Lijst met woningzoekenden zal niet veel verminderen Fusie tussen Brulboei en Planeet ZEGE VOOR JAAP EN ELLY .1 Bejaarden uit Ve?sen-Noord waren dagje uit I Beverwijkse middenstand gooit er wat tegen aan Met drank tegen lichtmast léërshow stoutenbeek select t i I stuit op weigering van „CRM” w r 7 INSPECTRICE WIL EERST GARANTIE VOOR NIEUW BUURTHUIS VAN LOON Kredieten gevraagd voor onderwijs BUURTBEWONERS BLUSTEN BRAND Al jaren heeft hij uitgekeken permanente ER GAAT NOG AL WAT GEBEUREN BIJ DE RUIJTER DE RUIJTER-INTERMEUBEL jroot ODERN J wordt dus 2x zo g nu in EIKEN en Ml Geef bonbons ven hazenberg U steelt er hartenmee ai jaren neen nij uitgenetten naar ’n mogelijkheid nóg meer keus te bieden in nóg meer van de mooiste meubelen. ’n onlangs gehouden enquete door bureau Topmarket heeft uitgewezen dat nu al 49 van de 1OO IJmuidenaren hun meubelen kopen bij de Ruijter, dat vraagt gewoon om uitbreiding. Wij zijn daarom heel blij te kunnen mededelen dat de gehele voormalige zaak van Krijger boekhandel, bij de zaak de Ruijter wordt getrokken. NIEUWS UIT STAD EN STREEK AUGUSTUS 19 7 5 VRIJDAG 2 9 (Van een onzer verslaggevers) Garantie Braderie Sport Autoshow Straatfeest Taptoe en show G >3 VELSEN De voorgestelde fu sie tussen het buurthuis De Brul boei in Oud-IJmuiden en De Pla neet in Zeewijk is tot nu toe niet gerealiseerd door de weigerachtige houding van de inspectrice van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Nadat het gemeentebestuur de op handen zijn de fusie van harte had toegejuicht, omdat daardoor ook buurthuiswerk in Zeewijk en Duinwijk gereali seerd kon worden, heeft CRM laten weten niet akkoord te kunnen gaan met de fusie. Velsen te weinig huizen gebouwd. Per 1 januari van dit jaar stonden er bij het bureau woonruimtever deling van de gemeente nog altijd 2015 woningzoekenden ingeschre ven; begin volgend jaar zal deze lijst niet veel kleiner zijn. B. en W. uiten in de jaarlijkse aanbiedings brief van de begroting hun be zorgdheid over de geringe moge lijkheden om in Velsen te bouwen. „De bijbel uit de grondtekst vertaald” BOEKHANDEL ERASMUS Tegenhouden VELSEN. Ondanks dat er dit jaar en ook in 1976 huizen worden afgebouwd verwacht het gemeente bestuur van Velsen een geringe verlaging van het aantal woning zoekenden. Daarvoor worden er in (wordt vervolgd) Huldiging n (ADVERTENTIE) i dealer voor Haarlem e.o. Bloemendaal g (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Zojuist verschenen: (Van een onzer verslaggevers) I I Stadscentrum viert feest (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) ~.en prijzenbedrag van f 2500,- en zaken in het honderd n Aan het programma dat men krijgt (ADVERTENTIE) F K. Kleverlaan 30-44 Telefoon 023 -25 93 11 een terug van het De Jazz als and. Vanwege het jubileum mag het wat kosten. De goede samenwerking met de VVV die vorig jaar tot een succes van de Beverie leidde is voortgezet; van de ervaringen in het vorige jaar is geleerd en het succes van vorig jaar heeft het enthousiasme van de deelnemende za kenmensen ook aardig aangewakkerd. De feestweek wordt in het teken van de sport geplaatst daarom is het WilIibrord vertaling. Uitgave Katholieke Bijbel Stichting in kunstlederen band 65,— van het clubhuis, hetgeen bleek op de commissievergadering voor culturele za ken. Het bestuur van De Brulboei ver weet de gemeente niet te willen voldoen aan de eisen van de inspectrice, terwijl wethouder M. Roessingh het idee heeft, dat hij niet meer kan toezeggen dan hij nu gedaan heeft. Het gaat er hierbij om, dat volgens De Brulboei de inspectrice van de gemeente een schriftelijke garantie eist, dat er in het nieuwe plan Sluiswijk grond wordt gereserveerd voor een nieuw buurthuis. Donderdagavond aanstaande zal de ge meenteraad van Velsen deze voorstellen van het gemeentebestuur behandelen. en worden genoegen neemt met een ander al be staand gebouw voor het buurthuis of met een ingrijpende verbouwing binnen de bestaande accommodatie, als het on derkomen van het buurthuis maar aan vaardbaar is voor het werk. on- .sche ver etter M. ifor- TUC- erde •ma» erk- gra- oudt ir af aad- IJmuiden Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371. i Ml J- VELSEN. Om vier uur vannacht verloor een 32-jarige inwoner van Hal loo op de Stationsweg de macht over het stuur van zijn auto en reed tegen een lichtmast. De politie constateerde dat de man alcohol had gebruikt. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Een mede-inzittende moest met hoofdletsel voor onderzoek naar het Zeewegziekenhuls worden ge bracht. tenniskampioene zal voortaan als Elly Vessies door het roerige tenniswereldje stappen. Woensdagmiddag twee uur be traden Elly Appel en Jaap Vessies onder een er eb oog van tennisrackets, omhoog gehouden door een dertigtal jongens en meisjes van tennisvereniging DEM, de trouwzaal van het Stadskantoor om el kaar ten overstaan van de ambtenaar van de burgerlijke stand, mevrouw B. de Hen-Brand het ja-woord te geven. Voor dit huwelijk op die vrolijke dag bestond veel belangstelling. Jaap en Elly wonen aan de Acacialaan. Het Brulboei-bestuur is de zaak lang zamerhand een beetje zat aan het wor den. Er is nu een imoasse ontstaan, die bijna niet te doorbreken valt. Het liefst zou men de inspectrice maar passeren om de zaken eens rechtstreeks bij het ministerie onder de aandacht te brengen. Een half jaar geleden heeft de gemeente contact proberen te krijgen met het ministerie, maar daar verwees men weer terug naar de inspectrice. BEVERWIJK. De winkeliersvereni ging Stadscentrum bestaat op 1 septem ber tien jaren en daarom is er éen feestweek georganiseerd met een pro gramma dat volgende week stellig dui zenden mensen naar de belangrijkste winkelstraten in het centrum zal trek ken. De terugweg leidde langs de Friese meren. In Den Oever werd nog eens „opgestoken” waarna om half zeven de geslaagde tocht in Velsen-Noord werd geëindigd. Alle deelnemers waren vol lof oVer de organisatie. licht. De winkels zijn die avond gesloten. Die zijn wel open op de vrijdagavond. Wethouder Roessingh zegt het idee te hebben gekregen, dat de inspectrice de zaak met al haar argumenten zo lang mogelijk probeert tegen te houden, om dat het ministerie van CRM een ontzet tend groot geldgebrek heeft. Hij vindt het op zich al onbegrijpelijk, waarom de toestemming voor de fusie tussen Brul boei en Planeet moet afhangen van eventuele nieuwbouw voor de Brulboei. Zonder die nieuwbouw is de fusie im mers even goed mogelijk en kan men in Zee- en Duinwijk tenminste een begin maken met buurthuiswerk in De Pla neet. Om de ontstane impasse te door breken zal hij daarom opnieuw proberen de problemen rond de fusie rechtstreeks voor te leggen aan het ministerie van CRM in Rijswijk. :7. Donderdagavond 4 september wordt er van acht uur af in de Breestraat een grote muzikale taptoe en show gegeven, waaraan wordt deelgenomen door alle Beverwijkse muziekkorpsen, drumbands en majorettes. De Breestraat wordt hier voor afgesloten, zodat dit gebeuren zich kan voltrekken op de middenbaan, die met duizenden watts extra wordt ver- De mondelinge eisen en toezeggingen, die de inspectrice van CRM vroeg aan enerzijds het bestuur van de Brulboei en anderzijds het gemeentebestuur van Vel sen is bijna uitgelopen tot een contro verse tussen de gemeente en het bestuur De etalagewedstrijd is dan ook al gestart. Ook die staat in het teken van de sport. De etalagewedstrijd wordt be nut voo de kinderspeurtocht door het centrum op woensdag 3 september. Daar kunnen kinderen aan deelnemen van zes tot twaalf jaar. De deelnemingsformulie- ren worden uitgegeven aan de VVV- balie in de stationshal. De aanvangstijd is half twee. De speurtocht eindigt bij het Luxortheater en daar krijgen de jongens en meisjes een filmvoorstelling aangeboden en een versnapering. Onder weg delen enkele zaken stickers en der gelijke uit. Aan de speurtocht zijn na tuurlijk prijzen verbonden Er is ook extra gelet op het veilig heidsaspect. Zo moeten de kinderen ge bruik maken van de voetgangersover- steekplaatsen waar steeds iemand zal staan om de jongens en meisjes zo nodig bij het oversteken te helpen. Voor de weigering om de fusie goed te keuren heeft de inspectrice van CRM drie argumenten naar voren gebracht, namelijk een naar haar mening te zwakke bestuurskracht bij De Brulboei; een te sterk personeelsverloop en een te slecht onderkomen van het buurthuis in Oud-IJmuiden. Een gesprek tussen het bestuur en de inspectrice heeft de eerste twee argumenten uit de weg weten te ruimen, maar het slechte onderkomen van De Brulboei is als een zwaard van Damocles boven de fusie blijven hangen. Niet alleen Velsen, maar ook Bever wijk en Heemskerk hechten grote waar de aan het toewijzen van bouwgrond door de provincie binnen de eigen ge meentegrenzen. Velzen constateert de laatste tijd bij het provinciaal bestuur een zekere versoepeling, in ieder geval een minder starre houding tegenover deze plannen dan voorheen. Ditmaal voerde charmante Elly Appel geen tennisracket met zich mee, maar bruidegom aap Vessies. De Nederlandse kan men pas eind volgende week ont dekken en dan niet zelf of men een prijs heeft gewonnen. Dan komt er namelijk een grote kraam van de Stads- centrumwinkeliers in het centrum te staan. Enkele lieftallige dames zullen dan de aangeboden programma’s „che misch bewerken” en als er dan maar de goede tekst te voorschijn wil komen zit men in de prijzen. Handig eigenlijk, van die zakenclub, want nu kan men er ook van verzekerd zijn, dat er geen pro gramma op straat komt te liggen. Gooit men het zelf weg, dan zal de jeugd het wel verzamelen. Houdt de straten schoon, weet u wel. De hostesses gaan overigens zaterdag van tien uur af al programma’s uitdelen. Zij worden „aan gekleed’,’ door de Beverwijkse modehui zen in het centrum. De rondrit van Elly Appel krijgt natuurlijk enige muzikale omlijsting. VELSEN. De gemeente wil op de lopende begrotingsrekening voor dit jaar extra geld uittrekken voor de aanschaf van spel- en ontwikkelingsmateriaal- Het geraamd bedrag van ruim zevenen twintig mille is vierduizend gulden te laag. De gemeenteraad wordt gevraagd akkoord te gaan. Momenteel heeft woningbouw plaats aan de Orionweg/Raafstraat en in Oud- IJmuiden (Sluiswijk). Over niet al te lange tijd is de start van huizenbouw te verwachten aan de Minister van Hou tenlaan en in Velsen-Oost. Als over enige tijd Sluiswijk is volgebouwd moet de woningbouw in Velsen worden stop gezet, omdat er dan geen ruimte meer is voor bóuwaktiviteiten. De doorstroming van Velsenaren naar de zogenoemde overloopgebieden heeft wel plaats, maar of hiervoor voldoende belangstelling blijft bestaan moet nog worden af gewacht. Temeer - zo schrij ven burgemeester en wethouders - om dat al een spontane overloop plaats beeft naar diverse andere gemeenten. Gebleken is dat een deel van de gega digden zonder bemiddeling probeert woonruimte te krijgen. In ieder geval zal Velsen met de twee andere IJmondgemeenten voortdurend over de overloopproblematiek in gesprek blijven. Namens de IJmond, waaronder in dit geval ook Hoogovens valt, zal het Velsense bureau woonruimteverdeling optreden voor het toewijzen van wonin gen in Alkmaar. Deze gemeente komt wat de bouwplannen betreft nog het meest voor een doorstroming vanuit de IJmond naar de noord in aanmerking. Zit u graag in mooi leer? Kom dan eens kijken bij Select. Select maakt uw keuze in mooi leer veel royaler: zitelementen -. hoekkombinaties - bankstellen - fau teuils - enz. Kalfsleer - wildleer - Zuid- amerikaans rundleer - leer verwerkt als patchwork. Dit alles gekombineerd met een ongekend grote keuze in wand- meubelen (o.a. Hülsta Studio) en JT handgeknoopte tapijten H Zijlweg 9-11 (begin Zijlweg rechts) Haarlem Tel. 324866 Filiaal van Stoutenbeek Wooncentrum en Sunart Interieur-architektuur te Beverwijk eerste programma-onderdeel zaterdag 30 augustus de huldiging van de Bever wijkse tenniskampioene van Nederland Elly Appel. Om drie uur wordt zij gehuldigd in „Bellevue” en omstreeks half vier begint zij aan een rondrit In een open auto via Breestraat, Zeestraat, Moensplein, Kees Delfsweg, Klooster straat, Koningsstraat, Peperstraat en te rug naar Bellevue. VELSEN-NOORD. Begunstigd door bijzonder mooi weer hebben tweehon derd leden van de afdeling Velsen- Noord an de Algemene Bond van Be jaarden donderdag een geslaagde bus tocht gemaakt naar Gaasterland. Zonder enige afspraak naar later bleek lieten de chauffeurs van de vier bussen hun reizigers genieten van een prachtig begin van de tocht, die gedeeltelijk langs het Noordhollands-ka- naal en over dit water naar Den Oever leidde. Hier werd de koffie genoten. Na een kort verblijf werd de Afsluitdijk „genomen” om het Friese land te berei ken, dat voor zeer velen nog onbekend gebied bleek te zijn. Voor een belangrijk deel de kustlijn langs het Ijsselmeer volgend werd het prachtige Gaasterland bereikt waar in het uitgebreide recrea- tie-centrum „Gaasterland-Rijsterbos” de broodtafel werd gebruikt. Voor een kor te wandeling was een groot aantal te vinden maar ook wegens de warmte zochten anderen verkoeling in de bossen. De heer E. Sanders, die als tweede voorzitter, de heer A. J. D. van der Hoff verving bracht dank aan allen die de tocht hadden voorbereid en anderen die steeds hulpbereid zijn. De damesleden van de afdeling Velsen van het Rode Kruis die in elke bus aanwezig waren ontvingen evenzeer veel dank. Gelukkig hoefden zij geen hulp te verrichten. Hostesses zullen haar begeleiden en duizenden feestprogramma’s uitdelen. Wel aanpakken, want aan die program ma’s zijn grote prijzen, in totaal zo’n honderdvijftig, verbonden, waarvan de winkelwaarde boven de 15.000,- ligt. De zakenmensen doen er dit jaar wat aan! Zes zaken waren alleen al goed voor er doen zo’n centrum mee. Er wordt ook een krediet gevraagd om het gymnastieklokaal aan de Gerard Doustraat in IJmuiden van vier nieuwe gyninastiekbanken te voorzien. De thans in gebruik zijnde banken zijn verouderd. Voorts wil de gemeente het bedrag per lagere school leerling dat is begroot voor schoolboeken, leer- en hulpmidde len pptrekken van achtenveertig guldep naar zèsehvijftig gulden. HEEMSKERK. Donderdagavond brak er brand uit op het binnenterrein van de kleuterschool De Regenboog. Buurtbewoners blusten het vuur dat woedde in een hoop afval. Er ontstond een geweldige rookontwikkeling. De brandweer zorgde voor de nablussing. De school liep geen schade op. Zaterdag 6 september wordt de brade rie voortgezet van tien uur ’s morgens tot vijf uur ’s middags. In plaats van de autoshow zijn er dan allerlei andere evenementen op de middenbaan van de Breestraat, zoals het optreden van de Schotse doedelzakband van Tempo Team uit Amsterdam, ponyrijden, paardetram. poppenkast en demonstraties. In de Zeestraat wordt weer gebarbecued. In de nacht van vrijdag op zaterdag staan alle kramen onder bewaking van de Heemskerkse herdersclub. Ongewenst bezoek zal het niet gemakkelijk krijgen Na dit alles komen de zakenmensen zelf op maandagavond 8 september b: een in „Kennemerduin” om wat na te praten en de prijzen van de etalagewed strijd in ontvangst te nemen. De gemeente heeft hierop aan CRM laten weten, dat het met alle haar ten dienste staande middelen verbetering van het onderkomen voor De Brulboei zal bevorderen. Het plan Sluiswijk is nog niet gereed, maar als een van de uitgangspunten voor het plan wordt re servering van grond voor een nieuw buurthuis genoemd. Wethouder Roes singh meent niet meer te kunnen toe zeggen, omdat deze uitgangspunten nog in een werkgroep van gemeente wijkcomité bësproken moeten voordat de beslissing valt. De verwarring en verwijten komen vooral voort uit het feit, dat de inspec trice van CRM bij het bestuur telkens weer hamert op die garantie van de gemeente, terwijl ze in gesprekken met het gemeentebestuur en met name met de heer Kwakkel als jeugdambtenaar heeft gesteld, dat CRM eventueel ook Op die vrijdag wordt de Breestraat voor het verkeer afgesloten van twee uur ’s middags tot elf uur ’s avonds. De braderie begint omstreeks vier uur. In Breestraat, Zeestraat, Kloosterstraat en Begijnenstraat komen zo’n honderdveer- tig kramen te staan. Oude ambachten, kunst en antiek en de normale con sumptie- en verkoopstands, alsmede voorlichtingsstands, poffertjeskraam en dergelijke. In de Zeestraat wordt een open barbecue gehouden als straatgebeu ren. Overigens is de Zeestraat de enige straat die niet voor het doorgaande ver keer kan worden afgesloten, maar veel automobilisten zullen wel een omwegge- tje kiezen als ze al die drukte zien. Wat die kunstmarkt betreft, daar komt onder meer de Bergense groep van twaalf kunstenaars. Nieuw is dit jaar de autoshow van achttien Beverwijkse autodealers, die op de middenbaan van de afgesloten Bree straat meer dan honderd modellen, waar onder nieüwe, zullen showen. Een kleine RAI dus. Dat gebeurt van vier tot tien uur en ’s avonds wordt de show weer verlicht met de extra schijnwerpers waar men donderdagavond tijdens de muzikale show ook van profiteert. De winkels zijn d? avond tot negen uur open, maar de braderie gaat door tot tien uur. ir Jt «fis? 5

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7