I Talloze valse Amsterdam sluit 39 pensions wegens brandgevaar duizendjes 1975 wordt beter maar... Lüneburger Heide slagveld een s e< Verontruste daling orders scheepswerven „Strategie Van Kemenade b dit lijkt veel op een Blitzkrieg” I r Ja zo *3 I ft J— oooEnl ■R 2 BINNEN- EN BUITENLAND 19 75 DONDERDAG 1 4 AUGUSTUS Socialistisch sparen Made in Japan Woningtekort Dode visjes Rijkspolitie WEERRAPPORTEN Nederlander gearresteerd Scheepswrak ontdekt Speekselafzuiger A Tempel ingestort i 65 18 16 16 13 17 16 16 14 18 15 15 24 20 10 19 17 11 14 s* C 4 Reformatorische heksenjacht ROTTERDAM (ANP) Unilever heeft haar winst toekomend aan de houders van het gewone kapitaal in totaal over de hele wereld met 45 percent zien dalen van 254 miljoen gulden in het tweede kwartaal van 1974 tot 140 miljoen gulden. Over het eerste half jaar van 1975 daalde de genoemde winst met 63 percent van 532 miljoen tot 197 miljoen. Deze resultaten zijn gisteren door Unilever bekend gemaakt. 5 Gelijk loon s 1 HisM) i (Van onze correspondent) lijke woonruimte zijn te verbouwen. ver- Winst Unilever bijna gehalveerd V-. (Van onze redacteur in Bonn) 3000 KLOZ: Academische ziekenhuizen discrimineren particuliere patiënt 4 jtr eerde bewoners. Bovendien zal de ge meente tot snelle aankoop overgaan van De turf kan nog maanden branden. Een brandweerman: „Als de eerste sneeuw valt, .kunnen we deze vuurgloed doven”. De gedupeerden zijn in de meeste gevallen autohandelaren en verkopers van vee. Zo werd bij de jaarlijkse pony- markt afgelopen maandag in Bemmel voor circa achtduizend gulden met vals geld betaald. De duizendjes zijn volgens de politie vrij behoorlijk nagemaakt. Het gebruikte papier is echter gladder en zachter dan de echte biljetten en knispert ook min der. De vervalsers hebben gebruik ge maakt van verschillende serienummers. Het groen aan de achterzijde van het valse biljet is donkerder en de strafwet- vermelding is slecht leesbaar. De Japanse minister van Buitenlandse Zaken, Mijazawi, heeft onlangs een be zoek aan de Verenigde Staten gebracht. Als souvenir had hij een fraaie aanste ker meegenomen. Het was hem echter niet opgevallen dat er met kleine let tertjes „Made in Japan” op stond. Sinds enige dagen ligt het Ijsselmeer als het ware bezaaid met dode visjes met een lengte van ongeveer tien centi meter. Officieel is de oorzaak niet be kend maar deskundigen menen dat de schuld bij de hoge temperatuur (23 gra den of meer) van het IJsselmeerwater ligt. De 24-jarige D. A. Rebel uit Huizen, student in de antropologie, is tijdens een studiereis in Mali gearresteerd. De reden hiervan is niet bekend. Vermoedelijk heeft Rebel foto’s gemaakt van mensen in armoedige omstandigheden, iets dat in die landen niet erg wordt gewaardeerd. Het ministerie van Buitenlandse Zaken probeert uit te vinden wat men kan doen. M pan Spa bev regi geri Arr rast tegt no o zzo nw n o zo nno no w.stil nw w.stil zw n w.stil wnw ono no w.stil w.stil w.stil nnw zzw n no zw w n ono w nno n zzw wzw Ir haa de tact mai se Spa zou sch( FR, tifa: vrij C Fra bew ve van lijk pre: prei Lub raai Ang ter Sun ters D 80.0 hee bev: A vi tr la 01 te in m w O D et d< d< D vi oi te A „1 Ie ii Zi bev: bint heb din; dat bim schi que kws sa. ona aug org< Kar 9 12 12 17 14 16 16 18 23 19 13 20 14 14 18 19 15 11 13 21 21 22 23 20 in cc ta zi bi ee „I D ai h< z. bew. 1. bew. 1. bew. onbew. U5 0 o o o o o o o o o 5 o o o o 0,1 o o o o o o o o o 0,4 o o o o o o o o o o o o o o o o De Reformatorische Politieke Federa tie is een intensieve ledenwerfactie be gonnen. Zij wil alle reformatorische groepen en partijen in ons land bunde len om in de toekomst met een grotere groepering aan de verkiezingen te kun nen deelnemen (bijv, ook SGP en GPV). De RPF ziet de bijbel als enig richtsnoer en wil o.a. harde bestrijding van abor tus, homofilie, druggebruik, euthanasie, straatterreur en onveiligheid. slecht zijn, maar toch niet voldoen aan de gemeentelijke eisen. In deze panden wonen ongeveer 1100 mensen, voorna melijk buitenlandse werknemers, Suri namers en Antillianen. Het college verwacht dat de sluiting een preventieve uitwerking zal hebben op de overige pensionbeheerders, die nu nog onwillig zijn om noodzakelijke beteringen aan te brengen. Het besluit is genomen door een eens gezind college, waarin alleen burgemees- Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vllssingen Z.-Lfmburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich UTRECHT (ANP) „Van Kemenade voert een strategie van bovenaf die op een Blitzkrieg lijkt” heeft drs. F. Roelfs, voorzitter van het Nederlands Genootschap van Leraren (15.000 leden) gezegd in een vraaggesprek met het sociaal-economisch LDS Magazine over de contourennota van minister van Onderwijs Van Kemenade. In deze (discussie)nota wordt in grove lijnen geschetst hoe het toekomstige onderwijs bestel (o.m. leerplicht tot 18 jaar) er uit moet zien. Duikers hebben bij de Britse Scilly Eilanden een scheepswrak uit de 18e eeuw ontdekt met aan boord een aantal Etruskische vazen waarvan de waarde niet te schatten is. Het is het Britse oorlogsschip Collossus dat in 1798 is gezonken. Er zijn al ruim 4000 antieke voorwerpen naar boven gehaald die na bijna twee eeuwen onder water te heb ben gelegen nog in zeer goede staat verkeren. In de komende jaren zal burgerperso neel sommige taken van de rijkspolitie (administratief en technisch personeel, parketpolitie etc.) moeten overnemen. De bedoeling is het tekort bij de rijkspolitie op te heffen, dat ondanks uitbreiding van de opleidingsmogelijkheden toch tot het begin van de jaren tachtig zal voort duren, aldus minister Van Agt (Justitie). mer, maar toch zijn de parallellen met gebeurtenissen uit de oorlog bijna on ontkoombaar. Niet alleen ziet men langs de kant van de weg uitgeputte militai ren en brandweerlieden liggen slapen, ook de massale bestrijding van het vuur - er waren 11.000 personen ingezet maakt duidelijk dat de catastrofe een enorme omvang heeft aangenomen. Do den waren er zondag te betreuren - vijf brandweerlieden werden door het vuur ingesloten en stierven - maar dagelijks sterft er nog onnoemelijk veel leven: zeer veel klein wild is-al in de vlammen omgekomen. Er doen zich in de bossen en op de heidevelden spookachtige ver- Rookgordijnen zorgen voor een geheim zinnige, spookachtige sfeer op deze lucht foto, die gisteren boven Nedersaksen werd gemaakt. 'Keet In binnen- en buitenland W o o o o o ozo o ter Samkalden en de wethouder door volkshuisvesting Kuypers wegens vakan tie afwezig zijn. Plaatsvervanger van de laatste is wethouder Han Lammers, die een week geleden na een brand in een illegaal bewoond bedrijfspand in de Beursstraat zijn ambtenaren om uitvoe rige rapporten heeft gevraagd. De wet houder ontkent dat zijn tocht over het bijna verkoolde trappenhuis en door het neergutstende warme bluswater van in vloed is geweest op het onverwachte besluit om pensions te sluiten. onbew. 1. bew. onbew. onbew. 1. bew. onbew. onbew. onbew. veranij. onbew. mist mist onbew. 1. bew. onbew. h. bew. mist onbew. mist z. bew. onbew. 1. bew. 1. bew. onbew. z. bew. onbew. z. bew. z. bew. L bew. mist onbew. z. bew. onbew. onbew. onbew. 1. bew. onbew. mist Casa Blanca geh. bew. Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis NIJMEGEN (ANP). In de afgelopen dagen en weken zijn vooral in De Betu we, het Rijk van Nijmegen, het Land van Maas en Waal en ook in de provin cie Noord-Brabant voor vele tienduizen den guldens aan valse bankbiljetten van duizend gulden in omloop gebracht. bestuur als „een belangrijke stap in de goede richting”. De KLOZ gaat in haar verklaring ook in op de moeilijkheden rond de declara ties voor hartoperaties in academische ziekenhuizen. Ze heeft de staatssecretaris- van Onderwijs en Wetenschappen op 14 november jl., 13 maart en 22 mei brie ven geschreven met het dringende ver zoek, het all-in tarief van f 25.000, zoals dat geldt voor ziekenfondsverzekerden, ook van toepassing te verklaren op de niet bij een ziekenfonds aangesloten pa tiënten. De verzekeraars menen, dat ten aanzien van een betrekkelijk nieuwe ontwikkeling als de hartchirurgie geen onderscheid moet worden gemaakt tus sen derde-klassepatiënten op grond van de manier waarop ze zijn verzekerd. De KLOZ zegt, dat ze tot nu toe van de staatssecretaris geen bevredigend ant woord heeft gekregen. Ze heeft daarom zoals gemeld de aangesloten ziek tekostenverzekeraars geadviseerd, voor lopig voor hartoperaties in academische ziekenhuizen in totaal niet meer te beta len dan 25.000 per operatie. LÜNEBURG De Lüneburger Heide is een slagveld. Al jarenlang oefenen militairen van de NAVO- landen, waaronder ook Nederlan ders, op deze uitgestrekte heidevel den. Nu is het ernst, maar op een heel andere manier als ooit werd gedacht. De Lüneburger Heide brandt. Tienduizenden hectaren bos en heide zijn door de steeds agres siever wordende vlammen veran derd in een troosteloos, zwartgebla kerd landschap. ticulier patiënt van een hoogleraar wordt beschouwd. Per ziekenhuis en per afdeling ontbreekt een uniforme ge dragslijn, aldus de KLOZ. In de meeste academische ziekenhuizen worden twee- de-klassepatiënten automatisch als pa tiënt van de hoogleraar beschouwd. ti 28 29 29 28 26 25 28 28 27 26 22 30 29 22 30 28 29 25 20 24 20 27 27 29 30 32 30 32 19 27 25 .30 28 29 22 23 24 25 27 26 29 31 DEN HAAG (ANP). Er komen zeer weinig bouworders binnen voor de Ne derlandse scheepswerven en de order portefeuille wordt beangstigend dun. In de eerste helft van dit jaar zijn er nagenoeg geen nieuwe orders meer ont vangen voor grote schepen. Orders voor tankers kwamen al langer niet meer binnen, maar sedert een aantal maanden komen er ook geen orders voor andere zeeschepen van enige om vang meer op- dagen. De CBS-statistieken vermelden aan nieuwe orders voor zeevarende handels schepen 17.400 b.r.t. voor de gehele eer- AMSTERDAML „Beter levend op straat dan verbrand in een pension”. Met deze uitspraak van loco-burgemees- ter Verhey is een actie ingeluid van het Amsterdamse college van B en W om op korte termijn 39 min of meer illegale pensiens en hotels te sluiten. Het gaat om 25 ondeugdelijke pensions waar de bewoners bij brand niet weg kunnen, om 11 brandgevaarlijke verblijf sinrich tingen en om drie pensions die minder „Niemand van ons zal noodzakelijke verbeteringen en vernieuwingen afwij zen, maar al die veranderingen kunnen pas worden doorgevoerd in goed overleg met de mensen in het onderwijsveld. Gebeurt dat niet, dan kan dat veld wel eens weerbarstig worden als een stop pelveld. Tot nu toe heeft minister Van Kemenade dat overleg veelal met voeten getreden. Wanneer hij dat blijft doen, is het gevaar niet denkbeeldig dat het stoppelveld een mijnenveld wordt,” waarschuwt de heer Roelfs. Drs. Roelfs verklaart voorts, dat de leerkrachten wel eens moe worden van alle veranderingen in het onderwijs. „De uitvoering van de Mammoetwet is ge gaan over de ruggen van de leerkrach ten. En nu krijgen we de Contourennota De aangekondigde sluiting betekent een radicale verandering in het tot nu toe door het gemeentebestuur gevoerde beleid waarbij ervan uitgegaan werd dat je pas kunt sluiten als er alternatieve woonruimte is. „Het gevolg was, dat we de zaak niet doortastend genoeg aanpak ten,” aldus loco-burgemeester Verhey. De verzekeraars zijn ingenomen met de verklaring die de Landelijke Specia listen Vereniging eind vorige week heeft uitgegeven. Daar staat in, dat de decla raties van hoogleraren of lectoren onder wier verantwoordelijkheid een patiënt wordt behandeld, moeten voldoen aan de sinds 1969 geldende landelijke richt lijnen. Alleen als een patiënt de uit drukkelijke wens te kennen heeft gege ven, door de hoogleraar of lector per soonlijk te worden behandeld, of wan neer de patiënt door een collega die het zelfde specialisme beoefent naar een hoogleraar of lector wordt verwezen, mag volgens het LSV-bestuur een hono rarium in rekening worden gebracht dat 25 percent hoger is dan dat van de specialist in het algemeen. De KLOZ beschouwt dit besluit van het LSV- Minister Boersma (Sociale Zaken) in stalleert volgende week donderdag een commissie voor gelijk loon voor vrou wen eh mannen”, die moét adviseren bij geschillen tussen werkgevers en werkne mers.over ongelijke beloning van man nen en vrouwen. er nog eens als een wals overheen. Van het huidige onderwijsbestel blijft geen steen op de andere staan. Je vraagt je af of de minister voldoende rekening heeft gehouden met de veranderingscapacitei ten van de docenten. Ook daar zijn grenzen aan.” Drs- Roelfs, die de Contourennota „een knap werkstuk” noemt, acht het onjuist dat aan de Contourennota een reeks discussie- en beleidsnota’s is vooraf ge gaan, waarover zijn organisatie niet heeft kunnen meepraten. Het is een schrale troost dat het NGL nu wel over de Contourennota mag meepraten „nu er al zoveel beleidsbeslissingen zijn geno men”. Drs. Roelfs meent dat de adviezen van zijn organisatie niet zonder meer mogen worden genegeerd.” Waarom sparen de mensen in China? „Om de socialistische opbouw van hun land te steunen”, aldus het persbureau Nieuw China. Het tegoed bij de Chinese spaarbanken is dit jaar met 7,6 percent gestegen en „daaruit blijkt dat de revo lutie en de produktie in China in uitste kende toestand verkeren en dat de men sen graag eenvoudig leven en hard wer ken”. Bij het tandheelkundig instituut te Utrecht is een afzuigsysteem ontwikkeld dat het mogelijk maakt bij de liggende tandartspatiënt niet alleen speeksel, boorgruis en koelwater af te zuigen maar ook grof vuil. De oude speekselaf zuiger, die bij zittende patiënten wordt gebruikt, bleek bij de nieuwe behandel methode (liggend) niet te voldoen. schijnselen voor. Plotseling vallen bomen om. Het vuur, dat zich een weg heeft gebaand door de turfachtige bodem, vreet de wortels weg. Een nieuwe brand ontstaat. Die turfachtige gron dis er ook de oorzaak van, dat vuurresten tot op een meter diepte worden aangetroffen. ste helft van dit jaar. Dit is maar een fractie van de orders, die in 1974 (828.600 b.r.t.) en in 1973 (980.900 b.r.t.) werden geplaatst. Ook de orders voor andere soorten schepen (yissersschepen, sleep- en duwboten, off-shore materiaal) zijn ster verminderd. De CEBOSINE (Centrale Bond van Scheepsbouwmeesters in Nederland) heeft geregistreerd, dat in de eerste helft van dit jaar voor 43.000 b.r.t. aan nieuwe orders bij de Nederlandse werven is geplaatst, waaronder alle soorten sche pen vallen. In dezelfde periode werd ongeveer 400.000 b.r.t. scheepsruimte af geleverd. De orderportefeuille is terug gelopen van 2.023.000 brt (247 schepen) op 1 januari j.l. tot 1.645.000 brt (213 schepen) op 1 juli j.l., aldus CEBOSINE. Theoretisch is dit voor anderhalf jaar werk voor de Nederlandse werven, maar omdat een deel van deze orders al in uitvoering is, hebben de Nederlandse werven over het geheel genomen nog maar voor ruim een jaar werk. Als er niet snel verbetering in de orderont- vangst komt, zal eind van dit jaar of begin volgend jaar de situatie moeilijk gaan worden voor de Nederlandse scheepsbouwindustrie, vreest de CEBO SINE. De bewoners van de te sluiten pensi ons zullen door de gemeente zo veel mogelijk worden geholpen. In eerste in- grote leegstaande panden die voor tijde- stantie zal voor de mensen met een -‘- ■>- *■- - urgentiebewijs ruimte vrij worden ge maakt in het urgentenbestand. De socia le dienst zal bemiddeling verlenen bij het vinden van vervangend onderdak voor de overige bewoners. De gemeente beschikt over twee woonoorden voor alleenstaanden, waarvan er één binnen enkele weken zal worden gebruikt als eerste opvangmogelijkheid voor geëvacu- bedroegen f 54 34) miljoen de daling van de winst toekomend aan de houders van het gewone kapitaal Was derhalve wederom groter dan de daling van de bedrijfswinst. De bedrijfswinst over het tweede kwartaal 1975 verminderde met 23 pet van t 581 miljoen tot 449 miljoen. Dit betekende voor het eerste halfjaar een daling met 41 percent van 1.162 mil joen tot 683 miljoen. De verkopen Stegen in het eerste halfjaar met 9 percent van 16.560 miljoen tot 18.054 ipiljoen. In het tweede kwartaal gingen ze 8 percent omhoog van 8.625 miljoen tot 9.334 miljoen. In Europa waren de resultaten van de bedrijven van Unilever op het gebied van eetbare vetten in het tweede kwar taal van 1975 zeer slecht. De verkochte hoeveelheden waren lager dan over het eenkomstige kwartaal van 1974. De prij zen van grondstoffen bleven gedurende het grootse deel van het kwartaal dalen. In de voorraden, die op het gebruikelijke peil lagen, waren nog grondstoffen be grepen die tegen hogere prijzen waren gekocht, maar bij het vaststellen van de verkoopprijzen van de produkten diende Ünilever rekening te houden met de lagere marktprijzen. De winsten van de bedrijven op het gebied van wasmiddelen en toiletartike len waren ongeveer gelijk aan die over het overeenkomstige kwartaal van 1974. De vraag naar chemische produkten, pa pier, kunststoffen en verpakkingsmateri aal bleef echter laag en de winsten hadden hieronder te lijden. De vleesbedrijven van Unilever werk ten in totaal met verlies, evenals het visserijbedrijf. De verkopen en winsten van de bedrijven op het gebied van diepvriesartikelen, consumptie-ijs en van de meeste andere levensmiddelenbedrij- ven, daarentegen waren hoger dan in het tweede kwartaal van 1974. heeft de ministeries overigens al ver schillende malen gewezen op de volgens haar onbevredigende structuur van de declaraties voor particuliere patiënten van deze ziekenhuizen. Als voorbeeld noemt ze de derde klas se, waarin de academische ziekenhuizen bij de tariefering onderscheid maken tussen particuliere patiënten en zieken fondsverzekerden. Dit verschil wordt vaak aangeduid door de termen klasse „3a” en „3b”, hoewel in de behandeling geen verschil bestaat. De particuliere patiënt moet in de derde klasse een verpleegprijs betalen die 15 per dag lager ligt dan die voor de ziekenfonds verzekerde, maar hij krijgt daarnaast in tegenstelling tot de ziekenfondspa tiënt ook een rekening gepresenteerd voor klinisch specialistische hulp. Dit betekent, dat hij een bedrag moet beta len dat ongeveer 25 percent uitgaat bo ven het all-in tarief voor ziekenfonds verzekerden. De KLOZ vindt handha ving van dit verschil „hoogst onbillijk”. Er bestaat ook grote onduidelijkheid over de vraag, wanneer iemand als par uit een enquête die het NIPO onder 838 Nederlanders heeft gehouden over het woningtekort blijkt dat tien percent van de ondervraagden last heeft van het gebrek aan woningen, dat vooral een groot probleem vormt onder jongeren tussen 18 en 25 jaar. Dit heeft de KLOZ gisteren meege deeld na een vergadering in Utrecht, waarop zij besloot om de ministeries van Onderwijl en Wetenschappen en van Volksgezondheid en Milieuhygiëne drin gend te vragen, aandacht te besteden aan de problemen met betrekking tot de academische ziekenhuizen. De KLOZ Nadat men aanvankelijk nerveus en weinig doeltreffend de brand had be streden, is nu duidelijk een strategie ontwikkeld, waarvan men succes ver wacht. Het Wcrtduitse leger en de grensbewakingstroepen hebben hun hulp gecoördineerd en met hun verbindings mogelijkheden en uitrusting zijn ze te werk gegaan alsof het een strak geleide militaire oefening betreft. Zo worden door tanks en bulldozers van het leger kilometers lange brand gangen, die vaak 200 meter breed zijn, gegraven om het vuur te stoppen Leger- helikopters voeren verkenningsvluchten uit om bij het weer opflakkeren van branden onmiddellijk alarm te kunnen slaan. Andere helikopters deponeren wa- terbommen boven de brandgebieden; grote plasticzakken die tussen de 600 en 800 liter water bevatten. Franse blus vliegtuigen en toestellen van het Ameri kaanse leger, die schuimtapijten over de brandende heidevelden leggen, zijn inge zet. Alles Dinsdag worden De bedrijfswinst van Unilever over het tweede kwartaal van 1975 ad 449 miljoen was echter belangrijk hoger dan die van het eerste kwartaal 234 mil joen). Unilever verwach da de resulta ten in de tweede helft van dit jaar in belangrijke mate verder zullen verbe teren. aldus de Raad van Bestuur in een toelichting op de bekend gemaakte kwartaalresultaten. De daling van de winst ten opzichte van vorig jaar wordt geweten aan de economische teruggang in de Verenigde Staten en Europa. De verwachte stijging van de winst dit jaar zal volgens de Raad van Bestuur niet voldoende zijn om de winst naar het niveau van 1974 te tillen. Een gecombineerde winst per gewoon aandeel van f 29 was in het eerste halfjaar f 3,54 9,55) en in het tweede kwartaal 2,51 4,56) Het percentage van belasting naar de winst beliep over het tweede kwartaal 54,5. Hoewel dit lager was dan over het eerste kwartaal (57,5), was het nog steeds hoger dan het belastingpercentage over het tweede kwartaal van 1974 en hoger dan dat over het gehele jaar 1974 (48,4). Ook de rentekosten waren dit kwartaal hoger dan in het tweede kwartaal 1974. Zij UTRECHT (ANP) De Kontakt- commissie Landelijke Organisa ties van Ziektekostenverzekeraars (KLOZ) heeft de sterke indruk, dat in de academische ziekenhuizen wordt geprobeerd, zoveel mogelijk kostenonderdelen die vroeger deel uitmaakten van het zogenaamde „all-in” tarief, apart te declareren aan particuliere patiënten. In de academische ziekenhuizen wordt de particuliere patiënt in financieel op zicht gediscrimineerd in vergelij king met de ziekenfondsverzeke raars. ■c a V c-5 E» SE t: - Vooruitzichten voor zaterdag: ZONNIG EN WARM, LATER PLAATSELIJK ONWEER EN ENIGE AFKOELING Aantal uren zon: 4 tot 14; minimum tempera tuur: omstreeks 16 graden; maximum tem peratuur: omstreeks 25 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 60 percent. lijkt op een oorlogssituatie, moesten ruim 3000 mensen geëvacueerd. Duizend ervan konden in de loop van de dag naar hun huizen terugkeren. Tweeduizend moesten in scholen in de sad Celle bivakkeren. Het Rode Kruis zorgt voor deze plotse ling ontheemden. Panieksituaties worden steeds zeldza- Een bijna 2300 jaar oude Boeddhisti sche tempel in het noordoostelijke deel van Thailand is begin deze week na vier dagen zware regenval ingestort. Met het herstel van het heiligdom, dat jaarlijks door miljoenen wordt bezocht, zal zo spoedig mogelijk worden begonnen. VRIJDAG 15 AUGUSTUS Zon op 05.23 uur onder 20.05 uur Maan op 15.43 uur onder uur VRIJDAG 15 AUGUSTUS IJMULDEN Hoogwater 9.38 uur en 22.13 uur Laagwater 5.06 uur en 17.30 uur

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2