste vakan- tieplaats doorgebracht. Vakanties in groepsverband, samen met leeftijdgeno ten of alleen vielen voor 93 pet. binnen Nederland. Vakantielanden die de leer- DEN HAAG (ANP). Ontwikkelin gen als die van het Utrechtse winkel- en kantoorcentrum Hoog Catharijne moeten in Den Haag met alle kracht tegen worden gegaan. Dit zegt het PPR-ge- meenteraadslid in Den Haag. A. Verduyn Lunel, in schriftelijke vragen aan B. en W. De eerste vakantiebanen worden al door 9jarigen genoemd (3-4 pet). Op 16- jarige leeftijd heeft ruim 60 peet van de leerlingen een vakantiebaan. Jongens gaan wat vaker werken dan meisjes. Ze verdienden in 1973 gemid deld 226, de meisjes 187. Jongens gebruiken hun zelfverdiende geld voor vakantiedoeleinden, grammofoonplaten en voor de brommer. Meisjes besteden het geld vooral aan kleding en ook aan de vakantie zelf. UTRECHT (ANP) „Het verband tussen hoofdluis en lichaamshygiëne is niet zo simpel als de lekepers ons wil doen geloven”. Dokter F. Wafelbakker, hoofd van de afdeling Jeugdgezondheidszorg van het ministerie van Volksgezondheid, zegt dit in het „hoofdluis-hoofdstuk” van zijn jaarverslag over 1974. Langzamerhand tekenen zich wat meer gedifferentieerde meningen af, aldus de heer Wafelbakker, die in dit verband een Brits medisch biad (The Royal Society of Health Jour- De politie in Voorburg zal tegen de firma Indola BV, die o.m. haarcosmetica vervaardigt, proces-verbaal opmaken wegens het onzorgvuldig opslaan van jerrycans met een zeer giftige inhoud. Een aantal jerrycans was opgeslagen op een eigen terrein van de fabriek, dat echter wel bereikbaar Was voor b.v. kinderen. Enige dagen geleden werden drie jerrycans gevonden achter de fa briek, op een pad. Er zat nog een rest thioglycolzuur in, een stof die bij aanra king met de huid zwarte plekken ver oorzaakt. Later valt het vlees van de botten. Inademing van het spul is zeer schadelijk. In 1960 had 0,4 pct. van de werkende vrouwen een leidinggevende functie en in 1973 was dat nog steeds 0,4 pet. Eén op de drie werkende vrouwen heeft een administratieve functie (in 1960 ongeveer een op de vier) en een op de negen heeft een commerciële functie (ongeveer gelijk gebleven). Een op de elf (negen pet.) heeft een medisch beroep (in 1974: 7,3 pet). Het onderwijs is ook een van de aangewezen arbeidsterreinen voor vrou wen gebleven: in 1973 was 7,7 pet van de werkende vrouwen bij het onderwijs tegen 6,8 pet in 1960. Ook is een groot percentage vrouwen werkzaam als win kelpersoneel. Sterk achteruitgegaan is de werk zaamheid van vrouwen in een dienstver lenende functie in particuliere huishou dens. In 1973 was hun percentage nog maar 2,8 tegen 14,6 in 1960. Uit de arbeidskrachtentelling blijkt verder dat van de mannen met een beroep als voornaamste bezigheid 85 pet. in loondienst werkzaam is, waarvan on- lingen met hun ouders bekochten waren vooral West-Duitsland, Spanje en Frankrijk. Met leeftijdgenoten gingen ze vooral naar België en Luxemburg. Acht percent van de leerlingen maak te gebruik van val .ntiefaciliteiten als jeugdstudieprogramma’s e.d. Het meest in trek waren vakantieprogramma’s in de woonplaats en het tienertour-trein- abonnement. De Ierse stuntman Mike Costello heeft het wereldrecord „Levend begraven zijn” met 65 minuten verbeterd en gebracht op 78 uur. Het „graf” lag In een amuse mentspark bij Manchester. niet doodt. Het officiële advies moet daarom luiden: tweemaal behandelen met gammexaan met een week tussen poos, zodat ook inmiddels uitgekomen neten worden gedood. Ook de huisgeno ten moeten worden behandeld. Uit Engeland komen overigens al en kele jaren berichten over een zich ont wikkelende resistentie van hoofdluis te gen gammexaan. Men propageert daar nu de behandeling met malathion. Daar mee is inmiddels ook in Rotterdam al wat ervaring opgedaan. Hij wijst op de „bijzonder vervreem dende en ontmenselijkende werking die eruit gaat van de holenstruktuur van het commerciecentrum Hoog Catharijne. Verduyn Lunel noemt als voorbeelden „het weg zijn van het straatniveau en van zon en buitenlucht, de roltrappen, de kunstmatige tropensfeer van de bloembakken-flora, de altijd rondspie dende tv-camera’s en de eigen HC-orde- dienst.” Volgens Verduyn Lunel zijn er in Den Haag ontwikkelingen gaande die „ge vaarlijk veel” op Hoog Catharijne lijken. DEN HAAG (ANP). De Hagenaar J. van Goudzwaard en zijn vrouw heb ben een stichting opgericht, die zich ten doel stelt kanker preventief te bestrij den. De stichting heeft enkele acties gepland, waarvan de voornaamste is in ziekenuizen in het hele land apparaten te plaatsen voor onderzoek naar borst kanker bij vrouwen. De notariële akte van de stichting is enkele dagen geleden gepasseerd. De spoorweg Rome-Napels is gisteren op verschillende plaatsen geblokkeerd door woedende tomatenkwekers. Ze pro testeerden ertegen dat ze niet de over eengekomen prijs voor hun produkt kre gen. voor en wel volgens een zeer voor zichtige schatting van dokter Wafelbak ker bij vijf a tien pet, van de jeugd. In zijn jaarverslag zegt hij, dat het geen wonder is dat ouders zich schamen om te melden dat hun kind hoofdluis heeft, „zolang iedereen daaraan de beschuldi ging verbindt van vies hoofd, ongewas sen haren en slechte hygiëne”. In de Leidse kliniek voor huidziekten van prof. dr. M. Polano is aangetoond, dat gammexaan in de gebruikelijke con centratie (Noury-hoofdwater) de neten ook in financiële moeilijkheden zat verkocht aan zijn dochters, omdat die wel vreemd kapitaal konden aantrekken, waarna hij alles weer van hen huurde, li 197Ü heeft de toenmalige staatssecre taris van Financiën, Grapperhaus, Bolti ni laten weten, dat de belastingschulden van vóór 1969 niet meer zouden worden ingevorderd. In 1973 werd de stichting opgericht volgens Boltini op advies van de over heid omdat hij als particulier geen aanspraak kon maken op subsidie. Tege lijkertijd ging er een brief naar de minister-president en de ministers van CRM en Financiën met het verzoek om financiële steun. Sinds 1973 heeft Boltini al geen sociale premies en loonbelasting meer betaald. Dat de bedrijfsvereniging zo lang met het opeisen van het geld heeft gewacht, hield volgens Boltini ver band met de onderhandelingen over de subsidie. De achterstallige loonbelasting (ook minstens zeven ton) is nog hele maal niet ingevorderd. Volgens de heer Van Goudzwaard ge beurt er op dat gebied op het ogenblik veel te weinig. Hij is van mening dat er in Nederland, net als bijvoorbeeld in Duitsland en Zweden, een systematisch onderzoek op gang moet komen bij vrouwen van dertig jaar en ouder. Als borstkanker tijdig ontdekt wordt, kan fatale uitbreiding vaak voorkomen wor den, aldus de heer Van Goudzwaard. Voor dat onderzoek zijn apparaten van Duitse makelij op de markt die ongeveer een ton per stuk kosten. De Stichting Kankerpreventie wil een actie gaan voeren om genoeg geld bijeen te brengen om enkele honderden van deze apparaten aan te schaffen. dure zolder van Justitie. Zij hoort er eigenlijk niet thuis, bezoekers komen er zelden, de kinderen zijn er verstopt en de begroting gaat boven het plaiond uit”. UTRECHT (ANP) De Rechtbank in Utrecht heeft gisteren na een vrij lang durige zitting besloten, een beslissing over een faillissement van of het verle nen van uitstel van betaling aan de Stichting Boltini 1973 aan te houden tot volgende week woensdag. faillissement geveer de helft in de nijverheid (inch bouwnijverheid), terwijl 14 pet. werk zaam is als zelfstandige en één pet. als in het gezinsbedrijf medewerkende zoon. De mannen met een beroep als nevenac tiviteit zijn weinig talrijk; het zijn voor namelijk scholieren, studenten en gepen sioneerden met een geringe wekelijkse arbeidsduur. Van de vrouwen met een beroep als voornaamste bezigheid is 90 pet. in loon dienst werkzaam, zes pet. als medewer kend gezinslid en vier pet. als zelfstandi ge- De categorie vrouwen met een beroep als nevenactiviteit bestaat uit scholieren en studenten (21.000) en huisvrouwen (236.000, waaronder 87.000 medewerken de gezinsleden). Technische beroepen worden vrijwel uitsluitend door mannen uitgeoefend, hetzelfde geldt voor sommige handels- en transportberoepen (vertegenwoordi gers, inkopers, chauffeurs, trein- en scheepsnersoneel e.d.). DEN BOSCH. In een brief aan de staatssecretaris van Verkeer, de heer Th. M. Hazekamp, pleit de vrouwenbond van het NVV afdeling 's-Hertogenbosch met klem om de „subsidieregeling verkeers- accommodatie voor winkelcentra 1975”, eveneens van toepassing te verklaren voor de bouw van overdekte bewaakte rijwielstallingen. Would-be-Romeo Maurice Deharbe heeft een romantisch avontuur in Melun (Frankrijk) met de dood moeten beko pen. Hij werd doodgeschoten cloor de vader van twee meisjes die hij via een raam had willen bezoeken. De vader dacht dat hij een inbreker was. UTRECHT (ANP) De kinderbescherming in ons land kan niet meer van binnenuit, vanuit het systeem zelf worden veranderd, maar alleen nog maar van buitenaf. Van werkelijke veranderingen kan alleen sprake zijn wanneer het ministerie van Financiën ingrijpt in de budgettering van de directie kinderbescherming van Justitie. Ook moeten de gewone vormen van hulpverlening (geestelijke gezondheidszorg, JAC, Sosjale Joenits, etc.) meer mogelijkheden krijgen. Dat schrijft de Rotterdamse hoogle raar prof. dr. G. Hoefnagels in het maandblad „Geestelijke Volksgezond heid”. Prof. Hoefnagels, „gespecialiseerd” in onder meer kinderrecht, stelt dat de enorme bedragen die de directie kinder bescherming krijgt een belangrijke be lemmerende factor vormen voor veran deringen in de kinderbescherming. In 1963 kreeg de directie nog f 98 mln, in ’69 243 mln en in ’74 428 mln. En dat terwijl het aantal kinderen dat onder het systeem valt tussen *69 en ’74 is gedaald van 42.000 tot 29.000. „Dat is geen normale stijging van een over heidsdienst”, schrijft prof. Hoefnagels. „En dat is een abnormale stijging van een dienst die zichzelf wil marginalise ren, dat wil zeggen dat eerst de normale hulpverlening zonder justitiële dwang wordt ingeroepen”. Een andere factor voor de onveran derlijkheid van de kinderbescherming is dat de (gezins) voogdij verenigingen zich zelf de poten onder de stoel zouden uitzagen wanneer ze nieuwe ideeën over hulpverlening in praktijk zouden bren gen. De filosofie is: wat wij niet justieel laten worden, wordt niet gesubsidieerd. En een voogdij-instelling heeft zonder justitiële maatregelen helemaal geen ruimte voor hulp, een gezinsvoogdij in stelling maar.yoor 15 pet. Door een en ander moet de „veldwerker” iri het be lang van de instelling waarvoor hij werkt wel een behoudende koers varen, stelt prof. Hoefnagels. Ondanks de grote veranderingsbereid heid bij (ex-staatssecretaris) Glastra van Loon blijft justitie met haar begroting van 428 min. „een koele rijke vrouw die de neiging kan hebben om de arme jongens van CRM en Volksgezondheid op het veld van de hulpverlening cents- gewijs af te wijzen”, aldus prof. Hoefna gels. „In 1969 heeft een hoge ambtenaar van het ministerie van Financiën mij eens gevraagd hoe het toch kwam dat de justitiële kinderbescherming jaarlijks zo abnormaal groeide. Ik heb hem toen uitgelegd hoe werkers in de kinderbe scherming vol goede bedoelingen elkaar rapporten schrijven en eikaars werk nog eens dunnetjes overdoen. Ik zou me best kunnen voorstellen dat er weer iemand van Financiën vragen ging stellen, dan raakt ook in dit opzicht de kinderbe scherming uit haar isolement. Maar voor lopig is de kinderbescherming nog de Het faillissement was aangevraagd door de nieuwe algemene bedrijfsvereni ging die een vordering op Boltini heeft van ruim zeven ton aan sociale premies en heffingen. Het bestuur van de Stich ting Boltini 1973 heeft om surséance van betaling verzocht, omdat ze nog steeds hoopt op een spoedige gunstige beslissing van de overheid op haar aanvraag om rijkssubsidie voor het circus. De rechtbank heeft de raadsman van Boltini, mr. L. de Vink, nu om meer cijfermateriaal en achtergronden ge vraagd. De Stichting beschouwt dat als een „strohalm” omdat daaruit zou kun nen worden afgeleid, dat de rechtbank in ieder geval het verlenen van uitstel van betaling overweegt. Overigens waren volgens de heer Bol tini maatregelen getroffen om de tour- nee-1975 voort te zetten. Als gistermid dag het faillissement zou zijn uitgespro ken zou er ogenblikkelijk een nieuwe stichting, „Boltini 1975” zijn gevormd om de voortzetting van de tournee (dit jaar nog in 72 plaatsen) en de exploitatie van het circus (eigendom van Boltini’s twee dochters) veilig te stellen. Het was juist dit „gesjoemel” met, stichtingen waartegen de raadsman van de bedrijfsvereniging, mr. Th. van Schaik, gisteren bezwaren maakte. „Op die manier zou elke Nederlander wel onder het betalen van loonbelasting en sociale lasten uit kunnen komen”, zei hij, „maar ook circuskoning Boltini moet zich aan de wet houden”. Boltini heeft de „circusbestanddelen’' (wagens, tent, dieren) in 1969 toen hij In Rome is een sigarettenfabriek voor een deel afgebrand. Negen miljoen sigaretten, de helft van de dagproduktie, ging op in rook op een andere wijze dan gebruikelijk. Op de weg Roermond-Venlo zijn gisteravond onder Swalmen drie perso nen gedood en een gewond bij een frontale botsing tussen twee auto’s. 31 32 31 33 32 32 32 31 29 32 25 Vooruitzichten voor zaterdag: WEINIG VERANDERING. Voor zaterdag: aantal uren zon 6 tot 15; minimum temperatuur omstreeks 17 graden; maximum temperatuur omstreeks 29 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 percent; kans op een geheel droog etmaal 80 percent. Zon Maan op 06.39 uur nw wnw nno n zw w VRIJDAG 8 AUGUSTUS op 05.11 uur onder 20.19 uur onder 20.17 uur VRIJDAG 8 AUGUSTUS IJMUIDEN Hoogwater 3.49 uur en 16.20 uur Laagwater 12.05 uur en uur Gisteren ging de derde dag in van een staking van chauffeurs van vuilniswa gens in Athene. Als gevolg hiervan ligt het vuil in de straten van de Griekse hoofdstad nu al hoog opgetast. De chauffeurs eisen aanpassing van hun salaris en het weer uitbetalen van een maandelijkse toeslag van 45 gulden die in mei werd gestopt. aï O een droge periode van PCIUCIH, - -a percent. LEERRAPPORTEN S- V P li X:

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2