Met alcohol en Met vlot Engeland naar zonder rijbewijs KIC-voetbal zal uitgaven flink moeten beknotten Inbraak in Velsen-Noord 1 Stisa” komt in Velsen Haven steeds meer op gang Protest Beverwijk tegen Ir. B. de Jonge verhoogde bijdrage (87%) neemt afscheid to (És vishal aan recreatieschap van Hoogovens Hinderwet voor ving 201 vissen garage Wijkeroog gaat weer open Suède: - Kappa kleding—- VELDHUI HSV „Velsen” Soos „De Ark” IE®® Café ’DE HALVE MAAN’ IrmianmFubelên! Dralon bankstel zeer fraai uitgevoerd in diverse ('Gelost SM I I CONTRIBUTIEVERHOGING WAS NOODZAKELIJK Kort IJmondnieuws 55 Zeewegziekenhuis wil meer aandacht voor revalidatie Hasj en vuurwapens Man gewond Speciale dienst aangetroffen door tros Engelmunduskerk bij politie-inval Vissen en muziek in Wijk aan Zee I I I II I I I I I I I donderdag 4- PARIAN MEUBELEN! Bestuurswisseling bij De Kennemers PLAATSELIJK NIEUWS 1975 2 1 AUGUSTUS S': .1 Informatie La Trappe I Hoekbankstellen (1-2-3 zits) v.a. f695, Massief eiken bank- stellen v.a. f 1095,- ij v (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) - r (ADVERTENTIE) Woensdag aangekomen. j: ADVERTENTIE) méér dan waar voor je geld IJmuiden; ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) Hagelingerweg 36 Santpoort i (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE) MHK de in die het VELSEN-NOORD. Tijdens de jaar lijkse algemene ledenvergadering van de voetbalafdeling van de sportvereniging KIC in de kantine van het Sportpark Rooswijk is besloten tot een forse con tributieverhoging teneinde de moeilijke financiële situatie het hoofd te kunnen bieden. Voorts werd bekend gemaakt dat een aanvulling van het aantal elftallei- ders noodzakelijk is en dat er in het bestuur behoefte is aan een tweede se cretaris en een tweede penningmeester. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De directeur productie bij Hoogovens jhr. ir. B. de Jonge zal per 1 september zijn functie neerleggen. Op vrijdag 29 augustus wordt in ver band hiermede van kwart over drie tot half vijf in het Opleidingscentrum een interne afscheidsbijeenkomst gehouden. Voorafgaande daaraan zal het echtpaar De Jonge samen met een aantal geno digden met de Hoogovens-excursietrein een afscheidsrit maken over het terrein. De Hoogovens-express vertrekt om twee uur vanaf de voormalige Halte Hoog ovens. w__,-I van 10-17.00 uur. vrijdag koopavond tot voorheen Esso Motor Hotel, geopend van 10.17.00 uur. donderdag koopavond tot 21.00 uur Het algemeen bestuur toonde zich bij zonder verheugd over de maandinforma- Allereerst bleek de chauffeur alcohol te hebben gebruikt. Daarna kwam aan het licht, dat vorige maand reeds zijn rijbe wijs was ingevorderd wegens het rijden onder invloed, zodat ook daarvoor een proces verbaal zal worden opgemaakt. Gestolen. Uit een benzinestation in Santpoort-Zuid is een elektrische telma chine gestolen. BEVERWIJK- Donderdagmorgen 28 augustus behandelt het algemeen be stuur van het recreatieschap Alkmaar - der- en Uitgeestermeer de brief, die het gemeentebestuur van Beverwijk aan het schap heeft gezonden, waarin men pro test aantekent tegen de sterk verhoogde bijdrage van Beverwijk aan het schap. Beverwijk maakte onlangs bekend, dat de neiging overheerst uit het schap te treden. edi- ieer) for- wis- die om dat laid anse do- r de Edi- ms- lans den. i (in weg lige. was, dat verd ire. kkig aren anig ver- r de hij de ;uele dere oon- uit, esolf ;rens •aag: 3 op een oord van ilden rree. ireu- nee” tnma ange van s (ik i (ik iet ii de Pij .M, eer sen. a in wat op >est, ich- :on- en leef k of lak- de de- rijf an- het and atst in tot de een, Van Trappisten abdjj Koningshoeve Tilburg. De. zeer speciale bereidingswijze maakt La Trappe tot een unieke drank die tot ver over de grenzen befaamd is vanwege haar fascine rende aroma en volmondige smaak. De gisting vindt plaats in de fles. Natuurlijk vindt u dit in IJMUIDEN. - Directeur-geneesheer dr. A. J. Schilstra van het Zeeweg Zieken huis in IJmuiden verwacht, dat er dit najaar in het ziekenhuis al een ruimere aandacht aan de revalidatie besteed kan worden. Tot nu toe kon het ziekenhuis slechts een dag per week de beschikking hebben over een revalidatie-arts, maar in de nabije toekomst worden de moge lijkheden om van een revalidatie-arts gebruik te maken aanzienlijk groter. VELSEN. De hengelsportvereniging HSV Velsen heeft zaterdag de vijfde wedstrijd gevist in het Noordhollands Kanaal tegenover Akersloot. Aan de wed strijd namen 36 leden deel en het was A. de Raad, die met een gevangen lengte vis van 394 cm winnaar werd. De totale vangst was 4181 cm of 201 vissen. De tien best geplaatste vissers waren: 1. A. de Raad, 394 cm, 2. D. Otte, 273 cm, 3. A. Kouwenhoven sr, 244 cm, 4. J. Glas, 227 cm, 5. T. Schaap, 211 cm, 5. C. Koelewijn, 203 cm, 7. mevr. Berk hout, 187 cm, 8. W. Koelewijn, 158 cm, 9. W. de Vos sr, 163 cm en 10. P. Woord Voorzitter J. van Dongen kon bij een terugblik op het vorig seizoen opmerken dat met medewerking van zeer velen de vereniging een redelijk jaar beleefde, waarbij alleen de prestaties wat waren achter gebleven. De vele besprekingen met het gemeentebestuur van Velsen en de dienst van lichamelijke opvoeding hadden nu gelukkig uitgemond in de thans bijna gerealiseerde omzetting en uitbreiding van het nieuwe sportcomplex Rooswijk. Het contact met de handbal- afdeling had in het voorbije jaar te wensen overgelaten maar ook dat met VVB als zustervereniging was niet opti maal. De heer Van Dongen zag het bestuur gaarne aangevuld met een twee de secretaris en tweede penningmeester aangezien het werk voor zeven bestuurs leden te veel aan inspanningen vergt. De bouw van een bestuurskamer komt bin- IJMUIDEN. De politie heeft in de afgelopen nacht een auto achtervolgd, waarvan de bestuurder een stopteken had genegeerd en was doorgereden. De achtervolging leidde door een aantal straten, maar het lukte de politiemannen tenslotte toch de auto klem te rijden. tie, die men over de eérste drie maanden werk van de Stisa had ontvangen. Drs. Kraetzer merkte op, dat die informatie de bedoeling heeft om het algemeen bestuur zo volledig mogelijk bij het werk van de Stisa te betrekken. Tijdens de vergadering bracht voorzitter Kraet zer speciaal dank aan J. A. Segboer voor het werk, dat hij als notulist voor de Stisa gedaan heeft. Secretaresse me vrouw J. C. Veldhuis bood hem daar voor een attentie aan. De heer Segboer zei het werk altijd met plezier gedaan te hebben en dankte de secretaresse met een bos bloemen voor de steun, die hij van haar had ondervonden. van het tekort eerst de daarvoor in aanmerking komende inkomsten, zoals huren, pachten, liggelden, enz., minstens trendmatig te verhogen, zodat de bijdra gen van de deelnemers op een lager bedrag zouden kunnen worden vastge steld”- VELSEN. Zondag 7 september des middags om 3 uur wordt in de Engel munduskerk in Oud-Velsen weer een aangpaste gezinsdienst gehouden, speci aal bedoeld voor geestelijk gehandicapten en hun ouders, verzorgers en familiele den, die echter ook toegankelijk is voor belangstellenden. Deze dienst wordt ge leid door mevrouw L. G Brezet-Brouwer en pastoor A. Loos. Het onderwerp voor deze dienst is „Jezus op bezoek” muzika le medewerking verleent de muziekgroep van het Leger des Heils te IJmuiden. Aan de collecte kan worden deelgenomen met geld, bloemen, en fruit. Na afloop is er in het naastliggende gebouw gelegen heid tot ontmoeting. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. De WV organi seert voor zaterdag 23 augustus een vis wedstrijd op de Noordpier Het inschrijf geld bedraagt 3.50 en de wedstrijd be gint om zeven uur. Zaterdagavond maakt de Drumband BHK vanaf zeven uur een rondgang door de badplaats, gevolgd door een show op het Julianaplein, samen met de Bever- wijkse Harmonie Kapel. IJMUIDEN. Bij de Tegeltjesmarkt is woensdagmiddag een 59-jarige Velse- naar bij het losgooien van een tros aan een hand gewond geraakt. Hij moest door de Ongevallendienst naar het Zee wegziekenhuis worden vervoerd om daar te worden behandeld. BRIELLE. In Brielle zijn twee mannen aangehouden uit Leiden- Aan de politie vertelden zij bij een verhoor dat ze eerder in Velsen-Noord in de Meer- vlietstraat hadden ingebroken. Ook de gemeente Akersloot reageerde op de begroting 1976' door te stellen- dat het schap een directeur zou moeten benoemen, die de werkzaamheden van de secretaris en de penningmeester van het recreatieschap kan overnemen. Bij de ingekomen stukken wordt een brief behandeld van de vier vertegen woordigers van Zaanstad, die meei' advi seurs van de watersportverenigingen in het algemeen bestuur willen opnemen. De watersportverenigingen hebben mo menteel een vertegenwoordiger in het bestuur van het recreatieschap. Zaanstad wil tot 3 afgevaardigden gaan. Geen spreekuur. De wethouder van openbare werken C. Ockeloen en de wethouder van sociale zaken Th. C. Witte houden maandag 25 augustus geen spreekuur. J. H. G. Koreman toonde zich bereid in het dagelijks bestuur zitting te ne- men,'-'terw.iji Ter -goede hoop is, dat er binnenkort, een opvolger voor de. functie van penningmeester kan worden aange trokkén’; Hét voorzitterschap blijft een probleem en afgesproken werd om zich hier in het dagelijks bestuur nog eens over de beraden. Voorlopig treedt drs. N. E. A. M. Kraetzer als waarnemend voor zitter op. In het algemeen bestuur zijn nog vacatures in de vertegenwoordiging van de Velser Sport Stichting en de gezamenlijke buurthuizen. Opbouwwer ker H. J. van der Linde zal met de drie buurthuizen contact zoeken voor een gezamenlijk gesprek. verslag van penningmeester F. Sinnema, die opmerkte wegens de nog steeds be staande contributie-achterstand van ver schillende leden acceptgirokaarten te moeten zenden omdat velen vaak verge ten regelmatig de contributie te voldoen- Uit de overigens gedetailleerde financië le gegevens kon worden opgemaakt, dat KIC-voetbal zich niet zonder de inkom sten Van de kantine kan bedruipen of schoon met een toto-lotto-omzet van ruim twee ton tot en met 30 juni ruim 24.000 aan KIC was toegevallen. Der halve zal worden uitgezien naar een beknotting van uitgaven om de vereni ging in stand te kunnen houden en zullen de kantine-tarieven moeten wor den aangepast. Nadat verschillende vra gen en opmerkingen tot tevredenheid waren beantwoord werd de penning meester décharge verleend. Wegens het verlaten van respectieve lijk de technische commissie voor de zaterdag- en zondagsenioren werd de heren W. Sellen en F. Mosk een bloe menhulde gebracht en kregen zij een geschenk onder couvert. Voor de jeugd afdeling was het bijzonder jammer dat de altijd en vele jaren zeer actief ge weest zijnde heer A. van der Aar we gens persoonlijke redenen niet als jeugdleider zal terugkeren. Hem werd veel dank gebracht. Tenslotte kon de vergadering de voorgestelde contributie verhoging zij het met enige moeite aanvaarden. DRIEHUIS. De jongerensociëteit De Ark in Driehuis gaa^ op zaterdag 23 augustus weer open voor vrienden en bekenden- Het ligt in de bedoeling om het komende seizoen weer diverse evene menten te organiseren. Hierbij gaan de gedachten uit naar discotheekavonden, cabarets en lezingen. .In de zomermaan den is het interieur van De Ark hier en daar gewijzigd. Mensen, die belangstel ling hebben kunnen zich op het bekende adres, Kerkplein 5 aan één van de bars als lid opgeven. Voor niet-Ieden is de entreeprijs voor de soosavonden f 1,-. nenkort gereed en een uitbreiding van de kantinekeuken staat op het program ma. KIC-voetbal heeft straks twee te bespelen velden beschikbaar; het derde veld en het hoofdveld hoopt men in december in gebruik te kunnen nemen. De afdeling handbal krijgt door de ver bouwingen in de vroegere barakken een grotere eigen kantine en het nieuwe verharde (bitumen-asfalt) veld kan KIC- handbal wellicht over enkele weken al in gebruik nemen- KIC-voetbal heeft drie nieuwe trainers kunnen aantrekken en wel de heren Gerriltse voor de zondag- afdeling, Jonkman voor de zaterdagaf- deling en H. Hamers voor de jeugd. Het jaarverslag van secretaris B. Al herinnerde aan de diefstallen in de kleedkamers. Hier zal een strengere con trole op worden uitgeoefend. De zater- dag-senioren vonden een sponsor en men hoopt een dergelijke steun ook voor de zondagafdeling te kunnen vinden. Het ledenbestand bleef vrijwel constant met 548 leden tot 579 leden. Hiervan heeft de jeugd met de aantallen van 256 naar 265 leden een belangrijk aandeel. Uit de verslagen van de diverse technische commissies bleek dat de veteranen het best tot goede prestaties in staat waren want de heer G. de Reus kon aan de voorzitter twee wisselbekers, gewonnen bij NAS- en Beverwijk-toernooien, over handigen plus twee vaste bekers en nog eens twee kleinere bekers. Van groot belang was het uitgebreide voorheen Esso Motor Hotel. geopend van 10.17.00 uur. 4 donderdag koopavond tot 21.00 uur I maandag gesloten BADHOEVEDORP Nieuwe Meerdijk 17. geopend van 10-17.00 uur. vrijdag koopavond tot I 21.00 uur. maandag gesloten Het Zeewegziekenhuis is aangesloten bij de Stichting tot bevordering van revalidatie in ziekenhuizen Noord-Hol- land-Noord, die thans een revalidatie arts in dienst heeft. De stichting heeft een aantal revalidatie-artsen in oplei ding, van wie er twee in oktober klaar komen. Over een half jaar voltooien weer enkele revalidatie-artsen hun op leiding. Doordat er zodoende meer reva lidatie-artsen voor de verschillende aan gesloten Ziekenhuizen beschikbaar ko men, kan de revalidatie ook in het Zeewegziekenhuis op een kwalitatief ho ger niveau gebracht worden, aldus dr. Schilstra. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De politie heeft een inval gedaan bij twee Velsenaren. In hun woningen werden vuurwapens en een hoeveelheid hash aangetroffen. Beide mannen zijn voor nader onderzoek inge sloten. De ontwerp-begroting voor 1976 ver toont relatief bezien een zeer aanzienlij ke stijging, die niet past in een trendma tige begrotingsbeleid, zo meent Bever wijk. De lasten stijgen namelijk met 45,81 percent en de geraamde bijdragen van de deelnemers met 73,87 percent. „Daarbij valt op, dat de inkomsten voor 1976 niet hoger zijn geraamd. Wij vra gen ons af of overwogen is ter dekking Brêe»traatf1i Beverwijk I. Tel. 26629 Britt, Londen; Borzhomi, Batuni; Pe- nerf, Le Havre, IJmuiden; Stirling Brigg, Cont Plat, IJmuiden; Wells, Gdansk; Gus Candiz Ponton EOC 301, Hous ton; Baltiskii 11, Hernoesand; Otto, Bre men; Venus, Bergen; Tor Dania, Go- thenborg; Venus, Aberdeen; Socrates, Vlissingen; Brinda, Poole, IJmuiden; Nordland, Dover; Fridel, Whitby, IJmui den; Edward Stone, Tillbury, IJmuiden; Armadale, Rotterdam. Woensdag vertrokken: Lone Terkol, Aarhus; Parkesgate, Kingslynn, IJmuiden; Bab T, Delfzijl; Tor Hollandia, Gothenborg; Amerigo Vespucci, Oslo; Bodenstein, Bremen. Monte Toledo, Santander; Altair, Rotter dam; Ruciane, Stettin, Sagres, Londen; Gripen, Gothenborg; Albert S, Antwer pen; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Panag- hia Lourion, Rotterdam; Hai, Kopenha gen; Venus, Bergen. Donderdag aangekomen. Impala, Ipswich; Roelof Holwerda, Grangemouth, IJmuiden; Susanne Joera, Rotterdam; Ludwig, Bremen. Donderdag vertrokken. Ida Blumenthal, Bilbao, Bennatow, Falmouth. VELSEN. De directie van het auto mobielbedrijf Wijkeroog aan het Stra- tingplantsoen in Velsen-Noord heeft een hinderwetvergunning aangevraagd. De vergunning is odig, omdat me n eht garagebedrijf wil wijzigen in een tecty- leerbedrijf. Bezwaren tegen het verlenen van een hinderwetsvergunning kunnen gedurende tien dagen schriftelijk bij bet college worden ingediend. Op woensdag 3 september is er om elf uur op het stadhuis gelegenheid om eventuele be zwaren mondeling toe te lichten. De vergadering van het algemeen be stuur wordt ’s morgens half tien in het raadhuis van Uitgeest gehouden. Beverwijk maakt bezwaar tegen het bedrag, dat men aan het schap moet betalen. De geraamde bijdragen van de deelnemende gemeenten zijn aanmerke lijk verhoogd. Beverwijk zal voor 1974 een bedrag van 13.100.40 moeten beta len of wel 87 percent meer dan in 1973 toen de gemeente 7009,15 aan het schap afdroeg. VELSEN. Het bestuur van de STI SA, de Stichting Samenlevingsopbouw in de gemeente Velsen, is nog niet geheel en al uit de problemen rond de be stuurssamenstelling. Woensdagavond hield het algemeen bestuur in het Cul tureel Centrum een openbare vergade ring, waarbij ook de vacatures in het bestuur aan de orde kwamen. Penning meester P. J. Knippen heeft om per soonlijke redenen afscheid van het be stuur moeten nemen, terwijl mevrouw J. M. Th. Pierik wegens verhuizing het bestuur zal verlaten. IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 4325 kg. tong; 8 kisten tarbot en griet; 87 kisten schol; 5 kisten schar; 62 kisten makreel; 153 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg: tarbot 12,50-12,49; grote tong 13,51-12'97; grootmiddeltong 12,80-12,17; kleinmiddel tong 11,51-10,28; tong één 9,80-8,61; tong twee 6,60-6,14. Per 40 kg.: tarbot 380-190; griet 159- 136; kabeljauw vijf 124; schol twee 138; schol drie 140-112; schol vier 124-77; makreel één 64; makreel twee 50; ma kreel drie 28-18,60; schar 71-60; pil chards 22-21,80. De besommingen van dinsdag waren: KW 145 21.000,- KW 175 ƒ29.700,- UK 78 1.900,- VD 15 4-700,- VD 20 2.000,- VD 46 1.900— IJM 18 1.840,- IJM 27 1.140,- TE 25 5.700,- 2 span vissers: UK 107 en UK 200 1.200,- UK 135 en UK 145 880,-. De besommingen van woensdag wa ren: UK 123 5.900,- UK 17 ƒ7.000,- UK 56 6.900,- UK 78 2 000,- VD 15 f 1.780,- VD 19 9.300,- VD 20 1.900,- VD 46 1.600,- VD 61 900,- WR 87 2.700- WR 126 800,- YE 25 3.100,- ijm 18 ƒ900,- 2 spanvissers: UK 107 en UK 200 260,- UK 135 en UK 145 940,- Met dit vlot, opgebouwd uit olievaten en balken, vertrekken vrijdagmorgen in alle vroegte zeven Friezen op weg naar Engeland. Ze willen kijken of het mogelijk is met zo’n merkwaardig vaartuig vanuit IJmuiden de Noordzee over te steken én ze zijn dan ook vastbesloten te bewijzen dat een dergelijke tocht tot een goed einde gebracht kan worden. Op een groot aantal vaten hebben ze een vlonder gemaakt, waarop het ■zevental moet huizen. Het is overigens nauwelijks mogelijk dat ze zich ergens aan vasthouden, maar de Friezen houden rekening met goed weer. Het vlot heeft wel een buitenboordmotor en het is zelfs mogelijk een zeil te hijsen waarmee de avontu riers de krachten van de elementen willen aanwenden om over te varen. Dat zal niet zo makkelijk zijn omdat het er naar uitziet dat de wind puur west blijft en dan wordt het wat moeilijk met een dergelijk vlot naar Engeland te varen. De Friezen hoeven tijdens hun tocht niet van honger om te komen, want in een provisorische keuken kan een warme hap worden gemaakt. Echt bang voor moeilijkheden hoeven de Friezen niet te zijn. Twee kleine zeewaardige zeiljachtjes zullen het vlot bege leiden. Het zevental is van plan om vrijdagmorgen vijf uur weg te varen. I kleuren van f 1.300,— voor 695,- 7 showrooms in Nederland met een grootse sortering - bank-stellen, salontafels etc. I in diverse kleuren tegen kei- I harde prijzen. 5 jaar garantie op constructie en binnen- werk Service-dienst door geheel I Nederland AMSTERDAM, Boelelaan 12 2 min. vanaf de nieuwe RAI, tegen- over de ingang van het Crest-Hotel, Zonder opmerkingen ging het alge meen bestuur akkoord met de nota van de heren Borsboom en Van der Linde over de regeling van de administratieve werkzaamheden van de Stichting Dienst verlening aan Bejaarden en de Stisa. Besloten is om op 28 oktober opnieuw een algemene bestuursvergadering te houden, waarop dan het beleidsplan van de Stisa aan de orde zal komen. BEVERWIJK. Op vrijdag 12 sep tember houdt de voetbalvereniging De Kennemers haar jaarvergadering in het paviljoen op het sportpark Adrichem. Bij de bestuursverkiezing zullen vier bestuursleden zich niet herkiesbaar stel len. Secretaris K. van der Ven bedankt omdat hij elders gaat werken. Vice- voorzitter J. Janssen en commissaris Chr. de Vries vinden het, na jarenlang deel van het bestuur uit te hebben gemaakt, tijd om te gaan. Toto-commis- saris J. Dibbets is tussentijds al af getre den, maar de heer B. Schutter trad tussentijds als commissaris toe. Hij moet nog door de vergadering worden be noemd. ’’-.F'TBS l'. - - -ff ;):u£ D oTW'

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5