Ir. L. P. Krijgerschool na fusie Agenda Praktijkruimten voor tandartsen in IJmuiden Kastje kijkën I weer in gebruik genomen I F „Veronica" via IJmuidense haven naar Amsterdam gesleept E H t dB BiWB B Mi# 7 PLAATSELIJK NIEUWS AUGUSTUS 1975 DINSDAG 1 2 Interessant materiaal ■h. Castricum Velsen-Noord Wijk aan Zee In en om Haarlem ■K9I met* Bert van der Veer §0»- I (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. „U moet wat doen; ’t is voor Vééróóónicaaa klonk het maandagmiddag bij de midden- sluis, toen daar het radioschip „Ve ronica” zwijgend binnengleed. De wanhoopshit die eens veelvuldig op 538 de ether in schalde klonk nu op uit een cassetterecordertje. Het zendschip doet er al lang het zwij gen toe, de zendapparatuur is door de douane verzegeld. Er ligt beslag op het schip „Veronica”, maar oom „Buil” Verwey hoopt dat dit be slag binnen een week wordt opgehe ven. Dan is de voormalige Duitse vistrawler eigendom van de Vero nica Omroep Organisatie. De V.O.O. wil er een maritiem radiopiraten museum van maken. «f «83’ Velsen-IJiiiuiden Bekroning van levenswerk Beverwijk bioscopen 4 Heemskerk - ■fe ES' 11» 8 a o Requiem voor een radio-schip verkocht Li een r Bij de middensluis vertoonde de aanblik van de binnenkomst van Veronica’s radio- Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.„Je TENTOONSTELLINGEN (Van onze correspondent) 12- BIOSCOPEN (Van een onzer verslaggevers) DIVERSEN u. u. MUZIEK u.: u. Het is warm en zonnig aan boord van het schip, maar de zon weerspiegelt zich niet op het gelaat van Buil Verwey. Hij staat er wat gelaten bij. niet geheel Wat bewoog Buil Verwey na lange tijd het schip Veronica toch binnen de teritoriale wateren te laten slepen? De zendapparatuur zal verzegeld blij ven. Buil Verwey: „Die apparatuur gaat niet naar de V.O.O. Als er liefhebbers voor zijn en het wordt vrijgegeven, dan is het spul te koop”. Schoolhoofd en oudercommissie heb ben verzocht in plaats van de tegelrand langs de achterzijde van de school een groenstrook aan te brengen, zodat een afscheiding gaat bestaan tussen de hui dige in gebruik zijnde speelplaats, die bovendien openbaar is en het trottoir van het Stratingplantsoen. Nog steeds is niet bekend waar het door het gemeente bestuur toegezegde extra klaslokaal zal worden gebouwd in aansluiting op het schoolgebouw. Vandaag is met de eerste vijf klassen Joop Daalmeyer en Jan de Graaff belichtten de regeringsplannen voor na tuurbescherming in Nederland. „De na tuur is van ons allemaal”, was een goede verhelderende documentaire, waarin de informatie voortdurend tegen de achter grond van landschappelijk schoon werd geplaatst, een beetje sight-seeing met het alibi van het milieubewust zijn. Het was zowaar nog een optimistische film ook. Er wordt aan gewerkt, prof. Kettle well. Al was het maar door het Cabaret der Lage Landen uit het Waterland met de hoopgevende zondagspoëzie: „Als ik zie de horizon met zijn groepen groene bomen en de reiger staat te dromen in een sloot en ik voel de zonnegloed, zo verstrijken dan de dagen en dan denk ik: wat is het leven hier toch goed.” DINSDAG 12 AUGUSTUS Boothuis knzhrm, Voorstraat. Tot 22 open huis. WOENSDAG 13 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 10-21 u. 4 Mijn vertrouwen in het Engelse leger kreeg een forse deuk door de voora- vondserie Doctor Who, waarin enige mi litairen een langzaam rijdende vracht wagen op een afstand van pakweg twee meter nog niet wisten te raken. Maar ach, wie ben ik? Marieke (6 jaar oud) maakte geen bezwaar tegen „Dokter Hoe” en verzuchtte tussen de bedrijven door: „Oh, wat spannend-eng, die robot. Ik zit er van te rillen. Gelukkig dat wij hem niet in het land hebben”. In deze derde aflevering bleek het verraad van de zeer geleerde professor Kettlewell- Hij voegde zich bij de Organisatie voor Wetenschappelijke Hervorming, met als motivatie: „Jarenlang heb ik tegen de verontreiniging gewaarschuwd. Nu kan ik maatregelen afdwingen”. IJMUIDEN. Teneinde een bijdrage te leveren aan het opheffen van het tandartsentekort in Velsen heeft de ge meente aangekocht het pand Julianaka- de 10, dat voorheen werd gebruikt als kantoor voor het ziekenfonds IJmond. Dit gebouw is wat ruimte betreft zeer goed geschikt te maken als ruimte voor tand artsenpraktij ken. „Ach, je wist dat dit een keer gebeu ren zou. Je weet het, je vind het ver domd vervelend, maar het is nu eenmaal zo”, zegt oom Buil. En ten bewijze dat hij z’n humeur er niet al te erg door wil laten beïnvloeden roept hij tegen een havenautoriteit die informeert onder welke vlag de Veronica vaart: Onder de Shell-vlag”. meegemaakt en doorstaan, is dit schip ons lief geworden. Daarom willen we er een museum van maken”. Er hangt een tweeslachtige stemming onder de honderden toegestroomde kij kers langs jongens en binnenvaart trokken en Rob Out: „Veronica moet blijven hè en als we daar zelf een klein beetje voor kunnen zorgen, dan moeten we het niet laten. Het schip „Veronica” zal blij ven. Op h,et Ijsselmeer bij Volendam wordt het een museum waar we een schat aan interessant materiaal bij el kaar kunnen brengen. Er zal een disco theek komen en er zullen films gedraaid worden over radiopiraten. Het schip „Veronica’’ met twee oude zeeslepers uit Amsterdam in volle zee op weg naar IJmuiden Enkele mijlen uit de kust kreeg dit kleine „konvooi’’ een escorte van de Rijkspolitie te water en van de Rijkshavendienst. schip wel gelijkenis met de intocht van St. Nicolaas. Enkele honderden waarbij tientallen fans wachtten het onttakelde schip op. Dit initiatief van het gemeentebestuur kwam tot stand nadat kort geleden con tact was gelegd met een tandarts, die interesse heeft om zich in IJmuiden te vestigen, tezamen met een nog aan te trekken collega. Niet dat de TROS het gisteravond zo bont maakte- Er wordt immers niet van sluikreclame gesproken wanneer één en dezelfde artiest met hetzelfde lied bij dezelfde omroep voor de derde keer in 14 dagen zijn opwachting mag maken. De zanger Jack Jersey of zijn belangen behartigers hebben gewoon goede rela ties met de TROS en leveren bovendien geen badpakken of automobielen, maar een Artistieke Prestatie. IXWA-y HUU1311.) Jlt.ou:, leeft maar twee keer”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 uur: „Sweet Movie”, 18 j. Dag. 14.15 u. „Pinocchio” a.l. begonnen, zullen de leerlingen van de zesde klas, die ongeveer veertig kinderen telt, eerst donderdag op de school wor den verwacht. Dan is de samenvoeging van de „oude” ir. L. P. Krijgerschool met het bestaande gebouw van de tot voor kort genoemde „Watervlietschool” geheel voltooid. 19 en i hun 11» r 3 DIVERSEN DINSDAG 12 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 19-21.30 u. WOENSDAG 13 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 u. Corso Theater, Dorpsstraat. Dinsdag 20 u.: ..The sound of music’’; woensdag 14 u.: „Sjors en Sjimmie en de toverring”. De TROS had toch gewoon uitzending gisteravond. Ja, wat houdt zo’n berisping uit Den Haag tenslotte in? Dat TROS- directeur Leeman een poosje in de gang moet gaan staan of dat het hoofd afde ling amusement honderd maal moet schrijven „Ik zal waken voor sluikrecla me”. Niets van dat alles. Zelfs wordt de gestrafte omroep geen minuut zendtijd ontnomen, een berisping houdt in, dat „een omroep in het openbaar aan de schandpaal genageld wordt”, zoals een woordvoerder van CRM dat zachtmoedig uitdrukte. Het ministerie op de stoel van de televisiecriticus, met andere woorden. VELSEN-NOORD. Maandag is de Ir. L. P. Krijgerschool aan de Van Die penstraat in Velsen-Noord die ais „Wa- irvlietschool” heeft afgedaan en de be naming kreeg van de vroegere Krijger school aan de Melklaan weer door het personeel in gebruik genomen. treurig, maar ook niet juichend. Want voor Veronica betekent het ondanks de behouden vaart op zee toch een donker grijze dag. „Dit is de bekroning van het levens werk van Minister van Doorn”, mom pelt oom Buil een weinig dramatisch voor zich heen: „Hier heeft hij op ge wacht. Wat ie nou verder met de V.O.O. zal doen, dat weet ik niet, maar iedereen weet dat hij ons geen warm hart toe draagt”. De informatieve waarde van Willy Dobbe’s aankondigingen voor de serie Zomer ’75 mag evenmin onderschat worden. Zij stond aan een tafeltje vol glazen en mixte een drankje. Ze nam sherry en zei: „Men neme een pianist”, ze zag de jus d’oranges voor een drum mer aan en beledigde de dirigent door de ijsblokjes als symbool te nemen en onthulde na even schudden, dat ze daar de originele Glenn-Millersound had. Toen kwam echter het orkest van Syd Lawrence. Doet Aktua zoveel voor de duidelijkheid in de samenleving en daar komt Willy Dobbe weer het een en ander ingewikkeld maken. Het leven wordt er op deze manier niet eenvoudi ger door. Grote of St. Bavokerk. (ingang Oude Groen markt) 22.00 u.: Orgelconcert door Kees Rosenhart. Wo. 19.u0-20.00 u.: „Woord en mu ziek”. At The Jazzcorner. (Spaarne 104) Vanaf 22.00 u.Trio Louis van Dijk. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 21.30 uur: „Die knotsgekke kerels in vliegende kratten” a.l. wo 13.30 u.:,,Kuifje en het haienmeer”, a.l. Frans Hals (Frans Hals Plein) 19 en 21.15 u. „Mens erger je niet”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. „Karate Duivels”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u. „Paniek in het Grand Restaurant” met Louis de Funés, a.l. Rembrandt (Gr. Markt), 14. 19 en 21.15 „Inpikken en wegwezen”, 14 j. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur: „In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamer en oude gebruiksvoorwerpen dage lijks geopend vanaf 14 tot 17 üur. Noordelijk Koetshuis, woensdag 14.30 uur: poppenkastvoorstelling Jan de Noord; dage lijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur: expositie tekeningen, schilderijen en Kera miek van Maria Schmirmari. Filiaal Openb. Bibli. Zeewijkpl., fototentoon stelling „Monumentaal N.H.”, geopend dinsdag van 19 tot 21.30 en woensdag van 11.30 tot 17.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. DIVERSEN Alarmnummers. Politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. de sluiswallen. Tientallen meisjes hebben voor deze een Veronicashirtje aange- kijken wat zielig naar de roestige tweemaster die tussen sleepbo ten Piranha II (een schitterend scheepje uit de tijd van Hollands Glorie) en de Corvina de IJmuidense haven is binnen gebracht. Buil Verwey dribbelt met een zwarte aktentas onder de arm langs de kant van de sluis en in zijn kielzog volgt het idool van de Veronicafans Rob Out. Er wordt langs een wankele houten ladder aan boord van het zendschip geklauterd. Twee man van de rijksrecherche te water vangen het klimmend gezelschap op. Zij verstaan zich rustig met Verwey, terwijl Rob Out zijn aandacht verdeelt tussen de talrijke fotograferende fans aan de wal en de bespreking op het dek van het zendschip. Overal wordt zijn naam geroepen. Deze dag was nog alleen het personeel onder leiding van de heer J. Barendse, hoofd van de school en opvolger van de gepensioneerde heer P. Bosua in de school, omdat na het inmiddels vol brachte schilderwerk het interieur nog een fikse schoonmaakbeurt moest krij gen, waarvoor de onderwijskrachten zich hebben ingespannen. Deze morgen, dinsdag, is de school dan officieel weer begonnen met drieëntwin tig nieuwe leerlingen in de eerste klas. Voor hen werd ook de laatste hand gelegd aan een zandbak, die tegenover de officiële ingang van de school, ge scheiden door een brede haag van roze- struiken is aangelegd. Daarnaast bevindt zich een ruim tegelplateau. De „ir. L. P. Krijgerschool” gaat in het prille schooljaar gebruik maken van een nieuw onderwijssysteem met overhead projectors, die in vijf van de zes klassen zijn aangebracht. Voor de benedenver dieping zal het meubilair bestaan uit verstelbare banken en tafels, aangepast aan de lichaamshouding van de leerlin gen. Voor de bovenverdieping zal dit nog enige tijd moeten wachten. Kennemer Theater, Zeestraat. 19 tn 21.15 u. „The dragon dies hard”, 19.30 u.„Spartacus”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: .Matrassentango” TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie „De toevalligheid van deze ontmoeting” met werk van Jolanda Prinsen en Cécile van der Heiden: geopend tot en met 16 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer Huize Schey- beeck, Velserweg 2. Geopend op woensdag van 14-17.30 u. en op donderdag van 19.30-21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 13 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 7-10, 12.30-13.15 en 14.15-15.15 u.; buitenbad 9 18 u. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wljkhoofden en medewerkers. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 14-17 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 14- 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 14.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. Het zendschip, waarin geen motor meer zit en dat ook geen roer heeft, komt voorlopig als reusachtige drijvende tobbe aan de De Ruyterkade in Amster dam te liggen. Er zal extra bewaking aan boord komen, zo deelt Verwey mee, want men verwacht souvenirjagers. Hf’ s’ 1 «saw Verwey heeft de V.O.O. het zendschip crkocht voor de schrootwaarde. Hij kreeg er 50.000 gulden voor „Dat is weinig”, zegt hij. „Het schip is veel meer waard, maar niet iedereen wil de V.O.O. het vel over de neus halen”. Verwey: „Ik kon het schip niet eeu wig op zee laten. Het werd permanent bewaakt en daarvoor had ik een volledi ge scheepsbemanning in dienst. Dat kostte 20.000 gulden per week, alleen maar voor stil liggen. Maar bewaking was nu eenmaal noodzakelijk. Verder moest ik er eerst zeker van zijn hoe de autoriteiten zouden reageren. Overigens was er ook belangstelling voor het zend schip bij verschillende scheepsmakela ren. Men wilde het schip kopen om er bijvoorbeeld in Afrika mee te gaan zen den. Maar bij alles wat we hebben Veronica-idool Rob Out stond al enkele uren voordat het voormalig radioschip de haven van IJmuiden binnenkwam op wacht aan de kop van de haven. Ondanks het zwijgen van het zend schip, heeft de binnenkomst van het schip in IJmuiden bijna iets feestelijks. Van schip en wal wordt over en weer gewuifd en worden aardige dingen ge roepen. Rob Out, vriendelijk en mede deelzaam, leunt wat ontspannen tegen één van de beide zendmasten. Maar aan de mast van de sleepboot Piranha II wappert de Nederlandse vlag halfstok bij dit definitieve requiem voor een radioschip. Bowlingcentrum. Vrijburglaan. Geopend 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milituklachten 96000. ’-.s Voordat het pand in gebruik kan wor den genomen moet er wel een aantal voorzieningen worden getroffen. De kos ten daarvan worden geraamd op f 100.000. De kosten voor inrichting van het pand, de speciale aansluitkosten van de apparatuur daaronder inbegrepen, ko men voor rekening van de tandartsen. In de donderdagavond te houden open bare raadsvergadering wordt de raadsle den gevraagd het krediet van een ton beschikbaar te stellen. Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62;. Tentoonstelling goudleren behangsel t.m. 3 aug. Tentoonstelling Frans Hals en andere meesters uit de Haarlemse school, zilver, tulpenboek, tegelcollectie, goudleer, tin, glas en antieke meubelen, poppenhuis en oude apotheek. Geopend ma. t.m. za 10-17 uur. Zondag 13-17 uur. Elke zaterdagavond extra avondopenstelling 20.30-22.30 u. T.m. 6 sept. Teylers Museum (Spaarne 16) Expositie et sen van Rembrandt uit eigen bezit. T.m. 31 aug. Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit Hollandse, Franse en Italiaanse school, fossie len, mineralen en kristallen, historische na tuurkundige instrumenten. Di. t.m. za. 10-17 u. Ie zondag van de maand 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per- mnente tentoonstelling oude religieuze schil derijen, handschriften en mineralen etc. Geo pend op di. t.m. za. 10-12 u. en 14-17 u„ zo. 14, 17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Eigentijdse Ned. Schilderijen, grafiek, wandkleden en kleinplastieken enz. kan worden geleend met koop tegoed. Expo- sitiekeldertje: de maand augustus werk van de edelsmid Jos Peperkamp. 1ste verdieping: maand augustus expositie wandkleden van Corrie Wortel. Geopend di. t.m. vrij. 13-17 u. za. 11-17 u. dond. avond 20-22 u. Preekstoel (ingang Gasthuispoort t.o. Kleine Houtstr. 93). Collectie releigieuze goederen. Geopend di. en do. en za. 10-12.30 en 14-16 30 uur. Cruquiusmuseum (Aan de Ringvaart bij Heemstede). Oudhollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Geopend dag. van 10-17 u. Aanmelden in het theehuis (tel. 023-286946). Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). In de Kerstkapel expositie foto’s van de heer E. A. van Voorden met betrek king tot de St. Bavo. Geopend dag. beh. zon. 9-17 u. Vleeshal (Gr. Markt). Tentoonstelling „Ate liers ’63” met werk van 13 kunstenaars. Geopend dag. 10-17 u„ zond. 13-17 u. t.m. 24 augustus. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling „Van Stadswal tot Stad”, met bodemvondsten uit Haarlem en omgeving. Geopend dag. 10-17 u. zond. 13-17 uur. t.m. 24 aug. Kunstzalen Heerkens Thijssen (Houtplein 13). Zomertentoonstelling van werken uit de moderne Haarlemse school. Geopend ma. t.m. Za. 10-17 uur. t.m. 30 aug. Kultureel café „De Egelantier” (Gasthuisvest 47). Expositie werk van de Franse schilder en graficus Honoré Daumier. Geopend dag. vanaf 10 uur. La Condola (Warmoestraat 11). Modelthea ters uit Denemarken, Frankrijk, Engeland en Tsjechoslowakije en het Nederlandse „Schou tentheater” en theatersheets en boeken over dit onderwerp. Geopend: dag. 10.17 u., zondag 13-17 u. t.m. 24 august. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie kleuretsen van Rob Clous en kera miek van Martin Klaver. Geopend wo. t.m. vrij. 13-16 u. za. en zon. 13-17 u. 2 aug. t.m. 12 sept. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 „Papillen”. DIVERSEN DINSDAG 12 AUGUSTUS Progress sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. WOENSDAG 13 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 7-8, 12-13, 16-17.30 en 20.30-21.30 u.buitenbad 7- 20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 9.30- 12 en 13-16.45 u. Het zal de minister evenmin storen dat in de 46e aflevering van TROS- Aktua een aantel firmanamen vielen. Het zou de actualiteitenrubriek eerder aangerekend moeten worden wanneer in het bericht over de financiële afwikke ling van de wereldkampioenschappen niet de bron, Voetbal International, ge- noemd werd. En het zou lichtelijk bela chelijk zijn geweest wanneer bij Tony Boltini over een grote Nederlandse cir- cusdirecteur werd gesproken. We hebben er maar één. Nog wel. Want Aktua stond weer grotendeels in het teken van de bedreiging. „Vonden de vissers de actie een succes?”, klonk het met forse stem. De reportage over de mogelijke sluiting van een tehuis voor jeugdige suikerzieken mocht het met minder pa thos doen, dus zonder „gaan de ouders van de diabetici door met hun strijd?”. De schone zijden van het leven werden niet vergeten: in Schotland is via Nederlandse makelaar een eiland voor zo’n 4 miljoen gulden te koop, met landgoed, winkel, kerk en begraafplaats. „Mocht u nog een centje over heb ben sprak Ivo Niehe- De Aktua-tune verstoorde de droom voortijdig. 4- ■<- ff rft'. i iil ’.j' 1

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7