NCVB in Velsen-N. heeft Wijkcomité hield zich niet aan afspraak en reageerde te laat Groot verschil tussen begroting en Meerjarenplan voor 1976 to^vishal u Zwendel in autoaccessoires brengt vijf verdachten voor de rechter jaarprogramma gereed PANDA STRIPBOEKEN nW*** 5 WETHOUDER C. OCKELOEN OVER OUD-IJMUIDEN Kort IJmondnieuws DUITSE FIRMA VOOR 75.000 MARK BENADEELD ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1 97 5 NIEUWS UIT STAD EN STREEK I KRITISCHE KANTTEKENING BIJ FINANCIËN Nog tegoed Bevoegdheid In de auto gebleven 7 Nu ook verkrijgbaar bij de kantoren van onze krant voor f 6,90 per deel 1 f l I (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE snbad antsoen. 2 of 3 complete verhalen in r M dfe losplank leopend aat. Ge- jitenbad litenbad andweer eg: vol- raat 4c (Van een medewerker) van Uitspraak 18 september half drie. pend 12 pend 14 pend 14 pend 12 aat. Ge- rtellen dat er introle uit te nt als ras er over kwam ngens- trots vissen streek komst, en af- st van verden an de bij de Saterdag ndag 14 Gorgo”, ndaag 22 jes Em_ Men vroeg zich af of deze grote ver schillen wel nodig waren geweest. Men wilde niet zovel* gaan om te zeggen, dat het Meerjarenplan waardeloos was ge- waren: f 28.000, 26.800, KW KW UK 29 174 17 IJmuiden met betrekking tot de plannen voor stadsvernieuwing en de afbraak in deze veelbesproken wijk van IJmuiden. Deze twee waren samen met de werk gever van de boekhouder, in november van het vorig jaar per auto naar Pforz heim gereisd. De werkgever, een koop man van 27 jaar, wordt gezien als de hoofdverdachte. Hij liet de oplichterijen plegen en zou ook in andere oplichters- praktijken al enkele miljoenen guldens door zijn handen hebben zien gaan. Het sportvisserij scheepje „Aquarius” dat van de week by een aanvaring averii opliep in de haven. koopman werden afgeleverd. De reke ning werd echter niet betaald. GEEN SPREEKUUR. De Velsense burgemeester J. Reehorst, zijn wethou der van Openbare Werken C. Ockeloen en de wethouder van financiën H. van der Werff houden maandag 8 september geen spreekuur. g 19 en zondag 21.30 U.4 volwas- 19 21 Vandaag Perspekt spel ,,’n L; Thea- ider van ast. Mr. Borsjé betrok in zijn pleidooi ook het gegeven, dat zijn cliënt steeds had ondergetekende met zijn eigen handteke ning en bij de le bestelling de facturen ook had ingevuld op zijn eigen naam, terwijl de twee anderen gefingeerde na men invulden. „Als hij bij de politie verklaard mocht hebben dat hij ’n valse naam heeft gebruikt, dan herroept hij die verklaring nu. Hij heeft helemaal niets vals voorgewend”, aldus de raadsman. Zijn slotconclusie was, dat hooguit een voorwaardelijke straf van vier maanden op zijn plaats was. daag tot net o.a. Tamas Jroup. ag 15 u.: nton de Dinsdagavond 9 september opent de NCVB-Velsen-Noord haar seizoen met een modeshow van de firma Bekker in dorpshuis „De Meerpaal” aan de Ban- jaertstraat. Deze is voor iedere belang stellende gratis toegankelijk. Op 14 oktober komt dr. N. Spronk uit Hilversum spreken over de toekomst van de mens” en maandag 10 november zal mevrouw J. W. Bil uit Heemskerk een lezing met dia’s houden over maat schappelijk werk. Öp 16 december wordt het kerstfeest gevierd. In het nieuwe jaar wordt op 13 januari het onderwerp „Het gezin” door de gewestelijke vice-presidente van de NCVB mevrouw J. Kakes-Veen uit Zaandam behandeld. Het jaarfeest wordt zoals al vermeld - gewijd aan het vijf entwintigjarig bestaan op 10 februari. Op 19 mei verzorgt de heer H. Witteveen uit Barneveld een lezing met dia’s over de Rudolphstichting. Het Paasgebeuren Voor brood, ■er om hij er irlopig cantie- lar als :e van levisie sl wat (scheid n. „Ik iet ge ld heb u een- Zijn cliënt, een- 55-jarige Amsterdam mer, die tot voor kort in Hoofddorp woonde, moest terecht staan als een van de vijf betrokkenen in een oplichtingsaf- faire, die in totaal 90.000 schade had aangericht. Grootste benadeelde was een fabriek in autoaccessoires in de Zuid- duitse plaats Pforzheim, die voor bijna 75.000 mark het schip in ging. Twee Amsterdammers van 27 en 28 jaar oud en een 31-jarige inwoner van Heemskerk zullen zich op 16 oktober voor hun aandeel moeten verantwoor dden. Gisteren stonden de 55-jarige boek houder en een 34-jarige Amsterdammer terecht. Naar hij ons meedeelde zijn in het geding twee panden, waarvan er een gelegen is in de zogenoemde „fase I”. Tegen de afbraak van dat pand bestond ook in Duitsland. Maar inmiddels is de eerste terugbetaling van de schade, die hij voor de helft 4500) voor zijn rekening wilde nemen, geschied; de eer ste 500 zijn inmiddels overgemaakt. D, 19 en ig 24 u.: 13.30 u.: ■r 25555. Het benodigde geld veydient de man met de eigen zaak, die hij inmiddels is begonnen. De officier was bereid hem een kans te gunnen deze zaak goed van de grond te krijgen en vroeg een gevan genisstraf van zes maanden, waarvan vijf voorwaardelijk: „Met een lange on voorwaardelijke straf wordt de reclasse ring niet bevorderd en snij ik mezelf naar alle waarschijnlijkheid slechts in de vingers”. delijk aangetoond dat er weinig goedko pe vis is verhandeld. Voor de allerbeste vis blijft men altijd nog een hoge prijs betalen. Dat was goed merkbaar bij de aanvoer van een Deense kotter, die met een hoeveelheid kabeljauw binnen kwam en moest constateren dat voor een regel kabeljauw van 1^8 tot 74 werd betaald. De laagste prijs ging naar kabeljauw, die goeddeels was verzopen omdat de vis te lang in het water had gelegen. Ogenschijnlijk ziet ze er goed uit, maar de mindere kwaliteit valt op bij het fileren of snijden. HAARLEM. De rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard op dinsdag 2 september 1975: De officier ging in zijn requisitoir ook in op de formeel-juridische achtergron den van deze zaak. Hij betoogde, dat zowel de strafbaarheid van de gepleegde feiten als de bevoegdheid van de Haar lemse rechtbank om over de zaak te oordelen, vaststonden; al ging het dan in hoofdzaak om Amsterdammers die in Duitsland een misdrijf gepleegd hadden. De wet laat toe dat Nederlanders in Nederland berecht worden voor een in het buitenland gepleegd misdrijf, als dat misdrijf ook in het betrokken land strafbaar is. En omdat er een inwoner van Heemskerk onder de verdachten is, ■kan de Haarlemse rechtbank oordelen over hem en de met hem in deze zaak betrokkenen, zo construeerde de officier. De boekhouder, inmiddels met long- klachten en trombose in de ziektewet, kwam niet voor een deïgelijke kans in aanmerking: op zijn straflijst kwamen al teveel veroordelingen voor vergelijk bare delicten voor. Ook het, reclasse- ringsrapport (opgemaakt voor een nog te behandelen strafzaak wegens dronkeh achter het stuur zitten) liet weinig twij fel over: „met deze verdachte is niet veel meer aan te vangen”, luidde de conclusie. „Iemand die zich, misschien dan niet met boos opzet, altijd weer in de nesten werkt en zichzelf met feilloze zekerheid naar de bliksem helpt”, aldus de officier. VELSEN-Noord. Bij de afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond staat het nieuwe sei zoen in het teken van haar vijfentwin tigjarig bestaan dat op 10 februari 1976 zal worden gevierd tijdens het gebruike lijke jaarfeest. vaden diepte, maar dat is zelfs ook voor een spanvisser te ondiep. Er moest dus in dieper water worden uitgezet. Toch heeft men nogal waj schade aan de netten opgelopen hier en daar. Bij som migen zelfs onherstelbare schade. En dat betekent dan een onkostenpost. Over het algemeen worden ér nogal wat kosten gemaakt. Alleen de olierekening stijgt niet zolang er wordt gevist. Vist men niet, dan kost het stomen van de ene plek naar de andere: olie en dus geld. hadden zij óf diepgevroren óf gezouten vis. Ook de spanvissers hebben deze week niet die grote hoeveelheden kun nen aanvoeren, welke men had ver wacht. Oorzaak was, dat er nogal wat haring „op de loop was gegaan” naar andere gronden. De grootste vangsten zouden gedaan kunnen worden op acht zal op donderdag 8 april worden ingeleid door ds. Boeijenga uit Bloemendaal met het onderwerp „Rondom het Avond maal” en het seizoen wordt afgesloten met een voorlichtingsavond over het ge- zelligheidsproduct koffie. Alle bijeenkomsten worden gehouden in het dorpshuis „De Meerpaal”. Het afdelingsbestuur is als volgt sa mengesteld: Presidente: mevrouw G. Brouwer-Wassink, secretaresse, is me vrouw H. de Peuter-van Putten, Wijker- straatweg 88, Velsen-Noord, telefoon 02510-23101. De overige functies worden waargenomen door de dames M. Bek- ker-de Jager, eerste penningmeesteres A. M.van den Wijngaard-de Heijer, vice-presidente; J. G. Bosman-Geurkink, tweede secretaresse; H. van ’t Slot-Fos- sen, tweede penningmeesteres en de pro pagandiste E. Sikkema Hylkema en H. Terlouw-Willems. vangen vis vormde van de week een „stuwing” om de totale besomming ho ger te laten worden. Het is daardoor voorgekomen dat door deze kotters be sommingen zijn gemaakt welke varieer den van 22.000 tot 32.000 tijdens een visweek van maandag tot vrijdag. Dezei besommingen zijn nagenoeg even hoog als die van de bokkenvissers, die met heel wat sterkere en zwaardere motoren aan het opereren zijn. VELSEN. Om het de raadsleden iets gemakkelijker te maken heeft het gemeentebestuur van Velsen een verge lijking gemaakt tussen de plannen, die in de begroting voor 1976 verwerkt zijn en de plannen, die voor 1976 op het Meerjarenplan waren gepland. Verschil lende leden van de raadscommissie voor financiën waren blij met deze vergelij king, maar zij wezen er wel op, dat er nogal wat verschillen in zaten. Met na me waren een aantal plannen op de begroting aanmerkelijk duurder dan ze aanvankelijk in het Meerjarenplan ge raamd waren. „Geld dat ik grotendeels nog tegoed had”, verdedigde de 34-jarige Amster dammer zich, toen president mr. Cokart vroeg of 5.000,- niet een beetje veel was voor één rit in de auto van een ander. De man had alleen chauffeurs- diensten verricht en zou nergens van geweten hebben., aldus^ zijn verklaring. Wel gaf hij toe een aandeel gehad te hebben in een andere oplichtingszaak, van de zijde van het comité geen be zwaar. Het andere pand, door de wet houder aangeduid als „pand Heere- mans”, gelegen aan de Kanaalstraat 73, zou op 27 augustus jongstleden worden verlaten. „Op 20 augustus heb ik me vrouw G. Groen-Scholten van het wijk comité Oud-IJmuiden opgebeld en haar gezegd, dat de gemeente het plan heeft dat pand, direct na het verlaten ervan door de heer Heeremans, te slopen. Me vrouw Groen kon daar niet onmiddellijk op reageren en wilde zich eerst verstaan met de andere leden van het comité. Ik heb haar gezegd, dat zoiets, natuurlijk in orde was, maar dat ik wel uiterlijk 25 augustus een Standpunt wilde weten. Wel, dat zou gebeuren. Maar die 25ste augustus ging voorbij, zonder dat de gemeente iets had vernomen. Twee da gen later -was het dus 27 augustus en verliet de heer Heeremans het pand. IJMUIDEN. De kotters, die zich niet aan de bomenvisserij wagen en nog stug volhouden met het vangen van rondvis, zijn ook deze week met de mooiste partijen dicht gehouden wijting binnen gekomen. Juist de grote vangsten zijn er de oorzaak van geweest dat deze prachtige vis ongestript moest worden binnengebracht. Ondanks de heffing welke moet worden betaald voor dicht gehouden wijting, kan er toch nog ruim f 23 voor deze vis worden gemaakt. En dat terwijl het grootste deel onverkocht in de hallen bleef staan. De gestripte wijting blijft een graag gezien visje en noteert dan ook gemiddeld f 40 per bak. Mr. Borsjé, al boos over de hoogte van de eis, had ook geen goed woord over voor de rest van het requisitoir. Hij viel de dagvaarding aan, omdat zij niet bevat dat het tenlastegelegde ook in Duitsland strafbaar is, en omdat daarin de Duitse fabrikant in eigen persoon ten tonele wordt gevoerd als degeen, die „bewogen” werd tot het afgeven van goederen on der valse voorwendselen. De advocaat meende, dat de betrokken werknemer van deze man in de dagvaarding had behoren voor te komen, en concludeerde op grond daarvan vrijspraak. Direct daarna is de gemeente ’s middags om twee uur begonnen het pand te slopen, omdat wij wensten te voorko men, dat het zou worden gekraakt. Bo vendien is herstel van het pand niet duurder dan de kosten verbonden aan uitzetting van krakers. Voor de gemeente was de sloop bo vendien noodzakelijk, daar wij de bouw van de nieuwe Comitéschool op die plek zeer waarschijnlijk, achten. Dat heb ik ook mevoruw Groen verteld. Maar ook op 27 augustus heeft liet wijkcomité Oud-IJmuiden niet gerea geerd. De dag daarop, 28 augustus, werd ons meegedeeld, dat men niet zo geluk kig was met de sloop van het pand; maar tóen was het te laat” aldus wethouder Ockeloen, die in de loop van de volgende week nader op deze kwestie zal terugkomen. HET IS BEGRIJPELIJK dat wanneer een klein trekje wordt scheep gehaald, men probeert zoveel mogelijk te strip pen. Dat geldt ook voor de meegevangen kabeljauw en schelvis. Juist die meege- IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 17.300 kg. tong; 53 kisten tarbot en griet; 1156 kisten kabel jauw; 18 kisten koolvis; 115 kisten schelvis; 2197 kisten wijting; 420 kisten schol; 150 kisten schar; 2785 kisten ha ring; 3 kisten makreel; 175 kisten diver sen. DE DAGSCHUITJES deden het van de week weer leuk. Deze vlak onder de kust vissende scheepjes kunnen aardige partijen kleine tong bemachtigen welke van de week rond f 6,50 per kilo op bracht. al dan niét gestript. Een van deze scheepjes, veroorzaakte van de week nog een aanvaring op een wijze welke niet veel zal zijn voorgekomen. De sportvisser „Aquarius” lag op een enkele mijl uit de kust prinsheerlijk te vissen toen het schip van achteren werd gegrepen door een juist uitstomende Vo- lendamse kotter, die met de bomen reeds gestreken op weg was naar zijn „stekkie”. Hoe zich alles precies heeft kunnen voltrekken zal wel door de Raad van de Scheepvaart worden uitgeplozen, maar het gevolg van de aanvaring was, dat de „Aquarius” naar de haven moest met een geknakte achtermast, een ver nielde radarmast en een totaal verspeel de voormast. Nadat eerst de boom over het schip was gescheerd, volgden ook nog de daaraan verbonden delen van het vistuig. Het mag een wonder worden genoemd dat alleen maar de dienstdoen de schipper wat hoofdletsel opliep en de aan boord verblijvende sportvissers slechts met de schrik vrij kwamen. En met het verlies van wat hengeltuig. De snel toevarende yissers uit de directe omgeving hoefden dan ook geen hulp te bieden. De eerste contacten met de Duitse firma waren al in augustus op de Frankfurter Messe gelegd door de boek houder en de twee andere verdachten. Zij keerden terug met. autoaccessoires ter waarde van 21.700 mark, die aan de dag tot I :raat 81. 1 Men en 21.15 u. I lippen”, 18 j. •v. zond, n”, 18 j. 18 J. 21.15 u.: u.: „De DE ONGEVALLENDIENST van Vel sen werd van de week te hulp geroepen voor de schipper van de VD 46, die door een hartaanval was getroffen. Direct bij aankomst in de haven is de man door de OD naar het Zeewegziekenhuis vervoerd, waar hij thans nog wordt verpleegd. Ook de VL 121 riep bij aankomst de Ongevallendienst te hulp voor een opva rende die moeilijkheden had. Via het Zeewegziekenhuis is deze man naar Kat wijk overgebracht voor verdere behan deling. DE GROTE TRAWLERS die vorige week nog voor een partij verse haring zorgden lieten Van de week verstek gaan. Wel liepen er enkele van deze grote eenheden binnen, maar aan boord d vanaf EEN SOORTGELIJKE besomming maakte ook de IJM 9 „Haarlem”, welke de haringvisserij vaarwel had gezegd en een reis maakte naar de noordelijke Noordzee. Men kwam terug met hoofd zakelijk kleine koolvis, waarvoor welis waar een koper werd gevonden, maar tegen een prijs die iets tegenviel. Door de sterk teruggelopen kwaliteit leverde deze vis niet meer op dan 16,40 per bak. De koolvis III, waarvan ruim 120 kisten werden aangevoerd, ging van de hand voor een gemiddelde prijs van 50 per bak. Duizend bakken koolvis brach ten 20.000 in het laatje; de overige 250 bakken met „allerhande” waren goed voor ruim 10.000. Hiermee is wel dui- worden, maar sprak toch zijn twijfels uit over de juistheid van de in dit plan genoemde cijfers. Wethouder H. van der Werff vertelde, dat de begroting voor 1976 ongeveer een half jaar later tot stand is gekomen dan het Meerjarenplan en dat men dus met meer recente cijfers had kunnen werken. Daarbij wees hij erop, dat men met de begroting nauwge zet heeft gecijferd en hij had het gevoel, dat men bij het opstellen van het Meer jarenplan wat algemener te werk was gegaan. „We moeten blijkbaar wat wen nen aan* het opstellen van Meerjaren plannen”, zei hij. „Als we dat wat meer in onze vingers krijgen, zullen de afwij kingen met de werkelijke begroting wel kleiner worden. Bovendien willen we het komend jaar het Meerjarenplan ook iets anders op gaan zetten om een betere vergelijking met de jaarbegrotingen je kunnen maken.” Hij was overigens wel erg blij met het Meerjarenplan, omdat de raadsleden daardoor toch een beter inzicht hebben kunnen krijgen op ver schillende begrotingsposten, die voor 1976 zijn opgevoerd. Mr. Th. J. Douma, opkomend voor de chauffeur, betoogde dat er geen enkele aanwijzing bestaat dat zijn cliënt van tevoren op de hoogte was van de bedoe lingen van de rit naar Pforzheim. Mede plichtigheid is dan ook niet bewezen, aldus de raadsman die er op wees dat zijn cliënt tijdens de onderhandelingen in de auto moest blijven zitten. Hij vroeg een geheel voorwaardelijke straf voor wat hij een „heel lichte vorm van medeplichtigheid” noemde. ;nd van I 18 u. I antsoen. I 44: vol- I gd 15 volwas- - 21 u. 17.30 5 u. tev. t”, 14 j. 21.30 u.: ndaag 24 ‘v. zond. „Flana- n bezem- Bij het hernieuwde bezoek werd mo gelijke argwaan weggenomen door de mededeling, dat betaling onderweg was. Een nieuwe order goed voor 52.674 mark werd „geplaatst” door de Nederlanders. Die daarop een deel van de goederen alvast meekregen, alweer zonder beta ling. Zij gaven gefingeerde namen op en noemden- een firma, die nooit echt be staan heeft. De accessoires, oorspronke lijk bedoeld voor het opzetten van een winkel, werden snel verkocht en de medeplichtigen kregen hun beloning. Mevrouw Elisabeth Leonora Hollestel- le, wonende in Beverwijk, Alzettestraat 20, rechter-commissaris: Mevr. Mr. C. A. Terwee-van Hilten, curatrice: Mej. Mr. K. T. B. Salomons, advocate en procu reur in Haarlem, Parklaan 5: Besloten Vennootschap Het Haarlems Veem B.V., statutair gevestigd in Haar lem, doch kantoorhoudende in Amster dam, Nieuwezijds Kolk 17, rechter-com missaris: Mevr. Mr. C. A. Terwee-van Hilten, curator: Mr. G. Euser, advocaat en procureur in Haarlem, Nieuwe Gracht 55; Christiaan confectionair, IJMUIDEN. In een eerste reactie in verband met plaatsruimte hopen wij volgende week op een en ander terug te komen heeft wethouder C. Ockeloen commentaar gegeven op de uitlatingen van het wijkcomité Oud- DE TONGVANGSTEN van deze scheepjes blijven grillig. De een komt binnenvaren met zo’n tweeduizend kilo, de andere heeft met de helft genoegen moeten nemen. Hiernaast worden de mooiste partijen schol aangeboden, al dan niet vergezeld van wat andere mee gevangen vis. Een zeer gunstige uitzon dering vormde van de week de vangst van één Belgische kotter. Dit schip, dat een motorvermogen heeft van 600 PK was 'present met een prachtige lading schol alsmede een niet-onbeduidende hoeveelheid rondvis, zoals grote schelvis, hammen, witte koolvis en hake. Dit schip noteerde een besomming van 35.000. Wilhelrti Vah der Flier, wonende in Haarlem, Parklaan 47, rechter-commissaris: Mevr. Mr. C. A. Terwee-van Hilten, curator: Mr. J. S. Dijkstra, advocaat en procu reur in Haarlem, Ged. Oude Gracht 65; Na intrekking voorlopig verleende surséance van betaling: Pieter Eduard de Graaf, wonende in Beverwijk, Alk- maarseweg 149, h/o „Studio Graven In ternationaal” in Alkmaar, Laat 17, rech ter-commissaris: Mevr. Mr. C. A. Ter wee-van Hilten, curator: Mr. A. J. T. Karskens. advocaat en procureur in Be verwijk, Prinsesselaan la. Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank in Haarlem van dins dag 2 september 1975 opgeheven het faillissement van: Johannes Siebren de Jong, wonende in Haarlem, Schalkburgergracht 82, uitge sproken op 20 mei 1975, eurator Mr. R. Hulkenberg in Haarlem; Hendrik Huisman, voorheen wonende in Haarleth, Stuyvesantstraat 94, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats, uitgesproken op 13 mei 1975, curator Mr. W. G. M. Nannings in Haarlem; Taco Fort'gens, wonende in Haarlem, Frans Halsstraat 52 rood, uitgesproken op 1 juli 1975, curator: Mr. J. S. Dijkstra in Haarlem. Wegens het verbindend worden van de tweede, tevens slo'h-uitdelingslijst is op 2 september 1975 geëindigd het faillisse ment van: de nalatenschap van wijlen Hendrikus Johannes Maertens, gewoond hebbende in IJmuiden, Kennemerlaan 24, uitgesproken op 6 juni 1972, curator Mr. H. M. J. van Mens in Beverwijk. PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg.: tarbot 15,86-14,10; grote tong 14,86-14,12; grootmiddel tong 12,43- 12,06; kleinmiddel tong 10,00-9,53; tong één 9,54-8,44; tong twee 6,80-6,30. Per 40 kg.: tarbot 480-167; griet 234- 132; kabeljauw één 91-77; kabeljauw twee 98-71; kabeljauw drie 110-74; ka beljauw vier 100-67; kabeljauw vijf 54- 31; koolvis vier 38-34; schelvis één 92- 81; schelvis twee 102-100; schelvis drie 82-70; schelvis vier 42-39; schol één 92- 80; schol twee 124-82; schol drie 124-80; schol vier 96-56; wijting drie 62-27,20; wijting vier 61; haring één 44-32,20; makreel twee 45-32; schar 59-26. De besommingen 30.000, KW 226 15.700, KW 185 5.300,UK 56 4.500, UK 78 1.400, UK 135 1.600, UK 138 1.500, UK 145 f 1.600, UK 218 12.000, UK 234 f .500, VD 6 f 3.300, VD 15 2.000, VD 19 3.500, VD 20 1.100, VD 46 1.200, IJM 18 2.900, IJM 25 540. HAARLEM „Dat is dan dat. Ik ben blij dat ik het gezegd heb. Het moest me echt van m’n hart.” Fel haalde verdediger mr. R. Th. M. Borsjé donderdag uit tegen de officier van justitie mr. Remmerts de Vries, die zojuist acht maanden had geëist tegen zjjn cliënt. „De officier heeft het doen voorkomen alsof hij geweldig veel begrip en mededogen had voor mjjn cliënt. Hjj schetste hem heel terecht als een menselijk wrak, zoals hij nu voor ons zit. En dan durft de officier toch acht maanden te eisen. Een bijzondere zware straf die in geen verhouding staat tot andere delicten! Wat zou hij wel niet gevraagd hebben, als mijn cliënt gezond geweest was? Drie, vier jaar?” Oprecht verontwaardigd gaf de raadsman lucht aan zijn gemoed.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5