Provinncienota: capaciteit op behoefte afstemmen Van der Knoop wil geen „dorpje pesten Inwonertal van Noord-Holland gaat omlaag na top in 1980 Woningnood bestaat nog Agenda W. Zunnebeld overleden VISVERWERKERS ERVAREN CHAUFFEUR BUITENLAND n I I dl ^3 Beleid mislukt als platteland verstedelijkt NOORD-HOLLAND HEEFT TOT 1980 GEBREK AAN 110.000 HUIZEN b. IIB PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 1975 2 1 AUGUSTUS (Van een onzer verslaggevers) Verschuiving Zuid-Kennemerland Onvoldragen VELSEN-IJMUIDEN LERAAR MENDELCOLLEGE Velsen-Noord In en om Haarlem Luxor Theater BEVERWIJK Kennemer Theater Stadsschouwburg Haring- en Zeevisgroothandel W. Hoeve Zn. B.V. Wijk aan Zee HAARLEM. Uit een provinciale studie blijkt dat er meer plannen voor woningbouw op stapel staan, dan volgens de toekomstige behoefte nodig zou zijn. Tot 1980 is er een behoefte aan een aantal woningen dat ligt tussen de 107.000 en de 117.500 per jaar. De bouwcapaciteit in goed gekeurde en in voorbereiding zijnde plannen is echter becijferd op 142.100 woningen. Bijsturing is dus nodig en de mogelijkheden daarvoor zijn aangegeven in drie modellen, die verschillen naar de mate waarin aan de bouwplannen de vrije hand gelaten wordt. Heemskerk City Beverwijk V elsen-I Jmuiden (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) vraagt: voor het verzendklaarmaken van haar produkten voor een van haar vrachtwagens Sollicitaties te richten aan bovengenoemd adres. (Van een onzer verslaggevers) Films m öfe Q DIVERSEN VRIJDAG 22 AUGUSTUS (Van onze stadsredactie) Vfe.. Huizenoverschot dreigt als alle bouwplannen worden uitgevoerd Halkade 21, IJmuiden. Tel. (02550) -1 37 44 DIVERSEN VRIJDAG 22 AUGUSTUS HAARLEM. I de leeftijd van 35 jaar is dinsdag overleden dr. Wim Zun nebeld, docent Scheikunde aan het Men- delcolle in Haarlem. Dr. Zunnebeld was was zeven jaar aan de school verbonden, na zijn studie wiskunde en natuurwe tenschappen aan de gemeentelijke uni- versiteit van Amsterdam, waar hij op 11 juni 1969 promoveerde. Terence Hill en Bud Spencer zijn hier te zien in „De rechter en de linker hand van de duivel”. Wederom snelle revol- verhelden, geboefte en nobele geesten, waarbij zelfs de mormonen in het spel worden betrokken. Een onvervalste oorlogsfilm van Al berto Boccianti, eveneens in dit theater, •is „Doorbraak naar de Hel”. Oorlogshel den in een zelfmoordcommando, met de opdracht totale vernietiging van de vij and. Van zondag t.m. woensdag: „Duel in de Lucht”. dwijnen door stadsvernieuwing en krot- opruiming. Er wordt voor heel Noord- Holland gerekend op een verlies tot ’80 van 27.000 woningen. Zonder strenge fasering zou in het noorden al in 1980 in de tot 1990 ge raamde behoefte zijn voorzien, en zou er in feite teveel worden gebouwd, want na dat jaar vermindert de behoefte en richt de stroom zich meer op Almere. „We willen geen „dorpje pesten”, maar we moeten voorkomen dat het platte land uitgroeit tot stadsgebied. We heb ben het gevoel dat het beleid de komen- i I* Dr. Zunnebeld zal worden begraven in zijn geboorteplaats Weesp op zaterdag 23 augustus, op begraafplaats Landscroon, na afloop vande uitvaartdienst om 11 uur in de kerk van de H. Laurentius. Op 1 januari 1969 stond nog 75 per cent van het provinciale woningbestand ten zuiden van het Noordzeekanaal. Sindsdien vertonen de cijfers een duide lijke verschuiving in noordelijke rich ting. De kwam slechts ten dele ten goede van de hoofdgroeikernen Alk maar, Hoorn en Purmerend. In de kleine kernen daarentegen groeide het woning bestand tweemaal zo snel als het pro vinciale gemiddelde. In elk geval zal de capaciteit gelijk moeten zijn aan de totale behoefte. Uit gangspunt is dan, dat de bouwmogelijk heden in het zuidelijk deel van de provincie inclusief Zaanstad en IJmond - volledig benut worden, en dat betekent een produktie van 65.000 woningen. In de opvanggemeenten moeten dan nog 42.000 tot 52.500 huizen gebouwd wor den. Daar zijn echter inclusief Lelystad en Almere 74.000 woningen geprojec teerd. Ingrijpen in de plannen is dus noodzakelijk. HAARLEM. Gedeputeerde W. van der Knoop heeft bij de presentatie van de Noord-Hollandse nota over de toe komstige woningbehoefte gewaarschuwd voor verkeerd gebruik van het cijferma teriaal. „Het blijven prognoses. We kun nen niet exact zeggen dat er in 1980 zo en zoveel huizen zullen staan. De nota geeft alleen de trend, de tendensen aan, de marges waarin het bestuurlijk beleid zich kan bewegen. Men kan eruit afle zen wat de consequenties van ongewij zigd beleid zijn, maar ook wat de moge lijkheden zijn voor het wijzigen van de ontwikkelingen”. Als een van die tendensen noemde hij het verwachte inwonertal. Dat zal zich na ’80 stabiliseren, waarna op zeker moment een breekpunt komt als de daling in gaat zetten. Desondanks blijft de woningvraag constant, met name om dat in toenemende mate ook voor al leenstaanden gebouwd zal moeten wor den. Als een van de handgrepen die de nota biedt noemde de heer Van der Knoop de berekening, dat de woning bouw de behoefte dekt bij een aantal van 18 tot 19.000 nieuwe huizen per jaar. Een grotere produktie is overigens nau welijks haalbaar. Omdat er een overcapaciteit is aan plannen voor woningbouw is de moge lijkheid aanwezig de woningbouw te sturen in de gewenste richting, met name naar een gebundelde deconcentra tie in enkele grotere kernen, door te „knijpen” in plannen in andere delen van de provincie. Daarnaast kunnen nog wel de wonin gen in al goedgekeurde plannen in de overige gemeenten worden gebouwd, 25.000 in totaal. Een groot deel van de nog niet goedgekeurde bestemmingsplan nen in de secundaire groeikernen (Enk- huizen, Den Helder, Schagen en Heerhu- gowaard) kan dan echter niet meer wor den uitgevoerd en zeker is dan geen ruimte meer voor alle nog niet goedge keurde plannen van de tertiaire kernen, gemeenten die geen specifieke opvang- functie vervullen. De twee andere modellen in de nota zien er aldus uit. In het eerste zouden in de primaire groeikernen alle geïnventa riseerde bouwmogelijkheden worden be nut, hetgeen 36.000 huizen oplevert. De overige gemeenten hoeven dan nog slechts 17.000 woningen te leveren, aanzienlijk minder dan hun capaciteit, en dat maakt sterke temporisering van de plannen noodzakelijk. Het tweede model gaat uit van een reëel haalbare produktie van 27.500 woningen in de primaire kernen inclusief Almere en de overblijvende behoefte zou dan zoveel mogelijk in de secundaire kernen gebouwd moeten worden (15.100), zodat er voor de tertiaire de nota zal de behoefte in 1980 schom melen tussen de 834.500 en 845.000, in 1990 tussen de 877.500 en 923.700 en in het jaar 2000 tussen de 906.600 en 957.300. Tempo en omvang van de stij ging van de woningbehoefte wordt be paald door sociologische en economische factoren, en is mede afhankelijk van de woonwensen onder ongehuwden. De uit- breidingsbehoefte tot 1980 wordt voor 70 percent verklaard uit veranderingen in de leeftijdsopbouw en samenstelling van de bevolking, en 30 percent uit de vraag onder niet (meer) gehuwden. Er zullen in de toekomst woningen moeten ver- „Karate tijger” (A man called Tiger) is te zien in het Beverwijkse Kennemer Theater I. Een Chinees karatespecialist is op weg om de dood van zijn vader te wreken. Hij sluit zich daartoe aan bij de onderwereldbende Yamaki. Zijn pad voert hem via een nachtclub met be roepsdobbelaars naar de ware schuldige. Spannende gevechten zoals zovele kara tefilms omlijsten zijn ook hier niet van het doek te branden. In de nachtvoor- De Schouw, Bleyenhoevelaan. 16.30-19 uur afscheidsreceptie aalmoezenier Geraerts. Openbare bibliotheek, Rijksstraatweg. Vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-20.30 uur. In de komende vijf jaar wordt een zeer snelle groei (10 percent) voorzien van de drie gooeikernen, bijna een ver dubbeling van het groeitempo in de afgelopen vijf jaar. Voor Amtserdam ligt de groeiverwachting daarentegen zeer laag: 0,43 percent. De rest van het zuiden komt op 2 percent. Die trage groei brengt met Zich mee dat een steeds groter deel uit het gebied ten zuiden van het Noordzeekanaalgebied elders gehuis vest zal moeten worden. Per streekplangebied wordt de situatie in de nota nader bezien. Wat Zuid- Kennemerland betreft wordt gesteld dat het inwonertal zal afnemen van 235.246 tot circa 221.000. De woningvoorraad per 1 januari 1974 was hir 75.372 wonin gen. In goedgekeurde plannen zijn 6.233 woningen opgenomen, en daarnaast zijn er nog niet goedgekeurde plannen voor 935 huizen. Met aftrek van de verliezen door woningonttrekking (3.642) komt de voorraad in 1980 op 78.898. De gemiddel de woningbezetting zou dan op 2,8 lig gen. De aanwas wordt dus ongeveer voor de helft teniet gedaan door woning onttrekking. De groei in Zuid-Kenne merland blijft zeer minimaal. Ook na 1980 zijn hier de bouwmogelijkheden zeer gering. Dat brengt het al dalende inwonertal nog verder omlaag. In de IJmond bevond het inwonertal zich in 1974 op 136.997, een aantal dat volgens verwachting gaat dalen tot 125.441 in 1980. De woningvoorraad was 1 januari 1974 in dit gebied 40.631. Via goedgekeurde plannen kunnen nog 2095 huizen worden gebouwd, en daarnaast is er nog een aantal van 650 waarvoor plannen worden voorbereid. Door ont trekking zullen 1819 huizen verdwijnen. Per saldo rest in 1980 in de iJmond een totaal van 41.547, met een gemiddelde woningbezetting van 3 personen. In de IJmond ziet men ondanks de inspanningen om tot vergroting van de woningvoorraad te komen een daling van het inwonertal optreden. Er wordt gememoreerd dat er vrijwel geen extra HAARLEM. Het toekomstbeeld van drie miljoen Noordhollanders wordt steeds meer door de feiten achterhaald. Er zit nog wel wat groei in het inwonertal, maar volgens de jongste ramingen van de provincie zal de top toch wel ongeveer worden bereikt met twee miljoen driehonderd duizend. Dat cijfers zou rond 1980 bereikt worden. Daarna treedt een zekere stabilisering op, gevolgd door een geleidelijke afbouw, zodat Noord- Holland rond de eeuwwisseling, in het jaar 2000 nauwelijks meer inwo ners zal tellen dan in 1970- gemeenten 9.900 overblijven, voldoende voor de eigen behoefte. Die gegevens zijn te putten uit de vandaag gepubliceerde nota mogelijke ontwikkelingen in de woningvoorraad en bevolkingsspreiding van Noord-Hol land.” In feite worden hierin de cijfers van 1973 bij gesteld. Beleidsconclusies worden er nog niet aan verbonden. Het doel is voornamelijk geweest het verza melen van feitenmateriaal. Bij de be handeling van de begroting voor 1976 zal op basis van dit materiaal worden aan gegeven welk beleid het provinciaal be stuur wil voeren. De huidige woningvoorraad in Noord- Holland bedraagt 755.000 huizen. Volgens DIVERSEN DONDERDAG 21 AUGUSTUS Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Drie spreidingsmodellen geven aan hoe dat kan gebeuren, en gedeputeerde W. van der Knoop heeft al laten weten dat er in de nog uit te brengen beleids nota gekozen zal worden voor het model waarin wordt uitgegaan van een pro duktie van 20.000 woningen in Alkmaar, Hoorn en Purmerend en 7.500 in Lely stad/Almere. uitbreidingsmogelijkheden meer Zijn en dat de IJmond daarom geopperd heeft ten oosten van rijksweg 9 huizen te bouwen, in het westelijk deel van het Noordzeekanaalgebied. Er wordt gesteld dat in de IJmond per jaar zo’n 800 huizen gebouwd zouden moeten worden om de inwonertallen op gelijk peil te houden, gezien de daling van de gemid delde woningbezetting. In de Haarlemmermeer zouden vol gens het streekplan Meerlanden tot 1980 nog 4500 woningen gebouwd kunnen wor den volgens het minimummodel. Dat zou de woningvoorraad op 23.000 brengen. Er zijn evenwel goedgekeurde plannen voor 5.951 woningen voorhanden. Van dit aantal zal dus een deel na 1980 gebouwd moeten worden, samen met de nog in voorbereiding zijnde plannen in totaal 2.775 woningen. Beziet men echter de woningvoorraad volgens het minimum model in het jaar 2000 (27.000), dan blijkt dat er nog voor ongeveer 1000 woningen extra plannen kunnen worden ingediend, rekening houdend met verlies van woningen. In elk geval wordt het nuttig geoordeeld structuur- of bestem mingsplannen steeds nauwkeurig aan het minimummodel te toetsen. schieten. Met deze intrige gewapend gaat de film „De kaping van Pelham Express” van start. Daarna volgt een intensieve jacht met koortsachtig speurwerk, waar van we de uitslag in het midden willen laten. Vrijdag t.m. zondag kunt u de uitslag halen in bovengenoemd theater. „Brokkenpiloten” heet de oldtimer die zondagmiddag in de Stadsschouwburg te zien is. Twee gezellige oude bekenden die' al velen hikkend in de bioscoöpfau- teuil hebben achtergelaten treffen we daarbij aan: Stan Laurel en Olivier Hardy. Na een mislukte liefdesaffaire van Ollie en een poging tot zelfmoord (Crime passionel) xomt het edele tweetal terecht bij het vreemdelingenlegioen. Alle vrolijkheid loopt uit op een onvrij willig vliegtocht je. Vier zwaargewapende misdadigers ka pen een trein van de New Yorkse on dergrondse en houden zeventien passa giers in gijzeling. Van de stad New York eisen zij een miljoen dollar aan losgeld. Daarvoor geven zij de autoriteiten pre cies één uur de tijd en lukt die betaling niet, dan zullen zij de gijzelaars dood- Na een jaar ziekte zou hij dinsdag, de eerste schooldag, weer naar het Mendel- college gekomen zijn om les te geven. Hij moest evenwel worden opgenomen in het academisch ziekenhuis in Leiden, waar hij is overleden- VRIJDAG 22 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Binnen bad geopend van 29.30-21.30 uur, buitenbad van 7-20 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 9.30-12 en van 13-16.46 uur. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend van 12-01 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 14-17 30 en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 uur. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. de vijf jaar heel stringent zal moeten zijn. Het slagen van het beleid om het platteland niet vol te laten lopen zal bepalend zijn voor het ruimtelijk beeld van Noord-Holland. Als concentratie in grote groeicentra niet lukt is de subur banisatie niet tegen te gaan, en dan komen we te zitten met onvoldragen steden. Het beleid kan dan wel als totaal mislukt worden beschouwd”, aldus de gedeputeerde. Hij merkte op dat de overloop tot 1973 niet volgens de bedoelingen is ver lopen, door gebrek aan samenwerking tussen gemeenten, provincies en rijk enerzijds en tussen dé departementen onderling anderzijds, De knelpunten zijn in ’73 echter aangepakt doordat een overlegstructuur op gang kwam, zodat nu een gecoördineerd overloopbeleid mogelijk is. HAARLEM. De indruk zou kunnen ontstaan, bij lezing van de woningbouw- cijfers in de provincienota, dat de wo ningnood wel zo ongeveer voorbij is, als er een huizenoverschot dreigt. In dat kader geeft de nota zelf een waarschu wing: de behoefteramingen zijn provin ciale prognoses en houden geen rekening met regionale verschillen in woning vraag. Door de traagheid in verhuisbe- reidheid zal de druk op de lokale wo ningmarkt in de „volle” woongebieden zeker blijven bestaant. Een andere zaak is dat de woningnood in steeds mindere mate een probleem van aantallen wordt, maar veeleer van verdeling naar woninggrootte, kwaliteit en huur of verkoopprijs. „ONCE UPON A TIME IN THE WEST”, de ijzersterke western van de Italiaanse regisseur Sergio Leone, blijft nog een weekje langer draaien in het City Theater. Zonder twijfel een film die bij westernliefhebbers een streepje voor mag hebben. De prachtig gefoto grafeerde beelden en de wijze waarop hoofdrolspelers Henry Fonda en Claudia Cardinale hun aandeel leveren, zijn voorwaar een gang naar de bioscoop waard. Voeg daarbij nog eens de prach tige filmmuziek velen wilden de film alleen daarvoor al bij herhaling zien van Ennio Morricone en het kan alleen nog maar een welbestede amusements- avond worden. En mocht u wél eens laatdunkend de term „Spaghetti-western” hebben aange hoord; Henry Fonda zegt over zijn Itali aanse regisseur onder meer: „Deze Itali aan weet meer van ons westen en de geschiedenis ervan dan de meeste Ame rikanen.” Zondagmiddag alleen wordt deze wes- ternvertoning onderbroken voor een an dere film uit dat wilde westen van weleer, ook al heet die rolprent dan ook „The man of the East”. Hier draait de intrige om vier rovende paardrijders. Hun leider, van afkomst een Engelsman, vindt de dood en dat nog wel in de armen van een Ierse prostituée. Na eni ge hapering trekken de overblijvende drie verder over het misdaadpad, dat plots gekruisd wordt door een goed be laden postkoets. Daarin reist toevallig de zoon van hun zo jammerlijk verscheiden leider en de drie ontfermen zich over hem. Daarbij aangespoord door de laat ste wilsbeschikking van de overleden vader, waarin deze zijn zoon aan het vechtlustige drietal toevertrouwd met de opdracht een kerel van hem te maken. Wel, na enkele aanvankelijk vrolijke mislukkingen komt dat dik voor elkaar. Dik voor elkaar is het ook met de vingervlugheid van de schietende rak kers die zoon Tom herscheppen tot een vervaarlijk vechtfenomeen dat ook de kruitdamp geenszins schuwt. Terence Hill zet zich in voor de hoofdrol en zijn optreden gaat dan ook gepaard met een redelijke dosis humor. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Donderdag 19 uur en 21.15 uur: „A man called tiger”. Luxor Theater, Breestraat. Donderdag 19 en 21.15 uur: „De rechter- en de linkerhand van dé duivel". TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, Huize Scheij- beeck, Velserweg 2. Geopend van 19,30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lïjsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN DONDERDAG 21 AUGUSTUS Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. VRIJDAG 22 AUGUSTUS Hulpdienst Help een Handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-20 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wljkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 uur. Buitenbad geopend van 9-18 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15-17.03 en 19-21 uur; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 uur; Kingsford Smithstraat 110a; Jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. stelling van vrijdag en zaterdag voor liefhebbers: Zomeravonden zonder gren zen”. In de zondagmatinee: „De zonen der musketiers”, liefde en wapengeweld door middel van middeleeuwse degengevech ten. De beroemde musketiers worden te hulp geroepen om een liefdesdrama op te lossen waarbij de dood van een nobe le prins dreigt. Alles gaat om de kroon van Frankrijk en het vermetele viertal biedt daar garantie op. En voor moeder de vrouw die wil weten hoe het allemaal moet is er dan zondag t.m. woensdag „Slippertjes voor huisvrouwen”, te zien. In Kennemer II volgt de komende bioscoopweek een herhaling van de Amerikaanse oorlogssatire „M.A.S.H.”. De raming van de natuurlijke aan was tot 1980 ligt 18.000 mensen lager dan de berekening die in de vorige provincienota werd gemaakt. Daar naast is de bevolkingsprognose geba seerd op het vertrek van provinciege- noten. Dat zou gaan gebeuren in deze orde van grootte: tot 1980 is er een migratiesaldo (meer vertrekkenden dan nieuwe vestigers) van 47.000 ge raamd, tot het jaar 2000 147.000. Daarbij is ervan uitgegaan dat er een streng beleid wordt gevoerd voor het openhouden van het Groene Hart, en de vestiging van buitenlanders tot vrijwel nul zal dalen. De cijfers die voortvloeien uit de geboorte- en sterfteramingen én uit de migratie-ontwikkelingen leveren het volgende beeld op van de bevol kingsomvang: 1970: 2.244.000, 1975: 2.287.000, 1980: 2.309.000, 1990: 2.298.000, 2000: 2.248.000. MUZIEK At The Jazzcorner. (Spaame 104) Vanaf 22.00 u.Rob Polntl-Bert Nieborg Combination, Vrijd. Kwartet Martin Haak. Zandvoort-Raadhuisplein. Vrijd. 20.00 u.: Poolse Zang- en Dansgroep met eigen orkest. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20.00 u.„De Peetvader II” 14 j. Zat. Zond, en Wo. 13.30 u.: „Makker, de zoon van Rin-Tin-Tin. a.l. Vrijd. en Zat. 24.00 u.: Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u., tev. zond 14.00 u. „Blond en Bloot in Beie ren”, 18 j. Vrijd. en zat. 23.30 u.: „Oog om Oog”. 18 j. Lido (Houtplein) 14 en 20.00 u.: „Cleopatra” 14 j. Vrijd. en zat. 23.45 u.: „Het zwaard van de gele tijger”. 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 18.45 en 21.15 u.: „Aardbeving” 14 j. Vrijd. en zat. 23.45 u.: „Don’t look now”. 18 j. t Rembrandt (Gr. Markt). 14, 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u.: „Inpikken en wegwezen”, 14 j- Roxy, (KI. Houtstr.) 14.30 en 20.00 u.: „Sce nes uit een huwelijk”, 18 j. Vrijd. en zat. 24.00 u.: „Performance”. 18 j. Studio (Gr. Markt). 19 tn 21.15 u„ tev. zond. 16.15 u.: „Maak ’m soldaat” a.l. Zat. en Wo. 14.15 u„ zond. 14,00 u.: „Dik Trom en zijn dorpsgenoten”, a.l. Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a; volwassenen tn jeugd 19-21 uur. BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Once upon a time in the west”. Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „De ka ping van de Pelham Express”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestljn, Rijksweg. Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend v.a. 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, Dagelijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur: expositie schilde rijen, tekeningen en keramiek van Maria Schuurman. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag van 10-12 uur. geopend voor bezichtiging. Openbare bibliotheek, filiaal Zeewijkplein, fototentoonstelling „Monumentaal N.H.” geo pend donderdag van 19 tot 21.30 uur en vrijdag van 14.30 tot 17.30 uur. DIVERSEN Alarmnummers, politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96310. J Badhuizen, Snelliusstraat en Doodweg, vrij dag geopend van 13 tot 21 uur. Velserbad, vrij zwemmen vrijdag van 12.15 tot 13.15 u. van 16.40 tot 18 u. en van 19.30 tot 21 uur. •-

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7