G NOS-BESTUUR BOOS OVER BESLUIT VAN VAN DOORN Congrespartij in India royeert drie leden BIJ TREINBOTSING 15 GEWONDEN Surinaams protest over optreden van Nederlandse politie ir B LSVNiet door hoogleraar behandeld, dan ook geen bijzonder tarief betalen Enta ditüWK r R I I o MH Jap B Na dood van 22-jarige man Z A 2 ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1975 BINNEN- EN BUITENLAND f (Van onze correspondent) Brief 11' SC y HILVERSUM Alle leden van het NOS-bestuur hebben gisteren, de één in meer, de ander in min der felle bewoordingen hun gramschap gespuid over minister Van Doorn en de manier waarop hij dit college met een voorzitter (mr. E. Jurgens) heeft opgezadeld die niemand in Hilversum voorlopig welkom zal heten. Vooral de om- roepvertegenwoordigers waren heel boos. TROS-directeur Leeman beet het spits van deze woede af, door een opsomming te geven van de ke ren dat de minister onwaarheid had gesproken en het NOS-bestuur voor de gek had gehouden, met volmaakt voorbijzien aan de moeizame wijze waarop dit college de Hilversumse omroepen bijeenhoudt. Vóórkomen Honderd jaar meter Uitgewezen Giraffe Portugal Verbolgen O gH s se eer vri gea vai het zoi vei pre Zoon voor prinses Onderzoek Doodgevallen Bibliobussen gestopt Werkloze academici Symbiose Geïdentificeerd Meer burgers Beuk erin Kinderbelasting W 1BW Jurgens voorlopig niet welkom in Hilversum D weer In opdracht van de officier heeft dr. Zeldenrust sectie op het stoffelijk over- onder 20.15 uur onder 21.07 uur onder 20.13 uur onder 21.33 uur 33 33 33 33 32 31 32 31 30 32 25 28 31 32 29 34 32 29 31 26 28 27 29 34 31 36 32 33 25 28 33 35 31 30 35 26 30 26 26 26 29 31 NIEUW DELHI (Reuter). De rege rende Congrespartij in India heeft drie leden van de fractie van deze partij in het parlement hun lidmaatschap afgeno men voor de duur van tien jaar. De partij maakte gisteren bekend dat de maatregel was genomen door de dis ciplinaire commissie. Voor het royement werd geen reden genoemd. Foto: overzicht van ravage en redding van de machinist Op vijftien augustus moeten negen gedetineerde Zuid-Molukkers vóórkomen voor de rechtbank van Arnhem, die een kleinere rol gespeeld hebben in het plan om in maart jl. de Koningin op Soest- dijk te gijzelen. Verwacht wordt echter da'; de officier van Justitie zal vragen de zaak nog even aan te houden. Het voor arrest, dat na 102 dagen verloopt, wordt dan verlengd. De meter (maar ook de kilo) bestaan officieel honderd jaar. Toen namelijk werd in Parijs de zgn „meterconrventie” door 17 landen ondertekend. Het is de taak van de conventie erop toe te zien, dat in alle aangesloten landen de meter even lang is en de kilo even zwaar. Om dit heuglijk feit te vieren heeft de PTT een postzegel uitgegeven ter herinnering aan de conventie. De zegel is gisteren door de dircteur van de PTT, drs. Ph. Leenman aangeboden aan staatssecreta ris van Economische Zaken Hazekamp. Thailand heeft gisteren het vertrek gelast van twee Laotiaanse diplomaten. De maatregel volgt nadat in Laos het afgelopen weekeinde twee Thaise mili taire attaché’s werden gearresteerd we gens spionnage. In Diergaarde Blijdorp te Rotterdam is donderdag weer een giraffe geboren, een „meisje”. De ouders zijn de zesjarige Emma en Stanley, wiens leeftijd niet bekend is. Drie weken geleden werd er in Rotterdam ook een giraffe geboren en volgende maand wordt het twintigste jong verwacht. Voor Brandpunt heeft Charl Schwie- tert deze week een filmreportage ge maakt in de Noordportugese plaats Fave. Ook was hij in Lissabon bij de bekend making van het nieuwe Portugese kabi net. De uitzending is vanavond. De afdeling Oirschot van de VVD M is verbolgen over een mars van 22 km, die ongeveer 1500 militairen gisterenochtend hebben moeten lopen. In veel kazernes is een tropendienst ingesteld, maar niet in Oirschot. W de een rori gijz in 1 L vati moi Lab ber naa zers is i o ozo o ozo ozo ozo o o o o zo nno windst. o nw o óno wnw wnw o zzw nnw zo ozo o w zzo zzw o nno z zo nw ono ono windst. ono nw nno n wzw no V hee ond tij hou gev ten en Z reg- per goe nin V vat me 140 mie nie dar onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. 1. bew. 1. bew. 1. bew. onbew. zw. bew. onbew. onbew. h. bew. onbew. 1. bew. onbew. onbew. geh. bew. zw. bew. onbew. 1. bew. onbew. onbew. onbew. zw. bew. onbew. weerl. 1. bew. zw. bew. onbew. zw. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. h. bew. h. bew. onbew. 3 in de tot me De en dal lan I De Zweedse prinses Christina heeft gisteren in Stockholm via een ingreep met de keizersnede het leven geschon ken aan een zoon. De moeder, die 32 jaar is, en het kind maken het goed. Prinses Christina is getrouwd met de Stockholmse zakenman T. Magnussen. AMSTERDAM (ANP) De vereniging „Ons Suriname” heeft gisteren een telegram aan minister Van Agt verzonden waarin blijk wordt gegeven van „verontwaardiging over de toenemende willekeur van de Nederlandse politie jegens Surinamers”. De politie van Rotterdam is een on derzoek begonnen naar de dood van de 50-jarige vrouw, die vorige week van boord viel van een Nederlandse kust vaarder bij het Engelse eilandje Wright. Zij verdronk voor de ogen van haar man en twee kinderen. Marconisten van naburige schepen waren van mening dat. de vrouw in een ruzie van boord was geduwd. Het staat nog niet vast of er een misdrijf in het spel is geweest. AMSTERDAM. Bij een botsing in Amsterdam tussen twee personentreinen zijn gistermiddag vijftien personen ge wond geraakt. Van hen was de 32-jarige machinist H. W. Bergman uit Amster dam er het ergst aan toe. Deze bestuurder van de Spanje-Express zat na de botsing met de stoptrein uit Arnhem, die om 13.53 uur het Centraal Station had moe ten binnenrijden, beklemd in zijn cabine. Hij kon pas na anderhalf uur door de brandweer uit zijn benarde positie wor den bevrijd Hij ligt zwaar, maar niet levensgevaarlijk gewond in het Onze Lieve Vrouwegasthuis in Amsterdam. van de specialisten in het algemeen, wanneer een patiënt door een collega specialist op het zelfde vakgebied wordt verwezen naar een hoogleraar, dan mag deze laatste eveneens een honorarium in rekening brengen, dat maximaal 25 pet. hoger ligt dan de landelijke richtlijnen. Volgens de consumentenbond heeft prof. Brummelkamp echter ook extra declaraties verzonden naar ouders var patiënten, die riet uoor hem zijn behan deld. De LSV zegt in haar verklaring, dat de met de landelijke richtlijnen opgeda ne ervaring geleerd heeft, dat de specia listen in de algemene ziekenhuizen zich in het algemeen aan de richtlijnen hou den. Eenzelfde ervaring heeft de Kon- taktkommissie Landelijke Organisaties van Ziektekostenverzekeraars, aldus de LSV. De LSV is met de LAD van mening, dat de specialist in een academisch zie kenhuis een honorering toekomt, die ade quaat is met het oog op zijn specifieke deskundigheid, taak en inzet en die te vens in relatie is met de honorering van de specialisten in het algemeen. „Een salariëring volgens een uitsluitend amb telijke aanstelling, zoals bijvoorbeeld wetenschappelijke medewerkers, voldoet ZONDAG 10 AUGUSTUS IJMUIDEN Hoogwater 5.19 uur en 17.49 uur Laagwater 1.14 uur en 13.35 uur MAANDAG 11 AUGUSTUS IJMUIDEN Hoogwater 6.04 uur en 18.32 uur Laagwater 2.00 uur en 14.18 uur De politie in Zermatt heeft bekendge maakt dat de Nederlandse toerist B. Montagne uit Uithoorn, 20 jaar oud, is doodgevallen bij het beklimmen van de Matterhorn. De vereniging protesteert in het tele gram tegen wat wordt genoemd „het willekeurig doodschieten van Glen Gil les”, en dringt er bij de minister op aan maatregelen te nemen waardoor derge- lij*ke incidenten in de toekomst kunnen wórden voorkomen. Donderdag hebben een aantal Surinaamse en Antilliaanse wèlzijnsinstellihgen een telegram van eenzelfde strekking aan de minister ge stuurd. UTRECHT (ANP) „Indien een patiënt in een academisch zieken huis wordt behandeld onder de ver antwoordelijkheid van een hoogle raar, c.q. lector, maar niet door hem persoonlijk, zal een declaratie voor de specialistische behandeling moe ten voldoen aan de landelijke richt lijnen, zoals die voor specialisten sinds 1969 gelden”. geving van Amsterdam had zich voorge daan op 30 mei 1971, toen een initercity- trein uit Maastricht in Duivendrecht op het achterste deel van de stilstaande internationale trein uit Genua reed. Daar bij kwamen vijf personen om het leven en werden er 33 min of meer ernstig gewond. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis MAANDAG 11 AUGUSTUS Zon op 05.16 uur Maan op 10.50 uur „We zijn voor het blok gezet en in ons hemd gezet” zei drs. Leeman. „Kunnen we nu nog wel met zo’n minister sa menwerken? Als hij dezelfde techniek en tactiek hanteert bij de behandeling van zijn medianota in het parlement, vrees ik het ergste. Mr. Van Doorn heeft niet gezocht naar een voor ons aan- De 22-jarige Gilles werd vorige week vrijdag neergeschoten en is volgens de patholoog-anatoom dr. J- Zeldenrust overleden aan een combinatie van bloedverlies, versterf van het leverweef- sel en longontsteking. Dit heeft de Offi cier van Justitie te Amsterdam, mr. J. Abspoel gisteren over de doodsoorzaak meegedeeld. Glenn overleed dinsdag in het penitentiair ziekenhuis in Schevenin- gen. belangstelling te staan, toen bekend werd, dat de Amsterdamse chirug prof, dr. H. Brummelkamp aan patiënten van het Binnengasthuis rekeningen stuurde. De rekeningen waren bedoeld om aan geld te komen, onder meer voor de aan vulling van het salaris van een aantal chirurgen. Volgens de LSV zijn de landelijke richtlijnen voor specialisten in de eerste plaats bedoeld voor specialisten in een algemeen ziekenhuis en met name niet voor hoogleraren of lectoren. „Voor hem immers gold en geldt nog steeds, dat hij van oudsher op grond van zijn specifieke deskundigheid en samenstelling van zijn patiëntenmateriaal een duidelijk hoger tarief in rekening kan brengen, dan een specialist in een algemeen ziekenhuis”, aldus de LSV. Er zijn dan ook naar de mening van de LSV twee gevallen, waarin de hoogleraar of lector een declaratie in rekening mag brengen, die boven de landelijke richtlijnen uitgaat: wanneer sen patiënt op eigen verzoek door een hoogleraar of lector persoonlijk wordt behandeld. De hoogleraar mag dan een honorarium in rekening bren gen dat maximaal 25 pet. hoger ligt dan Intussen werden de passagiers van de D-trein, die een goed heenkomen hadden gezocht op de perrons van het Centraal Station, in de loop van de namiddag met een andere D-trein naar Parijs gebracht. Ook de onderweg wachtenden werden per trein naar de Franse hoofdstad ver voerd. Vandaar vertrok het gezelschap met enkele uren vertraging naar de vakantiebestemming. De laatste grote treinramp in de om- Schoonhoven. „Ik heb tien jaar lang met hem gewerkt, toen hij nog mijn voorzit ter was. Ik kan nog wel een aardig woorje over hem zeggen. Van Doorn is een beleidsman die nooit zijn eigen ver antwoordelijkheid heeft geschuwd. Ik wijs de procedure die hij heeft gevolgd absoluut af, maar ik distantieer mij van de kreten „leugenaar” die ik in deze vergadering gehoord heb”. Schoonhoven was overigens benieuwd naar de afloop van dit „oorlogje” tussen het NOS-be stuur en Van Doorn. „Deze minister rhaakt weinig formele fouten.We kunnen bij de behandeling in de Tweede Kamer nog voor verrassingen komen te staan”. vaardbare figuur, maar heeft uit eng hartig partijbelang gehandeld. Ik geloof dat zijn besluit de omroep gedurende een langere periode zal schaden”. De TROS-spreker stelde zijn medebe stuursleden voor het vertrouwen in de minister op te zeggen. VARA-voorzitter André Kloos begon met een onthulling over de wijze waarop minister Van Doorn de laatste door het NOS-bestuur aanbevolen kandidaat, drs. Vermeer, had geprest te bedanken. Vermeer had Kloos telefonisch verteld, dat de minister hem per telefoon had verzocht zo snel moge lijk zijn bedankbrief te sturen, want anders stond dit de benoeming van de door Van Doorn uitgezóchte kandidaat in de weg. Het warme weer van de laatste week is de bemanning van de bibliobussen en de bibliobustrailers van de Centrale Bi bliotheekdienst in Friesland te machtig geworden. Alle routes zijn geannuleerd. Bij een buitentemperatuur van 30 gra den verandert de bibliobus in een oven. Het aantal werkloze afgestudeerden aan de Universiteit en Hogeschool in Amsterdam is deze maand weer behoor lijk gestegen. Vooral juristen, psycholo gen, economen, chemici, sociologen en politicologen hebben moeite met het vinden van een baan. ZONDAG 10 AUGUSTUS Zon op 05.15 uui’ Maan op 09.27 uur ML j Minister van Doorn van CRM is van mening dat programma’s over toene mend geweld, ondermijning van gezags verhoudingen, anti-Amerikanisme en drugmisbruik, al voldoende op de buis te bewonderen zijn. Dat is zijns inziens niet het geval met programma’s van NVSH, Dolle Mina, Man-Vrouw-Maatschappij en de Bond van Vrijheidsrechten. Dat zegt de minister in antwoord op Kamer vragen, waarin zijn beslissing om Sym biose (een omroepje bestaande uit voor noemde instanties) wél zendtijd te verle nen, en de Stichting Geestelijke Weer baarheid niet. De laatste zendgemachtig de in spé stelde zich voor aan eerstge noemde problemen aandacht te schen ken. Dit alles resulteerde ten slotte in een conceptbrief, opgesteld door de raad van beheer. In dit schrijven aan minister Van Doorn staat: A. Het NOS-bestuur is in hoge mate geschokt door de benoeming van mr. Jurgens; 4 De andere veertien gewonden allen passagiers van beide treinen liepen over het algemeen lichte verwondingen op. Dat was waarschijnlijk te danken aan de geringe snelheden van beide treinstellen. De Spanje-Express, die in de zomer maanden iedere vrijdagmiddag uit Am sterdam vertrekt, had net het Centraal Station verlaten en reed niet harder dan 15 km per uur. Ongeveer 200 meter buiten de overkapping van het station, juist óp de plhats waar-fefeh hledW per ron is aangelegd voor het postkantoor aan de Oosterdoksdijk. kwam de trein op een wissel in botsing met de stop trein, die zo vlak voor het station de snelheid had verminderd tot 30 km. De machinist van deze stoptrein, de heer W. A. van Dongen uit Utrecht, zag het ongeluk aankomen en kon zich tijdig uit de voeten maken. Volgens de Spoorwegen waren de trei nen vrijwel frontaal op elkaar gebotst. Omdat het treffen op een wissel plaats vond werd de locomotief van de Spanje- Express iets aan de rechterkant gegre pen. Er ontstond onmiddellijk na de botsing een chaos. Vooral uit de flink bezette vakantietrein naar het zuiden stroomden de passagiers, die hun bagage meesleepten. Al spoedig waren de Amsterdamse politie en brandweer ter plaatse en kon den de gewonden met ambulances wor den afgevoerd. Toen bleek de schade nogal mee te vallen. De neus van de stoptrein had flinke schade opgelopen, de locomotief van de D-trein was zwaar beschadigd en de eerste wagon was uit de rails gelopen. Over de oorzaak van de botsing tastte de spoorwegrecherche vooralsnog in het duister, want beide machinisten konden gisteren nog niet worden gehoord. Het treinverkeer op dit drukke gedeelte ondervond urenlang ernstige stagnatie. Tot vier uur stond het vrijwel geheel stil, daarna was incidenteel treinverkeer stil, daarna was incidenteel treinverkeer de stremming van het baanvak later op de avond geheel opgeheven te kunnen hebben. Het lijk dat de politie donderdag bij Obbicht uit de Maas heeft gevist, is gisteren geïdentificeerd als dat van de 76-jarige Belg J. Katsberg uit Leut. De man is waarschijnlijk dinsdagavond bij het wandelen langs de Maas te water geraakt. Dit staat in een verklaring van de Landelijke Specialisten Vereniging, die donderdagavond is uitgegeven na afloop van een gesprek over particuliere prak tijken van specialisten in een acade misch ziekenhuis met de voorzitters van de klinisch stafconventen van de acade mische ziekenhuizen. Hierbij waren ook vertegenwoordigers van de Landelijke Vereniging van Artsen in Dienstverband aanwezig. De particuliere praktijken van specia listen in academische ziekenhuizen kwa men onlangs in het middelpunt van de VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG: Kans op en lokale onweersbui en iets min der hoge temperaturen. Aantal uren zon: 6 tot 14. Minimumtempera tuur: omstreeks 18 graden; maximumtempera tuur: omstreks 28 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 percent; kans op een geheel droog etmaal: 80 percent. wind. max. neers. temp. 7-19 u. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 o 0.2 0 0 o o o o o o o o o o o o o o o o o o 1 o o 11 o o o schot verricht. Daarbij werd aanzienlijk bloedverlies geconstateerd. Het schot dat op zich niet dodelijk was, heeft de lever, het middenrif en een long doorboord. Er was versterf van het leverwéefsël röhd het schotkanaal en er is een begin van longontsteking geweest, zo heeft dr. Zel denrust over de sectie aan de Officier meegedeeld. Kort voordat het stoffelijk overschot naar Suriname werd gevlogen, is gister ochtend in de parkeergarage van de flat Grunder in de Bijlmermeer een korte rouwplechtigheid gehouden- Volgens een chirurg van het Onze Lieve Vrouw Gasthuis, waar Gilles in eerste instantie naar toe was gebracht, had de wond met ongeveer drie weken genezen kunnen zijn. De man weigerde echter medische hulp en overleed een paar dagen later. Binnen de Surinaamse gemeenschap in ons land heerst grote verontwaardiging over de dood van Gilles. Het betreft hier vooral kritiek op het optreden van de politie, dat volgens de Landelijke Fede ratie van Welzijnsstichtingen voor Suri namers in enkele gevallen bepaald racis tisch is. Een woordvoerder van de Federatie van Welzijnsstichtingen verklaarde dat Gilles niet zoals in enkele kranten werd vermeld ontsnapt was uit de Valeriuskliniek waar hij op grond van de Krankzinnigenwet werd verpleegd. Hij zou op de dag waarop hij neer werd geschoten zijn ontslagen van twee we ken psychiatrische medische behande ling, omdat hij de volgende dag met zijn zuster terug zou keren naar Suriname Ook is men verontwaardigd over het feit dat Gilles tussen het moment waarop hij werd neergeschoten en het moment waarop hij stierf geen contact mocht hebben met zijn zuster of zijn vrienden enige die nog een goed woordje voor Van Doorn over had, vóórdat het NOS-bestuur zich unaniem achter de brief stelde, was KRO-directeur R. Minister van Agt van Justitie wil meer burgerpersoneel inschakelen bij de werkzaamheden van de Rijkspolitie. Vooral in de technische en administra tieve sector ligt het in de bedoeling meer taken aan burgers toe te delen. Dit om het tekort aan personeel van bij het corps Rijkspolitie zo klein mogelijk te houden. Kloos meende dat formeel niets te verhapstukken viel aan Van Doorn’s be slissing, „Materieel hoeven we natuurlijk de benoeming van Jurgens niet te aan vaarden. Ik stel voor, dat we geen contact zoeken met Jurgens, en niet met hem zullen praten als hij contact met ons wil”. AVRO-voorzitter M. J. Keyzer koppelde aan die boycot van Jurgens ook een totale oorlogsverklaring aan de minister zelf vast. „We kunnen niet van zijn woord op aan, dan moeten we ons overleg met de minister ook maar stop pen”. Mr. J. M. Landré was blij dat het NOS-bestuur „de beuk” in deze kwestie hieraan in het algemeen niet”, aldus de LSV. Het is dan ook volgens de specialisten vereniging niet verwonderlijk, dat vanai 1970 voor particuliere patiënten, die ver pleegd of behandeld worden op de derde klasse een zogenaamd „dokter-out ta rief” gebruikelijk is. Dit houdt in, dat patiënten twee nota s krijgen: éen van het ziekenhuis voor de verpleging en een aparte nota voor de specialistische be handeling. „Zo’n ncta voor een specialis tische behandeling kan worden be schouwd als een nota van het gehele specialistische team”, aldus de LSV. „Met name de inkomsten uit het „dokter-out tarief” van particulier ver zekerden op de derde klasse worden als regel in academische ziekenhuizen benut voor de fondsvorming. Dat betekent in de praktijk een noodzakeiijke aanvulling op de salariëring van de wetenschappe lijke stafmedewerkers”, aldus de LSV. Overigens moeten hoogleraren en lec toren toestemming hebben var het col lege van bestuur, om een particuliere praktijk te houden Volgens de LSV wordt deze toestemming in de praktijd nimmer geweigerd. wenste te zetten, en niet alleen loos stoom aan het afblazen was. Zelfs voor EO-directeur Dorenbos was de maat „ontoelaatbaar vol” geworden. De meer gematigde leden van het NOS-bestuur vonden het nu raadzaam aan de rem te trekken. „We moeten eensgezind, maar voorzichtig handelen”, zei kroonlid ds. Landsman. „We moeten bij de minister op een ingehouden en zakelijke wijze protesteren, en we moe ten ons evenueel definitief „nee” tegen Jurgens opschorten tot na de parlemen taire discussie over zijn benoeming”. Prof. S. J. Doorman (kroon) wenste nog meer terughoudendheid. „De minis ter heeft meermalen bewezen een uitge kookt man te zijn. We zullen erg sterke motieven moeten hebben om hem goed aan te pakken. Ik ben er voor eerst met de minister te gaan praten, voordat we hem laten weten dat we niet akkoord gaan met zijn keus”. Het kroonlid Geluk voegde daaraan toe, dat het nuttig was bij de minister president verhaal over het gedrag van de CRM-bewindsman te gaan halen. De gouverneur van Djakarta heeft gisteren meegedeeld dat vermoedelijk een speciale belasting zal worden opge legd aan burgers die meer dan drie kinderen hebben. De maatregel is be doeld om die bevolkingsgroei in de Indo nesische hoofdstad te beteugelen. B. Het NOS-bestuur maakt bezwaar tegen het niet volgen van een inspraak procedure; C. De minister wordt gewezen op de schade die het omroepbedrijf én d« nieuwe voorzitter kunnen lijden; D. De minister zullen vragen worden gesteld over de pressie die Hij op drs Vermeer zou hebben uitgeoefend; E. De minister wordt verzocht te be vorderen. dat Jurgens géén contact met het NOS-bestuur opneemt voordat er een parlementaire discussie is geweest; F. Als Jurgens contact met het NOS- bestuur zoekt, zal dit bestuur daarop niet ingaan; G. Het NOS-bestuur zal zich met de minister-president verstaan en zich bij hem over het gedrag van Van Doorn beklagen; H. Als het parlement zich heeft uitge sproken over de benoemingsprocedure, en de minister naar aanleiding daarvan een uitleg heeft gegeven, zal het NOS-be stuur zich opnieuw beraden. Nogmaals stelde prof. Doorman voor eerst de „beklaagde” (minister Van Doorn) te horen, maar volgens ds. Landsman zou dat alleen maar uitdraai en op bekvechten over ondergeschikte punten. JE

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2