Sensationele start van Bundesliga MAAR GEEN ONRUST Stecher opnieuw in Geen successen optimale conditie in Solingzeilen DOELPUNTEN VAN PETERS EN ZUIDEMA Nog niemand NEC won eigen toernooi na met foutloos totorijtje Van Dongen succesvol sm 1 „CONCURRENTIE OKE, verrassende winst op PSV 1 Roda JC RODA JC SLOEG MUNT UIT FINANCIEEL TOPJAAR AANVAL JENNER OP TIENKAMPRECORD I L - 10 SPORT 11 N Financieel geweldig - AUGUSTUS 1975 MAANDAG z dag pio< ziel Jan pio< I i W 44% (Van onze sportredactie) ■- Renate Stecher: superieur. PSV’er mot In de strijd om de derde plaats ver sloeg Anderlecht de Engelse club Ever ton met 3-2. NAC versloeg in Bosschenhoofd het Belgische KV Mechelen met 1-0. Groe- newegen scoorde vier minuten voor de rust het enige doelpunt. Een aantal posities in het basisteam ligt vast- Bijvoorbeeld de as Dijkstra- Advocaat-Nanninga. Daaromheen Bert Jacobs: „Roda is gehard”. hardheid in de duels. Die hardheid gaan we in de competitie mixen met Ruud Wielart (AV Haarlem) heeft zaterdag bij internationale atletiekwed strijden in Dudelange (Luxemburg) het hoogspringen gewonnen met 2,14 meter. De Nederlandse kampioen bleef met die prestatie slechts twee centimeter onder een aardige partij voetbal. Dat kun nen wij ons nu permitteren’’. zijn nationale record, dat sedert 22 juli (Kerkrade) op 2,16 meter staat. De Venezolaan Johnny Cecotto zegevier de in de eerste race. In de stand om het internationale kampioenschap leidt Sheene met 45 punten. 3 3 3 2 1 2 3 1 1 1 1 3 1 tact klas; berg Eur< kan Eur Hon het Sum kam leidl Eur< het EK med ven gerr duo. strai I Hilv» schat unde door Rho( I Dom (VS) een op 1 dega Rein derk Ligt Sche J zijn de behs in 1 digh Ham In de 1 de wan ston tout; het Sug; „To< Vrij gelij van veel ters wijz scht gav< een man jegc Ja een was opni In Ven ning rech stap gew in was Nik! Dor: jeuj Dul om Bel] O (ael Zür einc pla< kar Min Uitslagen Bundesliga: Hannover-Borussia Mönchengladbach 3-3, Bayern München-Eln- tracht Braunschweig 1-1, Kaiserslautem-Kic- kers Offenbach 2-2, Eintracht Frankfurt-Karls ruhe 0-2, Hamburger SV-Schalke ’04 4-1, VFL Bochum-Werder Bremen 0-3, MSV Duis burg-Fortuna Düsseldorf 2-2, Rot Weiss Essen- Ürdingen 2-1, Hertha BSC-FC Köln 2-1. HANNOVER (ANP). Twee van de drie nieuwelingen in de Westduitse Bundesliga hebben het nieuwe seizoen een sensationeel begin geschonken. Han nover ’96 hield voor bijna 55.000 toe schouwers in eigen huis landskampioen Borussia Mönchengladbach op 33, na drie keer te hebben achter gestaan. Be kerhouder Eintracht Frankfurt moest beide punten (0-2) laten aan Karlsruhe Urdingen, de derde nieuweling, redde het op de eerste dag niet; bij Rot Weiss Es sen werd met 1-2 verloren. De New York Cosmos, de club waar Pele voor speelt, heeft zaterdag een optie genomen op nog twee Braziliaanse voetballers. Het betreft Nelsi Moraes en Ray Mifflin, twee oud-clubgenoten van Pele uit Santos. In Deventer won Go Ahead Eagles voor 5000 toeschouwers met 2-1 van Beveren Waas na een ruststand van 1-0. Piet van der Wal werd ook twee keer als eerste afgevlagd, eerst in de 350 cc klasse en daarna in de 500 cc klasse, beide malen voor Rob Bron en Marcel Ankoné. In de 500 cc klasse vormde tot de laatste ronde Albert Siegers de groot ste bedreiging voor Van der Wal. Door machine-moeilijkheden moest hij even- De Nederlandse estafettekampioen- schappen die zaterdag en zondag in Vught werden gehouden, zijn geken merkt door het wegblijven van een H-Oot aantal ingeschreven ploegen. Er sneuvelde één nationaal record. Het kwam op naam van de 4 x 400 meter meisjesploeg van Sagitta. Els Stolk, Lei- da Kamps, Martine van Campen en Fieke Kamps bleven met hun tijd van 4 minuten 00.5 seconden ruim beneden de limiet van 4.04.0, die voor een nationaal record was gesteld. Door het goede keeperswerk van Har ry Schellekens wist de nieuwe eredivi sieclub zajn voorsprong te behouden. Twee minuten na rust liepen de Nijme- genaren zelfs uit naar 2-0, toen Johan Zuidema wist te profiteren van fouten in de Eindhovense defensie van o.a. Pleun Strik en Adrie van Kraay. Toen minuten later verkleinde Harry Lubse, na een doorkopbal van Ralf Edström, wel de achterstand, maar PSV wist on danks kansen van Willy van der Kuylen en Willy van de Kerkhof (zijn schot verdween via de binnenkant van de paal weer in het veld), de stand niet meer gelijk te trekken. WMF il fc-Jlr de de meerdere van Lierse SK uit België. Voor de rust zorgde Hazelhekke voor 1-0. Mintjes, Nanlohy cn nog eens Hazelhek ke scoorden na de hervatting voor de oostelijke club, terwijl de Belgische pro- duktie op naam kwam van Garcia, Pos thumus en Janssens. OOSTERWOLDE (ANP) Good- old Cees van Dongen en Piet van der Wal waren gistermiddag in Oosterwolde de meest succesvolle renners tijdens de nationale wegraces die voor de vijfde maal werden gehouden. Cees van Don gen finishte twee keer als eerste met ruime voorsprong op zijn concurrenten. Hij won zowel de 50 cc klasse als de 125 cc klasse. Luis Menotti, de 37-jarige trainer van het Argentijnse nationale elftal, heeft zijn ontslag ingediend. Menotti had een contract tot aan de eindronde van het wereldkampioenschap 1978 dat in Argentinië moet worden gehouden. De trainer nam zijn ontslag omdat de Ar gentijnse voetbalbond had nagelaten zes spelers van River Plate en Boca Juniors te bestraffen, die hadden geweigerd uit te komen in de interlandwedstrijd tegen Uruguay op 18 juli. De Brit Barry Sheene heeft dit week einde op het circuit van Silverstone de motorraces om de Grand Prix van Groot-Brittannië in de 750 cc klasse gewonnen. Hij werd met een Suzuki zaterdag in de eerste manche vierde en won een dag later de tweede manche. POTSDAM (ANP). Een week voor de finalewedstrijden voor de Europese atletiekbekers in Nice heeft de Oostduit- se Kenate Stecher in Potsdam laten zien weer in topvorm te verkeren. Zij won de 200 meter met een rugwind van 1,9 meter per seconde in 22,44 seconden, de beste wereldseizoenprcstatie. Tweede werd Carla Bodendorf (22,84) en derde Ellen Streidt (22.90). CHICAGO (ANP). De Oostenrijken Hubert Raudaschl heeft zaterdag de ze vende en laatste wedstrijd van de strijd om het wereldkampioenschap zeilen in de Solingklasse gewonnen. De laatste wedstrijd op het meer van Michigan bij Chicago had voor het behalen van de titel geen betekenis meer. De Amerikaan William Buchan was na zes wedstrijden al wereldkampioen. Hij kwam zaterdag dan ook niet meer aan de start voor de laatste race. De beste Nederlander in het eindklassement was Geert Bakker, die als dertiende eindigde. O De zesdé en laatste wedstrijd voor het wereldkampioenschap in de 420- klasse is zaterdag bij Medemblik gewon nen door de Fransman Russo. De Ame rikaan Whitehurst die reeds na vijf wedstrijden vier overwinningen en een tweede plaats zeker was van de wereldtitel, liet in de laatste ontmoeting verstek gaan. De Nederlander Carels eindigde in het totaalklassement als der de. I ven dat Roda JC zeker in de eerste competitiewedstrijden er van week tot week anders zal uitzien. Want zoveel is wel duidelijk geworden uit de aanpak van Jacobs: het resultaat telt, maar is niet het belangrijkst. „Tegen Liverpool en de Schotse clubs heb ik de spelers getest op hun wel de achtervolging staken, waardoor Rob Bron, die slecht van start was gegaan, naar de tweede plaats kon op schuiven nadat hij in een bikkelhard gevecht Marcel Ankoné en Dick Alblas achter zich had gelaten. 0 In Geleen bracht FSC het Belgische SK Tongeren een 1-0 nederlaag toe. Titulay scoorde in de 43ste minuut. Roda JC kwam bij de amateur- eersteklasser Heer tot een bescheiden zege: 3-1. Toonstra scoorde alle doelpun ten voor de eredivisieclub. JC stappen ondernomen die moeten resulteren in versnelde aansluiting met de top. Manager Hans Coerver werd in vaste dienst aangesteld, er kwam een wedstrijdverlichting en de plan nen voor forse uitbreiding van de tribune-accommodatie liggen klaar. Jantje Peters (hier in oranjeshirt in actie tegen West-D uitstand) scoorde de openingstreffer van NEC tegen PSV. Borussia Mönchengladbach ontdekte tot zijn verrassing dat Hannover ’96 ondanks de hitte niets wilde toegeven aan de landskampioen. Scoorden de Bo- russen drie keer, niet geheel zonder medewerking van de Hannover-doelman Pauly, Hannover had steeds zijn ant woord snel klaar. Op de treffers van Jensen, Stielicke en Heynckes volgden binnen enkele minuten gelijkmakers van Lütkes, Hayduk en Dahl. Bayern München, de Europese kampi oen, ontkwam pas enkele minuten voor tijd aan een nederlaag in eigen huis tegen Eintracht uit Brunswijk. Gersdorf bezorgde de Brunswijkers vlak voor rust een voorsprong en Bayern ontdekte daarna dat de ploeg Gerd Müller niet kan missen. Pas zeven minuten voor tijd kopte de Zweed Conny Torstensson de gelijkmaker in. Roda JC heeft heel veel kunnen doen omdat het seizoen ’74-’75 finan cieel een geweldig jaar was- Het ima ge van de Mijnstreekclub werd opge poetst met een trip naar Schotland. De confrontatie met het Schotse voetbal was hevig. Eerder was cen trale verdediger Jos Dijkstra door een blessure, opgelopen in de oefenwed strijd tegen Hapoel Bree Sheva, afge vallen. In Edinburgh, tegen Hearts of Midlothian, raakte Gerard van der Lem geblesseerd. Het voorbereidings- Op de eerste dag van de drietanden wedstrijd tienkamp, die in Eugene (Ore gon) tussen de ploegen van de Verenigde Staten, Sovjet Uniie en Polen wordt gehouden, zijn zaterdag voortreffelijke prestaties verricht. Vooral de Amerika nen Fred Dixon en Bruce' Jenner kwa men op de openingsdag sterk naar vo ren. Na de eerste dag leidt Dixon met 4330 punten. Hij was vooral op de loopnum- mers erg sterk met 10.3 en 48.0 voor resp. de 100 en 400 meter. Dixon had een voorsprong van 62 punten op Jen- ner, die 4268 punten verzamelde. Omdat de grote kracht van Jenner vooral in de nummers van de tweede dag is gelegen, is het niet uitgesloten dat hij met succes een aanval kan doen op het wereldre cord. Olympisch kampioen en wereldre cordhouder Nikolai Avilov (Sov), die bij de spelen in München tot een record- prestatie van 8454 punten kwam, is in Eugene ook van de partij. Hij bezet na de eerste dag de vijfde plaats met 4182 punten. Ook wereldrecordhoudster hoogsprin gen Rosemarie Ackermann bleek met 1,89 meter goed op dreef. Annelie Ehr hardt won de 100 meter horden (met te veel rugwind) in 12,91 seconden en de 17-jarige Christine Brehmer was met 50,90 seconden het sterkst op de 400 meter. Bij de heren won Thimas Mun- kelt de 110 meter horden in 13,55 secon den, voor Frank Siebeek (13,59). Rolf Beilschmidt werd eerste bij het hoog springen met 2,20 meter, de 200 meter was voor Bombach in 20,91 seconden en Sachse was met 72,22 meter de beste kogelslingeraar. 4- Sov Kan Mür In de t ring gen opni vijfc rech Vrij die tege: laer zijn Ja geve maa rug Suri had. Ams hij ban; Ray sche de e mati eers gega St geve was chae zijn verv dekl den Vrij dooi comi Ray tracl veel Van voll' deli, twa; Kees Bernhard heeft gisteren in drie wedstrijden de leiding genomen in de strijd om het Nederlands kampioen schap in de Schakelklasse, die op de Westeinider bij Aalsmeer wordt gehou den. Bemhard eindigde tweemaal als eerste en eenmaal als tweede. Arbiter Van Ooy onderbrak het duel tweemaal om de spelers de gelegenheid te geven zich te verfrissen. Zaterdaga vond zag FC Den Haag wél kans een overwining te behalen: het Westlands- elftal werd met 8-0 verslagen. Mans veld (drie strafschoppen), Schoenmaker (2), Jol (2) en Van Leeuwen zorgden voor de produktie. O Door een misser van de Technische Commissie-Junioren van de Atletiekunie is het bijzonder onzeker geworden of de pas 16-jarige Zeeuwse 800-meterloopster Karin de Nijs volgende week aanwezig zal zijn op de Europese jeugdatletiek- kampioenschappen in Athene. De KNAU had behalve Karin de Nijs voor de 800 meter ook Olga Commandeur en Fieke Kamps ingeschreven. Pas nu is gebleken dat elk land slechts twee atleten per nummer mag inschrijven. Karin de Nijs is daardoor afgevallen. Wellicht kan ze nog mee naar Athene als 1500 meter-loopster. De verontwaar digde trainer Hans Keizer: „Je kunt rustig spreken van een on vergeef lijke blunder. Ze bemoeien zich in die techni sche commissie met tal van zaken die hun niet aangaan. Datgene waarvan ze wel zeker moeten zijn, weten ze echter niet. Ik weiger nog langer samen te werken met deze mensen.” Heerenveen versloeg op eigen ter rein de Belgische eersteklasser FC Luik met 2-1 door treffers van Golyanin en Bouwman. De Luikse formatie stelde er een treffer van Nicolaas tegenover. Voor 5000 toeschouwers toonde Graafschap zich gisteren met 4-3 Voor de Deventenaren scoorden Arntz uit een strafschop en Van Deinzen. Het tegendoelpunt kwam van De Baere. FC Den Haag, dat een met louter nederlagen gemarkeerde toernee door Joego-Slavië achter de rug heeft, verloor gistermiddag in Leeuwarden met 1-0 van de eerste divisieclub Cambuur. Het enige doelpunt kwam op naam van Roel Brinks. TOTO Het winnende rijtje van sporttoto 32: Hannover ’96Borussia MG Bayern MünchenEintracht Br FC KaiserslauternKick. Offenb. Eintracht Frankf.Karlsruher SC Hamburger SVSchalke ’04 Vfl Bochum.Werder Bremen MSV DuisburgFortuna Düsseldorf RW EssenBayer Uerdingen Hertha BSC—FC Köln Fortuna Köln—FC St. Pauli Borussia DortmundWestfalia Alemannia AachenArm. Bielefeld Wuppertaler SVWacker ’04 MW vetloor op eigen Maastrichtse grond met 1-3 van Standard Luik. De Limburgers namen door Smeets wei de leiding, maar achtereenvolgens Gerets, Dijkstra (eigen doel) en Bailitz brachten de winst bij de ploeg van Cor van der Hart. KERKRADE. Ondanks alle vlagvertoon en stuntwerk waarmee Roda JC zich in de afgelopen weken manifesteerde, blijft Bert Jacobs erg vaag. Hij beseft maar al te goed dat het ontzettend moeilijk zal wor den de prestatie van vorig jaar, een achtste plaats, te verbeteren. „Er is een goede basis om dat doel te berei ken, maar ik moet het eerst allemaal nog zien”. De komst van Johan Toon stra, medetopscorer in de eerste divi sie, en Gerard van der Lem compen seert immers niet bij voorbaat het vertrek van goaltjesdief Stanley Bish. Stanley Bish forceerde in de eerste competitiehelft vele wedstrijdpunten De greep van Berchem Sport naar Roda JC’s doelpuntenfabrikant noop te de Kerkraadse club tot spectacu laire acties. Budgettair waren er geen problemen. De recordrecette (meer dan 200.000 toeschouwers) en de twee ton die Berchem Sport voor Bish neertelde, stelden de club zelfs in staat om in alle rust te onderhande len. Uitgangspunt was daarbij: er moeten twee vleugelspelers komen die beter afgestemd zijn (dan Bish) op de speitrant van spits Nanninga. Met Toonstra (100.000 gulden) en Van der Lem (twee ton) hoopt Jacobs de spelers gevonden te hebben die beter kunnen profiteren van de terugleg en doorkopballen van Roda JC’s speerpunt. Na het tot stand komen van de transacties met Heerenveen (Toonstra) en FC Amsterdam (Van der Lem) mocht Gerrie de Goede vertrekken. Roda JC verlangde voor hem aanvankelijk een ton, maar het ligt voor de hand dat Eindhoven dat bij lange na niet heeft hoeven te betalen. Ook op andere fronten heeft Roda plan van Bert Jacobs leek daarmee in duigen te vallen. Dat is niet gebeurd. Bert Jacobs maakte van de nood een deugd en concentreerde zich tijdens de Schotse trip op het zoeken naar alternatieven en verscherping van de concurrentie binnen de groep. Het resultaat was verbluffend. Leo Ehlen, voor 45.000 gulden overgenomen van Fortuna SC, was in eerste instantie aangetrokken als middenvelder. In Schotland ont popte Ehleti zich als mogelijke vervan ger van Jos Dijkstra. Middenvelder John Meuser werd in enkele weken tijd omgeturnd tot lin- kervleugelverdediger. Hij doet het daar zo goed, dat Jef Blatter plotse ling niet zeker meer is van zijn vaste positie. Rechtervleugelverdediger Dré Broeks ligt in concurrentiepositie met Peter de Wit. In de voorhoede zijn zowel Toonstra als Van der Lem beducht voor een coup van Jo Körver. Jacobs is blij met de verruiming van keuzemogelijkheden. „Ik zal er alleen voor moeten waken dat die concurrentie niet leidt tot onrust bin nen de groep”, signaleerde hij na terugkeer uit Schotland. Andere uitslagen: TOP (Oss)-FC Amsterdam 1-8 (voor Amsterdam scoor den Jansen driemaal, Otto tweemaal, Van den Ban, Bosch en De Wit), PEC Zwolle-IJsselmeervogels 6-0, Rijnsburgse Boys-AZ’67 0-3. NIJMEGEN (ANP). Door een over winning van 2-1 op landskampioen PSV heeft NEC zondag voor 20.000 toeschou wers zijn eigen toernooi ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan gewonnen. In de 24e minuut van de eerste helft zette Jan Peters na een pass van Wim Mei- jers, NEC op een voorsprong van 1-0. Hoewel de wedstrijd niet bepaald hard te noemen was, moest scheidsrechter Theo Boosten toch tweemaal de gele kaart trekken. Eén a was voor Zuidema van NEC en de ander voor PSV’er Deijkers. Een andere club uit Mechelen, Ra cing, kreeg een veel grotere nederlaag te incasseren op Nederlandse bodem en wel tegen Wageningen. Racing Mechelen, dat naar de hoogste afdeling is gepromo veerd, kreeg op de Berg met 6-1 klop. Bij de rust was de stand 2-0. De doel punten kwamen van Groenendijk (2), Van Osenbruggen (2) en Wellerdieck (2) voor Wageningen en van Schönberger voor de Belgen. DEN HAAG (ANP). De winnende cijfers van Lotto no. 32 zijn: 6 - 9 - 10 - 33 - 35 - 36 res? getal 32. Het aantal deelnemers aan Lotto no. 32 bedroeg 632.833( die voor een inleg zorg den van 2.551.483 gulden. Het prijzenbe- drag is 1.295.334 gulden. De prijzen zijn: le prijs (incl. jackpot) 507.564,-; 2e prijs 121.195,-; 3e prijs f 181.793,-; 4e prijs 242.391,-; 5e prijs 242.391,-. TOTO 32 Het aantal deelnemers aan Toto no. 32 bedroeg 18.909, die voor een inleg zorg den van 56.018 gulden. Het prijzenbedrag is 26.608 gulden, waarvan voor de le prijs 10.643,-; 2e prijs ƒ6.652,-; 3e prijs 9.312,-. Er heeft zich nog geen deelnemer ge meld voor de eerste prijs. De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 9 - 15 - 25 - 33 - 38 - 49 reservegetal: 3. de ander

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 10