Boogie woogie-pianist Rob Hoeke presenteert nieuwe viermansgroep 3 Wereldcongres Jeugd en Muziek Verbouwde TIOLI start met Galaxy-lin Nieuw huwelijk voor Richard en Publiekstheater Zuidafnkaanse MODE ambassade wil LE TRICOT TOP DE POP POP DERTIEN tv-zendtijd FLEVOHOF tel. (03211)1514. rekreatie voor 't hele gezin aan het Veluwemeer FLEVOHOFtel (03211)1514 rekreatie voor't hele gezin aan het Veluwemeer speelt Elektra Kreeft: Poppeppers f Hoppen I f van alphen Livin' Blues in Arnoldushoeve zee~vers banket! DANSEN de bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark E&L Equity Law Levensverzekeringen helder als glas E&L geeft toe... 11 2 1 1975 DONDERDAG AUGUSTUS KUNST door Cees Straus Studiogroep LE TRICOT maar echte Vertrouwen I I I Zaterdag 23 augustus EERSTE DISCO-BAL MODE koopt u vanaf vandaag bij I I I I I I I I I '"J |mb 1 few Jehebt met deze groep Rob Hoeke: „Ik vraag maximale inzet. (Foto Frits Droog) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Galax (noodzakelijke) (ADVERTENTIE) nieuwtje. Er de te dansakademie KOOPT U OVERAL Barteljorisstraat 27 Haarlem Telefoon 32 06 18 Om straks weer te kunnen rondtoeren heeft Rob Hoeke uiteraard een begelei dingsgroep nodig. Vlak voor zijn ongeluk Die laatste uitspraak gaat voor Rob letterlijk op, want toen hij enige maan den geleden voor de eerste keer sedert zijn auto-ongeval van vorig jaar een optreden in Zaandam gaf, zaten er klei ne, bloedrode sporen op de toetsen, Het is voor de eerste keer sinds vele jaren, bekent Rob Hoeke, dat hij zoveel in alle maten vanaf 36 t/m 48. Het thema van het congres is „De muziek en het kind”. Op het plein voor een Parijse kerk speelde het Nederlandse instrumentaal ensemble Ricciotti jazz, maar ook Mo zart en Strawinsky. Het ensemble heeft tot doel de ontmystificatie van de mu ziek. Het mondiale orkest van de Jeunesses Musicales, bestaande uit 109 musici van tussen de 17 en 22 jaar en afkomstig uit 24 landen, gaf een muzikale soiree onder leiding van dirigent Jean Martinon, die drie weken lang ’n de buurt van Brussel met de gelegenheidsmusici had geoefend. HAARLEM JANSWEG 31 BIJ STATION Telefoon 32 00 25’.- inschrijving dagelijks vanaf 11 uur v.h. leraar dansacaaemie Martin scholieren - ouderen - echtparen het 1975- (Van onze Haagse Redactie) plezier voor t, 1. s. Korte Voorhout 20 Den Haag Tel. 070-469262* (ADVERTENTIE) Rick van der Linden, de golden wonderboy van Ekseption, heeft nog maar weinig succes gehad met zijn Trace. Superdrummer Pierre van der Linden is zelfs verdwenen en terug naar Focus. Rick verklaart echter zelf, dat hij de afgelopen periode vornamelijk heeft gezien als een ex perimenteert! jd waarin de musici tot de grenzen van hun mogelijkheden, fantasie en creativiteit konden gaan. 40 ha. park, agrarische bedrijven, tentoonstellingen, kinderdorp, met diverse attrakties, indianendorp, kinderboerderij, speeltuin synthesizer-specialist-klarinettist Skippy van Rooy - op het podium. Je hebt met deze groep voldoende muzikaal' vakmanschap in huis om er in de studio grammofoonplaten mee op te nemen? Het moest er ten lange leste toch van komen: filmacteur Richard Burton en actrice Elizabeth Taylor hebben beslo ten zich voorgoed te verzoenen en zijn van plan te hertrouwen, nadat ze sinds vorig jaar juni gescheiden waren. Bur ton verklaarde aan verslaggevers dat de verzoening „permanent” is. Hij gaat binnenkort met Elizabeth, die opnamen voor een film in Leningrad heeft be ëindigd, naar Israel op uitnodiging van de Israëlische minister van cultuur. De kans bestaat, aldus Burton dat het paar daar in het huwelijk zal treden. 023-263600 en uw tafel is gereserveerd RESTAURANT PARIJS (AFP). In Parijs is woens dag het wereldcongres van Jeugd en Muziek begonnen. Er wordt aan deelge nomen door bijna duizend afgevaardig den uit vijfendertig landen. Kees, Margreet, John. René, Albert Rob, Paul, Jan, Afra, Meenten, Arno, Frans, Willem, Koos, Johan, John, Bernadette, Ron, Ronneke, Ton, Han, Hans, Cat ja, Sylvia, vele anderen en niet te vergeten „Oom Henk”. In de bloedhitte. Schilderen, lassen, zagen, verven, tobben en drinken: een ver laagd plafond over de hele lengte van de zaal, sfeervolle verlichting, een houten wand en vaste houten banken. Niet alleen TIOLI, maar ook de an dere groepen die de zaal op de week dagen afhuren, profiteren et van. Ei gen initiatief, zo zeldzaam als deze zomer, maar wél zo leuk. Maximaal tweehonderd man zullen er elke zaterdagavond en zondagmid dag dit seizoen van profiteren. Be stuurslid John Oomkes: „Er is een verplicht lidmaatschap van vijf gul den voor het hele seizoen en daar naast drie gulden entree, maar ieder een kan zien waar z’n geld blijft. Niet alleen in het hout en de verf, maar vooral ook in de groepen. We hebben voor de komende maanden al attracties als Galaxy-lin, Alberto y los trios paranoias, Decameron, Mag na Carta en de Bintangs op het programma staan en daar komen er nog een aantal bij”. Zondagmiddag aanstaande draait in de TIOLI-huiskamer de drive-in, za- komt een baarmoederplaat op de markt. In Japan hebben ze ontdekt dat bepaalde geluiden op de plaat, en dan voornamelijk die geluiden die in de baarmoeder aanwezig zijn, jonge babies in slaap wiegen. Een uitkomst voor elk jong gezin, nietwaar? Baby huilt, even de elpee opzetten en sym fonische muziek met daartussendoor kloppende hartjes en borrelende ge luiden maken het kind weer rustig. In het Verre Oosten was de plaat een doorslaand succes, Bovema komt er eind deze maand mee in Nederland. Ooit was hij laarlemmer, maar ook het boerenland schijnt hem zeer te inspireren. Alexander Curly, ofte wel Harm Breemer, de man die met zijn troetelelpee „Vette jus en boe renjongens” een tweede Robert Long agrarische bedrijven, kinder* en indianendorp, tentoonstellingen. 40 ha. park, o.a. heide*,coniferen* en volkstuin, rosarium, patio's, vis* en zwemvijvers. kan worden. En dan te bedenken dat hij met uitsluitend Engelse teksten uit Australië terugkwam. Nederlands is „in”, het valt niet meer te ontken nen, en waarom zouden we er niet erg blij mee zijn. Het wachten is nu nog op de Nederlandse Kinks: pure rock met ijzersterke, hedendaagse teksten. Wie. Nog meer Nederland. Als „poppoort naar Europa” hebben we hier de afgelopen jaren alle grote wereld- groepen in huis gehad. Niet voor niets heet het Amsterdams Concert gebouw zo langzamerhand „poptem pel”’. Maar de gouden tijden lijken voorbij. Leon Ramaekers van het bu reau Mojo klaagde onlangs steen en been dat de kosten van zaalhuur, organisatie en honoraria voor de veeleisende artiesten dermate de pan uitstijgen dat het aantal activiteiten waarschijnlijk al voor dit seizoen sterk ingekrompen zal zijn. En zo prijst iedereen op alle gebied elkaar de markt uit. „Zeker, al behoud ik me het recht voor in de studio musici voor betere in te wisselen. Je weet dat ik niet van vriendjespolitiek houdt. Musici die een uitstekende plaat maken hoeven voor mij niet zonodig op de Bühne te staan om zich daar nog eens waar te maken. Dat geldt ook voor het omgekeerde. Ik vraag een maximale inzet, op het podi um en in de studio, maar je moet voor elke situatie de beste mensen uitkiezen zonder je gebonden te achten aan vriendschappen.” HAARLEM Hevige pijnen die tot ver in zijn linkerbovenarm op trekken ten spijt, zit Rob Hoeke momenteel weer gedurende vele uren van de dag achter zijn piano. Het redelijke verkoopsucces van zijn laatste e'pee Fingerprints en de hernieuwde populariteit die het uitbrengen van deze plaat met zich meebracht, hebben Hoeke gestimuleerd in de idee dat h j zich in de nabije toekomst ook op het podium weer kan waarmaken. DEN HAAG De Zuidafrikaanse ambassade wil van het IKOR „evenveel gelijkwaardige zendtijd” om commentaar te kunnen leveren op de vorige week door de IKOR-rubriek „Kenmerk” uitge zonden Zweedse televisiereportage over een massamoord die door Zuidafrikaanse soldaten in Zuidwest-Afrika zou zijn begaan. Aansluiting bij een groot publiek was niet noodzakelijk en kwam ook niet tot stand. Die periode is nu afgeslo ten. Eind september komt een nieuwe Trace-elpee met een heel wat ver staanbaarder, maar nog altijd Rick van der Linden-geluid en dan zal de waardering van ons allen toch echt moeten komen. Een merkwaardig vertrouwen in zijn groepsleden heeft. Niet alleen op muzikaal gebied, ook in het persoonlijke vlak voelt hij sympa thie voor de jongens. „Na alle moeilijk heden die ik in het verleden met andere musici heb gehad, verklaren deze men sen zich volledig solidair met mijn mu ziek”. Rob heeft het wel eens anders meege maakt. Wanbeleid van zijn vorige mana ger en het zich onttrekken van hun financiële verplichtingen door oudleden van de Rob Hoeke rhytm and blues group leidde ertoe dat de pianist onlangs werd geconfronteerd met een belasting schuld van vele duizenden guldens, een dreigend faillissement en een wellicht onafwendbaar loonbeslag. Met Pos, Albers en Snel beschik je over drie gitaristen. Vind je dat niet veel voor een bluesgroep? „Het ritme moet als een stuk beton de zaal inrollen, daar moet niemand om heen kunnen. De jongens moeten er alles uithalen wat er in zit. Ik ga niet als een baas voor de groep staan, maar ik verwacht wel een grote inzet. Die dacht ik overigens wel te hebben gevon den.” was een geheel nieuwe band met een hoofdzakelijk Haarlemse bezetting vrij wel geheel geformeerd. Door het ongeval en andere, persoonlijke overwegingen is het thans niet meer mogelijk die groep opnieuw bij elkaar te krijgen. Over de formatie (met Herman Deinum op basgi taar en Hans Lafaille slagwerk) die samen met Hein van der Gaag hun medewerking gaven aan de opnamen voor Fingerprints, vertelt Rob het vol gende. „Ik heb nooit plannen gehad om met deze studiogroep verder te gaan. Op de lange duur zouden onze muzikale ideeën te ver uiteen komen te liggen en zou ook het geluid niet commerciëel genoeg zijn. Bovendien, wat ik in de blues vind, dat zien zij als te beperkt. Ze zijn nu onafhankelijk van elkaar met nieuwe plannen bezig. Herman Dei num gaat waarschijnlijk in de Verenigde Staten een grammofoonplaat opnemen met Jan Akkerman en Lafaille zit voor z’n plezier in een paar groepen en is verder met studiowerk bezig. Ik vind het jammer dat hun ideeën niet zo goed inpassen in het huidige popsfeertje, maar ze vinden het ontzettend slecht ken dan daarna. Na de pauze heb ik ze als begeleidingsgroep en speel ik zelf drie of vier boogies. Bovendien stel ik een selectie samen van nummers die mijn muzikale voorkeur hebben en waar in de musici zich kunnen uitleven. Je zou deze opzet kunnen vergelijken met wat Kazimierz Lux en Kayak doen. Die spe len ook zowel gescheiden als gezamen lijk waarbij eenieder zijn zelfstandigheid behoudt.” Een oud spreekwoord zegt dat je van een kikker geen veren kan plukken, in het geval Rob Hoeke mag dat enigszins onkies klinken, maar de waarheid is helaas niet anders. „Na het concert in De Speeldoos in Zaandam heb ik op muzikaal gebied niets meer van me kunnen laten horen. Ondanks alle be richtgeving dat ik binnen drie maanden weer de oude zou zijn, lukt het piano- technisch met drie linkervingers gewoon nog niet. En je weet hoe belangrijk de linkerhand is, die steunt de hele boogie. Negen maanden na het ongeval met veel moeite een kwartier vol spe len. Er bestaat dan ook een grote kans dat ik straks mijn solofunctie van drie kwartier niet vol kan houden.” Hij is dan ook nog steeds niet inge gaan op de wens van de artsen die hem, als pianist die slechts over acht vingers kan beschikken, volledig invalide willen verklaren. „Dan kan ik tot mijn 65 jaar rustig thuisblijven en mijn hand voor de steun ophouden. Maar als je zoals ik je hart aan de blues en de boogie woogie hebt verpand, dan kruipt het bloed al gauw waar het niet gaan kan.” aldus Rob Hoeke. 1 The Elephant Song Kamahl; 2 Roll over lay down Status Quo; 3 Ramaya Afric Simone; 4 Tu t’en vas Alain Barrière en Noëlle Cordier;; 6 Some where between The Tumbleweeds; 7 Lady in blue Joe Dolan; 8 The Hust Van McCoy Soul, City Symphony; 9 Naar de kermis Ronnie Tober, Ciska Peters; 10 Slow down Shabby Tiger; 11 Action The Sweet; 12 L’ete indien Joe Dassin; 13 Regreza Maria The Specials. wat er op het ogenblik in de top-40 gebeurt”. De nieuwe groep die Rob in samen werking met zijn manager Nico Ruyter („de eerste die ik op zakelijk gebied kan vertrouwen) heeft geformeerd, laat wei nig bekende gezichten zien. Gitarist Eef Albers die als enige van deze formatie aan de elpee meewerkte, toonde zich bijzonder enthousiast toen hem gevraagd werd weer mee te spelen. Hij zal naar verwachting een duidelijk stempel op de sound drukken, die getui ge eerder opgedane ervaring wel eens sterk in de richting van de rhytm and blues zal uitgaan. Als slaggitarist werd Chiel Pos aangetrokken, ex-gitarist, zan ger, saxofonist en fluitist bij Solution. Op bas speelt Fred Snel, voor Rob Hoeke geen onbekende sinds hij hem vorig jaar het Larens Jazzpodium met de groep Solar zag winnen. Voor de ritme-sectie werd drummer Ab de Jong gevraagd, slagwerker bij het Zaanse groepje Mantra Energy en te beluisteren als studiomusicus op de Lucifer-elpee House for sale. „Ze willen stuk voor stuk muzikaal achter hun taak; toen ik de eerste keer ging luisteren, vond ik het direct al een goede groep worden. De opzet is dat we straks twee maal drie kwartier op ’t po dium staan dan moeten ze wel kunnen spelen wat ik wil en het liefst maxi maal. Hun inzet is echter honderd per cent, daar twijfel ik niet aan.” Wat gaat er in die twee maal drie kwartier gebeuren? Rob Hoeke: „Het ligt in de bedoeling dat de groep zonder mij begint te spelen met nummers die parallel lopen aan mijn muziek, zij het dat ze in deze helft over wat meer vrijheid kunnen beschik- Ook de Arnoldushoeve aan Hoofdweg in Hoofddorp maakt er dit jaar een vroege en stevige seizoen- start van. Als één van de weinige huizen in en om Haarlem die nog regelmatig live-groepen brengt, komt zaterdagavond als start de vernieuw de Livin’ Blues. „Ritme moet als een stuk beton de zaal in rollen De (noodzakelijke) verbouwing heeft heel wat voeten in aarde gehad. Allereerst de voorbereiding Het be stuur van de stichting „Wijkcentrum Haar.Lem-Oost” was welwillend ge noeg, maar had begrijpelijk niet veel zin om een aantal weliswaar enthou siaste vrijwilligers zo zonder meer maar aan de slag te laten gaan. TIOLI wist de heren echter te over tuigen door te wijzen op de geslaagde verbouwingen van de sociëteit „Up stairs” aan de Zomervaart en het eigen kantoor aan de Amsterdamse- vaart. Toen konden ze aan de slag. Fred, Ruud, Rob, Siebren, Maarten Jet, Lange hete zomer, lekker uitgerust, frisse start, we gaan er weer tegen aan. De cliche’s zijn bekend. Alleen, ze gelden dit keer niet voor TIOLI. Zaterdagavond start de sociëteit met het nieuwe seizoen, maar een zomer lang hard werken ligt achter de be zwete rug van de werkgroepen en vele vrijwilligers. De zaal in het wijkcentrum Laan van Angers - pro- dukt van de kille utiliteitsbouw van de jaren zestig - is omgetoverd in een sfeervol geheel dat het midden houdt tussen een bruin café en een huiska mer. Zaterdag komt Galaxy-lin proefdraaien. AMSTERDAM (ANP). Het derde speeljaar van het Publiekstheater zal zaterdag 20 september in de Amster damse Stadsschouwburg worden geopend met de première van Elektra van So- fokles. Medespelenden zijn Anne-Wil Blankers (titelrol), Mariëlle Fiolet, Ann Hasekamp, Sigrid Koetse, Annet Nieu- wenhuyzen, Celia Nufaar, Josée Ruiter, Hans Boswinkel, Max Croiset, Henk Reyn en Eric Schneider. Regisseur is Ton Lutz en de vertaling is van Pé Hawinkels. Nicolaas Wijnberg zorgde voor decor en kostuums. Het tableau de la troupe van Publiekstheater voor het seizoen 1976 ziet er als volgt uit. Actrices: Anne-Wil Blankers (a.g.), Mary Dressel- huys (a.g.), Mariëlle Fiolet, Margriet de Groot (a.g.), Ann Hasekamp, Sigrid Koet se, Nell Koppen (a.g.), Petra Laseur, An net Nieuwenhuyzen, Ceia Nufaar en Josée Ruiter. Acteurs: Albert Abspoel, Jan Apon (a.g.), Hans van den Berg (volontair), Hans Boswinkel, Steye van Brandenberg (a.g.), Max Croiset, Heravn van Eteren, Franck van Erven (a.g.), Wim van der Grijn (a.g.), Chiem van Houweninge, Hugo Koolschijn (a.g.), Ton Lutz, Johan Ooms, Jan Retèl, Henk Reyn, Jan van Royen en Eric Schneider. Regisseurs zijn Hans Croiset, Renée Lobo en Ton Lutz. ...dat 90% van haar winst naar haar kliënten gaat die daar recht ophebben. Heeftal een levensverzekering bij E&L? De goede verzekeringadviseur kent E&L. Als de beste. terdagavond opent Galaxy-lin. De groep van Robbie van Leeuwen (ex- Shocking Blue) die ondanks coryfee ën als zanger Rudie Bennett en saxo fonist Dick Remmelink een moeizame start had met het soort moeizame muziek dat onder meer in VARA’s Popzien te beluisteren was. Maar de lijn en de luisterbaarheid is erin gekomen met als gevolg de uiterst toepasselijke zomerhit „Long hot summer”. In TIOLI verschijnt Ga- laxy-iin met de nieuwe elpee „G” startklaar in de blokken en de nieuwste aanwinst - pianist-organist- ADVERTENTIE) Nu is het dè tijd voor een waarachtige kreeftsohotel. Proef onze kreeftspecialitéiten! Kies zelf het zee-vers banket uitons”homarium". Bel: ■T -SS WW

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11