Beloften voor de toekomst KOCH ZIT NU MET DE ZWARTE PIET SPOUW» Venix gewipt Horden- record Weer zwemrecord I Theo Smits sprint imponeerde weer „HET LIEP STROEF” ROY SCHUITENS TIJDEN VIELEN TEGEN 11 2 3 AUGUSTUS 19 7 5 SPORT ZATERDAG Opmars Achterop i-a. Talenten Overtuigend Tegenvaller Valpartij Resultaten Mislukt Atleten doen het goed in Athene (Van onze speciale verslaggever) Olga Commandeur: vlot in finale. (Van onze sportredactie) (Van onze speciale verslaggever) MünchenWerder onmiddellijk te niet gedaan. 1. Moore ve finale, gedeklasseerd werd, was ui terst pijnlijk. Het verschil bedroeg uit eindelijk niet minder dan 13 seconden. Minder succesrijk dan op de achter volging waren de Oostduitsers uiteinde lijk op de' sprint. In de halve finales werden Raasch en Geschke teruggewe- zèn door respectievelijk Rossi en More- lon. Met de wereldtitel (behaald in de derde rit) keerde Daniel Morelon terug op de sprinterstroon die hij in totaal al zes keer betrad, maar waarop hij vorig jaar moest plaats maken voor de Tsjech Anton Tkac. Het brons was voor de zo verrassend tot de laatste vier doorge drongen Emanuel Raasch. Terwijl op het seniorenfront atleten als Mieke van Doorn, Jos Hermens en Frank Nusse inmiddels tegen de wereld top aanleunen, en andere Nederlanders voor hun goede prestaties steeds vaker beloond worden met internationale invi taties, staan bij de jeugd alweer enkele Want afgaande op de tijden, kan het haast niet anders of Knudsen en Schui ten moeten elkaar in de finale opnieuw ontmoeten. In die eindstrijd ontbreken in elk geval de zilveren en de bronzen medaillewinnaars van vorig jaar, resp. Ferdinand Bracke en René Pijnen. Vooral de manier waarop Pijnen door Baert, Schuitens tegenstander in de hal- Dat Olga Commandeur, die dit seizoen met 2.02,8 Europa’s snelste junior is, zonder moeite die eindstrijd zou berei ken. was uiteraard geen verrassing. De ook al op buitenlandse banen schitteren de 16-jarige IJmuidense sloeg ook nu weer op het laatste rechte stuk toe om simpel maar overtuigend de 800 meter na 2.08,4 te winnen. De enige echte klap kreeg de Neder landse ploeg, toen Hanneke Glas, de 16- jarige Lissense hoogspringster, al op 1.70 meter moest afhaken. Hanneke, die kort voor Athene wel tegen de druk was opgewassen toen ze te horen kreeg dat ze, wilde ze afgevaardigd worden, in Koblenz 1.76 meter hoog moest springen. ROCOURT Voor Roy Schuiten moet het gisteren, op de derde dag van de wereldkampioenschappen op de baan, in Rocourt toch een eigen aardige ervaring zijn geweest om niet als snelste beroepsachtervolger tot de halve finales te zijn doorgedrongen. Want de Noor Knud Knudsen dreef tot twee keer toe enigszins de spot met dat ongekroonde koningschap. Eerst in een rechtstreekse confrontatie, later op de avond in de rit tegen de Italiaan Algeri, waarin Knudsen opnieuw sneller was dan Schuiten. Mochten er omtrent de titelkansen van Roy Schuiten plotseling twijfels zijn gerezen, op hetzelfde onderdeel kan Keetie van Oosten de wereldtitel onmo gelijk ontgaan. Tenzij een onberekenba re factor haar unieke winstkansen als nog zou bederven. Door de absentie van de Russische dames in Rocourt is van enige concurrentie geen sprake meer en moet de Zeeuwse nu eindelijk in staat worden geacht na zeven jaar een geslaagde greep naar de macht te doen. Erg veel waarde kan men aan die wereldtitel echter nauwelijks toekennen. In het land der blinden is eenoog nu eenmaal koning. Haar tijd van 4.10,21 (tegen haat tegenstandster Denise Bur- „Het liep wat stroef, minder soepel dan anders”, verontschuldigde Schuiten zich naderhand voor de nederlaag tegen Knudsen, die met een tijd van 6.09,12 (tegen Schuiten 6.12,40) in de series als enige onder de 6.10 bleef. In de kwartfi- nalerit tegen de Italiaan Algeri, die hij kort voor het einde inliep, deed Knudsen het nog eens dunnetjes over en klasseer de hij zich met een tijd van 6.06.74 als eerste voor de halve finale. Tegen de als zesde tot de laatste acht doorgedrongen Belg Borguet revancheerde Schuiten zich voor de nederlaag van enkele uren daarvoor, maar opnieuw bleef hij achter op de tijd van Knudsen: 6.06.90. Het verschil was echter dermate klein, dat Schuiten niet bij voorbaat bevreesd hoeft te zijn voor een slechte afloop van de finale. APELDOORN. Theo Smit is zonder twijfel de snelste wielrenner in de prof- tour door Nederland. In de slotfase van de eerste etappe bewees hij dat duide lijk. Hij vloerde iedereen in een eind sprint die er niet om loog. Incluis de Brit met het vlugge eindschot, de altijd glimlachende Barry Hoban- Het sprin- terstalent leverde Frisol-rijder Smit niet alleen de overwinning op, maar boven dien hees men de coureur uit Halfweg na diens explosie, in de Oranje-trui. Theo Smit betrok in de huldiging on middellijk zijn ploegmakker Albert Hul- zenbosch. „Die heeft geweldig op kop liggen sleuren”, onderstreepte hij de hulpdiensten van zijn ploegmakker. Het compliment deed Hulzenbosch zichtbaar goed. „Ach”, wimpelde hij de lof af, „de anderen hebben er ook voor gewerkt”. (Van onze speciale verslaggever) ATHENE. De grote kracht proef in de vorm van finales moet dit weekeinde nog komen, maar na de eerste dag van de Europese jeugdatletiekkampioenschappen in Athene mag toch wel geconclu deerd worden, dat de elf atleten tel lende Nederlandse equipe beloften inhoudt voor de nabije toekomst. WEST-BERLIJN (ANP). Tijdens de z.g. Istaf atletiekwedstrijden in het Olympisch stadion in West-Berlijn heeft de Fransman Guy Drut het wereldre cord op de 110 meter horden verbeterd- Drut noteerde een handgestopte tijd van 13.0 seconden. In Oost-Duitsland is de baansport dui delijk in opmars. Speelden de Oostduit sers, met uitzondering van het tandem- koppel Otto-Geschke, op de individuele onderdelen per traditie een voornamelijk ondergeschikte rol, in Rocourt haalde Thomas Huschke op de poursuite de tweede wereldtitel voor de DDR binnen, nadat zjjn clubmakker Klaus Jurgen Grünke al eerder triomfeerde op de kilometer-tijdrit. De Oostduitse sprinters Raasch en Geschke, die beiden tot de laatste vier doordrongen, bevestigden la ter op de middag nog eens de Oostduitse opmars. De sprintzege van Theo Smit. Rechts Barry Hoban die 2e werd. Ruim drie seconden moest Schuiten in het rechtstreekse gevecht met Knudsen aan de bonkige Noor prijsgevep, nadat hij op 4200 meter nog een achterstand had van rufrn vijf seconden. Maar juist door de snelle slotronden herleefde bij ploegleider Peter Post de hoop op een prolongatie van Schuitens wereldtitel. In de minuten daarvoor moet het de anders vaak toch zo ijzig kalme Post bang te moede zijn geworden toen de tijden op het elektronische scorebord steeds duide lijker in de richting van een kleine afgang wezen Martin Venix heeft zich niet kun nen plaatsen voor de finale der ama teurstayers. Gedesillusioneerd ver dween de zilveren medaille-winnaar van vorig jaar in Montreal uit het toernooi, nadat hij in de slotronden van de eerste herkansingsrit een mis lukte aanval had gedaan op de twee de positie van de regerende wereld kampioen Jan Breuer. Venix raakte los van de rol. wist dat de strijd verloren was en belandde op de voor laatste plaats. Omdat ook Pronk werd gewipt krijgt Gaby Minneboo het als enige Nederlander in de finale bij zonder moeilijk. ROCOURT. „Alleen als de KNWU er in slaagt die schorsing ongedaan te maken valt er met mij nog te praten. Maar anders gaat het hard tegen hard”, aldus gang maker Noppie Koch vrijdag na de tweede herkansingsrit van de amateurstayers in het wereldkampioenschap, waar in hij met Matje Pronk aan de rol vlak voor het einde onder de Spanjaard Mora door was gereden. De resultaten waren verpletterend voor Oranje: Pronk werd gediskwa lificeerd, Koch kreeg een schorsing van drie maanden en een boete van 1.000 Zwitserse francs. Geprotesteerd tegen deze uitspraak van de jury werd er niet. De fout van Koch was te duidelijk geweest. Het hard tegen hard van Koch betekende, dat de aan de gang zijnde zaak tussen Koch en Walrave enerzijds en de UCI anderzijds mogelqk op de spits gedreven zal worden. Koch: „Ik ga contact opnemen met mijn advocaat. Maar zoals het er nu bij staat ziet het er wel naar uit dat het korte geding tegen de UCI doorgaat”. In dit mogelijke korte geding gaat het er om de UCI te verplichten te vol doen aan de door de rechtbank in Utrecht opgelegde dwangsom van 1.000 voor iedere dag dat Koch en Wal rave niet met buitenlandse stayers hebben kunnen rijden Zonder in het koffiedik te kijken: dit zou het einde van de stayerij betekenen. Want ongetwijfeld zullen de UCI- regenten dan ook hun plannetje doorzetten en in november op het congres de stayerij van het programma afvoeren. ton 4.18,18) werd nog het dichtst bena derd door Mary Jane Roche (4.15,36), maar ook de Amerikaanse kan nauwe lijks als een serieuze bedreiging gelden omdat Keetie van Oosten in de series nog niet eens voluit ging. De absentie van de Russische dames was er ook de oorzaak van dat de daardoor ontstane erfenis op de sprint overging in Amerikaanse handen. De knap ogende Sue Navarro, de 19-jarige studente uit Michigan, had in beide fina- leritten weinig moeite met de vooral tactisch zwak rijdende Iva Zajickova. Het oude record stond met 13.1 secon den op naam van de Amerikaan Rod Milburn, die deze tijd tweemaal liep op 6 juli 1973 in Zürich en op 22 juli van datzelfde jaar in Sienna. Op 23 juli van dit jaar kwam Drut in St. Maur ook tot 13.1 seconden. Tijdens zijn recordloop werd Drut ge steund door een toelaatbare rugwind van 1,78 meter per seconde. De Amerikaanse sprinter Steve Willi ams zorgde kort na Druts wereldrecord voor een evenaring van het wereldre cord op de 100 meter met een tijd van 9,9 seconden. In de regen werd hij daarmee de eerste loper, die drie keer tot deze prestatie is gekomen. In de Griekse hoofdstad was ze echter hypernerveus. Weliswaar had ze bij haar derde poging op de 1-70 meter - ze begon op 1.65 meter - voldoende hoogte, maar het technisch afwerken was te zwak. Geen herhaling dus van Parijs, ’71 waar Mieke van Doorn zelfs de titel op dit nummer pakte en van Duisburg, ’73, waar Annemieke Bouma op dit nummer voor zilver zorgde. Fieke Kamps had het moeilijker, maar de 17-jarige Amsterdamse, die heel lang het tempo aangaf, behoefde in de slotfa se alleen maar de Oostduitse Ulirich en de Joegoslavische Tomecic te laten voor gaan. Ruim voldoende voor een tweede Nederlandse finaleplaats op dir nummer. De Almeloër Arno Koermeling, die een dag na de Europese titelstrijd in Athene zijn negentiende verjaardag viert, heeft alles in zich om dat te doen in de wetenschap dat hij in de Griekse hoofdstad tot de finalisten behoorde. De ClOS-student zal dan eerst nog de halve finale moeten overwinnen, maar de wij ze waarop Koermeling in de serie toe sloeg was veelbelovend. Wanneer de prestatiecurve van de Brabantse 400-meterloper Harry Schut ting zich in dezelfde opgaande lijn blijft voortbewegen, kan hij over een tweetal jaren al gaan denken aan de 50-secon- denbarrière, die Frank Nusse dit jaar als eerste Nederlander zo overtuigend door brak. Schutting testte in de serie een nieuwe technische formule, Waardoor hij tot en met de vijfde horde elke keer slechts 13 passen nodig heeft. De winst op zijn tegenstanders, die eerder op de 15 passen overschakelen, bleek bij die vijfde horde waar Schutting plotseling aan de leiding ging om die niet meer af te staan. Met zijn tijd (52,88) die duide lijk scherper had kunnen zijn wanneer hij kort voor de finish nog bedreigd was geweest door concurrentie lag slechts 0,2 seconden boven zijn persoonlijke record. Vier starts, resulterend in twee halve finaleplaatsen en twee finaleplaatsen dus, waarbij het er op die toch voor Nederland succesvolle eerste dag niet bleef. Er kwamen nog twee finaleplaat sen bij. Een ervan was een in dank aangenomen geschenkje, want de vier keer 400 meter estafetteploeg behoefde door het kleine aantal deelnemende teams geen serie te lopen en mag zich dus al finalist noemen. Dat mag zich ook de Nijmeegse 3000-meterloper Rudie Ver- riet die een heel nuchtere en tactisch sterke serie liep waarin hij met 8.29,5 vierde wend. Ook hij blijft dus in de strijd. In totaal vier finaleplaatsen en twee halve-finaleplaatsen betekenen een mooie oogst. Een conclusie die pal over eind bleef, ook na de matige 400 meter van de eigenlijk voor de vier maai 400 meter estafetteploeg meegenomen Rot terdamse Ineke Hussaarts (57,55 sec. en voorlaatste in de serie), en de té moeilij ke opgave, waarvoor Karin de Nijs op de 1500 meter stond. Overigens was de 4.32,2 van de Zeeuwse nog bijna goed geweest voor een van de twaalf finale plaatsen, die haar nu als dertiende in de totaalrangschikking net ontging. De uitslag van de eerste etappe: 1 Smit (Ned-Frisol) 4.39.33 met bon 4.39,18. 2 Hoban (Eng-Gan Mercier) z.t. met bón. 4.39.23. 3 Hiulzenbosch (Ned-Frisol) z.t. met bon. 4.39.28 4 Raas (Ned-Raleigh) 4.39.33, 5 Verbeeck (Bel-Maes Watney’s), 6 Piet van Katwijk (Ned-Gazelle Frisol), 7 Renter (Bel-IJsboerke), 8 Jan van Katwijk (Ned.-Gan Mercier), 9 Reibroeck (Bel-Frisol), 10 Karstens (Ned-Gita- ne), 11 Priem (Ned-Gazelle-Frisol), 12 Van Sweevelt (Bel-Maes Watney’s), 13 Chassang (Fra-Gitane), 14 Kuiper (Ned-Frisol Gazelle), 15 Groen (Ned-Ormas-Sharp), 16 Ludo Peeters (Bel-IJsboerke), 17 Nistal (Spa-Kas), 18 Lasa (Spa-Kas), 19 Jacobs (Bel-IJsboerke), 20 Jan broers (Ned-Ormas-Sharp), 21 Ollva (Spa-Kas), 22 Ceulen (Ned-Gitane), 23 Prinsen (Ned- Gazelle Frisol). 24 Verstraeten (Bel-Maes Wat ney’s). 25 Van der Stappen (Bel-Maes Wat ney’s) allen dezelfde tijd als Smit. Dag- en ploegenklassement: 1 Frisol 13.58.39, 13 punten. 2 Gan Mercier z.t.. 37. 3 Gazelle Frisol z.t. 39. De gebeurtenissen in de tweede herkansingsrit, waarin behalve Koch ook de Westduitse gangmaker Hoflich drie maanden werd geschorst omdat hij het slechte voorbeeld van de Utrechter had gevolgd, waren eigenlijk de schuld van de hoofdarbiter bij de stayers, de Belg Jos Fabbri. Hij had in de eerste rit het veel te hoog rijden van zijn land genoot Gust Meuleman getolereerd en nu kreeg de stayerjj de rekening van dat slappe beleid gepresenteerd. Want toen de Spaanse gangmaker Mora, die met Bor- doy achter de Belg Willy Sprangers op de tweede plaats lag, rondenlang weigerde de aanvallende Koch te laten passeren en Fabbri op de protesten van Koch alleen reageerde met een handbeweging in de richting van de Spanjaard, dook Koch tot ontzetting van iedereen onder door. Even later volgde de Duitse combinatie Hoflich- Burges. Nu was Fabbri onverbiddelijk. Koch en Hoflich kregen van hem de rode vlag hetgeen betekende dat zij de strijd moesten staken. Beiden gingen echter door. Fabbri: „Ik heb de rode vlag bijna onder zijn neus geduwd. Koch heeft mjj hier voor schut gezet door niet uit de baan ta gaan”. Zijn voorstel aan de jury om Koch drie maanden te schorsen kreeg de steun van alle leden. Toen het vonnis was gevallen was Koch even stil. De beslissing over het voortbestaan van de stayerij lag nu in zijn handen: in het totale spel zat Koch nu met de zwarte piet. Eerste rit: 1 Sheila v., 2 Linda Stein (VS). Young 12,94 see., 2 Linda Amateurs. Sprint: Eerste rit: 1 Rossi 13,57, 2 Morelop. Tweede rit: 1 Morelon 12,88, 2 Rossi. Belle: 1 Morelon 13,16, 2 Rossi. Om de derde plaats. Eerste rit: 1 Raasch 11,57, 2 Geschke. Tweede rit: 1 Raasch 11,57, 2 Geschke. Achtervolging amateurs: 1 Thomas Huschke (Odl) 5.03,43, 2 Vladimir Osokien (Sov) 5.08,75. Om de derde plaats: 1 Orfeo Pizzoferrato (Ita) 5.04,96, 2 Jan Jankiewlcz (Pol) 5.10,68. Bij de wereldkampioenschappen roeien in Nottingham hebben Andrea Vissers en Hellie Klaasse de herkansing van de dubbel twee niet tot een goed einde gebracht. Ze finishten als 3e. Skiffeur Harald Punt en de Nereus Triton-acht plaatsten zich vlot voor dè finales. Twaalf leden van de zeilselectie hebben het Watersport Verbond laten weten geen prijs meer te stellen op trainer Jack van Hellemond Dit weekeinde is er een bespre king overdeze affaire. „Als ze dat willen, stap ik op”, aldus Van Hellemond. Ook op de derde dag van het CHIO in Rotterdam hebben de Westduitse ruiters de boventoon gevoerd. Snoek won de prijs van de luchtvaart, Ligges de prijs van de haven. De internationale dressuurproef werd gewon nen door mevrouw Swaab-Sloor. Schaatstrainer Kees Broekman gaat naar de Duitse club Berlln-Wimersdorf. De Belgische amateur Van der Helst won de openingsrit in de wielerkoers „Omloop van Zeeuwsch-Vla anderen”. Uitslagen Duitse competitie: Kaiserlautern- Hannover 2-2 Bayern Mür.chcr. ’.Vorder Bremen 4-0. Borg en Nastase moeten zich verantwoor den bij de ATP die het tweetal gebrek aan inzet verwijt tijdens een onlangs gehouden toernooi in Toronto. Ander tennisnieuws: in Chestnut Hills schakelde Laver met 6-1, 6-0 Kodes uit, in South Orange bereikten Nastase en Hewitt via resp. Dibley en Grabner mak kelijk de kwartfinales. De Zwitserse zeiler Vuithier werd Euro pees kampioen in de 470-klasse. Atlete Mieke van Doorn is geopereerd aan haar rechtervoet. Zij had al geruime tijd last van een middenvoetsbeentje. De atlete uit Lisse moet nog een week in het ziekenhuis blijven en daarna nog 14 dagen thuis rusten. Ruud Wielart en Mieke Sterk maken deel uit van de atletiekploeg die dinsdag in Stutt gart uitkomt op Internationale wedstrijden. In de buurt van Melbourne is op 81-jarige leeftijd de bekende atletiektrainer Percy Ce- rutti overleden. Lajos Portisch heeft na een remise in de derde ronde tegen oud-wereldkampioen Ti gran Petrosian alleen de leiding genomen in het internationale schaaktoernooi te Milaan. Wereldkampioen Karpov, die in de eerste twee ronden niet verder kwam dan puntende- ling, brak zijn partij in de derde ronde tegen Ljubojevic af. Karpov deelt nu de zesde plaats met Unzicker. Basketbalclub Transol RZ is versterkt met de 24-jarige Amerikaan Paul McCracken, 1,93 lang en vorig jaar 2e op de topscorerslijst in Mexico. talenten klaar om straks voor aanvul ling te zorgen- Met name geldt dat vpor de midden- afstand en de nu zo sterk door Nusse beheerste 400 meter horden. Op die laat ste afstand én op de 800 meter had Nederland vrijdag in totaal vier troeven, die allen met overtuiging de eerste krachtproef doorstonden. Voor de 800 meter-l-oopsters Olga Commandeur en Fieke Kamps beteken den hun prestaties meteen finaleplaat sen, terwijl Arno Koermeling en Harry Schulting voor net zover is nog een halve finale moeten overbruggen. KANSAS CITY (Reuter). Net als op de eerste dag werd tijdens de Ameri kaanse zwemkampioenschappen, die te vens tellen als kwalificatiewedstrijden voor de Panamerikaanse spelen in okto ber, één wereldrecord verbeterd. Was het woensdag Tim Shaw, die de show stal, ditmaal zorgde de 18-jarige Bruce Furniss voor het hoogtepunt. Hij bracht zijn eigen wereldrecord 200 meter vrije slag van 1.50,89 naar 1.50,37. Net als een dag eerder op de 400 meter vrije slag gingen vrijwel alle finalisten zeer snel door het water en stelden hun persoon lijke records scherper. Niet alle anderen. Nidi den Hertog bijvoorbeeld. Hij bereikte de finish op een moment dat Smit door de blonde ronde-miss al uitvoerig gezoend was. Nidi, nooit bang voor het avontuur, behoorde niettemin tot de vijf dapperen die de etappe „maakten”. Tot het vijftal ook dat geen enkel loon naar werken kreeg. De karavaan was nog maar am per op weg, toen (na 3 km) in een scherpe dubbele bocht enkele renners de macht over het stuur verloren en tegen de weg smakten. Nidi den Hertog, Ludo van Stayen, Bert Pronk, Jos Schipper en Dave Lloyd profiteerden onmiddellijk van de con sternatie- Zij trokken ertussen uit. Niet tegenstaande de Belg van Stayen geen meter kopwerk verrichtte (per slot van rekening ging zijn kopman Frans Ver beeck in het oranje gekleed), toog het kwintet op weg naar een reusachtige voorsprong. Een winst die na circa 70 km exact 8 minuten en 33 seconden bedroeg. De twee Raleigh-rijders Lloyd en Pronk, de Ormas-Sharp-coureur Schip per en de Frisol-renner Den Hertog verstonden zich wonderwel, maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat er in het peloton meer belangstelling aan de dag werd gelegd voor de prachtige Velu- we dan voor de activiteiten van de vijf koplopers. De uitslag van de finale kogelstoten is: 1. Virginia Vesselinova (Bul) 17,30 m, 2. Jivka Ivanova (Bul) 17,05 m, 3. K. Kdracik (Odl) 16,21 m. Finale hinkstapspringen: 1. Moore (Gbr.) 16,16 m, 2. Koetoenov (Sov), 3. Srejovic (Joe), 1'5.99 m Discus jongens: 1. Klink (Odl) 55,48 m, 2. Guergulev (Bul) 54,80, 3 Doeguinets (Sov) 53,70. 100 m jongens: 1. Bastians (Wdl) 10,52 sec, 2. Amoureux (Fra) 10,53, 3. Voronin (Pol) 10,55. 100 m meisjes: 1. Koppetsch (Odl) 11,34, 2. Oelsner (Odl) 11,43, 3. Clarke (Gbr) 11,53. Zij die geloofden dat de hoofdgroep de vluchters niet eerder dan aan de finish zou terugzien, kwamen toch bedrogen uit. De voorsprong slonk, zo’n 50 kilome ter voor de eindstreep, zienderogen. Niet dat de meute eindelijk wakker was ge worden (Joop Zoetemelk: „Ik geloof dat wij allemaal dachten dat de mannen net niet zouden houden. Erg ongerust hebben we ons dan ook niet gemaakt”) maar wel omdat uit de vluchtersgroep de kracht en de souplesse afnam. De finaleuitslagen: Dames. Sprint: Eerste rit: 1 Sue Novarra (VS) 13,38 sec., 2 Iva Zajickova (Tsj). Tweede rit: 1 Sue Novarra 13,29 sec., 2 Iva Zajickova. Om de derde plaats: Young (VS) 12,69 sec.. Tweede rit: 1 Sheila L' Stein. Nidn den Hertog kreeg last van maag kramp, Jos Schipper knokte tegen een naderende inzinking en alleen Van Stay en voelde zich nog lekker fit. Zijn demarrage werd echter door Bert Pronk onmiddellijk te niet gedaan. De Belg geloofde het vervolgens helemaal. In de tweede van de drie plaatselijke ronden in Apeldoorn sprong het peloton w% U1lgebl^ste vluc'htersgroep (waaruit Nidi den Hertog al verdwenen was) in de nek. Het tweede hoofdstuk kon be ginnen: het optreden van Theo Smit- Dat werd met succes bekroond. Vervol gens viel het doek over een etappe die in weerwil van de durf en het initiatief der koplopers, opgetekend zal worden als een rit waarin niemand de troeven op tafel legde. Hennie Kuiper: „Wacht maar af, het ge/echt komt heus wel. Er zijn te veel mannen die deze proftour willen winnen”. Roy Schuiten: twijfels over titelkansen Keetie Hage: zo goed als zeker kampioene. Ff"?

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11