Motorsprint Districtsbestuur in opmars liever sporthallen Finales in strijd om kart-titels Henk en Co Kemp over attractie van motorsprints: ZO LANG MOGELIJK SLEUTELEN EN ZO KORT MOGELIJK RIJDEN Bieddrives” in Rusthoek Krom-toernooi DCO PROOI VOOR VAN WAARD Verjongd RCH niet opgewassen tegen geroutineerd Stormvogels STREEKSPORT STADSTITEL i if* I F ra i Vijf judokampioenschappen in Haarlem In Uitgeest: VERLIES SCHOTEN TEGEN JONG AZ’67 4 A «S» 19 SPORT AUGUSTUS 19 7 5 DONDERDAG 2 1 [8 i t 95 Technisch verder Cilinder of schoenen Verplichtingen MMnlM - W*3 CO K EMP I 4 (Van onze sportredactie) I (Van onze sportredactie) 1 (Van onze sportredactie) (Van onze bridgemedewerker) BERT BREVOORD (Van een medewerker) (Van een medewerker) de Henk (links) en Co Kemp op hun sportieve liefdes, respectievelijk de 125 cc Bultaco en de 50 cc Kreidler. De letters HCSK staan voor Henk, Co en Siem Kemp. „Het zit mij een beetje tegen” verklaart de oudste van de aan hun motoren ver slingerde broeis lakoniek. „Ik ben dit jaar al een slordige twee mille kwijtge raakt aan allerlei pechtoestanden. Want als het eenmaal een beetje tegen zit is het een dure sport natuurlijk. Het is nu echt niet meer zo dat de motorsprint een stuk goedkoper is dan bijvoorbeeld het wégracen oi het crossen. Dat is wel zo’n beetje gelijkgetrokken.” voor Co er daarom niet bij is. Integen deel. „Dat is. nou net het mooiste van die hele sport, dat zelf rommelen aan die motor”. En Henk. „Je moet alles dom weg zelf doen, omdat die sprintmotoren zo enorm gespecialiseerd zijn. Je kunt niet zo maar even een vervangend on derdeel kopen. Maar juist dat sleutelen, dat steeds maar weer proberen de boel te perfectioneren, dat maakt deze sport juist zo interessant. De rijders van Ex plosion (waarvan Henk’s echtgenote Aat je een enthousiast secretaresse is, red.) denken er wat dat betreft allemaal het zelfde over. Het is met dit werk eigenlijk zo: je wilt zo lang mogelijk sleutelen om zo kort mogelijk te rijden”. veld terecht en genoot daarom gastvrij heid bij RCH. ken. De heer Trigallez: „Nee, het is zeker dat Haarlem ook in de komende jaren ‘n flink portie van de wedstrijden toegewe zen zal krjjgen, maar alles hier centra liseren is niet mogelijk We hebben ook verplichtingen aan clubs in andere plaat sen. Die moeten we ook nakomen”. ,,Vjjf ,iaar geleden ben ik om financiële redenen ook twee jaar gestopt. Toen was het op een gegeven moment zo, dat ik moest kiezen of ik een nieuwe cilinder voor mjjn motor of een paar nieuwe schoenen voor mjjn kinderen zou kopen. Nou, dan is de keus natuurlijk niet moei lijk en gooi je de motor aan de kant. Hoewel het in de bedoeling lag althans dit jaar alle kampioenstoernooien in Haarlem onder te brengen, is men niet van plan de sporthal Schalkwijk als een permanent judocentrum te gaan gebrui- HAARLEM. Op de velden aan de Belgiëlaan houdt de Haarlemse derdeklasser DCO in het komende weekend voor de vijfde keer het Henk Krom-toernooi en daarbij komen alle geledingen van de jeugd aan bod. De A-junioren beginnen vrij dagavond reeds aan hun strijd en zetten die zaterdagavond voort. Er wordt door hen in twee poules gestreden; de winnaars daarvan komen tegen elkaar in de finale. Op zaterdag 30 augustus organiseert de ruitervereniging Van Merlen te Heemstede een concours hipplque op Groenendaal aan de Vrijheidsdreef. Het programma, dat dressuur en springen omvat, begin om 8.00 uur, terwijl de prijsuitreiking staat vastgesteld om 17.00 uur. Aan het coucours hippique wordt deelge nomen door de verenigingen St. Hubertus uit Lisse, de Venneper Ruiters uit Nieuw Vennep, de Kapitein v. d. Wal-ruiters te Hoofddorp en de organiserende vereniging. Er worden onge- vetr 400 deelnemers en -sters verwacht. HOOFDDORP. De veronderstelling dat het je absoluut niet aan lef moet ont breken om je sportieve heil te zoeken in de motorsprint wordt door Co en Henk Kemp met te verwachten eenstemmigheid weggewuifd. „Ach, wat is lef. Het valt allemaal zo mee. Het Ijjkt misschien wel gevaarlijk, maar in feite is het de tak van motorsport waaraan de minste risico’s verbonden zijn, tenminste dat is mijn mening”, vindt Henk, de oudste van de drie Kemp-broers die in de loop der jaren als magneten naar het sprintwerk werden getrokken. Drie, want tot voor kort onder scheidde ook Siem Kemp beduidend jonger dan z|jn nog volop actieve broers - zich als sprinter. Na een paar minder geslaagde manoeuvres heeft hjj de wedstrijdsport inmiddels gelaten voor wat ze is. komen Ron Baan met de gelijkmaker af- gestraft: 11. Voor de tweede helft werd Keur vervangen door de een jaar oudere Erik Rijken. In het eerste kwartier na de hervatting was RCH het meest aanval lend, forceerde een paar corners, maar 'het verwachte doelpunt viel omtrent de vijftiende minuut bij een counter door toedoen van Engels aan de andere kant: 12. Toen Stormvogels tien minuten la ter door De Graaf tot 1-3 uitliep, was het verweer van de Racing gebroken. Door al die pech van de laatste tijd ben ik wel m’n sponsor kwijtgeraakt, dat is natuurlijk jammer. Maar och, het is in financieel opzicht net zo’n beetje bij te benen, al moet je natuurlijk niet al te veel pech kr|jgen”. Co: „Bij mij gaat het dit jaar juist van een leien dakje. Het spul blijft prachtig heel”. Wat niet wil zeggen dat sleutelen BLOEMENDAAL/IJMOND In Ameri ka genieten al vele jaren de bridge-bied- drives een grote populariteit. In Neder land is deze wedstrijdvorm nog niet zo bekend, ofschoon de belangstelling ervoor gaat toenemen. BOC, aangesloten bij het district Kennemerland van de Neder landse Bridge Bond, heeft het initiatief genomen op zondag 7 september in De Rusthoek te B>oemendaal bridgers in staat te stellen aan een biedwedstrjjd deel te nemen. Bij zo’n wedstrijd wordt als volgt te werk gegaan: een jury van acht groot meesters stelt in een rapport vast hoe volgens hen een aantal spellen geboden dient te worden, waardoor het beste eindcontract uit de bus komt. De deel nemers aan de biedwedstrijd krijgen binnen een bepaalde tijdslimiet de gele genheid hun biedingen te doen. De re sultaten daarvan worden vergeleken met die van de jury. Per spel kan maximaal honderd punten worden behaald, die naarmate de biedingen minder overeen stemmen met hetgeen de jury heeft vast gesteld steeds met vijf punten worden verminderd en minimaal tot nul kunnen aflopen. In De Rusthoek zal begonnen worden met eer. voorronde. De twaalf beste paren gaan daarna over naar de halve finale, waar moeilijker spellen be handeld moeten worden. De finale zal gaan tussen hen die in de halve eind strijd op de eerste en tweede plaats zijn geëindigd. Hun verrichtingen zullen dan op een View-Graph te volgen zijn en door deskundigen van commentaar worden voorzien, zodat de toeschouwers de pres taties van de finalisten op de voet kun nen volgen. De deelname staat open voor maximaal achtenveertig paren. De orga nisatoren, onder leiding van de bekende bridger Y. A. de Jong verwachten dat De Rusthoek te klein zal zijn om allen die willen deelnemen te kunnen herbergen. Uit de reeds binnengekomen aanmeldin gen kan reeds worden vastgesteld dat vele prominente spelers in Bloemendaal present zullen zijn. HAARLEM Voor amper honderd toeschouwers speelde het sterk verjongde RCH gisteravond in het Heemsteedse sportpark tegen Stormvogels en verloor daarvan na met 10 te hebben voor gestaan met een score van 13. De zege van de meer geroutineerde IJmui- denarén was overigens wel verdiend. (Van onze sportredactie) UITGEEST Op de kartbaan te Uit geest worden komende zondag races om het Nederlands kampioenschap in alle formules gehouden. In de formules 4, 5 en 6 betreft het de laatste, oftewel de finaleraces. Vanuit stilstand worden de machines naar dikwijls huiveringwekkende snelhe den gebracht. De actieve motorsprinters, momenteel zo’n zestig, zeventig, plus een aantal passieve aanhangers van dit nog jonge sportieve fenomeen, zijn verenigd in de club Explosion. Deze vooral de laatste jaren duidelijk florerende club, de motorsprint, kan zich in een jaarlijks stijgende populariteit verheugen, werd in 1971 officieel erkend door de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) en de sprinters strijden sinds dien dan ook officieel om het Nederlands kampioenschap in maar liefst zeven klas sen: de 50, 125, 250, 350, 500, 750 en meer dan 750 cc. Het aantal races dat per jaar in Nederland wordt afgewerkt bedraagt momenteel acht, waarvan er nu vijf ach ter de rug zijn. Hoewel de motorsprinters over heel Nederland verspreid te vinden zijn, concentreert de belangstelling voor de explosie over ruim vierhonderd meter zich in het westen. Met name in Haarlem en omgeving heeft de motorsprint zich van een grote populariteit weten te ver zekeren. Twee sprinters uit de regio, de gebroeders Henk en Co Kemp uit Hoofd dorp, mogen zich zonder meer tot de na tionale top rekenen. In bijgaand verhaal filosoferen zij over de motorsprint in het algemeen en hun eigen ervaringen in het bijzonder. HAARLEM. De liefhebbers van wedstrijdjudo zullen in het komende sei zoen meer dan ooit in Haarlem aan hun trekken kunnen komen. Niet minder dan vijf van de tien districtskampioenschap- pen die voor het nieuwe judojaar op het programma staan, zullen in de Haarlem se sporthal Schalkwijk worden afgewerkt. Bovendien heeft het districtsbestuur be sloten de onlangs aangeschafte wedstr|jd- mal voor het district Noord-Holland in Schalkwijk op te slaan. „Het lag in de bedoeling”, aldus de heer A. C. Trigallez, wedstrijdsecretaris van het district, „om zelfs alle kampioenschappen dit seizoen in Haarlem te houden. Maar jammer ge noeg waren niet alle data meer voor ons beschikbaar. Daardoor moesten we nood gedwongen toch uitwjjken' naar andere plaatsen. Een noodoplossing, want w|j werken onze toernooien bij voorkeur in sporthallen en niet in dojo’s af. Sporthal len zijn daarvoor meestal beter geoutil leerd”. O In Alkmaar speelde vierdeklasser Schoten tegen Jong AZ’67 en verloor daarvan weliswaar met 30, maar het krachtsverschil was niet zo groot als de uitslag doet vermoeden Het eerste doel punt van de thuisclub werd voor rust door Heyblom gescoord uit een penalty en twintig minuten na rust mocht Pronk vanaf de witte stip raak schieten. Hey blom bepaalde tenslotte met een „nor maal” doelpunt de eindstand op 30. Ondanks de nederlaag was het voor Schoten, dat met enkele nieuwkomers aantrad, een nuttig oefenduel. Het doel van de Haarlemse ploeg werd niet door de van Haarlem overgekomen Jaap Pol dervaart verdedigd, maar door Hof. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM Het stadskampioenschap wielrennen van Haarlem dat in het Van der Aartsportpark werd verreden en waaraan renners van De Kampioen, Ex celsior. De Bataaf, Kennemerland en De Bollenstreek deelnamen, is bjj de nieu welingen gewonnen door Ron van Waard. In de eindsprint van een vjjf man sterk kopgroepje bleef hjj met een lengte verschil aan de winnende hand. Voor de titelstrijd van de nieuwelingen verschenen achttien renners aan de start. Ondanks het minder goede weer viel de belangstelling niet tegen. Door het hoge tempo dat de renners onderhielden, bleek er aan ontsnappen niet te denken. Een Frits Dreyer, Ron Snijders en John de Bie ondernamen daartoe wel pogingen, maar zij kwamen niet weg. Alle demar rages werden in de kiem gesmoord en alleen de mindei sterke knapen of pech vogels moesten afhaken. Zo reed Peter Zandvliet tegen het achterwiel van John de Bie aan en moest na een val de strijd staken. Door dit voorval was De Bie achterop geraakt en kon met een „lachend” achterwiel het opgelopen ver lies niet meer ongedaan maken. Met nog drie ronden in het verschiet, sloegen Martin Pluimers. Richard Veerhuis en Frits Dreyer een „gaatje” en dat konden alleen Hans Smit en Ron van Waard over bruggen. In de eindsprint van het lei dende vijftal bleek Van Waard over de meeste reserves te beschikken. De uitslag: 1 R van Waard, de 50 km in 1.14.32; 2 F. Dreyer, 3 H. Smit (allen Kampioen); 4 K. Veerhuis (Bataaf); 5 M. Pluimers; 6 H. van Lent (beiden Kam pioen); 7 R. Snijders (Bataaf); 8 J. de Bie (Kampioen). De andere renners kwamen niet over de eindstreep. Vanavond (don derdag) rijden de overige categorieën het stadskampioenschap. Aanvankelijk ging de strijd tussen RCH en Stormvogels aardig gelijk op en na twintig minuten spelen kon de thuisclub door Roy van Haalem 'n 10-voorsprong nemen. Amper vijf minuten later werd een blunder van de 16-jarige doelman Roy I$eur door de van Velsen overge- De grote favoriet in de formule 5 (in ternationaal 100 cc) is de Haarlemmer Chris v. d. Flier die ook vorig jaar de titel veroverde. Zij n grote rivalen zijn de Alkmaarder Rob Pronk en Wim v. d. Geest uit Hillegom. Het grote spektakel wacht in de race van de formule 6-cou- reurs (internationaal 125 cc met versnel ling). De nationale èn Europese kam pioen Aad van Daalen uit Naaldwijk zal revanche willen nemen op de Uitgeester Ben van Velzen, van wie hij in de laatst gehouden wedstrijd verloor. De race in deze formule is vooral ook van belang, omdat op dezelfde paan op 12 t.m. 14 september de strijd om het Europese kampioenschap wordt gehouden. Deze ommezwaai van het districtsbe stuur is een tegemoetkoming aan enkele Haarlemse judoscholen, die vooral in het afgelopen seizoen bij herhaling oppo sitie hebben gevoerd tegen de slechte ac commodaties waarin de kampioenswed strijden werden afgewerkt. De ontevre denheid betrof met name de sporthal aan de Amsterdamse Keizersgracht en de sportacademie Buenting, waar Haarlemse judoka’s vorig jaar verschillende malen protesteerden tegen het feit dat de voor geschreven valrand om de mat niet aan wezig was. Een ongeluk met de Haarlemse judoka Ton van Bakel, die bij districtswedstrij- den in Amstelveen, zo ongelukkig terecht kwam dat hij een ernstige beschadiging aan de nekwervels opliep, gaf voor de Haarlemse deelnemers de doorslag. Op de laaatste districtsvergadering kwam een en ander nogmaals uitgebreid aan de or de, waarbij judoleraar Joop Pauel aan bood voor hulp bij het leggen en oprui men van de matten te zullen zorgen wan neer men zou besluiten de wedstrijden in het vervolg in de Haarlemse Schalkwijk- hal te houden. „En daar waren we zeer gevoelig voor”, aldus de heer Trigallez, „want liefhebbers die dat zomaar aanbie den zijn tegenwoordig moeilijk meer te vinden”. Die andere verplichtingen gelden Am sterdam en Zaandam, waar het resteren de deel van de agenda wordt afgewerkt. me beginnen met het kampioenschap kyugraden in Amsterdam (5 oktober), ge volgd door de titelstrijd voor 14- en 15- jarigen in Zaandam en het districtstoer- nooi voor senioren, dat op 16 en 30 no vember in Amsterdam wordt gehouden. Op 11 januari volgen de A-teams in Haarlem. De aspiranten zijn op 22 febru ari en de junioren een week later aan de beurt in Schalkwijk. De jeugdteams komen tussen 27 maart en 24 april in Zaandam aan bod en het districtsseizoen wordt gesloten met wedstrijden om de titels voor B-teams (28 maart) en dames (25 maart) in Haarlem. De districtskam- pioenschappen gelden in de Budo Bond Nederland doorgaans als een selectie voor de nationale titelstrijd, waarvoor de dis- trictskampdoencn en eventueel de andere finalisten in aanmerking komen. Het lijkt zelfs verre van gewaagd te veronderstellen dat de machine van Co Kemp in zijn categorie de snelste ter we reld is. Zijn recordtijd over de ruim 400 meter <15.095 seconden, de heren sprin ters rekenen in duizenden van seconden) is, vindt hij zelf: echter nog voor verbete ring vatoaar. „Ik wil proberen oeneden de vijftien seconden te komen en het zou helemaal mooi zijn als dat zou lukken tijdens de recordraces in Engeland, begin oktober. Daar wil ik proberen te bewijzen dat 'k op het ogenblik in de 50 cc. door niemand te pakken ben. Als dat lukt, misschien dat ik het dan eens in een zwaardere klasse ga proberen”. Hetgeen zou kunnen betekenen, dat hij een directe rivaal wor it van broer Henk, die zijn heil met uitzondering van een korte periode in de kwartliters altijd in de 125 cc-klasse (recordtijd 14.056, top snelheid 160 km) neeft gezocht. Hoewel hij daarin steevast tot de besten behoort, is het hem nog nooit gelukt een nationaal kampioenschap ir de wacht te slepen. Een tweede plaats bleek tot dusver het hoogst bereikbare en ook dit jaar zullen de kampioensbloemen zeker niet in Hoofddorp terecht komen. Co: „Die drie versnellingen zijn er in middels v|jf Het is nu een volwaardige sprinter, die in technisch opzicht eigen lijk verder is dan die zware kanonnen, die natuurlijk voor het publiek het meest spectaculair zijn”. „Maar ook het optre den van Co Kemp zal de liefhebber van sensatie op twee wielen best kunnen be koren, want in ontelbare „sleuteluren” heeft hij van zijn Kreidlertje een snel- heidswonder gemaakt, dat tot een top- stelheid van meer dan 140 kilometer in staat is. De indeling van de poules luidt: poule A: TYBB, DWS, FC Schalkwijk en Spaarne- stad; poule B: DCO, KFC, VVV Venlo en TZB. De sporthuis Korver-wisselbeker moet verdedigd worden door TYBB, dat vorig jaar ook de sportiviteitsprijs kreeg. Er wordt vrijdagavond om half zeven begonnen en zaterdags om zes uur. Zaterdagmorgen strijden vanaf negen uur de B-pupillen van DCO, THB, FC Schalkwijk, Beverwijk en DIO met elk twee elftallen in een halve competitie en ’s middags gaan vanaf 13.10 uur de A-pupillen van deze clubs met elk twee elftallen aan de slag. Ook zij spelen een halve competitie. De resultaten van alle elftallen van een vereniging worden bij elkaar geteld. Zondagmorgen leveren de C-junioren van DCO, TZB, Kennemers, Teylingen en DIO met elk twee elftallen slag in een halve competitie en 's middags komen de B-junioren van deze clubs met twee elftallen aan bod. De aanvangstijden zijn identiek aan de zaterdag en er wordt dezelfde procedure gevolgd. Henk (33 jaar, bij de KLM werkzaam als carrousel-draaier) en Co (29 jaar, meubelmaker in Haarlem) zijn er, al thans waar het lichamelijke mankemen ten betreft, tot dusver goed afgekomen. Co, vooral dit jaar niét te verslaan in de 50 cc-klasse en regelrecht op weg naar zijn tweede nationale kampioenschap: „Ik rijd nu zes seizoenen, maar ik ben, laat ik het afkloppen, nog nooit geval len. Eén keer kreeg ik op volle snelheid bijna een vastloper, maar het liep geluk kig goed af”. Broer Henk, die in 1967, twee jaar eerder dan Co, zijn debuut als sprinter maakte heeft een iets minder schone lei. „In Vinkega, in Friesland, ben ik een keer onderuit gegaan. En op het circuit van Zandvoort heeft het een keer niet veel gescheeld, dus ik mag toch ook niet mopperen”. Toen de sprinterij nog in ae kinder schoenen stond en van alle vormen van Het tweede van RCH won met 32 van Stormvogels 2 en het derde van de Ra cing kwam tot een 31-zege op Storm vogels 3. De wedstrijden werden ge speeld in het kader van een door Storm vogels te houden nederlaagtoernooi. De IJmuider club kon echter niet op eigen HOOFDDORP. In 1965 werd in Ne derland schoorvoetend een begin gemaakt met een nieuwe tak van motorsport, de sprint. Een zowel voor de rjjders als de toeschouwers spectaculaire loot aan de tak van snelheidssporten, waarbij het erom gaat een afstand van 402 m en 25 centimeter, oftewel een kwart van een Engelse mjjl, zo snel mogeljjk af te leggen. motorrijden veruit de goedkoopste was, werd Henk als eerste tot het toen nog gloednieuwe sportieve fenomeen (althans in Nederland) aangetrokkén. „Ik had thuis nog een oud motorfietsje liggen en I het leek me wel wat om daar wat mee te pionieren. Ncu ja. van het een kwam het ander en voordat je het weet ben je helemaal opgeslckt door die sport”. De vonk sprong over op Co, die in een met het nodige vakjargon doorspekt betoog laat weten met een Kreidler-bromfiets- je met drie versnellingen („een driebak”) begonnen te zijn. De vereniging THB organiseert zondag op de velden van het sportpark Eindenhout voor de tweede keer een dames-voetbaltoemooi, waaraan door acht elftallen wordt deelgeno men. De poule-lndeling is als volgt: poule A: THB I, WSB (Noordwijkerhout), GDA 2 (Loosduinen) en Blauw Wit (Amsterdam). Poule B: Wetering Girls (Oude Wetering), THB 2, GDA 1 en EDO. Het toernooi begint 's margens om half elf. De finale tussen de twee poule-winnaars is ’s middags om 14.50 uur. Leendert de Goey, die afgelopen zondag zijn eredlvlsiedebuut maakte in de wedstrijd Excelsior-Telstar, heeft zijn handtekening gezet onder een éénjarig contract bij de Velser club. Door de Ren- en Toerverenlging De Bol lenstreek wordt zondag 28 september de tra ditionele oud-rennersrit net als vorig jaar weer in de vorm van een gentlemen-koers verreden. Een oud-renner wordt daarbij ge koppeld aan een nog actief fietsende renner als gangmaker. De minimum leeftijd van de oud-renners is dertig jaar. Zij moeten lid geweest zijn van de Bollenstreek. Voor de gangmaker geldt dit niet. Na afloop van de oud-rennersrit is er een reünie in het Hof van Lisse. Deelnemers moeten zich schrifte lijk opgeven bij de heer P. de Koning, Venneperweg 1199, Belnsdorp. Berend Tent(EDO), Ron Groot en Ferrie Hasert (beiden DCO) zijn gekozen in het amateurteam van West I dat zaterdag in Driebergen deelneemt aan het dlstrlctentoer- nool van de KNVB. Bit ■o-. j R- -- lig. J tj* „<>312 :K HIR

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 19