Crickettoernee Free Foresters begint maandag Bloemendaal wil nu winnen van Krekels Opzienbarende opmars van „lichte” vier van Het Spaarne zullen zeer Zege Van Geem DSS vroeger Haarlem tegen De Kennemers Kennemerland tegen DVS mini markt rapport horeca I a „Verschillen klein zijn” ZWEMCURSUS Nauwelaerts de Agé ROOD EN WIT TEGEN QUICK fWBi 9# SPORT ZATERDAG 1975 AUGUSTUS 9 11 0 5 INSCHRIJVING -- Een advertentie in de krant brengt uw zaak in het nieuws Geringschattend hl „REINO” B.V. voor tapijtreiniging 1 EERSTE IJMUIDER MARKIEZENFABRIEK KvanVfflfN UNIEBOEK-TOP-TIEN - (Van onze cricketmedewerker) (Van onze cricketmedewerker) (ADVERTENTIE) in juli (ADVERTENTIE) 29,50 21,- Telefoon 023-31 32 89 4,95 i 4,95 3.95 (ADVERTENTIE) 12,50 BERT BREVOORD Arie van Walraven: zeiltalent (Van onze wielermedewerker) ADVERTENTIE Sportakaderrre er (Van onze softbalmedewerker) Arie van Walraven in actie op het Spaarne. Vaste vloerbedekking Losse kleden het verhogen van de bekendheid van de zaak bij méér mensen het bekendmaken van het aanbod en de geboden sfeer het uitnodigen tot "binnenkomen" het informeren over de geboden service en de kwaliteit het informeren over de ligging, eventuele parkeerruimte en bereikbaarheid. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Met het behalen van de Nederlandse titel in de lichte vier zonder stuurman bekroonden vier roeiers van de Haarlemse vereniging Het Spaarne af gelopen zondag een opmerkelijke opmars naar de top. Met skiffeur Harald Punt en de acht van Nereus/Triton vertegenwoordigt het Spaarne-kwartet het Neder landse lichte roeien tijdens de wereldkampioenschappen, die eind deze maand in Nottingham worden gehouden. (De Haan) Verkrijgbaar in elke boekhandel. Bl’daalseweg 152 - Overveen Telefoon 023 265521 253256 Maak gebruik van deze GRATIS SERVICE van uw eigen HAARLEMS DAGBLAD/IJMUIDER COURANT/BEVERWIJKSE COURANT en vraag een exemplaar aan bij de afdeling advertentie werving. tel.: 023 - 319053. meest „In i HAARLEM. Op het Industriepar- cours in de Waarderpolder liet de Haar lemse Raceclub Excelsior de vijfde en zesde rit van de zomeravondcompetltie om de Kersten-beker verrijden en daar bij kwamen George van Geem en Piet Steenvoorden als triomfators uit de strijd. Van Geem zegevierde in de eind sprint met een lengte verschil over Piet Roosen en Steenvoorden bleef na een solovlucht met bijna een minuut voor sprong aan de winnende hand. voor de nieuwe cursussen moeder en kind zwemmen kleuters en schooljeugd volwassenen recreatie- en conditie- zwemmen sauna baden Bernhard: „Over het algemeen wordt er nog wel wat geringschattend geoor deeld over de lichte roeiers, maar vooral in Nederland wordt de waardering toch wel steeds groter. Eigenlijk is het wel prettig dat landen als de DDR en Rus land er nog niet mee bezig zijn, want ik ben er van overtuigd dat in dat geval, net als in de zware klassen, binnen de kortste keren weer sprake is van een Oosteuropese hegemonie. Aan de andere kant kun je natuurlijk zeggen dat een roeikampioenschap zonder deelname uit die landen niet helemaal volwaardig is, Gelukkig voor de Haarlemmers is Flo- hil weer terug in de ploeg maar blijft Van Buchem nog afwezig. Het wordt hoog tijd dat erkende batsmen zoals Tuininga, Goosens en De la Mar de rest (De Gboise Uitgeverij) 9. Jaap ter Haar Koning Arthur (Fibula-Van Dishoek) 10. Tom Hartman/Robert Hunt De tweede wereldoorlog in kleur 27.50 FINALE IN NOTTINGHAM” HAARLEM. Gedurende de gehele volgende week zal de Engelse Cricket Touring Club The Free Foresters weer een bezoek aan ons land brengen. Maan dag wordt op Rood en Wit gespeeld tegen een jeugdig KNCB-elftal en dins dag en woensdag tegen de Nederlandse tegenhanger, de Cricket Touring Club „Flamingo’s’’ op het veld van VRA te Amstelveen. Vrijdag en zaterdag wordt de „testmatch” gespeeld tegen het Ne derlands elftal op het veld van ACC te Amstelveen. Gezien de leeftijd van de vier roeiers zij gaan vanaf woensdag in een trai ningskamp in Amsterdam en vertrekken zaterdag per boot richting Engeland zou een gouden toekomst voor deze Spaarne-ploeg tot de zeer reële moge lijkheden moeten behoren, mits de vier WK-gangers bijeen blijven. Voor drie van de vier lijkt dat wel goed te zitten, maar „boeg” Peter van Lith moet in militaire dienst en zal naar alle waar schijnlijkheid definitief afhaken. „Maar”, zegt Gé Schous, „in Nottingham praten we hem nog wel cm De Haarlemse vier (zij vertegenwoor digt een vereniging met een ledenaantal dat tussen de 500 en 600 schommelt) start straks in Nottingham zeker niet als omlijsting van het deelnemersveld. Vorig jaar in Luzern werd de kwaliteit van het lichte roeien m Nederuand tijdens de Europese kampioenschappen al onder streept met drie zilveren medailles (een maximum aan eremetaal, want in tegen stelling tot de zware collega’s kennen de lichte roeiers bij internationale kampi oenschappen slechts drie klassen) en ook nu mag de nationale vertegenwoordiging zich allesbehalve kansloos achten. De Spaarne-roeiers en hun coach waken er echter voor zichzelf tot favoriet uit te roepen. Bernhard: „Een finaleplaats moet zeker haalbaar zijn, maar de zes ploegen die de eindstrijd halen moeten stuk voor stuk in staat worden geacht eerste te worden. Maar het krachtsver schil is zo gering dat het, als het maar even tegen zit of als de absolute top vorm er net niet is, voor hetzelfde geld een laatste plaats wordt.” Uit dat laatste mag gevoeglijk worden geconcludeerd dat het veroveren van de Ne'derlandse titel geen verrichting was die de Haarlemse formatie in alle staten van verbazing bracht. Benjamin Gé Schous daarover: „In alle wedstrijden die we dit seizoen hebben geroeid waren we veruit de sterkste Nederlandse ploeg, dus -het- zou wet een zware tegenvaller zijn geweest als we die titel niet hadden gepakt.” Vergelijkingsmateriaal hebben Bertus Bernhard en zijn pupillen te over, want in vier sterk bezette wedstrijden (o.a. in Ratzeburg en tijdens de open Westduitse kampioenschappen in München) werd het Spaarne-viertal geconfronteerd met de tegenstanders die het hen in Notting- HAARLEM. Op het veld van VVD aan de Oudeweg speelt zaterdag-derde- klasser Kennemerland vandaag (zater dag) een vriendschappelijke partij voet bal tegen DVS uit Ermelo. Aanvang half zes. Aanvankelijk zou dit oefenduel bij DVS in Ermelo worden gespeeld, maar door de grote droogte mag het veld daar niet bespeeld worden. De tweede elftal len van Kennemerland en DVS spelen vooraf om half vier tegen elkaar op het veld van VVD. HAARLEM. Met de ontmoeting van morgenavond tegen Telstar in Vel- sen behoort het oefenprogramma van Haarlem nog niet tot het verleden. Dins dagavond om 18,30 uur is tweedeklasser De Kennemers uit Beverwijk aan de Jan Gijzenkade de laatste tegenstander voor de Haarlemmers, die vijf dagen latei' de competitie beginnen met de thuiswed strijd tegen Heerenveen. 1F (ADVERTENTIE) Het viertal Gé Schouw (19 jaar). Hans Povel (20), Kees-Jan Kuyk (21), Peter van Lith (21) is er onder leiding van de ook al zeer jonge coach Bertus Bernhard (21) binnen twee jaar in geslaagd van de nieuwelingen- naar de eliteklasse door te stoten. Bernhard: „Zoiets komt inder daad niet zo vaak voor. Na de Head of the River (de traditionele opening van het roeiseizoen-red.) van vorig jaar zijn deze vier jongens als lichte ploeg bij elkaar gekomen. Het lag aanvankelijk in de bedoeling met een acht verder te gaan, maar dat is er niet van gekomen. Deze vier is een van de eerste lichte ploegen die Het Spaarne heeft. Een jaar of vijf geleden schijnt er ook een onge- HAARLEM. Rood en Wit heeft voor het einde van de competitie nog drie belangrijke wedstrijden voor de boeg en wel tegen Quick thuis, VOC uit, en Hercules thuis. Zondag wordt er tegen het Haagse Quick gespeeld dat lange tijd getracht heeft VOC te bedrei gen aan de kop van de ranglijst maar t-hans lelijk is teruggevallen. Rood en Wit verloor de uitwedstrijd indertijd kansloos en zal zich, terdege bewust van de moeilijke situatie, ten koste van alles willen revancheren. stuurde vier geweest te zijn, maai- die is nooit doorgebroken en had zeker niet het niveau van deze ploeg.” Een lichte ongestuurde vier wil zeg gen, dat het gemiddelde gewicht van de vier roeiers de zeventig kilo niet te boven mag gaan. Bovendien mag de zwaarste man van het gezelschap niet meer wegen dan 72l/s kg. Bij het zware roeien, dat een veel grotere traditie heeft, kent men geen gewichtsgrens. De lichte klassen winnen juist in Nederland de laatste jaren sterk aan populariteit, maar ook in de andere Westeuropese landen, alsmede n Australië en de Ver enigde Staten komt deze in de Oostblok landen nog geheel negeerde roeitak steeds meer in de belangstelling te staan. HAARLEM. Softbal de zomer sport bij uitstek zal zondag ook zijn tol aan de heersende tropische tempera turen betalen. Het duel tussen Schut Copex DSS en Terrasvogels belang rijk in de strijd om de nationale softbal- titel zal niet aanvangen om half twaalf. Beide ploegen zijn overeengeko men het treffen op het terrein aan de Kleverlaan reeds om half tien van start te doen gaan. „WE REKENEN BESLIST OP ■'iJ,." i i aassiigi van het elftal eens een goede ruggesteun geven door een hoge score voor Rood en Wit te maken. Bloemendaal wacht de belangrijke wedstrijd tegen De Krekels in Den Haag, die tevens titelkandidaat is met evenveel verliespunten als Bloemendaal, doch twee wedstrijden minder heeft ge speeld. Bij Bloemendaal heeft de laatste jaren de mening postgevat dat er van Krekels altijd verloren wordt. Voorzitter en aanvoerder Van Dok vindt dit non sens: „Het moet nu maar eens afgelopen zijn met die gedachtenkronkel. Wij heb ben een sterk elftal en waarom zouden wij niet van De Krekels winnen? Helaas kan Van Wijk niet meedoen hetgeen natuurlijk scheelt in de bowlery, maar gelukkig vangt Larry Worrell dit goed op. Als wij Krekels hebben gehad resten ons nog twee wedstrijden tegen Hermes en tegen HCC II beiden thuis. Hopelijk zijn wij h ierna weer hoofdklasser, dat zou geweldig zijn in ons jubileumjaar”, aldus Van Dok. IJmuiden - Telefoon 02550 - 1 41 08 Na 18.00 uur telefoon 02550 - 1 12 02 Inmiddels is hij er echter van overtuigd dat hij zijn vrije tijd ook de komende jaren aan ae zeilsport zal spenderen. Zijn trainer Evert Ben van Veen: „Jammer genoeg is ’n be langrijk punt bij een carrière als wedstrijdzeiler altijd de kostenfactor. Zolang je niet in een olympische klasse zeilt moet je een groot deel van je onkosten bij wedstrijden, ook in het buitenland, zelf betalen. Daar naast wordt het duurder gemaakt doordat er in steeds meer klassen allerlei veranderingen worden door gevoerd. Wanneer daar verbetering in aangebracht zou worden, had ieder- aangebracht zou worden, had ieder een een eerlijker kans.” De tweede rit van de zomeravond- competitie om de Lukkienbeker, die door de Haarlemse wielerclub De Kampioen in het Van der Aartsportpark werd ver reden, leverde een zege op voor Martin Pluimers. Met een bandje verschil bleef hij de strijdvaardige John de Bie in de eindsprint van een drie man sterk kop- groepje de baas. De uitslag: 1. M. Pluimers, 2. J. de Bie, 3. F. van Gelder, 4. P. v.d. Knoop op 200 meter, 5. Ton Blom. Bij de aspiran ten zegevierde Andries Laviere. De rit ten voor de jeugd werden gewonnen door Ab Harren (A-kl.), Oscar Petersen (B-kl.) en Erik van Lent (C-kl.). Het Nederlands elftal is als volgt sa mengesteld: Van Laer (capt.), Van Nis pen (w.k.), Flohil, Van Wel, Entrop. D. Kramer, S. Lubbers, Abendanon, Dero- gee, Onstein en Wijkhuizen. De spelers van VOC zijn voor deze wedstrijd niet beschikbaar vanwege de tournee door Engeland. Opvallend is de terugkeer van Dick Kramer van Quick, die dit jaar met zijn slows zoveel succes heeft ge had. Entrop van HCC maakt zijn de buut. De Foresters komen met een sterk en jong elftal onder aanvoering van Jaap Leemhuis. In het bondselftal, dat maandag op Rood en Wit tegen de Foresters, speelt zijn o.a. opgesteld de Rood en Witter Tuininga en de Bloe- mendaal-speler Van der Sloot. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Zoals alle voetbal lertjes de leerschool vanaf de pupil len moeten doorlopen, zo bestaat er voor de aankomende zeilers ’n oplei- Mng die steeds meer via de lichte Upti- mist-klasse loopt. Met zijn Korte mast, lichte gewicht en, betaalbare prijs (rond de f 'l5t) voor een bouw pakket), wordt de Optimist steeds meer dé opleidmgsooot voor de jeugd van zes tot zestien jaar. Momenteel varen er al 50.000 stuks op de aard kloot, waarvan zo’n tweehonderd in Neaerland. Maar ook in ons land is ae Optimist m opmars. In de afgelo pen weken nam Nederland zelfs met een compleet team van vijf jongens deel aan de wereiaKampioeuscnappeu, aie bij Aarhus (Denemarken) werden genouden. „De Optimist is de enige internatio naal erkenae klasse m aeze leejtijas- groep vertelt teamleider Evert Ben van Veen, lid van ae Haarlemse jacht Club, „net is voor de jongeren een uitstekende aanloop naar net grotere werk Het Nederlandse team oenaaide op het ruwe Deense water een zestiende piaats en in de indivi duele wedstrijden Kwam ae 14-jarige Haarlemmer Arie van walraven m het veld van 110 man verrassend sterk als 44e uit de strijd tevoor- scnijn. Van Walraven, aie anaernaij jaar geleden oij ae hjC begon, start te uitstekend met een dertigste piaats. In ae tweeae race moest nij echter opgeven wegens materiuuipecn, maar met een 54e en twee 4ie plaatsen verzekerde nij zich toch alsnog van een kwalificatie m de bovenste helft van het uitgeoreide deelnemersveld. „Vooral de laatste twee dagen waren door de narde wma zwaur. veraei' was het voor ae Neaeriandse jongens moeilijk om nu de start goed weg te komen. Er vertrokken steeas 110 bo ten. Dergelijke aantallen zijn we in Nederland niet gewend. Wanneer er hier veertig boten aan de startlijn liggen is dat al veel,” vertelt de Haarlemse scholier, die niettemin I'.pp. maar voorlopig vinden we het prima zo.” veel plezier aan de wereldtitelstrijd beleefde, „er was voor eik deelne mend land op een speciale camping een bungalowtent gereserveerd, up die manier konden we ook buiten de wedstrijden om veel in contact ko men met de deelnemende jongens uil de hele wereld.” Arie van Walraven behoort tot de meest beloftevolle leden van ae Haarlemse Jacht Cluo. Hoewel hij volgend jaar nog gerechtigd zou zijn mee te doen aan de Ophmist-titei- strijd, kijkt hij nu al uit naar een zwaardere boot, waarmee hij weer een stapje verder kan komen- hij vertelt: „Ik hoop verder te kunnen gaan met een junior-Lasereen nieu we boot in opkomst. Erg snel en dooi' de strenge voorschriften niet zo duui als de andere schepen waar je steeas alles aan moet veroeteren om oij te kunnen blijven Bij de Haarlemse Jacht Club aoet men er alles aan om de jongste leden via de Optimisl- kiasse vertrouwd te maken met de fijne kneepjes van 't wedstrijdzeilen. De vereniging heeft zeijs vier Opti misten aangeschaft waar nieuwe le den mee kunnen varen zolang zij ze.j nog geen boot hebben. Dat het daar na erg snel kan gaan bewees Arte van Walraven, die zich anderhalf jaar geleden ook nog moest oeperkaji tol het afkijken van de kunst bij oudere „collega s’’. ham het meest lastig zullen maken. Bernhard: ,,In de finale in München finishten de zes ploegen binnen vier seconden na elkaar, een heel klein ver schil dus. Ën als je dan bedenkt dat wij zondag Nederlands kampioen werden met een verschil van negen seconden voor nummer twee Middenhavenstraat 27 De tien meest gekochte boeken 1975. 1. Warren Tute D-Day (Van Holkema Warendorf) 2. Jaap Kramer/Theo Kampa Nederland waterkant (De Boer) 3. Rien Poortvliet De vossen hebben holen 24,50 (Van Holkema Warendorf) 4. Griekenland en Rome, grondleggers van onze beschaving 45, (National Geographic Society/ De Haan) 5. H. J. van Nijnatten-Doffegnies Düumkes grond 17,90 (Van Holkema Warendorf) 6. Nan de Vries Peppi en Kokki, TV-album dl, 1 (De Gooiss Uitgeverij) 7. Heleen A. M. Halverhout Van spit en grill (Van Dishoeck) 8. Paul Denver Cannon, het moordend toeval t®.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11