Vloot van „varende monumenten Amsterdam protesteerde tegen vrijdag op Noordzeekanaal bestemmingsplan Heerenduinen CIRCUS OP TOURNEE DOOR NOORD-HOLLAND Haven I, Beslag op schip V eronica wordt opgeheven na weghalen zender v J Hilde Hagedoorn f r I ‘i I I rr ld 1# w c 1 7 6 Papieren steekspel rond voorhaven kJ - ig «sw* SI PLAATSELIJK NIEUWS 19 7 5 WOENSDAG 1 3 AUGUSTUS (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) I (Van een onzer verslaggeefsters) Programma Sensationeel Berennummer met Bert van der Veer MEDEDELING n. HEEMSKERK Circus Toni Boltini komt naar Heemskerk. In de nacht van woensdag op donder dag zal de circuskaravaan, komende van Egmond aan Zee, zijn tenten opslaan op het terrein aan de Beet hovenstraat. Donderdag 14 augustus verzorgt Neêrlands laatste nationale circus twee voorstellingen in het Heemskerkse. De matinee vangt om 16.15 uur aan, de avondvoorstelling met de door Vader Abraham ge presenteerde talentenjacht „Tussen Hoop en Trapeze” om 19.30 uur. Wie aan deze talentenjacht wil deelnemen, kan zich voor een voor selectie ’s morgens bij het circus aanmelden. Toor een deskundige jury worden de prestaties beoor deeld. De talentenjacht staat niet alleen open voor zangers en zange resjes, maar ook voor bijvoorbeeld vari été-artiesten-in-de-dop. it.,b.. UH KJ IJMUIDEN. De toevallige be zoekers aan het havenhoofd in IJ muiden - een voor toeristen bekend en geliefd plekje, omdat het drukke scheepvaartverkeer hier geheel on belemmerd kan worden gadegesla gen, - waren dinsdagmiddag om streeks half een zo gelukkig onver wacht getuige te mogen zijn van het binnenlopen van het Deense oplei- dingschip „Georg Stage” uit Kopen hagen. Het is een van de negen grote zeilschepen, die in het kader van het zevenhonderdjarig bestaan van Amsterdam de festiviteiten een speciaal cachet zullen verlenen. De „Georg Stage” is van het type vol schip, telt drie masten met twintig zeilen en heeft een bemanning van ongeveer negentig koppen aan boord. En hoewel het met zijn lengte van 41 m. nog tot de kleinste van de negen behoort, leverde het bin nenlopen daarvan een fraai en ro mantisch schouwspel op dat onwil lekeurige herinneringen opriep aan de populaire „Onedin Line”. i ISO*5* jmb B La Circus Toni Boltini brengt een tweeëneenhalf uur durend non-stop programma. Boltini komt naar Heemskerk (ADVERTENTIE) de keurtroepen deed lijken. Hier en Nu stapte maar snel over op te moeilijke opgaven bij de examens eco nomie. De aankomst in IJmuiden van het Deense volschip „Georg Stage”, waar de vloot- parade van vrijdag mee werd ingeleid. Door normale temperaturen is kapsalon a.s- donderdag 14 augustus weer op de normale tijden geopend Dinsdag, woensdag en donderdag 8.30-17.30 uur Vrijdag en zaterdag 8.00-17.30 uur Marktplein 62 IJmuiden Telefoon 10554 K.1 8. 1 De meeste strafpunten gaan echter naar de jongeman die in Hier en Nu Hans Kraay interviewde. De amateur. Als je het doet en o wee als ze het niet gedaan hadden, kun je het toch wel meteen even goed doen? Verwijten maakte dat kereltje van Hier en Nu de dappere trainer, oude koeien uit de sloot halen, maar in welk opzicht Kraay nu beperkt werd en vooral de vraag: „Waar gaat u nu van leven?”, het bleef ondui delijk. Om nog maar te zwijgen van het slot over de kansen voor Rinus Michels nu. „Dat zult u aan het Ajax-bestuur moeten vragen”, zei Kraay. Zo is dat. Barend Barendse, die ziet dat allang niet meer, dat geeft hij ook eerlijk toe, hij wordt overweldigd. „We hebben in de spanning niet zo opgelet”, of „ik hou de spanning er even in, omdat ik het niet allemaal zo gauw uit kan rekenen”, maar de anderen, de kijkers die gruwe len van evenwichtsbalken en klimtou- wen, had de BBC daar niet een beetje rekening mee kunnen houden? De vrou wen werden dan ook geheel buitenspel gezet, zij mochten voor spek en bonen meedoen om voortdurend gered te wor den door slingerende nep-piraten. Het is dat Steenwijk won in Engeland met 38 punten en daardoor Bedum, dat eerst al Montfoort een poot dwarszette, van een finaleplaats verdrong, anders was mijn 7_“ avond mooi verpest geweest. in beslag. Alle attributen worden vol gens een vast systeem in- en uitgeladen, want efficiëncy viert bij Boltini hoogtij. Daarvan getuigt ook de kassawagen met permanente telefoonaansluitingen naar de kantoor- en directiewagens. Waar Boltini ook neerstrjjkt, altijd is hjj tele fonisch bereikbaar. Na onder meer in Castricum te heb ben opgetreden, slaat circus Toni Boltini zaterdag 23 augustus zijn tenten op in Beverwijk. Zaterdag en zondag kan men dan in het tegenover het Stadskantoor opgestelde circus terecht steeds om 15 en 19.30 uur. Dit kwintet zal niemand horen spre ken over „De Nipkovschijf, de prijs van de televisiekritiek”, zij zouden zich dan lichtelijk schamen. Onder deze minder heid bevond zich het dartele estafette- tweetal dat zesmaal per week over hun kijkervaringen in deze krant bericht. Het is maar dat u weet waar die Paques en Van der Veer nu eigenlijk staan. Wel, zij zijn het eens, zij vinden Culemborg een alleraardigst, maar verder onbedui- dend, niet vernieuwend en waarschijn lijk zelfs grotendeels mislukt project en zij menen dat de beide Wimmen beter te laat dan van-zijn-lang-zal-zijn-leven niet, acht jaar na Hoepla en vier jaar na de eerste Fred Haché-show, de zilveren plak in hun zak hadden mogen steken. En de rest is blamage. De negen grootste schepen, waaronder de imposante bark „Sagres” met bijna 1800 m2 zeil uit Portugal, de Nederland se gaffelschoener „De Eendracht”, de Engelse brik „T.S. Royalist” en de bark Vader Abraham is trouwens niet de enige vreemde vogel die in de circuspiste zijn opwachting komt maken. Uniek zijn de negen gedresseerde adelaars, waar mee de Franse dompteur Karl-Antoine het publiek amuseert. Vertederend de drie baby-olifanten, die evenals de Frie se paarden door Alberto Althoff zijn afgericht. Na afloop van de voorstelling mogen een paar kinderen een ritje op de olifantenruggen maken: een sensatie, waar zij nog weken over napraten. sek uit Praag. Gemuilkorfd steppen de beren er rustig op los, tonen zich fiets- acrobaten, houden zich in evenwicht op een bal en gaan zelfs motorrijden met passagiers achterop. De Duitse Chimpan sees staan onder leiding van Adrian, de al enkele malen voor de buis opgetreden voetballende boxer-teams zijn gedres seerd door hondenspecialist Dogsi uit Engeland. Antoinette Boltine presenteert het hogeschoolnummer terwijl Marcel Dieters tekent vo.or de roofdier-act met een troep vervaarlijke Berberleeuwen. Dinsdag vertrokken: Dorte Oldendorff, Atigua; A King 1, Greath Yarmouth IJmuiden; Partenacia, Cochesters, IJ muiden; Jurhill, Amal, IJmuiden) Satur- nus, Tananger; Teutonia, Kopenhagen; Jemrix, Whitby, IJmuiden, Sun Begonia, Foyness, Velsen; Suffolk Warrior, Cont. Plat; Pagani, Hamburg; Hammonia, Bre men; Lindinger Gold, Wiera, Steinbjorn, Cuxhaven; Djatibarang, Antwerpen; Ta- grie, Aberdeen; Merwe Haven, Rotter dam Beverwijk; Beulan Candies, Cont Plast;. Mercur Stavanger; Nauwelijks minder sensationeel is de Roemeense schommelact van Budzijn. Voor de parterre-acrobatiek tekent het gezelschap Wojtzylas uit Bulgarije. Uit een heel ander werelddeel komen de Marokkaanse pyramidebouwers .,The Marrakech Groupe”. Voor de grappen en. grollen tussendoor zorgen de clowns En rico, Benny en Johnny. Speekstalmeesters zijn Josette Boltini en Frits Mullens, terwijl de muzikale begeleiding in handen is van het eigen circusorkest „Chari Van”. Vanaf 10 uur ’s morgens kunnen de stallen worden bezocht. Kraay weg bij Ajax, De Zeeuw weg bij de KVP en het scheelde gisteren niet veel of er had nog een derde schisma plaatsgevonden. In Amsterdam verga derden 13 televisiecritici over de toeken ning van de Nipkov-schijf 1975. In de laatste ronde van de stemming resteer den er twee mogelijkheden. Met zeven voorstanders won ten slotte de VPRO- serie „Culemborg bijvoorbeeld” van Pie ter Verhoeff, Netty Rosenfeld en Ireen van Ditshuyzen. De andere kandidaten, van een vijftal televisiecritici, waren Wim T. Schippers en Wim van der Linden voor hun totale oeuvre (Haché- Servet-Van Oekel en eventueel ander werk). dingsschepen, waaronder vele Oudhol landse ronde en platboomschepen. plus talrijke particuliere jachten. Er zijn tegen het bestemmingsplan ook andere bezwaren ingediend. Van na tuurbeschermingsorganisaties zijn pro testen binnengekomen tegen de aanleg van tennisbanen en de eventuele uitbrei ding daarvan. Zoals bekend ligt er in de Heerenduinen een complex tennisbanen van „L.T.C. de Heerenduinen”. Verder heeft de begraafplaats Westerveld be zwaren ingediend. Westerveld wil met tertijd op de eigen grond woningen gaan bouwen. Hoog boven de piste lappen de be faamde Zemgano’s de wetten van de zwaartekracht aan hun elegante laarzen. VELSEN Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft bezwaar aan getekend tegen het bestemmings plan voor de Heerenduinen. Velsen heeft dit plan ter inzage gelegd. Burgemeester en wethouders willen de bestemming van dit natuurge bied vastleggen om te voorkomen dat in de toekomst grootscheepse veranderingen kunnen worden aan gebracht. Circus Toni Boltini brengt dit jaar een tweeënhalf uur durend non-stop pro gramma met roofdier, acrobatiek-, tra peze-, hogeschool- en clownsnummers. Tijdens de avondvoorstellingen ver schijnt Vader Abraham in de piste om het hooggeëerde publiek zijn laatste top hits toe te zingen. Tevens presenteert hij de nationale talentenjacht „Tussen Hoop en Trapeze”, waarbij de uiteindelijke overwinnaar een grammofoonplaatop- name in het vooruitzicht wordt gesteld. In ieder geval zijn dit volkomen re presentatieve voorboden van het zeldza me schouwspel dat het publiek vrijdag in IJmuiden staat te wachten, ’s Morgens tussen vijf en acht uur worden hier namelijk de overige schepen voor de pieren verwacht: zeven grote zeilschepen en een vloot van tientallen kleine oplei- De bonte circuskaravaan die morgen vroeg. Heemskerk binnenrijdt omvat ruim tweehonderd voertuigen, die door in totaal zo’n driehonderdvijftig mede werkers worden bemand- De op- en afbouw van dit van hot naar haar trekkende dorp neemt inclusief de de montage en het opnieuw opzetten van de aan zevenduizend toeschouwers plaats biedende circustent, een dikke twee uur AMSTERDAM. De officier van Justitie, mr. Pieters heeft dinsdag aan Buil Verwey, eigenaar van het voorma lig piratenzendschip Veronica meege deeld, dat het beslag, dat op het schip is gelegd zal worden opgeheven, als in de loop van de week onder toezicht van PTT-ambtenaren de twee 10 kilowatt- zenders van het schip gehaald zijn. Buil Verwey heeft, zoals bekend, het Veronicaschip „Norderney” verkocht aan Rob Out, die er een discotheek of mu seum van wil maken. De zenders van het schip zullen door de douane worden opgeslagen. Zij mogen alleen na overleg met de officier van Justitie worden verkocht aan een land, dat de verdragen van Straatsburg tegen, piratenzenders mede heeft ondertekend. Europa’s beste berennummer wordt verzorgd door professor Ferdinand Bero- Zonder vangnet zwaaien zij van trapeze naar trapeze. Hoogtepunt is de doden sprong in het duister, waarbij de arties ten in hun fosforescerende kostuums als glimpwormpjes rondzvvieren. „Daar kijk je van op als paard”, sprak de commentaarstem bij weer zo’n prach tige NCRV-film in de reeks Denkend aan.deze keer Twente. Dat paard moet weten dat hij niet alleen staat in zijn verwondering. Ik viel weer van de ene verbazing in de andere bij de NCRV op Nederland II. Eerst dat prachtige programma Denkend aan.verreweg de serie met de meest constante kwali- teit van dit ogenblik. Vastigheid biedt de NCRV hier. zal passeren. De overige schepen maken de tocht op eigen gelegenheid. Ongetwijfeld zal deze vloot van „va rende monumenten” in IJmuiden een bijzonder grote belangstelling trekken, „Kruzenshtern” uit de Sovjet-Unie, zul len zich omstreeks tien uur op het Noordzeekanaal verzamelen, om vervol gens in konvooi naar Amsterdam door te varen. Verwacht wordt dat de forma tie om ongeveer twaalf uur de’ Hembrug maar gelukkig bieden de boorden van het Noordzeekanaal plaats voor vele tienduizenden bezoekers. Velsen gaat alle bezwaren bekijken en verdaagt een definitieve beslissing over het bestemmingsplan indien de raad daar tenminste donderdag aanstaande mee akkoord gaat. r IJMUIDEN. Dinsdag gearriveerd; Sibonga, Freetown; Nassauborg, Hudiks- vall; Gulf Fleet 7, Cont Plat; Georg Stage, Ramé, Velsen; Dart, Londen; Tu- gro, Noordzee, IJmuiden; Tor Hollandia, Gotenburg; Hebe, Goole; Sturling Aegle. Cont. Plat, IJmuiden; Stroombeek, Caen; Eminentia, Duinkerken; Hibernia, Noordzee, IJmuiden; Oonton Dragger, Noordzee IJmuiden; »ll Deze keer was het Christelijk Nijver- dals Mannen- en Jongenskoor in actie en jawel hoor, daar schuifelden ze weer met zekere tred en ze moeten als gewil lige figuranten naar de regieaanwijzin gen van meneer Didier van Koekenberg geluisterd hebben. „Kijk, heren, nu lijkt het wel alsof die camera heel ver weg staat, maar dat komt zo, we zetten er een tekst onder zo van: „Op de huppele- pup-heide waar de stilte voor een ogen blik verstoord wordt door 60 enthousias te zangers.en dan verschijnen jullie in de verte. OK?” En zo werd er paden- op-lanen-in gewandeld, in een speeltuin geravot en terwijl de actrice van de Toneelvereniging Ontwikkeling door Ontspanning haar medespelers met een koekepan op het hoofd sloeg, stond de hele Nijverdalse gemeente er zingend bij. Mooi, echt mooi, ouderwets mooi, wereldvreemd mooi. Voor f 14,90 levert de NCRV de langspeelplaat. Vandaag zou de „George Stage” in IJmuiden nog worden gevolgd door het Italiaanse fregat Amerigo Vespucci” uit La Spezia, eveneens een driemaster, maar met drieëntwintig zeilen, een leng te van 101 m en bijna vijfhonderd bemanningsleden- Nog iets waar je niet alleen als paard van opkijkt: de Engelse aflevering uit het Spel zonder Grenzen. Niet alleen kon de Engelse presentator maar niet van de Italiaanse scheidsrechter afblij ven, nog erger was dat de spelletjes in het Open Air Swimming Pool van South port op het keiharde trainingskamp van Velsen heeft hierbij nog steeds de plannen van Amsterdam in het achter hoofd wat de aanleg van een buitenha ven bij de zuidpier betreft. Niet alleen door de eigenlijke aanleg, maar ook door allerlei structurele aanpassingen voor aan- en afvoerwegen, alsmede spoorlij nen zal veel natuurgebied verloren gaan. Amsterdam heeft op de laatste dag, dat bezwaar ingediend kon worden, per speciale koerier protest aangetekend. Volgens Amsterdam is het door het aanvaarden van het bestemmingsplan niet meer mogelijk een voorhaven aan te leggen. ijy» v -■ tip: I/SIb Sgi mMli1'- L iiSBs- A.1 .3 II «Jli: V:

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7