IN KADER WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING Doorbraak in Vermeulenschool Velsen leent twaalf miljoen Agenda SUPERSTORES ALLEEN BIJ HOGE UITZONDERING Buurthuiswerk in De Planeet en De Brulboei KEUR B.V BOUWMARKT 1 I I 1 E I fa Koudenhom 54 Standpunt GS Noord-Holland: Kort IJmondnieuws V R IJ D A G 2 9 AUGUSTUS VR 19 75 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 4 doo i' J r; niet In Paques met Gerard J. Div. soorten handgevormde stenen en steenstrippen tegen zeer concurrerende prijzen. L mer vooi zitt( past en i aan derc een: sen kloc zou dat mar Wai andi me klof arm gau- Wanhoop Wijk aan Zee Velsen-Noord Castricum Stadhuis i I Beverwijk Heemskerk In en om Haarlem Velsen-IJmuiden In Noord-Holland voor 125 (Van een onzer verslaggevers) miljoen aanvullende werken (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) 4a: 4a: (L. Begijnestr.) 22 u.: u.: besc (ADVERTENTIE) Moeders voor moeders. Contactadres: mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu- mannstraat 7, Heemskerk, tel. 33534. Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Maatschappelijke Midden-Kennemer- VELSEN. De gemeente gaat van di verse banken een geldbedrag lenen van twaalf miljoen gulden. De lening wordt gesloten voor consolidatie van de vlot tende schuld van de gemeente en voor de financiering van de routine-investe- ringen van gas en water. De gemeente raad wordt gevraagd met het voorstel akkoord te gaan. Wat de tijden en kosten van de clubs betreft wordt er één dezer dagen een programma verspreid op verschillende scholen en aan ingeschrevenen van de Brulboei wordt het programma toege stuurd. Volgende week dus vanaf 1 sep tember kan men voor clubs zich komen inschrijven bij de Brulboei elke dag tot en met vrijdag 5 september. Aanstaande zaterdag 6 september is er in de Brulboei een film, om 10 uur ’s morgens. De medische verzorging voor IJmuiden en Santpoort zal in onze editie van zater dag geplaatst worden. St. Jozefziekenhuis, Ingen Houszstraat, Heemskerk. Dqagelijks van 13.45 tot 14.30 en van 18.45 tot 19.45 uur. V rela 1 D, te, i P Vi vani de 1 acht wen goec bezi ben V: uit 1 ling ons Van vooi V: de 1 and V| dat met V. beh grot berl V V lijk ons nin; len. apa zijn zijn De gen, tien in I. teniti die t den Mar: waa: IJrm zoda jubil hun naar h een vieri „E ren, Van D< jare: terg den vorr. relig ook opge volv kwij Gedeputeerde IJff lichtte toe dat de spelregels bij elk nieuw programma weer anders zijn, hetgeen de gemeente besturen soms tot wanhoop brengt, om dat projecten wel in het ene, maar niet in het andere passen. Bij het rijk wordt er bovendien de voorkeur aan gegeven het geld te besteden aan werken, die V; het mét ling nen’ met vera de 1 daai de i tast schi. „hopeloos vero midi KLAVERJAS. Nog is de herfst niet ingetreden maar de supportersvereniging van de sportvereniging „KIC” in Velsen- Noord heeft haar eerste open klaverj as drive in het nieuwe seizoen al vrijdag 29 augustus. In plaats van de kantine op het sport park Rooswij k wordt de trefplaats nu het dorpshuis „De Meerpaal” aan de Wijkerstraatweg, waar de drive om acht uur begint Er zijn weer vele prijzen de Jan van Scorelstraat 46, Heems kerk, tel. 32247 (zie ook onder Bever wijk). Het rijk claimt ongeveer vijftig per cent van de gelden voor projecten die door departementen worden aangewezen. Dat kan gaan om bijvoorbeeld politiebu reaus of onderwijsinstituten. Van de overige vijftig percent wijst Noord-Hol land circa twee derde toe aan Amster dam, omdat daar twee derde van de werkloosheid in de provincie is gecon centreerd. Bij de provincie wordt weke lijks een overzicht bijgehouden van in uitvoering zijnde aanvullende werken in Noord-Holland. VELSEN. De gebouwen van de Pieter Vermeulenschool en de voormalige Juli- anaschool aan de Heerenduinweg zullen met elkaar worden verbonden- Daartoe zal een muur tussen beide gebouwen, die tegen elkaar liggen, worden weggebro ken. Zoals bekend zijn de scholen per 1 januari 1974 samengevoegd tot de Pieter Vermeulenschool. maar in beide gebou wen blijven lokalen in gebruik. De ge meenteraad wordt gevraagd een krediet te verlenen voor de aanschaf van stel lingen, waarin leermiddelen kunnen worden opgeborgen. Door de verbouwing gaat een deel van de bestaande leermid- delenbeging verloren. De nota is tot stand gekomen na van vele kanten adviezen te hebben inge wonnen. De consumentenbond had daarbij laten weten positief te staan tegenover superstores, omdat voor de consument het voordeel van de lagere prijzen van belang werd genoemd. De serie „Zo was het” werd gistel besloten met een aantal stukjes televt „die we op de allereerste plaats zelf n een keer wilden terugzien”, aldus Lel namens haar VARA-collega’s. Alle neg onderdelen zag ik voor de eerste ke Er was een mooie persiflage bij v Johnny Kraaykamp op „Waar gebeur ZÜ een sketch van Paul van Vliet (oi partnerruil), een fragment van een sprek tussen Simon Carmiggelt en K( Postema, en een paar nummertjes i kennelijk gekozen waren om de tijd vullen, zoals een liedje van Jenny Arei DIVERSEN VRIJDAG 29 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 30 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 10-12.30 u. Autokraak Op het IJmuider Slag werd donderdag van een daar gepar keerd staande auto een tochtraampje gekraakt, waarna uit een damestas een portemonnee met geld werd weggeno men. HEEMSKERK Artsen. Van vrijdagavond 20 uur tot zaterdagavond 24 uur: A. J. M. Schu macher, Jonkheer Geverslaan 21, Heemskerk, tel. 31402; van zondagoch tend 0 uur tot zondagavond 24 uur; J J. van Monsjou, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 32240. Tijdens het weekeinde houden de Heemskerkse artsen spreekuren op za terdag en zondag van 10 tot 10.30 en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie Beverwijk en IJmui den. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster J Klaver, Europaplein 96. Heemskerk, tel 32745. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan welke projecten door het COW worden vrijgegeven. In ’75 is ook 5,4 miljoen beschikbaar gesteld voor verbetering van de infrastructuur, waarvoor onder meer zijn aangewezen de verdubbeling van een belangrijke brug in Alkmaar en een ontsluitingsweg bij Purmerend. Daarnaast lopen er kleinere program ma’s, onder meer voor jeugdwerklozen (2,2 miljoen), voor het toegankelijk ma ken van gebouwen voor gehandicapten (150 mille; Noord-Holland telt 178.000 gehandicapten), voor eenvoudig werk als spitten, graven en helmbeplanten, een moderne vorm van werkverschaffing. mevrouw J. M 23623 en 23644. Stichting voor Dienstverlening in land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Bever wijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Bever wijk, tel. 26177. DIVERSEN VRIJDAG 29 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 19-20.30 u. ZATERDAG 30 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 10-12.30 u. Openingstijden: dagelijks van 8.00 - 18.00 uur. zaterdags van 8.30 - 17.00 uur. tel. 023-321212. lucciueii ,10). -o Okinawa”, 18 j. 3 en 21.30 u.: en morgen het ronde t BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door M. Plantinga, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, tel. 23340. Voor dezelfde IJMUIDEN. - In de Planeet zijn ver schillende aktiviteiten voor verschillende leeftijdsgroepen. Bijvoorbeeld: handwer ken, hobbyclubs, kabouters, gidsen, ta- feltennisclubs en Where ’69 die op de vrijdag diskoavondeh organiseert voor 16 jaar en ouder. Op de zaterdagavond is er disko voor jongens en meisjes van 13-15 jaar. Ook in de Brulboei zijn er vele aktiviteiten waaronder: peuterspeelzaal, koffiesoos, pottenbakclubs (Voor volwas senen en kinderen), kookclubs, journalis tenclub, en trimmen, yoga, klaverjassen, kunstschilderen, instuif, motorclub, tim- merclubs, allerleigroepen, sport en spel groepen, en soosavonden. en maal per maand een diskoavond voor 12-15 jarigen en één maal per maand op de zaterdagmorgen een goeie film voor 6-12 jarigen. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: „Ontuch tige vertellingen”. In 1974 kreeg Noord-Holland 20 mil joen voor de Hemspoortunnel en was er onder de drie westelijke provincies nog eens 18 miljoen te verdelen Een nieuwe injectie kwam er begin ’75: een bedrag van 12,4 miljoen, waarvoor Amsterdam onder meer de bouw van een stadhuis aanmeldde. Dat kon niet, aldus ir IJff, omdat alleen projecten in aanmerking genomen worden waarvan de financie ring verzekerd is. Het RCOW heeft het rijk in dezen dan ook negatief geadvi seerd. Nog onderweg is de verdeling van werken uit een programma van 24,8 miljoen voor Noord-Holland. Verwacht wordt dat half september bekend is Zeer fraai (vooral met het oog op v er later allemaal gebeurd is) vond het gesprek dat Bert Steinkamp (wa is hij gebleven?) voerde met Wim Schippers, a-dynamische kunstenaar, Willem de Ridder, vooral beroemd g worden vanwege „Hitweek”. Dat was 1961, en, de heren zagen eruit als jon Nijenrode-studenten: colbert, stropt en een nette coiffure. De manier waai Schippers dit interview gearrangeerd h (compleet met een juist op tijd het bei binnenrijdend wagentje met dranken, een onverwacht rinkelende telefoon) v al een eerste aanzet je tot zijn latere vt warring zaaiende shows met Servet Van Oekel. Maar dat kon toen nog ni mand bevroeden. Letty Kosterman ook nog, dat bij het doorkijken van 1 oude materiaal veel derd” en dus ongeschikt voor uitzendi bleek te zijn. Dat lijkt me een jamm< lijk misverstand. Ik zou graag eens e de i uitzending van hopeloos verouderde t programma’s uit de vijftiger jaren will zien. Hoe meer verouderd, hoe leuker, voorspel er de VARA een groot succ mee. Medsche verzorging m „Achter het nieuws” had een goei avond, met een portret van Leo vi Laak, en reportages over het verdri tussen Israel en Egypte en gepensionee de mijnwerkers die uit hun huis gez dreigen te worden. Leo van Laak, leid, van de binnenschippers, is het nieuv wonderkind van onze dagen. Pas 21 jai oud, een WD’er met Mulo-opleidin goed in het pak, het haar op de juis lengte, en uiterst rap formulerend. Ee doordouwer met flair, en met veel ge voel voor timing, denk ik. Zijn sued lijkt zeer snel te zijn gekomen, maar uil eindelijk is hij toch twee maanden bezi geweest met de voorbereiding van zij actie, vertelde hij aan Joop Daalmeija Daartoe behoorde onder andere het nu ken van foto’s van de te blokkeren pun ten, en registratie van de restaurants i de buurt waar men de telefoon zou kun nen gebruiken. „Ze noemen je een blaas kaak”, zei Daalmeijer, en Van Laak gs toe dat dit tot op zekere hoogte goei gezien was. Met de publiciteit rond zij persoon was hij in het begin zeer ver guld, maar hij heeft inmiddels al ont dekt dat de kranten veel „baarlijke non sens” schrijven. Een jongen, die sne leert, deze Van Laak. We zullen nog vee van hem horen. Via Den Haag Vandaag kwam minister Van Agt de talrijke ouders geruststellen „Ik kan u verzekeren dat van mij geel wetsvoorstellen te verwachten zijn di< schade kunner toebrengen aan de post tie van het gezin in onze samenleving' Dit zei hij naar aanleiding van parit mentaire pogingen om minderjarigen wettelijk meer rechten te verschaffen Over wat hij zelf van plan was hulde dl minister zich in vele nevelen. „Het kan welles en het kan nietes worden”, sprai hij glimlachend. Berichten over een ver wijdering tussen hem en zijn nieuw* staatssecretaris Zeevalking („opnieu’i een affaire-Glastra Van Loon?”, vroef interviewer Verbakel) ontkende de mi nister hartgrondig. „Het is tussen on uitsluitend samenwerking en vrede”, sprai hij. En opnieuw glimlachte hij. Gerust gesteld zijn we gaan slapen. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging en bejaardenhulp: Jan van Bergenstraat 50c, Heemskerk, tel. 23340, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het ryk heeft voor Noord- Holland tot nu toe 125 miljoen aan aanvullende werken in het kader van de stimulering van de werkgelegenheid vrijgegeven, sinds met de injecties ter bestrijding van de werkloosheid een be gin werd gemaakt, in september 1973. Dat is een flink bedrag, vooral als daarbij in beschouwing genomen wordt dat Noord-Holland landelijk gezien rela tief lage werkloosheidscijfers heeft. nog eens 30 miljoen. Van die tweede tranche kon de provincie onder meer het project „benutting van afvalwarmte” opzetten, waarvoor werkloze academici ingezet konden worden. Het resultaat van die studie wordt dit najaar afge rond. Om te bepalen of een detailhandelves- tiging aan de rand van een woongebied acceptabel is zal eerst een distributie- planologisch onderzoek gehouden moeten worden. De directeur van de Economisch Technologische Dienst, drs. Brautigam, wees erop dat dit op zichzelf al een heel moeilijk punt is, omdat zo’n onderzoek drie tot vier ton gaat kosten. Hij vroeg zich af waar de mankracht voor derge lijke projecten, die van tijdelijke aard zijn, te vinden zal zijn. De ETD-begro- ting is bovendien niet berekend op de lasten van zulke onderzoeken. Het best zou het naar zijn oordeel zijn, als de ondernemer zelf zoveel mogelijk feiten materiaal aandraagt, waarmee het on derzoek sneller en goedkoper tot stand kan komen- Behalve het distributie-pla- nologisch onderzoek zullen door de pro vincie eisen worden gesteld betreffende Gedeputeerde ir. dr. J. IJff gaf de statencommissie voor economische zaken donderdag een inzicht in de gang van zaken. Het COW, het landelijk Coördi- natiecollege voor Openbare Werken wijst de uit te voeren projecten aan, uit de lijsten, die door de Regionale Coördi- natiecolleges voor Openbare Werken (RCOW) worden voorgedragen. Er zijn nu een aantal werkgelegenheidspro gramma’s uitgevoerd. In september 1973 werd voor Noord-Holland 35 miljoen beschikbaar gesteld, en een maand later HAARLEM. Gedeputeerde staten van Noord-Holland willen in principe geen vestigingen toestaan van zogenoem de superstores of weilandwinkels. Alleen in hoge uitzondering, als aan stringente voorwaarden wordt voldaan, kan toes temming worden gegeven. In de staten commissie voor economische zaken vat te gedeputeerde ir. dr- J. IJff aldus samen, wat in de nota „perifere detail- handelvestigingen” stond, die uitvoerig ingaat op de negatieve en de enkele positieve kanten van dergelgke superwin- kels. de verkeersvoorzieningen die zo’n vesti ging met zich mee brengt. Een aantal gemeentebesturen hebben van GS in oktober vorig jaar te horen gekregen dat ze voor gebieden, waar de vestiging van een suerpstore of verbrui- kersmarkt in principe mogelijk is, be stemmingsplannen moeten vaststellen. GS namen daartoe al vast een aantal voorbereidingsbesluiten, om vestiging „bij verrassing” te voorkomen. In de gevallen waarin gemeenten niet hebben voldaan aan het vaststellen van bestem mingsplannen zal het provinciaal be stuur dat doen. Ir. IJff stelde dat de medewerking van de gemeenten in dit opzicht niet optimaal is geweest. GS vinden dat detailhandelvestigingen buiten de traditionele winkelgebieden via een normale bestemmingsplanproce dure geregeld moeten worden, en niet via artikel 19 van de wet op de ruimte lijke ordening, een snellere manier, zon der mogelijkheid van beroep op de Kroon. Dat laatste vond bij enkele VVD- statenleden wat weerstand, omdat ze voorzagen dat ondernemers zich wel twee keer zouden bedenken om aan een procedure te beginnen die zo’n zes jaar uit zou kunnen lopen. CPN en PSP hadden liever gezien dat de provincie een absoluut verbod op de vestiging van weilandwinkels had uitgevaardigd. of we slaan d’r op.” VRIJDAG 29 AUGUSTUS Zandkraai, HSndelstraat. Tot 22 u. tentoon stelling tuindersvereniging Tot Ieders Genoe gen. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 19-21 u. ZATERDAG 30 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 11-12 en 14-16 u.; buitenbad 7-20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. zonder extra financiële steun anders niet van de grond zouden komen. Dat geldt met name voor sociaal-culturele voor zieningen. Gemeentebesturen melden nogal eens civiel-technische werken aan, zoals rioleringswerk, wegreconstructies en dergelijke, waarvoor de noodzaak tot steun minder aanwezig is, omdat in de sector weg- en waterbouw niet veel werkloosheid is; in de burgerlijke en’ utiliteitsbouw daarentegen een flink per centage. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat 19 en 21.15 u.: „De razende Sumarai’’, 19.30 en 22 u.: „De grote schranspartij”, 23.30 u.: „De man zonder genade”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 „The return of the pink panther”. DIVERSEN VRIJDAG 29 AUGUSTUS Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 U. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44 en Am- sterstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 10-12.30 u. ZATERDAG 30 AUGUSTUS Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.; Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad 9- 18 u. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 14-17 u. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen en jeugd 10-12.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. Vroeger was de televisie veel mooi leuker, gezelliger, interessanter en bet Aldus enkele onbekende Nederlande die naar hun mening werden gevraa bij het begin van „Zo was het”, VAR terugblik op tijden die nooit meer ten komen. Letty Kosterman, die dit pi gramma presenteert, meende te wet dat dit niet waar is. We denken alleen maar dat het vroe; allemaal beter was, zei ze, omdat we to nog niet gewend waren aan het media en alles mooi vonden. Als het maar h woog en als het maar vóór half elf w afgelopen, bij wijze van spreken. Het is een stelling, die niet vol houden is, wanneer je het VARA-am sement van toen en nu tegenover elka zet. Ja, ik weet het, dat is naar aa leiding van „Zo was het” overal al daan, en dat is heel vervelend voor huidige VARA-medewerkers, want 1 amusement van nu steekt zeer pover tegen dat van vroeger. Maar dan mi je ook maar niet zo ostentatief op l verleden zitten terugblikken, dat is vi gen om kritiek. Die onbekende Nede landers uit het begin hadden, altha voor zover het de VARA betreft, gewo gelijk: die programma’s van toen war echt beter. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 „Pas op. of we slaan d’r op.” DIVERSEN Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren op dinsdag van 14 tot 15 uur en op vrijdag van 9 tot 12 uur in De Jansheeren, Kerkweg 47, Heemskerk, tel. 35083. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Zaterdag 11- 16 u,Open-huls-dag. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20.15 u.: Noordhollands Philharmonisch Orkest met een zomerconcert o.l.v. André Vandernoot. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart 146) Zaterdag 15 u.: Orgelconcert door Theo Sarls. Waalsekerk (Begijnhof 20) Zaterdag 20.30 u. Restauratieconcert door Kees Rosenhart Baldrick Deerenberg. ie Jazz Corner (Spaarne 104). Vandaag: Martin Haak. Zaterdag: The Dia- BIOSCOPEN City, vrijdag en zaterdag: 19 en 21.30 uur: „The return of the pink panter”. Stadsschouwburg: vrijdag en zaterdag: 20 uur: „Black belt Jones”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestein Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamer en oude gebruiksvoorwerpen Da gelijks geopend van 14-17 u. Noordelijk Koetsruis, (Bij Beeckestijn) Da gelijks (behalve maandag) van 14-17 u. Exposi tie van tekeningen, schilderijen en keramiek van Maria Schuurman. Filiaal Openb. Bibliotheek, Zeewijkplein. Fototentoonstelling„Monumentaal N.H geo pend van 14.30-17.30 u. op vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum. Cultrueei Cen trum, Meerbergplantsoen. Geopend van 9.30-12 u. en van 14-16.30 u. Stadhuis, Te bezichtigen van za. t m. vrij, van 10-12 i. DIVERSEN Alarmnummers, Politie 19033, Brandweer 16400. Ongevallendienst 15400. Hoogovens 02510- 96000. Openluchtzwembad Heerenduinen. Vrijdag van 10-18.30 u. Velserbad. Brlniostraat. Vrij zwemmen van 6.45-8 U. 12.15-13.15 u. 16.40-18 U. en 19.30-21 u. Openbare Bibliotheek. Centr. Bibliotheek. Plein 1945. Volwassenen en tieners van 14.30- 17.30 u. en van 19-21.30 u. Centr. Jeugd en tlenerbibli. Wlllemsbeekweg 96 van 15.30-17.30 u. Santpoort: Wüstelaan 79: 19-21.30 u. Velsen- Noord. Wijkerstraatweg 177 van 14-17.30 u. Zeewijkplein 14.30-17.30 u. Stichting Dienstenverlening Bejaarden. Abe lenstraat 1. Spreekuur van 9-10 u. Badhuizen, Snelilusstraat. Vrijd. 13-20.30 u. zat van 9-17.30 u. en van 13-18 u. Concordia Doodweg, Velsen-Noord: idem. m.m.v. At thi Kwartet mond Five. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u.: „De Peetvader II”, 14 j. Vandaag en morgen 24 u.: „De dagen van het geweld”, 18 j. Zaterdag 13.30 u.„De schat in het zilver- meer”, a.l. Frans Hals (Frans Halspleln). 20 u.: „De twaalf veroordeelden”, 18 j. Vandaag en mor gen 23.30 u.„Okinawa”, 18 j. Lido fjHioutplein) 14, 19 en 21.30 u.: „Flana gan”, 18 j. Vandaag en morgen 23.45 u.: „Horizontale pret op het ronde erotische bed”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.). 14, 18.45 en 21.15 u. „Aardbeving", 14 j. Vandaag en morgen 23.45 u.: „De vier vuisten van de duivel”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Inpikken en wegwezen”, 14 j. Roxy (Ki. Huotstr) 14.30 en 20 u.: „Scènes uit een huwelijk”, 18 j. Vandaag en morgen 24 u.„Long hot summer”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Arrabal als een dol paard”, 18 j. Zaterdag 14.15 u.: „Dik Trom en zijn dorpsgenoten”, a.l. Schaftstraat 5, Heemskerk, tel. 32327 eigen praktijk: mejuffrouw A. M. Bot, Ligusterhof 18, Beverwijk, tel. 24161; vrij: mevrouw I. A. M. Skotarczak- van der Klaauw. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren in „Casa Iberica” aan de Kees Delfs- weg 3 in Beverwijk voor gezinsverzor ging van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en voor bejaarden hulp van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur. Telefoonnummers: leidsters gezinsverzorging 23644; leid sters bejaardenhulp: 23180 en 23623; van Oosten-Steyn BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN. Rode Kruis Ziekenhuis, Vondellaan, Beverwijk. Maandag tot en met zater dag van 18 tot 20 uur, zondag van 14.30 tot 15 en 18 tot 20 uur; bewa- kingsaf deling: dagelijks van 14 tot 14.30 en 18.30 tot 19 uur. groep artsen wordt deinst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 23553. Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester. Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door M. ten Hamsen van de Beek, Lessestraat 1, Heemskerk, tel. 33365. Tot zaterdamorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 29 augustus 17.30 uur tot vrijdag 5 september 17.30 uur: de Heemskerkse apotheek. Kerkweg 11, Heemskerk, tel. 33550. Dierenarts. Tot nader order enkel voor kleine huisdieren: H. van Loenen, Prinsesselaan 3, Beverwijk, tel. 27775. Zie verder onder IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuren iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. Groene Kruis. Weekenddienst: zuster R. van Vliet, Stumphiusstraat 35, Be verwijk, tel. 25027 Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele-kruis. Weekenddienst: zuster J. Grootjes, Pelikaanhof 112, Bever wijk, tel. 34022 (van vrijdagavond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Verloskundige. Waarnemend( J. H. M. Kruidenberg-van Saaze, Hannie O

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4