Voor iets nieuws in de vrije tijd Agenda Gereformeerde Kerk viert Veelzijdige programma’s honderdjarig bestaan in de buurthuizen NOORDHOLLANDS PLAN CAMPAGNE VOOR ADVIES OVER MINI-PROVINCIES LE TRICOT BON Het geheim van uw goede figuur, is ’t geheim tussen u en uw nieuwe Body Magie beha slip In Lucia zorgt voor de juiste kombinatie! K rL S BEHA SLIP SAMEN: 8.-voordeel HUNKEMÖLLER INTRODUKTIE Met zang, rally en rommelmarkt Provincies moeten decentralisatie schilder Mechanisch defect EN, TIJDELIJK EXTRA VOORDELIG! Ir. J. Camfferman bankwerker oorzaak brand op motorbootje ambtenaar burg, stand I il helpen bevorderen SEPTEMBER 1975 6 Velsen-IJmuiden STATENLID MEENT: Wijk aan Zee Zandkraai Heemskerk De Werf Castricum Geen uitstel Wijk aan Duin Velsen-Noord Wijk aan Zee In en om Haarlem ji A c Kom bij NS voor een baan die zekerheid biedt Body Magie pantyslip (S, M, L, XL) Normale prijs 24.95 Introduktieprijs 19.95 Body Magie panty met pijpjes (S, M, L, XL) Normale prijs 29.95 Introduktieprijs 24.95 Body Magie beha (A, B, en C cup, maten 32/36) Normale prijs 19.95 Introduktieprijs 16.95 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Een veldslag, waarvoor een plan de campagne op zijn plaats is. Zo betitelde statenlid Van Leeuwen (PvdA) gistermiddag het leveren van commentaar op de van rijkswege voorgestelde wijzi gingen in het bestuurspatroon van ons land. Voor zo’n plan de cam pagne was door de provinciale grif fie gezorgd. Er is een handleiding opgesteld die ten doel had wat lijn te brengen in de komende discus sies, die moeten uitmonden in een statenvergadering op 15 december, waarin het advies van Noord-Hol- land beklonken moet worden. Body Magie doet wonderen voor u w figuur hunkemöller De nieuwe Body Magie beha’s, pantyslips en panties met pijpjes zijn er speciaal om die kleine ontevredenheidjes te verdoezelen, om mooi nóg mooier te maken. Ontdek zelf wat voor wonderen Body Magie kan doen voor uw figuur. Bekijk ze, voel ze, probeer ze. De nieuwe Body Magie beha's, pantyslips en panties met pijpjes zijn in alle 47 Hunkemöller zaken verkrijgbaar. Nederlandse) Spoorwegen) Heeft ii belangstelling? Voorbehoud DAT GELDT VOOR JONG EN OUD Laat Uw kleding niet aan het toeval over. Pullis, vesten, blouses en rokken zijn in de modekleuren: kaneel, gobelin-blauw, khaki en fraise, bijzonder goed op elkaar afgestemd. Deze kreaties zijn nu nog in onze zaak. Beverwijk DINSDAG 2 „Tha 29 u., (Van een onzer verslaggeefsters) u.: 20 U. u.: V. ;l ■i J i Adres Woonplaats: jaar. Opleiding Leeftijd Gedupeteerde mr. De Vrieze beval de commissie voor nieuwe bestuursvormen DIVERSEN WOENSDAG 3 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 14.30-17.3» en 19-21 u. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: „Blauw baard”. (leeftijd tussen 18-30 jaar) (Jerseyshop) Barteljorisstraat 27 Haarlem Voor het bekend maken van alle bij zonderheden over de verschillende pro- gramma-onderdelen zouden we minstens een extra editie nodig hebben en die boekjes met alle inlichtingen worden tenslotte niet voor niets uitgegeven. Een ieder die over enige vrije tijd beschikt en daarmee iets zou willen doen om zichzelf verder te ontwikkelen, om eens wat creatiever te worden, om zichzelf eens wat meer te ontspannen, kunnen we slechts aanraden eens zo’n buurthuis binnen te lopen, even te vragen naar het programma en dan een keuze te maken uit het geweldige aanbod van veelzijdige mogelijkheden, waar altijd wel iets bij is wat men zelf leuk zou vinden. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Uit een onderzoek van de Haarlemse politie is komen vast te staan dat de brand op een motorbootje, waarbij zaterdagmiddag drie mensen verwondingen opliepen, is te wijten aan een mechanisch defect. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK/WIJK AAN ZEE. - In fraai uitgevoerde pro grammaboekjes hebben buurthuizen en de Dorpsraad in Wijk aan Zee weer hun cursussen- en ontspanningsprogramm’s bekend gemaakt voor het komende sei zoen. Het statenlid wijst erop dat de decen tralisatie van rijkstaken naar de nieuw te vormen provincies bijzonder mager is uitgewerkt in het concept-ontwerp van Wet Reorganisatie Binnenlands Bestuur. De ontwikkeling van decentralisatie voorstellen kan volgens de heer Nieu wenhui j sen niet worden overgelaten aan rijksdepartementen. Juist ook provincia le instanties kunnen en moeten in dit opzicht een belangrijke inbreng leveren, aldus het statenlid. DIVERSEN DINSDAG 2 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen 19-21.30 U., jeugd 19-20:30 U. WOENSDAG 3 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 u. wenst te worden ingelicht over de betrekking van bankwerker, of schilder.' doorhalen wat niet verlangd wordt. AV 646Z2-9/H.O. BEVERWIJK. Door het overlijden van burgemeester J. G. S. Bruinsma is er geen enkel lid van het college meer ambtenaar van de burgerlijke stand. „Dit komt ons ongewenst voor”, schrijft het college aan de raad. Voorgesteld wordt ir. J. Camfferman tot ambtenaar van de burgerlijke stand te benoemen. Vul dan onderstaande bon in en stuur 3 deze in een envelop zonder postzegel i naar: N.V. Nederlandse Spoorwegen, Hoofd- werkplaats te Haarlem, vm Oude Weg 4. 3 U ontvangt dan een uitnodiging voor een j vrijblijvend informatief gesprek. Op zondag 14 september zal er een jubileumdienst worden gehouden in de Heemskerkse Dr. Prinsenhal. Zoals bekend moeten de gemeenten hun reacties voor 8 oktober hebben ingestuurd. De krappe termijn die ook de provincie bindt is daarvan de oor zaak. Mr. De Vrieze liet weten in het interprovinciaal overleg nog wel voor uitstel te hebben gepleit, maar dat is niet gelukt. De burgemeester van Alk maar, statenlid drs. De Wit (PvdA) liet weten dat de Vereniging van Nederland- die zich er gisteren over boog, de eerste aanipak aan. Als motief daarvoor voerde hij aan de zeer korte periode waarin het advies moet worden opgesteld, die nood zaakt de aandacht te concentreren op het hoofdelement: de keuze van het bestuursmodel en de belangrijkste gevol gen daarvan. Ook mag de discussie - vooral in het parlement - niet versluierd worden door zaken als bijvoorbeeld de indeling van gemeente X bij mini-pro- vincie Y. De commissie kon zich daar mee verenigen. Om te komen tot de keuze van een toetssteen voor de plannen van de mi nister zal er eerst duidelijkheid moeten komen over het meest gewenste be stuursmodel. Daarvoor heeft men bij de provincie een aantal vraagpunten gefor muleerd, die de komende maanden be antwoord zullen moeten worden. Ook door de gemeenten, die zijn uitgenodigd hun mening te geven over de bestuurlij ke reorganisatie. De vragen zullen daar om aan de gemeenten worden gestuurd als richtsnoer voor hun advisering van het provinciaal bestuur. Er waren twee mogelijkheden om de zaak aan te pakken. In de eerste plaats het advies beperken tot de hoofdelemen ten van het wetsontwerp, te weten de keuze van een bestuursmodel, waarbij de voorgestelde wijzigingen van de pro vinciewet, gemeentewet, wet op de ruimtelijke ordening en de woningwet in hun onderlinge verband worden bezien. Een tweede mogelijke aanpak zou zijn: een gedetailleerd commentaar op het gehele concept-ontwerp van wet reorga nisatie binnenlands bestuur, dus ook ten aanzien van bijvoorbeeld gebiedsindelin gen. Naam: Het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhoflaan 2c (telefoon 20944) be schikt over een groot gebouwencomplex om een omvangrijk programma af te kunnen werken. Voor volwassenen is er pottenbakken, naaien, weven, houtbewerken, Indisch koken, Spaans koken, cursus koud buf fet, taalcursussen Spaans en Engels voor De Dorpsraad in Wijk aan Zee heeft ook een activiteitenprogramma in de sociaal-culturele sfeer ontwikkeld. Voor zes maandagavonden wordt de zogenoemde architectenwinkel aange- kondigd. Bouwproblemen of veranderin gen in huis kan men daar bespreken Het bootje vloog zaterdag op het Zuider Buiten Spaarne in brand, nadat enige malen vergeefs was getracht de afgeslagen motor opnieuw te starten. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat een kraan van de benzineleiding tussen tank en carburateur niet voldoen de was vastgedraaid. Hierdoor kon de ben zine wegstromen en ontstond er een explosief gasmengesel. Dit kwam tot ontbranding door de vonken uit de col- lectorborstels tijdens het starten. BIOSCOPEN Cinema Marquette. Ruysdaelstraat. 2» „De nonnen van Sant Arcangelo”. DIVERSEN DINSDAG 2 SEPTEMBER Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 2» u. WOENSDAG 3 SEPTEMBER Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 7-8, 12-13, 16-17.30 en 20-21.30 u.; buitenbad 7-20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 9.30- 12 en 13-16.45 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-soeiëteit, Const. Huygenstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwaa senen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 14.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121. milieuklachten 96000. december aan de minister van binnen landse zaken worden gezonden. De heer De Vrieze zei dat de aanpak in hoofdlijnen het noodzakelijk maakt dat de provincie zich het recht voorbe houdt later nog terug te komen op een aantal punten, zoals de territoriale inde ling. Dat zal ook in de brief aan de minister duidelijk worden gemaakt. Om nog even terug te komen op de handleiding die de provincie gaat ge bruiken bij de beoordeling van de minis teriële plannen: als algemene uitgangs punten voor de discussie worden geko zen A. principes van democratisch en doelmatig besluitvormingsproces, B. prin cipe van de gedecentraliseerde eenheids staat en, C. de noodzaak en wenselijk heid van een reorganisatie van het open baar bestuur. Op die uitgangspunten kon de com missie zich wel vinden, zij het met wat moeite, omdat alleen al over de definië ring van „democratisch besluitvormings proces” al hele verhandelingen te hou den zouden zijn. Uitgaande van de ge noemde basispunten ligt er nog genoeg discussiestof te wachten. Gedebatteerd kan er worden over de positieve en negatieve kanten van: centralisatie, de centralisatie, deconcentratie, schaalver groting- en verkleining, drie of meer bestuurslagen, territoriaal of functioneel bestuur, het belang van een intermediai re bestuurslaag, uniformiteit of plurifor miteit, totale of partiële wijziging van de takentoedeling en de kosten die nieuwe bestuursmodellen met zich mee brengen. Het buurtcentrum „De Werf” aan de Jan Ligthartstraat (telefoon 33808) heeft een leuk programma voor peuter- en kleutergroepen en kinderclubs. Voor de oudere kinderen zijn er avondclubs. Elke zaterdagmorgen is er film. De tieners kunnen op de vrijdagavonden terecht in het buurthuis. Verder is er voor de jeugd volksdansen, een schaakcursus voor beginners en judo. Voor de volwas senen vermeldt het programma open huis-avonden, weven, ritmiek, tafelten nis, handenarbeid en naailessen. beginners en gevorderden, volksdansen, wandkleden maken, macramé, bloem schikken, metaalbewerken en sieraden maken, cursus woninginrichting, EHBO in en om huis, schilderen, tekenen en fotografie. Het jeugdprogramma vermeldt naast handenarbeid, spel en toneelspel kleien, volksdansen, fotografie, flora en fauna, een musicalgroep, zaterdagmorgen instui ven, lassen, timmeren, linosnijden, colla ges maken, batikken, spinnen, wol ver ven, gips gieten, mozaïek maken, volks dansen, CJP-groep en op de zaterdaga vond „Saloon ’72”, met daarbij in de sector sport en spel mini-basketball, zwemmen, judo en badminton. Voor de peuters wordt er op vele ochtenden en middagen een speelzaal ingericht. Als we het programma van „De Zand kraai” doornemen dan zijn er instuiven en filmvoorstellingen voor de jeugd, een electro-hobbyclub, tekenen en schilde ren, kookclubs, een tienergroep, een tim- merclub, een texitielcursus voor meisjes, een huiswerkklas, judo, tafeltennissen, handenarbeid. Keuze genoeg dus voor de jeugd. Het programma voor volwassenen vermeldt een kadercursus creatieve han denarbeid „nieuwe stijl”, een naaicursus, spelen met textiel, klaverj asavonden, macrobiotisch koken en bakken, VOS- cursus (vrouwen oriënteren zich op de samenleving), spinnen, egyptisch vlech ten, damesgroepen, „allerlei”, danslessen, koken voor mannen, poppen maken, rit miek, jazzballet, pottenbakken, emaille ren en glassmelten, tekenen en werk- knutselavonden. „De Zandkraai” is gevestigd aan de Handelstraat 93 in Heemskerk. Het tele foonnummer is 32549. met een bouwkundig architect of een binnenhuisarchitect. Voor beginners en enigszins gevorder den is er ook een cursus fotografie, te verzorgen door de fotokring Heemskerk. Op vier maandagavonden wordt er voorlichting gegeven over allerlei doe- het-zelf-activiteiten. Op vier maandagavonden in februari en maart is er een cursus tuinverzor ging, te geven door de heer K. J. de Lange, hoofdassistent van het consulent- schap voor tuinaanleg en onderhoud. Het programma vermeldt verder een naaicursus, het maken van kerstkaarten en kerstversiering, spelen met textiel en een taalcursus Engels voor beginners en gevorderden. Voor de kinderen is er op de woens dagmiddagen een kinderinstuif (eenmaal per maand) en een cursus jeugdschaken op de donderdagavonden. Behalve de taalcursussen vinden alle activiteiten plaats in de hobbyruimte van „De Moriaan”. Voor inlichtingen, inschrijving en be taling is het contactadres: mevrouw A. van der Kolk-den Duyf, Verlengde Voorstraat 82A in Wijk aan Zee, tele foon 340. DIVERSEN DINSDAG 2 SEPTEMBER Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf WOENSDAG 3 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuiken^weg. Geopend 7-10, 12.30-13.15 en 14.15-15.15 u.; buitenbad 8-18 u. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 ui: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 13-17 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 30 U. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 10-12.30. 14-17.30 en 19-21 u.. Jeugd 14- 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 14.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. milieuklachten 96000. met LTS-getuigschrift of een gelijk- t~p waardige vakopleiding en praktijker- r1 varing in bovengenoemde vakrichting, pi (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Drs. P. Nieuwenhuij- sen (PvdA) heeft gedeputeerde staten gevraagd ,met gezwinde spoed” stappen te ondernemen voor de vorming van een interprovinciale werkgroep die voorstel len moet ontwikkelen betreffende de decentralisatie van rijkstaken en -be voegdheden. BEVERWIJK-HEEMSKERK Ter gelegenheid van de viering van het hon derdjarig bestaan van de Gereformeerde Kerk zijn er verschillende evenementen langekondigd. Via de jubileumactie hoopt men geld kijeen te krijgen voor een nieuw orgel in de Middelaarkerk. BIOSCOPEN City. Dinsdag en woensdag return of the Pink Panther”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestein, Rijksweg Velsen-Zuid, Stijlkamer en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen. Geopend van 9.30 u tot 12 u en 14 u. tot 16.30 u. Stadhuis Velsen, Plein 1945 van maandag t. m. vrijdag te beztchtingen van 10-12 u. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Centrale bibliotheek. Plein 1945. Volw. en tieners van 14.30-17.30 u. en van 19-21.30 u. Centr. Jeugd- en tiener bibli. Willembeekseweg 96, IJm. van 15.30-17.30 u. Santpoort W. S te Laan 79. Volwass., tieners en jeugd van 14.30-17.30 u. Velsen-N. Wijker straatweg 177, van 19-21.30 u. IJmuiden West, Zeewijkplein van 19-21.30 u. Velserbad, Brinlostraat. Vrij zwemmen dins dag van 2o u. tot 21.30 u. en woensdag van 9.40 u. tot 10.45 u. voor dames en van 14 u. tót 15.15 uur. Openluchtbad Heerenduinen. Vrij zwemmen van 10-18.30 u. Gemeentelijk Sociaal Adviesbureau. Spreek uren: woensdag van 11 u. tot 18 u. Spaarne- straat 2, Umuiden. Speeltuin „In Veilige Haven”, Herenduin weg, geopend woensdag van 13.30 tot 17 uur. DIVERSEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „The exorcist”, 19.30 u.„De grote schrans partij”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 „The return of the pink panther”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkmer. Huize Schey- beeck, Velserweg 2. Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag MJ P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. se Gemeenten op 15 oktober een hoorzit ting houdt over de miniseriële plannen. Dat zal dan te laat zijn voor de Noord- Hollandse gemeenten. De heer De Vrieze gaf duidelijk te kennen dat 8 oktober de sluitinigstermijn is. Wat daarna komt kan niet meer worden verwerkt in het provinciale standpunt. De heer Bon (VVD) zei bijna een krachtterm te willen gebruiken voor de korte tijd van advies die wordt geboden, „terwijl we ’t al 150 jaar met de provin ciewet hebben gedaan”. Het kwam bij hem vrij lomp over dat er zo korte tijd bestaat voor de gemeenten om hun oor deel te geven. Gedeputeerde De Vrieze citeerde maar dat de minister van binnen landse zaken streeft naar snelle behan deling in het parlement in verband met de eerstkomende kamerverkiezingen. Uitstel zou betekenen dat de zaak van de bestuurlijke reorganisatie weer eens voor jaren zou worden opgeschoven, en dat zou ontoelaatbaar zijn. Hoe het ook zij, de provincie heeft een strakke dienstregeling opgesteld om bin nen de nauwe tijdsgrenzen te komen tot een afgerond oordeel. In het weekeinde van 12 en 13 september trekt de com missie voor nieuwe bestuursvormen zich in de Volkshogeschool in Bergen terug voor een gedachtenuitwisseling aan de hand van inleidingen door deskundigen. Op 9 oktober zal de commissie stand punten gaan bepalen. Een kleine maand later, 7 november, behandelt de commis sie een voorlopig concept-advies, dat zo als gezegd 15 december in de statenver gadering aan de orde komt. Volgens de dienstregeling zal het advies dan 23 De orgelwerkgroep heeft onder meer een zangavond georganiseerd, die op vrijdag 12 september in de Vredevorst kerk wordt gehouden. Medewerking ver lenen de christelijk gemengde zangvere niging „Oosterwijk-Meerestein” onder leiding van de heer F. Kocx met aan het orgel de heer J. Dekker en het christe lijk bejaardenkoor Beverwijk-IJmuiden onder leiding van mevrouw J. van As- selt, met aan het orgel de heer C. Borst. De samenzang wordt die avond bege leid door de kapel van het Leger des Heils, samengesteld uit heilsoldaten uit Beverwijk, Heemskerk en Zaandam. De orgelwerkgroep organiseert ook een orgelbouw-informatieavond op don derdag 25 september in de Middelaar kerk. Zaterdag 13 september wordt er een fietsrally gehouden, waarvoor men kan starten bij de Vredevorstkerk, de Midde laarkerk en dé Morgensterkerk, ’s mor gens om tien uur. De finish is bij de Vredevorstkerk, waar om 12 uur de rommelmarkt begint. Voor het onderhoud van de reizigers treinen zoekt NS voor haar HOOFD WERKPLAATS te HAARLEM mannen voor de betrekking van 1 MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). 20 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) IS.30 en 20 u.: „De Peetvader II”, 14j. Woensdag 13.30 u.: „De schat in het zilvermeer”. a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 20u.: „Da twaalf veroordeelden”, 18j. Lido (Houtplein) 14, 10 en 31.30 u,: „Flana gan”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 18.45 en 21.15 u.: „Aardbeving”. 14j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 10 en 21.15u.: „Inpikken en wegwezen’, Nj. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30 en 20 u.: „Scenes uit een huwelijk”, 18j. Studio (Gr. Markt) 10 en M.15u.: „Arrabal als een dol paard”, 18j. Woensdag 14.15 u.: „Dik Trom en zijn dorpsgenoten”, a.l.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6