Beer Wentink begint aan laatste Haarlem-seizoen: Debuut De Goey bij Telstar MEESPELEN HUYG IS NOG ONZEKER In tweedaagse interland tegen Free Foresters Cricketelftal erg gemotiveerd STREEKSPORT Goede prestatie Peter Appelman Protest Hoofddorp toegekend Handbalteam Veel spanning in de Kic naar tweede klas honkbal Krommenie DE TOP MEEDRAAIEN” „WE ZULLEN NIET IN FLEVOHOF tel (03211)1514 rekreatie voor 't hele gezin aan het Veluwemeer 4 11 19 7 5 SPORT ZATERDAG 1 6 AUGUSTUS (Van onze sportredactie) Redelijke vorm J In het hartje van Bloemendaal. Eerlijke en originele gerechten in een geheel eigen sfeer. Stomme verbazing Dagelijks geopend van 5.00 uur tot 12.00 uur. Op maandag en dinsdag gesloten. Reservering aanbevolen. Mangerie „La Fine Fleur1’. Bloemendaalseweg 28, Bloemendaal. Tel. 023-254939. HAARLEM Er is niets meer aan te doen: aan het eind van het kersverse voetbalseizoen raakt Haarlem rechterverdediger Beer Wentink kwijt. De man die na twaalf competities in het betaalde voetbal even karakteristiek voor het rood-blauwe elftal is als de na burige kerktoren voor het Haarlem- stadion, gaat onherroepelijk voor het laatste jaar de grasmat op. Maar een paar maanden terug was er een se rieuze kans dat de onmisbare routi nier zelfs het komende seizoen al voor gezien zou houden. „Ik heb er reëel aan gedacht. Nergens kwam binnen de club in die tijd nog enige ambitie tot uitdrukking. Je kreeg het idee van willen ze nu nog wel wat en dan denk je moet ik daar nou nog mijn laatste jaartje slijten?” PIETER MUL (Van onze sportredactie) Beer Wentink (ADVERTENTIE) Q/Uanaeue (Van onze atletiekmedewerker) (Van een medewerker) (Van een medewerker) van f ert nier in 40 ha park, agrarische bedrijven, tentoonstellingen, kinderdorp, met diverse attrakties, indianendorp, kinderboerderij, speeltuin i e >t n il >1 t n HAARLEM-IJMOND. Het is nog niet zeker of Pieter Huyg voldoende conditie heeft om morgen in de thuis wedstrijd van Haarlem tegen Heeren- veen mee te spelen. Als Huyg niet als voorstopper kan fungeren dan zal John Metgod op die plaats spelen. Voetbalt Huyg wel mee dan speelt Metgod op het middenveld en verdwijnt Van der Aar naar de reservebank. De opstelling van Haarlem luidt derhalve: Boersma-Wen- tink, Fransz, Metgod, Derksen-Van der Aar, De Kip, Kleton-Sadek, Van den Berg, Groen. Wentink, al zo’n 425 wedstrijden in het eerste, dus niet meer in de eredivi sie. „Die accountantsstudie is op twee examens na achter de rug en bij mijn baas kan ik het na dit jaar niet meer maken dat ik elke dag om half drie vertrek. Ik ben nu zo’n acht jaar bezig maar ik heb het altijd goed kunnen Heerenveen-trainer Laszlo Zalai heeft de beschikking over zestien spelers waaruit hij pas morgen het elftal sa menstelt. Heerenveen heeft ten opzichte van het vorig seizoen een complete nieu we selectie en Zalai is het met zichzelf nog lang niet eens over de ideale forma tie van zijn team. Bij Telstar maakt De Goey (afkomstig van Ter Leede) morgen in Rotterdam tegen Excelsior zijn ere-divisiedebuut. Jonker, die bovendien niet gemist kan worden op het middenveld, zag het in de In de zevende rit van de zomer- avondcompetitie om de Kersten-beker, die door de Haarlemse Raceclub Excelsior op het Industrieparcours werd verreden, toonde Wim Koene zich de rapste. Door de grote droogte van de velden kan het voor zondag vastgestelde Joop van Tongeren-toernooi van EDO voor B- junioren geen doorgang vinden. Het is tot een nader te bepalen datum uitge steld. Ook de derde wedstrijd van Van Nispen voor het nederlaagtoernooi om de Zilveren Tulp met DCO als tegen stander is uitgesteld. Evenals trouwens de zes wedstrijden tussen de elftallen van Sportclub Lisse en DSS. Het in de vierde klas spelende Spaarnwoude heeft voor zondagmiddag de beschikking gekregen over de velden van het recreatie-oord Spaarnberg aan de Wüstelaan in Santpoort en speelt daar ’s middags om half dri etegen de hoofdstedelijke derdeklasser Animo. Het tweede van Spaarnwoude speelt op het zelfde tijdstip een wedstrijd tegen VDO op het andere veld. Halfweg heeft als nog toestemming gekregen om zondag middag een oefenwedstrijd te spelen te gen het amateurelftal van Haarlem. Aanvang half drie. De Haarlemse tweedeklasser Ripper da heeft voor zondag de beschikking gekregen over het veld van de relax- boerderij aan de Hillegommerdijk. Het speelt daar eerst om vier uur met een combinatie tegen THB en kruist er om zes uur de degens met Van Nispen. Ook in dit tweede treffen komt Ripperda met een combinatie in het veld. Deelnemende clubs aan di* toernooi zijn De Blinkert, Haarlem; B.S.M. Ben- nebroek; Dosko, Oudesluisi H.B.V Alk maar; K.I.C., Velsen-Noord; Meervo- gels’60, Akersloot; Nieuw-Vennep; Nor- tha, Noordwijkerhout; Zaanstreek, Zaan dam en G.V.O. Krommenie. werden verhoogd. Nu ging het de andeie kant op maar niet voor mij. Mijn con tract liep door maar anders was mijn positie ook bekeken. Waarschijnlijk was ik bij een aanpassing ook meteen ge stopt. Een ander verschil is dat in dat eerste degradatiejaar (70-71, onder Thompson en later Eelman) al vooruit werd gedacht en gedaan voor het sei zoen daarna. Nu wisten we tot op het laatste moment niks. Er is nu gezegd dat we dit keer niet perse meteen terugmoe ten, de trainer wordt er dus ook niet op aangekeken. We doen niet mee in de top maar zelfs met dit materiaal komen we wel tussen de dertig en veertig punten.” VELSEN-NOORD. De handbalafde- ling van de sportvereniging „K.I.C.” in Velsen-Noord zal het nieuwe seizoen beginnen met het deelnemen aan een uitgebreid handbaitoernooi van de sport vereniging G.V.O. m Krommenie op zon dag, 17 augustus. „K.I.C. zal deelnemen met twee senior-damesteams, twee senio renherenteams en een dames junioren team. (ADVERTENTIE) HAARLEM. In de tweede klasse B honkbal is de spanning in de bovenste regionen te snijden. In tegenstelling tot de stand die maandag in deze krant stond gepubliceerd, luidt de juiste rang lijst: Bloemendaal 13-18, VUC 13-18, Onze Gez. 12-16, Rooswijk 13-16, TYBB 13-12, Hoofddorp 12-10, Laakkwartier 13-8, Lijnden 13-4. Met nog een wed strijd voor de boeg, behalve voor OG en Hoofddorp, is de strijd voor de rode lantaarndrager Lijnden al bekeken. OG ontmoet vanmiddag Laakkwartier en de ze wedstrijd is voor OG van het aller grootste belang. oefenwedstrijd tegen Haarlem als voor stopper bepaald niet zitten Vorig seizoen had Telstar Helling nog eventueel be schikbaar voor die positie, maar nu Kamphues noch André beschikbaar is lijkt De Goey de beste oplosing. Interessant is verder dat ook Colin Ayre in de basisopstelling voorkomt. Frank Kramer heeft conditioneel nog zo’n gro te achterstand dat hij morgen niet als linksbuiten kan spelen. Hij gaat wel mee met de selectie. Telstar: Bloem-Driesen, Van Essen, De Goey, Bischot-Fens, Bijl, Jonker-Stout, Van Kooten, Ayre. Excelsior: Van der Roer-Van der Hei de, De Munnik, Den Butter, Tabernee- Heijerman, Kiviet, Kwakkernaat-Rogge- veen, Van Zanten, Struis. Enfin, Haarlem bleef dus gespaard voor het afscheid van een uiterst waar devolle voetballer -een vertrek dat de leegloop een nog radicaler aanzien zou hebben gegeven. Een leegloop die de clubman in hart en nieren die Wen tink is, flink heeft verontrust. „Na het afgelopen seizoen is er gezegd we gaan verjongen (de ploeg telde zeven man van bijna tot ver in de dertig jaar red.). Dan zeg ik akkoord maar probeer dan wel de jeugdige spelers die je hebt te houden. Jongens als Huyg en Wetzel zijn de basis van je team, die kunnen nog acht jaar mee. Er zijn zat kansen ge weest te verjongen. Je had ook komend seizoen meer perspectief gehad als er het voorbije jaar wat meet jeugd in was gekomen. Ik had de concurrentie wel aangedurfd In oefenwedstrijden is me wel gebleken dat zeker Huyg behouden had moeten blijven. Ze kopen nü een jongen als Kleton, aldus Beer woensdag avond,, maar je denkt toch niet dat die het voor minder doet dan Huyg”. Wentink, die als enige speler een goeie relatie met bestuursleden heeft, spande zich persoonlijk in om Huyg weer in te lijven. Een poging die aanvankelijk mis lukte maar, als bekend, later deze week toch nog slaagde. „Voor jongens die van buiten de vereniging komen hebben be stuurders meer over dan voor spelers die uit eigen kweek naar boven komen. Huyg is het voorbeeld van een voetbal ler die in het begin veel te weinig heeft gekregen, dat gold destijds ook voor Sjef van Duffelen. Het is vaak idioot op wat voor kleine verschillen contracten af springen. Soms gaat het om tientjes, werkelijk waar. wel enige runs maar ten slotte werd Silcock gevangen op het bowlen van Van Meurs. De inmiddels ingekomen Huins hield stand en de eerste dag eindigde op 126 voor 6. Wanneer Neder land zaterdag kans ziet om de laatste wickets van de Engelsen snel op te rui men, heeft het nog een goede kans om de wedstrijd te winnen. Het eerste dameselftal van THB speelt zondagmiddr om twaalf uur een oefenwedstrijd in Voorschoten tegen Randstad Sport. Dit treffen gaat zo goed als zeker door. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Het Nederlands cric ketelftal, waarvan de samenstelling zo veel moeilijkheden opleverde door een paar lichtzinnige afzeggingen, presen teerde zich in de tweededaagse interland tegen de Free Foresters zeer gemoti veerd en fel. In drieëneenhalf uur werden 214 runs gescoord voor het ver lies van slechts 3 wickets, waarna men de Foresters al direct in moeilijkheden bracht door fel bowlen en fielden. De Engelsen verloren de toss en meenden te moeten gaan fielden. Captain Van Laer opende met Hennie Wijkhuizen, die slechts een half uur voor de wedstrijd hiervan in kennis werd gesteld. Wijkhui zen toonde de juiste instelling en leverde een topprestatie van formaat! Aan het einde van de Nederlandse innings verliet hij ongeslagen het veld met 101 runs achter zijn naam. Zijn hoogste score tot dan was 49 geweest, een tiental jaren geleden tegen Oxford University. Van Laer en Wijkhuizen zetten ook nog samen een stand op van 17 runs alvorens van Laer gevangen werd voor spelen als afgelopen zondag hoeft deze wedstrijd niet veel problemen op te leveren.” Het protest dat Hoofddorp heeft aangetekend na de wedstrijd tegen OG is gehonoreerd. Zondag 24 augustus spelen beide clubs de wedstrijd uit. OG aan slag met twee nullen en het tweede en derde honk bezet bij de stand 6-5 voor OG Hoofddorp krijgt in de gelijk makende negende inning nog een kans om aan deze achterstand nog iets te veranderen. Bloemendaal is een andere titelpretendent en deze ploeg komt zon dag om 14.00 uur op eigen veld uit tegen Hoofddorp. Coach Janssen: „Hoofddorp is en blijft een gevaarlijke tegenstander, ondanks dat ze een bescheiden plaats op de ranglijst innemen. Met spelers als Peters en Zijlstra, die altijd goed zijn voor een harde klap, blijft het een open strijd.” De kans is groot dat Bloemen daal, OG en het Haagse VUC met een gelijk aantal punten deze competitie be sluiten. In een nacompetitie maken deze ploegen dan uit wie er eventueel over gaat naar de eerste klasse. Eigenlijk zou het voor elke speler zo geregeld moeten zijn als voor mij. In overleg met voorzitter Hut stellen we samen mijn vergoeding vast - zo is het de laatste keren eigenlijk gegaan. Maar het bestuur heeft daar weinig van ge leerd. Als je als bestuur er in slaagt zeg maar 3600 gulden van een speler te pikken bij contractbesprekingen, dan krijg je tijdens het seizoen voor 3600 gulden aan ellende met die speler terug tijdens de competitie, daar ben ik van overtuigd. In het hele voetbal gebeuren er dingen die je niet begrijpt, dat je moet denken waarom doet een bestuur nou dit of waarom doen ze dat. Ik zie het vaak met stomme verbazing aan. Weet je wie ze nou hadden moeten kopen - Johan Zuidema. Die jongen heeft zijn contract met het buitenland al klaar. NEC betaalt nou ruim vijf ton maar zijn prijs voor het buitenland is drie ton meer. Dan mag zo’n speler van mij nog honderdduizend gulden salaris krijgen ook.” Sjaak Ooteman van DEM won de jaarlijkse onderlinge tienkamp met 4625 punten bij de junioren A werd Sjaak Hurkmans winnaar. Bij de dames ging de titel naar Anja Smits met 3833 pun ten. Joke de Reus was de sterkste bij de A-meisjes met 2407 punten. Gelukkig voor trainer Hughes en de club die hij dient liet de nu 31-jarige Wentink andere overwegingen zwaarder tellen. „Aan de andere kant dacht je voortdurend, moet ik nou zo stoppen na zo’n rot jaar. Dat is toch ook niks, het blijft je altijd bij en dat is erg onbevre digend. Zoals Piet Hoeben weg is gegaan (nu trainer-speler bij WH), dat is het toch ook niet. Als je zo lang bij een club hebt gespeeld dan wil je toch met applaus van de tribunes het veld af gaan.” Een spannende onderlinge strijd lever den Kees Fluitman en Martin Tourney op dit nummer, welke Fluitman in de tijd van 2.40,2 sec. met 0,1 sec. in zijn voordeel besliste. Op dit nummer liep de Suomi-man Jan Commandeur eveneens een knappe race. In zijn serie CD- klasse werd hij tweede in 2.39,4 sec. Op de 200 m. kwam Aat Karei van DEM in zijn serie als tweede door de finish. Voor hem werd 23,8 sec. afgedrukt. Fred Krikke bewees nog steeds het polsstok hoogspringen flink onder de knie te hebben. In Haarlem won hij met een fraaie sprong van 3,90 m. in de b-klasse, daarmee zijn clubrecord evenarend. Pe ter Esseling werd derde bij het hoog springen jongens a met 1,75 m. Op de 5000 m. liet Rob Kleine een tijd afdruk ken van 16.52 sec., terwijl Koos Kiers 16.52 sec. kreeg toebedeeld. Van Suomi was vooral Frits Wolter man in vorm op de 5000 m. Deze atleet kwam tot de voortreffelijke tijd 18.10,2 sec., een persoonlijk record, waar mee hij in een sterk bezette serie zesde werd. Jan van Deudekom liep deze af stand in 16.40 sec., Frans v. d. Kolk in 17.12,4 sec. en Wim Kok ging na 19.32,4 sec. door de finish. In Lisse won Anja Smits twee nummers. Op de 100 m. werd zij eerste in 12.7 sec. en bij het verspringen bereikte zij winnend een afstand van 5.65 m. (ADVERTENTIE) ■mm kinder-en Indianendorp,tentoon- FLEVOHOF ,el <032' 15,4 a’^ransche'bednivenzoals champion kwekerij, akkerbouw en veeteelt, rekreatie voor t hele gezin aan het Veluwemeer groente- en plantenkassen, veiling. jaar van Joop Brand Breevoort en De Goede twaalf maanden later weg. BEVERWIJK. Dat Peter Appelman in een voortreffelijke vorm steekt heeft hij niet alleen bewezen tijdens, de Ko- ninkrjjksspelen in Paramaribo, waar hij voor Nederland op een hobbelige gras- baan de 800 m. won in 2.00.7 se„ doch vooral tijdens avondwedstrijden in Haar lem. Hier kwam de talentvolle DEM- atleet op de 1000 m. tot de zeer snelle tijd van 2.30,3 sec., waarmee hij in de sterkste serie op de tweede plaats ein digde. Hij verbeterde het clubrecord met liefst 8,4 sec. combineren. Dat is niet direct de reden dat mijn vorm altijd redelijk goed is gebleven. Dat heeft veel meer te maken met mijn standpunt dat het er niet toe doet wie er als trainer voor de groep staat. Ik kom om zelf te voetballen en niet voor de trainer. Ik werk voor me zelf. Kritiek in het openbaar uitoefenen past ook niet in mijn stijl. Situaties worden je vaak aangedaan, maar je zult met trainer en bestuur toch moeten samenwerken. Die kritiek van voetbal lers in het openbaar komt vaak voort uit eigen belang, het is bovendien erg goedkoop. Maar ik weet ook wel dat dat voor spelers een lastig punt is: waar moet je heen met je problemen? Bij een trainer ga je niet zo snel naar binnen en een spelersraad kan over de wezenlijke zaken toch niet beslissen. Bovendien zit ten daar vaak de jongens met de grote monden in. Dat vinden van de juiste aanpak van iedere speler door de trainer was wel de klasse van Joop Brand, alhoewel je zijn methode na een paar jaar ook wel doorziet.” zo’n probleem maar je moet er wel wat voor terugko pen. Het materiaal heeft echter een teruggaande lijn te zien gegeven. Ik geloof niet dat het mogelijk is net als in 71-72 in een jaar tijd in de eredivisie terug te komen. Er was toen ook een financieel heel andere opbouw, dat wil zeggen de contracten bleven gelijk of 63 prima runs. Van Wel kwam met tot scoren maar Entrop scoorde bij zijn debuut 28 goede runs. Ook Van der Gun mocht nog even batten totdat Wijkhui zen zijn century voltooid had en Van Laer op 214 voor 3 kon declareren. Stephens (2 voor 51) en Way (1 voor 27) waren de enige Engelse bowlers die succes hadden. Nederland opende de bowlerij met Derogee en Onstein. En reeds op de tweede bal kreeg Derogee Irwin lbw. Drie overs later deed Van Laer een goede vang in de gully en kon Stephens vertrekken, eveneens op het bowlen van Derogee. Toen ook Onstein hierna succes had middels een prachtige vang achter het wicket van Van Nispen leken de Fores ters regelrecht te gaan vreliezen: 20 voor 3. Leemhuis en Jackson hielden echter stand en pas na de thee bowlde Van Wel met zijn eerste bal Jackson: 61 voor 4. Tien runs later werd Leemhuis’ door Abendanon gebowld: 71 voor 5. Silcock en Defty bleven met enig geluk overeind. Toen hun wickets niet snel ge noeg vielen, besloot Van Laer de slow- bowlers een kans te geven. Dat kostte Dat Wentink zich zo om het spelers- materiaal bekommert is om verschillen de redenen een logische zaak. „Voorzit ter Hut heeft gelijk als hij zegt dat de continuïteit van de vereniging het be langrijkste is. De speler staat niet voor op, ben je gek. Helaas denken de meeste voetballers: pakken wat je pakken kan en verder zien we wel Dat is misschien wel verklaarbaar maar daarom hebben ze ook geen recht om zeggenschap over financiën of technische zaken te eisen. De club is primair en het bestuur kun je alleen maar meten aan de prestatie. Als Hut twee jaar geleden zei dat we de subtop van de eredivisie gingen halen dan moet ik zeggen dat mijn verwach tingen lager waren. Met dat materiaal van toen had ik gedacht op eenzelfde positie uit te komen als in het laatste (’72-’73). Van vertrokken en ging Vosmaer Coach Kaart: „Als we niet zo dom Dat is op zich niet

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11