Prachtig recreatiegebied langs Noordzeekanaal Wijkeroogpark nog moeilijk te vinden voor Velsen-Noorders Sissende tankwagen zonder Jongerensoos chauffeur gaf consternatie start zaterdag nog voldoende voorzieningen de raad INSTITUUT PRAEHEP Verhuizing lom-school in „De Mei” „Zeebad” mist voor badgasten PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN BB Bk i GEMEENTE ZIET NIETS IN TIJDELIJKE OPLOSSING Kort IJmondnieuws Bestemmingsplan wijzigingen voor bouw van huizen Van Houtenlaan SCHEIDSRECHTERS TRAINEN WEER Stichting Spaarnwoude bijeen in Crayenstein DINSDAG 1 2 AUGUSTUS 19 7 5 PLAATSELIJK NIEUWS - De in 1974 gehouden examens brachten ons 1250 geslaagde kandidaten voor het associatie-examen SS -K In een keer goed i - In opbouw --- vr-V aS Sil (Van een medewerker)' B G chauffeur bleek echter niet te vinden. (Van een onzer verslaggevers) Bekend (ADVERTENTIE) fa Een van de vele mooie plekjes: een smal laantje, dat uitmondt op een fors gras veld: heerlijk speelterrein voor kinderen. Vooral het gemis aan voldoende toiletten weegt zwaar. Belangstellenden kunnen vanaf 19.30 uur in „De Schouw” te Velsen-Noord terecht. De eerste training zal buiten worden gehouden. Het Wijkeroog-park bezit nu ook een houten toiletgebouw, waarin acht bete gelde toiletten zijn, alsmede een werk ruimte voor het gemeentepersoneel. De wethouder zegt, dat er vorig jaar totaal geen problemen op Zeebad waren. De voorzieningen, die er al zijn, waren zieningen te treffen,” aldus de wethou der. Inl., prosp, en inschr. maandag t/m vrijdag van 9-5 en van 7-9 uur aan ons lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 TELEFOON 261236 N K k H R di A Vl Onder deze geslaagde kandidaten bevonden zich 121 cursisten van het rayon Haarlem. SC H rr W d rr i.4‘1 I 4 met alle ruimte welke men zich denken kan, maar de enige levende wezens wa ren eenden. Nieuwe cursussen opleidende voor het examen juni 1976 vangen aan in Haarlem: donderdag 14 en vrijdag 15aug.enin Beverwijk: donderdag 14 aug. Een breed strand, veel badgasten en het strandpaviljoen Koster ofwel strandre- creatie in opbouw bij Zeebad. De aanplant van bomen en heesters rond de uitgestrekte grasvelden is in middels zo uitgegroeid, dat vrijwel van een bosgebied kan worden gesproken. Geldkistje. Uit een woonhuis in de hoofdstraat in Santpoort is een geldkist je met tweehonderd gulden gestolen. Gebroken heup. Een 63 -jarige vrouw uit de Santpoortse Cremerlaan is maandag gevallen. Zij brak haar linker heup. VELSEN. In de komende raadsver gadering, op donderdag 14 augustus, zal de verplaatsing van en de aanschaf van leermiddelen voor de afdeling voortgezet onderwijs van de openbare l.o.m.- school aan de orde komen. Auto gevonden. De Witte Ford Cortina die dit weekend van de Wijk aan Zeeërweg werd gestolen, is gevon den in Bloemendaal. Schouw. B. en W. van Velsen ma ken bekend dat de periodieke schouw over de wateren weer zal worden ge voerd op woensdag 27 augustus. In dit verband worden de schouwplichtigen door het college uitgenodigd om in het belang van de goede waterloop en ter voorkoming van moeilijkheden aan een nauwkeurige uitvoering van de schouw- voorschriften mée te werken. Verder is er een prachtige bloemenbe- planting tegenover de Meerweidenlaan met daarin tot rust nodende banken op een terrein omzoomd door de langerekte kanovijver aan de oostzijde van het tunneltracé. Dit alles maakt van het park een fraai geheel, dat doorkruist wordt door wandelpaden, waar het voor fietsers en bromfietsers verboden is. Het opsporen van het lek in de tankwagen, bleek een langdurig kar wei. Nadat de tankwagen van onder tot boven onderzocht was en ver schillende kappen en mantels waren verwijderd, vond men het lek ten slotte bij de compressorpomp. De Dit kan alleen tijdens de daguren. In feite mogen er geen auto’s over de grasvelden rijden, maar oogluikend wordt toegestaan even de caravan of tent ter bestemder plaatse te brengen, waarna voor de auto’s een plekje langs de openbare weg moet worden opge zocht. Zoals men kan lezen: een park dus, dat alle mogelijkheden voor een recrea tie biedt, maar dat nogal moeilijk te vinden schijnt te zijn. Zelfs tijdens de afgelopen warme weken hebben maar weinigen de schaduwplekjes van het Wijkeroogpark opgezocht. De bezoeker van het park, die wat meer water wil zien dan de kanovijver kan ook naar de oever van het Noord zeekanaal wandelen, waar een groot aantal banken op verhogingen is ge plaatst en van waaraf men kan genieten van het scheepvaartverkeer. Door Rijks- Wethouder C. Ockeloen van de ge meente Velsen zegt over het gebrek aan voorzieningen: „We moeten niet verge ten, dat Zeebad in opbouw is. Het is nog geen ideale situatie, maar als gemeente moeten we oppassen, dat we geen inves teringen doen, waar we later spijt van hebben. Het strandpaviljoen van Koster staat er, dus als de mensen, iets willen drinken of naar het toilet moeten, dan kan dat. Bovendien kunnen de mensen met een paar honderd meter lopen de toiletgroepen aan het strand bij de Zuid- pier gebruiken. Het is nog geen kilome ter naar Zuidpier.” VELSEN-NOORD. Na zes weken gesloten te zijn geweest wordt zaterdag 16 augustus de jongerensoos op de bo venverdieping van het buurtcentrum „De Mei” heropend. Na een periode van verbouwen, schilderen en opnieuw in richten gaan die avond om half acht de poorten weer open. Een werkgroep van vaste bezoekers van de soos is al zover met de voorbereidingen, dat nog voor de andere Mel-activlteiten van start gaan, de jongerensoos kan beginnen. De offi ciële seizoensopruiming van de buurt huisactiviteiten heeft pas eind van de maand plaats. Een vergadering van de beleidsgroep, het overlegorgaan tussen staf en bezoekers, zit eveneens in de pen, zodat verwacht wordt, dat het acti viteitenprogramma reeds in september naast het sooswerk van start kan gaan. De kanovijver met daaroverheen en kele rustieke bruggetjes is nog geen meter diep, zodat wat grotere kinderen onder het wakend oog van ouderen hier heerlijk met rubberbootjes zich kunnen vermaken. De ruime grasvelden met de door heestergroepen gevormde schaduw plekjes bieden een goede mogelijkheid om met tent en caravan rust te zoeken. waterstaat zijn enige betonnen steigers aangebracht ten gerieve van de sportvis sers, die overigens ook vanaf de kant hun hengels kunnen uitgooien 1 IJMUIDEN. De chauffeur van een Duitse tankwagen is er gisteren achter gekomen, dat een verplichte rusttijd op het strand doorbrengen hem een proces-verbaal en politie en brandweer een hoop werk heeft opge leverd- Tegen twaalf uur werd de politie door een badgast gewaar schuwd, dat op de parkeerplaats bij de IJmuider Slag een tankwagen stond te sissen. De brandweer werd gewaarschuwd en een onderzoek wees uit, dat de tankwagen geladen was met ruim tien ton Argongas. Deze afdeling, die in 1974 van start ging met één groep, was gehuisvest in het mavo-gebouw naast het Velserbad. Dit schooljaar zullen er vier groepen zijn, die gehuisvest zullen worden in één van de gebouwen van de St. Francisco- school aan de Zeeweg. Deze zaak is binnen de commissie onderwijs al geruime tijd geleden aan de orde geweest en nu wordt de raad goedkeuring gevraagd voor een krediet tot een bedrag van 57.500 gulden. Hiervan was 7000 gulden bestemd voor de aanpassing van de lokalen, ter wijl voor de uitbreiding van de voorraad leer- en hulpmiddelen en het meubilair 30.500 gulden nodig is. De resterende twintig mille waarvoor de goedkeuring moet worden gegeven, zijn een jaar geleden besteed aan aan schaf van leer- en hulpmiddelen en het aanbrengen van kleine voorzieningen in het mavem-gebouw waar de afdeling het eerste schooljaar heeft doorgebracht. De commissies onderwijs en financiën ■hebben met dit he’ voorstel ingestemd. Voor voorzieningen rond de zandbak en de erfafscheiding van kleuterschool De Paddestoel aan de P. J. Troelstraweg wordt krediet voor 7.032 gulden aange vraagd. Dit bedrag is bestemd voor nieu we elementen voor de rand van de zandbak, voor een nieuw hekwerk op verschillende punten rond de speelplaats en voor een stenen muur ter afscheiding van het terrein van het consultatiebu reau. De commissies onderwijs en finan ciën zijn accoord gegaan. Door het bestuur van de Eenhoom- school is medewerking gevraagd voor de aanschaf van nieuw meubilair voor de school: stoelen voor alle leerlingen en nieuwe tafels voor de zesdeklassers. Men stelt voor tafels met eer: verstelbaar tafelblad aan te schaffen. Uit onderzoek is gebleken dat de gemiddelde lengte van de kinderen groter is dan enige jaren geleden. De tafels zijn nu te klein geworden waardoor de kinderen een verkeerde zithouding aannemen. Dit soort tafels zijn ook aangeschaft voor de nieuwe openbare lagere school in Zeewijk en meh wil nu gedurende twee jaar experimenteren met dit nieu we meubilair. De commissie voor onder wijs stemt met dit voorstel in. IJMUIDEN. Het doortrekken van de Heerenduinweg naar de IJmuider Slag heeft tot gevolg gehad, dat daarmee een nieuw stuk strand ontsloten is. Vo rig jaar bleek er al flinke belangstelling voor dit nieuwe strand te zijn en vooral het warme weer van dit jaar heeft vele honderden badgasten naar het strand van Zeebad getrokken. Jammer is ech ter, dat dit jaar ook duidelijk naar voren kwam, dat Zeebad de voor bad gasten noodzakelijke voorzieningen mist. Alle voorzieningen, die Zeebad heeft, zijn op één hand te tellen. Er is één strandpaviljoen met één dames- en één herentoilet, er is een standje met frisdrank en bovenop het duin bij de weg staat een directiekeet, waarin een post van de politie en Reddingsbrigade is ondergebracht en een directiekeet van het Rode Kruis. Voor de vele honderden badgasten, die cit jaar hun weg naar de IJmuider Slag hebben gevonden, bleken deze voorzieningen totaal onvoldoende. VELSEN-NOORD. Al enige jaren beschikt Velsen-Noord over een prachtig aangelegd „Wijkeroog-park”dat zich uitstrekt van de Wijkeroogstraat, over het tunneltracé tot aan de Leeghwater- weg in het industriegebied op de grens van Beverwijk. Een prachtig park, waar de boom- en heesteraanplant het een genoegen maken er te verblijven. Maar desondanks oefent het toch maar weinig aantrekkingskracht uit op de bevolking van Velsen-Noord. Dezelfde bevolking welke zo lang heeft geijverd voor een dergelijk recreatiegebied. Politie en brandweer bleven bij de lekkende wagen posten. Toen door de zonnewarmte de druk inwendig lang zamerhand opliep, heeft de brand weer de tankwagen op een gegeven moment natgespoten om de tank weer af te koelen. Pas tegen drie uur kwam de chauffeur, een 36-jarige inwoner uit de Duitse plaats Witten, opdagen. De man was ’s nachts om drie uur uit Duitsland vertrokken, had ’s morgens bij Hoogovens het Ar gongas geladen en was om half elf naar het strand gegaan om een dutje te doen. Hij kreeg van de politie een proces verbaal omdat hij de tankwa gen, waarvan de lading onder de wet op het vervoer van gevaarlijke stof fen valt, onbeheerd had achtergela ten. VELSEN. De gemeente wil voor de bouw van woningen aan de Minister van Houtenlaan het bestaande bestemmings plan wijzigen. Zoals bekend wil de Stichting Eigen Woningbezit Velsen langs de spoorlijn 59 huizen neerzetten. Het betreffende stuk grond heeft de bestemming passieve recreatie, verkeers- doeleinden en spoorwegdoeleinden. Het bouwplan zal ter inzage worden gelegd en ook aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zal gevraagd worden of hiertegen bezwaar bestaat. De gemeente raad wordt gevraagd met de voorgestel de procedure akkoord te gaan. HAARLEM. Op vrijdag 15 augustus ’s middags om kwart over twee komt het bestuur van de Stichting Recreatie gebied Spaarnwoude in openbare verga dering bijeen in het tijdelijk informatie centrum Crayenstein in Halfweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: voortgangsrapport per 1 juli 1975; rapport over de rekening 1974; ontwerp voor het deelgebied Ooster- broek. Een 19-jarige Velsenaar, die onlangs werd aangehouden, is inmid dels voor de officier van justitie geleid en heeft bekend dat hijin een vijftal scholen in gemeente Velsen heeft inge broken. lig' IJMOND. De scheidsrechtersvereni- ging „IJmond” start woensdag 13 augus tus weer met de wekelijkse trainingsa- vonden. Evenals vorig seizoen staan deze trainingsbijeenkomsten onder leiding van de heer G. Zoon. toen voldoende. Volgens hem is een deel van de problemen te wijten aan het prachtige weer, waardoor een grote toe loop naar Zeebad ontstond. In het tref fen van noodvoorzieningen door als ge meente een toiletgroep op Zeebad te bouwen, ziet de wethouder niet veel. „Het strandplan Zeebad is nog in voor bereiding. We willen het in één keer goed maken. Nu loopt er nog geen riolering, waterleiding en elektriciteits kabel naar het strand. Aanleg daarvan zou tonnen kosten en dat willen we dus binnen het totale plan doen. Een tijde lijke voorziening door de bouw van een I toiletgroep betekent, dat we nu een I beerput zouden moeten aanleggen en dat I geld is weggegooid, zodra de riolering er I komt. Zonder grote uitgaven zie ik geen mogelijkheid om bij Zeebad voor- I i 4-47-P,^zv> 7, nlzlnrc rTrv TTmEUmi— j Naar papierbakken voor het depone ren van etensresten, verpakking en fris drankflessen zoekt men in het park echter tevergeefs. Nog een auto gevonden. Op de Van Tuyllweg in Velsen-Zuid is een auto gevonden, die gestolen bleek te zijn in Zoetermeer. I <1 - A :W V K S I 11 d g r v 1 l r r rr J. v fi I v V I. J I. C v I, F ■A- ’-1 ,-i EgaH i "Bi: i -i

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4