BLOEMENDAAL VERSLAGEN Buitoni begon met verlies DRUK VOOR AKTIE ’68 TE VEEL DUBBELE NEDERLAAG Aktie ’68 haakte af HOOFDDORP: KANS OP TWEEDE RONDE Haarlem klopte Den Haag Nieuw dieptepunt in regiocompe title SPORTS F K .V t Hf» I p 4 Im tafi l J J HjE- IBM MAANDAG 8 SEPTEMBER 19 7 5 18 Tempo Team 4 I Cijfers SPORT si (Van onze basketbalmedewerker) Staande v.l.n.r. Karin Herf, Ineke Akkerman, Gerda Treuren, Gerda Laan, Mia Spaargaren, René van der Berg en Hanneke (Van onze honkbalmedewerker) (Van onze softbalmedewerker) (Van onze basketbalmedewerker) herenvertegenwoordigers succes (Van onze honkbalmedewerker) zege. Fred Terrasvogels: sterke kampioen HAARLEM. Aktie ’68-Kinheim, de ploeg die hard op weg bleek naar een plaats in de softbal-hoofdklasse, heeft In de beslissende wedstrijden ontmoet ORWO-HCAW he+ als een cup-fighter opererende de Pinguïns. De Heemsteedse ploeg, die zaterdag lang met 1-0 leidde door een run van Cheila Jones gaf op onverklaarbare wijze in de laatste in ning toch nog de winst met 4-1 prijs aan het favoriete Zuidvogels. Maar het mentaal sterke Pinguins bewees zondag in Huizen over geheime krachten in de sport te beschikken Regelmatig bouwde Zuidvogels aan een voorsprong, die hal verwege de wedstriid beslissend bleek. Buitoni, dat komende woensdagavond thuisspeelt tegen BS Leiden aanvang kwart voor negen kampte in dit eer ste duel met Transol R/Z al weer met een geblesseerde speler. Hugo Harrewijn door spit gekweld bleek zaterdagavond maar beperkt inzetbaar. *3 r Zonder de door een vingerblessure uit geschakelde Marit Kreischer liep men weliswaar lang tevergeefs storm op de Bussumse defensie, maar tenslotte bleek de aanvallende kracht doorslaggevend. De goede mentaliteit van Hoofddorp wijzigde in de beginfase van de tweede helft al snel de 32-36 achterstand in een 51-40 voorsprong. Toen halverwege de tweede helft Wim Petrici met vijf per soonlijke fouten naar de kant werd verwezen, waren het de nieuwelingen aan Hoofddorp-kantVespa Emanuelson (7-6) en Wim Overbeeke (9-8) die samen met Hans Jutte (6-23) de eindstand op 77-56 brachten. ons land, Leo Naaktgeboren en de als altijd zeer waardevolle Fokke Jelsma in de gelederen. Van Lottgering Schoten leverde Her man Beidschat als werper met zijn ploeggenoot Herman van Os als catcher de meest waardevolle bijdrage aan de overwinning. Het veld van Haarlem speelde zeer sterk. Niet minder dan drie prachtige dubbelspelen werden gereali seerd. Verder speelde de ploeg een fout loze wedstrijd. HAARLEM. De steden-regiocompe- titie van de KNBSB mag zich nog steeds niet op de belangstelling van het publiek en de spelers verheugen. Dit weekeinde vielen er in de drie wedstrijden die werden gespeeld weer een aantal diepte punten te noteren. Zo kwam Rotterdam tegen Amsterdam uit zonder sterspelers als Alfio Troeman, Hamilton Richard son, en Fred Beckers van Sparta, waar door zoals coach Onverwagt van Am sterdam het uitdrukte er van Rotter damse zijde geen propaganda voor de honkbalsport werd bedreven. Nico Koper vormden de inleiding voor de ruime overwinning. In de 'tweede inning zorgde De Wit voor 4-0. Het enige punt van PSV-zijde werd ruimschoots gecompenseerd door de vier punten die OG nog aan het totaal toevoegde. Nico Koper was met een 3-honkslag voor een groot deel ver antwoordelijk voor de ruim uitgevallen zege. Koehorst gooide voor OG 4-2-4 en het veld maakte één fout. Het veld van PSV maakte daarentegen drie fouten, terwijl werper Sibille de cijfers 5-4-9 plaatste. De laatste wedstrijd in deze promotiepoule speelt OG zaterdag op het veld van Volewijkers in Amsterdam- Noord tegen Oosterloo FM. In een alles of niets offensief werd in de laatste slagbeurt een 7-4 achterstand ongedaan gemaakt Uitblinker Anke van Wezel wees haar ploeg toen de weg om via hits van Ingrid Ruseler, Karin Kort, de toch ingezette Marit Kreischer en Yvonne de Vries de 7-4 stand om te zetten in de al lang niet meer verwachte 9-7 voorsprong. De Pinguins dacht daar echter anders over. Via aanvallend spel werd de thuis club onder grote druk gezet en wat ieder voor onmogelijk hield gebeurde. Verdiend zegevierde de Pinguins met 6- 11. HAARLEM In de eerste wedstrijd voor promotie naar de hoofdklas se is het Aktie’68 Kinheim niet gelukt zich als derde Haarlemse hoofdklas ser te vestigen. Dorias Quick versloeg de Haarlemse ploeg tweemaal: 62 en 62. Komend weekeinde kan Aktie’68 zich revancheren in de wed strijden tegen Feyenoord. Zaterdag nam Aktie’68 in de eerste inning de leiding. Smith plaatste een honkslag op pitcher Carlos van Heijningen van Dorias Quick, waarop Van Driel Krol kon scoren. Van Driel Krol brak later in de zevende inning zijn sleutelbeen bij een botsing met zijn rr.ece- speler Ascension. Beide spelers liepen op een bal in het achterveld. Stand: Terrasvogels 26-45, Tempo Te am HHC 26-40, Schut Copex DSS 27-39, Bloemendaal 26-27, Shell 26-22, EDO 27- 22, Kennemer Intersport OG 27-10, Ca pac-VWK 27-7. Pas in de vijfde inning scoorde ORWO- HCAW de eerste verdende runs. Op dat moment stond Aktie ’68 echter al met 4- 0 achter. In gevaar kwam de Bussumse 8-1 zege in het geheel niet. Kampioen Aktie ’68 wist zich definitief uitgescha keld voor de promotie naar de hoofd klasse. Aan de staart van de ranglijst viel toch nog plotseling de beslissing. Kenne mer Intersport OG, dat afgelopen week voor het eerst de laatste plaats verliet verzekerde zich zondag definitief van de voorlaatste plaats, die recht geeft op het spelen van degradatiewedstrijden, door een 2-0 winst op stadgenoot EDO. Deze winst was overigens niet voldoende ge weest als concurrent Capac-VWK niet verloren had van Shell. In de door Shell met 8-7 gewonnen wedstrijd verloren de Amsterdamse speelsters wel hun korte- stop Lyda van der Horst, die bij een sliding op het tweede honk een erikel- breuk opliep. Met de degradatie van Capac-VWK verloor Den Haag zijn eni ge vertegenwoordiger in de hoofdklasse. HAARLEM Zaterdagavond heeft Terrasvogels voor een prac- tisch uitverkocht Elta Sportpark de kroon op het werk gezet door in een aantrekkelijke en spannende finale Bloemendaal met 20 te verslaan. Na een onderbreking van vier jaar het laatste kampioenschap werd in 1971 veroverd was de titel in Santpoort terug. Een titel, die dit seizoen alleen Terrasvogels toe kwam, omdat de Santpoortse for matie in deze moordende competitie slechts ’n enkele misstap beging te gen de directe concurrenten, maar verder over de meest constante ploeg met de sterkste verdediging bleek te beschikken. Grote verrassingen bleven het eerste weekend uit. Van de favorieten voor de titel klopte Sperry Remington ndet zon der moeite het „vreemdelingenlegioen” van Gerard de Lange BC. In deze harde wedstrijd bewees Jan Janbroers met zijn ploeg in de frontlinie aan kracht gewon nen te hebben. Verdedigend klopte het echter minder. „Drie onervaren guard vormen mijn grote probleem”, aldus Janlbroers. Eindstand 72-91. Met Transol en Sperry vergaarden ook Kinzo over debutant Arke Stars Delta Lloyd en Punch de eerste winst ten koste van Leiden en Nat. Ned. Donar. bijna even verrassend als de heren honkballers moeten af haken in de span nende slotfase van deze competitie. Za terdag nog leek de Kinheimploeg in Bussnm de basis gelegd te hebben voor het doorstoten naar het softbalwalhalla. Amsterdam strafte het nonchalante opkomen van Rotterdam af door met 4- 0 te winnen. In het afgelegen sportpark Ockenburg in Den Haag kwam Haarlem uit tegen de Residentie. De penning meester van het rayon incasseerde hier 90 aan recette, zodat een simpel reken sommetje leert dat er 36 betalende be zoekers a 2,50 van hun belangstelling blijk gaven. Onder leiding van coach Teun Gaartman klopten de Haarlem mers Den Haag met 8-2. Gaartman was over het optreden van zijn ploeg bijzon der goed te spreken. Gaartman: „Wij hebben ontspannen gespeeld, waarbij we op de momenten dat het nodig was ons toch goed concentreerden waardoor pun ten konden worden binnen geslagen”. De Haarlemploeg die rond de spelerskern van de Nicols was opgebouwd had onder meer Boudewijn Maat, nog steeds de onbetwist sterkste eerste honkman van Zaterdag stond voor Aktie ’68 Nol Beenders op de plaat. Zijn cijfers 13-0-9. Voor Dorias Quick wierp Carlos van Heijningen 3-3-5. Gisteren kreeg Steef van der Sluis 11 honkslagen tegen, ter wijl van der Bunt 6 honkslagen moest toestaan. Na loting werd bekend dat Aktie ’68 de eerste wedstrijd in Rotter dam speelt. Aktie ’68 zal de thuiswed strijd tegen Feijenoord waarschijnlijk in het Pim Mulierstadion spelen. SC Haarlem heeft de eerste degrada tiewedstrijd tegen Thamen verloren met 2-5. Na drie innings had Thamen al een 2-0 voorsprong opgebouwd, die door Schootemeijer en Baks, die binnenliepen op een honkslag van De Wit, werd uitgebouwd tot 4-0. Pas in de vijfde inning kon SC Haarlem hier iets tegen over stelleh. Door een twee-honkslag kwam Leeuw op de honken. Hij kon scoren door een klap van Van der Broek. Kooien bracht SC Haarlem nog een stapje dichterbij door in de zevende inning een home run te slaan. Op een honkslag van Baks scoorde Deffing in de voorlaatste inning het laatste en beslis sende punt voor Thamen. Zaterdag speelt SC Haarlem in Rotterdam tegen SCR. Deze wedstrijd zal de beslissing moeten brengen wie zich in de eerste klasse handhaaft. De kans dat Onze Gezellen volgend seizoen in de eerste klasse speelt stijgt. Na vorige week Holy te hebben versla gen lieten de pupillen van coach Baas nu ook PSV achter zich, met de overtui gende cijfers van 8-1. De slagploeg van OG vond de ervaren Sibille tegenover zich, maar dit verhinderde niet dat OG al in de eerste inning een 3-0 voor sprong nam. De Wit bereikte door een 3- honkslag het derde honk. Een squeeze van Paul Bakker en een honkslag van Voor Dorias Quick zorgde Joseph in de vierde inning voor de gelijkmaker. Zelf bereikte hij door een honkslag het eerste honk. Nadat hij het tweede honk stal kwam hij over de thuisplaat door een klap van van Heijningen. Aktie ’68 liep in de zesde inning wederom uit, door een solo homerun van Frank Lewis. Vlak hierop kwam Dorlas voor de twee de maal langszij. Lindsey en Bomba hielpen Jacobs door honkslagen over de thuisplaat. Het betekende het begin van het einde voor Aktie ’68. Door punten van Artsen, Jacobs en Lindsey met een homerun stelde Dorlas de eerste zege veilig. Aktie ’68 heeft het waarschijnlijk moeilijk gekregen omdat de ploeg nage noeg niet gewend is om onder druk te spelen. Deze handicap manifesteerde zich zondag voor rond 1500 toeschouwers we derom. Dorlas speelde zich in de op- nings-innings rustig naar 2-0. In de gelijkmakende tweede inning kwam Ak tie dichterbij door een homerun van Frank Breek. Bij de stand 2-1 konden de Haarlemmers voor de laatste keer nog een kleine kans koesteren. 'In de volgende innings scoorde Dorlas regel matig door goed slagwerk. Carlos van Heijningen scoorde twee homeruns, ter wijl Jacobs en Lindsey dit éénmaal presteerden. In de voorlaatste inning scoorde Ascension vooh Aktie ’68 het tweede en laatste punt. tweede helft geen moeite om de voor sprong uit te breiden ondanks het feit dat in de slotfase drie spelers met vijf persoonlijke fouten naar de kant wer den verwezen. Topscorer aan Haarlemse zijde was Teun de Mon met 1-17; Eeste klasser Cronjé-Shots was tegen het noordelijke Detroit Stars wat succesvol ler en kon de minimale 51-50 winst voor zich opeisen. Of de winst met de uit wedstrijd voor de boeg echter voldoende zal zijn valt te betwijfelen. Voorname lijk door toedoen van Dick van Kampen (8-6) en Louman (14-6) werd in de tweede helft de achterstand omgezet in de kleine winst. Bij het duel tussen de beide runners" up Tempo Team HHC en Schut Copex DSS was duidelijk merkbaar dat beide ploegen niet meer geloofden in een falen van Terrasvogels. Na een gelijkopgaand begin was het toch de thuisclub die het eerst tot scoren kwam. Tempo Team HHC, dat de voorsprong veroverde via Loes Buenting na een hit van Marijke Sijtsma liet in de vijfde inning de fraai ste scoringskansen onbenut. Schut Copex DSS, dat zich in de zesde slagbeurt riante scoringskansen verwierf zag het te riskant honklopen van Jeanet Lacourt en Wil Janssen met nullen op de thuis plaat „bekroond”. Een gewaarschuwd Tempo Team HHC maakte in de gelijk makende slagbeurt aan alle twijfel een einde. Hits van Betty Veenstra, Marijke Sijtsma en Marijke Vermeer gevolgd door twee veldfouten aan DSS-zijde be paalden de eindstand op 3-0. De cijfers van de drie dit weekeinde ge speelde wedstrijden: Den Haag: 000000002 2, Haarlem; 001011023 8. Werpers: Herman Beid schat (9 inn) 5-2-7-0. Bart Volkenrijk 5-1-12-5. Amsterdam: 10000210X 4, Botter dam: 0000000000 0. Werpers: Laurens Louisa (8 inn) 4-1-9-2, Charles Urbanus (9 inn) 16-0-3-2. Homerun: Ben Richardson, solo (A’ dam). Rotterdam: 01004010 6, Den Haag: 000000004 4. Werpers: Henk Meyer (8 2-3 inn) 5-2-10-0, Fred Bekcers (1-3 inn). 0-0-0-0, Bill Sheridan (9 inn) 8-2-12-4. Homeruns: Ronald Janse, Beckers met 2 man (beiden R'dam). Woensdag 10 september a.s. speelt Haarlem in het Pim Mulierstadion een lichtwedstrijd tegen midden Nederland. De wedstrijd be gint om 20 uur. Onze Gezellen zelf heeft tegen EDO voortdurend onder zware druk gestaan. Doorlopend wist EDO zich scoringskan sen te verwerven. De met de moed der wanhoop vechtende Onze Gezellen-ploeg hield echter stand, ook al scheelde het in de tweede inning weinig of Truus Wit had gescoord. Kennemer Intersport OG, dat in de derde inning „struikelde” over een fraaie vang van outfieldster Marja van Dusschoten, veroverde in de vierde inning twee uiterst kostbare runs. Na een hit van Mariët Fijen werd een fout op een klap van Nanda Augustin de inleiding tot de overwinning. Met een gave klan in het linksveld deed Carin Leuven zowel Mariët Fijen als Nanda Augustin scoren. Onze Gezellen zal nu moeten proberen via overwinningen op de verliezer van het duel tussen De Pinguins en ORWO-HCAW het hoofd- klasseschap te prolongeren. Vooral Paul McCracken maakte in zijn eerste officiële wedstrijd al direct indruk. Op zijn weg naar de Haarlemse basket vond McCracken vrijwel steeds de jeugdige Emile Hagens, die daarmee de ondankbare taak kreeg deze schutter van scoren af te houden, tegenover zich. Dat hem dit niet gelukte mag niet hem verweten worden, maar is veel meer een gevolg van het sterke spel van de Rot terdamse guard die met Jan Dekker nu al een hechte eenheid vormt. Met Wal ter Ombre (14 punten) vormde Hagens echter een duo dat het ver kan brengen. De Haarlemse formatie, die de gehele eerste helft tegen een achterstand aan keek bleek niet bij machte de sterke Transol-defensie te overrompelen. De weer secuur spelende Garry Freeman (26 punten) en Vic Bartholomé (20) had den het bijzonder moeilijk om onder de Rotterdamse basket te komen. Steeds dook daar weer de lange Jan Loorbach (8-2) op om zijn lengte uit te buiten in de vele reboundduels. Zijn rebound- kracht en de schotvaardigheid van. Paul McCracken (22-19* waren het die Buito ni op de knieën brachten. Vlak na de basketverwisseling bij 51-44 moet Buito- ri één moment gedacht hebben de thuis club te kunnen kloppen. Een overrom pelende start bracht dé Haarlemmers voor de enige keer in de wedstrijd aan de leiding (53-54). Tijdig greep coach Jan Bruin in om orde op zaken te stellen. En wat Tom Quinn via time outs bij 65-56 en 85-72 ook probeerde de thuisclub controleerde de wedstrijd vol ledig en weerstond in de slotfase zonder ai te veel moeite de press van Buitoni. Eindstand 94-86. Het IJmuidense Akrides dat het bij de loting voor de beker niet trof, ontmoette voor eigen publiek het Rotterdamse Ar rows. Akrides, versterkt door dë komst van Hans van der Meyden, Jacques Breijman en Chris Braakman, beschikt nu wel over een brede basis maar bleek niet bij machte een 14-0 en 41-28 voor sprong vast te houden. Toen de Rotter dammers met de oud-Transolspeler Marcel Welch in de gelederen bij een 62-39 achterstand begonnen te pressen, kon de thuisclub ternauwernood met 74- 68 winnend door de finish gaan. Topsco rers waren: Jos Meijer (12-2), Cor Ma- ver (6-4) en Ko Haver (8-2). Rotterdam wist tegen Den Haag met 6-4 te winnen. Bij het ingaan van de laaltste inning was de stand 6-0 voor Rotterdam. Een slotoffensief van de Hagenaars leverde 5 honkslagen op waardoor vier spelers konden rond ko men. De stand: Rotterdam 4-6, Haarlem 3-4, Den Haag 4-4, Amsterdam 3-2, Midden Nederland 2-0. Terrasvogels, dat na het behalen van de titel als eerste gefeliciteerd werd door bondsvoorzitter Guus van der Mey- den, zal aanstaande vrijdag om half negen recipiëren in Zomerlust te Sant poort. De voor deze avond vastgestelde competitiewedstrijd tussen de nieuwe ti telhouders en Tempo Team HHC is uitgesteld tot dinsdag 16 september. In de return in Haarlem bleek de spanning voor de Kinheimdames toch te groot. Aanvallend was de ploeg totaal onmachtig ORWO-HCAW in moeilijkhe den te brengen, terwijl de verdediging aan Haarlemse-zijde het liet afweten. HAARLEM. Een grillige competi- tieplanning bracht reeds op de openings avond van het basketbalseizoen de top- ploegen van Transol R/Z en Buitoni in die Maasstad tegen elkaar binnen de lijnen. In een aanvankelijk matte verto ning overheerste het „lief zijn voor el kaar". De Rotterdammers die aanvanke lijk Alen Hale in hun ploeg wilden opnemen, hebben op de valreep toch voor een nieuw Amerikaans duo geko" zen. Paul McCracken en Craig Casault zullen de mannen moeten zijn, die een Jac Dinkins kunnen doen vergeten. Dolgelukkig uiten de spelers van Dorlas Quick hun geluk an catcher Smith van Aktie’68 (rechts). Haarlem Cardinals en Orca’s hielden elkaar gedurende de eerste helft volledig in evenwicht. Cardinals, dat aanvanke lijk in de tweede helft op de overwin ning leek af te stevenen, boette aan aanvallende kracht in toen achtereen volgens Geert de Vries (6-6) en Jonkers gediskwalificeerd werden. Tot 60-60 mochten Haarlem Cardinals nog hopen, maar daarna liep Orca’s snel weg naar de verdiende 77-85 winst. Ook tegen Bloemendaal bewezen de Birds weer de defensieve kracht. Een weer foutloos spelend Santpoorts veld, dat aan de voortreffelijke werpster Christian Oudendijk alle steun gaf deed niet meer dan drie Bloemendaal-speel- sters de kussens bereiken. Bloemendaal bewaarde overigens het beste spel even eens voor de verdediging. Slechts in de eerste en zesde inning kwamen de Whi tes in moeilijkheden. Voor de Birds buitte Ludy van Mourik na een infield- hit in de eerste slagbeurt toen haar snelheid voldoende uit door op een klap van Elly Zweers de openingsrun te sco ren. Bloemendaal dat tot aan de zesde inning geen enkele kans meer weggaf moest toen definitief capituleren. Ineke Akkerman opende met een hit terwijl René van der Berg met een tweehonk- slag aan alle onzekerheid een einde maakte. HAARLEM. In het kader van de bekercompetitie vonden zaterdagavond in de Kennemer-Sporthal voor de Haar lemse herenvertegenwoordigers een reeks wedstrijden plaats, die de Haar lemse ploegen niet al te veel opleverden. Met de uitwedstrijden nog voor de boeg kan in feite alleen Hoofd dorp zich verzekerd achten van een plaats in de volgende ronde. Tegen het Haagse Argus, dat Wim Petrici in de gelederen had, wees bij de basketverwis- seling echter niets op een Hoofddorp- Evenmin succes was er weggelegd voor de heren van HOC die tegen Fre- moesoe met 66-79 het verlies moesten accepteren. De gasten, die halverwege reeds met 33-39 leidden, hadden in de solo en Terrasvogels de nieuwe softbalkampioen. Zittend v.l.n.r. Ilona Vos, Christian Oudendijk, Ludy van Mourik, Elly Zweers. Bastiaanse. Op de schouders de coaches Rinus van Elteren en Teun van der Berg. F Wt j V •l“‘ 1 *W «ff

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 18