DE GOEIJ RAAKTE IN STROOMVERSNELLING Top-inschrijving voor tennisstrijd Telstar ongewijzigd SPDRHESB Bloemendaal Rood en Wit gelijk tegen staat veilig Jamaica: 1-1 ZAALVOETBAL VAN START TELSTAR -F.C. DEN HAAG Wordt ’t marktplein de Ruijterplein? 0 tegen FC Den H aag KvanUEEUEN n „Ik hoefde eigenlijk nooit zo nodig” a 1 'f F, 1 z OOK HAARLEM MET HETZELFDE TEAM ZATERDAG AUGUSTUS 1975 SPORT 2 3 10 5 E. H. C. O. b.v. SPORTPARK SCHOONENBERG EERSTE IJMUIDER MARKIEZENFABR1EK Moeilijk punt „REINO B.V. voor tapijtreiniging Telefoon 023 - 31 32 89 Zwemlessen Merkwaardig (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) wel van Leendert de Goeij: „Deze ervaring is mooi meegenomen.” (Van onze tennismedewerker) (ADVERTENTIE) BERT BREVOORD. BS SKflS 1 (ADVERTENTIE) Middenhavenstraat 27 Een moment uit de hockeywedstrijd tussen Bloemendaal en Jamaica. (Van onze cricketmedewerker) (ADVERTENTIE) ZONDAG 24 AUGUSTUS 14.30 UUR (ADVERTENTIE) Puin- en vuilafvoer per container TELEFOON 310561-323488 b.g.g. tel. 322031 na de rust De Goeij naar het hart van de Velser defensie. nale selectie staat te wachten. Met name de erkende doelpuntenmaakster die Stance Beelen is, zal hët aantal verdedigende hiaten bij Jamaica niet ontgaan zijn. Bloemendaal, dat o.a. met de nieuwelingen Liesbeth Zegers (HMC) en Irene Kuiper (Rood Wit) aantrad, verzuimde weliswaar Jamai ca (dat soms met verrassende tegen aanvallen toch wel gevaarlijk wist te zijn) te vonnissen, maar maakte toch wel de indruk een ploeg te zijn die tot een sterk geheel kan uitgroei en, zeker als het duo Beelen-Elshof weer beschikbaar is. Het is wel toevallig dat het meteen wél raak was toen ik bij Ter Leede Ondanks die voor de strijd veelbelo vende gegevens, is het kampioenschap in het dames enkel verrassend genoeg een op papier weinig spectaculair onderdeel omdat Els de Jong zich om privé-rede- nen terugtrok. Het komt zodoende niet tot een grote confrontatie tussen haar en titelhoudster Lili Weijers (opnieuw de grote favoriete) die dit seizoen (finale Eindenhout) met 6-0, 6-0 al eens duide lijk werd geklopt door Els de Jong. Ineke Aalberse, Methilde Goos en Kea Onstein voeren de groep aan die het mag proberen Lili Weijers moeilijk te maken. Bij de heren zal het gevecht zich vermoedelijk wel toespitsen op de Zand- voortspelers Wim Brandse (kampioen), Bob Wijnands, Kees Klotz en Theo Mul der. Omdat veel C-spelers in de gelegen heid zijn gesteld B te spelen, zijn er onder de deelnemers veel jongeren die uiteraard niet aan geroutineerde tegen standers kunnen ontkomen 1 „Wij zijn beslist sterker dan Bloemen daal. Wij hebben slechts eenmaal dit seizoen verloren en dat was ongelukki gerwijs tegen Bloemendaal, maar deze misstap wordt zondag goedgemaakt. De toss wordt wel een uitermate belangrij ke zaak, want wie de wedstrijd wil winnen moet eerst gaan fielden. Wij heb ben een ijzersterk battingteam als je nagaat dat Van Arkel 7 of 8 ingaat, dus elk totaal moet voor ons te maken zijn en daarnaast hebben wij ook nog een goede bowlingside met Van den Bosch, Rijkens, De Villeneuve en Vermeulen”, aldus aanvoerder Spekking. gen werden in de Beverwijkse sporthal gespeeld. Voor de beker zegevierde Loek Anderson daar met een monsterscóre van 160 over Vermande Zn. Bloemendaal trad aan zonder zijn beide internationals, Stance Beelen en Gonneke Elshof. wie dit weekend een zeer lijvig programma met de natio- „Wat ik in het begin van die tweede helft tegen Haarlem liet zien was ge woon waardeloos”, zegt de van de zater- dag-tweedeklasser Ter Leede overgeno men De Goeij zonder omhaal. „Maar dat was ook niet zo vreemd, want ik had nog nooit eerder op die plaats gespeeld. Nou nee, dat is niet helemaal waar. Met het C-elftal heb ik in een oefenwed strijd tegen FC Amsterdam ook op die plaats gestaan, tegenover Nico Jansen. Na die zwakke start ging het tegen Haarlem in de loop van de wedstrijd steeds beter. Maar toen ik vorige week hoorde dat ik er tegen Excelsior in zou staan, heb ik ’m wel geknepen. Vooral de dag voor de wedstrijd zag ik er echt een beetje tegenop. Dat was zondag gelukkig over, zeker toen we het veld opgingen. Ik hield mezelf steeds voor dat ik dolgraag in het eerste elftal wilde voetballen en dat ik er dan ook niet bang voor moest zijn als het inderdaad zover zou komen”. De prestatie van De Goeij tegen Excelsior werd door Casten- miller niet ten onrechte met een vol doende gehonoreerd. Evenals in de ont moeting tegen Haarlem had de 23-jarige voorstopper-uit-nood wat tijd nodig om in zijn rol te groeien om met name in de tweede helft als een volwaardige schakel te fungeren in het toen overi gens al in de winning mood spelende Telstar. De eerste minuten van de wed strijd tegen de Rotterdammers verliepen voor de nieuwbakken semi-prof (hij te kende dinsdagavond een contract voor één jaar) minder plezierig. Vooral in de kopduels moest hij het in die fase steeds afleggen tegen de een kop grotere Rini van Zanten, evenals De Goeij afkomstig speelde. Nu is het niet zo dat ik een type ben dat zo nodig een carrière in het betaalde voetbal moest. Als er geen club voor me was gekomen, zou ik met net zoveel plezier weer voor Ter Leede hebben gespeeld. Maar ik zou liegen als ik zei, dat ik het betaalde voetbal nooit geambieerd heb. Toen Telstar me vroeg een proef wedstrijd te spelen, vond ik het een hartstikke leuke uitdaging om het hogerop te proberen. En ik ben bereid er hard voor te werken om zover mogelijk te komen. Dit jaar, zo had ik mezelf voorgehouden, wil ik zien of ik een kans van slagen heb”. Door de omstandighe den van de laatste tijd is Leendert de Goeij al veel verder gekomen dan hij dacht Huyg, Fransz. Derksen; Kleton, Metgod en Peys; Sadek, Van den Berg en De Kip. Een klein vraagteken plaatst Hughes achter de naam van Metgod, die licht geblesseerd is. Ook Peys en wisselspeler Groen hebben kleine kwetsuren, maar volgens Hughes zijn die niet van ernsti ge aard. Helmond Sport laat de volgende elf spelers opdraven: Honings, Van de Wassenberg, Van den Heuvel, De Wert, Beekmans, Hogan, Van Melis, Lammers, Franssen, Burhenne en Cummings. (Van een medewerker) HAARLEM-IJMOND Het zaalvoet bal in de afdeling Haarlem KNVB is volledig op gang gekomen en naast ver schillende bekerduels werden ook de eerste wedstrijden voor de competitie verspeeld. Daarbij behaalden Kennemer- land, Groot Assumburg en kampioen Carrousel in de hoofdklas al meteen de volle winst. In de Kennemer sporthal kwamen Kennemerland door de van SC Zand- voort overgekomen Jan Keur na een solo van Ake Grootveld aan een 20 voorsprong op Verhorst Boys. Meteen na de doelwisseling had Keur pech, toen een hard schot van hem via de staander Jamaica nam in de eerste helft de leiding na een wat verwarrende situ atie voor het Bioemendaalse doel en het duurde tot diep in de tweede helft eer Irene Kuiper kans zag een van de Jamaicaanse doelvrouwe te rugspringende bal vallend in het doel te werken en daarmee de gelijkma ker te produceren. In de laatste fase miste Jamaica de kans op de (niet verdiende) winst. Een na een snelle counter geforceerde strafbal werd onbeholpen naast het doel geschoten. Komende donderdag wordt Bloemen daal opnieuw met buitenlandse te genstand geconfronteerd; het speelt dan om 18.00 uur tegen een Rhode- sisch team dat in Europa op toernee is. het „veld” weer insprong, hetgeen de arbiter ontging. In de slotfase haalde Verhorst door Jaap Bos tot 21 op en kwam dichtbij de gelijkmaker, maar met een meesterlijke redding wist doel man Teun Cuppé de zege voor Kenne merland vast te houden. Na een doel punten rijk treffen zegevierde Groot-As- sumburg door goals van Van Hoogen (2), De Graaf. Schelvis en Chris van Liere met 53 over TYBB. De tegenpunten waren van Roy van Haarlem en Calve- lage- Kampioen Carrousel maakte geen fout en kwam tot een 31 overwinning op debutant Hillegom, dat nochtans heel knap tegenstand bood. De andere debu tant Club 12 dwong Barricade Boys een 3—3 gelijkspel af. Deze twee ontmoetin- merkwaardig, dat hij pas op 23-jarige leeftijd door Telstar bij Ter Leede werd weggeplukt, met andere woorden: dat er van de kant van het betaalde voetbal niet eerder aan hem is betrokken. Be snorde De Goeij, van beroep antiek- restaurateur en in Sassenheim bewoner van de woonboot „Bloody Mary”, daaro ver: „Ik heb wel de indruk dat er eerder interesse voor me is geweest. Ik speelde vorig seizoen voor het eerst bij Ter Leede, daarvoor bij de vierdeklasser ASC in mijn geboorteplaats Oegstgeest. (Ik heb het idee dat ze het daar nooit doorspeelden als er via de club naar me werd geïnformeerd. MAR^Oi^NEfiCWgRMEM. «U^KeWLUXAW-gX JAL0UZ1E6N HAARLEM. Zondag zullen de laat ste cricketcompetitiewedstrijden worden gespeeld voor het seizoen 1975. Rood en Wit speelt tegen Hercules op eigen ter rein. Na uitgebreid rekenwerk - gedu rende enige dagen - van verschillende experts is komen vast te staan dat Rood en Wit, ook al verliest het zijn laatste wedstrijd, niet meer kan degraderen. Ingewikkelde berekeningen met betrek king tot het aantal voor en tegen ge scoorde runs per wicket hebben uitge wezen dat het gemiddelde van Rood en Wit gunstiger ligt dan dat van ACC. De uitslagen Haarlem hoofdklas Kenne merlandVerhorst B. 21, TYBB—Groot-As- sumburg 3—5; le klas A: DSC’74MSD 22, CBS—Sticker Stars 0—1, FC Graetz—Hubra 2— 0; res. le klas: CBS 2—Tuinstra 2 1—1, DSC 2— Sport CS 3 3—3, EDO 2—Sport CS 2 4—1; res. 2e klas A: DSC 3SC Zandvoort 2 3—1, Bloemendaal 2VVD 2 15. Beverwijk: Hoofdklas: CarrouselHillegom 31, Barricade BoysClub 12 33; le klas B: Davidson—De Zon 2—2, ’t Lantaarntje—Licht bal 3—3, Fransen-Schoot—Tuinstra 26; be ker: Wijker Post—Aurora 2—4, Strawberry— Geel Wit 43, Otte Eagles—Komduur 3—0, De GoedeHempie Hempie 12, L. Anderson— Vermande Zn. 160. Heemskerk: beker: Open SchouwArdichem 2—8, Heemskerk—De Fles 1—4, Jaapies B.— Van Essen B. (Van Essen B. n.o.), Donkey Shot—Turn Turn 1—0, De Klok—Free Compa ny 5—0, De Ezel—Oud Snacks 4—1, Lootsma— Buikx Sport 3—2, Nijman S.—Spaarnwoude 2— 0, WBH—Schova 3—2, John Bolten—Halve Maan 32 Wijk aan Zee: beker De Biggen—Humping B. 6—3, SFC—’t Keiltje 4—0, Griffioen's—Van der Veens 2—5, Les Routes B.—Kolk B. 2—2 (Kolk B. gaat over). Hillegom: beker: HCKEndema 6—1, RCH— Nihot 2—6, Telefonla—Bakkers B. 8—3, De Duif—Tapijtschuur 42. Nieuw Vennep: beker Pakhoed—KGM 21, De KrimZ’meeuwen 112, DFBRinko (DFB n.o.), SVB—Figee 28, Outshoorn—VBHB 1—6. De Telstar-bode verschijnt zondag met de nieuwe elftal-foto van de A-selectie op de omslag, en zal uiteraard ook de verloting en veel informatie bevatten. De kop van de kompetitie is er af voor Telstar, en hoe! Zege vieren in een uitwedstrijd met 5-1 is tegen wie dan ook een moeilijke opgave Reden temeer om zondag de wedstrijd tegen FC Den Haag te volgen, voor Telstar altijd een aantrekkelijke maar lastige tegenstander, zeker nu Lex Schoenmaker weer op het oude nest is teruggekeerd. uit het zaterdagvoetbal en landskampioen Spijkenisse. De Goeij: „Later ging het ook in de lucht beter, maar die kopduels zijn voor mij wel het moeilijkste punt. Ik ben van origine een middenvelder en dan doe je gewoon minder kopwerk dan wanneer je in het centrum van de verdediging staat. Koppen is geen sterk punt van me. maar dat kan natuurlijk aangeleerd worden”. Waarmee Leendert de Goeij wellicht onbewust laat doorschemeren dat hij toch wel wat ziet in die positie van voorstopper. „Nou ja, ik ben natuurlijk wel zo reëel dat ik niet verwacht dat ik in de basisopstelling blijf als André en Kamphues weer fit zijn. Maar nu ze allebei tegelijk geblesseerd zijn is toch wel gebleken dat het gemakkelijk is een mannetje achter de hand te hebben dat op een voor hem eigenlijk vreemde plaats kan spelen. En al ben ik dan misschien liever middenvelder, het is toevallig wel zo dat ik alleen als voor stopper nu de kans heb gekregen het eerste elftal te halen en die kans heb ik natuurlijk met twee handen aangepakt. Bovendien is het bijzonder nuttig om ervaring op te doen én op een vreemde plaats én in de omgang met de spelers van de A-selectie. Die hebben me trou wens fantastisch opgevangen. Toen we naar Rotterdam gingen om tegen Excel sior te spelen was het echt niet zo dat ik er als „vreemde” maar zo’n beetje bij hing. Ik werd helemaal als een van de groep geaccepteerd”. I Het is toch een vreemde zaak, dat wanneer twee clubs gelijk onder- of bovenaan eindigen, deze ingewikkelde rekenarij de doorslag moet geven. Rood en Wit kan zondag niet beschikken over Flohil, maar in zijn plaats zal Van Schouwenburg het weer eens proberen, hoewel zijn gebroken vinger nog lang niet genezen is. Bloemendaal speelt zijn laatste wed strijd tegen HCC III thuis en mag zich reeds bij een draw kampioen noemen, HCC III wordt alleen dan kampioen wanneer het de volle winst behaalt. Het belooft een spannende strijd te worden, want beide teams zijn volledig. Jan Spekking, aanvoerder van HCC III geeft zijn elftal een goede kans om te winnen en na één jaar reeds weer terug te keren naar de hoofdklasse: Wedstrijdleider Wim de Jong heeft nogal wat aanmelders moeten afwijzen (in de D-groep niet minder dan 30 percent) voor dit toernooi, dat zondag ochtend om acht uur op tennispark Groenendaal in Heemstede begint en waarvan de finales volgende week zater dag zijn. Vaste vloerbedekking Losse kleden Ook zondag bestaat de mogelijkheid een seizoenkaart bij Afd. Inlichtingen te kopen. U kent de voordelen van deze kaart: geen wachttijd, vaste plaats en goedkoop. Een seizoenkaart-staantri- bune b.y. geeft u voor 62,50 toegang let alle competitie- en vriendschappelijke wedstrijden van zowel het A- als C-team. HAARLEM. Met een top-inschrij ving voor de B- en D-categorie (een situatie die ontstond doordat het C- toernooi al is afgewerkt) zijn de Haar lemse districtskampioenschappen tennis uitgegroeid tot wedstrijden van opval lende omvang. HAARLEM-VELSEN Het zal niet verbazen dat Telstar morgen voor de thuiswedstrijd tegen FC Den Haag met het elftal dat vorige week Excelsior in eigen huis met 15 afdroogde, het veld inkomt. „Het zal inderdaad wat moeilij- ker worden dan tegen Excelsior”, aldus trainer Castenmiller. „FC Den Haag zal zich wel willen revancheren -voor de nederlaag tegen FC Twente. Bovendien is Schoenmaker tijdens dat toernooi in Spanje goed gaan spelen, hoorde ik. Maar ik zie geen redenen om het elftal te veranderen. Het ging toch redelijk, tegen Excelsior”. Een en ander betekent dat de volgen de spelers in de basisopstelling zullen staan: Bloem, Driesen, Van Essen, De Goey en Bischof; Fens, Bijl en Jonker; Stout, Van Kooten en Ayre. Naast Frank Kramer zal ook Monne de Wit op de reservebank zitten. De Wit, die een aantal weken uit de roulatie is geweest, is volledig hersteld van zijn blessure. Er bestaat een kans dat beide spelers tij dens het verloop van de wedstrijd zullen worden ingezet. Ook Fred André is zeer duidelijk aan de beterende hand. Evenals Kamphues heeft hij de training hervat, zij het dat nog geen bal is beroerd. Castenmiller: „De dokter vertelde dat Fred aan het eind van volgende week weer volop kan gaan. Met Kamphues is dat anders. Maar die had dan ook een zeer lastige blessure”. De opstelling van Telstar’s tegenstan der FC Den Haag is vermoedelijk: Thie, De Caluwé, Mansveld, Van Vliet en Korevaar; Kila, Perazic en Schoenma ker; Jol, Van Leeuwen en Ouwehand. Ook Haarlem-trainer Barry Hughes zal waarschijnlijk zijn team voor de moeilijke uitwedstrijd tegen Helmond Sport ongewijzigd laten. Dat betekent dat de volgende spelers in het veld zullen verschijnen: Boersma, Wentink, IJmuiden - Telefoon 02550 - 1 41 08 Na 18.00 uur telefoon 02550 - 1 12 02 a Sportakademie Nauwelaerts de Agé 30 iaar sport- onderwijs. X Heden starten wij Damesgymnastiek en herenconditietraining met sauna. ■fr Ballet, jazz en klassiek Judo, Jiu-jitsu, karate ■fr Tennislessen, badminton clubs Gespecialiseerde vakleerkrachten. Club- en privélessen voor dames, heren en jeugd. Overveen, Bloemendaalseweg 152. Telefoon 023 - 26 55 21 - 25 32 56 BLOEMENDAAL Het ziet er niet naar uit dat het Nederlandse dameshockeyteam tijdens het toer nooi om de wereldbeker in Edin burgh, dat volgende week zaterdag begint, in Jamaica een belangrijke rivale zal krijgen. De Jamaicaanse dames, al enige tijd in Europa op toernee en zondag op Papendal in een oefenduel tegenstandsters van de na tionale damesploeg, overtuigden gister avond allerminst in hun ontmoeting tegen Bloemendaal. Met de 11 uit slag mocht Jamaica veruit het meest tevreden zijn, want met wat meer overleg in aanvallend opzicht zou het er voor de Caraibische formatie voor al na rust beduidend slechter hebben uitgezien. De all ln-flnales schoonspringen, die op 30 augustus in Leidschendam zouden worden gehouden, zijn verplaatst naar het sportfond- senbad in Beverwijk. De wedstrijden begin nen komende zaterdag om 19 uur en duren tot 21 uur. Morgen zet Stormvogels het P. C. Kraak- nederlaagtoernooi voort op het eigen terrein in Zeewijk (IJmuiden). Het eerste, tweede en derde elftal spelen om respectievelijk 14.30 uur, 12.30 uur en 12.00 uur tegen dezelfde teams van VSV. Op het veld In het tweede Van der Aartsportpark aan de Vlietweg in Haarlem- Noord spelen Onze Gezellen en DSS zondag middag om vijf uur een vriendschappelijke wedstrijd.-De reserves van beide clubs nemen het zondagmorgen reeds om kwart voor tien tegen elkaar op. VELSEN. Voor Leendert de Goeij zijn de voetbalgebeurtenissen de afgelo pen weken in een niet te voorziene stroomversnelling geraakt. De Goeij, aangetrokken als middenvelder voor Telstar’s C-team, drong, niet in de laat ste plaats tot zijn eigen verbazing, door tot het eerste elftal, waarin hij zondag tegen Excelsior debuteerde op een voor hem vreemde plaats, die van voorstop per. Onverwacht hardnekkige blessures van Fred André en Ton Kamphues dwongen trainer Joop Castenmiller in de slotfase van de oefencampagne voor het nieuwe seizoen tot een. verdedigend ex periment, waarvoor aanvankelijk Jos Jonker de uitverkorene leek. Toen die in het oefenduel tegen Haarlem met duide lijke weerzin zijn taak als voorstopper vervulde, stuurde Telstar’s oefenmeester Gezien de wel degelijk aanwezige kwaliteiten bij Leendert de Goeij is het ip. s -WSp

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 10