Na overwinning tegen EDO Terras vogels heeft riante voorsprong Starko nu pas veilig Nicols wil niet te veel geld hebben HONKBAL- CIJFERS Zege OG in promotieduel I SPORTIEF te 1 PR „Sponsor van twee ton is niets” i Ai Sba Md H.H. Aannemers**^ let op 1 SPORT 1975 16 SEPTEMBER MAANDAG 1 17» (Van onze honkbalmedewerker) 1 ;v Opbrengst (TA 'I y .,.#7' 1 i Eindstrijd 1 I F wi I ft, ■■I VIERDE LANDSTITEL VOOR DE NICOLS Simon Heemskerk: Dit A komt ons volledig toe F - Het kampioensteam van de Haarlem Nicols: v.l.n.r. staand: manager Boon, Morton, Jenken, Van Doornspeek, Vakkers, Jelsma, (Van onze softbalmedewerker) 17- (Van onze honkbalmedewerker) if Ronald i ■i¥' Vader, Beentjes, Schiltmeyer, verzorger Lews, Steitz. Geknield: Lews, Naaktgeboren, Robert Maat, De Jager, Van der Vaart’, Daal, Boudewijn Maat. H.S.R. Bouwmatron Nijverheidsweg 27 Haarlem volg Bouwmatronborden bij Waarderpolder H.S.R. in 2 minuten rijden van Waarder- en Prinsenbrug en Amsterdamse Poort. feil De oude houtwerf, nu H.S.R. van de Kampersingel 22, Haarlem is heden verhuisd naar: (iwl Niet minder dan tien keer grepen de veldsters mis. Van spanning was nauwe lijks sprake De thuisclub deelde de be slissende klap al in de tweede inning uit. Niet alleen kreeg Tineke Hoenderdos toen moeilijkheden met haar controle, maar bovendien lieten de veldsters haar in de steek. Onze Gezellen, dat ook al door fouten in de eerste slagbeurt via Linda Hoogland een 1-0 voorsprong had genomen, werd binnen één slagbeurt op een 8-1 achterstand gezet omdat voor Tempo Team HHC Marijke Vermeer, Loes Buenting en Elly Nijhuis bovendien nog tot slagprestaties kwamen. Plotseling stortte Tempo Team HHC echter in elkaar. Eerst opende Ria Koe horst met een honkslag en toen werpster Mary Boekhout blunderde was de thuis club volledig aangeslagen. Na hits van Linda Hoogland en Nelleke Reijnders moest Mary Boekhout definitief het veld ruimen voor Joyce Crispijn, die ook al ras ondervond dat haar veldsters het lieten afweten. Pas bij 10-7 kon Loes Buenting met een fraaie vangbal op een klap van Ria Koehorst verder gevaar bezweren. HAARLEM. Voor koploper Terras vogels lijkt het behalen van de nationale softbaltitel nog slechts een kwestie van tijd. Met nog vier wedstrijden voor de boeg bleef de formatie van coach Teun van der Berg ook na het duel tegen EDO in het bezit van een riante voor sprong van vier punten. In dit duel van zaterdagavond kregen de Birds reeds in de eerste slagbeurt een flink rugge- steuntje toen Ludy van Mourik voor haar ploeg met een homerun opende. K Terrasvogels kreeg echter in de derde inning de helpende hand van EDO toe gestoken. Met twee nullen blunderde eerst Marjo van lepenburg twee keer en liet vervolgens Suze van Breukelen het afweten. Met een 3-0 voorsprong speelde Terrasvogels vanaf dat moment een ge wonnen wedstrijd. Dom honklopen en weinig tactisch slaan deden de schade voor Terrasvogels tot één run Emma Fictoor beperkt blijven. Het laatste woord was weer aan Ludy van Mourik, die met een gave tik op de kwam en vervolgens scoorde tweehonkslag van Elly Zweers. In het treffen tussen Tempo Team HHC en Kennemer Intersport OG was het vertoonde spel van matig gehalte. Fokke Jelsma van de Nicols is juist op tijd terug bij het eerste honk. Jelle Postma heeft het honk losgelaten. honken op een HAARLEM. Het honkbalteam van OG heeft de eerste wedstrijd in de promotiepoule tegen Holy met 4-2 ge wonnen. OG speelde in Vlaardingen foutloos. Niettemin moesten de Haar lemmers al in de eerste inning tegen een 2-0 achterstand aankijken. In de derde inning verkleinde R. de Wit deze achter stand tot '2-1. Pas in de achtste inning wist OG door te drukken. Snoeks bracht de ploegen op gelijke hoogte door een squeeze van Nico Koper, terwijl Koe horst met een honkslag twee medespe lers in staat stelde om de overwinning tot stand te brengen. Koehorst bracht het tot de volgende werpcijfers: 4-2-7. Zondag speelt OG in Haarlem de tweede wedstrijd in deze competitie tegen PSV uit Eindhoven. OVVO en pas één scoringspositie. Douglas Morton wist zijn zenuwen uit stekend in bedwang te houden, waardoor Paul Koch met 3 slag terug naar de dugout moest. De laatste OWO speler Henk Boeren ging uit door een door Leo Naaktgeboren goed gefielde bal, die hij hard en zuiver in de handschoen van eerste honkman Boudewijn Maat plaats te. De titel was binnen. Het tweede duel tussen de beide rivalen was niet belangrijk meer. In het Pim Mulierstadi- on kwamen de Nicols in een fantasieop- stelling uit, waarbij o.a. Jan Dik Leurs als eerste honkman fungeerde. OVVO won gemakkelijk met 5-1 van de kersver se landskampioen. HAARLEM. Door een dubbele overwinning op Euro Stars heeft Starko Birds zich dit weekeinde pas veilig ge steld voor de eerste klasse B. Zaterdag begon Starko Birds gespannen. Dit kwam ook wel tot uiting omdat Euro Stars na drie innings een 3-0 voorsprong had genomen. Kuipers kon in de derde inning scoren door een doorgeschoten bal. Rasmijn bracht zijn ploeg nog iets dichterbij door een honkslag van Arie Paap, de werper, van Starko Birds, die 10-2-9 gooide. Na zes innings had Euro Stars de voorsprong tot 4-2 uitgebouwd, maar vlak hierna brachten Paap en Kuipers de ploegen alweeer in evenwicht In de zevende inning nam Starko Birds door W. Kuipers en Peter Swier met 6-4 de leiding. Euro Stars kwam toch weer op gelijke hoogte in de negende inning. Op de valreep scoorde Krop het winnen de punt op een honkslag van W. Kui pers. HAARLEM. De vierde landstitel voor de Haarlem Nicols sinds de oprichting in 1963 is met het behalen van de Europa cup in 1966 en 1974 de zoveelste kroon op het werk van de Nicolsman bij uitstek: Theo Eder veen. De 57 jarige Haarlemmer heeft zich in diverse bestuursfuncties maar voornamelijk als voorzitter en bij gebrek aan een goede opvolger de laatste jaren als waarnemend voorzit ter, ingezet voor zijn club. Het gaat de Nicols financieel gezien niet over rozen. Naarstig wordt .dan ook naar een sponsor gezocht. Ederveen: „Wij zoeken bij Nicols een geldschieter, die ons een bedrag van rond de ton wil geven. Een spon sor van twee ton zullen we, hoewel dat vreemd in de oren moet klinken, afwijzen. Bij die bedragen draait al les wat er in een vereniging gebeurt om het geld en dan kan je er beter mee ophouden. Wij zijn het eerste jaar, dat we met een batig saldo be gonnen, zonder sponsor, dankzij de medewerking van de spelers, die veel van hun onkosten zelf voor hun re kening namen, goed doorgekomen. Maar of wij bijvoorbeeld het volgend jaar voor de Europa cup kunnen uitkomen is nog de vraag”. Gisteren was de verhouding iets dui deelijker. Twee homeruns van Rasmijn, met beide keren Kuipers op de honken bracht al vlug een 4-0 voorsprong voor Starko Birds op het scorebord. In de zevende inning deed Euro Stars iets terug, maar de gastheren konden niet verhinderen dat Starko Birds uitliep naar 1-7. HHC boekte zondag een fraai resultaat door Luycks Giants met 11-3 van het lijf te houden. Nadat HHC tot 6-3 was uitgelopen wisselde coach Jan Baars werper van der Burg voor Kou- wenhoven (samen 4-3-7). Een homerun van Duineveld een tweehonkslag van Maassen zorgden voor de uiteindelijke 11-3 overwinning. Zaterdag liep het allemaal iets minder. Een voorsprong van 2-0 moest al in de tweede inning uit handen worden gege ven. Giants liep uit naar 4-2 en HHC kon, ondanks enkel» onbenutte kansen niet verder komen dan 4-3. Aktie ’68 heeft ook de laatste competitiewedstrij den winnend afgesloten. In Amersfoort kwamen de pupillen va ncoach Shennan Kinney tot een onbedreigde overwinning van 4-10 Gisteren werd het 16-0. Wie er uit de eerste klasse A degradeert is nog niet bekend. Thamen, SCR en SC Haar lem zullen komend weekeinde beginnen met een nacompetitie. Laatstgenoemde had deze nasleep bijna kunnen voorko men. Zaterdag won SC Haarlem met 3- 2, maar zondag was RCH met 7-6 de meerdere. Beenders, Kops en Versloot tekenden voor de punten bij SC Haar lem. De verschillen waren gisteren ook weer bijzonder klein. Na drie innings waande SC Haarlem zich al veilig door een 6-0 voorsprong. Op het laatste mo ment kwam RCH nog langszij, waardoor een verlening noodzakelijk was. Kaest- ner stelde met een lucky hit De Boer in staat om het winnende punt binnen te lopen. Kops van Haarlem werd als werper in de kritieke fase nog gewisseld voor Ron Groot, maar ook hij kon het slaggeweld van RCH niet bedwingen. Standen IA: Aktie ’68 28-56, Mon- treu Neptunus 28-38, Ola UW 28-38, D. Pirates 28-28, RCH Cementbouw 28-22, Thamen 28-14, SC Haarlem 28-14, SCR 28-14. 1 B: Dorias Quick 27-48, Luycks G. 28-42 Euro Stars 27-30, De Spartaan 28- 25, HHC 27-24, Volewijckers 28-23, Star ko Birds 27-17, Gem Wass. 28-13. Coach Simon Heemskerk die als speler officieel afscheid nam, was uiterst blij met de titel. Hij stelde vanaf het begin van de competitie dat zijn team het sterkste was, dat er ooit in ons land had rondgelopen en dat leverde hem nogal wat kritiek op. Het behalen van het landskampioenschap stelde hem in zijn ogen in het gelijk. Heemskerk: „Afge- zien van enkele onnodig verloren wed strijden, maar welk team overkomt dit bij honkbal nu niet, hebben zij zeer konstant en sterk gespeeld. Wij beschik ken zonder meer over het beste negental en daarom komt ons de titel toe. Naast het behalen van het landkampioenschap vind ik het belangrijk, dat de nieuwe spelers Jersey van Doornspeek en Henny Jenken zich zo uitstekend hebben aange past en dat onze jeugdspeler Harm Schiltmeyer naar de top is doorgebro ken. Dat onze Amerikanen Steitz en Mor ton een gewichtig aandeel in het succes hebben gehad behoef ik niet te zeggen”. Naast Simon Heemskerk heeft de Amerikaan Steve Steitz een belangrijke rol bij het coachen van de Nicols ploeg gespeeld. Steitz is ook na het behalen van het kampioenschap weinig uitbun dig, maar over zijn ploeg wil hij toch wel waarderend spreken, Steitz: Het en thousiasme waarmee de Nicols dit sei zoen honkbal hebben gespeeld is zeer positief bij mij over gekomen Ik vind het een sterk team. Als de ploeg mee zou doen aan de competitie, waarin mijn collegeteam van de Drexeluniversiteit in Philadelphia speelt, dan zouden ze meer wedstrijden winnen dan verliezen. Een nadeel vind ik dat er hier te weining wedstrijden worden gespeeld. De 28 van nu zouden er minstens 42 moeten zijn. Meer spelen geeft meer ervaring en dat is gewoon belangrijk”. OWO coach Hans Onverwagt heeft er vrede mee dat de titel naar de Haarlem Nicols is gegaan. Hij zegt: „Ik wil er wel op wijzen, dat wanneer die laatste bal van Boeren niet recht op Naaktgeboren was geslagen, wij zouden hebben gewon nen, want dan waren er minstens twee van mijn spelers binnengekomen. Verder meen ik, dat de Nicols in de tweede wedstrijd toen ze al kampioen waren het er leijjk bij hebben laten liggen. Ze hebben hun eigen publiek, door weinig serieus spel weining elegant behandeld. Het honkbal hebben ze daar geen dienst mee bewezen. En, dat is toch ook een duidelijke zaak, als ze die Amerikanen niet hadden gehad waren ze niet eens in de top geëindigd. Al met al heeft de Nicols de titel wel verdiend”. Lottgering Schoten is in de schaduw van het succes van Nicols goed in de pas gebleven. In de dubbele strijd tegen ORWO/HCAW werd uit gewonnen 4-1 nadat thuis met 7-1 aan het kortste eind werd getrokken. Twee punten moest de ploeg van Hil van Maren dit weekeinde halen om er zeker van te kunnen zijn niet te degraderen. Achteraf waren zelfs die twee punten niet nodig geweest, omdat Feyenoord er niet in slaagde om OLGA/ADO er beide malen onder te houden. Feyenoord won één duel 5-4, maar verloor de return 7-3. Lottgering Schoten hield uitendelijk dus nog pun ten over. Feyenoord zal met enkele eerste klasse clubs moeten uitmaken of het op topniveau mag blijven spelen. In het Firn Mulierstadion ging Scho ten tegen HCAW kansloos met 7-1 ten onder. Coach van Maren: Ik wijt het aan de zenuwen, dat We er aan slag niets van maakten. Het wilde maar niet luk ken. Ik kan niet zeggen dat we slecht speelden, maar het zat ons gewoon niet mee. Ik was blij dat Jim Sieval met een homerun de eer voor ons tenminste nog redde”. In Bussum in de honkbalvallei speelde Lottgering Schoten een buiten gewoon sterke partij. De zenuwen waren weg, want Feyenoord had in de morgen uren gespeeld en verloren. Herman Beidschat wierp als in zijn jonge jaren, terwijl de Amerikaanse catcher Barry Hecker die vandaag al naar de VS is teruggekeerd, het gehele binnenveld be heerste. Beide partijen maakten zes fou ten in het veld, waarvan Schoten het meest wist te profiteren. De onttroonde landskampioen Sparta maakte met hek- kesluiter Hotam Storks korte metten. Beide ontmoetingen werden in 7 innings beslist. Het werden overwinningen met 12-1 en 12-2. Ons telefoonnummer blijft 023 31 91 20-8 lijnen. Het volgende seizoen spelen er in Haarlem drie hoofdklassers: Haarlem Nicols, Lottgering Schoten en Ak- tie’68. Indertijd in 1963 heeft de on wenselijkheid van drie hoofdklassers in Haarlem geleid tot het samengaan van EDO en EHS in de Nicols. Scho ten toen ook al hoofdklasser wilde niet meedoen. Ederveen: Het valt te betreuren, dat we nu in dezelfde situatie als 12 jaar geleden verzeild zijn geraakt. Weer moeten er twee clubs op dezelfde dag gaan spelen. Dat kost geld. Jammer, want wij bij de Nicols hebben in het afgelopen seizoen meer opbrengst uit entree gelden gekregen dan de laatste jaren het geval is geweest. Het zou best eens kunnen dat we in die sector volgend jaar weer gaan terugvallen, omdat te veel clubs in Haarlem in de top spelen. Eigenlijk zouden er op dit moment weer clubs samen moeten gaan. Maar eerlijk gezegd, zie ik dat nog niet gebeuren”. Op 20 en 21 september organiseren de Nicols in samenwerking met spar- ta in het Pim Mulierstadion de eind strijd voor de Europacup 1975. Levert dit toernooi, waarvoor overigens van veel kanten financiële garanties wor den gegeven (o.a. van de Stichting Sport Initiatieven Haarlem) een ver lies op, dan zal dit zeker consequen ties hebben voor de internationale Ook in de return tegen Shell heeft Bloemendaal er niet lang twijfel over laten bestaan de winstpunten mee naar huis te zullen nemen. Al in de eerste slagbeurt werd Boukje Kalf met honk- slagen van jeugd speelster M. Fris, Greet Valstar en Truus Ruiter geconfronteerd. Bloemendaal, dat opniruw zonder Ineke Wessels en Corine Vlek aantrad, ver wierf zich in de derde slagbeurt op nieuw scoringskansen. Twee vrije lopen en honkslagen van Marjan Dijkstra en Annelies Tesselaar voerden de score van 3-0 naar 6-0 op. Eindstand 1-7. STAND: Terrasvogels 24-41, Schut Co- pex DSS 25-39, Tempo Team HHC 25-38, Bloemendaal 25-27, EDO 25-22, Shell 24- 18, Capac-VWK 25-7, Kennemer Inter- sport OG 25-6. Sparta 3 1 0 2 2 1 X 12 Hotam Storks 0000200 2 Raimond Bronsgeest (5 inn) 0-2-10-3, Roy v. d. Dungen Gronovlus (1 inn) 0-0-1-1, Henk Meyer (5 inn) 1-0-2-1, Fred Beckers (2 inn) 2-0-1-0. Homeruns: Hamilton Richardson met 2 man (Sparta), Frank v. d. Rest met één man (Storks). Hotam Storks 000 01 00= 1 Sparta 2021043 12 John van Westrenen (7 inn) 4-0-6-2, Ron Renooi (5 inn plus 4 man) 1-2-8-5. Fred **vn/w* A xuwii; A~u~U, A A '—At Rietdijk (2 Inn) 1-1-2-2. Feyenoord 000301001 5 OLGA/ADO 000001030 4 Ferry Neuteboom (8 inn) 6-1-5-3, Bert Vol kenrijk (1 inn) 0-0-2-1, Marcel de Bruin (9 Inn) 3-1-10-0. Homeruns: Paul v. d. Oever met 2 man (Feyenoord), Barry Eigendaal met 2 man (ADO), King Zschuschen, solo (ADO). 004010002=7 100200000=3 (9 inn) 9-1-6-5, aktiviteiten van de Nicols in 1976. Een goede sponsor zou natuurlijk in één keer de club financieel weer in het zadel kunnen helpen. Ederveen: „In oktober dus na af loop van de strijd om de KNSB- beker en de Europa-cup ga ik weer bij de bedrijven aankloppen. Eerder heb ik geen tijd en misschien is dan ook de economische toestand weer wat gunstiger.” Emd september okto ber wordt ook de receptie ter gele genheid van het landskampioenschap gepland. Niet eerder, want indien nog een beker wordt behaald kan dat met dezelfde receptie worden afgehandeld. De kosten voor twee recepties zouden de Nicols op dit moment niet kunnen dragen. HAARLEM Het scheelde maar weinig of catcher/coach Steve Steitz van de Haarlem Nicols had zijn koelbox met 6 flessen cham pagne, bedoeld om na de strijd te gen OVVO in Amsterdam het landskampioenschap te besprenke len, onaangebroken weer mee terug kunnen nemen. OVVO had door in het laatste competiteie weekeinde nog tweemaal van de Nicols te win nen de kans om op de ranglijst nog naast de Haarlemmers te komen. Met Nederlands beste werper Char les Urbanus op de heuvel vochten de OVVO Cats in het eerste van de twee duels voor wat ze waard wa ren. Gedurende twaalf lange en spannende innings legde OVVO de Nicols het vuur na aan de schenen, maar alle verwoede scoringspogin- gen ten spijt zegevierden de Haar lemmers op de valreep met 3-2. Het landskampioenschap was een feit geworden. De champagneflessen konden worden ontkurkt en voor de vierde maal gedurende het twaalfjarig bestaan van de Nicols konden de spelers een toost uit brengen op de landstitel. In Amsterdam was de stand na de normale speeltijd gelijk 1-1. Een verlen ging was noodzakelijk. De spanning die gedurende het gehele duel al ruim schoots aanwezig was geweest groeide naar een geweldige climax. In de elfde inning sloeg routinier Fokke Jelsma een homerun, waarmee de strijd in het voordeel van de Nicols beslist leek OVVO kwam echter terug. Henk Boeren bracht na een eigen honkslag, een opof- feringsslag en een driehonkslag van Don Wedman beide partijen opnieuw’ naast elkaar 2-2. In de twaalfde inning wist Leo Naaktgeboren, na een honkslag en een tweehonkslag van Henny Jenken over de thuisplaat te komen 3-2. OVVO legde zich niet bij de nederlaag neer. Jelle Postma kwam op het eerste honk door een prachtige klap. Charles Urbanus kon hem dit nadoen doordat derde honkman Herry v.d. Vaart royaal over het eerste honk heengooide. De volgende slagman van OVVO kreeg op zettelijk vier wijd. Drie honken bezet voor OVVO en pas één man .uit. Een riante scoringspositie. Nicois-pitcher Schut Copex DSS heeft voor eigen publiek op af doende wijze revanche ge nomen. De oppermachtige Haarlemse aanval, die al snel door hits van Jeanet Lacourt en Ineke Mulder bouwde aan een 2-0 voorsprong kreeg pas goed greep op de Haagse werpster in de vierde inning. De voorsprong, die in de tweede inning door toedoen van Joke van der Peet en Metty Strookman op 4-0 was gebracht, vloog toen omhoog tot 10-0. In de gelijkmakende vijfde inning maakte Schut Copex DSS het karwei voortijdig kundig af. Eerst sloeg José Kuyper een fraaie homerun en vervolgens zorgden Jeanet Lacourt en Ineke Mulder voor de beslissende klappen, die de marge op vijftien runs verschil brachten. OLGA/ADO Feyenoord Bart Volkenrijk Janse (9 inn) 2-4-10-4. OVVO 000010000010=2 Haarlem Nicols 000100000011 3 Charles Urbanus (12 inn) 8-1-11-0, Douglas Morton (12 inn) 8-1-8-1. Homeruns: Charles Urbanus, solo (OVVO), Fokke Jelsma, solo (Nicols). Haarlem Nicols 00000001 0 1 OVVO 300000020 5 Altons Beentjes (5 inn) 2-2-4-0, Bouke Vakkers (4 inn) 3-0-5-1, Jan Hijzelendoorn (9 inn) 6-6-7-0. Homeruns: Jersey van Doornspeek, solo (Nicols). Lottgering Schoten 000000001 1 ORWO/HCAW 100004020 7 Harm Horeman (f> inn) 6-1-8-1, Wim Draaier (3 inn) 0-1-2-1, Ade Fijth (9 inn) 5-2-5-1. Homeruns: Jim Sieval, solo (Schoten), Jos Kervers met één man (ORWO). ORWO/HCAW 000190000=1 Lottgering Schoten 000120001 4 Herman Beidschat (9 inn) 5-1-8-6, Roy Janse (9 inn) S-4-3-6. De stand: Haarlem Nicols 28-40, Sparta 27-36, OVVO 28-36, ORWO/HCAW 26-28, Lottgering Schoten 28-26, OLGA/ADO 26-24, Feyenoord 28-22, Hotam Storks 27-6. b)

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 16