Plantsoenendienst Velsen begint Nieuwe naam voor Romerkerkweg 36 met groot aantal projecten GEEN GROENE KIKKER MAAR WEL RONDE BOGAARDSCHOOL Bedrijven in IJmond nog niet erg gedupeerd door blokkade Jubilarissen bij Agenda Eind 1975 begint bouw nieuw woonwagenkamp Hoogovens 5 z Kort IJmondnieuws VROUWENGILDE Kort IJmondnieuws WOENSDAG PLAATSELIJK NIEUWS 2 7 AUGUSTUS 1975 4 N Over drie dagen Beverwijk 6 Heemskerk M. it iter ntel 1 Castricum - Veisen-Noord In en om Haarlem Wijk aan Zee -i 1 IR lik - 7 - s n v göfe (Van een onzer verslaggevers) nog gesproken over De BIOSCOPEN nacht5' TENTOONSTELLINGEN (Van een onzer verslaggevers) Flinperautomaat. Dinsdag bleek dat in het weekeinde een flipperautomaat is vernield in „De Slof” te Beverwijk. elle nde naf van dde yer de DIVERSEN WOENSDAG 27 AUGUSTUS VELSEN. - Eind dit jaar verwacht de gemeente de eerste paal te kunnen slaan voor het nieuwe woonwagencentrum in Velsen-Oost, B. en W. schrijven dit de raad in de aanbiedingsbrief van de be groting 1976. C. Schol, ertsvoorbereiding uit IJmui- den. R. Derr, centrale werkplaats en C. A. Silvis, kooksfabriek 1 uit Haarlem. In de Beverwijkse haven is het aan de kade bij de Asjaltcentrale opval lend rustig nu de af- en aanvarende schepen met zand, grint en steen slag de haven niet kunnen bereiken. o 1 D. 174 om als tste DONDERDAG 28 AUGUSTUS Vrijburcht, Vrijburglaan 19.30 u. gemeente- raadsverg. Progress Sociëteit, A. Verhenentstraat, Geo pend vanaf 20 u. BIOSCOPEN Corso, Dorpsstraat 20 u. Lucky Luciano”. IJMOND. Bij Hoogovens zullen in de maand september twee personeelsle den hun 50-jarig dienstverband vieren. Het zijn de heer J. T. van Duffelen, werkzaam bij de afdeling energievoor ziening en de heer J. van Zantvliet, in dienst bij de centrale werkplaats. Beide jubilarissen wonen in Beverwijk. elle nde naf and ven ?br 9.04 JJ- 27 van De lur. als •IJ- nde van De lur. als O1 1 23; i 21 en 7.d. 17; l 15 L 29 26 49; 66: ard M. F. njn 70: P. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij J. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk. Tel. 25120. DIVERSEN OENSDAG 27 AUGUSTUS Progress Sociëteit, C. Huygensstraat. Geo pend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 19-21 u. Kennemer Theater, Zeestraat: 19 en 21.15 u. „Slippertjesschool voor huisvrouwen”. Kenne mer Theater 2: 19.30 u. „M.A.S.H.”, Luxor, Breestraat: 19 en 21.15 u. „Duel in de De heer A. Roeper zal 40 jaar in dienst zijn van het bedrijf. De heer Roeper is werkzaam bij havens en ver voer en woont in IJmuiden. Voorts zul len zullen zestien personeelsleden de on derscheiding voor 25 jaar trouwe dienst ontvangen. Het zijn: S. A Bakker, warmbandwalserij 2; W. van Dalen, Me- kog; D. J. Sluis, technisch bureau, alten uit Beverwijk. Betonschepen voor de Cemij liggen voor de blokkade aan de kade bij Van Gelder te wachten tot ze erdoor kunnen. J. P. A. van Casteren, Estel-pensioen- bureau uit Overveen en Mw. A. F. Kluiters, nieuwbouw uit Den Haag. Julianaschool, in de jaren dertig op grond van het groene pannendak ver worven, voor het nageslacht behouden. In een open brief aan de bevolking werd om adhesie-betuigingen gevraagd. Zon der weinig resultaat echter. De hoofdon derwijzers van de Julianaschool en Wolff en Dekenschool lieten weten niets voor „De Groene Kikkerschool” te voe len en ook de Vereniging voor Openbaar Onderwijs verzette zich tegen de naam. Het behoud van een bijnaam van een der scholen zou de indruk kunnen wek ken, dat de Wolff en Dekenschool bij de Julianaschool wordt ingelijfd, aldus de vereniging. Het CDA twijfelde en drs. Jan de Wildt en mevrouw C. Ruurda-Dekker, de initiatiefnemers van de alternatieve naamgeving, verklaarden de zaak niet op de spits te willen drijven. In de gemeen teraadsvergadering van donderdag 10 ju li zei De Wildt: „Vanavond kunnen we volop genieten van onze gemeentelijke autonomie. We mogen een school een naam geven”. Maar zijn bijtend sarcas- „Over drie dagen is de voorraad mate rialen dusdanig geslonken, dat er weer moet worden aangevoerd’’, zegt de heer van der Walle van de Asfalt Centrale Beverwijk, die aan de Zuiderkade in de Beverwijkse haven per dag 1500 ton zand, grint en steenslag nodig heeft om aan de vraag naar asfalt te voldoen. „Als de schippers letterlijk en figuurlijk dwars blijven liggen zie ik het somber voor ons in”. Bij de centrale ligt mo menteel een Duits schip, dat net voor de blokkade van het Noordzeekanaal een feit werd de Beverwijkse haven kon bereiken. „Er waren schepen naar ons onderweg, maar die zijn in Amsterdam blijven steken”, zegt de heer van der Snelheidscontrole. Bij een controle op de Wijkermeerweg in Beverwijk zijn dinsdag 16 automobilisten bekeurd we gens te snel rijden. geen kans de woonwagenbewoners uit Velsen te plaatsen Daar was allereerst geen ruimte meer voor, maar tevens voelden de Velsenaren er niets voor in het grote naar hun idee onpersoonlijke regionale centrum van Heemskerk te worden opgenomen. Wel hadden ze grote bezwaren tegen de voorzieningen in het Velsense kamp, maar desalniettemin prefereerden ze de zuidkant van het Noordzeekanaal als vestigingsplaats. Geruime tijd geleden is er een overleg orgaan tot stand gekomen, waarin ge meente en woonwagenbewoners met el kaar overleg plegen. Er zijn plannen ontwikkeld voor een nieuw centrum dat niet ver van het oude, dichtbij de zui veringsinstallatie zal verrijzen. H. Bakker, blokwalserij 1 en H. Emck, technisch bureau, beiden uit Velsen- Zuid. Ir. Stomp vertelt: „Op dit moment heb ben we nog geen last. De blokkade kan nog wel een paar dagen duren voor het voor ons problemen gaat opleveren en we verwachten dat voor die tijd de blokkade wel is opgeheven’’. Er ligt op het ogenblik één Russisch schip aan de kade bij van Gelder, dat niet weg kan. Maar dat hoeft ook niet. „Ik zou het overigens aardiger gevonden hebben, als ze honderd meter verderop waren gaan VELSEN - Het plantsoenbedrijf van de gemeente zal in 1976 bij de vinken- baan nabij de Heerenduinweg een speel weide met waterplas aanleggen- Ook ko men daar een wat de gemeente noemt „avontuurlijke speelplaats”, een verza meling kleine dieren, een kindertuin- complex. Een speciaal gebouwtje op dit complex biedt mogelijkheden voor na- tuureducatie en instructie vooi het ge bruik van de tuinen. Kangeroe, maar deze naam zal mogelijk als „reserve” achter de hand gehouden worden. De vriendelijke geschiedenis van de naamgeving begon, toen de fusie van de Julianaschool en de Wolff en Deken school een feit was geworden en men aan de slag ging om een fraaie naam voor de kleuter- en basisschool te ver zinnen. Het gemeentebestuur kwam met de naam „Het Samenspel”, waarmee het college de samenwerking tussen beide scholen en de komst van de kleuter school „Kleutertuin” uit de Stumphius- straat naar de Romerkerkweg 36 wilde benadrukken. Maar het college had niet gerekend op het verzet van de onderwijsspecialisten in de CDA-fractie, die de naam „Het Samenspel” niet zo zagen zitten. Het college ging in feite met de kritiek mee. De zaak werd huizenhoog opgeblazen toen het CDA met een alternatieve naam kwam en de school tot „Groene Kikkerschool” wilde omdopen. Daarmee wilde het CDA de bijnaam van de BEVERWIJK. Het Vrouwengilde, afdeling Beverwijk, begint het nieuwe seizoen op woensdag 3 september met een eucharistie-viering in de Jozefzaal. Pater Herman de Jonge zal daarna film en dia’s vertonen over zijn missie-post in Oeganda. Harriet Frezer komt maan dag 6 oktober met haar One Woman Cabaret naar De Schouw in Velsen- Noord. DIVERSEN DONDERDAG 28 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg 177: jeugd 19-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen 19-21 u. Amstelstraat 44: volwasse nen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 28 AUGUSTUS Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. Zwembad De Waterakkers, Kerkweg. Bin nenbad geopend 12.15-13.15 u. Buitenbad 7-20 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 uur. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. me kon niet voorkomen, dat de raad die avond de beslissing over de naamgeving uitstelde. Zowel Het Samenspel als De Groene Kikkerschool kreeg nauwelijks bijval. De zaak werd een paar weken verschoven om eind augustus een beslis sing te nemen. Wel werd de suggestie gedaan een prijsvraag voor een nieuwe naam uit te schrijven. Bij de ouders bleek weinig animo te bestaan om zich in de naamgeving te verdiepen. Er kwam wel één reactie binnen van een ouder, die de school Burgemeester Bruinsmaschool wilde noemen. De com missie voor onderwijs vond, dat de naam van de onlangs overleden burgemeester beter aan een ander bouwwerk kan worden verbonden. Van de zijde van Hoogovens deelt men mede, dat men met de zeevrachten in het geheel geen last heeft. Wel zijn de vrachten voor de binnenvaart nu gestagneerd, maar het is altijd mogelijk om het vervoerspatroon tijdelijk om te gooien van schip naar spoor- of wegver voer. „Maar dat doen we pas als de klanten om onze producten verlegen zit ten, want natuurlijk is dat duurder”, aldus een woordvoerder van de Hoogo vens. „We hebben wel eens meer een periode gehad, dat vervoer per schip moeilijk was, zoals bij een storing bij de Hembrug of bij te iage waterstand in de Rijn” Bovendien hebben we nu niet zo'n top als vorig jaar, toen we zo’n 50 binnenvaartschepen per dag hadden. De cement, die dagelijks bij de Cemij gela den wordt is volgens Hoogovens nog wé) op te vangen. Ook bij de Cemij is men overigens voor een deel op wegvervoer overgegaan. B. en W. zullen dit voorstel bij de gemeenteraad indienen, die op donderdag avond 11 september, na het in winnen van advies bij de schoolraad en de hoofdonderwijzers de naam zal bekrach tigen. „De Ronde Bogaard” was de bijnaam van een aantal tuinen, die in het verre verleden de buurt van de Romerkerk weg sierde. Ook is er i 3; 17; E. de 14; 30; abo -K Zoals bekend is er de laatste tijd een tendens merkbaar om naast de grote bestaande woonwagenkampen kleinere centra op te richten. Velsen had - nadat in Heemskerk jaren geleden een regionaal kamp was opgericht - nog altijd woonwagenbewoners in Velsen- Oost gehuisvest. Het lag in de bedoeling dit kamp op te heffen, maar de Stich ting Woonwagencentrum Heemskerk zag Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81. tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Buitenbad 9-16 u. Openbare Bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 U. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. milieuklachten 96000. IJMOND. Van werkelijke overlast door de blokkade van het Noordzeeka naal kunnen de bedrijven in de IJmond nog niet spreken. Natuurlijk hebben een aantal bedrijven, die veel vervoer per schip hebben, nu zoveel mogelijk moeten overschakelen op wegvervoer. Als de blokkade echter langer aanhoudt, het geen na de behandeling in de Kamer niet te verwachten is kunnen een aantal bedrijven in moeilijkheden komen. Ook de voorraad van de betonmortel- fabriek „IJmortel” aan de Zuiderkade slinkt met de dag. „We kunnen nog produceren, maar vandaag of morgen komen we in moeilijkheden”, vertelt de heer Kroon. Wekelijks voeren de sche pen 4000 ton grint, zand en cement aan. „Deze week is geen ton materiaal bin nen gekomen. Er zijn betonmortelfabrie- ken in het land, die de produktie nu al hebben stopgezet. Zover zijn wij geluk kig nog niet”. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) Donderdag 15 u.„Orgelconcert door Piet Kee. At the Jazz Corner (Spaarne 104 Donder dag: Rob Pointl/Bert Nleborg Combinatie. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u. ,.De Peetvader II”, 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Blond en Bloot in Beieren”, 18 j. Donderdag 19 en 21.15 u.: „De twaalf veroordeelden” 18 j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.; „Cleopatra”, 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.30 u.: „Flanagan”, 16 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 18.45 en 21.15 u.: „Aardbeving”, 14 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Inpikken en wegwezen”. 14 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30 en 20 u.: „Scenes uit een huwelijk”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.„Maak 'm soldaat”, a.l. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Arra- bal als een dol paard”, 18 j. Voorts zal de plantsoenendienst vol gend jaar proberen het Plein 1945 te verfraaien en een plantsoen aanleggen bij de nu nog in aanbouw zijnde wonin gen aan de Orionweg en in Sluiswijk. Velsen werkt volgend jaar ook hard mee aan het recreatiegebied Spaarnwoude, waar de golfbaan wordt voltooid, de dierenweide en de kanobaan. Waar schijnlijk wordt ook begonnen aan de werkzaamheden voor het gebied Ooster- broek, dat ligt in het noord-westen van Spaarnwoude. De Oosterbroek is be stemd voor de aanleg van speel- en ligweiden, beboste terreinen en veewei den. P. G. Dijkman, Mekog; J. M. de Graaf, centrale werkplaats; A. Hendrikse, cen trale werkplaats; E. van der Horst, nieuwbouw; A. W. Kaasenbrood, elek- tro- en instrumenttechnische dienst; L. J. Treffers, kwaliteits-afdeling uit Heemskerk. Walle. „De centrale heeft een constante aanvoer van zand, grint en steenslag nodig en als dat stokt kunnen we de boel wel sluiten”. Het gemeentebestuur wil - zo wordt aan de gemeenteraad geschreven - vol gend jaar de verordening wijzigen op het gebruik van parken en plantsoenen. Daardoor wordt het mogelijk het aantal fietspaden uit te breiden. Het rijden met paarden buiten de daarvoor bestemde paden, het uitlaten van honden op speel velden en het vliegen met gemotoriseer de modelvliegtuigen kan door deze ver ordening worden verboden. Bij het beheer van beplantingen wordt extra aandacht geschonken aan moge lijkheden de rijkdom van bloei in ber men en grasvelden te vergroten. Dit is alleen mogelijk op terreinen die niet voor gebruik door publiek zijn bestemd. Lang gras belemmert de spëlaktiviteit en de kruidenvegetatie is niet bestand tegen betreden. Op een proefterreintje wordt nagegaan wat mogelijk is en welke in vloed .maaien en zaaien heeft. Reeds is duidelijk dat niet zonder meer kan wor den volstaan met één of twee keer per jaar maaien. De frequentie van het maaien moet afgestemd zijn op bijvoor beeld regenval en op de stand van de kruidenvegetatie. BEVERWIJK. De openbare raads commissie voor onderwijs en culturele zaken besloot dinsdagavond niet al te veel tijd te besteden aan de naamgeving van de kleuter- en basisschool aan de Romerkerkweg. Nadat eerder „Het Samenspel’’ 'en „Groene Kikkerschool” door de school raad en de gemeenteraad waren afgewe zen besloot de commissie in sneltrein vaart de naam „De Ronde Boogaard” te noteren. WOENSDAG 27 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a, volwassenen en jeugd 19-21 u. BIOSCOPEN Marquette Theater, Ruysdaelstraat. 20 u. „Emmanuelle”. Noord is nog geen noodsituatie ontstaan kade ook vrij gebleven”.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5