SCHOTEN: VIJFJARIG SPONSOR-CONTRACT KLIMAAT HIELP DE ENGELSEN Springconcours op Lievendaal verantwoord in Amsterdam lekker! Incident beïnvloedde strijd in damesdubbel Kortebaan-top morgen STREEKSPORT SPORTEF Succesje voor Verhorst Boys present in Heemskerk Schaakfeest’ Suomi huldigde kampioene Olga bijzonder uitbundig I i> i ao RK I33II i deze week ii voetbal international: Michels is terug in De Meer en Jaap van Praag meldde dat trots afgelopen maan dag. Ook Ajax-nieuws over Kraay Verder: nieuwe problemen bij de doorstroming van amateurs en profs Het gelukkige le ven van een stroman (André Rosenburg) Henk Angenent, de sociale problemen van en getroffen ex-prof Gorgon en de rode nuoreralteraop. EERSTE KENNEMER AMATEURCLUB DIE NAAM VERANDERT In testmatch: ATLETE SPAART VERDER VOOR TIJDENS TOERNOOI OP DUINWIJCK DERTIG PAARDEN AAN DE START I I I En u,hoe komt u aan uw Amro Privérekening? £1 „BROMMERTJE” 19 SPORT WOENSDAG 3 SEPTEMBER 19 7 5 18 g 1 3 UWJ 1 'JU-* te- (ADVERTENTIE) ouders (Van onze sportredactie) I Olga Commandeur neemt een van de vele geschenken in ontvangst. 5 (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) 1 (Van onze tennismedewerker) (ADVERTENTIE) Ja»P ifstraat n HAARLEM. Vierdeklasser Schoten heeft voor een pri meur in Kennemerland gezorgd, door als vierde voetbalclub in Nederland een contract met een sponsor, met de daaraan verbonden naamswijziging, aan te gaan. De vereniging zal vanaf het komende seizoen spelen onder de naam Hilarius- Schoten. De overeenkomst met de Hilarius Draadindustrie en Handelmaatschappij BV, is gesloten voor een minimum tjjds- De plaatsingen in de B-dubbelspelen zijn dinsdagavond min of meer waarde loos geworden door een incident tijdens de partij van Anneke Jelsma en de 14- jarige Amsterdamse Karin Moos. Anne ke Jelsma had met grote moeite de eerste set met 6-4 gewonnen. Bij de stand 3-3 in de tweede set bood wed strijdleider Verhoef de toen aan zijn zijde opererende Karin nieuwe speelbal- „Maar dat komt", vertelt de heer Wa- genaar secretaris van de amateursectie van de KNVB, „omdat een zaalvoetbal- club veel lagere eisen stelt. Er zijn er bij die hun naam al voor duizend gulden verkopen”. Niettemin heeft men er zich bij de KNVB ook over verbaasd dat nog zo weinig verenigingen van de mogelijk- Voor een verrassing zou kunnen zorgen de ruin Herman, met P. Huizinga, die in Hoorn beslag legde op de tweede plaats. Andere favorieten zijn Marion Fortuna (Manus Bouwhuis), Junibes B (Ad Suy- kerbuyk) en Mai Regina (A. Knijnen- burg), die kortgeleden op de kortebaan van Santpoort op de tweede plaats ein digde en tijdens de Zandvoortse korte- baa’n zegevierde- Voor de eerste rit zal het startsein om 14.00 uur worden gegeven. RESTAURANT Grote Houtstraat 21 we toen m n salaris komen en van dat salaris zetten ze van de Amro gelijk een vast bedragje over op onze spaarrekening. Toen konden we d’r niet meer zo gemakkelijk van snoepen begrijp je?” „Ja, dat was geloof ik de reden. Niet zozeer om d’r mee te betalen of zo, of om die betaalcheques, dat zijn we pas later gaan doen. Nee, vanwege dat automatisch sparen, want daar kwam bij ons nooit zoveel van. Op die privérekening lieten bekend sr aan- leente- sr, alle ken en iet po- HEEMSKERK- Maar liefst 50 paar den zijn voorlopig ingeschreven voor de kortebaandraverij van Heemskerk, die morgen aan de Marquettelaan zal wor den gehouden. Dit betekent, dat na se lectie door de diverse eigenaars en pi keurs ongeveer dertig paarden aan de start zullen verschijnen. (ADVERTENTIE) duur van vijf jaar. Welk bedrag daarmee gemoeid is, geven de betrokkenen niet prys. „Het geeft ons in ieder geval zoveel financiële armslag dat we direct kunnen beginnen met de af bouw van de lichtinstallatie en dat de verwezenlijking van onze nieuwe kantine er door vergemakkelijkt wordt”, aldus de heer J. Lodewtfks vice-voorzitter van Schoten en in het dagelijks leven export-manager bij Hilarius, waardoor tege lijkertijd duidelijk wordt hoe het contact tussen club en sponsor tot stand is gekomen. vertegenwoordigd Wethouders Bij Schoten, dat nu tevens in staat is de opvang van de jeugd beter te organi seren, hoopt men dat deze financiële injectie ertoe zal bijdragen de club naar hogere regionen te stuwen; directeur H. Bouwman van Hilarius BV beoogt met deze sportreclame vooral een grotere regionale naambekendheid voor zijn be drijf te krijgen, dit vooral ter bevorde ring van de personeelswerving in de toekomst. Zondag hoopt men in Bloemendaal de finales te laten verspelen. In de loop van deze week worden in Bennebroek wedstrijden gespeeld die gelden als een soort wapenschouw van jong talent, het zogenaamde „Toekomst-tournooi”. Ook hiervan zullen de finales zondag worden gespeeld. Aanvankelijk had de Belgische vereni ging dertig mille voor Van Ingen, die eerder onder meer voor Haarlem uit kwam, gevraagd. Tijdens de onderhande- lingen van Schoten met KAA Gent werd de vraagprijs echter teruggebracht tot 10.000. Van Ingen: „In België is het mogelijk dat een betaalde club nog een transfersom voor je vraagt wanneer je teruggaat naar de amateurs. Mijn con tract bij KAA Gent, dat me het laatste jaar had uitgeleend aan Lokerse, was afgelopen. Toen ik vertelde dat ik naar Nederland terug wilde, zei niemand wat. maar toen de overschrijvingspapieren getekend moesten worden, zetten ze me in Gent toch op de transferlijst. Daar- sende Nederlandse kampioen en met Musketier, kortgeleden winnaar van de kortebaandraverij in Hoorn. Matje Pools, een broer van Harry, zal op de sulky zitten achter Jewelprise en maakt ook met Lindy’s Fortuna een goede kans. Tijdens internationale atletiekwedstrijden In Helsinki won de Fin Seppo Hovinen het speerwerpen heren met een afstand van 88.42 meter. De Rus Nikolai Grebnev werd tweede met 85.74 meter. Het polstokhoogspringen le verde een zege op voor de Rus Joerl Isakov met 5.35 meter. Bij de dames zorgde de Finse Rita Salin voor een goede prestatie door de 200 meter te winnen in 23,1 seconden, dezelfde tijd overi gens als voor de als tweede finishende Russin Ljoedmila Maslakova werd afgedrukt. Rubriek I: 80-90 cm voor beginnende combinaties op tijd en straf punten. Aan vang: 10 uur. Rubriek II: 100-110 cm- Eenmaal barrage op tijd. Aanvang 12.30 uur. Rubriek III: Jachtspringconcours. Hoogte 110 cm. Aanvang: 15 uur. Gere den wordt volgens de reglementen van de NHS. Deelname staat alleen open voor ruiters, die bij federatie-rij scholen of officieel goedgekeurde rijscholen zijn aangesloten- AUBERGE van ouds „DE UILENBOOM" Santpoort - Telefoon 023 - 37 67 41 Binnenkort terug met FONDUE-SPECIALTEITEN heid tot sponsoring gebruik hebben ge maakt. Voor clubs die een contract met een sponsor aan willen gaan heeft de voetbalbond een concept-contract opge steld, dat vanzelfsprekend aan alle voor waarden voldoet. Schoten heeft dat voorbeeld als leidraad genomen voor zijn overeenkomst met Hilarius, een ini tiatief dat afgelopen vrijdag in de alge mene ledenvergadering unaniem werd goedgekeurd. H.D.B. 6-1 6-2. G.D.B. Ruigrok-v.d. Wiel-Moos-Gorter 6-2 7-6; Jelsma-Boddeke-Barend-Barend 6-2 6-1; Koenders-Schoone-de Vilder- Groeneveld 6-1 1-6 6-3. Overigens waren gisteren op de huldi ging ook aanwezig Ilja Keizer-Laman, eens Europees kampioen en nog steeds in het bezit van het Nederlands record op de 800 meter, en haar man Hans Keizer, die de jeugdselectie van Neder land onder zijn hoede heeft. „Aan Kei zer”, aldus Olga onlangs, „heb ik ver schrikkelijk veel te danken”. IJMUIDEN. De festiviteiten rond Olga Commandeur zijn voorlopig afge sloten. De 16-jarige IJmuidense atlete, die tijdens de Europese jeugdkampioen schappen te Athene op de 800 meter een gouden plak behaalde, werd gisteravond in de propvolle feestzaal van café De Griffioen door haar vereniging Suomi op uitbundige wijze gehuldigd. Zoals be kend was zj) maandag al op het Velser gemeentehuis door burgemeester Ree horst ontvangen, van wie zij een tegel met de afbeelding van het ge meentehuis van Velsen en een stopwatch met inscriptie kreeg overhandigd. Van de Velser Sportstichting kreeg zij maandag middag een platenbon ter waarde van vijftig gulden. - Per traditie tennistournooi Bij Schoten heeft men echter goede hoop de zaak morgen rond te krijgen, zodat Van Ingen in het komende week end in de eerste competitiewedstrijd mee kan doen. Het zou al direct het eerste zichtbare resultaat zijn van de geldelijke steun van de sponsor, een ruggesteuntje waaraan zich tot nogtoe opmerkelijk weinig (veld-)amateurclubs hebben gewaagd. Sinds Actief Amstel veen anderhalf jaar geleden de knuppel in het hoenderhok gooide door op eigen initiatief een sponsor aan te trekken waarop de KNVB reageerde met de legalisering van de sponsoring-met- naamsverandering hebben vóór Scho ten slechts twee clubs, Germanicus en Sneek, hun naam aan die van een spon sor verbonden. En dat terwijl intussen al honderden zaalvoetbalteams met sponsors in zee gingen. Vrijwel alle Nederlandse top-korte- baandravers zullen strijden om de hoofdprijs van ƒ3000, evenals de andere prijzen beschikbaar gesteld door een sponsor. Kortebaankoning Harry Pools heeft ingeschreven met Kerry, de heer- Gisteravond ging het er heel wat min der officieel aan toe. Suomi en ook Grifioen - eigenaar Piet Bot, die Olga Commandeur hoogst persoonlijk spon sort, zorgden voor enkele spectaculaire gebeurtenissen. Zo luisterde het majoret- te-korps Dandy - de feestelijke huldiging op met een even onverdachte als spon tane show, die door Olga, blij eindelijk van de wedstrijdspanningen af te zijn, bijzonder werd gewaardeerd. Wat de „Gazelle van IJmuiden” ook zeer op prijs stelde, was het geschenk dat zij namens Suomi ontving. Na een speech van Suomi’s voorzitter werd haar een spaarbankboekje met daarop 250 over handigd. Dit bedrag werd bijeengekregen na een collecte onder de Suomi-leden. len aan, omdat de oude erg rood waren geworden en omdat het begon te sche meren. De Amsterdamse tiener bedankte echter. Bij de stand 4-4 vroeg mevrouw Jelsma zelf om nieuwe ballen en kreeg die ook. De moeilijkheden kwamen toen vanzelf, want Karin Moos weigerde op nieuw en ging zelfs zover dat ze weiger de verder te spelen. Merkwaardig genoeg werd zij bij haar narrige gedrag ge steund door haar moeder en verdween van de baan toen leider Verhoef van geen wijken meer wilde weten. Tot ie ders grote verrassing verklaarden alle andere aanwezige Amsterdammers, waaronder René Gorter en Van Geuns, zich ook te zullen terugtrekken waar door ook enkele geplaatste dubbelcombi- naties zijn verdwenen. HAARLEM/IJMOND. wordt het laatste open van het district Haarlem gehouden op het park Duinwijck in Bloemendaal. Ook voor dit op zaterdag gestarte tour- nooi bestond weer zo’n grote belangstel ling, dat er vijftig inschrijvingen moes ten worden geweigerd. Het B-toernooi lijdt, in vergelijking met het C-toernooi, een beetje aan bloedarmoede (resp 66 tegen 240 inschrijvingen De komst van de 16-jarige Pakistano Inamulhag (win naar van het internationale jeugdtour- nooi van het Spieghel in herenenkel en herendubbel geeft het Bloemendaalse gebeuren een exotisch tintje. (Van onze sportredactie) VELSEN. Zondag wordt op „Lie vendaal” een nationaal springconcours georganiseerd. De volgende rubrieken zullen worden verreden. Hoewel het niet met zoveel woorden gezegd wordt, heeft de overeenkomst met de sponsor tevens tot gevolg, dat Schoten nu de tienduizend gulden, die K.A.A. Gent voor Henk van Ingen vraagt, op kan brengen. „Alleen de over schrijf papieren moeten nog door de Bel gische officials getekend worden. Daar voor gaat er morgen een delegatie van Schoten naar België. Zodra de Belgische voetbalbond de KNVB te kennen geeft dat de transfer in orde is, mag Van Ingen voor ons in competitiewedstrijden uitkomen”, aldus Schoten-manager A. Wijnands. M (s)port De Johan Zuidema-story ofwel X een Fries ontdekt de wereld PSV-FC Twente profiel van Niels Overweg Elf- Er breekt nu een stille tijd aan voor Olga Commandeur. Zondag loopt zij nog een 800 meter in België. Daarna zal het IJmuidense talent het wat rustiger aan doen. Ook dat is reeds een onder deel van de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Montreal, waar zij ongetwijfeld aan mee zal doen. Dat zij in ieder geval niet met sterallures rondloopt, bleek wel uit haar reactie, toen zij het spaarbankboekje in ont vangst nam. Olga- „Harstikke fijn. Het komt goed uit, want ik ben nog steeds voor mijn brommertje aan het sparen. Die kan ik goed gebruiken als ik voor mijn trainingen naar Haarlem moet”. Verse koffie 75 ct. Wiener Melange 2.25 Irish coffee 2.85 I De uitslagen van het B- en C-toernool te Bloemendaal. H. E. B. Brandse-v.d. Raadt 6-1 6-3; v.d. Bronk-Pinke 6-0 6-0; Bruggeman- v.d. Deyl 6-1 6-3. D.E.B. Ruigrok-Krijger 6-2 6-2; Jels- ma-Moos 6-4 4-4 afg. Gorter-v Geuns-Kemper-Bos LONDEN. Het bekende Engelse klimaat moest er aan te pas komen om de Engelsen een handje te helpen niet de testmatch te verliezen van de Austra liërs. Op een stand van 333/4 appelleerde aanvoerder Greig, op dat moment net aan bat gekomen, tegen het slechte licht, welk verzoek werd toegewezen waardoor Engeland een uur minder hoefde te batten. 154 runs had Engeland aan het totaal van de vorige dag, 179/1, toegevoegd echter niet tot groot vermaak van de toeschouwers op de Oval. Bij deze „in spanning” was men nog drie wickets kwijtgeraakt. Edrich werd door Lillee gebowled met een prachtig inswinger voor 96 en Steele (66 ging eveneens uit op Lillee die met de nieuwe bal zeer gevaarlijk bowlde. Roope kwam tot 77 runs voordat ook hij door Lillee werd gebowled. „Blijven staan en niet verliezen” was het devies van aanvoerder Greig aan zijn mannen, en bij zo’n opdracht wordt er niet aan het publiek gedacht, dat graag levendig cricket ziet met veel runs. Oud-testspeler Freddy Truman was zeer teleurgesteld over de houding van Greig: „Wij hadden Australië, met iets meer risico van onze batsmen, een declaratie van 200 runs kunnen geven om en nabij lunchtijd op de laatste speeldag en dan had Engeland wellicht nog een kans gemaakt om de wedstrijd te winnen maar nu zit er hoogstens een saaie draw in of verlies.” Woolmer 37 not out en Greig 1 not out zijn de batsmen die het morgen moeten opnemen tegen de Australische aanval. Wanneer Australië erin slaagt om met de nieuwe bal, snel twee of drie wickets te nemen dan heeft het nog een goede kans om te winnen. Houdt Engeland daarentegen stand dan volgt er nog een saaie dag cricket voor de supporters en zal de laatste testmatch in een onbevredigende draw eindigen. The Ashes blijven hoe dan ook in Australië en Engeland zal met betere circketers en een andere instelling moe ten komen om deze trofee terug te winnen. AMSTERDAM. - In het kader van het 700-jarig bestaan van de hoofdstad heeft de Schaakbond Groot-Amsterdam een groot aantal activiteiten ontwikkeld. Het 700-jarig bestaan van Amsterdam valt samen met de -viering van het 50 jaar georganiseerd schaak. In dit ver band is een relatie ontstaan tussen het gemeentebestuur, vertegenwoordigd in Burgemeester en Wethouders en de SGA, wat tot een omvangrijke viering heeft geleid. Na een receptie op donderdag 4 sep tember in Krasnapolsky volgt op 20 september een grote schaakdag. In de Sporthal Oost aan de Oranje Vrijstaatkade houdt bondscoach H. Bouwmeester ’s morgens een lezing en wordt er een demonstratiepartij gespeeld tussen grootmeester J. H. Donner en schaakmeester R. Hartoch. De partij wordt van commentaar voorzien door oud-wereldkampioen Prof. dr. M. Euwe. Aan 80 borden zal vervolgens een mas- sakamp plaats hebben tussen Amster dam en Rotterdam. In het gebouw van De Nederlandse Bank aan het Frederiksplein vindt een damesstedentoernooi plaats met naar schatting 100 deelneemsters uit alle de len van Nederland. Schaakmeester Lod. Prins geeft gelijkertijd een klokséance waarbij zijn tegenstanders een aantal jeugdkampioenen zullen zijn. Simuultaanséances voor de jeugd wor den gegeven door simultaanmeester B. J. Withuis en internationaal meester H. Bouwmeester. door konden ze nog geld voor me vra gen. Het vervelende is dat ze je op die manier jarenlang kunnen beletten er gens anders te spelen”. BEVERWIJK. De Beverwijkse zaalvoetbal-hoofdklasser Verhorst Boys heeft met succes deelgenomen aan een toernooi, georganiseerd door het Amster damse Pinockio. Met negen punten uit vijf wedstrijden werd Verhorst Boys on geslagen winnaar. Het toernooi werd afgewerkt in een zeer warme Ookmeerhal te Amsterdam. De voor de eindzege favoriete ploegen van Ellerman en Rabo Aalsmeer kwa men er tegen de Beverwijkers nauwe lijks aan te pas- Grote uitblinkers bij Verhorst Boys waren invaller-doelman John Fonteni en verdediger Jan van Wijk. Inamulhag is als tweede geplaatst achter de districtskampioen Wim Brandse. Derde vierde staan v. d. Feen (Metselaars) en Naud Weijers. Deze vier steken met kop en schouders boven de rest uit, zodat de halve finales min of meer vast staan. De plaatsingen bij de dames zijn respectievelijk Anneke Jels ma, Lili Weijers, Margot Kramer en Betty Ruigrok. In het C-enkelspel zijn bij de heren Wiersma Van Dijck, Brug- geman en v.d. Bos geplaatst. Komende zaterdag en zondag zullen de kampioenschappen van de veertien tennisdistricten om het Nederlands kam pioenschap van de zaterdagmiddagcom- petitie spelen. Zaterdag wordt er vanaf 9.30 uur gespeeld op het park Berkenro de te Berkel Rodenrijs en het park van LTVB te Bleiswijk. De halve finales en finale worden zondag gespeeld vanaf 10.00 uur op Berkenrode. De deelnemen de ploegen zijn: TV Berkenrode (Berkel Rodenrijs, kampioen 1974), Grouw (Friesland), LTC Helden (Limburg), Hel- derse TC, Hilversumse LTC, Matten kloppers (Waalwijk), Lucky Strike (Zwanenburg), Brederode (Santpoort), De Hertenkamp (Assen), Sassenheimse TV, ALTB Arnhem, ALTV Zoetermeer, Schapekolk (Diepeveen) en MLTC uit Middelburg. lil

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 19