Theo Marijt wil opnieuw vertrekken Alleen Minneboo direct in finale bij stayers Pele is niet meer in trek SPDRWM RWDM NAM AL AFSTAND a o KOERSEN O F I) E I VITESSE HAALDE PUNT BINNEN 2 FRANK NUSSE BEVESTIGDE MET NIEUW RECORD PLAATS BU WERELDTOP k- o HHHRH DONDERDAG 2 1 AUGUSTUS 19 7 5 SPORT 17 Strijdvraag lem Goed toernooi Derde verbetering Recordpoging Ml er- □e- ons o o o o 1 o o o o o o o o 1 o o o o o :h- ire o o o o o i i o i i 1 i i i 2 2 2 2 lu- o- ta- lel- ;n- ui- 1 I Groningen bleef vergeefs beuken (Van onze sportredactie) SPORT—PEC ZWOLLE: a.: ie- :he PONSTEEN (Van onze speciale verslaggever) SC: ian: Faina Melnik doorbrak barrière n groot om Frank Nusse: klasse bevestigd. 051085 051085 061382 061382 082793 082793 ial 10- /or- 061715 031106 097113 074092 042084 000539 077830 021038 087812 paar maal dicht bij een doelpunt. Na rust nam een feller Cambuur het initia tief echter met succes over. 2 2 2 2 2 2 2 1 2 2 2 2 2 2 1 2 2 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 o o o Hij liep de eerste ronde in 50.2 sec. en bracht Boit ook nog daarna naar de 600- meterlijn. Daar nam de Afrikaan zelf de leiding. Hij liet Dyce en de rest van het veld stilstaan en spurtte met zijn lange, krachtige pas wag. Voor Boit bleef de elektronische tijdwaarneming staan op 1.43.79, slechts negenhonderste seconde boven Fiasconaro’s met de hand afge drukte tijd. Evert Hoving, Nederlands sterkste loper op dit nummer, had in dit veld ook mee kunnen lopen. Hij meldde zich maandag echter af omdat hij zich niet geheel in vorm voelde. Nusse had in Zürich de ongunstige zevende baan geloot, waardoor hij Alan het sportcentrum Magglingen bereidde hij zich in alle rust voor. NEW YORK (UPI). Ondanks een grote opleving in de eerste competitie wedstrijden van de New York Cosmos na de geruchtmakende aankoop van Pe le is met het vorderen van de titelstrijd in de Verenigde Staten het publiek toch weer weggebleven. Bij Pele’s debuut zat het stadion van Cosmos met 20.000 men sen afgeladen, maar na twintig competi tiewedstrijden is het gemiddeld aantal toeschouwers nog maar net 8000. „Hij heeft het wel mondeling laten we ten aan de leden van de TC”, aldus de NKB-praeses, „maar vanmorgen had ik nog geen bericht van hem gekregen. We zullen echter toch onze maatregelen ne men als er geen brief binnenkomt. De situatie wordt langzamerhand onhoud baar”. 4 4. 4 4 3 2 2 2 2 2 2 2 2 1 0 0 0 0 0 4102 777 313 399 35 05 20 35 21 6 0—2 0—4 0—6 7— 1 8— 3 5—1 2—0 2— 1 3— 2 2— 1 1— 0 3— 3 2— 2 1— 2 2— 3 3— 6 2—3 1—2 Faina Melnik doorbrak in Zurich als eerste vrouw de magische greps van 70 meter bij het discuswerpen. De 30-jarige Russin stelde voor de tiende maal in haar carrière het wereldrecord scherper. Er werd in Frankrijk in die hitte elke dag zes uur kei- en keihard geoefend. De deelnemers kwamen kapot in Belgra do aan. En kon Marijt nou maar eens erkennen dat er wat fout was gegaan, maar nu komt hij weer met dat plan voor een ploeg van twintig man. Het gaat zo gewoon niet langer meer. Staks in september hebben we gesprekken met het NOC en half oktober begint de conditietraining op het kanocentrum in Amsterdam. Als het met Marijt tot een breuk komt, en daar ziet het nu wel naar uit, moeten we dan in ieder geval weer een ander gevonden hebben”. i goed- ntie. I reken-I [en en I ind na I *1 M- l v apPa' I ianKoPj1 ,ur. W aanKo°P ,eel ''00' Pascoe, de Europese kampioen, en de Amerikaan Jim Bolding achter zich had. Bolding, die gewoontegetrouw in een moordend tempo vertrok, ging na bijna 200 meter langs Nusse. In het spoor van de Amerikaan ging Pascoe echter ook in vlekkeloze stijl mee. Pascoe won in 48.69 overtuigend. Bolding had in de laatste vijftig meter de grootste moeite om zich Nusse van het lijf te houden: 49.35 tegen 49.48. ROCOURT. Herman Ponsteen had het zelf eigenlijk al min of meer voorspeld. „Verwacht van mjj in Rocourt geen wonderen. Met een plaats bij de laatste acht ben ik al tevreden.” Toch was een aantal onberekenbare factoren, die nu eenmaal onverbrekelijk verbonden zijn met prestatiesport, er uiteindelijk de oorzak van dat de Nijverdaller inderdaad niet verder reikte dan de laatste acht van het WK- toernooi der amateurachtervolgers. Een van die oorzaken was een lekke band. Sis send hoorde Herman Ponsteen tijdens zijn laatste kilometer in de kwartfinalerit tegen de Oostduitser Thomas Huschke de voortube van zijn baanfiets leeglopen. Ponsteen: „Net zo ongeveer op het moment dat ik aan de eindsprint wilde beginnen.” Mike Boit, een 26-jarige Keniase aan komende sportleraar, die zelf zijn ge boortedatum niet weet, had zijn zinnen gezet op het wereldrecord 800 meter, dat sedert twee jaar op naam staat van de Italiaan Marcello Fiasconaro (1.43.7). De Zwitserse organisatoren bleken voor een aanval op dat record heel wat geld over te hebben. Boit, die de afgelopen maan den door heel Europa trok om de lucra tieve wedstrijden te vinden, arriveerde twee weken geleden in Zwitserland. Op Er is Marijt verweten dat hij enkele kanovaarders vlak voor de strijd om de wereldtitels te hard aangepakt zou heb ben. Verwilligen: „Marijt is een keiharde werker, zonder meer. Maar hij verliest zo gauw de realiteit uit het oog en begint dan tegen schenen te schoppen. De jon gens, die naar de WK gingen, waren volkomen overtraind. Ruud Wielart had de kwaliteit om tijdens de wedstrijd te „groeien”. De Hoofddorper had vier sprongen nodig om van 2,05 meter tot 2,14 meter te komen, nam vervolgens de 2,17 meter in de derde poging, doch faalde op 2,20 meter. Vooral in zijn laatste aanloop op deze hoogte, had Wielart wat meer ge luk verdiend. In Zürich verkeerde hij op 2,17 meter echter in gezelschap van onder andere de Rus Alexander Grigo riev, die afgelopen weekeinde in Nice het hoogspringen bij de finale van de strijd om de Europese beker won met 2,24 meter. De Amerikaan Dwight Sto nes won met 2,23 maar kwam lang niet toe aan zijn wereldrecord (2,30) dat hij het publiek beloofd had te zullen verbete ren. „Ook een wereldrecordhouder kan moe worden”, was het lakonieke com mentaar van Ruud Wielart na afloop. GRONINGEN. Met een tomeloze inzet en een spervuur van schoten heeft FC Groningen het gisteravond in het Oosterpark voor 9000 toeschouwers toch niet verder gebracht dan een 1-1 gelijk spel tegen Vitesse. De robuuste Arnhem se verdediging moest in de tweede helft van de partij weliswaar alle zeilen bij zetten, maar kon uiteindelijk tegen de nogal ongecoördineerde Groningse aan val vrij gemakkelijk op de been blijven. Welke theorie even later min of meer werd bevestigd' door de tijd die de Pool op de chronometers bracht (5.01,20) in de door hem gewonnen rit tegen de Tsjech Dolezal. Ponsteen: „Zonder die lekke band zou ik vermoedelijk zijn uitgeko men op een tijd van 5 blank, dus sneller dan Jankiewicz”. Niets wees erop dat Huschke aan het einde van zijn krachten was. Ponsteen echter: „Ik heb het halverwege bewust wat kalmer aan gedaan, om zodoende in dè laatste twee ronden te kunnen toe slaan. In dat geval zou Huschke vermoe delijk niet meer de macht hebben gehad om nog terug te komen”. Wie in de vaderlandse rennersbox een diep ontgoochelde Herman Ponsteen dacht aan te treffen, kwam bedrogen uit. Bijna opgelucht constateerde de Nij verdaller al in de middaguren, nadat hij zich met tijden van respectievelijk 5.07,23 en 5.10,82 bij de laatste acht had gereden, dat hij voor zichzelf in elk geval het bewijs had geleverd weer terug te zijn. Weliswaar nog niet op het niveau van twee jaar geleden in San Sebastian. „Dat het publiek van mij misschien een medaille had verwacht, is eigenlijk niet eens zo vreemd. Zoiets hoort er kennelijk bij wanneer je Nederlands kampioen bent. Maar wat het publiek denkt, interesseert me nauwelijks. Ik heb voor mezelf het gevoel dat ik een goed toernooi heb gereden. Ik ben tevre den. Want normaal had ik hier vana vond toch een tijd gereden van 5.00, en die kun je vergelijken met een tijd van 4.53 onder normale omstandigheden”. FC DEN BOSCH—SC CAMBUUR: 0-2 (0-0). 73 Groote 0-1, 81 De Blaauw 0-2. Scheidsrechter Corver. 3500 toeschou wers. Voor rust leek Den Bosch de sterkste papieren in handen te hebben. Met name bij afstandsschoten was de ploeg een „Het is niet reëel om daarmee te gaan vergelijken. Voor mij gold alleen Mon treal 1974, en in vergelijking met dat WK-toernooi ben ik n>u terug op de goede weg. Dit toernooi was voor mij vooral belangrijk omdat ik nu weet geen hinder meer te ondervinden van die ziekte. Drie weken geleden had ik nog niet durven hopen bij de laatste acht te eindigen. Die ziekte heeft meer invloed op mijn zelfvertrouwen gehad dan me nigeen denkt”. Toch zal het altijd een strijdvraag blijven of Ponsteen, in het geval die lek ke band bleef bespaard was gebleven, hij wel als overwinnaar te voorschijn zou zijn gekomen uit de confrontatie met Huschke. Aanvankelijk had de Twente naar een voorsprong opgebouwd van maximaal 1,66 secondes, maar binnen drie ronden werkte de Oostduitser dat verschil volledig weg en had twee ron den later, op het moment dat Ponsteen zich noodgedwongen moest overgeven, de achterstand zelfs omgebogen in een voorsprong van 0,76 sec. De eerste regenboogtrui in Rocourt werd gisteravond uitgereikt aan de Oost duitser Klaus Grünke, wiens tijd van 1.08,30 door geen van zijn concurrenten kon worden overtroffen. De beste tijd realiseerde de 24-jarige Belijner vorige week op de cementen piste van Oost- Berlijn, waar hij uitkwam op 1.07,40. Zoals verwacht kon Peter van Doorn in dit gezelschap geen rol van betekenis spelen. Hij reikte dan ook niet verder dan een tiende plaats in 1.10,42. Het zilver was voor de Rus Rapp (1.08.42), het brons voor de Pool Kierzkowski (1.08.58). AMSTERDAM (ANP). De dagen van Theo Marijt als coach van de Ne derlandse Kano Bond lijken geteld. Na het zoveelste conflict met de Technische Commissie van de bond heeft Marijt aangekondigd zijn ontslag in te dienen. Bondsvoorzitter Jos Verwilligen liet gis teren weten nog geen schriftelijke ont slagaanvrage te hebben ontvangen. VOLENDAM—FC DORDRECHT: 1-0 (1-0). 20 Plat 1-0. Scheidsrechter Van Ette- koven. 2000 toeschouwers. Een slechte wedstrijd van twee on machtige ploegen. Dordrecht moest zich beperken tot verdedigend voetbal, dat voor het lusteloze Volendam echter toch te veel problemen opleverde. Van de „grote drie" van het Belgische '•c Anle’decht het eerste punt binnen door een gelijkspel in de uitwedstrijd tegen het in de eerste divi sie debuterende La Louvière. Arie Haan gaf de ploeg van Hans Croon een voor sprong. Foda maakte even voor rust gelijk. Standard Luik van Cor van der Hart verloor voor de tweede achlereen- volgende maal: ditmaal met 2-0 bij Beerschot. Ter aanvulling: in Rocourt reden de amateurs geen 4000 maar 4090 meter. Verbaasd keek Ponsteen vervolgens op toen hij via de microfoon de mededeling kreeg dat hij vandaag aan de start moet komen voor de vijfde tot en met de achtste plaats. „Daar begin ik niet aan. Zoiets heeft toch helemaal geen zin. Dan kan ik beter gaan trainen met de ach- tervolgingsploeg. Want daarop wil ik mij vanaf nu volledig concentreren. En met een beetje mazzel moeten we met deze ploeg ver kunnen komen. Het is volgens mij de sterkste equipe van de laatste jaren. Althans van de ploegen waarin ik tot dusver heb gereden. Het is nu ook veel meer een eenheid”. Boit, op zijn Europese toernee niet verslagen door de Amerikaan Rick Wohlhuter, de wereldrecordhouder op de 880 yards, noch door de Europese kam pioen Luciano Susanj uit Joegoslavië, miste zijn twee grote concurrenten in Zürich niet. Hij had de Jamaicaan By ron Dyce bereid gevonden om het zo belangrijke temnowerk te doen. Dyce kweet zich voortreffelijk van die taak. SC AMERSFOORT—FORTUNA 1-5 (1-1). 13 Erkens 0-1, 34 Van Pelt 1-1, 54 Roemgens 1-2, 56 Zuidersma 1-3, 79 Erkens 1-4, 90 Zuidersma 1-5. Scheids rechter Draaisma. 3000 toeschouwers. Aanvankelijk, voor rust, kon Amers foort nog aardig meedraaien met het toen al wat soepeler spelende Fortuna. Toen echter de Limburgers rond de tiende minuut na rust in één keer uitlie pen naar 1-3, stortte het Amersfoortse verweer in elkaar. Faina Melnik had in Zürich slechts twee geldige worpen. Ze opende met 65,60 meter en wierp daarna ongeldig. De grote explosie volgde in haar derde poging. Als een raket schoot de een kilogram wegende discus door de lucht en plofte even voorbij het lint, dat de zeventig meter aangaf, in het gras: 70,20 meter. Daarna was de spanning weg. De resterende worpen waren ongeldig Al in de eerste helft bouwde FC Groningen aan een duidelijk veldover- wicht, dat echter averechts uitpakte. De tegenstoten van Vitesse waren in die periode namelijk levensgevaarlijk en het verbaasde dan ook niet echt dat Hulshof uit een van die counters in de 24e minuut Vitesse aan een voorsprong kon helpen. Na rust wijzigde het spelbeeld zich in die zin, dat Groningen een enorm offen sief opende waarin Vitesse helemaal te rug moest. Aanvankelijk leek deze opzet succes op te leveren. Al na 16 minuten mocht de thuisclub van scheidsrechter Wellinga een strafschop nemen, toen bij een vrije schop van Heskamp enkele Groningers door de Vitesse-muur wer den gewalst. Molendijk faalde niet: 1-1. Dat Groningen daarna niet de volle winst kon grijpen, mag de ploeg zichzelf verwijten. Over activiteit en wilskracht beschikte de ploeg in voldoende mate, maar aan overleg en afwerking ontbrak het volledig. Met name Heskamp en Molendijk stelden daardoor ck Arnhem se defensie telkens weer in staat tijdig in te grijpen. Hetzelfde noodlot had de Westduitser Hans Lutz, de regerende wereldkampi oen, al eerder in dé achtste finales getroffen. Roemloos verdween de Duit ser uit het toernooi, omdat de Polen met succes hadden geprotesteerd tegen de eliminatie van Stanislaw Lang, die op het moment van Lutz’ onfortuin wel de gelijk een minimale voorsprong had. Die tegenslag betekende voor de proté gé van baancoach Frans Mahn het on verbiddelijke einde van het achtervol- gingstoernooi. Van een nieuwe start kon immers geen sprake zijn, omdat het noodlot Ponsteen trof op het moment dat de laatste kilometer was ingegaan. En in een dergelijk geval schrijven de UCI-reglementen nu eenmaal voor, dat er niet opnieuw mag worden gestart. Naast de vroegtijdige eliminatie van Herman Ponsteen en Sprintster Marijke Lagerlof (zij kwam niet verder dan de laatste acht) moest de Oranje-delegatie vooral bij de amateurstayers een flinke brok teleurstelling wegslikken. Van de drie stayers kon alleen nationaal kampi oen Gaby Minneboo zich rechtstreeks plaatsen voor de eindstrijd. Martin Ve- nix en Matthé Pronk moeten proberen zich via de herkansingen te kwalificeren. Marijt had deze zomer al eerder moei lijkheden toen een gepland trainings kamp in Zuid-Frankrijk wegens gebrek aan financiën niet door dreigde te gaan. Hij liet toen al doorschemeren ontslag te zullen nemen. Inmiddels heeft Marijt bij de TC een zeer ambitieus plan voor het volgend seizoen gepresenteerd. „Daarbij ging hij uit van een cyclus van trainingskampen met een ploeg van twintig. Er is hem toen gezegd dat zoiets gewoon niet haalbaar is. Daarop rea geerde Marijt met het aanbieden van zijn ontslag”, aldus Verwilligen. Volgens de bondsvoorzitter is er wel geld, „maar dat kan alleen worden gebruikt als er voldoende kwaliteit is. En die bezitten we nu eenmaal niet”. BRUSSEL (Belga). Al op de tweede dag van de Belgische competitie heeft kampioen RWD Molenbeek afstand ge nomen van de concurrentie. Met een overwinning van 2-0 op Charleroi kwam het puntentotaal van RWDM op vier. Eddy Koens (opnieuw) en Teugels waren de doelpuntenmakers. „TOCH In het geweld op het kunststof van Letzigrund bleven de Nederlandse Olympische kandidaten knap overeind. Frank Nusse bevestigde zijn plaats on der de beste 400 meter hordenlopers van de wereld door zijn eigen nationale re cord (49.8), dat precies een week oud was, met ruim drietiende seconde te verbeteren tot 49,48 sec. Ruud Wielart evenaarde zijn net vier dagen oude hoogspringrecord met 2.17 meter. De prestatie van de lange Hoofddorper was des te knapper, omdat hij meermalen zijn concentratie moest onderbreken. Ina B'aauw hield aan Zürich een persoon lijk record op de 800 meter over (2.03.37) en Gerard Tebroke, die begin augustus in Hannover zijn kandidatuur voor de Olympische ploeg stelde, noteerde vrij wel dezelfde tijd als drie weken geleden (13.34.69). De 25-jarige Aaltenaar, die in aanleg zeker dezelfde klasse heeft als Jos Hermens,, mist echter nog de inter nationale routine, die op de langere loopnummers juist zo belangrijk is. ZÜRICH (ANP). De „wereld- sterren”, die de organisatoren van de internationale avondwedstrijden gisteravond voor 280.000 naar het Letzigrundstadion in Zürich had den gehaald, zijn hun geld dubbel en dwars waard gebleken. Ruim 25.000 toeschouwers in het uitver kochte stadion zagen een serie top prestaties, waarin het nieuwe we reldrecord discuswerpen van de Russin Faina Melnik (70,20 meter) en de imponerende 800 meter van de Keniaan Mike Boit (1.43.79) de absolute hoogtepunten waren. Dat Renate Stecher, de Olympische dubbelkampioen op de 100 en 200 meter, het Europese record op de in ons werelddeel weinig gelonen 220 yards verbeterde tot 22.7. was een aardige toegift aan het slot. BEN IK TEVREDEN” „Zoiets komt natuurlijk altijd hard aan”, oordeelde Ponsteen later koel en nuchter, „maar het kan nu eenmaal gebeuren en daarom moet je er gewoon rekening mee houden. Net zoals met dat protest, van de Polen, want dat was natuurlijk duidelijk in mijn nadeel. In het andere geval had ik tegen Jankie wicz moeten rijden en die rit zou ik vermoedelijk wel hebben gewonnen”. Matthe Pronk probeert hier achter gangmaker Noppie Koch vergeefs door te dringen tot de finale van de amateurstayers. De Noordhollander zal het, evenals Martin Venix, in de herkansing nog eens moeten proberen. Bij de dames werd de Olymnische dubbelkampioene op de sprint, Renate Stecher, verslagen. Zij moest op de 100 meter buiten voor de kittige Engelse Andrea Lynch, die in 11.31 won. Renate Stecher revancheerde zich echter op de dubbele afstand. Op verzoek van Irena Szewinska werd de 200 meter verlengd tot 220 yards. De Poolse wilde een aanval doen op het uit 1970 daterende wereldrecord van Chi Cbeng (22.6). Ire na Szewinska slaagde daarin niet en raakte ook haar Europese record (22.8) kwijt aan een op revanche beluste Re nate Stecher. p van het toernooi Frank Nusse, de 22-jarige Amsterdam se student kan zich nu definitief tot de beste 400 meter horden-Ioners van de wereld rekenen. Nusse, die op 1 juli 1973 in Brussel met 50.7 seconden voor de eerste maal nationaal recordhouder werd, stelde zijn beste prestatie voor de derde maal dit jaar en de vijfde keer in totaal scherper. Via de 49.82 half juli in Lissabon werd het na de 49.80 van een week geleden in Kopenhagen, nu 49.48. HELMOND 1-0 (0-0). 85 Burhenne 1-0 (strafschop). Scheids rechter Jonker. 3000 toeschouwers. Een aardige wedstrijd waarin Hel mond Sport gaandeweg in zijn aanval lende rol groeide. PEC moest zich steeds dieper in de eigen defensie ingraven, maar kon toch de druk vijf minuten voor tijd niet langer weerstaan. HEEREN VEEN—HERACLES: 3-1 (2- 0). 14 Bosman 1-0, 41 Boskma 2-0, 60 Grobben 2-1, 79 Golyanin 3-1. Scheids rechter Vervoort. 3500 toeschouwers. Een aantrekkelijk kijkspel met van beide kanten veel fouten, maar ook veel inzet, vooral van Heerenveen. Na rust zakten de Friezen conditioneel een beet je terug zonder dat Heracles hiervan kon profiteren. De Almeloërs Amweg en Polko kregen een gele kaart; hun club genot. Grobben werd genoteerd. WAGENINGEN—VEENDAM: 2-0 (0- 0). 49 Groenendijk 1-0, 89 Broecks 2-0. Scheidsrechter Klopper. 4500 toeschou wers. Veendam kwam conditioneel nog veel tekort tegen het technisch sterkere, maar weinig geïnspireerde Wageningen. Vooral nadat kort na rust Wageningen de score opende, werd het een bijzonder oninteressante partij. Scheidsrechter Klopper maakte na een afwezigheid van een jaar zijn rentree in het betaalde voetbal. SVV—FC VLAARDINGEN: 1-2 (0-0). 65 Roodbol 0-1, 76 Lochtenbergh 0-2, 83 Kreft 1-2. Scheidsrechter Berrevoets. 6500 toeschouwers. Een zeer aantrekkelijke, spannende derby. SW, vorig seizoen op eigen ter rein niet te kloppen, werd nu verslagen door de agressief spelende jeugd van Vlaardingen, dat met deze tweede zege een zeer opmerkelijke competitiestart beleeft. Stand eerste divisie FC Vlaardingen Fortuna SC SC Cambuur Haarlem FC Groningen Heerenveen Wageningen F.C VVV Heracles Veendam Helmond Sport Volendam SC Amersfoort Vitesse SW FC Dordrecht PEC Zwolle FC Den Bosch Willem II DEN HAAG (ANP). De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen en rennen te Duindigt zijn: Warnsveldprijs (2040 m. Auto) 1. Marupa du Bois (M Ve-rgay) 2.52.5 1.24.6, 2 Norma Kid, 3. Nuit Wiemselbach. Winn 8,50 pl. 2,30 1,60 2,00 kopp 13,40 trio 332,40. Waalwijkprijs (150Ö m. Auto-) 1. Odette Os- sewaard P. Smit) 2.15.3 1.30.2, 2. 0 Truus, 3. Orient Ashton. Winn 4,50 pl 1,50 1,60 1,90 kopp 10,50. Camsoprijs (1900 m. ren) 1. Crescendios (F. Vandeuren) 2.04.7, 1. Woodfeets Speedy, 3. Angry Brigade. Winn 12,80 pl 1,60 1,40 1,40 kopp 18,80 trio 164,20. Wapen veldprijs (2120 m.) 1. Nanoyk (M. Vergay) 3.01.1 1.25.4, 2. Nonery, 3. Maxi H. -Winn 1,30 pl. 1,10 1,10 kopp 2,10. Warmondprijs (1600 m Auto) 1. Kingston Again (P. Smit) 2.09.3 1.20.8, 2. Morschy G. 3 Marco Ymuiden. Winn 10,30 pl. 2,90 2,90 9,90 kopp 54,00 trio 2.750,80. Daisyprijs (1300 m. Ren) 1. Sir Wessel (Mej. C. Meltzer) 1.19.8, 2. Yemir, 3. Star of Kaman- dy. Winn 4,30 pl. 1,50 1,20 kopp 3,60. Waarderprijs (2040 m. Auto) 1. Myra Glorie (S. Hartman) 2.50.0 1.23.3, 2. Karel Belwin, 3. Mister Dillon. Winn 2,90 pl 1,40 1,40 1,60 kopp 7,60 trio 50,10. Wanroyprijs (2120 m. Auto) 1. Higgins (W. Duivenvoorden) 2.51.5 1.20.9, 2. Ike Hollandia, 3. Junibes B. Winn 8,70 pl 2,70 3,30 kopp 23,40. Frances Gloryprijs (2600 m. Ren) 1. HJgh Tree (F. Vandeuren) 2.54.4, 2. Arketohof Rose, 3. Quick Nanny. Winn 6.60 pl 1,90 4,50 kopp 26,70 trio 281,70. Wageningenprijs (2520 m.) (Leerling-pikeurs en rijders B-vergunning) 1. Iliona Marijke (H. Langeveld 3.38.2 1.25.9, 2. Kris Areta, 3. Impor teur 0. Winn 2,40 pl 1,40 1,40 kopp 3,50 Totalisatoromzet 296,470,00. Harvey Smith heeft op de eerste dag van het CHIO te Rotterdam de Prijs van de Rijn gewonnen. De Australische tennisser John Newcombe heeft in een ziekenhuis te San Antonio (Texas) een knie-operatie ondergaan. De Westduitser Klaus-Pettre Thaler won de tweede etappe van de Grote Prijs van Wil helm Tell. Thaler nam tevens de leiding in het algemeen klassement. e> Bas Hordijk heeft in het Belgische Ruise- lede een wielerwedstrijd voor profs gewon nen. Hij reed de 125 km in 3 uur en 3 minuten. De Belg Draux werd tweede. In Hof stade, eveneens in België, zegevier de de Nederlandse amateur Johan Koot in een wedstrijd over 160 kilometer. Peter van der Kruys werd achtste. De achtjarige hengst Bailly II van de Nederlandse stal Marco neemt zaterdagavond in New York deel aan de draverij om het wereldkampioenschap op de Roosevelt Race way. Jan van Dooyeweerd zit in de sulky. O Uitslagen van de Engelse league: Manches ter CityLeicester City 1-1, Newcastle Uni tedMiddlesbrough 1-1, Norwich CityLeeds United 1-1, Stoke CityWolverhampton W. 2- 2, Tottenham Hotspur—Ipswich Town -1. A Twee spelers van Ipswich Town, de tegen stander van Feyenoord in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA Cup, zijn gekozen in de uit achttien spelers bestaande slectie voor het Engelse elftal. Het zijn verdediger Beattie en aanvaller Johnson. En geland speelt op 3 september in Bazel tegen Zwitserland. De trainer van het Argentijnse nationale elftal, Luis Menotti, die op 8 augustus ontslag had genomen, is teruggekeerd op zijn post. De Westduitse atlete Christa Vahlensiêck verbeterde in Hannover het (officieuze) da- mes-wereldrecord op de 10.000 meter en bracht het op 34 minuten 1,4 seconden.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 17