GEEN VIJFDE WETHOUDER Geen haast met benoemings procedure burgemeester Kermis sluit om 24.00 uur Avondonderwijs voor volwassenen Oostblok-pop bloeit in die Van oude namen blijven nieuw TOP DE POP POP DERTIEN „WE HOPEN AUGUSTUS ZONDER KLEERSCHEUREN DOOR TE KOMEN” vrijheid isi |Mi I WH 1 Rustbanken bij strandafslag Reindersweg I I /I DC DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1975 PLAATSELIJK NIEUWS 4 Paques I met Gerard (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het college heeft de commissaris van de ko ningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, laten weten, dat de be noeming van een nieuwe burge meester van Beverwijk niet als een hoogst urgente zaak behoefd te worden beschouwd. „Wij dringen niet op spoed aan om de benoe mingsprocedure zo snel als mogelijk is af te handelen”, zei loco-burge- meester F. Kaebisch jr. woensdag morgen in de vergaderkamer van het college. 1 I W Wezenloos Vakantie ■t k 4^ ||g I Bj I ■b Jong wethoudersduo bestuurt Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) WETHOUDER A. HOOGENBOOM (Van een medewerker) iari meer. Patricia Paay ondertekent een nieuw platencontract. I f BEVERWIJK De Beverwijkse wet houders zyn niet van plan de raad voor te stellen een, tijdelijke, vijfde wethou der te benoemen om de burgemeesterlo- ze periode te overbruggen. BEVERWIJK. Op aanraden van de politie heeft het gemeentebestuur beslo ten het sluitingsuur van de kermis op 24.00 uur te stellen. „Ik zie de noodzaak van die extra man niet in”. De taken binnen het college zijn zo verdeeld, dat elk een deel van de portefeuille van een collega kan overne men, zo meende hij. Fred Emmer zat woensdagavond dui delijk te popelen om het NOS-joumaal te openen met het laatste, barre nieuws over „het weer”. Maar zijn chef had hem opgedragen eerst een aantal hete hangijzers (woordspeling) aan te pakken. Zoals de Surinamers in Nederland, de haring in de Noordzee en de atoombom op Japan. Maar daarna was het gelukkig eindelijk tijd voor waar we op hadden zitten wachten. „En dan nu.het weer”, sprak Emmer, en hij ging er nog eens goed voor zitten. Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank van 5 augustus 1975 opgeheven het faillissement van: Bij beschikking van de rechtbank in Haarlem van 5 augustus 1975 is voorlo pig surséance van betaling verleend aan: meester Bruinsma was toen ziek, maar via de telefoon kan je uitstekend com municeren”, aldus loco Kaebisch jr. „Be gin september als iedereen weer op zijn plaats zit, nemen we de begroting van de algemene dienst onder handen. We hebben goeie hoop, dat we de maand augustus zonder kleerscheuren doorko men”. „Gelukkig hebben we in juli de be drijf sbegroting doorgeworsteld. Burge- Tot nu toe was het niet nodig geweest voor de kermis een sluitingsuur vast te stellen. Maar omdat de warmte het pu bliek overdag van de kermis weghoudt draaien de exploitanten nu tot ongeveer 1 uur ’s nachts door. Bij de gemeente kwam slechts één klacht over geluids hinder binnen. Om verdere moeilijkhe den te voorkomen wordt het sluitings uur op 24.00 uur gesteld. van vakantie, met de procedure gaan bezighouden. Maar wij hebben laten we ten geen urgentie aan de benoemings procedure te willen hechten”. m g« ge ki di bi la<’ scl on pi on sei ni< vi; w; ve m< Bi vo D( bi w; vo ni bi sc lei nc zi nc ri< m z< d< w a scl Ve be; gei bei scl w< Di •,V de on en lit Dit verklaarde loco-burgemeester F. Kaebisch jr. woensdagmorgen tijdens een persconferentie. De vraag of die tijdelijke wethouder er moet komen is in het college nog niet volledig doorge praat. De loco verwachtte niet, dat de raad van het recht gebruik gaat maken om een vijfde wethouder te benoemen. Patricia Paay haar expressieve mond is nog elke vrijdagavond in het startfilmpje van Toppop te zien fungeerde de afgelopen jaren als le- adzangeres van de groep Hearts, maar het bittere lot wilde dat de formatie als Limousine onmiddellijk succes boekte toen zij eruit was ge stapt. Daarvoor was Hearts nooit iets geworden Gelukkig zit er voor Patri cia solo nu ook het een en ander in het vat. Op de dag of tien jaar nadat zij haar eerste Bovema-contract te kende, signeerde ze 23 juli jongstle den een nieuwe verbintenis. Robert Johannes Van den Berg, wo nende in Haarlem, mr. Cornel isstraat 100 rood, zaakdoende in Zandvoort on- ler de benaming Manege R. van den Berg, met benoeming van mr. B. C. Romijn, advocaat en procu'eur in Haar lem Ged. On i< Gra-ht 65. tot bewind voerder. De opvolging van burgemeester J. G. S. Bruinsma is in het college nog geen punt van bespreking geweest. „Wei heb ben we ons geërgerd aan het ziekelijk geroddel over de opvolger van burge meester Bruinsma, nota bene in de week, dat het hele bestuursapparaat was lam gelegd om de crematie van onze burgemeester voor te bereiden”, aldus een boze loco Kaebisch jr. Mijndert De Groot in IJmuiden, Ra- darstraat 24, h.o. Horecabedrijf „De Poort van Velsen”, in IJmuiden, Plein 1945 nr. 4, uitgesproken op 11 maart 1975, cura tor mr. J. Langer. Bij be;»'ihiking van de rec'i'bank van 5 all ;'stns 1975 is voo’l-mig smc'-ance van betaling verleend aan VELSEN. In Kennemerland is nu al meer dan een kwart eeuw de stich ting „Kennemer Scholengemeenschap” actief met het stimuleren van avondon derwijs voor volwassenen, zodat zij als nog in de gelegenheid worden gesteld een diploma m.a.v.o. h.a.v.o. of v.w.o. te behalen. Hiervoor heeft de stichting scholen gevestigd in Velsen, Haarlem en Alkmaar en sedert twee jaar ook in Den Helder. En die Surinamers in het Journaal? „Tientallen gemeenten willen geen Suri namers opnemen”, zei Emmer, en hij noemde Norg, Rotterdam en de gehele provincie Friesland (laatste is onjuist, maar dat zei Emmer er niet bij). Meer feiten waren niet voorhanden, omdat het ministerie van CRM geen namen van weigerende gemeenten wilde noemen. Dus dan maar „tientallen”, dachten ze bij Journaal, dan houd je je tamelijk op de vlakte, en het klinkt toch angstaanjagend genoeg. En dan de Blue Diamonds- Vrolijke jongens die in oktober aanstaande vijftien jaar in het vak zitten. Ruud en Riem de Wolff scoorden in 1960 met „Ramona”, daarna niet Er bleken verschillende brandhaarden (woordspeling) te zijn. In Tilburg strooi de gemeentepersoneel zand op straat, in Arnhem werden zowel het „zinderend asfalt” als de olifant in de dierentuin natgespoten. Een echte ramp speelde zich in Nijmegen af: daar kon in een nieuwbouwflat de centrale verwarming niet worden afgezet, zodat de tempera tuur er tot 45 graden opliep. Wat ik bij dit alles miste, was een reportage over Nederlanders die schade lijden door de hitte. Fabrikanten van paraplu’s, eigena ren van bioscopen. Misschien is het een idee voor de uitzending van donderdag. Hongarije, Polen en Oost-Duitsland lopen ook muzikaal voorop; Bulgarije, Roemenië, Joegoslavië en vooral de Sovjet-Unie volgen in lang zamer tempo. Maar de doorbraak is er achter het „Ijzeren Gordijn”. In Hongarije al vijf jaar geleden, in de Sovjet-Unie pas twee jaar terug. Een doorbraak die zei: muziek en ook de populaire muziek van onze jeugd behoort tot amusement, is derhalve geen onderdeel van strikt politieke opvoeding en kan dus vrij gemaakt worden. Een uitgangspunt dat uiteraard niet betekent dat nu de Veronica’s en elkaar beconcurrerende platenmaatschappijen door het Oost- maand zou gebruiken om met vakantie te gaan en dat ik de laatste paar weken zou pakken. Ook de ziekte van burge meester Bruinsma was al in het rooster opgenomen. En daarbij komt dat het merendeel van de ambtenaren in juli met vakantie is gegaan en ze houden momenteel gewoon rekening met de verminderde inzet van het college”, al dus loco-burgemeester Kaebisch jr. The Blue Diamonds en Patricia Paay. Namen uit de jaren zestig. Een duo dat supergoud maakte met het melancholische, suikerzoete „Ramo na” dat iedere beginnende gitarist wilde leren spelen en een uitermate vlotte, fijne meid met een lekkere stem die zonder grote hits toch naam had. Beide verdwenen, beide lijken weer terug. Hoewel Kaebisch en Hoogenboom geen bestuurlijke moeilijkheden verwachten ziet het duo toch wel In, dat deze situatie niet kan voortduren. Ondanks het feit, dat de ambtenaren de produktie van stukken hebben verminderd, en de raadsvergadering in augustus is komen te vervallen, ziet men reikhalzend uit, naar het moment waarop de vergaderin gen weer door vier wethouders bezocht kunnen worden. In Noord-Holland kent men het sys teem van de openbare raadsvergaderin gen tijdens welke de raad het profiel van de nieuwe burgemeester kan schet sen. „Persoonlijk heb ik daar wel zo mijn bezwaren tegen. Het schetsen van het profiel gebeurt meestal zonder man en paard te noemen en juist die metho de,het praten over een nieuwe burge meester zonder concrete figuren aan te wijzen, maakt die hele profielschets zo wezenloos. Bovendien wie wil geen dyna misch figuur als burgemeester en dat zijn meestal de termen waarin een raad zich uitdrukt. Maar wie ben ik. Mr Kranenburg heeft met deze procedure de laatste jaren goede ervaringen opge daan. De commissaris zal zich pas na 8 september wanneer hij is teruggekomen 1 The Elephant Song Kamahl; 2 Ramaya Afric Simone; 3 Stand by your man Tammy Wynette; 4 Roll over lay down Status Quo; 5 Action The Sweet; 6 Tu t’en vas Alain Barrière et Noëlle Cordier; 7 One of these nights The Eagles; 8 If you go Barry Eileen; 9 Sandy The Hollies; 10 Seventy five Limousine; 11 Slo down Shabby Tiger; 12 Tears on my pillow Johnny Nash; 13 Ach Heinrich Emily und Tom. De vergadering der crediteuren is be paald op dl lag 23 sc i 1975 om 1530 uur in het gerechtsgebouw in Haarlem. Jansstraat 81. Tevens wensen zij zichzelf en hun om geving te bewijzen nog wel degelijk in staat te zijn een dergelijke studie tot een goed einde te brengen. Anderen achten het diploma noodzakelijk voor hun carrière, of moeders ontwikkelen zich om met de opgroeiende kinderen te kunnen meedenken. Daar komt nog bij dat de onderlinge contacten tiidens en na de lesuren door de groepsgenoten als bijzonder waardevol worden ervaren. Wat wel enige vertraging ondervindt is de behandeling door het college van het rapport „Openbaarheid gemeente raad”, dat de commissie, onder voorzit terschap van CDA’er drs. Jan de Wildt, enkele maanden geleden openbaar maakte „Mogelijk dat half of eind sep tember aan het rapport kan worden gedacht”, aldus Kaebisch jr. De vergadering der crediteuren is be paald op dinsdag 23 september 1975 om 15.00 uur in het gerechtsgebouw in Haarlem, Jansstraat 81. HAARLEM. Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank van 5 augustus 1975 opgeheven het fail lissement van: Patricia was de afgelopen drie maanden in Londen waar ze in de Abbey Road Studios met als producer (en begeleider) niemand minder dan Steve Harley een met veel zorg en geld omgeven solo-elpee opnam. Op de plaat die in september of ok tober uitkomt onder meer een nieuwe versie van de Cockney Rebel hit „Sebastian”. Aministratiekantoor Boontjes, De Groot en van Koeveringe B.V. in IJmui den, Gulikerstraat 2, uitgesproken op 1 juli 1975, curator mr. J. Tanger. De loco wilde geen college-oordeel uitspreken over de procedure, die ge volgd kan worden bij de benoeming van een nieuwe burgemeester. LANGE HAREN, JEANS, WES TERSE HITPARADES, Stones, pos ters van Alice Cooper, eigen popgroe pen van niveau en honderden swin gende dancings en zalen die doen denken aan onze jaren zestig. Het wordt tijd dat we het oude idee van de Oostblokjeugd die gevangen zit in rechtlijnige politieke bijeenkomsten, bloempotkoppen, tweedehands pakken en zo hier en daar en af en toe een klein beetje Elvis Presley en Duke Ellington, voor eens en voor altijd vergeten. De staatsmaatschappijen in le Oost bloklanden hebben de pop ontdekt toen de jeugd daar niet meer zonder wilde. En een beetje handel kan ook daar geen kwaad, is de redenatie geweest. „Melodia”, bijvoorbeeld, de enige platenmaatschappij van de Sov jet-Unie, verkocht in 1973 tweehon- derdtachtig miljoen platen. Lang niet allemaal pop, uiteraard, maar het percentage groeit met de haren van de jongeren. Beverwijk wordt momenteel bestuurd door twee jonge wethouders: Kaebisch jr. en Hoogenboom, daarbij geassisteerd door loco-secretaris mr Siepman. Wet houder Henk Janssen jr. was nog voor het overlijden van burgemeester Bruins ma door zijn dokter een maand met ziekteverlof gestuurd en wethouder ir. J. Camfferman is momenteel met vakantie en komt half augustus weer terug, waarna wethouder Kaebisch van een paar weken rust gaat genieten Ook ge- meente-secretaris, J. Blok, is niet in het Stadskantoor daar hij samen met zijn vrouw een vakantietrip door het tropi sche Indonesië maakt. In het Stadskantoor houdt men terdege uitgebracht. En deze maand komt hun eerste single in de Sovjet-Unie uit. Startoplage: één miljoen! Notitie: een single in Rusland kost veertig cent. Maar toch. Pieter Eduard De Graaf, wonende in Beverwijk. Alkmaarseweg 149, hande lende onder de naam Studio Gtaven International, gevestigd aan Laat no. 17 in Alkmaar, met benoeming van mr. A. J. T. Karskens, advocaat en procureur in Beverwijk, Prinsesselaan la, tot bewind voerder. blok stormen, maar toch. De resulta ten worden zo langzamerhand duide lijk. We krijgen visite van Hongaarse (Omega, General of Budapest) en Poolse popgroepen die het aanhoren waard zijn; die in eigen land tapster ren zijn waarvan de platen met hon derdduizenden tegelijk worden ge kocht; waar op festivals zestig- ze ventigduizend jongeren naar komen luisteren. Groepen die voorrechten hebben: in grotere auto’s rijden, betere huizen bewonen, uitstekende westerse appa ratuur bespelen; die voor Oosteurope- se begrippen rijk zijn. In Budapest, Hongarije spelen op een normaal weekend in tien, vijftien verschillen de gelegenheden popgroepen; een paar keer per week worden de Ame rikaanse en Europese hits uitgezon den, zij het met uitzondering van „a- socialistische” figuren als David Bo wie en The Sweet- Maar de uiterst hippe zangeressen van een groep als The General of Budapest gooien alle „kapitalistische” strijdmiddelen als daar zijn sexy kle ding, rookbommen, superverlichting en dergelijke in de strijd om een perfecte Suzie Quatro-parodie weg te geven. De groep, die deze zomer een - - (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Bij de strandaf- slag aan de Reindersweg w;l de gemeente Velsen twee rustbanken plaatsen. De afslag ligt in het gebied van Velsen. Voor Velsen en omliggende gemeenten worden de lessen gegeven in de gebou wen van gymnasium ..Felisenum” aan Volgens de minister Van Doorn was er eigelijk niet veel aan de hand, „Weinig gemeenten weigeren gelukkig Surina mers”, sprak hij sussend, hij adviseerde de onwillige gemeentebesturen en bur gers (van Norg bijvoorbeeld waar een handtekeningenactie is gevoerd) nog eens goed na te denken. „Er zijn veel verkeerde verhalen in omloop”, zei de minister, en toen had hij het Journaal nog niet eens gezien. „Veel Surinamers doen het zo goed mogelijk in Nederland. De meesten van hen hebben werk. Zó zijn de feiten”, en toen sprak NOS- verslaggever Henk Lichtenveld hem maar niet meer tegen. Als er geen echt „nieuws” is, kun je het als televisiemaker altijd nog over het weer hebben. Of je zoekt in het archief op wat er 30 jaar of 50 jaar geleden gebeurd is. Gelukkig werd Bor- culo op 6 augustus 1925 getroffen door een cycloon, en viel er 30 jaar geleden een atoombom op Japan. Dus haalden In „Van gewest tot gewest” bejaarden her inneringen op aan de ramp van Borculo, wat best gezellig klonk. „De burgemees ter van Lochem trommelde alle bakkers uit bed, wat anders zouden de mensen in Borculo zonder brood zitten!” Zowel het Journaal als Panoramiek hadden de bom op Hirosjima op hun programma staan. Maar hoewel het toch al weer 30 jaar geleden is, bleek de „special” van Pano ramiek nog altijd niet klaar te zijn. De bom werd vervangen door een ballet voorstelling. Sindsdien worden deze lessen door ve le honderden leerlingen gedurende drie of vier jaar drié avonden per week gevolgd, waarbij is gebleken dat het percentage geslaagden voor de eindexa mens zelfs iets hoger ligt dan het lande lijk gemiddelde. Dit succes kan worden verklaard door het feit dat de leerlingen zeer gemotiveerd tot deze vorm van studie besluiten omdat zij namelijk de opleiding wensen te volgen, waar zij vroeger om de een of andere reden niet voor in de gelegenheid zijn geweest. LOCO-BURGEMEESTER F. KAEBISCH JR. rekening met de verminderde bestuurlij ke kracht van het college. J.l. vrijdag handelden de wethouders die zaken af, waarbij spoed is betracht en die een externe werking hebben Tevens werd afgesproken dat beslissingen die weinig of geen consequenties met zich mee bren gen door de portefeuillehouders geno men kunnen worden. Nou ja, de broers schijnen zeer actief geweest te zijn in Duitsland, maar dan toch niet op hitniveau. In hun pop-nadagen willen ze het alsnog in eigen land proberen met de single „1’11 put my arms around you”. Al was het alleen maar om straks in oktober echt reden voor feest te heb ben. „Kenmerk” blijkt informeren over Angola, wat prijzenswaardig is. Maar er wordt van de kijker van week tot week wel uiterste oplettendheid gevraagd. Als of er al niet genoeg verwarring is met al die bevrijdingsbewegingen (MPLA, FNLA, Unita) werd dit keer de Angolese enclave Cabinda besproken. Ooit van gehoord? Ook daar hebben ze hun eigen vrijheidsstrijders, verenigd in het FLEC (probeer maar te onthouden). Cabinda is belangrijk omdat er olie wordt gevon den. Vandaar dat president Moboetoe van Zaire er veel belangstelling voor heeft. Zegt The General of Budapest: „Pop wordt bij ons niet langer als het supervoorbeeld van het decadente westen gezien. Die tijden zijn voorbij. De staat heeft andere problemen; zo lang wij ons met de muziek verma ken is het haar best- Tenzij er plotse linge veranderingen zouden komen, kunnen we nu beginnen om oze muzikale invloeden in het westen te laten gelden. We hopen dat jullie in de komende jaren nog veel van onze groepen zult horen.” De werkkracht van het ambtenaren korps is in de maand juli en augustus sterk verminderd. „Wij wisten al ge ruime tijd, 'dat collega Janssen jr. de maand augustus weg zou zijn, dat Camfferman de eerste helft van deze Een meneer van het FLEC sprak zin nen als: „Op de basis van Sequi staan 2000 Pygmeeën klaar om Cabinda binnen te trekken”, terwijl hij tevens meldde dat 3000 Chinese militairen op het. punt staan binnen te vallen. Waar of niet waar? Ik had best nog wat over die Pygmeeën willen horen, maar dat kan natuurlijk e en volgende keer ook nog wel. Erg helder was het voor mij alle maal niet, maar ik reken er maar op dat Kenmerk het er, wat Angola betreft, zeker niet bij zal laten zitten. Bij de Evangelische Omroep was het een opgewekte boel, met veel zang en positieve berichtgeving. Machiel Jonker en Marjan de Boer, twee bijbelvaste jongelui uit het noorden des lands wer den gevolgd op hun tocht naar een congres met Billy Graham in Brussel. De EO deelt al lang genoeg zendnvonden met de VPRO om te weten hoe zoiets aangepakt moet worden. Machiel harkt de tuin aan, en Marjan gaat met de theepot in de weer, en dat woid* ons niet bespaard. Daarna op de fiois naar Brussel, waar de interviewer onder moer vraagt wat de jongelui van het eten vinden. Prima hoor, alleen lammer dat je in de eetzaal op de grond moe' zitten „Maar het is goed om nederig te blij ven”, zegt Marjan. De mooiste le»st van de avond werd gevormd door do slot woorden bij de Waltons, die Am "'-rin- se crisisfamilie. ..Een jongen trouwt bij na nooit met een meisje vanw-ye haar notenkoekjes”. de Van Hogendorplaan in Velsen—Zuid. Aan dit adres bestaat maandag 11, dins dag 12, woensdag 13 en donderdag 14 augustus van 19 tot 21 uur tevens de gelegenheid tot inschrijven voor het avondonderwijs, terwijl hier tevens alle gewenste inlichtingen zullen worden verstrekt. overigens niet succesvolle Engelstali ge single in Nederland uitbracht, maakt met de regelmaat van de klok toernees door West-Europa (net als trouwens Omega). In drie jaar tijd maakten ze eenentwintig singles en twee elpees, waaronder één voor Po len die compleet in het Engels werd I ■I jij). Wjl Bills'.- WlllHiia'ii-:-s ik

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4