Akkoord Israel-Egypte mogelijk in weekeinde rond over autovrije zondagen Nederlanders kopen voor 300 mln. brillen Machinist: Nieuwe commandant in Argentinië benoemd Pak stro op taxi: 1 dode „Ik reed „HAILE SELASSIE O VERLEEFDE ZICHZELF" niet door rood” „Enquête nodig SBUte F n landen uit VN bij uitstoting Voor inlichtingen over moord hoge beloning Militaire crisis lijkt nu ten einde Minder slachtoffers door mco scheepmaker en minder ongevallen in verkeer in ’75 „Scandinavische van Israel” AANTJES BLOKKADES TURKEN N BINNEN» EN BUITENLAND 28 DONDERDAG AUGUSTUS 1975 99 t'wezi woord gtoch kenen Fries nhang Modernisatie Idtaal orweg ar - ML (Van onze speciale medewerker A. M. Heidt) Yori nlandsi ir Nev zittin, nieuw i daget it. Tij ferentii lingssa elegatii Lijkschouwing It” „De Onoverwinnelijke Leeuw van de Stam van Juda, de Uitverkorene van God” ex-keizer Haile Selassie van Ethiopië heeft volgens een bekendmaking van radio Addis Abeba op 83-jarige leeftijd het 'hoede hoofd voor eeuwig te ru«to gelegd; na een zeer emotioneel le ven, gekenmerkt door ontelbare hoogtepunten zoals slechts weinigen beschoren is, maar ook door on voorstelbare beledigingen, hoon en laster. tl Kabinet-Rabin gaat woelige periode tegemoet (Van onze redacteur in Stockholm) JOlllOS gaf C GRONINGEN (ANP). De 44-jarige taxichauffeur C. Westerkamp uit Hee- renveen kwam gistermiddag om het le ven, nadat een pak stro van een vracht wagen op zijn vooruit was gevlogen. De taxi raakte van de weg. De chauffeur was op slag dood. Een inzittende van de taxi kwam met de schrik vrij. sn ver- slotsom meest worden letter- diverse >unten- sch het Frani eleerde ignacht fgelegd >en een vroeg jitgang Bovendien kan hij zijn positie slechts versterken door de oppositie te laten zien, dat het kabinet de steun van een meerderheid in het parlement heeft. Hij moet daarbij dan wel op de kleinere, zijn bevelen gaf, natuurlijk zonder enig praktisch gevolg. In een telegram aan alle legereenhe den had generaal Laplane gisteren ge zegd dat zijn verzoek om af te treden onherroepelijk was „teneinde bij te dra gen tot dehandhaving van de eenheid van het leger en de versterking van de Argentijnse instituties”. partij sn, van Volgens >rootste at de ■temet secont s vrai mo- tot ’weedt heel ninist Zake ne va appelt irdams zien oj elegen zemen hoofd viteitei >e gou :er vai ar vai ie me acht i riotten- ■atischi eep on izendei melijki en”, al stemming in het geheel niet waarschijn lijk. De oppositie roept om een referendum en de demonstraties zijn de laatste week een alledaags gebeuren geworden. Rabin heeft het idee van een referendum ver worpen met de bewering dat het parle ment reeds het volk vertegenwoordigt. Hij kan dus niet meer deze voor Israel zo uiterst belangrijke beslissing alleen aan het kabinet over laten. en nof rzoeker eur ii e latei raar dt ran ge ms aai im zijl ring t( bekend met di Tot nt ergelij- oor le- Videla, hoofd van de generale staf, behoorde tot de militaire leiders die het heengaan van generaal Alberto Laplane als opperbevelhebber eisten. Generaal Carlos Delia Larroca, die door zijn rebellerende collega’s tot op perbevelhebber ad interim was benoemd, heeft ontslag uit actieve dienst gevraagd om de benoeming van Videla mogelijk te maken. Het persbureau Reuter meldt dat de zoon van Haile Selassie wil dat lijk schouwing wordt verricht door onafhan kelijke dokters en het internationale Ro de Kruis om vast te stellen wat de oorzaak is van het overlijden van de ex- heerser van Ethiopië. In een in Londen uitgegeven verklaring zegt kroonprins Merid Azmatch Asfa Wossen dat Haile Selassie in excellente conditie verkeerde linkse partijen rekenen. Zowel de partij van Sjoelamit Aloni als de andere linkse partijen hebben zich niet al te enthousi ast uitgelaten over het verdrag. Zij zul len echter de regering steunen als het nodig mocht zijn. Met andere woorden: als Dajan er in zou slagen genoeg afval ligen om zich heen te vergaren, zal Rabins kabinet deze woelige tijd slechts bij de gratie van de kleine linkse partij en kunnen overleven. land bestuurde. In 1930 zou Ras Tafari keizerin Zauditu opvolgen onder de naam van Haile Selassie, dit wil zeggen „Kracht van de Heilige Drievuldigheid”. le poli- Zaudity, de dochter van keizer Nenelik onder BUENOS AIRES. (Reuter) Na een vergadering van acht uur van president Peron met politieke en militaire leiders is in Buenos Aires de benoeming be kendgemaakt van generaal Jorge Videla tot opperbevelhebber van het leger. Daarmee is een militaire crisis ten einde, die dreigde de regering ten val te bren gen. STOCKHOLM. Tijdens de con ferentie van de Scandinavische minis ters van Buitenlandse Zaken in Oslo in Noorwegen werd gisteren besloten dat eensgezind zal worden opgetreden tegen de pogingen om Israel uit de Verenigde Naties te weren. Denemar- kens minister van buitenlandse za ken ging zelfs zo ver dat hij voorstel de dat alle Scandinavische landen, inclusief Ijsland, zouden uittreden wanneer de algemene VN-assemblée volgende week eventueel besluit om Israël uit de Verenigde Naties te werken. De gisteren overleden ex-keizer van Ethiopië, Haile Selassie, is hier afgebeeld samen met koningin Juliana en prins Bernhard tijdens het staatsbezoek dat het Nederlands koninklijk paar in januari 1969 aan Ethiopië bracht. De werkgroep ziet de eventuele auto vrije periode in het weekeinde als een aanloop voor een langere periode Nadat het publiek gewend zou zijn aan de autovrije zondag zou eerst ook een auto vrije zaterdag ingevoerd kunnen worden, gevolgd door een autoverbod voor de gehele week. derwij! lat het aerd als n in de amende guldet egin te zal de verken, de van- In Israel zijn er intussen naar aanlei ding van de overeenkomst ernstige in terne politieke problemen ontstaan. De oud-minister van Defensie Dajan, had reeds meegedeeld, dat hij in het parle ment tégen het verdrag zal stemmen. De Arbeiderspartij heeft echter besloten dat ernstige maatregelen genomen zullen worden tegen die fractieleden die zich niet aan de partijdiscipline zullen hou den. Het is dus zeer wel mogelijk dat als Dajan inderdaad tegen stemt, de partij hem zal royeren. Een eventuele uitweg uit deze onaangename situatie is, dat het kabinet het parlement niet om zijn in stemming vraagt. Wettelijk is dit moge lijk, maar gezien de huidige politieke De werkgroep wil of de gehele zondag een autovrij Amsterdam of een verbod van zaterdagavond acht uur tot zondag avond acht uur. Amsterdammers, die toch op zondag zouden willen autorijden zouden hun wagen dan voor het ingaan van het verbod aan de rand van de stad moeten parkeren. Het invoeren van een dergelijke autovrije periode in het week einde zou tientallen miljoenen gaan kosten. Volgens een becijfering van de werkgroep zou het aanleggen van par keerterreinen voor ruim 22.000 auto’s inclusief aansluitingen alleen al 45 mil joen gulden kosten. Het plaatsen van verkeersborden zou twee ton gaan kos ten. Voor het houden van de opiniepei ling zou 30.000 gulden uitgetrokken moeten worden. Ook de capaciteit van het openbaar vervoer zou op zondag vergroot dienen te worden. teneinde de crisis te bespreken maar slechts één kwam opdagen als een woordvoerder, kennelijk om aan te drin gen op zijn vertrek. Mevrouw Peron verwierp dinsdag de eerste ontslagaanvrage van Laplane na dat de vijf generaals zijn aftreden had den geëist. Maar volgens welingelichte kringen had zij er in toegestemd hem te laten gaan mits de opstandige generaals generaal Alberto Caceres, de comman dant van het in Buenos Aires gelegerde eerste legerkorps, als zijn opvolger aan vaarden. Dit zou vier van de vijf gene raals dwingen tot het verlaten van de dienst, daar zij hoger in rang zijn dan Caceres. Generaal Caceres was de enige legerkorpscommandant die generaal La plane in de ruzie steunde. De opstandige generaals hadden ber zwaar tegen het feit dat generaal Lapla ne er goedkeuring aan had gehecht dat een dienend officier, kolonel Vicente Damasco, op 11 augustus het ambt van minister van binnenlandse zaken had aanvaard wat gezien werd als een po ging tot ondersteuning van het bewind van mevrouw Peron. De kolonel nam dinsdag ontslag uit de militaire dienst. regeringspartij vertegenwoordiger, dez eechter toe dat niemand buiten de keizer zelf het exacte bedrag kon noemen en dat het eerder 15 miljoen dan 15 miljard zou benaderen. De laatste maanden van zijn leven verbleef de keizer in het grote paleis te Addis Abeba waar hij, omringd door zijn oude bedienden, nauwelijks bewe gingsvrijheid genoot en het paleis niet mocht verlaten. Mensen die de keizer in deze laatste periode van zijn leven van nabij hebben meegemaakt, verklaarden dat hij de nieuwe situatie nauwelijks bewust beleefde en evenals voorheen Blijkbaar vormde dit alles geen be zwaar voor het Egyptische kabinet om zich akkoord te verklaren met de princi pes van de nieuwe overeenkomst. Be richten uit Washington en Jeruzalem over de automatische jaarlijkse verlen ging van het VN-mandaat in de Sinaï en dat voor een periode van drie jaar, wer den door Egyptische regeringsfunctiona rissen tegengesproken' Er is niets auto matisch bij en wat die periode van drie jaar betreft, dat is de tijdsmarge waar binnen Israel tot onderhandelingen dient te komen over terugtrekking op andere fronten. De taxi reed op rijksweg 43 ter hoogte van Niebert in de richting Groningen toen uit tegenovergestelde richting een vrachtauto, beladen met pakken stro, naderde. Waarschijnlijk doordat een touw brak, vlogen 43 pakken stro van de rijdende wagen. Eén ervan kwam terecht op de voorruit van de taxi. nadat hij was hersteld van een prostaat- operatie. Hij doet een beroep op Afri kaanse staatshoofden en de rest van de wereld alles in het werk te stellen om uit te vinden waarom de ex-keizer plot seling overleed. In berichten uit Addis Abeba wordt gemeld dat de dokter van de keizer onvindbaar was toen hij ziek werd. Kroonprins Wossen vindt dit ongelofe lijk en meent dat de volledige verant woordelijkheid voor de gezondheid en veiligheid van zijn vader bij de Dergue ligt (de militaire raad die Ethiopië nu bestuurt). Over de eerste zes maanden gaf 1975 25.450 verkeersongevallen te zien met 30.575 slachtoffers. In 1974 waren de overeenkomstige aantallen 27.750 onge vallen met 33.130 slachtoffers. Het aan tal doden daalde minder duidelijk met 4,8 percent. In de eerste vijf maanden telde 1975 895 verkeersdoden tegenover 940 in dezelfde periode van vorig jaar. UTRECHT (ANP). De machinist van de stoptrein die op 8 augustus in Amsterdam in botsing kwam met de Spanje-Expres heeft tegenover de Am sterdamse politie ontkend door een rood stopsein te hebben gereden. Een onder zoek van de Nederlandse Spoorwegen -—j resultaat de conclusie, dat deze machinist wél het sein had genegeerd en zo de botsing veroorzaakt had. (Van onze redactie buitenland) JERUZALEM-CAÏRO Het Israelisch-Egyptisch akkoord zal, zo wordt in de beide hoofdsteden verwacht, nog dit weekeinde worden ondertekend. Alleen over de uiteindelijke tekst van het akkoord zal vandaag en vrijdag nog overleg nodig zijn. Egypte is het nog niet eens met de Israëlische tekst. Gisteravond ging Kissinger weer naar Jeruzalem na een vriendelijk doch dringend verzoek van Egyptische zijde in Israel nog wat opheldering te vragen. Van een impasse in de onderhandelingen, waar het Palestijnse radiostation in Cairo op zinspeelde, bleek echter geen sprake te zijn. Volgens Egyptische regeringskringen bestaat er nog onenigheid over een tweetal paragrafen. De eerste handelt over het technisch protocol; niet van direct belang voor de sluiting van het akkoord. Delegaties van beide partijen kunnen daar later nog overeenstemming over zien te bereiken. De kwestie van de waarschuwingsposten is het tweede punt van discussie. Egypte vindt drie posten voldoende, terwijl Israel er zes noodza kelijk vindt. Onduidelijkheid over de bemanning van deze posten vormt een onderdeel van dit probleem. De voorlichter legde er de nadruk op, dat na een ongeluk altijd onmiddellijk een commissie van onderzoek wordt in gesteld. In die commissie hebben ook buitenstaanders zitting, zoals functiona rissen van Verkeer en Waterstaat en van de Verkeersinspectie. De NS heeft de plicht externe deskundigen in een derge lijk onderzoek te betrekken. „Als een officier van Justitie geen vrede heeft met de uitkomst van een dergelijk on derzoek, dan staat het hem natuurlijk vrij zelf een onderzoek in te stellen”, aldus de NS-woordvoerder. Op de vraag aan de NS, of de machi nist bij het onderzoek gehoord is en tegenover de commissie heeft erkend door het licht te zijn gereden, antwoord de een woordvoerder van de NS, dat in het algemeen geen mededelingen over het personeel naar buiten worden ge daan. Men heeft in een gemeenschappe lijk communiqué verklaard dat deze actie, geïnspireerd door een aantal Arabische landen, geheel tegenstrijdig is aan de principes van de Verenigde Naties en dat men alles in het werk zal stellen om de actie te stoppen. Papa- eeld is tsgreep merk- het ge- ii, een s wordt stoffe- sn ver at Nea >r had voor Ierland, oor het ït voor lar een Ook in Jeruzalem gonsde het gisteren van de geruchten, dat er nog steeds enkele meningsverschillen bestaan tus sen Egypte en Israel. Onder meer is er nog steeds geen overeenstemming over de Israëlische eis tot stopzetting van de boycot en van de Arabische politieke oorlogvoering tegen Israel. Vooral voor Sadat zijn dit tere pun ten. Mogelijkerwijs zou er een vage, algemene formule gevonden moeten worden, waarin beide zijden zich zullen verplichten elkaar iets zachtzinniger te behandelen dan in het verleden het geval was. Gisteren had Laplane voor de tweede maal zijn ontslag aan president Peron aangeboden om te pogen een eind te maken aan een ruzie met vijf opstandige generaals die hem ervan beschuldigden zich met de politiek te bemoeien. Het gezag van Laplane binnen het leger was kennelijk af gebrokkeld. Hij nodigde tien generaals uit voor een bij eenkomst op het hoofdkwartier gisteren, LEIDEN (ANP). De hoofdofficier van Justitie in Den Haag heeft een beloning van 10.000 gulden uitgeloofd voor het verschaffen van inlichtingen, die kunnen leiden tot de aanhouding van de dader van de moord op de 27- jarige Margaretha Tegelaar op 10 augus tus in het Leidsehout te Leiden. Dit heeft een woordvoerder van de recher che te Leiden gistermiddag meegedeeld. erdach e heef irgtoch juli ii pgeslo teven >p vrijl iafl als rdweei natl als rnzinni ind bi Florida iden it zervalsl it land Een verlicht vorst, die als het ware zichzelf heeft overleefd en op het einde van zijn leven een hoogst oneervolle aftocht heeft gekend, gepaard gaande met vele zij het niet lijfelijke excessen; alleen een verbanning uit zijn vaderland en een smadelijke execu tie zijn hem gespaard gebleven. Haile Selassie werd 22 juli 1892 te Harar in Zuidoost-Ethiopië geboren als zoon van Ras (een hoge adellijke titel) Makonnen, neef van de roemruchte kei zer Nenelik II, die het grondgebied van Ethiopië aanzienlijk vergrootte en een eerste poging deed het land te moderni seren. Haile Selassie die toen nog Tafari Makonnen werd genoemd werd reeds op 14-jarige leeftijd gouverneur van Ga- ra Muleta in de provincie Harar en later van Felale Bafo in de provincie Shoa. In 1911 huwde hij met Itegue Menen, de kleindochter van Ras Michael van Wol- lo. Uit dit huwelijk werden drie zoons on twee dochters geboren; slechts één zoon en één dochter zijn nog in leven. In 1916 werd Ras Tafari tot regent en troonopvolger benoemd van keizerin AMSTERDAM (ANP). De werk groep „zondag autorust” heeft het ge meentebestuur van Amsterdam gevraagd een opiniepeiling te houden onder de hoofdstedelijke bevolking over het in stellen van autovrije zondagen in Am sterdam. Volgens de werkgroep heeft een groot aantal wijkcentra en -opbouw- organen, organisaties en actiegroepen zich achter een voorstel in die richting van de werkgroep geschaard. Hij moderniseerde het leger hoewel niet afdoende, zoals spoedig duidelijk zou worden en stichtte ziekenhuizen en scholen. In 1923 zorgde hij dat Ethio pië werd toegelaten tot de Volkenbond. Als eerste Ethiopische heerser bezocht hij het buitenland: Rome, Parijs en Londen. Na zijn troonsbestijging gaf hij het land in 1932 de eerste geschreven grondwet uit zijn geschiedenis. Geschokt was de wereld in 1936 toen de fascistische horden van Mussolini Ethiopië overrompelden en de primitief bewapende Ethiopische soldaten van dit oudste onafhankelijke rijk in Afrika, met de meest moderne wapens onder de voet liepen. Na vijf jaar kon Haile Selassie weer in een bevrijd Ethiopië terugkeren om zijn taak weer op te nemen om zijn land een periode van duizenden jaren te doen overbruggen. Ondanks de vooruitgang die Ethiopië op vele terreinen aarzelend doormaakte, bleef een groot deel de- Ethiopiërs toch gedompeld in armoede en onwetendheid. Na enkele opstandige bewegingen in de jaren zestig werd zijn regime in het voorjaar van 1974 krachtig en defintief verstoord door het optreden van de mili tairen en studenten, wier eisen telkens opnieuw werden ingewilligd. Uiteindelijk liep dit uit op de afzetting van keizer Haile Selassie en de vestiging van een „Voorlopig Militair Bestuur”. Keizer Haile Selassie werd beschuldigd van diefstal en afpersing van grote som men geld ten nadele van het Ethiopische volk. In dit verband werden de meest fantastische bedragen genoemd. Van 10 tot 15 miljard Amerikaanse dollars, be legd in Zwitserland. In een gesprek dat ik enkele weken geleden over deze kwestie in Addis Abeba voerde met een Het was de tweede keer deze maand dat president Peron moest buigen voor overmacht. Eerder werd zij door een staking gedwongen toe te geven aan eisen van de vakbeweging. Aldus secretaris „Verenigde Optiek ^4 Ia 4 X 1 van de Naj aarsbeurs die van 31 augustus tot 5 september in de Jaarbeurs in Utrecht wordt gehouden. De heer Jacobs houdt het er op dat rond 45 pet van de Nederlanders „brilt”. Hij wist verder nog te vertellen dat de Nederlanders er vroeger geen been in zagen om gemiddeld vijfeneenhalf jaar hetzelfde montuur te torsen, terwijl menteel de gemiddelde draagtijd drieëneenhalf jaar is ingekrompen. J. Jacobs van Leveranciers” daag op een bijeenkomst ter gelegenheid DEN HAAG (ANP). In het eerste half jaar van 1975 zijn er 8,3 percent minder verkeersongelukken in Neder land gebeurd dan in dezelfde periode van 1974, zo meldt het Centraal Bureau voor Statistiek in Den Haag. Het aantal slachtoffers daarbij daalde met 7,7 per cent. UTRECHT (ANP). Het Nederlandse volk geeft per jaar rond 300 miljoen uit aan brillen. De zonnebrillen zijn daarbij nog buiten beschouwing gelaten. Ruwweg geschat gaan er per jaar 1,4 miljoen brillen bij de opticiens over de toonbank. Er zal nog eens een tijd komen dat het CDA niet met Christen-Democra- tisch Appel wordt vertaald, maar met Christen-Democratische Aantjes. Mr. W. Aantjes (ik zal toch eens een Engelse of Amerikaanse krant moeten kopen om er achter te komen of hij Wim of Wouter of Wubbe heet) heeft een mo lotovcocktail in het CDA-hoenderhok gegooid, die je overigens beter als een Schweitzer-cocktail zal kunnen aandui den. Als wij één percent van ons nationaal-inkomen voor ontwikkelings samenwerking geven, dan hebben wij meer zorg of die ene percent wel goed wordt besteed dan over de vraag of die 99 percent die wij voor ons zelf hebben gereserveerd wel goed wordt besteed, zei hij bijvoorbeeld op het CDA-Con- gres. De andere christen-democraten schrokken zich blijkbaar een hoedje (bijna had ik in mijn onschuld het laplazarus gezegd), maar er schijnen toch aardig wat adhesiebetuigingen voor Aantjes z’n principieel-evangeli sche standpunt te zijn binnengekomen. Ik zou best op Aantjes willen stem men, niet alleen om deze rede maar ook omdat hij altijd al via het tv- scherm als de integerste politicus op mij overkomt, maar stem ik dan niet tegelijk op het CDA?. Dat is nu ook weer niet de bedoeling. Je zou bij de verkiezingen niet slechts één stem tot je beschikking moeten hebben, maar drie stemmen per persoon. Dat is ove rigens niet mijn idee, maar van mijn collega Jan Kuijk. Je zou je stemmen dan een beetje beter kunnen verdelen, bijvoorbeeld twee voor de PvdA en een tje voor Aantjes, of eentje voor de PvdA vanwege de progressieve politiek en twee voor de WD vanwege de belastingen, en ga zo maar door. Met drie stemmen kun je wat genuanceer der „politiek bewust zijn”, je kan dan eens een complimentje uitdelen aan een politieke tegenstander (bijvoor beeld Aantjes) zonder meteen je hele hebben en houen aan hem uit te leveren. Binnenschippers die met hun sche pen de Nieuwe Waterweg blokkeren, boeren die met hun tractoren de hoofdwegen afsluiten, vissers die met hun kotters de Afsluitdijk versperren, vrachtwagenchauffeurs die met hun trucks de grensovergangen afgrende len, taxichauffeurs die het stadsverkeer ontregelen Sommige beroepen zijn bij het voeren van acties wel bevoorrecht, denk ik wel eens, als ik mij probeer voor te stellen hoe andere groeperin gen met terechte klachten hun eisen kracht bij zouden moeten zetten. De oude dames die van hun handtasje beroofd worden: hoeveel handtassen moet je op de Dam stapelen om het verkeer te ontwrichten? De kantoorbe diendes die een salarisachterstand heb ben: hoeveel perforators moet je in het Noordzeekanaal dumpen om het scheepsverkeer onmogelijk te maken? Ontevreden slagers kunnen mannetje aan mannetje de weg naar het minis terie van voedselvoorziening afsluiten met levensgevaarlijke hakmessen in hun hand, maar dat is geen vreedzaam strijdmiddel zoals een binnenschip of een taxi. En neem mij zelf met mijn schrijfmachine. Hoevele collega’s met hoeveel schrijfmachines moet ik op trommelen om (te zijner tijd) een pro test tegen de aantasting van de pers vrijheid rendabel te maken? Hoe ver reikt trouwens het snoer van mijn machine? Natuurlijk, het woord is op zichzelf al machtig genoeg, zult u zeg gen, maar wie gelooft daar nog in als er eerst zoveel woorden verspild moe ten worden voordat uiteindelijk een ongeletterde blokkade toch de doorslag geeft? Op de Munt in Amsterdam werd ik aangesproken door twee gastarbeiders. Turken, vermoed ik. De een toonde een kaartje waarop de naam van een schoonmaakbedrijf stond en het adres: Plestnanlaan. Waar dat was. Een grote aarzeling overviel me, omdat het zo moeilijk is een straat aan te duiden die bijna een hoofdstad verder ligt. Ik heb het later op de kaart uitgerekend, van af de Munt is het begin van de Ples- manlaan ruim vijf kilometer verwij derd, en het eind ruim acht kilometer. Een uur tot anderhalf uur lopen min stens dus. Ik wees aanmoedigend naar een tram. Ze schudden hun hoofd - te duur denk ik, of te varkensvlees. Ze maakten twee vragende bewegingen, eentje in de richting van de bloemen markt op de Singel en eentje in de richting van de Vijzelstraat. Ik wees naar de Singel. Beleefd groetend gin gen zij opgewekt op weg, alsof het schoonmaakbedrijf aan het eind van de bloemenmarkt op hen te wachten lag. de Tweede, die van 1916 tot 1930 het gS-

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 3