BUI TONI EN TRANSOL STARTEN s goed partij ALS GROOTSTE KANSHEBBERS SCHUT COPEX MET 3-0 VERSLAGEN en Pronk ZAALVOETBALCOMPETITIE Debutant Club 12 Progress won van STREEKSPORT Halfweg gaf Haarlem Koppelrit voor V an Gelderen To Vanl Natuurlijk. Bon voor flexibel geld lenen. Toch nog draw van Engelsen Bij de ABN kunt u op een bijzondere manier geld lenen. U mag daarbij weer opnemen wat u hebt afgelost. De Hoofdrol: K I f 19 r Algemene Bank Nederland K: SPORT 21 DONDERDAG SEPTEMBER 4 19 7 5 Dhr./Mevr./Mej.:, Adres:. "1 I I I Woonplaats:---- Heeft reeds rekening bij de ABNj a/neen. Ik wil graag meer weten over ABN Plan-Krediet;stuurtumij zo snel mogelijk nadere informatie. I I I L Dat heet ABN Plan-Krediet. Het werkt als volgt: u spreekt met de ABN een maximum bedrag af dat kosteloos voor u wordt gereserveerd. U kunt dit bedrag ineens in zijn geheel opnemen of een deel ervan. U betaalt alleen rente over het bedrag dat u heeft opgenomen. U lost maandelijks een van tevoren afgesproken minimum bedrag af, maar dat mag ook méér zijn. En terwijl u aflost kunt u weer over nieuw krediet beschikken. ABN Plan-Krediet is dus voor u een ideale flexibele manier van geld lenen. Zo ja, ABN-kantoor in:..- In ongefrankeerde envelop zenden aan: AlgemeneBankNederland,Antwoordnummer3502, Amsterdam. (ADVERTENTIE) le (Van onze basketbalmedewerker) er Of Kinzo, dat met de nieuwkomers Kees Akerboom: naar Den Bosch. in Een spelmoment uit het duel TerrasvogelsSchut Copex. (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) Els- 7-0; ABN Terrasvogels kwam stap dichter bij landstitel Markt weg. Bovendien zagen de eerste divisiekampioen Tetramin-Epibratos - In middels gefuseerd met BV Haarlem - en BV Zaandam van promotie af. en >or en lut de niet van 'oor ►ürr Do- In iet te en 1. 5t- •n in en m- Ts- nd nd 2. is ef ik d, t- m at te ie ;n in tie li en d- .’0- w- TC rkel de len- [ens te- sn et Een en ander heeft tot doel de jeugdle den aan de wedstrijdsfeer te laten wen nen. De inleidende besprekingen hiertoe zullen volgende week plaatsvinden. De Zandvoortse rij vereniging stelt voor de winnende manege een wisselbeker, de ZRV Trophy beschikbaar. Binnenkort gaat de Zandvoortse rij- vereniging in samenwerking met zes an dere maneges uit de omgeving van Zandvoort dressuurwedstrijden organise ren. Hieraan zullen uitsluitend jeugdige amazones en ruiters tot en met 17 jaar kunnen deelnemen. Per manage zullen vijf combinaties worden afgevaardigd. Bij Nationale Nederlanden Donar zag Hans Perrier zijn plaats ingenomen door de Amerikaan van Nederlandse afkomst Ron Mulder. Mulder die de ploeg meer inhoud gaf door het meenemen van de Amerikanen Miller en Onstenk kan bo vendien nog rekenen op Kees ten Nijen- huis, die van AMVJ via Smimoff naar Groningen verhuisde. Tot de zwakkere ploegen behoren dit jaar zeker het ge promoveerde Arke Stars uit Enschede en BS Leiden, dat vorige week coach Pap pas onverwachts naar Amerika zag ver trekken. Een opvolger is nog niet gevon den. .Met Pappas keert ook Bob Heuts niet meer terug. Arke Stars trok welis waar Ed Strong (Punch), Frans Valken berg (Gerard de Lange) en de uit Haar lem afkomstige André Hoefakker aan, maar beschikt over een veel te smalle basis om met succes tegen de gevestigde grootmachten te kunnen optomen. DRIES DE ZWAAN eel- het hap 1-fl, 8el- E: Het ijshockeyteam van ZSKA Moskou heeft de Europa-cup voor landkampioenen gewonnen door een 6-1 zege in de tweede finalewedstrijd tegen het Tsjechische Pardubi ce. Karei Vrolijk e.i Harry Kip duidelijk aan kracht gewonnen heeft een rol van bete kenis gaat spelen valt te betwijfelen. De Amstelveense ploeg, die wel over kwali teit beschikt is bepaald geen eenheid. Als coach zal opnieuw geldschieter Theo van Kinsbergen opereren. Van de twee hoofdstedelijke ploegen zal Delta Lloyd eveneens weer hoog kunnen reiken. Wel vertrok Dennis Rusch, maar de komst van Lex K rod er, Wiebe Gorter en jeugd- internationaal Bert Kragtwijk heeft coach Frank Kales toch weer wat meer mogelijkheden gegeven. Stadgenoot Ge rard de Lange heeft vrijwel een volledig nieuw team gekregen. Leysner, Stiphout, Ruysenaars (ex-Lions), Johan Kooring (ASVU) en de Amerikanen Harris en Pleick moeten het dit jaar met coach Hans Perrier gaan maken. LONDEN. Engeland is er tenslotte in geslaagd toch nog een draw te berei ken in de laatste testmatch tegen Au stralië. Weliswaar werd Engeland uitge gooid voor 538 runs, waarbij vier wic kets werden genomen door batsman Walters, maar de tijd die overbleef voor de Australiërs, 25 minuten en 20 overs, om de achterstand van 198 runs weg te werken, was natuurlijk veel te kort. Bob Woolmer, die in zijn tweede test match speelde, scoorde een careerbest van 149 runs voordat hij t.b.w. ging op Walters. Woolmer was de voornaamste oorzaak van het enorm hoge totaal van 538 dat Engeland, weliswaar zeer lang zaam, in de boeken bracht. Tony Greig zal zich de komende dagen nog wel eens vertwijfeld af vragen of hij met wat meer moed, de wedstrijd toch nog had kunnen winnen. Het bleek n.l. dat het wicket weer begon te spinnen en Under wood nam als bewijs daarvan, het wic ket van Ross Edwards, die vroeg was ingestuurd vanwege zijn afscheidswed- strijd. Had Engeland bijvoorbeeld met de lunch al kunnen sluiten, dan hadden er, met Underwood en Edmonds aan de bal, nog gekke dingen kunnen gebeuren. Maar Greig speelde op zeker en dorst het risico niet aan. Hij wil kennelijk nog langer captain blijven en niet, zoals Denness voor een verkeerd uitkomende gok, aan de kant worden gezet. Bij een stand van 40-2 voor Australië werd de wedstrijd evenals de vorige dag, vroeg tijdig beëndigd wegens slecht licht. gens Ludy van Mourik zag scoren op een gave klap van Mia Spaargaren. Jea- net Lacourt met één van haar befaamde vaogballen zorgde er in de derde inning voor dat Terrasvogëls niet verder kon uitlopen. In dë vijfde inning was het echter andermaal raak. Eerst wees Elly Zweers zich met een tweehonkslag de weg naar de honken en vervolgens was het opnieuw Mia Spaargaren die de beslissende klap gaf. Wint Terrasvogels zaterdagavond de thuiswedstrijd tegen Bloemendaal dan is de titel voor de Santpoortse ploeg een feit. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. - In de wedloop om de nationale softbaltitel heeft Terrasvogels woensdagavond een belangrijke stap in de goede richting gedaan. Tegen naaste belager Schut Copex DSS kwamen de Birds na een spannend duel met 3-0 zegevierend uit de strijd tevoorschijn- Schut Copex DSS dat de laatste weken al gehandicapt was door het niet be schikbaar zijn van Erna van Ewijk en Patricia Bannenberg kreeg voor het duel tegen de koplopers nog een tegenslag te incasseren. De door Helma Kuyper tegen Capac-VWK opgelopen dijbeenblessure bleek nog niet volledig genezen en noop te coach Hans Janssen op de belangrijke kortestop-plaats Annemiek Mul in te zetten. de nederlaag in de pas begonnen compe titie. Het met veel enthousiasme spelende Club 12 nam door doelpunten -van Van Son en Seegers (penalty) reeds in de eerste speelhelft een 2-0 voorsprong op Progress. Na de doel wisseling werd er helemaal niet meer gescoord- De zege van Club 12 was verdiend. Een sterker SC Zandvoort kwam door twee goals van Kees Bruin aan een 2-0 voorsprong op TYBB, waarvoor Arie Rietvink tegen scoorde: 2-1. Ook in dit treffen vielen alle doelpunten in de eerste helft. De strijd tussen Figee en Spaarnevogels in de tweede klas A verliep zeer rommelig en kon slechts met moeite door de scheidsrechter in de hand worden ge houden. Beverwijk: eerste klas Floet-Davidson 3-1; tweede Schut Copex DSS dat ondanks deze problemen aanvallend toch tot een vier tal hits op de sterk werpende Christian Oudendijk kwam, bleef desondanks van runs verstoken. Voor een belangrijk deel was dit het gevolg van het op de beslissende momenten goed sluitend veldwerk van de thuisclub. Vooral in de vierde en vijfde inning was DSS met Wil Janssen en Ineke Mulder op het derde honk dicht bij runs, maar eerst René van den Berg en vervolgens Gerda Treu ren zorgden met knappe vangballen voor de verlossende nullen. Terrasvogels leidde op dat moment al met 2-0 omdat het eerst in de tweede inning een drietal Haarlemse veldfouten via Mia Spaargaren afstrafte en vervol- HAARLEM. - Met het treffen tussen het sponsorloze Punch - de nationale ti telhouder - en Nationale Nederlanden Donar zal komende zaterdag het basket- balseizoen 1975-1976 definitief geopend worden. Het besluit van voorzitter Van Dongen en zijn mede-bestuursleden om zonder sponsor toch door te gaan, heeft voorkomen dat de heren-eredivisie een nog grotere aderlating zou hebben onder gaan dan waar nu al sprake van is. Mede door de minder gunstige economi sche toestand van dit moment vielen achtereenvolgens Typsoos Lions, Smir noff Students ASVU, Frisol-R en BC HAARLEM Het in de vierde klas spelende Halfweg sloot woensdagavond zijn oefencampagne ter voorbereiding op de komende competitie af met een wed strijd tegen een combinatie van Haar lem, waarin drie spelers van de A- selectie waren opgenomen, en verloor daarvan na aantrekkelijke strijd met een score van 1-3. Er waren 1.200 toe schouwers en die hebben volop genoten. Er werd door Halfweg en de combina tie van Haarlem vooral in de eerste helft in een hoog tempo gespeeld. De gasten waren iets aanvallender en namen in de 19e minuut door Bargman een 0-1 voorsprong. Een slecht genomen corner van een der Haarlemmers ver dween zeven minuten later via de voet van verdediger Tonny Bloemberg in het doel: 0-2. Op de valreep van de eerste helft wist Huibers de winst tot 0-3 op te voeren. Voor de tweede helft werden door trainer Bob Maas een paar omzet tingen in het elftal van Halfweg aange bracht en daardoor kreeg het meer vat op het spel. Na tien minuten spelen wist de goed doorzettende George van Mauw tegen te scoren: 1-3. De gastheren ble ven nadien in het offensief, maar gaven aan hun schoten niet de goede richting mee. Hoofddorp en Onze Gezellen bleken vrij aardig aan elkaar gewaagd. De thuisclub was in het begin iets sterker, maar wist dat niet op het scorebord tot uitdrukking te brengen. Het bleef in de eerste hedft dubbelblank. Tien minuten na de hervatting kon Leo Feye uit een penalty de score in het voordeel van de gasten openbreken en zijn broer Wil Feye voerde daarna de voorsprong tot 0- 2 op. Pas kort voor het eindsignaal wist Frans Steinmetz tegen te scoren: 1-2. Bij Onze Gezellen deden de van RCH over gekomen Theo Nijssen en keeper Tabak met enkele jeugdspelers mee. Trainer Wim Kuipers was best tevreden over het optreden van zijn ploeg en ziet de com petitie met vertrouwen tegemoet. In de Spaarnestad zal mede door het wegvallen van Lions alle aandacht ge richt zijn op Buitoni - het oude Levi’s- Flamingo’s - dat met de meesterhand van Tom Quinn op de achtergrond, in staat geacht moet worden weer een voorname rol in de vaderlandse top te spelen. Dankzij het verstandige beleid van de Haarlemse bestuurderen heeft de vereniging niet alleen de komende drie seizoenen de beschikking over één van de voornaamste sponsors, maar boven dien slaagde men er in een nieuwe, veel bredere basis voor dit seizoen te vormen. Wel vertrokken Harry Kip (Kinzo) en Kees Akerboom (Sperry Remington) maar als geen ander profiteerden de Haarlemmers van het verdwijnen van Liohs. Garry Freeman, Vic Bartholomé, Kees Amama en Paul Hoeksema zullen in belangrijke mate het''nieuwe gezicht van Buitoni bepalen. Naast de oude getrouwen: Ruud en Hugo Harrewijn, Walter Ombre en Emile Hagens, zag Buitoni zich ook nog versterkt door de komst van Ton Nederhoed (Nationale Nederlanden Donar), Johan Koster (Ar ke Stars) en de jeugdige maar nog De uitslagen: Haarlem: hoofdklas: SC Zandvoort-TYBB 2-1; Club 12-Progress 2- 0; tweede klas A: Endema-Telefonia 0-3; Van Essen Boys-Spaarnwoude 4-1; Figee-Spaarnevogels 3-4; derde klas A: DVS-DSS 3-5; derde klas B De Fles- Vermande Zn. 6-2; res. derde klas A: DVS 2-Spaarnevogels 2 0-6; DGSpSmul 3- Bron Vanka 2 3-2; CBS 3-EDO 3 5-3. Hillegom: tweede klas D: Bron Van ka-Wiiho 2-5; De Duif-Raaphorst 3-4; derde klas E: FC Meeldijk-VBHB 5-6; Beauty-Zandvoortmeeuwen broek-Vink Stars 3-2. onervaren „dubbele meters” van Cock van de Lagemaat en Kees Limmen (Te- tramin Epibratos). Komend weekeind wacht Tom Quinn met zijn mannen al direct een krachtproef als een bezoek gebracht moet worden aan Transol R/Z - de enige Nederlandse vertegen woordiger in een Europa-Cup-toernooi Voor eigen publiek zal Buitoni volgende week woensdag de strijd met BS Leiden aanbinden. HAARLEM/IJMOND. - Het niet on verdienstelijk in de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie debute rende Club 12 bracht het in de Kenne- mer sporthal to* een 2-0 overwinning op Progress. SC Zandvoort bleek over de slag van de zware nederlaag tegen Gel- dermans heen en klopte TYBB met 2-1. Het was voor de Yellows reeds de twee- Met Buitoni is ook Transol R/Z weer favoriet voor de titel- In de ploeg van coach Jan Bruin zullen de Amerikanen Dinkins en Battle niet meer terugkeren. Hun plaatsen worden ingenomen door Paul Mc Cracken en de van streekge noot Frlsol-R overgekomen taalvirtuoos Alen Hale. Van Punch zonder de maxi male Amerikaanse inbreng moet geen directe topprestatie verwacht worden. Gevaarlijk blijft de Delftse ploeg na tuurlijk wel. Van de Nederlandse spelers vertrok er geen, terwijl Bill Sheridan ondanks alle financiële problemen toch nog kan beschikken over de Amerikaan se Nederlander Jim Woudstra en de op de valreep terugekeerde Buff Kirkland. Met grote belangstelling wordt uitgeke ken naar de prestaties van Sperry Re mington en Kinzo. Beide ploegen worden door vele insiders beschouwd als zeer serieuze gegadigden voor de titel. Vooral in het Bossche kamp zijn de verwach tingen hoog gespannen. Coach Jan Jan- broers realiseert zich echter bijzonder goed dat naast goede spelers routine een niet weg te cijferen factor is. Bij Sperry zal Kees Akerboom zijn oud-teamgenoot Tyronne Marioneaux aantreffen, die het Oostenrijkse basketbal verwisselde voor dat van Nederland. B: Wilms klas B: De Goede-Strawberry 1-2: derde klas C: Kolk Boys-’t Keiltje 1-1; 't Hartje- Lootsma 2-0; derde klas D: GBO Sport- Rumping Boys 2-3. Heemskerk: eerste klas B. Molenaar Boys-Fransen/Schoot 2-2; tweede klas C: Donkey Shot-WBH 2-2; Heemskerk - Kennemer Intersport 0-2; De Ezel v.d. Veen’s 6-2; res. derde klas E: Progress 4-Carrousei 3 1-4. Dat een dergelijke gang van zaken onbevredigend is, spreekt voor zich. Vooral op competitietechniseh gebied ontstond een chaotische toestand. Pas aan het begin van deze week ontvingen de clubs hun definitieve wedstrijdpro- gramma. Met de opgedane ervaringen voor ogen is de vraag alleszins gerecht vaardigd of de NBB wel moet doorgaan met de thans van kracht zijnde inschrij vingsprocedure. ALKMAAR. Stayer Matthé Pronk uit Warmerhuizen en de jonge Haarlem mer Ben van Gelderen zegevierden tij dens de „populaires” op de Alkmaarse wielerbaan in een koppelkoers over 80 ronden. Zij hielden vooral door het ster ke rijden van Pronk, steeds „gaten*’ dichtend, drie andere koppels in de eind sprint op afstand. De plaatselijke favorieten Gerry Slot en Nico Alles, die uitgenodigd zijn om i samen in Bmo een koppelkoers te rij den, gaven de vijf koppels een ronde toegift, maar slaagden er niet in om dat „verlies” ongedaan te maken. De koppels Duin-Nederlof, Prónk-Van Gelderen, Zuiker- Smkt en Klaverkos wipten steeds attent mee als Slot en Alles tot de aanval overgingen. Vooral Duin en Pronk weerden zich voortreffelijk in de afweerslag. Alleen Ger Schrijvers en Wim Hendrix konden niet meekomen en werden - na op drie ronden achterstand te zijn gereden - uit de koers genomen. De uitslag was: 1. M. Pronk (Warmen huizen)- B. van Gelderen (Haarlem), De 20 km. in 25.10; 2. R. Duin (Alkmaar) - R. Nederlof (A’dam); 3. T. Zuiker - S. Smit (Warmenhuizen); 4. R. Kos (Oud- karspel) Sj. Klaver (Tuitjehorn); 5- G. Slot - N. Alles (Alkmaar) op 1 ronde. Eerder op de avond had Ger Slot zowel een klassementsrit, afvalwedstrijd als jachtrace voor amateurs gewonnen. De kwieke Ben van Gelderen bleef in een sprinttoernooi voor junioren en nieuwe lingen aan de winnende hand door alle drie rivalen een keer te kloppen. Hij verwezenlijkte zijn rit tegen Sidney Smit met 12.9 sec. Ook de snelste tijd van de avond over de 200 meter. Eind stand: 1. B. van Gelderen 6 pnt; 2. S. Smit 5 pnt, 3, R. Nederlof 4 pnt. 4. Sj. Klaver 3 pnt. In een tijdrit over twee ronden met staande start was Smit in 37,8 sec, de snelste. Ben van Gelderen kwam in 38,5 sec. op de tweede plaats- Voor de junior of nieuweling die tijdens de twee resterende „populaires” tot de snelste tijd komt, heeft de heer Gerrit Heine uit Castricum een beker beschik baar gesteld. C13

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 21