CURSUSSEN, LEZINGEN, EXCURSIES, TONEEL, FILM Reeks van activiteiten op het V.A.K.-programma NOS besteedt aandacht aan buurtinitiatieven VAK in VG Twee nieuwe telefooncellen in Heemskerk Huldiging Elly Appel 8 Collecte voor Anjerfonds MULTIBONT I Jl al1» Let op het juiste nummer!!!^ Kort: Nerts-delen met nerts kraag 795,- Buurthuis De Mei werkt mee l BEVERWIJK 358 I I VELSEN-IJMUIDEN rPARIANMEUBEFENl I I I I 1 H AMSTERDAM ROTTERDAM PARIAN MEUBELEN! DONDERDAG 28 8 PLAATSELIJK NIEUWS AUGUSTUS 1975 Excursies ^néér dan waar voor je geld^J k"" Reiskosten voor 2 personen Kenncmer Theater Gespecialiseerd in grote maten t.m. 54. City Stadsschouwburg aankoop volledig betaald! «,<£1 Luxor NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN I van^echtheid ^binnen Nederland bij WwvW Cursussen ARNHEM |r. jp. van Muijlwijkstraat 60 Tel.: 085-422970. Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, donderdag tot 21 uur. Dralon bankstel zeer fraai uitgevoerd in diverse kleuren van f 1.300,— voor 695,- I Hoekbankstelien (1-2-3 zits) v.a. f 695,- Massief eiken bank- stellen v.a. f 1095,- 7 showrooms in Nederland I met een grootse sortering bank-stellen, salontafels etc. I in diverse kleuren tegen kei- I harde prijzen. 5 jaar garantie op constructie en binnen- werk Service-dienst door geheel Nederland I AMSTERDAM, Boelelaan 12 1 1 r 1 JHV en VU met gezamenlijk pakket activiteiten onder de naam JHVU (Van een onzer verslaggevers -mob r» «st>> M.ri 4M (Van een onzer verslaggeefsters) Films b MB I O (Van een onzer verslaggeefsters) i 17 CfVISTICD SfDfRI 7929 ■A I Witsenburg over het onderwerp „Wat be tekent de groepspraktijk voor de patiënt?” (3 oktober); een lezing met dia’s over een Nederlandse Pamir-expeditie door drs. Herman Plugge (14 november). Stadscentrum. Het Stadscentrum IJmuiden houdt dins dagavond om acht uur een vergadering in de restauratie van De Beurs (Rabo bank) aan Plein 1945. Gesproken wordt over het onderwerp koopavond; vlaggen in het centrum; een najaarsactie terwijl deze avond ook mededelingen worden gedaan over „Tel uit je winst”. Het programma is overigens nog niet compleet en er kunnen nog altijd sugge sties en ideeën worden gedaan. Peter Sellers in de rol van inspecteur Clouseau in de film „The return of the Pink Panther”. Karei Doormanstraat Tel.: 010-127546. onder leiding van C. Beukelman (11 ok tober om 9 uur). De HHVU is gevestigd aan de Kam- perstraat 37 in Haarlem. Daar kan men alle gewenste inlichtingen krijgen van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 en van 19 tot 21 uur en/of zich laten inschrijven. De JHVU is telefonisch be reikbaar onder de nummers 313726 en 327838. Een uitgebreid programma is ook te verkrijgen bij het VVV-kantoor en het MAI-bureau op het Stationsplein, de stadsbibliotheek en alle filialen, het stadhuis en alle gemeentehuizen en bi bliotheken in de omliggende gemeenten. Alle cursussen beginnen in de week vanaf 15 september. De inschrijving sluit op vrijdag 5 september. Deze festiviteiten voor Velsen-Noord zoals ze door het algemeen bestuur van de Velsen-Noordse Activiteiten Kom missie” zijn voorgesteld en worden uit gewerkt, vinden plaats in overleg met het comité „Honderd jaar Noordzeeka- naal” in IJmuiden. Dit orgaan kent meerdere werkgroepen die elk een deel van de totale organisatie overnemen. VELSEN-NOORD. Aan de wens van de culturele stichting „De Velser Gemeenschap” om binnen haar gelede ren een vergegenwoordiger te krijgen van de stichting Velsen-Noordse Activi teiten Kommissie” heeft het dagelijks bestuur van de „VAK” nu gehoor kun nen geven. Geruime tijd geleden deed de „Velser Gemeenschap” hiervoor al een verzoek maar het ontbreken van een officiële status van de „VAK” en het niet direct beschikbaar hebben van de nodige mankracht noodzaakte de „VAK” toen nog even te wachten. Als kandidaat is tijdens de laatste „VAK”-vergadering de heer F- Rozemeijer aangewezen en als vervanger de heer M. J. Goris. In september zal de jaarvergadering worden gehouden en wordt de traditio nele intocht van St. Nicolaas aan het eind van november door het overkoepe lend orgaan van de verenigingen in Velsen-Noord voorbereid. Deze intocht, die voor de derde maal door de „VAK” wordt georganiseerd, belooft enige sen satie mee te brengen, maar mededelin gen hierover komen pas als het totale programma is afgerond. Voor 1976 zal men zich bezighouden met de viering van honderd jaar Noord- zeekanaal, waarvoor de „VAK” zich voornamelijk zal richten op de festivi teiten in het noordelijk deel van de gemeente. Voorbereidingen worden ge troffen voor een wandel-, fiets- en puz- zeltocht omstreeks mei met later een richting naam maakte, doch een optre den van de befaamde „Drie Stooges”, komieken die uit elk publiek wel een gulle lach weten te peuteren. Naast cursussen en lezingen in de avonduren is overdag een groot aantal cursussen te volgen. Op dinsdag en don derdag biedt de JHVU een opvangmoge lijkheid voor peuters. Voor jongeren van 11 tot 16 jaar staat een serie gerichte cursussen op het programma. creatieve en ambachtelijke kermis, ver gezeld van een winkeliersbraderie. Aan het einde van het schooljaar in juni staat de uitvoering van een passende kindermusical in een nog nader te bepa len gebouw te wachten. Hierover zijn reeds contacten gelegd met het basison derwijs. Tijdens de jaarlijkse collecte voor het Anjerfonds is er weer een IJmondiale fiets- en bromfietstocht met toetsing van kennis omtrent het Noord- zeekanaal en de omliggende plaatsen. In oktober zal aandacht worden besteed aan de kinderboekenweek. De traditione le VAK-activiteiten als viering Konin ginnedag en Sinterklaasfeest zullen zo veel als mogelijk iets meekrijgen van het jubileum. (ADVERTENTIE) BLACK BELT JONES, een flitsend snelle karatejongen en zijn heldhaftige vriendin Sidney nemen het in de gelijk namige film op tegen een onprettig op tredende maffiabende.' Bloedig wordt er in deze produktie strijd gevoerd en ge marteld en het geheel vindt zijn hoogte punt aan het slot. Dan wordt het strijd perk volgespoten met zeepschuim waar na de sexy vechtvrouw Sidney zowaar zonder slipje uit het tumult tevoorschijn treedt. Vrijdag t. en m. zondag voor de liefhebbers in stadsschouwburg. Lachen op zondagmiddag kan even eens in dit theater, waar dan „Kom van dat dak af” draait. Geen Peter Koele- wijn die eertijds met een hit in die Tot slot een di'ietal excursies met bezoeken aan de tentoonstelling Haar lems Zilver in het Frans Halsmuseum (6 september en 8 september van 10 tot 12 uur) onder leiding van mejuffrouw E. J, Zettelen, het landgoed Lindenheuvel on der leiding van dr. A. Meesters en drs. H. H. Smit (4 oktober om 14.30 uur) en een tocht naar de Utrechtse Heuvelrug „Werkwinkel” aandacht aan de ver keerssituatie in het Utrechtse Pijlsweerd. Televisiekijkers die iets voelen voor soortgelijke initiatieven kunnen na de uitzendingen reageren. Zij krijgen dan lijsten doorgestuurd met instanties, waaronder de Mel, die van advies kun nen dienen. De Mei heeft zelf ook wat ervaring opgedaan met het verkrijgen van speelgelegenheid in de Gildenbuurt. BEVERWIJK. Ter inleiding van de Stadscentrumfeesten in de komen de week zal Elly Appel, de Bever wijkse tenniskampioene van Neder land, zaterdagmiddag 31 augustus in het stadscentrum worden gehuldigd. Dat gebeurt om drie uur bij bodega „Bellevu” aan het begin van de Breestraat. Elly Appel sinds don derdag 28 augustus mevrouw Vessies neemt daar in een open auto plaats en, zal dan geflankeerd door een aantal hostesses van de Stadscen- trum-winkeliers een rondrit ma ken via Breestraat, Zeestraat, Moens- plein, Kees Delfsweg, Kloosterstraat, Koningsstraat, Peperstraat en Bree straat, terug naar Bellevue. De huldiging begint om drie uur; de rondrit om half vier. VELSEN-NOORD. De in september twee jaar bestaande Stichting „Velsen- Noordse Activiteiten Kommissie” heeft in haar laatste vergadering voor dit jaar en 1976 al weer een druk bezette activi teitenreeks voorbereid. VELSEN-NOORD. Op een indirek- te manier zal het buurthuis „De Mei” in Velsen-Noord meewerken aan het NOS- televisieprogramma „Werkwinkel.” In dit programma zal op 1 en 15 oktober aanstaande aandacht worden besteed aan ervaringen van buurtbewoners met speel- en verkeerssituaties in hun wij ken. Na de uitzendingen kunnen belang stellenden via „Werkwinkel” met diverse buurtcentra kontakt opnemen, die op dit gebied ervaringen hebben opgedaan. De Mei is een van deze buurtcentra. Het NOS-programma wil met de uit zendingen mensen oproepen die iets wil len doen aan de speel- en verkeerssitua ties in de wijk. Op 1 oktober wordt aandacht besteed aan ervaringen van bewoners uit Zaandam en Burgerveen (gemeente Haarlemmermeer). Zij ont wierpen zelf een speelplaats voor hun kinderen. Met van de gemeenten verkre gen materialen werden de ontwerpen gerealiseerd. Op 15 oktober besteedt BEVERWIJK. Van 1 tot en met 6 september wordt in Beverwijk en Wijk aan Zee de jaarlijkse Anjercollecte ge houden. De organisatie berust bij de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad. Taxi 3000 heeft nog niet zo lang geleden aangekondigd, dat er op ver schillende essentiële plaatsen in de noordelijke IJmond een soort oproeppa- len zouden worden geplaatst, maar daar is tot nu toe niets van gekomen. De tweede nieuwe telefooncel in Heemskerk gaat de PTT plaatsen in het plan De Die langs De Zevenhoeven. De juiste plaats is nog niet bepaald, maar gedacht wordt aan de omgeving van het nog braakliggende terrein in de nabij heid van de kruising met de Baandert. Vijftien voorstellingen van The return of the Pink Panther in Luxor Theater aan de Breestraat: de film van Peter Sellers en Christopher Plummer over de beroemde Roze Panter diamant. De pro duktie is het vervolg op de eerder uitge brachte rolprent The Pink Panther. Op nieuw is het Peter Sellers die in zijn creatie als de Franse politie-inspecteur Clousseau de diamant opspoort. Zondag middag in dit theater Gevecht om de apenplaneet. HEEMSKERK. De PTT heeft aan de gemeente Heemskerk laten weten dat er twee nieuwe telefooncellen zullen worden geplaatst. Eén komt er op het Euratomplein bij het NS-station en dat is een broodnodige voorziening, want aankomende reizigers moesten tot nu toe ’s avonds vaak een beroep doen op omwonenden om familie of de taxicentrale te kunnen bellen. The Return of the Pink Panther, de komische speurdersfilm naar scenario van Frank Waldman, draait vanaf vandaag in City. In deze rolprent moet een stuntelig po litie-inspecteur de dief opsporen van de beroemde Pink Panther, een roze diamant die verdwenen is uit een museum van een klein staatje. Peter Sellers vervult hierin de rol van de politie-inspecteur en bij deze acteur is zoiets in voortreffelijke handen. - i-- 4 BIJ IEDERE BONTMANTEL De gemakkelijk om de tuin te leiden inspecteur Clouseau zit al spoedig op het goede spoor, echter volkomen zonder dat hij daar zelf weet van heeft. Niet gehin derd door enige deskundigheid trekt hij als speurder van leer en leidt tot tal van vrolijke misverstanden en komische ef fecten. Toch komt alles op z’n pootjes terecht en ook dat is weer slechts bij toeval door Clouseau’s aandoelijk gelukt. Dat leidt tot promotie: Clouseau wordt hoofdinspecteur, doch zijn directe chef belandt in een gesticht om tot zichzelf te komen. Super-spierbundels in dienst van het recht zijn zondag in de matinee te zien in „Ursus contra Ursus”. Geweldenaar Ursus en zijn twee vrienden stellen orde op zaken in de stad Atra, waar een recht en onschuld wordt vertrapt door een meedogenloze heerser die eveneens Ursus heet. Vandaar. Sterke mannen laten andere sterke mannen alle be schikbare hoeken zien. Tenslotte eindigt alles in een gigantisch gevecht en dat leidt zowaar tot vrede voor de geteister de stad. Jonker Fransstraat 128 A Tel.: 010-138065. Medewerking verlenen elf verenigin gen, te weten het Beverwijks Amateur- toneelgezelschap, het Beverwijks ge mengd zangkoor „Zang en Vriendschap”, het r.k. dameskoor „Cantando”, The Merry Minstrels, de chr. gemengde zang vereniging Oosterwijk-Meerestein, het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor, het mannen- en jongenskoor „Zanglust”, de Beverwijkse Accordeonvereniging, het Tamboer- en Trompetterkorps Bever wijk, de stichting jeugddrumband Mee- restein en het collectecomité in Wijk aan Zee. Een belangrijke verbetering is, dat de verenigingen, die aan de collecte mee doen, twintig percent van de opbrengst zelf mogen houden. De rest gaat naar het Anjerfonds, dat zich ten doel stelt activiteiten van cultu rele verenigingen en culturele manifes taties te bevorderen. In 1974 hebben verschillende Beverwijkse verenigingen een subsidie uit deze pot ontvangen. Kennemer Theater. „THE EXOR CIST”, de horror-film die William Friedkin regisseerde naar William Peter Blatty’s gelijknamige roman, draait zon dag t. en. m. woensdag in Kennemer I. Deze sensationele film, die vrijwel on middellijk na verschijnen voor elke ge regelde biosbezoeker een must was, gaat over een twaalfjarig meisje dat door de duivel bezeten is. Huisartsen, psychia ters, neurologen, allen staan hulpeloos. Het zijn tenslotte twee paters (waarbij Ingmar Bergman-ster Max von Sydow) die redding brengen. Von Sydow gelukt het in een bijna lijfelijk gevecht de duivel uit te drijven. Andere films de komende filmweek in dit theater: „De Razende Samurai (do t. en. m. za.), „Django, de man zonder genade” (vrij, za, en zo.) en zondagmid dag de avonturen van Mammetje”. Een film voor fijnproevers draait in Kennemer II. Titel: „La Grande architectuur, bridge, haarverzorging, make-up, electronica, fototechniek, fil men, bromfietstechniek en autotechniek. Verder heeft de JHVU een serie van 'vier toneelvoorstellingen georganiseerd met inleiding in de Stadsschouwburg op 22 september, 24 oktober, 21 november en 12 januari; twee filmavonden met The Graduate (30 september) en Casa blanca (13 november); twee voordrach ten met dia’s over roofvogels door dr. J. Wattel (9 en 16 oktober); drie discussie avonden over „De relatie tussen ouders en adolescenten” onder leiding van dr. J. L. M. van de Lande (28 oktober, 4 en 11 november); twee lezingen over onder wijsmethoden (30 oktober en 5 novem ber) door respectievelijk M. M. Montes sori en drs. D. H. Crum; twee voor drachten met dia’s over „De Camargue, een uniek Europees Nationaal Park” door R. E. Vos (17 en 24 november); twee voordrachten over erfpacht door prof. P. L. Dijk (18 en 25 november); twee voordrachten met dia’s over de sprookjesschrijver Andersen door drs. Helena W. Koppejan-van Woelderen (20 en 27 november); twee voordrachten met dia’s over edelherten in het Velu- we-massief dooi drs. Harm van de Veen (21 en 28 november); een lezing met eventueel een excursie met als onder werp De Deltawerken door J. S. Lings- ma (25 september; excursie 27 septem ber); een lezing met dia’s over Klein- Azië en zijn historie en vogels door J. L. L. Steenhart (26 september); een lezing met als onderwerp „Inscripties, tekenin gen en wapens uit Alba Amicorum van de 16e en 17e eeuw” door dr. C. W. de Kruijter (7 oktober); „Water om te drin ken”, een lezing met dia’s door ir. S. J. Meijn (14 oktober); een lezing met dia’s en muziek over de Schwabische Alb en Bodensee door H. Frankenmolen (27 ok tober); een lezing over tin met eventueel een bezoek aan een tingieterij in Rotter dam door B. Dubbe (31 oktober en 1 november); Louis Couperus, een lezing met dia’s door Rob Nieuwenhuys (7 november); een lezing door de arts B. HAARLEM Na ruim veertig jaar onafhankelijk van elkaar in Haar lem aan vormingS- en ontwikkelingswerk te hebben gedaan hebben de stichting Jong-Haarlem. vooruit!” en de „Volksuniversiteit voor Haar lem en omstreken” de krachten gebundeld. Voorlopig, zolang de op stapel staande fusie op zich laat wachten, opereren de instellingen onder de naam JHVU. In de praktijk is de integratie al een feit. In het nieuwe seizoen wordt het activiteitenpakket als een geheel aangeboden. De JHVU is, dankzij de samenwerking, een belangrijker service-apparaat voor de be volking van Haarlem en omgeving geworden. Ondanks financiële steun van de ge meente Haarlem, omliggende plaatsen, de provincie en voor het eerst ook CRM zijn de cursusgelden verhoogd. Betaal baar blijven de activiteiten echter wel. Voor werklozen en 65-plussers bestaat bovendien een reductieregeling (vijftig percent), zodat het lesgeld voor niemand een barrière hoeft te vormen. Een ieder die zijn of haar kennis wil uitbreiden, verbreden of verdiepen of creatief, hob- bygericht, wil bezig zijn kan bij de JHVU aan zijn of haar trekken komen. Wat heeft de JHVU te bieden? Een uitgebreid pakket cursussen, te weten: Nederlands (ook voor buitenlanders), ontleden, Nederlandse letterkunde, alge mene ontwikkeling, Sleuteldiploma, maatschappijleer, spreken in het open baar, discussietechnieken, machineschrij- ven, stenografie, boekhouden en be- drijfsrekenen, moderne wiskunde, na tuurkunde, scheikunde, EHBO, het kind en zijn creativiteit,' kunstgeschiedenis, koken, kostuumnaaien, Frans, Duits, En gels, Italiaans, Spaans, Noors, Zweeds, Russisch Latijn, Nieuw Grieks, gymnas tiek en spel, ritmische gymnastiek, bal spelen, bewegingsleer, hatha-yoga, jazz- ballet, toneel, cabaret, siersmeden, edel smeden, batikken, tekenen voor 'textiel, vrij borduren, weeftechnieken, huisvlijt, poppen maken, werken met kralen, stof- versieren, handenarbeid/vrije expressie, houtsnijden, tekenen en schilderen, por- trettekenen, etsen, boetseren, draaien op de pottenbakkersschijf, houtarbeid, bloemschikken, tuinonderhoud in de herfst, doe het zelf, metselen en pleiste ren, schilderen en behangen, binnenshuis- Keizersgracht 510 Tel.: 020-62693 Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, donderdag tot 21.30 uur. Te bereiken met tram 1 en 2 Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, vrijdag tot 21 uur. Bouffe”. Vier mannen trekken zich te rug in een riante villa en eten zich daar letterlijk dood. Dat gebeurt geheel uit eigen vrije wil, tijdens een gastrono misch weekeinde. Marco Ferreri tekende voor de regie. De eters zijn Marcello Mastroianni, Michel Piccoli, Philippe Noiret en Ugo Tognazzi. Zij worden in hun laatste uren bijgestaan door welge vulde rondborstige Andrea Ferreol, ter wijl ook andere dames hun opwachting maken. Andrea is de enige vrouw die tot het laatst blijft, waarbij de corpulente onderwijzeres royale vertroosting schenkt. 2 min. vanaf de nieuwe RAI, tegen- I over de ingang van het Crest-Hotel, voorheen Esso Motor Hotel. I geopend van 10.17.00 uur. t donderdag koopavond tot 21.00 uur maandag gesloten J BADHOEVEDORP I Nieuwe Meerdijk 17. geopend van I 10-17.00 uur. vrijdag koopavond tot I 21.00 uur. maandag gesloten Li. 'W’l t® 9

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9