’Pedagoochelaar’ A. Kwak nam afscheid van gemeentedienst Haven Van Soetewoudeschool breidt uit o pfe vishal Drukke dag voor Ongevallendienst Septembermanifestaties op het Burg. Nielenplein Brandweer snel bellen uit g Televisie gestolen uit huis F Beheer uw geld goed, zorg dat u de hoogste rente maakt. I ïe Santpoort en Velsen-Nrd. De spaarvormen van de ABN maken’t u gemakkelijk. Eb zaterdag 30 aug. S 4 zwtn&f fatty Algemene Bank Nederland ■1 DONDERDAG 2 8 AUGUSTUS 197 5 PLAATSELIJK NIEUWS 5 Waardering voor werk van recreatie-assistenten Kampeerders Vrienden VERTIER OP DE ZATERDAGEN De leeuwen houdt 8'4% 8% 714% 7% de 6'/,% 6'/<% r 5'4% 43/.% 414% Gen. Oranjestraat 59 Haarlem 4%% 6%% Vanaf 11 uur. Dan tonen wij u onze nieuwe collectie en bieden u een drankje aan in een geheel vernieuwde zaak. open house. Spaardeposito met vaste looptijd 7 jaar Spaardeposito met vaste looptijd 5 jaar Spaardeposito met vaste looptijd 4 jaar Spaardeposito met vaste looptijd 3 jaar Spaardeposito met vaste looptijd 2 jaar Spaardeposito met 24 maanden opzegging Spaardeposito met 12 maanden opzegging Spaardeposito met 6 maanden opzegging Spaardeposito met 3 maanden opzegging Spaarrekening/Spaarboekje Spaar-Extra-Rekening/Boekje Dit is een uitnodiging voor u 41 Kort IJmondnieuws «’ij BURGERLIJKE STAND VELSEN „ri 'ffinr al v-I w li l lil I I L 11 I r u.: maf van jen. )ffi- tnaf >555, >are Ge- 9.30- 12- iend vas teer (Van een medewerker) vol- 4a: (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) 4 (Van een onzer verslaggevers) Namens het gemeentebestuur overhan digt wethouder M. Roessingh de schei dende recreatie-assistent A. Kwak een enveloppe met inhoud. rpa- er aan- be- éne« jong ■abal aag: dag: ana- pret tot tel. en king van de telefoondienst ingeroepen en verkregen met als gevolg dat van af heden het nieuwe alarmnummer voor Santpoort, maar ook dat voor Velsen-Noord is aangesloten. In geval van brand behoeven de Santpoorters niet meer eerst een net nummer te kiezen. Zij kunnen de brandweer direct bereiken door te draaien 3 7 0 7 5 0. Vanuit Velsen-Noord is het ook niet meer nodig een netnummer te kiezen. Men kan vanuit dit noordelijk gemeentedeel de brandweer inlichten door nummer 2 0 7 5 0 te kiezen. 20.1» kest der- vol- i en en ith- ula- schil dat het i de :iten iktie mu- neer >erst irbij een oor- tuele aten mee nog 1 op i. J. ey- dag op Be- (Van een onzer verslaggevers) be- tuur het iven md- bou- >oli- lan- om en. ABN gel- ge- van noet dat itie- voor zou een sidie ;en- dat voor kan zou- men lene stel en. Ge- i vier u.: u.: nde „De 1 u.: 23.30 IJMUIDEN. Uit een woning aan de Merwedestraat is een kleurentelevisie gestolen. De achterdeur van het pand werd geforceerd. Doordat de bewoners van het huis met vakantie zijn kon de politie niet vaststellen wat er verder gestolen is. DE BESOMMINGEN WAREN: IJM 36 23.000 57 22.000, VL 115 19.000, UK 17 6.300, 56 f 5.800, 78 f 5.300, 123 f 3.500, VD 15 1.500, VD 19 8.90, 20 1.800, 46 f 1.900, YE 25 f 5.900, IJM 18 1.100, 27 1.100, KW 43 6.900. Op zaterdagmorgen 27 september reikt de Heemskerkse Winkeliers Vereniging op het plein de prijzen uit van een kinderoptocht. ’s Middags wordt vanuit een dubbeldeks autobus de Friends Road Show gepresenteerd. Ook het hoofd van de Jan Ligthard- school prees het werk van de recreatie- assistenten en in het bijzonder de heer Kwak. Naast het werk met de jeugd, hebben de recreatie-assisten ook het be heer van het kampeerterrein Schoonen- berg en een aantal vaste gasten op dit kampeerterrein was bij het afscheid aan wezig. Van de gezamenlijke kampeerders kreeg de scheidende recreatie-assistent een plant en een boekenbon aangeboden. De heer Kwak zei tenslotte: „Ik wist mijn werk gedragen door mijn collega’s en hen komt ook een deel van de lof, die mij hier s toegezwaaid toe.” De christelijke Elout van Soeterwoudestschool voor lager economisch en administratief onderwijs (leao) is momenteel hard bezig met een uitbreiding van de lokalen. Gistermorgen zijn op een van de klassen stalen constructies neergezet voor de bouw •jan een nieuw tekenlokaal. Aan de andere kant van het gebouw zal op dezelfde manier een lesruimte worden gecreëerd. De school was dringend toe aan een vergroting van het lokalen bestand. Deze zomer werd al de centrale hal van de school voor een deel afgeschermd, zodat de nieuwe ruimte bij het begin van het studiejaar in gebruik kon worden genomen voor het geven van lessen. De zich uitbreidende leao telt momenteel 350 leerlingen en heeft ook al een dependance in de Insinger- school aan het Moerbergplantsoen, waarin zeven klassen zijn gevestigd. Op de foto: de bouw van het nieuwe tekenlokaal. Directeur Wedemeijer van de afdeling sportrecreatie vertelde hoe de heer Kwak als opvolger van Velsens eerste recreatie-assistent Mooij de dienst voor het grootste gedeelte zelf heeft opge bouwd. De heer Mooij, die ook aanwezig was, zei dat de recreatie-assistent een vertrouwenspersoon voor de jongeren is, want bij hen mankeert het nog vaak aan een stukje begeleiding. „We moeten hierbij werken met het wapen van de liefde”, aldus de heer Mooij. Recreatie- assistent Bakker bracht de heer Kwak VELSEN. Het afscheid van A. Kwak als recreatie-assistent van de ge meentedienst, is een eerbetoon geworden aan het groepje recreatie-assistenten, dat Velsen rijk is. Wethouder M. Roessingh sprak van een functie, die eigen inbreng, goed contact met jongeren, veel tact, geduld en overredingskracht eist om de jongeren te kunnen begeleiden. Hij voegde eraan toe, dat de heer Kwak al deze eigenschappen in zijn werk had getoond. HEEMSKERK. Het cultureel be raad van de Gemeenschapsraad heeft aan het gemeentebestuur medewerking gevraagd voor een aantal manifestaties op het Burgemeester Nielenplein in de maand september. VELSEN. In brandweerkringen van Velsen ontstond dezer dagen vrij grote en zeer terechte verontrusting toen de nieuwe telefoongids voor het district Haarlem onder Santpoort al leen maar vermeldde het alarmnum mer dat nog niet was aangesloten. In onze bladen van woensdag hebben wij gepoogd eventuele gevolgen hier van te voorkomen, doch als gevolg van een zetfout is een deel van de zinnen niet juist overgekomen. Inmiddels heeft brandweercom mandant J. M. de Jong de medewer- Vergunning. Voor het verlenen van een hinderwetvergunning aan een lood- gietersbedrijf in de IJmuidense Wille- brordstraat zal woensdag 10 september een hoorzitting worden gehouden in het Velsense stadhuis. De hoorzitting begint om 11 uur ’s morgens. Zoals bekend wordt het plein op maandag 1 september, ’s avonds om acht uur officieel door burgemeester H. Nie- len geopend. Medewerking aan deze in gebruikneming verlenen de volksdans vereniging „Assumburg” en het fanfare korps „St. Caecilia” met de drumband. namens dc collega's dank voor de jaren lange samenwerking. „We nemen geen afscheid als collega’s, maar als vrienden, want de samenwerking in ons kleine korpsje was uniek”, zei hij. Namens de collega’s bood hij een prent van Oud- Velsen aan. Op zaterdag 6 september komt het Poppentheater van de Amsterdamse Dam naar het plein. Tussentijds geeft het Theatro Cabalzi een aantal voorstel lingen. Dat worden voornamelijk acro batennummers. Op zaterdag 13 september speelt de Go Inn-band van ongeveer elf uur tot half een en van twee tot drie uur op het plein. Die dag komt ook - tussen elf en twaalf uur ’s morgens de Haarlemse acrobatengroep Como Brothers. Zaterdag 20 september geeft de keur- ploeg van de gymnastiekvereniging To- vado demonstraties en ’s middags treedt een ensemble van de Heemskerkse Volksmuziekschool op. Aan de woensdagmarkt werd aange voerd: 4590 kg. tong; 6 kisten tarbot en griet; 10 kisten kabeljauw; 54 kisten schol: 2449 haring; 6 kisten schar en 63 kisten diversen. (ADVERTENTIE) bduwmatrah r| De wethouder memoreerde, dat de heer Kwak bijna 12,/a jaar bij de ge meente Velsen heeft gewerkt als recrea tie-assistent. Eerst was hij ingedeeld bij de plantsoenendienst, daarna bij de dienst lichamelijke opvoeding om ten slotte onder de gemeentesecretarie te vallen. „Het tekent wel, hoezeer uw functie tussen alle diensten doorloopt”, zei de wethouder, die nog herinnerde aan het feit, dat men de recreatie- assistenten eens pedagoochelaars had willen noemen. Namens het gemeentebe stuur overhandigde hij een enveloppe rhet inhoud. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg.: 14,28-14,09; grote tong 15,74-15,37; grootmiddel toAg 13,19-13,00: kleinmiddel tong 11,46-10,68; tong één 9,67-8,91; tong twee 6,55-6,29 Per 40 kg: tarbot 432-188; griet 168- 160; schol één 110; schol twee 114; schol drie 154-112; schol vier 106-78; haring één 40,40-22,40; schar 88-45. GEBOREN: M. C. Stolk-Smit, z., J. Clots-Sehr, z., G. H. M. Tabak-de Reus, z., M. M. van Hengst-Jansen, d., J. H. van Engelen- Veldmeijer, z., A. Hes-Michel, d., F. Özcan-Kinik, z. OVERLEDEN: L. Smolders, 81 jr., weduwnaar van C. C. Deijkers, B. Kerkwijk, 86 jr., w.v. P. Kok, A. Drommel, 74 jr., w.v. H. Werner, C. Selderbeek, 61 jr., e.v. W. J. Vessies, C. Schrijver, 73 jr., w.v. A. de Smit, K. Oudshoom, 84 jr., w.v. J. Wassink, M. Kok, 89 jr., w.v. W. Sterk, K. J. Koning, 54 jr. IJMUIDEN. Woensdag in IJmuiden aangekomen. Hammonia, Bremerhaven, IJmuiden later Amsterdam; Monte Tole do, Santander; Petrula 9, Piraeus; Mars, Cont. Plat; Lone Terkol, Vejle; Teutonia, Rotterdam; Becena, Antwerpen; Victoria Roth, Abidjan; Bucklaw, Felixstowe; Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Migh ty, Brest; Britt, Nantes; Hai, Brunsbut- tel; Marconie, Whitby, IJmuiden; Tri dent Amsterdam, Le Havre; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Naleczow, Gdynia; Tor Finlandia, Gothenborg; Venus, Bergen; Falcon, Kristiansand; Roerdomp, Selby, IJmuiden; Audacia, Colchester, IJmui den; Roelof Holwerda, Grangemouth. Woensdag uit IJmuiden vertrokken: North Shore, Cont. Plat; Otello, Bremen; Alca, Harlingen; Dundee, Londen; Tor sten, Southampton, Zaandam; Esteland, Hamburg; Singö; Kalmar, Vind, Kalmar; Topaz Island, Antwerpen; Prinses Mar griet, Falmouth; Scheldeborg, Delfzijl; Beverwijk; Westnor, Emden; Scoll Pro gress, Hamburg, Zaandam; Gonba Enter prise, Avonmouth; Steinbukk, Bergen; Roswitha, Felextowe; Saldus, Antwer pen; Helnsman, Immingham; Schalben- stein, Antwerpen; Dunvegan Head, Lon den; Cape Breton, Aarhus; Flevoland, Hamburg; Trader, Hamburg; Francop, Silversborg; Hichland, Londen; Syerd, Gent; Tor Hollandia, Gothenburg; North Shore, IJmuiden, Cont. Plat; Teutonia, Harwich; A King I, Wisbeck; Monte Toledo, Santander; Saturnus, Peterhead; Penerf, IJmuiden, Toledo; Beulah Can dies, Cont. Plat; Barge D.C. 253, Cont. PTa’t; Impala, Ipswich; Edward Stone, Rotterdam; Parkes Gate, IJmuiden, Ro chester; Odin, Kirkeness; Venus, Bergen; Stirling Brig, IJmuiden, Cont. Plat; Buc- klow, Londen. Donderdag aangekomen: Mercurius, Antwerpen; Mundogas rio, Donges, IJ muiden; Hermes, Rotterdam; Midas Prince, Tarakan. Donderdag vertrokken: Penelope Everhard, Southampton; Tor Finlandia, Antwerpen; Berganger, Terneuzen; Vic toria Roth, Bremen; Troup Head, Lon den; Lone Terpol, Aalborg; Marconi IJ muiden, Kingslyn; Jemrix, IJmuiden, Withby. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Ongevallendienst kreeg dinsdag buiten het gewone kerk om te maken met diverse ongevallen. Zo werd vanuit de Meeuwenlaan een 64- iarige inwoonster naar het Zeewegzie- kenhuis gebracht nadat zij in de keuken van haar woning was gevallen en een arm uit de kom was geschoten. Bij Goudvries kreeg een 25-jarige Haarlemmer een laadbak tegen een knie en moest per ambulance naar het zie kenhuis worden gebracht. Later is de man naar zijn woning kunnen gaan. Op de hoek van de Zeeweg en de Heerenduinweg liet een fietsende 68- jarige inwoonster de doorgang niet vrij voor een personenauto. Zij werd aange reden en liep een wond op boven het linkeroog.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5