Droste door Verhuizingen en verhuizingen toto© vishal Van Nelle Scholen in Velsen-Noord maken zich overgenomen nieuwe schooljaar op voor Vissers overleggen in IJmuiden Nieuwbouw van bibliotheek in Santpoort-Noord Robert Knol golfkampioen Twee man onwel door de hitte Weinig overlast van hitte bij Hoögovens VELDHUIS Sigarettendieven sloegen toe Suède- Nappa kleding:;.. IB Eu 1; 5 PLAATSELIJK NIEUWS 1975 7 AUGUSTUS DONDERDAG s BEVERWIJK Luxor KLEUTER NA BADGASTEN DOOR DE HITTE AANRIJDING BEVANGEN OVERLEDEN Kennemer theater t Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 I - - City DE DUITSE filmindustrie gaat nog geregeld onverdroten voort met het geven van valse voorlichting over het vriendelijke Tirol, alsof de toerist hier in plaats van vette koeien met rinkelende bellen, dikke boerenjongens in lederen kniebroe ken en tanige oude wijfjes met som bere hoofddoekjes voornamelijk hupse en meestal naakte Marisch- ka’s kan ontmoeten, die elkaar ver dringen om het zwoele bed met hem te delen. Een dergelijke legende wordt bij voorkeur in stand gehou den door films als „Liebesgrüsse aus der Lederhose”, in Nederland uitge bracht onder lokkende titels met veel „vrolijke ontucht” en dit alles met voldoende succes om thans van heden- tot en met woensdagavond in City de vertoningen mogelijk te maken van het nieuwste vervolg „In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder”. «MIS VELSEN-IJMUIDEN Stadsschouwburg •n l jfcw i - - L 1 raw: aange- l (Van een onzer verslaggeefsters) bracht. Films to (ito totowto (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) ROTTERDAM/HAARLEM Konink lijke Droste Fabrieken BV in Haarlem en De Erven de Wed. J. van Nelle NV in Rotterdam hebben overeenstemming be reikt over de overneming door Van Nel le van het aandelenkapitaal van Droste, aldus een gezamenlijke bekendmaking. De chocoladefabriek Droste, die onge veer 400 man in dienst heeft, zal als een zelfstandige eenheid onder leiding van de huidige directie binnen het Van Nel- leconcern werkzaam blijven. l MEN KENT ZO langzamerhand onge twijfeld het simpele procédé van derge- WIJK AAN ZEE. Twee door de hitte bevangen badgasten zijn gistermid dag door de bemanning van de politie post Wijk aan Zee naar het ziekenhuis gebracht. Eerder maakten de twee ondernemin gen bekend dat aansluiting van Droste, waartoe Ringers en Rademaker behoren, bij het Van Nelleconcern (circa 3500 werknemers) een gunstige invloed zou hebben op de positie van de twee bedrij ven op de markten en daarmee op de continuïteit van de bedrijvigheid. Tevens werd toen bekendgemaakt dat de eventuele fusie geen nadelige invloed zou hebben op de werkgelegenheid. Bij de fusiebesprekingen stelden de vakbon den drie eisen: garanties voor het be houd van de werkgelegenheid, inzicht in de plannen op middellange termijn en een garantie dat de werknemers konden meedelen in de winstresultaten van het samengaan van de twee bedrijven. t r Omdat het nieuwe bibliotheekgebouw in Santpoort meerdere functies moet i spr^1^^ iTijf met dit gebouw gehuisvest gaat worden. IJMOND. De enorme warmte heeft nog weinig vat gekregen op het Hoog- ovenbedrijf. Voor zover men - af gezien van de arbeidstijdverkorting - kan spre ken over een „normale gang van zaken”, wordt er bij deze basisindustrie- op dit moment normaal gewerkt. Met uitzonde ring dan in de afdeling van de blik- controle, waar de blikcontroleuses en enkele van haar manlijke collega’s een tropenrooster hebben ingesteld. Zij wer ken van ’s morgens zes uur tot ’s mid dags twee uur. Het plan is maandag weer op de gebruikelijke tijden te gaan werken, tenzij de hitte aanhoudt. Lijke filmpjes. Plaats van handeling is een dorpshotel,hoog in de Beierse Alpen, waar de herbergier een aantal viriele knapen uit de omgeving moet mobilise ren om het zijn vrouwelijke gasten in alles naar de zin te kunnen maken. En juist op dit „alles” is het pikante ver haaltje dan weer gebaseerd en kan er opnieuw worden gevrijd, gevochten en (soms) gelachen. Aldus mag het geheel als luchtig zomeramusement worden ge signaleerd. ONDERWIJL DRAAIT in de matinee van zondag de indianenfilm „Winnetou keert terug”, wa- ’in door Pierre Brice en Lex Parker de nog steeds populaire heden uit de jongensboeken van Karl May gestalte worden gegeven- IJMUIDEN. De Vereniging Visserij Belangen Urk zal vandaag in spoedover leg bijeenkomen voor een vergadering in IJmuiden. De vereniging drong eerder deze week bij de minister aan op doel- teffende financiële maatregelen om de moeilijkheden van vooral de kustvissers op te vangen. Anders vreest het bestuur van de vereniging akties van de leden, die kusthavens willen gaan blokkeren. Afgevaardigden uit Den Oever, Harlingen, Urk, Zeeland, IJmuiden en Scheveningen zullen vandaag de te volgen taktiek bespreken. VELSEN-NOORD. Nu het nieuwe schooljaar voor de basisscholen ook in Velsen-Noord maandag 11 augustus gaat beginnen zal hier wegens de dit voorjaar genomen besluiten tot fuseren van de beide openbare „oude” ir. L. P. Krijger- school aan de Melklaan en de nu „nieu we” ir. L. P. Krjjgerschool aan de Van Diepenstraat, welke tot 1 aug. de naam „Watervlietschool" droeg, wel een en an der gaan verandeern voor wat betreft het onderbrengen van de nieuwe leerlingen en de overgang van de reeds oudere leer lingen naar de betrokken scholen. OOK IN DIT theater wordt van heden tot en met woensdagavond de herinne ring aan Bruce Lee levendig gehouden en wel door middel van de vertoningen van „The dragondies hard”. Deze karate- held wordt hiervoor naar Amerika ver plaatst, waar hij met de schurken even korte metten maakt als in China. VOORTS KAN men in de nachtvoor- stellingen van vrijdag en zaterdag getui ge zijn van „Wat meisjes lekker vinden”, volgens de importeur fijntjes ingeleid met de vermelding dat zij op school „het naaien en handwerken anders beoefenen dan waarvoor door hun ouders het les geld wordt betaald”,. In de matinee van zondag verder de jeugdfilm „Dik Trom knapt ’t op”, terwijl in de tweede zaal van dit theater de gehele week de spek takelfilm „Spartacus” (met Kirk Douglas) nog eens zal worden vertoond. Omstreeks half vier gistermiddag ren de het knaapje de rijbaan op van de Merwedestraat. Een langsrijdende auto mobilist kon hem niet meer ontwijken. Met ernstig hersenletsel en zware in wendige kneusingen werd de kleuter in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Kort daarna werd hij per ambulance naar Leiden overgebracht, waar hij aan zijn verwondingen bezweek. Een 40-jarige Duitser bleek ook niet zo bestand tegen de hitte. Bij de Halka- de werd de man niet goed en de ge waarschuwde arts kon een Lichte hart aanval constateren. Met verhitte gezichtjes hoe kon het ook anders door de spanningen en het tropische weer stonden woensdag morgen 81 kinderen op de midgetgolfba- nen van restaurant „Brederode” om daar te strijden om het jeugdkampioenschap van Santpoort. Wat de organisatoren van dit jaarlijks weerkerend jeugdfestijn tij dens de Santpoortse feestweek ook had den gedacht: zulk een opkomst had men niet verwacht tijdens de immense hitte. Er waren twee klassen, namelijk van Rond het middaguur werd een 9-jarig knaapje uit Velsen-Noord onwel. Het joch werd overgebracht naar de zuidpost van de Reddingsbrigade, waar hij af en toe het bewustzijn verloor. Met de poli- tie-jeep vervoerde men de jongen naar het Rode Kruis Ziekenhuis, waar hij werd opgenomen. Om kwart voor vijf werd een bewus teloze man bij de hoofdpost van dé Reddingsbrigade binnengebracht. Tevens bleek de man, een 27-jarige inwoner van Neck (N-Holl.). bij het zwe^me” ee"1 diepe snij wond in zijn rechtervoet te hebben opgelopen. Met een ambulance vervoerde men hem naar het Rode Kruis Ziekenhuis. Later op de avond werd de man naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden overgebracht. Aldus werd woensdagavond besloten tijdens de vergadering van de bestuurs commissie in het stadhuis. Het besluit werd genomen nu de uit slag van de enquête, die over de nieuwe vestigingsplaats in Santpoort is gehou den, bekend werd. Van de bewoners van Santpoort bleek 71 percent het eens te zijn met een vestiging aan het Burg. Weertplantsoen, hetgeen heel plezierig is omdat er weinig alternatieven op korte termijn tenminste waren. De resultaten van de enquête zullen in de centrales en de filialen van de biblio theek ter inzage worden gelegd. Enkele mensen, die op het enquêteformulier rechtstreekse vragen hebben gesteld, zullen nog antwoord ontvangen. BEVERWIJK. In het Academisch Ziekenhuis te Leiden is gisteravond de 4-jarige Frans Meyer overleden, die ’s middags bij het spelen op de Merwe destraat onder een auto terecht was gekomen. De kleuter woonde in Sint Pancras en logeerde bij familie in Be verwijk. Zelfs schijnt er sprak van te zijn dat ook de afdeling Velsen-Noord van de Algemene Bond van Bejaarden hier van het gemeentebestuur graag een of twee lokalen wil gaan huren. Zoals bekend gebouw „De Andere punten die tijdens de be stuursvergadering aan de orde kwamen, het jaarverslag 1974, de herziene begro ting 1975 en de begroting voor 1976, zijn goedgekeurd. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Een 33-jarige Turkse man is woensdagmiddag van de zuidpier gevallen. De man is vermoedelijk onwel geworden door de hitte. Met een gebro ken heup is hij door de Ongevallen dienst naar het Zeeweg Ziekenhuis ge- 12 jaar waren de resultaten: 1. Harry Pustmüs (beker); 2. Paul Boutelier; 3. Marijke Wolfs, 4. Ronald Meijer en 5. Rob Sintenie. De Da Costaschool naar de Noorder- laan met de Del Court van Krimpen school aan het Stratingplantsoen dit jaar ondergebracht in de „Vereniging voor protestants christelijk kleuter- en basis onderwijs te Velsen, gevestigd te Vel sen-Noord” heeft bij de aanvang van het nieuwe schooljaar met een derde, vierde, vijfde en zesde klase: 55 leerlingen, waarvoor tot 1 januari 1976 nog vier verplichte leerkrachten aanwezig zijn met het schoolhoofd, de heer P. G. Brouwer. Deze school heeft reeds in het vorig jaar de eerste en tweede klas in de Del Court van Krimpenschool onderge bracht. Deze school is vermoedelijk - het hoofd de heer J. Karrebeld was wegens vakantie niet te bereiken voor exacte cijfers - tussen 35 en 40 nieuwe leerlingen voor de eerste klas binnen haar muren krijgen. In het schooljaar 1976-1977 dient het gehele leeringen bestand van de Da Costeschool naar de Del Court van Krimpenschool te zijn o vei geheveld, waardoor net eerstge noemde schoolgebouw als onderwijsin richting wordt onttrokken. Hiervoor moet door het gemeentebestuur van Vel- Aan de woensdagmarkt werd voerd: 4450 kg. tong; 6 kisten tarbot en griet; 65 kisten schol; 28 kisten schar; 938 kisten makreel; 52 kisten pilchards en 84 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 12,96-12,02; groot- middel tong 12,70-11,06; kleinmiddel tong 10,84-10,36; tong één 9,76-9,01; tong twee 7,35-6,97; tarbot 11,31-11,10. Per 40 kg: tarbot 220-156; griet 184- 135; schol één 96;schol twee 106; schol 14; makreel één 30; makreel twee 21- drie 124-122; schol vier 76-61; pilchards 18,40; makreel drie 18,40; schar 42-lè. De besommingen waren: UK 18 5300, UK 17 3900, UK 56 10.000, UK 78 1400, YE 25 900, IJM 18 5300, VD 15 1200, VD 19 4800, VD 20 2100, VD 25 1600, VD 46 2400. 3 span vissers: UK 23 plus UK 48 7600, UK 107 plus UK 200 6700. SANTPOORT. Vannacht is inge broken in een grote zelfbedieningszaak aan de Santpoortse Narcissenstraat. De daders hadden aan de achterkant van het gebouw een deur geforceerd. Zij hebben drie grote dozen sigaretten mee genomen (met elk 350 pakjes erin), uit de winkel zelf 600 pakjes sigaretten en honderd doosjes sigaren. Uit het kantoor van de winkel werd een rekenmachine gestolen en een porte monnee met 90 gulden. huist deze afdeling in Meerpaal”. Doordat het beheerscomité van d’t gebouw de gehele benendenver- dieping heeft verhuurd aan de firma „GEDE” uit Velsen Noord was een ver plaatsing naar de bovenverdieping nood zakelijk. Voor een aantal bejaarden is het traplopen bijzonder moeilijk en nu zich de kans voordoet dit te vermijden en mogelijk ruimte gelijkvloers te vin den is is het niet verwonderlijk dat de bejaardenafdeling naar deze mogelijk heid omziet. Bovendien ligt de Melklaan ook veel meer centraal. Omstreeks een uur, na vier uur strijd leveren, waren de uitslagen bekend en begaven de juryleden zich naar hun vrijwillig op de schouders genomen pos ten elders in het feestweekgebeuren. Op de foto een momentopname van de golfstrijd- 9 tot en met 12 jaar en van 13 tot en met 16 jaar. Wat deze laatstgenoemde categorie betreft, daaruit moest de jeugdkampioen naar voren komen. Na enige uren van hardnekkig midgetgolf- spelen kwam die dan ook in de persoon van Robert Knol, die behalve de gebrui kelijke geldprijs een beker in ontvangst mocht nemen. De overige uitslagen wa ren hier: 2. Nico de Groot, 3. Jurgen Boontje, 4. Martin Klein en 5. Dirk Lakestijn. In de groep van 9 tot en met BIJNA OP HET toppunt van zijn roem is Bruce Lee, de centrale figuur uit talrijke Chinese knokfilms onlangs overleden. Zijn dood wordt door vele liefhebbers van dit genre ongetwijfeld diep betreurd, maar zij kunnen in ieder geval van vrijdag- tot en met zondag avond in de Velsense Stadsschouwburg de laatste film gaan bekijken, die met hem in de hoofdrol werd vervaardigd. He tis „The aw yof the dragon”, waarin HET WEEKPROGRAMMA van dit theater wordt van heden- tot en met zaterdagavond ingezet met een serie we der vertoningen van „Easy rider”, de film met Peter Fonda, Dennis Hopper en Jack Nicholson, waarmee een pathetisch, maar levensecht beeld werd opgeroepen van een onbegrepen jeugd. Er wordt aan deze film geen morele les verbonden, omdat de vervaardigers voornamelijk de intolerantie hebben genoteerd en het gemak, waarmee bruut geweld wordt toegepast. Het vernietigend oordeel wordt hierbij aan de toeschouwer overge laten. NADAT IN DE matinee van zondag de sprookj esfilm „Ali Baba en de veertig rovers” zal zijn vertoond, zowaar met wijlen Fernandel nog in de hoofdrol- vermeldt het programma voor de rest van de week „Matrassen tango”, een film waarmee men de vraag tracht te beantwoorden of sex voor een succesvol wielrijder al- of niet verantwoord is. VELSEN. De bestuurscommissie van de Openbare Bibliotheek Velsen zal het gemeentebestuur adviseren zo snel mogelijk te starten met de nieuwbouw van het filiaal Santpoort-Noord aan het Burg. Weertplantsoen. In de sexfilm „In Tirol gaat de ontucht verder” volgende week in City-Veisen mag het traditionele bed weer niet ontbreken. De man bracht. is naar sen een andere bestemming worden ge vonden. De r.k. St, Josephschool aan de Van Diepenstraat, waarover de heer H. A. Jansen als hoofd de scepter zwaait, mag zich verheugen in een aanwas van onge veer 54 nieuwe leeringen voor de te vormen twee eerste klassen. Hierdoor zal het leerlingenbestand van deze school uitgroeien tot ongeveer 285 leer lingen, Deze school beschikt volgende week over tien vaste leerkrachten en vijf part-timers, die mede een gevolg zijn van het lesgeven aan de Spaanse en Italiaanse leerlingen, van wie er onder de nieuwe eerste kJassers weer twaalf zijn ingeschreven. Per 1 augustus heeft de „Watervliet- school” aan de Van Diepenstraat de naam overgenomen van de „oude” ir. L. P. Krijgerschool aan de Melklaan. Het hoofd van de school, de heer J. Barends die „de wacht” heeft overgenomen van de gepensioneerde heer P. Bosua kan een nieuwe eerste klas met ruim twintig leerlingen vormen. Het leerlingen be stand komt dan op ongeveer 170 leerlin gen, die de thans geheel opgeknapte school gaan bevolken. Verschillende lo kalen hebben een nieuw fris kleurtje in groene pasteltinten gekregen, met opval lende rode toegangsdeuren tot de loka len. Door het overbrengen van meubilair en leermiddelen in de gangen lijkt het nog wat rommelig maar er wordt inmiddels flink schoongemaakt. De heer Barendse heeft met de ouder- commissie bereikt dat voor de officiële hoofdingang aan de Van Diepenstraat nu door openbare werken een grote zand bak wordt aangebracht ten behoeve van de recreatie van de eerste klassers. Aan het plantsoen (grasveld met heesters) tussen de school en de naaste buur, de r.k. kleuterschool aan de Van Diepen straat zal nog een en ander worden gewijzigd aangezien de heer Barendse en de oudercommissie voorstanders zijn de „echte” hoofdingang weer te gaan ge bruiken en niet die welke aan de speel plaats aan het Stratingplantsoen norma liter in gebruik was. Dit alles ten behoe ve van de veiligheid voor de leerlingen die op de Van Diepenstraat een vrij rustige verkeersstraat vinden. De „nieu we” ir. L. P. Krijgerschool zal nog worden uitgebreid met een leslokaal der school en de oudercommissie was nog niet bekend op welke plaats bij de school dit gebouwd gaat worden. Men hoopt echter op de thans nog bestaande betegelde speelplaats aan het Strating plantsoen, ook al weer voor de veilig heid. De peuterspeelzaal zal overgaan naar het oude gebouw.aan de Melklaan. Hier komt ook een speciaal handeparbeidlo» het ziekenhuik ge-* kaal aangezien de „nieuw” scSoÖl vollt> dig bezet wordt. Bruce Lee als Tang Lung op de van hem bekende wijze af rekent met een stelletje doortrapte schurken. Minder bloedig gaat het hier toe in de matinee van zondag, maar dan zal de jeugdfilm „Sjors en Sjimmie in het land der reu zen” worden vertoond. 9 want»"1" h.- h J Ski I i; J W8 U s. ■te 'jwte z< -

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5