Maak eens een als een Snelle Tolgelden buitenlandse 'MUGGEN' VIEREN LUSTRUM Puzzel Olie Knel[pj& wegen Sluit uw camera niet op! wegen steeds hoger huwelijksfilm waardevol cadeau fi J r versie van 5 en uit oude band Klein inkomen toch een auto Bagheera Meubelfabriek Oisterwijk Wist u dat wij W gratis uwgordijnen opmaat maken, ook velours. foto0 Eén millimeter autoband voor Maserati blijft i I film 4 ^ijetoe^L I VARIA VRIJDAG 2 9 AUGUSTUS 19 7 5 10 Helmut Newton 1 4* Kodak 'K ZOO ZEGGEN. KOM D'R IN! - en MOETEN WE ALDOOR de traditie blijven volgen en huis houdelijke zaken als huwelijks cadeau géven? Bent u al lang op zoek om het jonge paar eens iets anders te geven? Het antwoord is eigenlijk heel eenvoudig; maak eens een geluidsfilm van hun trouwdag. Moeilijk is dat niet met bijvoorbeeld de Kodak Ekta- sound filmcamera, waarmee u bij vrijwel alle lichtomstandigheden kunt filmen. in Canon - galerie (ADVERTENTIE) h t 1 I Onder redactie van J.P. Bos Puzzel mm afe s» ADVERTENTIE) 10 12 9 11 7 8 5 6 3 4 2 1 10 6 2 11 7 3 17 18 12 20 8 16 19 13 14 15 4 18 14 15 19 23 16 24 29 32 22 30 31 21 25 26 27 20 2Ê 22 30 73 Haarlems Gordijnenhuis 24 33 32 /JC 34 38 (ADVERTENTIE) 35 39 52 50 51 49 40 48 47 36 44 45 43 42 41 42 46 50 5Ï 47 43 44 48 52 9 mondwa- bezorgt 16-124 i c 26 27 28 38 37 I8 39 S..-2 tafels stoelen TV-kasten bankstellen I slaapkamers wandkasten i dekenkisten In elk geval ligt hier een probleem, dat de aandacht van alle Europese landen waard is. Zou het geen tijd worden, dat men op internationaal ni veau tot een uniforme regeling pro beert te komen? sten van het betrokken land. Het is de vraag of dit rechtvaardig is. Speciaalzaak in gordijnen en vitrages Kleine Houtstraat 42 Haarlem Tel. 023-323925 's Maandags gesloten Vakantie voorbij, camera de kast in? Zonde van al die andere mooie, fijne, kleurrijke momenten Een Kodak filmpje hoort erbij. De kleuren uit het gele doosje. Om nooit te vergeten 4 DEN HAAG (ANP). Hier volgt een overzicht van de werkzaamheden en an dere omstandigheden op de Nederlandse wegen waarmee het verkeer tussen 30 augustus en 5 september rekening moet houden. FOTOGROEP zoals we al 15 jaar bestaat, Ze hebben daarbij meestal gebruik gemaakt van de autosnelwegen. Weg verbindingen die in de loop van de laatste jaren aanzienlijk werden ge moderniseerd en .uitgebreid. In Zuid- Frankrijk bijvoorbeeld bestaat er nu een dubbelbaans verbinding tussen Orange en Narbonne. In Spanje ver wacht men volgend jaar de autosnel weg van de Frans-Spaanse grens tot aan Valencia gereed te hebben. In Italië is thans de autosnelweg Rome- Napels-Reggio die Calabria voltooid en werd de rechtstreekse verbinding langs de „Adria” doorgetrokken tot Bari. - De zomer 1975 is voor de meeste vakantiegangers voorbij. Ze hebben hun lange autorit naar de zonnige vakantiestranden achter de rug (al dan niet zonder brokken) en zijn weer aan het werk. In het algemeen kan men nu al zeggen, dat ook dit jaar weer miljoenen mensen uit noord- en west-Europa de streken rond de Middellandse zee hebben opgezocht. u zich tijdens de ceremonie zo onop vallend mogelijk door de kerk kunt bewegen. Eventueel Vertikaal: 1 Frangaise; 2 fut; 4 r.m.; 5 ion; 6 nota; 7 crown; 8 id.; 9 esse; 11 U.S.; 12 tarra; 14 wad; 17 dame; 20 post; 23 ritme; 25 fa; 27 wagen; 29 ent; 32 pui; 34 per; 36 o.o 39 kind; 42 n.n.; 43 etre; 44 mis; 45 t.t.; 46 predikant; 48 s.a.; 49 tatra; 51 zin' 52 hagel; 53 nee; 54 dok; 55 wat; 56 wad; 59 trog; 60 galon; 61 epos; 63 plooi; 65 or; 67 tolk; 69 goot; 74 tra; 76 a.v.; 78 bij; 80 n.p.; 81 da; 83 in. De fotogroep is destijds ontstaan uit een grote vereniging voor ama- teurfotografen. De oprichters gingen ervan uit' dat in een klein gezelschap intensiever kon worden gewerkt. De oude bijnaam „muggen” voor Haar- - lemmers werd de naam voor de vere niging. Voorzitter is mede-oprichter en huisarts G. J. L. Offerhaus. Behal ve hij exposeren C. van Baren, C. A- Blankenstein, P. Bosman F. J. Broert jes, J. ten Have, W. Schermer, N. Schieveen, H. Tromp en P. IJsseldijk. Er is nog een elfde exposant of liever exposante: mevrouw M. G. Offer- haus-Lange, die een bijdrage levert met enkele van haar plastieken^ De „tien” hebben een roemruchte naam in binnen- en buitenland. Zo’n 2500 foto’s hebben in buitenlandse sa lons gehangen, waarmee tal van prij zen werden veroverd. Verreweg het grootste deel van het werk van de Muggen bestaat uit zwart-witfotogra- fie. De vorm van de tentoonstelling is heel bewust gekozen: elke deelnemer heeft een even groot deel van de ruimte tot zijn beschikking met ieder 15 tot 20 foto’s. Hierdoor krijgt de bezoeker een goed en overzichtelijk beeld van elke fotograaf. Op de expo sitie zelf komen wij in deze rubriek terug. Zij is te bezichtigen tot en met 28 september, dagelijks van 10 tot 17 uur, op zondag van 13 tot 17 uur. Het autobezit strekt zich uit over alle sociale klassen. De stichting Weg heeft dit nog eens opnieuw berekend en kwam daarbij tot de conclusie dat thans ruim de helft van het personen autopark in het bezit is van Neder landers die tot de zogenaamde „laagst geklasseerden” kunnen worden gere kend. (Laagst geklasseerd wat het inkomen betreft). De auto is voor hen, evenals voor alle overige autobe zitters, het meest gebruikte eigen ver voermiddel, met bijna 35 percent van het aantal wekelijkse verplaatsingen. Op elke vier Nederlanders is er thans een auto. Twee op de drie gezinnen beschikken over een auto. In één op de zes gezinnen is een tweede auto aanwezig. bruidspaar waarna u de camera in de richting van de ouders en familiele den draait. Denkt u er wel aan dat een filmcassette voor ongeveer 31/? minuut film bevat. Het is daarom belangrijk dat u de voorraad film, door middel van de teller in de camera in de gaten houdt en dat u de film altijd snel kunt wisselen. Ontdoe daarom ook de films van te voren van hun verpakking. Hoewel het geluid de lengte van de verschillende scènes bepaalt, betekent dit nog niet dat de camera star op hetzelfde onderwerp gericht moet blijven. Probeer gedurende de cere monie- zeer langzaam een panorama te maken langs de gezichten van de ouders. U eindigt de film wanneer het echtpaar de kerk verlaat. Het is van belang dat u de omge ving van te voren goed verkent, zodat Moet als norm voor de minimum- profieldiepte van autobanden een of twee millimeter worden aangehou den?. Met deze vraag hebben zich de afgelopen tijd enkele deskundige in stituten beziggehouden. Bij het onder zoek bleek, dat zeer veel factoren invloed hebben op de wrijvingscoëffi- oienit tussen dé weg en een geblok keerd wiel. Met andere woorden: de „greep” die een autoband op het weg dek heeft, hangt sterk af van bij voorbeeld de snelheid, de toestand van het wegdek, het profiel van de band, de samenstelling van het ban denrubber, het rijgedrag enz., enz. Het slipgedrag van een auto wordt door al deze factoren mede bepaald en daarom kan men niet zonder meer zeggen, dat een norm van twee milli meter profieldiepte de verkeersveilig heid meer ten goede komt, dan een norm van een millimeter profieldiep te. Zeeuws-Vlaanderen: 48 stuk chocolade; 49 larve; 50 wisselborgtocht; 51 ritmi sche beweging; 52 plaats in de Betuwe. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „Dami- ate Pers b.v.”, Postbus 18, IJmuiden. Oplossing puzzel nummer 34 Horizontaal: 1 f.f.; 3 principe; 10 rut; 13 ruw; 15 moord; 16 s.d.; 18 s.a.; 19 atap; 21 n.t.o.; 22 Isar; 24 dof; 26 a.w.w.; 28 emier; 30 cm; 31 sap; 33 nap; 35 Etna; 36 Ot; -37 u', 38 gek; 40 m.t.; 41 Ino; 43 ei; 44 merite; 47 s.n.; 48 st.; 49 tin; 50 n.t.; 51 zr.; 52 harnas; 54 d.d.; 55 wie; 56 w.a.57 eet: 58 Po; 59 tand; 60 gage; 62 erp- 64 kort: 66 adept; 68 alg; 70 r.o.; 71 p.k 72 lood; 73 oot; 75 ga; 77 Ob; 79 s.l.; 80 noord; 82 vin; 84 nijd; 85 kapitaal; 86 n.t. Met een op de camera aangesloten microfoon wordt het geluid geheel automatisch direct op de film geregi streerd. Even één ding vooraf; neem contact op met de dominee of pastoor om er zeker van te zijn dat er in de kerk gefilmd mag worden. Omdat u alle gebeurtenissen zult filmen zoals zij gebeuren, met weinig of geen kans om iets te regisseren, is het nuttig de verschillende opnamen van te voren te plannen. U kunt bijvoorbeeld beginnen met filmen zodra het bruidspaar de kerk binnenkomt. De microfoon heeft u ergens voorin de kerk neergezet. Met de camera blijft u hét bruidspaar volgen totdat zij hebben plaatsgeno men. Na deze lange scène vervolgt u de opnamen vanuit een ander stand punt, zodra de ceremonie begint. De microfoon blijft gewoon waar hij is. De lengte van de scène wordt be paald door de woorden. U kunt be ginnen met een close-up van het Matra en Chrysler France hebben een derde versie toegevoegd aan de twee bestaande uitvoeringen van de Matra Simca Bagheera. Deze derde versie is een „S”-uitvoering geworden, voorzien van een 1442 cc motor, die 90 din-pk levert, bij 5800 t.p.m. De S-versie zal circa 22.000,- kosten en in september leverbaar zijn. Men heeft tevens als nieuw accessoire voor deze Bagheera’s een vouwdak ontworpen, dat tegen een meerprijs op alle modellen kan worden gemonteerd. De foto toont de nieuwe Bagheera S. Puzzel nummer 35 Horizontaal en vertikaal: 1 ter; 2 deel van Sumatra; 3 zuidvrucht; 4 stijgtoestel; 5 sleepanker; 6 vreemde; 7 meer in Amerika; 8 kleur; 9 punt; 10 steenkoolprodukt; 11 dunne; 12 lol; 13 deel van de mond; 14 berggeel; 15 rivier in Rusland; 16 gewas; 17 verlichtingsar tikel; 18 jongensnaam; 19 insekt; 20 bloembed; 21 sterke verhoging in het landschap; 22 hoefdier; 23 verstand; 24 onzuivere streep in een diamant; 25 voorgerecht; 26 bejaarde; 27 paradijs; 28 maag van een koe; 29 beun; 30 wereld deel; 31 opera; 32 werkelijk (Engels); 33 deel van een jas; 34 vreemde munt; 35 bloem; 36 vreselijke ziekte; 37 hemelli chaam; 38 drietal; 39 land in Europa; 40 gunstige bekendheid; 41 deel van een huis; 42 stuurinrichting; 43 tijdperk; 44 trots; 45 groei; 46 begrip; 47 plaats in TOT EN MET 18 september exposeert Helmut Newton in de Canon-galerie (Reestraat 19 Amsterdam). Hierbij sen specimen van zijn werk. Ope ningstijden: dinsdag tot en met zater dag van 12 tot 18 uur. Toonzaal: Amsterdam Leidsekade 102 (naast Lido, vlak bij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-1 8 uur. Ook weer op donderdagavond tot 21.30 uur. Uw kopje koffie staat klaar. Inmiddels is Goodyear in samen werking met een ander Amerikaans bedrijf begonnen aan de bouw van een installatie voor het winnen van olie, staal en roet-zwart uit oude autobanden. Deze hergebruik-installa- tie zal per dag vijftien ton versleten banden kunnen verwerken. Men ver wacht over enige jaren de installatie te kunnen uitbreiden tot een fabriek, waarin dan elf miljoen banden per jaar kunnen worden verwerkt. De stichtingskosten van zo’n fabriek worden begroot op achttien miljoen dollar. Wat de wegenbouw betreft zijn de problemen minder geworden, al zullen in bepaalde perioden tijdens de grote trek naar het zuiden, hier en daar opstoppingen niet zijn te voorkomen. In West-Duisland heeft men op het hoogtepunt van het seizoen dertig tot vijftig kilometer lange files gehad bij enkel beruche kruisingen van au tobahnen. Ze ontstonden toen bij de massale stroom „doorgangs-toeristen” uit het buitenland, ook de Westduit- ser zelf in grote aantallen naar het zuiden togen. Dit levert natuurlijk problemen op. Daanraast rijst echter een andere moeilijkheid die minstens zoveel aandacht waard is: de immer stijgende tolgelden in Frankrijk, Italië en Spanje. De automobilist betaalt ze trouwhartig, hij moet wel, maar aan het einde van de rit leert een eenvou dig optelsommetje, dat deze tolgelden kunnen oplopen tot de helft van het bedrag, dat hij aan brandstof uitgeeft. En dan is alles minder leuk. Zo lang zamerhand betaalt de automobilist op zlijn vakantierit niet meer alleen mee aan bouwkosten en onderhoud van de autosnelwegen, maar - naar wij ver moeden - ook aan de fiscale inkom- Intussen heeft minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) - blijkens zijn antwoord op vragen van het Kamerlid van der Doef - besloten om de norm van één millimeter profieldiepte op te nemen in de nieuwe richtlijnen voor de gebruik stoestianid van autobanden. Hij voelt zich daarbij gesteund door sen internationale aanbeveling om de norm van een millimeter profieldiepte aan te houden. Overigens zal voor deze nieuwe norm het Wegenverkeers reglement niet incidenteel worden ge wijzigd. In plaats daarvan zal bij de voorgenomen algehele wijziging van dit reglement, althans voor zover het de technische eisen betreft die aan voertuigen worden gesteld, ook de gebruikstoesitand van autobanden wet- telijk worden geregeld. veen één rijstrook afgesloten. Amsterdam-Hoorn-Den Oever: kan de film vervolgd worden met een reportage van de receptie. Hier houden we de scènes kort en over het algemeen is het niet aan te raden om hier geluid op te nemen. Het geroezemoes van de aan wezigen met daarbij nog eventueel een achtergrondmuziekje zou op de film gemakkelijk kunnen uitgroeien tot een enorme kakafonie. Dit laatste gedeelte voorziet u van een achter grondmuziek door een platenspeler op de projector aan te sluiten. Dit is ongeveer alles wat er te doen valt. Uw persoonlijke visie en de omgeving die bij elk huwelijk weer anders is, zijn van doorslaggevende betekenis voor het uiteindelijke re sultaat. - •-Tf- De autofabriek Maserati is overge nomen door het uit Argentinië af komstige bedrijf De Tomaso. Het is niet bekend hoeveel Citroën de vori- geeigenaar van Maserati, voor het bedrijf heeft gekregen. Maserati stond, zoals zoveel concerns die zich uitsluitend toeleggen op de produktie van luxe- snelle auto’s op het punt de poorten te sluiten. Nu de Tomaso met steun van een financiële groep in Italië, het bedrijf heeft overgenomen, kunnen de achthonderd werknemers aan de slag blijven. Zij het, dat zij niet meer uitsluitend luxe auto’s blij ven vervaardigen. Bij Maserati zullen in de toekomst ook driewielers en onderdelen voor motorfietsen van de band komen. DE HAARLEMSE „De Muggen”, die hebben bericht beeft voor de lustrumexpositie van het Frans Halsmuseum de beschik king gekregen over de Vishal aan de Grote Markt. Vanavond om half ne gen opent de heer D. H. Couvée, directeur van het museum, de ten toonstelling waar het werk hangt van tien leden van deze bloeiende foto club met zijn maximale ledenbestand van een dozijn. De „tien” tonen een keuze uit hun vrijwel nog niet geëx poseerde meest recente werk. Afsluitdijk-Heerenveen-Drachten: op di verse plaatsen werk in uitvoering; de rijbanen zijn verlegd. Utrecht-Arnhem-Bergh: tussen het ver keersplein Velperbroek en Bergh Au toweg bij de brug over de IJssel mogelijk vertraging in beide richtin gen in verband met werkzaamheden. Alkmaar-Den Helder: bij Stolpen en vliegkamp De Kooy wordt het verkeer bij toerbeurt over één rijstrook geleid. Haarlem-Amstelveen: tussen verkeer splein Badhoevedorp en Amstelveen mogelijk vertraging want bij de Schipholbrug is in de richt’ng Amstel- Per jaar verwerkt het bandencon cern Goodyear drie miljoen schroot- banden tot een miljoen balen rubber, met een totaalgewicht van 35 miljoen kg. Dit rubber wordt opnieuw ge bruikt voor onder meer transportban den en motorslangen voor de auto- industrie. Op deze manier poogt het concern de gigantische bandenberg, waarop alleen al in Amerika jaarlijks 165 miljoen schrootbanden terecht komen, te bestrijden. tussen Wieringerwerf en Den Oever wordt het verkeer over één rijbaan geleid. Stagnatie op het wegvak Oosthuizen- Edam-Broek in Waterland. Doorgaand verkeer richting Amsterdam kan beter van Oosthuizen via Purmerend rijden. Amsterdam-Den Haag: tussen Schiphol en Burgerveen wegverlegging snel heidsbeperking (70 km) en een inhaal- verbod voor vrachtwagens. Utrecht-Amsterdam: wegverlegging bij Vinkeveen; mogelijke vertraging tij dens spitsuren. Utrecht-Den Bosch: rijbaanverlegging bij Enspijk en Empel, snelheidsbeper king tot 70 km en een inhaalverbod voor vrachtauto’s. Af- en oprit En spijk voor verkeer Utrecht-Leer- dam/Geldermalsen afgesloten, omlei ding via verkeersplein Deil. Den Haag-Naaldwijk-Rotterdam: rij- baanversmalling in Naaldwijk en De Lier. Purmerend-Alkmaar: in de Zuidoost- Beemster bij Purmerend is maar één rijstrook beschikbaar (verkeerslichten, doorrijhoogte vier meter). Prijswinnaars puzzel nummer 34 ƒ25: J. D. Huijboom, Van Zeggelen plein 129, Haarlem. ƒ25: G. van Wijngaarden, Maasstraat 45, IJmuiden. 15: Mevr. C. M C. Silvis-Roest, Ka- dijk 13, Heemstede. 15: IJ. Dijkstra. Gladiolenstraat 22, Santpoort. 10: N. van ’t Hof, Zwarteweg 72 Bennebroek. 10: J. Balm, Reggestraat 4, IJmuiden. 'fti 4

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11