LAUDA WERELDKAMPIOEN Ad Pools beheerste SPORTIEF Opnieuw veel kwade Euwe voor vijf mille rijders op Zandvoort gesponsord Resultaat van Wales-Australië beslissend AFWACHTEN VOOR HOCKEYTEAM Brigitha: record 1 de „Sorbonne-prijs” „ASSEN” EISTE OPNIEUW SLACHTOFFER JEWELPRISE WINNAAR IN ALKMAAR s 8 MAANDAG SEPTEMBER 15 197 5 SPORT 1 1 Chaotisch aagd AL .Tr 1 t wk-- ~^::wzss. I -Tel- (Van onze sportredactie) inmiddels ook nog een Ferrari terug aan wereldtop (Van onze sportredactie) (Van onze schaakmedewerker) zereld in Renault 5/Gordini-race al de droevige taak had de dood van de Westduitse renner Rolf Thiele te melden. (ost.) (Arg.) jarenlange ervaring. Het vorig jaar was hij nationaal kampioen in de 250-cc-klasse. De stand in de halve finale, is nu: 1. Nederland 2-3 (3-2), 2. 1 (1-1), 3. Australië Koersen te Alkmaar: Loire-i Mr. Alkestis (A. Knijenburg Arie Hassink won te Frechen bij Keulen een wegwedstrijd over 112 kilometer. De vijftienjarige scholier Carlos Suarez uit Caracas is wereldkampioen waterski. De 18-jarige Marcel Deibergen bracht de nationale motorcrosstitel in de 125 cc-klasse op zijn naam. ANTWERRPEN (Belga). Bij de tra ditionele 1000 meterzwemwedstrijd van Scaldis in Antwerpen heeft Enith Brigi tha een nieuw nationaal record 100 me ter vrije slag (25 meterbaan gevestigd. Zij won de afstand in 57.0 seconden. Het oude stond sinds de winterkampioen- schappen van vorig jaar in Den Haag op haar naam met 57.04 seconden. Enith had in Antwerpen geen enkele tegen stand. Vanessa Bullock uit Wales eindig de als tweede in 1.03.2 en de Duitse Angela Steinbach als derde in 1.03.9. gen— irdin- Gro- idam, SC— VV— Slche— a—La» Esp*- Zara- De Belfort werd de Nederlandse aanval enige malen gelanceerd, doch Marlies Jansen en Nel van Kollenburg kregen niet de benodig de ruimte of lieten de kans lopen. winnaar in deze droevige formule 750 wegraces. Het was de Canadees Yvon Duhamel die beide heats op zijn naam schreef. In de eerste heat had Duhamel niet te klagen over geluk. rs de nsdag >f het n de ening i uit- ivoet- sterke isieve orden nder- n. Ze prong een e van Onder de ogen van tienduizenden maakte Nico van der Zanden in de tweede heat enkele honderden meters voor de finish zijn fatale val. Het gebeurde in de laatste ronde in de allerlaatste bocht, de Kniebocht. Bij een snelheid van ongeveer 180 km per uur raakte de 28-jarige coureur uit Oosterhout de macht over zijn Yamaha kwijt en sloeg hij hard te gen het asfalt. De Fransman Christi- Het Nederlandse dames volleybalteam ver loor. deze keer in vier sets, ook de derde interland tegen Hongarije. De race leek lange tijd gebamzaaid te verlopen voor Barry Sheene, totdat de Brit in de veertiende ronde moei lijkheden kreeg met zijn benzine- kraan, een pitsstop moest maken, als laatste weer vertrok en tenslotte als 26ste finishte. Wil Hartog kwalifi ceerde zich me* een vierde plaats als beste Nederlander. De wedstrijd tegen Australië zaterdag liet een van het „Amerikaans avontuur” herstelde Nederlandse ploeg zien. In tot nu toe de meest aantrekkelijke wed strijd van het toernooi, ontplooiden bei de ploegen een flitsend spel. In de eerste helft had Nederland een duidelijk over wicht, zeker nadat Nel van Kollenburg in de vijfde minuut bij een rebound feilloos inschoot: 1-0. In de tiende mi nuut raakte de in dit toernooi voor het eerst spelende Jos van der Miessen de paal. Schoten van Stans Beelen en Mar lies Jansen verdwenen millimeters naast het Schotse doel. In de 28ste minuut hielp Stans Beelen uit een voorzet van Marlies Jansen Nederland aan een meer comfortabele voorsprong: 2-0. Wereldkampioen Hennie Kuiper is zater dag in een wegwedstrijd voor professionals te Deinze (België), tweede geworden achter Rik van Linden. Kuiper won gisteren de ronde van zijn woonplaats Ossendrecht. Eigenlijk was de ruim 2300 meter te lang voor Jewelprise maar door vanuit leidende positie het tempo afwisselend te drukekn en te verhogen slaagde Pools erin met name favoriet Ixiaan zodanig 13- 2 10- 1 10- 7 6- 2 5- 2 4- 2 8- 7 4- 5 12-10 2- 1 4- 7 4- 8 5- 7 3- 6 3- 7 2- 7 3- 9 1- 9 loord, recht, De -Roda Ixcel- inten- 1, ook i van ns in leb ik toer- Inam, s erg iditio- le de verige t deel met i, ge ilende :en in weet est in e zijn ch nu e kan ngen". In de tweede helft ontdekte Australië de zwakke plek van Nederland. Door een sterke druk op de centrale Neder landse verdediging uit te oefenen werd ausputzer Susan Bekker menigmaal klem gezet. „Gesponsord” door de Engel se scheidsrechter Mary Eyre mocht Au stralië een serie corners nemen, die geen van alle doel troffen. Door een wederom weloverwogen spelende Gonneke Elshof 1O. 38 wgden 266.700 700, 2e In de 26e minuut van de tweede helft slaagde Australië erin de bal achter de legguard van Margo Slebus te werken. De daarop volgend» strafbal werd door Jane McLaughlan onhoudbaar inge pusht: 2-1. Hoewel Australië de druk verder trachtte op te voeren, bleef het bij die stand. De Nederlandse verdedi ging bleek goed op elkaar ingespeeld, een aspect dat in eerdere wedstrijden nauwelijks tot uiting was gekomen. ■groep Al Wales 1- 1-0 (1-2). In de andere halve final egroep eindigden beide tot dusver gespeelde wedstrijden in een gelijkspel. Zaterdag eindigde de ontmoe ting tussen Argentinië en Nieuw Zeeland in 1-1, gisteren speelden Engeland en Nieuw Zeeland met 2-2 gelijk. Ook hier valt naar alle waarschijnlijkheid van daag de beslissing in de ontmoeting tussen Engeland en Argentinië. ZANDVOORT. Spanning en sensa tie was er genoeg te beleven dit week einde op het circuit van Zandvoort in de voorlaatste races van dit seizoen. Men kan zich daarom afvragen waarom maar minder dan 5000 toeschouwers deze races, meetellend voor het Nederlands kampi oenschap, hebben gevolgd. De coureurs hebben zich van deze geringe belangstel- alle races werd er op het scherpst van de snede gereden. Vooral in de Formule Vee 1300 bleef het vuurwerk niet ach’ terwege. Direkt al in het begin nestelde zich de Zweed Calle Jonsson in de kopgroep en om hem heen zwermden de felle formule vee’s van Van Ginneken, Dieter-Karl Anton, Marc Surer en niet te vergeten Leo Steenbergen. De Nederlanders Frijdal en Versloot heb ben bij Livorno het wereldkampioenschap zeilen in de Vaufiènklasse veroverd. Goezinne en Sopjes werden derde. MONZA (Reuter). Na elf jaar heeft Ferrari en daarmee Italië weer een cou reur ais wereldkampioen: de 26-jarige Oostenrijker Niki Lauda verzekerde zich voor meer dan 150.000 toeschouwers op het 5.78 kilometer lange circuit van Monza in Noord-Itaitë door een derde plaats In de 46ste Grote Prijs van Italië van de titel. Hij werd daarmee de op volger van Emerson Fittipaldi, die op de tweede plaats staat en in de laatste race (de Grote Prijs van Amerika) niet vol doende punten kan veroveren om Lauda alsnog voorbij te gaan. Lauda is de tweede Oostenrijkse wereldkampioen na Jochen Rindt, die op de baan van Monza in 1971 het leven verloor. dat het om twee mille gaat, welk bedrag door VAS-ASC aangewend zal worden om bij deze club de spelers Ree en Enklaar te betalen Op de transfermarkt van de scha kers is er voorts het nieuws dat bondscoach Har Bouwmeester vol gend jaar voor BSG Bussum speelt, en dat tegen een vergoeding van 1500 gulden. Bouwmeester verlaat dus „Utrecht” waar hij een nogal moei zaam verlopen kennismaking met de gesponsorde schakerij achter de rug heeft. Zowel bij de dames als bij de heren won Nederland een tafeltenniswedstrijd tegen Luxemburg. De dames zegevierden met 5-3, de heren met 5-2. In de eindfase van de tweede helft trachtten beide partijen de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. Door onnauw keurig plaatsen en slecht positiespel kwam dë Nederlandse voorhoede niet tot resultaat. Het verdedigende Wales hield het op 1-1 met het idee dat het nu zijn eigen lot in handen heeft. Zo chaotisch als de race eindigde, zo chaotisch was de situatie reeds uren voor de start. Een wolkbreuk maakte het tot aan het middaguur onzeker of de Grote Prijs zou kunnen doorgaan. Toen de zon eindelijk doorkwam, herademde de menigte. „Als we hier niet hadden kunnen rijden, zouden we met dit pu bliek voor ons leven hebben moeten vrezen”, meende Bernie Ecclestone, de chef van het Martini Brabham-team. De fans, die gisteren de zege van de Zwitser Clay Regazzoni in een Ferrari op Fittipaldi in een McLaren wilden vieren, kregen geen kans. Bereden poli tie en agenten met honden trokken di rect een hecht cordon rond Regazzoni en de nieuwe wereldkampioen en zijn wa gen. Zelfs Lauda’s charmante vriendin Mariella moest van een afstand toezien hoe Lauda werd afgevoerd. Lauda, die in de training met 225.5. km per uur een nieuw ronderecord had gevestigd en de met hem op de eerste rij gestarte Regazzoni, maakten de race over 50 ronden tot een triomftocht voor Ferrari. De marsorder: Clay winnaar en Niki vóór Carlos Reutemann aankomen, in elk geval een zege van Reutemann verhinderen, ging volledig op. De Argen tijn werd met zijn Brabham slechts vierde. De wedstrijd tegen Wales liet gister middag een nervues opererend elftal zien. De beide scheidsrechters hanteer den de sticksregel naar de letter, zodat een aanzienlijk aantal passes naar de Nederlandse voorhoede werd afgefloten. De stevig dekkende verdediging van Wa les kon enkele doorbraakpogingen van Nel van Kollenburg niet voorkomen. Een schot van haar ging rakelings naast. ASSEN Diepe verslagenheid verdrong elk gevoel van tevredenheid onmiddellijk na afloop van de for mule 750-race op het TT-circuit bij Assen. Terwijl voor de hoofdtribune de huldiging werd afgerond, bereikte een kleine groep betrokkenen het schokkende bericht, dat de Neder landse coureur Nico van der Zanden was verongelukt. Het nieuws werd even later officieel bevestigd door wedstrijdleider Jaap Timmer, die in juni na afloop van de TT-races ook Stand wereldkampioenschap. 1. Niki Lauda 55*/r pt., 2. Emerson Fittipaldi 39 pt., 3. Reutemann 37 pt., 4. Hunt (GB) 30 pt., 5. Regazzoni 25 pt., 6 Pace (Brzz.) 24 pt. ALKMAAR. Op behendige wijze heeft de Beverwijker Ad Pools gister middag op de drafbaan van Alkmaar met Jewelprise de strijd om de Sorbon- neprijs gewonnen. Op het kleine baantje van Alkmaar nam Pools direct na de start de kop om deze niet meer af te staan. Ook in de tweede heat werd Sheene achtervolgd door pech. Hij nam de kop over van Hartog, brak in de vierde ronde het absolute snel heidsrecord van het circuit van Dren the met een gemiddelde van 158,581 km, maar moest een ronde later met een kapotte hoofdlager opgeven. Har tog profiteerde prompt, bleef twaalf ronden lang op kop, maar zakte ten slotte door pech terug naar de der tiende plaats. Duhamel won toen, met klein verschil voor onder andere Boet van Duimen die als vijfde eindigde. De Britse Lucinda Prior—Palmer went in Luhmühlen Europees kampioene military. Prinses Anne werd tweede. In de twaalfde minuut kreeg Toos Bax uit een door Wales aanvankelijk weggewerkte strafcorner de bal weer terug en sloeg met een draaiende bewe ging vanuit de linker-cirkelhoek de bal hard langs de keepster van Wales: 1-0. De vreugde in het Nederlandse kamp was van korte duur. In de vijftiende minuut wist de zeer goed spelende Mari lyn Morgan de op het verkeerde been staande Margo Slebus te passeren: 1-1. De rust in de Nederlandse ploeg was dadelijk verstoord. De Nederlandse mid- denlinie beging fout na fout, maar Su san Bekker en Gonneke Elshof hielden de tegenstander in bedwang. Gonneke Elshof moest haar formidabele inzet be kopen met een slag in haar gezicht. De wond moest na de wedstrijd worden gehecht. wagen kris kras over de baan te sturen, zodait de achter hem liggende coureurs niet van de slipstream gebruik kunnen maken. Steenbergen stuurde duidelijk aan op een slip stream-duel in de laatste meters. Toen dat niet lukte verklaarde hij boos: „Mijn wagen heeft meer kracht dan die van Jonsson, dus ik had hem kunnen pakken als hij niet zo raar over de baan zou slingeren. Tevens had ik de pech dat juist bij de finish een achteropkomend groepje mij niet de ruimte liet om een serieuze aanval te doen. Van een protest zie ik af omdat ik anders de officials zou passeren, die dit duidelijk hebben moeten zien.” Ook in de formule Ford was er irrita tie alom na de race. Alle moeilijkheden speelden zich af rond Huub Rothengat ter, die dit seizoen voor het eerst de formule Ford bestuurt. Rothengatter handhaafde zich in de eerste ronden bij de kopgroep. In de zevende ronde kwam hij in de Panoramabocht in aanraking met de Royale RP 16 van Michael Bleekemolen. Deze laatste maakte zich over dit incident na de race erg kwaad. Bleekemolen: „Bij de training en trou wens ook al in vorige races rijdt Ro thengatter als een gek. Hij remt ontzet tend laat e,n maakt het daarom erg moeilijk voor de andere rijders op de baan. In de Panoramabocht wilde hij een gat, wat ik samen met Luyendijk had geslagen, op een snelle manier goed maken. Het gevolg was dat hij tegen mij opknalde.” Beide wagens konden de race vervol gen, hoewel Rothengatter nagenoeg zon der carrosserie reed. Rothengatter was zich na de race van geen kwaad bewust: „Ik kwam in aanraking met Bleekemo len omdat hij moest remmen voor een concurrent. Ik zal nooit bewust katte- kwaad uithalen op de baan.” Jaap Luyen- dijk was hierdoor de lachende derde. Hij stuurde zijn Crosslé als eerste over de streep voor Van Kempen, Baele en Ver meulen, die na de race een protest tegen Luydendijk zou indieoen over onregel matigheden aan rijn wagen. Bij de Re nault 5 Gordini’s was Frans de Vos de verrassende winnaar. Dijkstra was bijzonder teleurgesteld door zijn uitvallen in de eerste ronde, temeer omdat hij zondagmorgen nog de koppeling van zijn Renault had ver nieuwd. Bij de Simca’s groep 1 voerde Tonny Zwaanenburg de kopgroep aan. terwijl bij de zwaardere uitvoeringen Slotemaker met zijn imponerende Che vrolet Camaro voorbleef op Fred Fran kenhout met Opel Commodore en Huub Nij sten sneller was dan Rosman. evenals Nijsten een Alfa stuurde, klassen I .bach— Hertha rtracht layern ssen 0- reig 0- g 3-0, 1. FC Bor. lg 9. 3. 8, 5. Ook de start verliep uiterst rommelig. Al na de eerste ronde remde Jody Scheckter (Z.-Afr-) in de chikane ver keerd af en zorgde voor een filebotsing. Niemand raakte gewond, maar de wa gens van Jochen Mass, Jody Scheckter, Ronnie Peterson, Tony Brise en Mario Andretti werden zo zwaar beschadigd, dat ze naar de pits moesten. Zesenveertig ronden lang beheersten vervolgens de beide Ferrari’s de strijd met Regazzoni aan de leiding vóór Lau da en daarachter Reutemann, die in Monza en bij de laatste wedstrijd in Amerika had moeten winnen, om Lauda alsnog de titel te ontnemen. Toen Reute- man in de veertiende ronde door Fitti paldi werd ingehaald, was er voor Lauda en Regazzoni geen vuiltje meer aan de lucht. Daaraan veranderde het feit dat Lauda in de 46ste ronde de tweede plaats aan de oud-wereldkampioen moest afstaan niets meer. In de finale van het DSM-toemooi In Geleen won de Belg Bernard Mlgnot van Fred Hemmes. Eind deze maand spelen de Davis CXip-teams van Nederland en België in Brussel tegen elkaar. ROTTERDAM. In de komend weekeinde beginnende nieuwe schaakcompetitie zal oud-wereldkam pioen en huldig FIDE-voorzitter prof, dr. Max Euwe incidenteel als gespon sorde speler voor het Rotterdamse Volmac uitkomen. Euwe ontvangt voor zijn bereidheid om bij afwezig heid van Jan Timman als invaller op te treden (want dat is de basis van de afspraak) een bedrag van 5000 gul den. Waarmee de vorig jaar in Ne derland begonnen inmenging van de commercie in de schaaksport (Water graafsmeer verwierf zich die pri meur) een opvallende tint heeft ge kregen. De heer Euwe zal zijn vergoeding overigens niet zelf behouden, maar aanwenden om elders financieel de helpende hand te bieden. Hij geeft een deel van de 5000 gulden aan het reizenfonds van de FIDE en heeft de Amsterdamse vereniging VAS-ASC een donatie toegezegd. Over die laatstgenoemde sift geeft de heer Eu we nog geen uitsluitsel („Er is meer bekend dan ik zelf weetmaar insiders bij de Amsterdamse club waar Euwe erelid is, weten te melden Belg Hoger de Vlaenrinck heeft in het Criterium der Azen gewonnen, voor Van Springel, Merckx tn Thevenet. Joop Zoetemelk eindigde als zevende. Roy Schuiten staakte drie ronden voor het einde de strtjd. Tijdens het internationale concours hippi- que in Sankt Gallen (Zwits.), werd Henk Hulzebos in een springconcours zevende na barrage. Als eerste eindigde de Westduitser Hartwig Steenken, Malthieu Dohmen schreet de Omloop van de Mijnstreek op zijn naam. Wereldkampioen Andre Gevers gaf na 80 kilometer op. Cees Siewetfsen is met zijn Porsche Car rera vierde geworden in een internationale Grand Turismo-race op de Nürnbergring. Deze vijf wagens zouden het tot de 20ste ronde gaan maken. De coureurs gaven elkaar weinig ruimte, maar wel wisselden zij steeds van positie. Dit spel letje duurde tot bij het ingaan van de 21ste ronde. Karl Anton remde bij het ingaan van de Tarzanbocht veel te laat af waardoor hij de hekken moest opzoe ken, Maarten van Ginneken in zijn crash meeslepend. Ook Marc Surer kwam niet geheel zonder kleerscheuren van het incident af. Hij verloor precies zoveel tijd dat Jonsson en Steenbergen een beslissend gat konden slaan. Geruime tijd voordat de coureurs voor de laatste maal de streep passeerden, gebeurde er iets, waarover Steenbergen zich later bijzonder kwaad maakte. Jons son heeft namelijk de gewoonte zijn Max Euwe: invaller bij „Rotterdam”, of tewel na de naamsverandering door sponsoring „Volmac”. De oude en de nieuwe wereldkampioen formule 1: links de onttroonde Emerson Fitti paldi, rechts Niki Lauda. die Romeo be- De kampioenen in de diverse zullen bekend worden in de races op 5 oktober. Uitslagen: Renault 5/Gordini-race over 12 ronden (50.7 kilometer): 1. Frans de Vos 24.45,9 (118.1 k/u), 2. Ernst Berg. Internationale for mule VEE 1300 race over 24 ronden (101,4 kilometer): 1. Calle Jonsson (Zwe.-Kalmann) 40.42,5 (149,4 K/u), 2. Leo Steenbergen (Kai- mann), 3. Marc Surer (formule Vee). Toerwa- gens groep 1 (boven 2500 cc) 12 ronden (50.7 kilometer): 1. Rob Slotemaker (Camaro-Che- vrolet) 22.59,3 (132,4 k/u) 2. Fred Frankenhout (Opel Commodore). Toerwagens 16: 2500 cc: 1. Huub Nijsten (Alfa Romeo) 23.43,8 (123,2 K/u), 2. Bart Rosman (Alfa Romeo). Toerwagens 1300-600 cc: 1. Serve Maassen (Sunnbeam IMP) 24.40,2 (123.4 K/u.) Ad Gevers, wereldkampioen bij de ama teurs werd winnaar van de Vierstromenland- rqnde. Gerrie van Gerwen eindigde als twee de op tien seconden. Vladimiro Panizza bleek de sterkste in de Italiaanse semi-k|assleker Milaan Turijn. Op het in Wateringen gehouden concour» hippique Is het jachtspringconcours gewonnen door Marjan Pronk voor nationaal kampioen Johan Heins. an Bourgeois kon de Nederlander, met wie hij in duel was geweest, nog juist ontwijken Van der Zanden bleek zijn nek te hebben gebroken en was op slag dood. Volgens een woordvoerder van een deskundig team dat de motor van de Oosterhouter onderzocht, werden geen technische mankementen gevon den, die de aanvankelijk geopperde mogelijkheid van een vastloper zou den kunnen bevestigen. Nico van der Zanden stond bekend als een uiterst kundig coureur met EDINBURGH. (ANP) De uitslag van de vandaag te spelen ontmoeting tussen Wales en Australië zal het ant woord moeten geven op de vraag of Nederland dan we! Wales woensdag als finalist zal aantreden in het toernooi om het wereldkampioenschap hockey voor dames. Nederland, dat zaterdag met 2-1 van Australië won maar gisteren tegen Wales niet verder kwam dan een 1-1 gelijkspel, kan niet anders dan lijdzaam afwachten wat de laatste poulewedstrijd brengen zal. Wint Wales met meer dan één doelpunt verschil van Australië, dan klapt de deur naar de finale voor Ne derland dicht. Een gelijkspel of een Australische overwinning brengt de ploeg van Riet Küper in de eindstrijd. 6 zijn: no. 36 I srgden 100. De kpotX: I .900, 4e iden: 6 Nauwelijks was Clay Regazzoni als eerste voor Fittipaldi en Lauda door de finish gegaan, of de eerste Tifoso sprong over de omheining. De met knuppels bewapende politie trachtte vergeefs de finish vrij te maken, daar nog niet alle wagens binnen waren. Kloppartijen be heersten plotseling het beeld. Op de tribunes werden spreekkoren aangehe ven: „Niki, Niki” en „Ferrari, Ferrari’’. Maar Niki Lauda was reeds in de ruim ten onder de boxen verdwenen. Zijn angst voor de massa was groter dan de vreugde over de per computer gepro grammeerde triomf. In de elfde ronde van de eerste heat was het negentienjarige Venezo laanse snelheidsmonster Johnny Ce- cotto al ten val gekomen, zij het met veel minder ernstige gevolgen. Hij brak een sprongbeentje in de hiel toen hij met veel te hoge snelheid een bocht nam. Vandaag zou Cecotto per vliegtuig naar Italië kunnen ver trekken. Er was te vermoeien dat het paard tenslotte met een teleurstellende vierde plaats genoe gen moest nemen. Op Duindigt bewees de driejarige Speedy Volita, een talentvólle Ameri kaanse importmerrie die in training is bij Jan de Leeuw, eindelijk haar klasse. Het paard sprong deze keer eens niet in de fout en won de koers om de Barhe- veldprijs met een straatlengte voor sprong in de kilometertijd van 1.20.2 over 2100 meter. De uitslag: 1. Clay Regazzoni (Zwits). Ferrari 1.22.42.60 (gem. snelheid 218.030 km-uur), 2. Emerson Fittipaldi (Braz.) McLaren 1.22.58, 3. Niki Lauda Ferrari, 4. Carlos Reutemann Brabham, 5. James Hunt (GB) Hesketh, 6. Tom Pryce (GB) Shadow: js, 2389 m.; 1. 2. Nectar» 1. Marjo. Winn 11,70 pl 3.» 2.90 1.50 kopp trio 584.40. Versailles-prijs, 1380 m.1. Otelha Hanover (T. Kooyman), 2. Olympia Hanover, 3. Orien- te. Winn 2,70. pl 1,60 2,70 1,60 kopp Ville Lumière-prijs: 2380 m. amateurrijders: 1. Mack Axville (G. v.d. Veen). 2. Killing Feet, 3. Lady Wilkes. Winn 8.90, pl L90, 3,10, 10,40 kopp trio 807,50. Provence-prijs, 2040 m., Ie afcL: 1. Noble Victory (J. Wagenaar), 2. Norlanda, 3. Miss Hanover. Winn 1,70, pl 1,20 1,30 2,20, kopj 3,30. Notre Dame-prijs, 2040 m.: 1, Katrien Axkit (G. Kleweg), 2. Lucky H„ 3. Lucky Surprise A. Winn 7.90, pl 2,30 2.90. kopp 6,20 trio 396.60. Sorbonne-prijs, 2380 m.: 1. Jewelprise (M. Pools),' 2. Ike Hollandia, 3. inneke Pluto. Winn 2,50 pl 1,60 1,60 2,90, kopp 7,90. Sacré Coeur-prijs 2040 m.: 1. Marcel Regina (A. Knijnenburg), 2. Kris Spencer, 3. Mila G. Winn 3.10, pl 1.80 5.40 1.50. kopp 4,49. trio 21’5,80. Marseillaise-prijs, 2040 m.: 1. Nunivak (J. Oosting). 2. Lentebode. 3. Merite H. winn 3,50. pl 1.30 1,90 1,60. kopp 6,70. Seine-prijs, 1700 m.1. Leila Signal (P. Strooper). 2. Michael Spencer, 3. Klaw OH- vier. Winn 3.60. pl 1.40 1,70 1,70, kopp 10,-, trio 134.60. Provence-prijs, 2040 m.. 3e afd.: 1. Nightstar Six (G. Bosschieter), 2. Mireille, 3. Magnifique. Winn 3.-, pl 1.30 1.30 1,30, kopp 8^0 Totalisatoromzet f 371.494,-. De uitslag van het supertriO’ ie: Noord - Nederland prijs te Groningen: 1, no 4 (Karina Trickson, A. v.d. Blonk, 2. no. 3 (Kid D, H. Pol), 3. no. 1 (Kolibri, A. Mollema), Ttotale omzet fl. 28.315, uitkering fl. 61,10. i r i. f zj

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15