Op een oor na gevild Haven Raad gaat zich buigen over toekomstige watervoorziening Rijverbod na Velsen gaat ongeval grond ruilen Qm dte vishal Auto in de berm na inhaalmanoeuvre Man rolde van talud 1 kruimels Verbetering Zeedijkplein kost 17 mille I I Burgerlijke stand Dansschool John Stol voorbereid op hernieuwde belangstelling ball-room voor AANBEVELING „Apache Fire" bij „Youth for Christ" -tij Zandvoort en Haarlem gaan samenwerken Insluipers actief VOORWERPEN GEVONDEN Bloemendaal, Velsen, F 1 fcK 1 ■I ES 5 NIEUWS PLAATSELIJK t 1975 1 2 AUGUSTUS DINSDAG 5 VELSEN 1 Geluidshinder a i •s k.,3 leraren ingesteld onderzoek, waaruit is gebleken dat er een nog steeds toenemende belang stelling bestaat voor de zoge noemde ball-room en Latijnse dansen, zoals tango, quick-step, Engelse wals, passo-doble en rumba. Een voor de dansleraren - 1 J, 1JLa b-vi Wife. ,$31 >iÉ, (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) na middel kleinmiddel tong (Van een onzer verslaggeefsters) 57; Onlangs werd de uitslag gepu bliceerd van een namens de Ne derlandse Vereniging van Dans- De burgemeester van Velsen, J Reehorst ■n het ndre- Uit een geparkeerde auto op de IJ- muider Slag is maandagavond een hand tas gestolen met daarin twee rijbewij zen, Eurocheques, een paspoort en een geldbedrag van 180 gulden. Aannemer H. Gravemaker uit IJmui- den is er van overtuigd op deze wijze geheel aan de gestelde eisen te heb ben voldaan. De voorstellen zoals die door de raad wórden behandeld zijn in februari ge formuleerd door de Belangengemeen schap Drinkwatervoorziening Zuid-Ken- nemerland in de nota „Structuur toe komstige drinkwatervoorziening”. in het jaar 2000. Velsen neemt hiervan ruim 4 miljoen kubieke meter voor haar rekening. Bovendien beschikt hij dan over vol doende ruimte om in een afzonderlijk deel van de studio de nodige aan dacht aan privé-lessen te besteden. Behalve door John Stol worden de cursussen gegeven door zijn dochter Hannie en de assistente Ans Stapel. De sloop van de gashouder begint zo lang zamerhand op z’n eind te lopen. Ver- >tus jmt tie- ga- tie- de nide juli 974; ter- De komende twee weken wordt in Velsen de jaarlijkse inzameling ge houden van het Koningin Wilhelmi- nafonds voor de kankerbestrijding. Er zullen daartoe huis aan huis zakjes worden verspreid, die enige dagen later door collectanten met gesloten collectebussen worden opgehaald- Met nadruk beveel ik deze inzameling aan bij alle Velsenaren. Het wetenschap pelijk onderzoek naar de oorzaken van kanker en naar methoden om de ziekte te bestrijden vraagt grote be dragen. Ieder weet, dat de aard van de ziekte dit onderzoek nog steeds dringend no^dzakelijk maakt. De overheid doet, wat mogelijk is voor de financiering van het onder zoek, maar de bijdrage hierin van ons gehele volk is onmisbaar. Laten wij er dan ook voor zorgen, dat de col- lectezakjes goed gevuld zijn, als de collectanten ze komen ophalen. In ieder geval was het warme weer voor een normale visafzet te ongunstig, zodat in de naweek vrijwel alle prijzen aanzienlijk zijn gedaald. De aanvoer was nogal verschillend, zodat men maandag zelfs over 18 ton vis mocht beschikken. VELSEN. De Velsense gemeente raad buigt zich aanstaande donderdag over de samenvoeging van de productie afdelingen van de waterbedrijven van de gemeenten Velsen, Haarlem, Bloemen- daal en Zandvoort tot een regionaal productiebedrijf. Dit nieuwe bedrijf zal samen met de provincie Noord-Holland moeten komen tot het infiltreren van oppervlaktewater in de Kennemerduinen en het produceren van drinkwater. wrongen brokken metaal en een minzaam wandje van de gashouder herinneren nog aan het gevaarte, dat in het verleden de gasopslag voor Beverwijk en omgeving regelde. Ook zal in de raad worden gesproken over de vraag welke beheersvorm het regionale productiebedrijf moet krijgen: een naamloze vennootschap of een ge meenschappelijke regeling. De rechtspo sitie van de personeelsleden nu amb tenaren speelt hierbij een rol. Bij een overgang naar een naamloze vennoot schap kan het personeel geen enkele aanspraak maken op de reeds verkregen rechten. Daarom wordt in het voorstel aan de raad de gemeenschappelijke re geling als beheersvorm aanbevolen. tasje, portemonnee met geld en sleutel, jekker, wandelwagentje, paar oor- beellen, tas met kleding, medicijnen en sigaretten, sleutel in etui, truitje met sleutel, bankbiljet, verzekerings- plaatje bromfiets (NBT 864). Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, Waar zij elke dinsdag en vrij dag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. VELSEN. Bij de tunnel is maan dagmorgen vroeg een 47-jarige Zand- voortemaar met zijn auto tegen een ver keersgeleider gereden. De man had alco-' hol gebruikt en kreeg een rijverbod. Vannacht zijn na een controle meer dere rijverboden uitgevaardigd in Vel sen. Drie man, twee Velsenaren en een Haarlemmer,^ waren de klos. Een 42-jarige Velsenaar kreeg een bloedproef - proces verbaal. Donsleraar John Stol en aannemer H Gravemaker tijdens het verbouwen van de studio aan de Julianakade. Bewoners van een huis aan de Vin- kenbaan zijn na net zo’n inbraak ernsti ger gedupeerd. Daar werd een reistas met paspoort en reischeques weggeno men. De besommingen waren: KW II 17.000, KW 4 9.700, KW 22 21.000, KW 34 21.100, KW 45 46.000, KW 51 12.800, KW 55 17.000, KW 88 14.800, KW 15 9.600. KW 145 12.400, KW 150 20.400, KW 152 15.300, KW 185 19.000,. KW 187 16.000, KW 189 8.600, KW 214 21.000, SCH 256 22.000, VL 112 1.40, IJM Deze uitbreiding wordt verkregen door ’t bijtrekken van zijn voormalig woonhuis met keuken, plus een deel van het erf, zodat ongeveer 72 m2 voor nieuwbouw beschikbaar kwam. GEHUWD: H. Schouten en B. E. Rijnders, Velsen- Noord; P. J. J. Sprokholt en J. E. Whyte, IJmuiden; H. J. van Zanten en M. Rem kes, IJmuiden; A. F. J. Crombeen en S. H. Homan, Beverwijk; B. F. M. van Roode en H. J. M. van Leeuwen, IJmui den; D. A. Veenenbos en N. Ridderhof, Anna Paulowna; J. Reitsema en A. Drij ver, Haarlem; B. Oldenburg en G. Lom- mers, IJmuiden; G. W. van der Wiele en J. M. van Sikkelerus, IJmuiden; J. N. van Vierzen en A. Jongman, IJmuiden. Voorts ligt het in de bedoeling het interieur van het nieuwe gedeelte geheel in overeenstemming te bren gen met de bestaande situatie, zodat de gezellige sfeer kan worden ge handhaafd. Wel zal tegen de achter wand nog een grote spiegel worden aangebracht, zodat de cursisten hun houding tijdens het dansen voortdu rend zelf kunnen controleren. Aldus verwacht ook de heer John Stol van de gelijknamige dansschool aan de Julianakade in IJmuiden voor het komende winterseizoen een grote toeloop van leerlingen en hij nam dan ook reeds afdoende maatregelen om al deze nieuwe cursisten straks in september behoorlijk te kunnen op vangen. Vandaar dat thans de laatste hand wordt gelegd aan een ingrijpen de verbouwing van zijn instituut, zo dat hij volgende maand voor de les sen over een verdubbelde studieruim te mag beschikken. 2 9.200, IJM 44 20.900, IJM 115 26.0Ó0, VR 45 5.400. YMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: 11.730 kg. tong; 143 kisten tarbot en griet; 778 kisten wij ting; 2233 kisten schol; 142 kisten schar; 58 kisten makreel; 126 kisten diversen. Dit alles volgens het werelddanspro- gramma, samengesteld door de Ne derlandse Vereniging van Danslera- ren. De samenvoeging is nodig om de voor ziening van drinkwater in dc toekomst veilig te stellen. Daartoe zal vanuit het Ijsselmeer water in de Zuidkennemer duinen worden geïnfiltreerd door de n.v. W atertransportmaatschappij Rij n-Ken- nemerland. In dit zogenoemde W.R.K. lïl-project zullen Bloemendaal, Haar lem, Velsen en Zandvoort deelnemen tot een totale hoeveelheid van maximaal 19 miljoen kubieke meter water per jaar Voor de rest van de week werd dit dagelijks respectievelijk 11, 19, 23, 87 en 200 ton. Zo bestond de totaal-aanvoer van honderdvierendertig schepen uit 360.808 kilogram vis, met een omzet van 987.812. Gelet op de abnormale om standigheden zowaar nog een uitstekend resultaat. Ondanks de bouwvakvakanties zijn de werkzaamheden bijzonder vlot verlopen, waardoor de heer Stol in de gelegenheid is zijn vernieuwde studio maandag 1 september officieel in ge bruik te nemen. Wethouder C. Ocke- loen heeft reeds toegezegd zich als eerste op de dansvloer te zullen bege ven. Het openingsprogramma bestaat verder uit reünies voor alle oud- leerlingen, waar dinsdag 2 en woens dag 3 september voor zal worden gereserveerd. BEVALLEN: C. M. van Gastelen-Ruijgrok, d., Vel- sen-Zuid; E. M. Noordzij-van Houwelin- gen, z., Driehuis; C. M. van Doorn - Heeremans, d., Velsen-Noord; L. Voor- ma-Bobeldijk, z„ IJmuiden; C. A. Stolk- Wesselius, d., Santpoort; D. E. Goed-van der Wel, z., IJmuiden; A. C. A. Dem- mers-Blommaert, z., IJmuiden. VELSEN. In een woning aan de Plutostraat in IJmuiden is vannacht een insluiper geweest. De man heeft vermoe delijk de voordeur via de brievenbus geopend. Hij nam alleen wat kleding mee, maar die werd later in de omge ving teruggevonden. DEN HELDER. De tropische hitte heeft de kustvloot verleden week niet kunnen verhinderen de visserij regelma tig te beoefenen. Hierbij bleven de prij zen voor de fijnere vissoorten redelijk, maar een aantal grove soorten kwam niet voor de minimumprijs in aanmer king, zodat de vismeelfabriek zich hier weer over moest ontfermen. Zoals ge woonlijk zijn de grotere kotters maan dag uitgevaren, om vrijdag allen terug te keren. i deel i het i toe tref- Is, ge ld te veel. voor keer geen iteits- arvan re dus tijde- n een i een en dat in g er ie ik voor- ethou- VELSEN. Ruim zeventienduizend gulden gaat de verbetering aan het Zee- wijkplein kosten. De gemeenteraad wordt gevraagd hiervoor een krediet te geven. Zoals gemeld wil de gemeente het. plein een wat levendiger aanzien geven door groepen bomen neer te zetten. Bij de uitwerking van dit plan zijn de parkeerruimte en de bestaande beplan ting betrokken. ONDER TROUWD: W. B. M. Kortekaas, Hillegom en G. A. Zwager, Santpoort; W. Freeke, IJmuiden en A. T. ter Eist, IJmuiden; C. van den Driesche, Alkmaar en J. A. Verheij, IJmuiden; H. R. van der Laan, IJmuiden en M. W. Berbers, IJmuiden; J. Sneekes, Driehuis en J. C. Blinkhof, IJmuiden; R. E. Tabak, Amsterdam en G. van den Hoek. IJmuiden; R. E. Oort wijn, IJmuiden en V. A L. de Lang, IJmuiden; L. A. de Vries, IJmuiden en P. J. Cramer, IJmuiden. ongetwijfeld verheugende con clusie, omdat het op deze manier voor de liefhebbers weer aanbe veling zal verdienen enige lessen te nemen, teneinde straks vend r'e dansvloer de status van „muur bloem” te voorkomen. VELSEN. Op de Heerenduinweg is maandagavond omstreeks zeven uur een 29-jarige Amsterdammer met zijn auto in de berm geraakt en tegen een lan taarnpaal gebotst. De bestuurder raakte lichf gewond. Tijdens een inhaalmanoeuvre verloor de Amsterdammer door zijn snelheid de macht over het stuur. Hij raakte in de berm, schrampte een lantaarnpaal en kwam tegen een tweede lantaarnpaal tot stilstand. De man liep een diepe snijwpnd in zijn onderlip op, maar raakte verder niet gewond. De auto was totaal ver nield. De Amsterdammer zelf kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis. Hem was inmiddels wel een rijverbod opgelegd, want gebleken was dat de man alcohol had gebruikt. De vereiste bouwvergunning werd echter door de gemeente slechts ver leend op voorwaarde dat de omwo nenden van de dansmuziek geen luidshinder zouden ondervinden. Van daar dat door de heer Stol ook het TNO nog werd ingeschakeld en op advies van deze deskundigen is het nieuwe deel thans omgeven door mu ren en een dak, bekleed met ongeveer 35 cm. dik geluidwerend materiaal. VELSEN. Bij zijkanaal C heeft een 56-jarige man uit Roosendaal een schok kende ervaring opgedaan. Terwijl de brug open stond, stapte de man uit zijn auto om aan de kant van de weg een plas te doen. Maar bij deze actie gleed de man acht meter naar beneden en brak zijn arm. Hij is door de. ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis overgebracht. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: ceintuur, tas met bril, came ra, radio, valkparkiet, ring, trainings- jack, paar laarzen, damesportemonnee met geld en sleutels, kanarie, schou dertas met inhoud, scooterwiel met band, bus met olie, armband met inscriptie, draagbare radio, portefeuil le met inhoud, damespolshorlogc, boodschappentas, portemonnee met inhoud, hond, hoesje met inhoud, ring met sleutels, honderiem, zonnebril, Dit deel sluit geheel op de reeds bestaande studio aan, waardoor het de heer Stol mogelijk wordt op vrije dansavonden meer dan honderd be zoekers gezellig onder te brengen. VELSEN. De gemeente Velsen wil grond gaan ruilen met de Stichting Be heer Landbouwgronden. Velsen heeft in het recreatiegebied Spaarnwoude grote stukken grond piet een gezamenlijke oppervlakte van 63.90.96 ha. De stichting zal dit perceel voor het recreatiegebied overnemen en zelf grond in de Hofgeest met een oppervlakte van 54.57.45 ha. afstaan. Velsen wil hierop te zijner tijd sport terreinen aanleggen, zo wordt aan de gemeenteraad geschreven. Overigens ligt de Hofgeest bij de Velserbroekpolder waar Velsen met toestemming van Ge deputeerde Staten vierduizend woningen wil gaan bouwen. De grondtransactie gaat de gemeente ruim tweehonderdduizend gulden kosten. De gemeenteraad wordt gevraagd hier mee akkoord te gaan. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: zalm 13,71-13,50; tarbot 10,74-9,65; grote tong 11,40-10,95; groot- middel tong 10,85-10,29; kleinmiddel tong 8,88-7,82; tong één 8,86-7,06; tong twee 7,44-6,53. Per 40 kg.: tarbot 360-100; griet 174- 93; kabeljauw één 96-75; kabeljauw twee om drie 104-71; kabeljauw vier 88- 70; kabeljauw vijf 54-28,20; schelvis één en twee 72-64; schelvis drie 62-54; schel vis vier 49-40; kool vis vier 26-16,40; schol één 88-50; schol twee 90-58; schol drie 1000-70; schol vier 76-75; wijting drie 47-30; makreel één 57; makreel twee 22-21; schar 28-16. „Youth for Christ” in IJmuiden zal zaterdag 16 augustus een aapvang maken met het nieuwe seizoen. Het wordt een filmavond in de koffiebar van „De Ichtusburcht” aan de Fah- renheitstraat met de vertoning van „Apache Fire”. De zaal is om 20 uur geopend en de toegang is gratis. IJMUIDEN. Maandag gearriveerd: Daugavpils, Tuapse; Veronica, Noordzee; Pirana 2, Scheveningen; Baldur, Lülea, IJmuiden; Superman, Contplat; Satur- nus, Tanager; Beelah Candis, Contplat; Agelic Grace, Bremerhaven; Mercur, Rotterdam; Teutonia, Rotterdam. Maandag vertrokken: Charlotte Wes sels, Contplat; Hosei Maru, Antwerpen; Centoure, Brest, Borkum, Bremen; Sleipner, Rietham; Matthias Reith, Ham burg- Bianca, Bilbao; Contance, Port Jerome; Constance, Archangel; Tasmania. Londen; A King 1, Graet Yarmouth; Weis, Bremen. Dinsdag gearriveerd: Birkenstein, Ant werpen; Leersum, Antwerpen, Jemrix, Rochester, Ymuiden; Turiacu, Rotter dam. Dinsdag vertrokken: North Shore, Contplat; Dorte Öldendorf, Atigua. 7 F.-F -PuG; - KliOüftü;: V «uü-t:.,;;® Kj:: u

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5