MET DRIE NATIONALE RECORDS: Sterke marathon in Enschede Dameshockeyteam had moedgevende start SPOfWWHBB Connors weer in Davis Cup HEROÏSCH KAMPIOENSDUEL TUSSEN JOJO EN HENRI B Sigmans kampioen Achtste plaats voor Siewertsen Martin Vreysen alleen aan kop 1 Royale zege op Trinidad en Tobago PECH WIERP WOLSINK TERUG MAANDAG 1 SEPTEMBER 19 75 SPORT 14 Geblesseerd Fel belaagd Voortreffelijk 4 ENITH BRIGITHA Hill maakte REDDE „ALL-IN belofte waar (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Karim Ressang: vier titels. Enith Brigitha: machtsvertoon. van Toos Bax: twee treffers. (Van onze sportredactie) Het voetbalteam van Iran plaatste zich door winst op Koeweit voor het Olympisch toernooi te Montreal. k Niet meer dan een luciferdikte scheidde beide klassedravers van een dead heat. De Nederlandse heren-atletiekploeg heeft het interlandseizoen zondag in Bernhausen afgesloten met een laat ste plaats in de drielandenwedstrijd Tijdens de marathon zelf waren ze zich nauwelijks bewust van eikaars aanwezigheid. Ron Hill, die twee jaar geleden ook al won in Enschede, was van het begin af te vinden in de alsmaar slinkende kopgroep, terwijl de opvolger van de wegens een bles sure tot de toeschouwersrol gedoemde Henk Kalf als tactiek had gekozen zoals hij zelf zei „niet meteen mee te gaan met die enorme sterke bui tenlanders”. Bij de finish had Vriend 7,5 minuut achterstand op Hill, die naar een nieuw Enschedees parcours- record van 2.15.59,2 snelde. Ron Hill won dit jaar al de marathons van Ankara en Debno en heeft als beste prestatie een tijd van 2.09.28 (in 1971) achter zijn naam staan. Finland heeft op verrassende wijze de interland atletiekwedstrijd tegen de Sovjet Unie gewonnen. De Finse heren versloegen de Russen, die op een aantal nummers zonder toppers als Borzov, Podloesnji, Sanejev Dimi- trenko en Pakhadze aantraden, met 109 tegen 103 punten. De Finse dames daarentegen waren veel te zwak voor de op volle oorlogssterkte uitkomende Russinnen: 53-92. Nikolina Rossita Eén week na het behalen van de Europese zij span-titel heeft de com binatie Ton van Heugten/Dick Steen bergen ook de Nederlandse titel vero- land-Maleisië 7-0, C: Argentinië-Bermu- da 5-0, Wales-Jamaica 5-0; D: België- Denemarken 7-0, Schotland-Canada 5-0, F: Nieuw-Zeeland-Groot Brittannië on der 23 jaar 4-2. LEIDSCHENDAM. Het was begrij pelijk dat er op grote schaal bij voor baat werd getwijfeld aan de zin om ook dit seizoen vast te houden aan het sinds 1970 traditionele sluitstuk van de natio nale zwemkampioenschappen, de all in- finales. Normaal gesproken is dit gala van de snelste zwemmers en zwemsters van de titelstrijd in de diverse leeftijds groepen het absolute hoogtepunt in het Nederlandse zwemgebeuren, maar daar van kon dit seizoen dooreenvoudig geen 2. 3. slag: - Karim Woutering schoolslag: Tijdens de Nederlandse waterpolo- kampioenschappen voor adspiranten in Drachten, ging de titel bij d e jongens naar De Zijl/LGB uit Leiden en bij de meisjes naar ZPB uit Barendrecht. Een goed op elkaar ingespeelde verde diging met Susan Bekker (Hilversum) als resoluut laatste steunpunt brak de weinige aanvallen van Trinidad vroegtij dig af. De voorhoede van Nederland ontwikkelde een hoog tempo en creëerde een aantal kansen, die onbenut bleven. Trinidad’s keepster Josa speelde daarbij ook een voorname rol. In de 22e minuut wist Toos Bax wederom een strafcorner te benutten (2-0). Een zich gemakkelijk vrij spelende Marlies Jansen bracht acht minuten later na een solo-actie de stand op 3-0. NEW YORK (Reuter). Chris Evert en Jimmy Connors, vorig jaar nog ver loofd, maar nu alleen nog met elkaar in verband gebracht als lijstaanvoerders bij de open Amerikaanse kampioenschap pen, hebben zich dit weekeinde zonder zorgen geplaatst voor de laatste zestien van Forest Hills. Evert zegevierde met 6-3, 6-3 over de Russische Natasja Tsjmyreva en Connors won met 6-3, 6-1 van de Fransman Georges Goven. sprake zijn. De all-in-finales kwamen als mosterd na de maaltijd als gevolg van het tjjdstip waarop het toernooi om het wereldkampioenschap in het Colum- biaanse Cali werd afgewerkt, van medio tot eind juli. Omdat de strijd om de wereldtitels direct aansloot op het kam pioenschap voor leefijdsgroepen en om dat er vorige week om de Europese bekers gezwommen moest worden, was er, bij afwezigheid van de naar Cali uitgezonden groep, geen gelegenheid om het paradepaardje van de KNZB eerder op de agenda te zetten dan afgelopen weekend. Gisteren zijn in Londen vier jach ten, waaronder de Nederlandse The Gre at Escape, gestart voor de „Clipperrace” om de wereld. De eerste etappe gaat naar Sydney, de tweede voert over Kaap Hoorn weer terug naar Londen. Het record van 69 dagen staat op naam van de Britse clipper Patriarch. had het dan nooit gewonnen.” Nu vocht Jojo zich, geïnspireerd door wel vijf voorliggende dravers, terug om in een magistraal duel Henri Buitenzorg op de finish te kloppen. In de tweede manche sloeg even wel het noodlot voor Wolsink toe. Hij kreeg in de zesde ronde problemen met de kettinggeleider en werd te ruggeworpen naar de vijftiende plaats. Sigmans won en verzekerde zich van de nationale titel. In de eindstand heeft Sigmans twee punten voorsprong op Wolsink. AMSTERDAM. Frans Sigmans is gisteren in Amsterdam Nederlands kampioen motorcross in de 500 cc geworden. Na de eerste manche leek het daar niet erg op, want de Brabander kwam niet verder dan de derde plaats. De 5000 toeschouwers op het circuit aan de Basisweg waanden toen Gerrit Wolsink, winnaar van die manche, al de zekere titelhouder. In 2.23.33,5 rondde Vriend de 42 kilometer en 195 meter zo’n vijf mi nuten boven zijn persoonlijke record, dat hij dit seizoen in Brussel vestigde. „Gezien de weersomstandigheden vind ik het reëel deze tijd terug te bren gen tot een tijd van 2.18,00” vond KNAU-keuzeheer Hes Grewer, die dan ook van plan is Cor Vriend en de geblesseerde Groninger Henk Kalf (in Amsterdam een nationale record tijd van 2.16,53 scorend) voor te dra gen bij het Nederlands Olympisch Comité als deelnemers aan de Olym pische Spelen van Montreal. Een be wijs voor de vooruitgang van de maratbon-top, die jarenlang alleen de nu als bondstrainer fungerende Aad Steylen als enige nationale marathon- hoop had. verd. Het tweetal won gisteren in het Drentse Anlo beide manches en werd daardoor onbereikbaar voor de com binatie Biggelaar/Van den Bijl. Ook Ashe, Orantes, Ramirez, Salomon en tot veler verrassing Hewitt plaatsten zich. Vooral Salomon had de nodige moeite. Het opkomende talent Fibak uit Polen werd door hem 4-6, 6-0, 7-6 verslagen, nadat Salomon in de tien de game van de derde set slechts één slag van de nederlaag was verwijderd geweest. Overigens heeft Connors zich voor het eerst in twee jaar beschikbaar gesteld voor de Amerikaanse Davis Cup- ploeg. De Haagse tennisleraar Marian Lau- din is voor de derde achtereenvolgende maal leraren-kampioen van Nederland geworden. Hij zegevierde met tweemaal 6-3 over Frans de Kort. Voor het eerst werd er niet gespeeld om geldprijzen. De Duizend Meren-rallye in Finland werd gewonnen door de Finnen Mikkola en Aho. De internationale motorcross in de 125 cc-klasse op het Lochemse circuit de Gageldijk, leverde een overwinning op voor Gerard Rond uit Bennekom. Immo Scheer Lier is winnaar ge worden van het vierstedentoernooi bas ketbal in Amsterdam. In de finale ver sloegen de Belgen het organiserende Delta Lloyd met 85-73. tegen West Duitsland B en België. De Westduitsers behaalden bijna het dubbele aantal punten van onze land genoten: 183 tegen 100,5 punten. De Belgen verzamelden 142,5 punten. Over het algemeen werden tijdens de wedstrijden in het vlakbij Stuttgart gelegen Bernhausen matige prestaties geleverd. Voor 2500 toeschouwers be haalde Nederland slechts twee over winningen door Frank Nusse (800 m) en Jan Struyk (400 m horden). Frank Nusse, die eerder dit seizoen al had laten zien een uitstekende 800 meter te kunnen lopen hij is met Evert Hoving met 1.47.2 aanvoerder van de Nederlandse seizoenranglijst zege vierde in Bernhausen dankzij een sterke eindsprint. De Amsterdammer noteerde een tijd van 1.49.8. Evert Hoving eindigde als derde in 1.50.1. Toen Hill samen met de Schot Keith na ruim 30 kilometer afscheid nam van de inmiddels al uitgedunde kopgroep, had hij alleen voor ogen zijn triomf van 1973 te prolongeren. „Daarbij proberend het Enschedese parcoursrecord van Bernie Allen (2.16.54,0) te verbeteren. „Dat had ik de organisatie beloofd.” Ron Hill, die ondanks zijn 37 jaren beslist nog niet denkt aan „uitstappen”, maakte die belofte waar. Alleen de Schot Keith en de Australiër Norman konden hem nog enigszins volgen, maar van echte spanning was na 30 kilometer geen sprake meer. Tijdens wedstrijden in Maastricht heeft Jos van Schijndel uit Oss de race in de internationale 350 cc- klasse gewonnen. Bert Struyck uit Zaltbommel zegevierde bij de halve liters, terwijl de race bij de zijspan nen werd gewonnen door de Alk- maarse combinatie Cees de Boer en Klaas de Geus. DEN HAAG (ANP). - Martin Vreysen van Feyenoord heeft zijn eerste positie op de topscorerslijst verbeterd. De rech terspits van de Rotterdammers maakte in het duel tegen NAC één treffer en bracht zijn totaal op vijf. Scherpschutter van de dag was Nico Jansen, die in het duel FC Amsterdam-Go Ahead Eagles drie doelpunten maakte. De lijst ziet er aan de kop als volgt uit: 1. Vreysen (Feyenoord) 5, 2 Kreuz (Feyenoord), Lubse (PSV), Van der Kuylen (PSV). Nanninga (Roda JC), Ayre (Telstar) en N. Jansen (FC Amsterdam), allen 3. Zeventien spelers scoorden twee doel punten. Terwijl het laaiend enthousiaste Duin- digt in angstige spanning de uitslag van de fmishfoto afwachtte, gaf Jan Wage- naar zijn grote tegenvoeter Jan van Dooyeweerd direct na de meet laconiek een hand. Had hij dan wel kunnen zien dat niet zijn Henri, maar Jojo de win naar zou blijken? „Ach, het was mijn voorgevoel” merkte Wagenaar op, voor wie de tweede plaats uiteindelijk toch wel teleurstellend moet zijn geweest. De Amerikaan Schoonmaker werd op het Michiganmeer bij Chicago we reldkampioen zeilen in de Startklasse. WASSENAAR. Jojo Buitenzorg is gistermiddag op Duindigt de grandioze nieuwe Nederlandse draverskampioen geworden in een koers die zonder aarze ling kan worden bijgeschreven als een der mooiste uit de historie. Bovendien was dit Nederlands kampioenschap de snelste uit de geschiedenis. De kilome- tertijd van 1.18.5 over 2600 meter geldt zonder meer als een wereldtijd. Dat deze 1.18.5 niet alleen door winnaar Jojo Buitenzorg, maar evenzeer door de an dere, grote vedette in de nationale draf- sport Henri Buitenzorg werd gereali seerd, geeft al aan dat het verschil tussen het tweetal bijzonder gering was. Ir Oud-wereldkampioen schaken Fi scher heeft 20 miljoen dollar schadever goeding geëist van de schrijver Brad Darrach en de uitgevers van het boek „Bobby Fischer tegen de rest van de wereld”. Fischer beschuldigt Darrach van inbreuk op zijn privé-leven. EDINBURGH (ANP) Het Neder lands dameshockeyelftal heeft zaterdag in kil Edinburgh de eerste wedstrijd in de voorronde van het IFWHA-wereld- hockeytoernooi met 4-0 gewonnen van Trinidad en Tobago. Het Nederlands elf tal verdedigt de wereldtitel en is bij de 22 deelnemende landen als eerste ge plaatst. Dit favoriet zijn speelde zeker in de eerste tien minuten een beduidende rol. De oranjedames kwamen moeilijk in hun spel tegen een soms hard verdedi gend Trinidad. Pas nadat Toos Bax in de twaalfde minuut en door Marlies Jansen gestopte strafcorner onhoudbaar insloeg kwam er rust in de ploeg en begon nieuwe taktische 1 3 3 3 systeem te werken. Tijdens internationale trampoline- wedstrijden in Bern is Jacqueline de Ruiter derde geworden bij de dames met 65.60 punten. ENSCHEDE. „Well done, goed gedaan”. Met deze woorden compli menteerde zaterdagmiddag in het En schedese Diekman-stadion de winnaar van de vijftiende internationale En schedese marathon een andere win naar namelijk de eerst aankomende Nederlander, die vanwege die presta tie de nieuwe nationale kampioen mocht noemen. Heel even stonden ze in eikaars nabijheid ,de Engelse dr. Ron Hill met zijn 37 jaren de meest ervaren en ook een van de meest succesvolle marathonlopers ter wereld en de 13- jaar jongere Brabander Cor Vriend, die eigenlijk pas sinds een jaar intensief het mara- thonwerk doet. De combinatie Van Dooyeweerd-Jojo Buitenzorg. Jojo behaalde gisteren zijn tweede draverstitel; voor Van Dooye weerd was het zijn zesde kampioenschap als rijder. HOCKENHEIM. De Nederlander Cees Siewertsen is op het circuit van Hockenheim met een Porsche Carrera als achtste geëindigd in de achtste en voorlaatste race voor het internationale kampioenschap sportwagens (boven 2000 cc). Winnaar werd de Westduitser Klaus Ludwig met een Ford Capri. Hij legde de 135,7 kilometer af in 45 minuten en 40,4 seconden. Tweede werd de Engels man John Fitzpatrick met een Gelo- Porsche Carrera in 45.42,6. Dat de tweedaagse manifestatie in het sfeervolle bad „De Fluit” in Leidschen- dam niet al heel snel naar de vergetel heid zal af glijden is een verdienste van Enith Brigitha. die zelfs een maand na de „seizoenpiek” in Columbia nog in staat was tót enkele krachtsexplosies van indrukwekkend niveau. Het meest tot de verbeelding sprekende resultaat bereikte de IJ-zwemster gistermiddag op de 100 meter vrije slag, waarop Ze haar eigen nationale record verbeterde van 57.68 tot 57.53. Na Kornelia Ender en Shirley Babashoff neemt Enith met die tijd de derde plaats op de wereldrang lijst in. Het was niet de enige gelegen heid die Enith Brigitha aangreep om wat correcties te laten aanbrengen in de recordboeken van de zwembond. Zater dag al had de Amsterdamse nieuwe toptijden laten registreren op de voor haar incourante nummers 400 meter vrije slag en 200 meter wisselslag. Op de 400 meter kreeg het tot zaterdag be staande record van José Damen een fikse duw (van 4.25.76 werd het 4.23.60, José kon haar eigen kansen niet verdedigen omdat zij op medisch advies op het appel ontbrak) en op de wisselslag knabbelde Enith tweetiende van een se conde van het al op haar naam staande record af: van 2.26.49 werd het 2.26.47. Zeer waarschijnlijk zal de Davis Cup-wedstrijd tussen België en Neder land plaatsvinden op 26, 27 en 28 sep tember in Brussel. België had graag een week eerder willen spelen, maar deze wens zal waarschijnlijk niet worden vervuld. Nu is het vrijwel zeker dat, Tom Okker voor Nederland uit zal ko men. Op de wisselslag werd Enith overigens zeer fel belaagd door Annelies Maas en Wijda Mazereeuw wat voor Annelies Maas resulteerde in een nieuw nationaal aspirantenrecord: 2.26.84. De show van Enith Brigitha was de enige hoeksteen van de all in-finales waarin de overige Cali-gangers niet meer tot prestaties van het allerhoogste kaliber konden komen, al waren de tijden die Wijda Mazereeuw op de 100 en 200 meter schoolslag op de klokken bracht (respectievelijk 1.16.40 en 2.42.15) stellig van zeer aanvaardbaar niveau. Na de rust werd het noeste werk van Conny Nessen op de linkervleugel be loond. De Amsterdamse zette doelvrou- we Josa keurig op het verkeerde been (4-0). Trinidad wist hierna met enige doorbraken de Nederlandse verdediging terug te dringen. De debuterende keep ster Joke Dragt hoefde echter slechts enkele malen in actie te komen. Neder land schiep zich aan het eind van de tweede helft nog enkele kansen, doch deze werden niet' benut. Een viertal strafcorners werd op de lijn gestopt of door de zwak leidende scheidsrechters afgefloten. Coach Riet Küper en trainer Anton Brouwer waren beiden redelijk tevreden met het resultaat, alhoewel men een aantal directe kansen een an der lot had toegewenst. Het nieuwe tactische concept werd naar hun mening bij vlagen goed toegepast. In de andere wedstrijd voor groep A won Ierland met 7-2 van Oostenrijk. De andere uitslagen: Groep B: Enge- De Zweedse motorcoureur Ander sson won in Wohlen de grote prijs van Zwitserland en werd hierdoor tweede in de eindrangschikking van het wereld kampioenschap motorcross in de 250 cc- klasse. De Belg Everts was reeds zeker van de titel. Wereldkampioen schaken Karpov speelde in de tiende ronde van het internationale toernooi in Milaan remise tegen de Hongaar Portisch. Beiden heb ben de leiding met zes punten. Bij de heren toonde Karim Ressang zich de grote titel-slokop, ondanks het feit dat hij de afgelopen week met keelklachten te kampen had en zeker niet voor honderd percent fit de start blokken besteeg. Dat de HPC-zwemmer, die morgen terugkeert naar de Verenig de Staten om daar verder te werken aan zowel zijn studie als aan zijn zwemcar- rière, de rugslagnummers in overigens teleurstellende tijden won kan niet an ders dan een doodnormale zaak worden Gerard Tebroke, die afgelopen vrij dag in Londen een voortreffelijke 10.000 meter liep en Zijn persoonlijk record met ruim 40 seconden omlaag bracht tot 28.04.2, bleek daarvan nog veel te vermoeid om in Bernhausen een rol van betekenis te kunnen spe len op de 5000 meter. De Aaltenaar eindigde als vierde in 13.57.4. Van goed Nederlands niveau was de 14.5 seconden waarmee Jan Willem Boog man tweede werd op de 110 meter horden. Eltjo Schutter slaagde er ook in Bernhausen niet in zijn Neder lands record polsstokhoogspringen te verbeteren. De Nijmegenaar werd tweede met een sprong van 4,80 me ter. Het Bulgaarse kwartet Sterewa, Liliana Tomowa, Pesjliwanowa en Svetla Zlateva heeft zaterdag tijdens atletiekwedstrijden in het Vasil Levskistadion in Sofia het wereldrecord 4 x 800 meter esta fette dames gebracht op 8 minuten en 5,2 seconden, een gemiddelde van 2.01,4 per loopster. Het oude record stond op naam van een andere Bul gaarse ploeg met 8.08,6. Want het was juist Henri die de koers voor het belangrijkste deel „maakte”. Het paard nam direct na de start de leiding, sloeg een aanval van Jojo al direct af en dwong Abner M, die voort durend verwoede pogingen deed de kop over te nemen, tot een zuurstofvretende positie in de tweede rij. Bij het ingaan van de laatste bocht leek Jojo, op dat moment in derde positie, zijn kansen voorgoed te verspelen. Het paard sprong in een kleine galoppade. Van Dooye weerd: „Mijn hart stond stil. Achteraf vond ik het toch niet zo erg. Als ik was doorgegaan, had ik de laatste bocht waarschijnlijk driedik moeten nemen. Ik Tijdens voor-Olympische scherm- wedstrijden in Montreal won de Russi sche Knijazeva het onderdeel floret voor dames. Tijdens de damesatletiek-inter- landwedstrijd CanadaOost Duits land, die in Ontario werd gehouden, kwam de Oostduitse speerwerpster Ruth Fuchs tot een sterke prestaie met een worp van 66 meter en 46 centimeter, de beste wereldseizoen- prestatie. Bij het discuswerpen kwam Sabine Engel tot 64,56 meter. De 1500 meter werd gewonnen door Ulrike Klapezynski in 4.08.8. De Oostduitse dames wonnen met 83-51. Dick Maassen van de Brink is zon dag in Leiden Nederlands kampioen 50 kilometer snelwandelen geworden. De Leidse hovenier legde de afstand af in 5 uur 5 minuten en 51 secon den. De 21-jarige Tjeerd van ’t Land heeft een eenjarig contract bij de eerste divisieclub PEC getekend. Van ’t Land speelde het afgelopen seizoen in Ameri ka en voorheen bij NEC. Florissant-prijs 2040 m. 1. Norma Kid (P. Smit), 2. Mario Spencer, 3. Norman Princess. Winn. 2 - pl, 1,40 2,20, 2,10, kopp. 18,70, trio 127.80. Jojo Bultenzorg-priJs 2040 m. 1. Nenuphar (J. van Dooyeweerd), 2. Kermit G. 3. Morschy G. Winn. 1,60, pl. 1,30, 1,50, kopp. 3,10. Wassenaarse Pauw-prljs 2500 m. 1. Midnight Millie (mej. R, Schwarzkachel), 2. Frederique, 3 Darius Honey. Winn. 10,10, pl. 2,30, 2,30, 1,40, kopp. 51,90, trio 278,60. Olga Pluto-prijs 2040 m. 1. Kelno <W. Geer- sen), 2 Larens Abaka, 3. Jacques. Winn. 6.- pl. 3,60, 2-, 2,90, kopp. 26,50, supertrio 529,90. Kampioenschap van Nederland 2800 m.1. Jojo Buitenzorg (J. van Dooyeweerd), 2. Hen ri Buitenzorg, 3. Jonker Volann. Winn. 2,80, pl. 1,90, 1,70, 4,60, koppel 3,30, trio 178,40. Bold Amber-prijs 2100 m.l. Coyen Cat (Mej. Schwarzkachel), 2. Jewel, 3. Tudor Roussl S. Winn. 3,30, pl. 1,40, 1,60, koppel 7,20. El Hadie-prijg 2040 m. 1. Lonely Star (J. G. H. de Jong), 2. Miltiades J, 3. Lady Baker. Winn. 41.40, pl. 6,30, 1,60, 11,30, kopp. 1,70, trio 12.193,70. Eland-prijs 1000 m. 1. Kolja T (A. Harmsen), 2. Kamiel, 3. Iwan Mae. H. Winn. 1,70, pl. 1,30. I. 90, 1,90, kopp. 7,50. Carrera-prijs 1900 m. 1. Notre Cherie (C. Vandeuren), 2. Jet Flight, 3. Woodfeet’s Terry Winn. 11,10, pl. 2,40, 1,90, 4,70 kopp. 26,70, trio 567,50. Gunnar Dearprjjs 2120 m. 1. Nathan Olivier (C. van Leeuwen), 2. Max Record, 3. Marga- reth. Winn 1,60, pl. 1,40 2,40 kopp. 12,30. Totalisator-omzet 541.471.-. Sunertrio: Olga Pluto-prijs 1. No. 6 (Kelno, W. Geersen) 2. No. 10 (Larens Abaka, W. Duivenvoorden) 3. No. 8 (Jacques, J. Hoejen- bos), totale omzet: 27.585, uitkering: 529.90. genoemd. Het tekent echter de niet al te florissante situatie bij het herenzwem men wel, dat Ressang ook op de 100 meter vrije slag en de 200 meter wis selslag de titels naar zich toe trok. Trainer Wim Geurtsen van HPC: „En als hij helemaal oké was geweest, dan had hij Henk Elzerman op de 200 meter vrije slag ook nog kunnen pakken, daar ben ik van overtuigd”. Met vier titels voor Ressang bleef diens „schaduwge- vecht” met Enith Brigitha onbeslist: ook de Amsterdamse vedette mocht viermaal de hoogste trede van het ereschavotje beklimmen. Voor het overige was het all in gebeuren in Leidschendam een onbevre digende, qua niveau zelfs zeer teleurstel lende zaak. Een samenvoeging met de leeftijdsfinales zal er ook volgend jaar niet in zitten, gezien de Olympische Spelen in juli en wedstrijden om de Europa Cup in augustus. BERT BREVOORD De belangrijkste uitslagen van de all in- finales zijn: ZATERDAG: D.-mes: 400 meter vrije slag: 1. Enith Brigitha (IJ) 4.23.60 (Nieuw Ned. re cord), 2. Annelies Maas (De Rijn) 4.29.83. 3. Lenny van Kraay (PSV) 4.35.22. 200 meter schoolslag: 1. Wijda Mazereeuw (Zwepho) 2.42.15, 2. Marian Eding (PSV) 2.48.48, 3. Maritzka van de Linden (Rotterdam) 2.51.51. 200 meter rugslag: 1. Wllke Peeters (Mosa Regio) 2.25.63, 2. Paul van Eijk (HPC) 2.27.11, 3. Linda Faber (VZC-Rltm.) 2.29.91, 4. Carrv Muylaert (DWT) 2.30.09. 200 meter wisselslag: 1. Entih Brigitha (U) 2.26.27 (Nieuw Ned. record), 2. Annelies Maas (De Rijn) 2.26.24 (Nieuw Ned. adsp. record), 3. Wijda Mazereeuw (Zwepho) 2.26.86. HEREN: 200 meter schoolslag 1. Robin Woutering (Zeemacht-Noordkop) 2.36.30, 2. Ro nald Hond (IJ) 2.28.14, 3. Henk Bakker (De Devel) 2.39.29. 200 meter rugslag: 1. Karlm Ressang (HPC) 2.13.37. 2. Fred Eefting (De Vechtstreek) 2.16.76, 3. David Schaddenhorst (Zlan.Vlt.) 2.17.66. 200 meter wisselslag: 1. Karim Ressang (HPC) 2.17.61, 2. Ernst Bekkering (HPC) 2.18.51, 3. Fred Eefting (Vechtstreek) 2.20.06. ZONDAG: Dames: 100 m vrije slag: 1. Enith Brigitha (IJ) 57.53 (nieuw Ned. record), 2. Inkeke Ran (DJK) 1.00.11, 23. Annelies Maa= (De Rijn) 1.50.63. 200 meter vrije slag: 1. Enith Brigitha (IJ) 2.05.48, 2. Annelies Maas (De Rijn) 2.10.64, 3. Ada Pors (VZC-VL) 2.14.03. 100 meter schoolslag: 1. Wijda Mazereeuw (Zwepho) 1.16.40, 2, Maritzka van de Linden (Rotterdam) 1.18.82, 3. Tineke Sleking (ZPA) 1.20.14. 100 meter rugslag: 1. Paula van Eyk (HPC) 1.07.97, 2. Dlane Edelijn (VZC-VL) 1.28.63, 3. Corlanne Heymans (Zeester-Prlnssen) 1.09.23, 4. Carry Muylaert (DWT) 1.10.41. HEREN 100 m vrije slag: 1. Karim Ressang (HPC) 54.92, 2. Ruud Beele (Zlan-Vit) 55.87, 3. Albert lïag: i', Henk Elzerman (Zian- Ressang (HPC) 2.00.13, 3. (Zeemacht-Noordkop) 1. Ronald Hond (IJ.) Henk Bakker (De Devel) 1.07.96, 3. Robin Woutering (Zeemacht-Noördk.) 1.13.66. m. vlinderslag: 1. Ronald Woutering (Zeemacht-Noordk.) 1.00.66, 2. Ruud Pijper (VZC-V1.) 1.01.00, 3. Mark Eligh (Breda 1.02.49, 4. Frans Krlger (IJ) 1.03.30. 100 m rugslag: 1. Karim Ressang (HPC) 1.00.97 2. Fred Eefting (De Vechtstreek) 1.30.01, 3. David Schaddenhorst (Zlan-Vit) 1.03.03. 400 m wisselslag: 1. Ronald Woutering (Zee macht-Noordk) 4.52.32, 2. Ernst Bekkering (HPC) 4.54.50, 3. Robin Woutering (Zeemacht- Noordk.) 4.57.98. Boonstra (NZC-21) 55.97. 200 m vrije Vit) 1.59.53, 2. Ronald 2.03.26. 100 m. 1.11.52, 2. 100

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 14