Minneboo sterkste TWEEDE WERELDTITEL ROY SCHUITEN VREES VOOR KNUDSEN BLEEK ONGEGROND Europees goud Gomman Eind oktober naar Mexico gewassen V an Oosten superieur SPORTIEF deur tegen druk op Grote strijd in prof tour moet nog beginnen RESULTATEN VAN ATHENE 1 a I i 7 S l - NflHI 197 5 SPORT 25 AUGUSTUS MAANDAG 1 7\ r 7 s A an val Aftekening ATHENE^ De voor een 16-ja- rige toch altijd zware mentale druk, die een opgedrongen favorietenrol altijd met zich rpeebrengt, heeft de IJmuidense Olga Commandeur er niet van weerhouden in de Griekse hoofdstad haar eerste grote inter nationale slag te slaan. Dolgeluk kig stond ze zondagavond in het Atheense Kariskaikis-stadion op de hoogste trede van het erepodium, waar ze dankbaar het applaus van het publiek in ontvangst nam. Ap plaus voor de nieuwe Europese jeugdkampioene op de 800 meter, die de vaak van „bloedarmoede” betichtte Nederlandse atletiekwe- reld en zichzelf een gewaardeerde dienst bewees. Explosie Resultaten 1 I 1 Wereldkampioen bij de profachtervolgers Roy Schuiten tijdens de huldiging op het erepodium. Links Knudsen die tweede werd en rechts Baert die als derde eindigde. I (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) I k België en (Sov.) haar Rozine en stallen lOttO 2. Bohni 2. - gS- l 835. Ie prtj» 1 voor i o 2 2 3 7 2 0 2 5 4 7 3 3 4 5 4 6 6 i 4 4 4 3 3 3 2 2 2 2 1 1 1 1 1 0 0 0 vele Nederlanders al in de series uit de titelstrijd verdwenen. 6 6 5 5 4 4 3 3 3 3 2 2 2 2 2 1 1 0 0 4450 Prenner 2—2, rugge nen 0— helen— -0, FC t 3—2. 2 r SC 1— 1, Ein- MSV Weiss ;v—Bo- utern— ichen— Frank- 5W, vw Den fera- oort, -FC 27.407.- prlj« Olga Commandeur trok de door Mieke van Doorn (goud in Parijs, 1971). Frank Nusse (brons in Parijs) en Annemieke Bouma (zilver in Duisburg, 1973) opge bouwde traditie door, die leert dat ons land in tegenstelling tot de Europese seniorenkampioenschppen bij de jeugd altijd wel tot een stunt in staat is. En Olga’s titel mag een stunt worden ge noemd. Dat is in de rit door Brabant zondag ook zo geweest. Wij hadden voorin een goede groep en daarin is behoorlijk ge reden. Door allemaal, hoewel Thurau en met hem Tabak, de vlucht naar Vlijmen meer hebben begeleid dan er aan mee gewerkt. Zoetemelk, Bal en ik hebben er alles aan gedaan het verschil zo groot mogelijk te maken, want van Frisol was er eigenlijk niemand bij die ook in Limburg werkelijk zal meetellen. Bo vendien ontbrak ook Bert Pronk nog”. Terecht kon de Brabantse 400 meter hordenloper Harry Schulting zaterdag avond na de halve finale al constateren: „Ik heb eigenlijk mijn doel bereikt. Ik aasde op een nationaal record en een finaleplaats”. In die hoop en strijd zag hij zijn wensen gehonoreerd. Hij over- Vianen, dit seizoen alleen kortstondig leider in het klassement van de vier daagse van Duinkerken, was zondag een van de mannen die de aanval inzetten nadat op 90 kilometer voor de eindstreep bij de verzorging het veld verbrokkelde door een valpartij van o.a. Van den Hoek en Raas. Vianen: „Ik hoorde vlak achter mij gekraak, ik keek om, zag er een paar vallen en dacht: weg wezen. Aanval is de beste verdediging. Deze trui wil ik niet een-twee-drie weer kwijtra ken. Zaterdag heeft Thurau in de laatste kilometers meer werk gedaan dan ik. In eerste instantie was ik toen nog niet meegegaan om te winnen, maar om de positie van Zoetemelk te beschermen. Je mag namelijk verwachten dat de ronde in de twee ritten vanuit Simpelveld zal worden beslist. Het was dit weekeinde niet gewiakkelijk, maar de echte ver schillen komen toch in de heuvels. Daarom is het mijn taak om te zorgen dat mijn kopman niet met teveel ach terstand begint aan de zware ritten. Nu ik zelf eerste ben, geloof ik dat men in de heuvels niet alleen op Zoetemelk moet letten maar ook op mij. Ik ben geen echte klimmer, maar met de lei derstrui aan kun je toch allicht wat meer. ROCOURT Nog helemaal in de ban van het fascinerende stayergevecht dat Gaby Minneboo zoeven had bekroond met de wereldtitel, riep baancoach Frans Mahn langs de wielerpiste van Rocourt bijna ontroerd uit: „Dit is de grootste kampioen die ik ooit heb gezien”. Niemand sprak hem tegen. In de roes van de inderdaad formidabele regenboogtriomf paste ook volledig de context van stayerscoach Martin Wierstra: „Geen renner in de hele wereld zal .in staat zijn geweest om dit te presteren”. Schuiten heeft daar wel een verklaring voor: „Alles was nieuw voor mij. Vooral in het begin zag ik er vreselijk tegen op. Dit seizoen heb ik ontzettend veel ge leerd en dat moet ik volgend jaar in de praktijk kunnen brengen”. Post ten slot te: „Op de weg heeft hij nog weinig zelfvertrouwen en mist hij de hardheid. Hij moet weten wat-ie waard is en wat hij kan. Een vent met zijn klasse moet ook bij slecht weer goed kunnen rijden. Na de 2e etappe (Vianen eerste) en de derde rit (Reybroeck winnaar) heeft de profronde een duidelijke aftekening van het algemeen klassement gekregen. Via nen en Thurau voeren de 73 renners aan die nog in de strijd zijn, op 45 seconden volgt een elftal waaruit de vermoedelij ke winnaar tevoorschijn zal komen. In dat elftal staan de namen van de tot nu toe zeer sterk rijdende Joop Zoetemelk en de nog altijd attente Frans Verbeeck. Beiden hebben het voordeel dat zij ploeggenoten in een vergelijkbare positie hebben. Van Zoetemelk zijn dat Vianen en Bal. De mannen van Verbeeck zijn Van Sweerfelt, Op de Beeck en Peters. Gerard Vianen, leider van de proftour, gefeliciteerd door dé ronde miss. SC— Vi- 3ro- 'es reen, Wil- 1, end .•fa cies SC I una echt Go C— -2, oda -2, Lm- EC, ho- Pel- >r Nog maar twee maanden geleden kon digde ze tijdens de Nederlandse jeugd- atletiekkampioenschappen op de Am sterdamse sintels voor de start van de 800 meter kan te willen proberen de limiet van 2.11.0 te halen. Omdat blessu res haar voorseizoen danig in de war hadden gestuurd, had de 16-jarige Olga Commandeur er nog maar acht weken geleden geen idee van dat zij als favo riet naar Athene zou reizen. Ze hoopte zelfs lang als 400-meterloopster te wor den uitgezonden. Dat geldt ook voor de andere jonge Nederlanders, die dit weekeinde in de slag kwamen en daarin ook via diverse finaleplaatsen een goed figuur sloegen. Er waren nogal wat finaleplaatsen, dit in tegenstelling tot Duisburg ’73 waar Het gemak waarmee Schuiten uitein delijk triomfeerde had echter ook hem in hoge mate verbaasd. „In de bereke ningen vooraf heb ik duidelijk rekening gehouden met een close-finish. Vooral omdat Knudsen in de halve finale tegen Bazzan (twee coureurs die voor een zelfde merk rijden! - red.) krachten kon sparen voor de finale. Voor mij gold dat tegen Baert (de latere winnaar van het brbns - red.) dan ook bepaald niet. Ik zou het ook een stuk gemakkelijker hebben gehad wanneer Pijnen of Bracke niet zo snel waren uitgeschakeld. Daar om is Knudsen mij toch wel een beetje tegengevallen. Vanaf de eerste dag heb ik hem beschouwd als een potentieel wereldkampioen, maar een echte bedrei ging is hij voor mij in de finale niet eens geweest”. Nadat de hoofdpersonen in het heroïsche gevecht van één tegen allen, gang maker Bruno Walrave en coureur Gaby Minneboo ten slotte alle emoties had den verwerkt, sprak de glunderende wereldkampioen: „Ik reed vandaag tegen de rest van de wereld. Naar dit kampioenschap heb ik vier jaar verlangd”. Die „rest van de wereld” bestond zaterdagavond uit drie Spanjaarden (Bor- doy, Caldentey, Espinos), twee Duitsers (Podlesch, Breuer) en twee Belgen (Van Gastel en Sprangers), een Fransman (Pinsello) en een Italiaan (Orlati). Geen van allen bleek tijdens de koers ook maar enige genegenheid te koesteren jegens Minneboo, nadat alle voorafgaande vriendelijkheidsbezoekjes van onder anderen Rainer Podlesch aan Walrave onbeantwoord waren gebleven. Tever geefs dong de financieel niet kinderachtige Duitser naar de gunsten van Walrave in diens streven de wereldtitel te bemachtigen. De bereidheid om Gaby Minneboo te ondersteunen in diens reeds vooraf als loodzwaar gekwa lificeerde gevecht tegen de drie Spanjaarden was daardoor nihil. h Door de onverwachte afwezigheid van de met prof-plannen rondlopende Martin Venix in de finale, was Minneboo in de jacht op het wereldgoud daar om ook volledig op zichzelf aangewezen. De manier waarop de 30-jarige post beambte uit Geervliet elke Spaanse aanval op zijn toppositie resoluut afsloeg, dwong tenslotte ieders respect af. Bewust hadden de Spanjaarden gekozen voor de tactiek van de beurtelingse aanval, maar één voor één beten achtereen volgens Bordoy, Caldentey en ten slotte ook Espinos de tanden stuk op de onverzettelijkheid van Minneboo. Slechts één keer kende de bronzen-medaillewinnaar van 1972 en ’73 een kri tiek moment. Het was halverwege de 50 kilometer, toen Espinos zó sterk aan drong, dat Minneboo even losraakte van de rol, maar daarbij het fortuin had dat de Spanjaard pal daarop hetzelfde overkwam. VLIJMEN Gerard Vianen heeft (zaterdag) in de tweede rit van de prof- tour door Nederland, op weg naar de finish in Goes, Dieter Thurau laten zaai en voor hij de meest begeerde trui uit iedere ronde oogstte. Die trui heeft de 31-jarige Utrechter zondag niet uit han den gegeven en voor het behoud ervan heeft hij meer gedaan dan voor het verkrijgen. Peter Post noemt het geen risico wan neer de aanval eventueel mocht misluk ken. „Lukt het niet”, oordeelt ook Schui ten, „dan is er geen man overboord. Mijn leeftijd en staat van dienst geven mij het recht om te falen. Bij Merckx ligt dat duidelijk anders”. Post: ..Maar slaagt Roy, dan is het succes natuurlijk wel twee keer zo groot als in het geval- Merckx”. Achter de eerste elf volgen nog zeven renners met een niet onoverbrugbare achterstand. In die groep figureren Kui per, Gonzales, Pronk en de hardste wer ker van deze ronde Jan Aling. Theo Smit,- de eerste leider uit de ronde heeft zondag een kleine tien mi nuten moeten prijsgeven. Hij behield echter zijn eerste plaats in het punten klassement. „Zaterdag heb ik goed gere den. Ik had achter Thurau en Vianen aan kunnen gaan, maar dan had ik zonder twijfel Verbeeck meegekregen. Ik dacht niet dat ik het werk voor Ver beeck moest opknappen. Ik heb de groe ne trui nog over en dat is heel wat meer dan een troostprijs voor mij. Ik zie het puntenklassement als een bevestiging en een bewijs van mijn kracht. Als ik die trui behoud, heb ik een goede ronde gereden”. In een letterlijk en figuurlijk duizelingwekkend tempo begon de op mars van de HAVO-leerlinge, die kort voor Athene haar favorietenrol echter had geaccepteerd. „De tijden wijzen het uit”, klonk het toen nuchter uit de mond van de Noordhollandse, die zon dagavond echter moest toegeven voor de start „te hebben getrild van de zenu wen”. Tijdens de race viel de druk weg, al ging die 800 meter niet geheel zoals Olga (die van de gemeente Velsen al een felicitatietelegram ontving) die zelf van tevoren had uitgestippeïd. „Ik had pas op de laatste honderd meter willen toe slaan, maar met nog 200 meter te gaan hielden ze me buiten de binnenbaan, zodat ik meer meters moest lopen. Ik ben daarna maar weggegaan”, klonk het nuchter. Bri- City- Queens pswich jr 3—2, 5—1, 5, Nor- I n Uni- I Met zijn wereldtitel in Rocourt heeft Roy Schuiten in elk geval veel goedge maakt voor het matige seizoen dat hij als neo-prof op de weg doormaakte. die van en waarvoor Terecht sprak chef d’équipe Bas Goudt van een absoluut dieptepunt toen eerst Van Gerwen (al na 1500 meter) en een ronde later ook Nieuwenhuis de strijd staakten. Schrijnend waren de re acties op deze desillusie. Persfotografen werden ruw geweerd uit de rennersbox renners weigerden aanvankelijk ook maar iemand te woord te staan. Tussen hen in een huilende Gerrie van Gerwen, die in de kwartfinale tegen de Russen als eerste had moeten afhaken en zich daar door schuldig voelde aan de totale in eenstorting van de ploeg. ROCOURT De vrees bleek ten slotte volledig ongegrond. Voor het tweede ach tereenvolgende jaar mocht Roy Schuiten zaterdagavond plaats nemen op de hoogste trede van het ereplatform. De na de serie nederlagen tegen Knud Knudsen plotseling gerezen twijfels omtrent prolongatie van de wereldtitel bij de prof-achtervolgers nam Roy Schuiten in de finale tegen diezelfde Noor resoluut weg. Reeds halverwege de race, toen de slowstarter Schuiten een geringe achterstand had omgebogen in een minimale voorsprong, moet Knudsen ai hebben begrepen dat Schuiten bij hem ten onrechte bepaalde illusies had gewekt. De bonkige Noor moest uiteindelijk ook diep het hoofd buigen voor het machtsgeweld dat de 24-jarige Zandvoorter in de slot- kilometers ontketende: 6.10,52 tegen 6.15,67. ROCOURT. Tegenover de bescha mende afgang van het achtervolgings- kwartet, stond zondagavond voor de va derlandse kolonie de wereldtitel van Keetie van Oosten op de achtervolging. In Rocourt reed de 26-jarige Zeeuwse haar achtervolgingstoernooi, maar in al die jaren reikte zij echter nimmer ver der dan drie zilveren en drie bronzen medailles. Door de afwezigheid van de Russinnen kreeg Keetie van Oosten ech ter ineens riante uitzichten op haar tweede regenboogtrui (de eerste in 1968 op de weg in Imola) en die kans greep ze zondagavond met beide handen aan. trof het record dat op naam stand van Frank Nusse en stelde het Nederlandse record op 51,9 seconden. Zondag in de eindstrijd leek de aan komende th-student voor een sensatie te zorgen. „Op de 200 meter dacht ik zelfs even ik ga hier winnen”, waarna op de laatste 100 meter werd gevreesd dat de conditie hem in de steek liet. Op de laatste horde kwam Schulting helemaal verkeerd uit. Een zesde plaats in 52,33 seconden was de beloning voor een goed toernooi. Arno Körmeling reikte een plaatsje hoger, na ook zaterdag via een derde plaats de finale te hebben bereikt. Zijn commentaar was identiek aan dat van Schulting: „Je merkt nu dat je nog te weinig conditie hebt voor drie wedstrij den in drie dagen. Ik had het gevoel dat ik ook de laatste 150 metei’ sneller had gekund, maar toch had ik er de kracht niet voor. Ik loop nu nog te duizelen op mijn benen. Misschien is het de tempe ratuur hier. Kijk maar naar die Griek Konaris die tweede werd op Pa pendal versloeg ik hem kortgeleden nog, evenals overigens de Westduitser Möhler die nu derde werd. Bovendien had ik het moeilijk met al dat duwwerk”, aldus het relaas van de Almeloër, die met nog zo’n 150 meter te gaan niet meer kon versnellen, waardoor ér een kloof met de kopgroep ontstond. Precies 1,7 secon den achter de grote winnaar Gabrielli finishte Körmeling. In de halve finale was hij met 1.50.8 sneller geweest. „Inderdaad was ik liever op een ande re manier zesde geworden”, was het commentaar van een andere Nederland se atlete die eenzelfde klassering als Harry Schulting voor zich opeiste, de Friese discuswerper Bea Wiarda. Tegen haar gewoonte in bleef Bea Wiarda, die overigens alleen maar Oosteuropese werpsters voor zich behoefde te dulden, steken op 44.54 meter. Voor het meerkampduo Els Stolk en Arjen Wolters geen hoge klasseringen. Arjen Wolters bleef met 6246 punten en als beste prestatie een 1.98 meter hoog- tesprong duidelijk beneden zijn persoon lijke record, hetgeen ook geldt voor Els Stolk, die met 1.70 meter ook op het hoogspringen tot haar beste prestatie kwam. Arjen werd veertiende en Els met 3789 punten elfde. Een tiende plaats (8.34.6) is geen erg opvallende klassering, maar de wijze waarop de Nijmeegse drie-kilometerlo- per Rudie Verriet die klassering uit het vuur sleepte verdiende bewondering. Zoals zo vaak dit seizoen kon Olga Commandeur in Athene haar vreugde niet op dit weekend werd de Europese titel op de 800 m een feit. Een kwartier voor de door de nationa le wielerleiders min of meer ingecalcu leerde machtsgreep van Keetie van Oos ten had zicfa het drama voltrokken rond het achtervolgingskwartet, het parade paardje van baancoach Frans Mahn. Na het voor, de baanselectie van Mahn toch al volledig mislukte toernooi was de laatste hoop gevestigd op de achter volgers Ponsteen, Nieuwenhuis, Van Gerwen en Van Helvoirt. In plaats daar van beleefde Oranje op dit onderdeel de grootste afgang sinds jaren- Het fysiek sterke talent, dat tijdens de 4 x 400 meter estafette na de door Ineke Hussaarts, Erna Smit en Fieke Kamps opgelopen grote achterstand Neder land werd zesde voor een onmogelij ke opgave stond, kon de opgave aan. De Joegoslavische Tomecic, de Belgische Thijs en de sterke Oostduitse Ullrich kwamen in de slotfase geen meter dich ter bij de Nederlandse, die haar explosie gehonoreerd zag met een tijd van 2.05.8. Duidelijk boven haar beste prestatie van 2.02.8, die verantwoordelijk was voor de haar (terecht) opgedrongen fa vorietenrol. „Maar dat is natuurlijk niet belangrijk”, kon Olga na afloop stellen. Nederland heeft in haar nu al een kandidate voor de afvaardiging naar de Olympische Spelen van Montreal, terwijl veel van de in Athene aanwezige inter nationale jeugd daar pas later aan mag gaan denken. Maar juist in deze eindstrijd leverde Roy Schuiten nog eens het overtuigende bewijs, dat zijn krachten op dit zware onderdeel van de wielersport aanzienlijk verder reiken dan die van zijn concur renten. Post: „Twee ritten op één avond is voor Schuiten geen enkel probleem”. Ondanks zijn matige toernooi-begin heeft Schuiten trouwens ook minder te gen die tweede confrontatie met Knud sen opgezien. Ook de wetenschap, dat de Scandinavië!' op de eerste dag tot twee keer toe een snellere tijd op de chrono’s had gebracht, kon zijn zelfvertrouwen niet noemenswaardig aantasten. Angst daarentegen kende Schuiten wel voor de kwalificatieritten. „Ik was we! degelijk erg nerveus- Vorig jaar had ik niks te verliezen, nu alles. Na de kwalificaties groeide de zekerheid Die finalerit tegen Knudsen was in alle opzichten een pres tigeduel”. In haar finalerit tegen Mary Jane Reoch legde Keetie van Oosten zo’n su perieure overmacht aan de dag, dat de Amerikaanse dreigde ingelopen te wor den. Plotselinge regen was er echter de oorzaak van, dat Keetie van Oosten duidelijk uit haar ritme raakte. Deson danks bedroeg het verschil na drie kilo meter nog altijd negen volle seconden. Zodra haar wereldtitel echter ter sprake wordt gebracht, zal onvermijdelijk wor den gerefereerd aan de absentie van de Russinnen. Kogelslingeren: 1. Gerstenberg (Odl) 70.08, 2. Ploghaus (Wdl) 65.90, 3. Litvinov (Sov) 64.44, ”nn meter jongens: 1. Paynonen (Flr.) 2. Dimitriev (Sov) 3.45.2, 3. Coe (G-Br.) 2. Clarke Hoe definitief het besluit om dat re cord aan te vallen ook mag worden genoemd, toch bestaan er nog wel dege lijk enige twijfels. Post: „Alleen als Roy in die periode goed rijdt, reizen we af. Is hij niet in vorm dan blijven we gewoon thuis”. Daarom zal Schuiten vooraf nog eerst op de Vigorelli-baan in Milaan gaan rijden. Post: „Gewoon om na te gaan hoe de mogelijkheden liggen en alles uit te proberen. Mexico geeft tenslotte heel wat problemen Daarom wil ik graag het verschil zien” Bij de prof-stayers, avond hun finale rijden Ce es Stam (rechtstreeks) en Jan Breur (via de herkansingen) zich plaatsten, verwacht de regerend wereldkampioen Stam de meeste concurrentie van de Belg Julien Stevens. Maar ook de Itali aan Benfatto en de Duitser Kemper vormen een serieuze bedreiging voor de Zaandamse stayer. Bij de prof-sprinters kon Leijn Loeve- sijn al na twee ritten (serie en herkan sing) huiswaarts keren. De gedeklasseer- de Van Lancker overleefde al evenmin de series. Op de tandem, welk onderdeel goud bracht voor het Poolse koppel Kocot-Kotilinski, werd het Oranje-duo Ten Tije-Veldt in de tweede serie uitge schakeld door de Russen Jablunowski en Komelkov. Met 12 gouden medailles is de DDR winnaar geworden van het landenklassement van de Europese jeugdatletiekkampioenschappen in Athene. Toch was er in het Oostduitse kamp geen sprake van een echte feeststemming, want twee jaar geledèn veroverde de DDR er In Duisburg liefst 21. Een goede tweede in Athene was Rusland met acht keer goud, gevolgd door West- Duitsland (4), Polen en Frankrijk (beiden 3). Engeland (2), Nederland, Finland, Bulgarije met elk één gouden plak. Voor de DDR was er overigens de troost dat bij de dames zowel de viermaal 100 als viermaal 400 meter estafetteploeg met respec tievelijk 44,05 en 3.33,7 hun jeugdwereldre- cords' scherper stelden. De recordaanval zal gepleegd worden op dezelfde (experimentele) fiets als waarop hij in Rocourt de wereldtitel veroverde. Aan die machine zullen nog slechts een paar kleine wijzigingen wor den aangebracht. Ter voorbereiding op de recordpoging zal Schuiten de komen de preken deelnemen aan de Grand Prix des Nations, de Grote Prijs van Lugano en de Trofeo Baracchi, mogelijk samen met de Italiaan Moser, het winnende koppel van vorig jaar. Finales van zaterdag: Speerwerpen: 1. Blodnitsj (Sov.) 60.62, 2. Dreyova (Tsj.) 57.11, 3. Portnova (Sov.) 55.62, 3. Nikolova (Buig.) 53.64. 400 meter meisjes: 1. Christa Brehmer (Odl) 51.26. 2. Marita Koch (Odl) 51.60, 3. Wallez (Bel.) 52.55. 400 meter jongens: 1. Galant (Pol) 46.88, 2. Hofman (G-Br) 47.27, 3. Reimann (Odl) 47.41. Verspringen meisjes: 1. Irina Sjidova (Sov.) 6.36, 2. Birgit Grimm (Odl) 6.31, 3. Doina Spinu (Roe) 6.30. 100 meter horden meisjes: 1. Laurence le Beau (Fra) 13.76, 2. Ute Glatt (Odl) 13.98, 3. Xenia Siska (Hon) 14.07. Kogelslingeren: 1. Gerstenberg (Odl) 70.08, pl r» crV-t o 11 c /XX7r41\ CR (16 O T tGnMno CA 1500 meter jongens: 1. Paynonen (Fin) 3.44.8, 2. Dimitriev (Sov) 3.45.2, 3. Coe (G-Br.) 3.45.2. 110 meter horden jongens: 1. Roechkov (Sov) 14.07, 2. Moracho (Spa) 14.46, 3. Wild (Zwi) 14.50. 10 km snelwandelen: 1. Wier (Odl) 43.11.4, 2. Pilarski (Odl) 43.49.0, 3. Vinitsjenko (Sov) 44.08.2. Tienkamp: 1. Eckert Müller (W-Dl) 7706 pnt., 2. Werthner (Oost.) 7568, 3. Nowikov (Sov) 7424, 4. Kaukas (Sov) 7357. 5. Schulze (W-Dl) 7300 6. Morth (Fra) 7297. Hoogspringen jongens: 1. Jecek Wszola (Pol) 2.22, 2. Vladimir Andrejev (Sov) 2.20, 3. Gior dano Ferrari (Ita) 2.16, 4. Di Goirgi (Ita) 2.14, 5. Frommeyer (W_D1) 2.14, 6. Peltola (Fin) 2.12 Finales van zondag: Meisjes; 220 m: 1. Koppetsc (O-Dl) 23.20, (G-Br) 23.85, 3. Sinzei (Oost) 23.93). 800 m: 1. Olga Commandeur (Ned.) 2.05.8, 2. Zora Tomecic (Joe) 2.06.1, 3. Rita Thijs (Bel) 2.06.1, 4. Hildegard Ulrich (O-Dl) 2.06.5, 5. Nina Avdibasic (Joe) 2.07.7, 6. Margaret Appleby (ler) 2.08.3, 7. Fieke Kamps (Ned) 2.08.8, 8. Bakalar (Roe) 2.09.4. 1500 m: 1. Kuhse (O-Dl) 4.18.6, 2. Olafsson (Den) 4.19.6, 3. Dorio (Ita) 4.19.6, 5. Peeters (Bel) 4.23.5. Discuswerpen: 1. Wensel (O-Dl) 55.06 m, 2. Csoke (Hon) 50.48, 3. Rateheva (Bui) 50.46, 4. Bludau (O-Dl) 49.76, 5. Tomasovszky (Hon) 46.82, 6. Bea Wiarda (Ned) 44.54. 4x100 m: 1. DDR 44.05, 2. Polen 44.93, 3. West-Duitsland 45.32. 4x400 meter: 1. DDR 3.33.7, 2. West-Duits land, 3.37.9, 3. Groot-Brittannië 3.39.1, 4. België 3.39.2, 5. Joego-Slavië 3.43.00, 6. Nederland (Ineke Hussaarts, Erna Smit, Fieke Kamps en Olga Commandeur) 3.47.8, 7. Albanië 3.59.5. Jongens: 200 m: 1. Bastians (W-Dl) 21.29 sec. (tegen wind 4 m sec.), 2. Machabey (Fra) 21.40, 3. Gruse (W-Dl) 21.63. 800 m: 1. Gabrielli (Fra) 1.49.8, 2. Konaris (Griek) 1.49.9, 3. Möhler (W-Dl) 1.50.0 4, Busse (O-Dl) 1.50.2, 5. Arno Körmeling (Ned) 1.51.5, 6. Gamov (Sov) 1.51.8. 3000 m: 1. Naessens (Bel) 8.10.6, 2. Hg (W-Dl) 8.16.0, 3. Gonzalez (Spa) 8.17.0. 5000 m: 1. Tsjernoek (Sov) 14.18.0, 2. Tracey (Ier) 14.19.2, 3. Dimov (Sov) 14.20.6. 400 m horden: 1. Munch (O-Dl) 51.26, 2. Beek (O-Dl) 51.46, 3. Alonso (Spa) 51.57, 4. Gullstrand (Zwe) 51.73. 5. Arkipenki (Sov) 52.12, 6. Harry Schulting (Ned) 52.33. 2000 m steeple chase: 1. Morris (G-Br) 5.34.8, 2. Sakalis (Grie) 5.37.2, 3. Strom (Zwe) 5.37.4. Ver: 1. Dunecki (Pol) 7.98 m, 2. Vërschl (W- Dl) 7.93 m, 3. Priscak (Tsj) 7,84 m. Polshoog: 1. Dolgov (Sov) 5.00 m, (Zwi) 4,80, 3. Vostrikov (Sov) 4,80. Kogelstoten: 1. Kissilev (Sov) 18.27, m, Hohne (O-Dl) 18,16, 3. Viudes (Fra) 17,36. Speerwerpen: 1. Gromov (Sov) 77,82 m, Maussnest (W-Dl) 76,00, 3. Kipilov (Sov) 75,54. 4x100 m: 1. Frankrijk 40.07, 2. West-Duitsland 40.25, 3. Spanje 40.52, 4. Polen 40.57, 5. Sovjet unie 40.59, 6. Zwitserland 40,96. 4x400 m: 1. DDR 3.08.7, 2. West-Duitsland 3.09.0, 3. Polen 3.09.7, 4. Italië 3.10.7, 5. Groot- Brittannië 3.11.5 6. Frankrijk 3.13.4. Vijfkamp: 1. Birgit Holzapfel (W-Dl) pnt., 2. Seeger (C-Dl) 4399 pnt., 3. (Oost) 4363, 4. Schmidt (W-Dl) 4313. Uitslag tweede etappe (202 km) met start en finish in Goes: 1 Vianen (Gan-Mercier) 4 uur, 58 min, 36 sec. (met bonificatie 4.58.21), 2. Thurau (Ti-Raleigh) z.t. (met bon. 4.58.26), 3 Smit (Frisol) 4.59.05 (met bon. 4.59.00), 4 Groen (Ormas Sharp) z.t., 5 Piet van Katwijk (Gazel- le-Frisol) z.t., 6 Priem (Frisol) z.t., 7 Verbeeck (Maes-Watney’s) z.t., 8 Van Sweevelt (Maes- Watney’s) z.t., 9 Peelman (Super-Ser) z.t., 10 Van den Hoek (Ti-Raleigh) z.t. Derde etappe 230 km met start en finish in Vlijmen). Derde etappe: 1 Reybroeck (Frisol) 230 km in 5 uur 46 minuten en 15 seconden, 2 Allan (Frisol), 3 Karstens (Gitane), 4 Verbeeck (Maes-Watney’s), 5 Jacobs (IJsboerke), 6 Priem (Frisol), 7 Van Sweefelt (Maes-Wat ney’s), 8 Op de Beeck (Maes-Watney’s), 9 Peelman (Super Ser), 10 W. Pieters (Maes- Watney’s). Het algemeen klassement: 1 Vianen (Gan Mercier) 15 uur 24 minuten en 9 seconden. 2 Thurau (TI Raleigh) op 5 seconden, 3 Kar stens (Gitane) op 40 sec, 4 Verbeeck (Maes Watney’s) op 45 sec, 5 Jacobs (IJsboerke) z.t., 6 Priem (Frisol) z.t., 7 Van Sweefelt (Maes Watney’s) z.t., 8 Op de Beeck (Maes Watney’s) z.t., 9 Peelman (Super Ser) z.t., 10 W. Peeters (Maes Watkey’s) z.t., 11 Bal (Gan Mercier) z.t., 12 Tabak (TI Raleigh) z.t., 13 Zoetemelk (Gan Mercier) z.t., 14 Mintkiewicz (Gitane) op 2.42, 15 Aling (Gan Mercier), 22 Smit (Frisol) op 9.51. Het algemeen ploegenklassement: 1 Gan Mercier 46 uur, 14 minuten en 12 seconden, 2 Maes Watney’s 46.14.42, 3 TI Raleigh 46.16.09. Het puntenklassement: 1 Smit (Frisol) 41 punten, 2 Verbeeck (Maes Watney’s) 35, 3 Reybroeck (Frisol) 32. - Ongeacht de afloop van de finale (Post: „Zou Roy verloren hebben, dan was het in elk geval van een goeie geweest’’.) leeft Roy Schuiten al hele maal toe naar zijn voorgenomen aanval op het werelduurrecord, met 49.431.95 kilometer sinds 25 oktober 1972 in bezit van Eddy Merckx. Rond diezelfde datum en op dezelfde baan (in Mexico City) zal Schuiten dat record aanvallen. Aanvan kelijk lag het in de bedoeling onmiddel lijk na de Grote Prijs van Lugano (17 oktober) naar Mexico af te reizen, maar in de periode van 18 tot 26 oktober staan in Mexico de Pan American Ga mes op het programma. Post: „We had den liever iets eerder gereden, maar in Rocourt hoorde ik pas van baandirecteur Gazzalo van die spelen. We willen nu onmiddellijk na afloop van die spelen rijden, want in november schijnt er doorgaans veel regen te vallen”. «MM 1= •ui!" 'I I i

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15